-

krzysztof-osiejuk : To ja

A-Tem i ja, czyli kto piszczy w Sieci

       Dzisiejsza notka może wywołaś pewne zamieszanie, jednak zapewniam, że przygotowywałem się do niej długi bardzo czas i ponieważ wreszcie uznałem, że przyszedł odpowiedni moment, proszę posłuchać.

       Otóż od pierwszego momentu jak ponad 10 lat temu zacząłem prowadzić ten blog, wśród komentatorów zaczęły się wyróżniać następujące osoby: LEMMING, don esteban, Kozik,  A-Tem, Ginewra, Orjan, oraz Don Paddington. To ich komentarze przede wszystkim tworzyły jakość tego miejsca i to im zawdzięcza ono swoją dzisiejszą pozycję. Dziś, po tych wszystkich latach, aktywnie nas tu wspiera jedynie Orjan. Don esteban zamilkł, Ginewra, podobnie jak Kozik, pojawia się od czasu do czasu, LEMMING praktycznie zniknął, Don Paddington również zapadł się pod ziemię, a A-Tem został stąd wrzucony z hukiem na zbity pysk.

       Z większością z nich mam ciągły kontak osobisty. LEMMING, podobnie zresztą jak Kozik,  pozostaje moim wielkim przyjacielem, Ginewra jest moją niemal sąsiadką, którą raz na jakiś czas spotykam i sobie ucinamy rozmowę, z Orjanem mam kontakt telefoniczny, a Don Paddington to również przyjaciel, a przede wszystkim mój pierwszy duszpasterz. A gdy chodzi o A-Tema, to on, jak mówię, został stąd wypieprzony w kosmos… otóż nie całkiem. Ale żeby przejść do tematu, potrzebuję otworzyć osobny akapit.

      Otóż wszyscy pewnie znamy A-Tema, człowieka nadzwyczaj elokwentnego, wykształconego, eksperta we wszystkich możliwych dziedzinach, fantastycznego i nadzwyczaj inteligentnego komentatora. Dlaczego on stąd został wyrzucony, i to nie tylko przeze mnie, jest tak naprawdę bez znaczenia, ale nawet gdyby potrzebne były jakieś wyjaśnienia, zabrakłoby na nie miejsca. Chcę dziś jednak bardzo opowiedzieć pewną historię, która ma wiele wątków, jest dość skomplikowana, również dla mnie, jako osoby próbującej to wszystko ubrać w słowa, ale co ma być powiedziane, powiedziane być musi.

       Otóż jeszcze parę lat temu na moim blogu toyah.pl pojawił się komentator, podpisujący się Chris Horse, który regularnie, czasem i dzień w dzień, zamieszczał tego typu komentarze:

        „Ed-toyah , powazny kretyn, wystrugany z ludowej, zolnierskiej lipy pasikonik na biegunach primo voto baran Harold, przewodnik stada latajacych owiec.
- TUTAJ : https://www.youtube.com/watch?v=-iZQaq-P77A
         - Najprostsze tlumaczenie musisz spierdolic serce kapusty ....przekrecajac fakty i manipulujac bezczelnie w jezyku walijskim. Czerwone, dziedziczne, bezwzgledne scierwo jestes ...
8-)))))))
         O interpretacji filmu "The Deer Hunter" przez wrodzone dobre wychowanie plus litosc nie wspomne chlopku malorolny. https://en.wikipedia.org/wiki/Execution_of_Nguy%E1%BB%85n_V%C4%83n_L%C3%A9m
         Ps.
         Post scriptum .
         Uwaga ! Uwaga ! Achtung ! Achtung ! Wazny komunikat !
        Akwarium czytaj POLSKA .
       - Wczoraj w godzinach wieczornych ze Szpitala Przemienienia uciekl chory psychicznie dr           Snopek z Deblina. Pacjent podaje sie za slawnego , polskiego pisarza - Stefana Zeromskiego.
Na identyfikatorze lekarskim, jaki nosi zbieg ubrany w fartuch lekarski, zielona Maske p.gaz, czerwone podkolanöwki i zölte pepegi jest umieszczony pseudonim artystyczno - konspiracyjny:
- Prof. dr hrabia Zubow .
- TUTAJ :
8-)))))))))))))))))))))))
Tlumaczenie z jezyka slowenskiego fragmentu Curriculum Vitae - Xionc Pinionc lysy XVII, opat z klasztoru Cystersöw Bosych
”.

       W zeszlym roku odbyły się Bytomskie Targi Książki i to tam po raz pierwszy w życiu miałem okazję poznać, znanego mi dotychczas tylko z internetu i parę razy z rozmów telefonicznych, A-Tema. Pogadaliśmy trochę i w pewnym momencie opowiedziałem mu o tym, że jestem niemal codziennie dręczony przez owego Chrisa Horse’a i proszę sobie wyobrazić, że w tym momencie A-Tem powiedział mi co następuje: „On już więcej do ciebie nie będzie pisał. Skąd wiesz”, zapytałem. Bo mu powiedziałem, że ma przestać”, odpowiedział A-Tem. „A czemu on miałby cię posłuchać”, zaciekwiłem się. I wtedy padła odpowiedź: „Bo mu kazałem”.

       Co sobie pomyślałem, to pomyślałem, pożegnaliśmy się, przez dłuższy czas Chris Horse faktycznie milczał, jednak w pewnym momencie znów się odezwał, a więc w wolnej chwili zadzwoniłem do A-Tema, a ten mi odpowiedział tak: „Niestety nie mam już na niego wpływu”. I tu też, co sobie pomyślałem, to pomyślałem, ale i tym razem zachowałem to wszystko dla siebie.

       Potem nastąpiła seria wydarzeń, która doprowadziła do tego, że A-Tem został stąd wyrzucony, i w tym momencie na toyah.pl pojawił się komentator podpisujący się nickiem „Roxana” i znów, tym razem już faktycznie dzień w dzień, niekiedy po kilka razy, zaczął publikować niemal jednobrzmiące komentarze, których głównym elementem był epitet „spaślun”, a któregoś dnia pojawiło się coś takiego: 

       „Czytelniczki i Czytelnicy bloga Osiejuka, konika polnego na biegunach, zdają sobie
( sic! ) sprawę z konfabulacji tegoż...:) Co tu jeszcze pisać? :(”.

       Ów „konik polny na biegunach” oczywiście zrobił na mnie pewne wrażenie i wzbudził kolejne podejrzenia, ale wciąż nie mając całkowitej pewności, co się tu wyprawia, zachowywałem nadal pełną dyskrecję. I oto, proszę sobie wyobrazić, zajrzałem wczoraj na blog kogoś, kto publikuje od pewnego czasu na Szkole Nawigatorów pod nickiem „slepamanka” i trafiłem na następujące zdanie:

       „Przywódcy eliciarze tych partii zostali wykreowani właśnie w Magdalence, w której to Czesław Kiszczak wystrugał z banana, ulepił z gliny, czy wystrugał z lipy moc autorytetów oralnych, takich jak Lech i Jarosław Kaczyńscy, Donald Tusk, Aleksander Kwaśniewski, czy Bronisław Geremek, że wspomnę o najważniejszych”.

        Przepraszam bardzo, ale w tej sytuacji, mogę już tylko zachęcić wszystkch do choćby minimalnej koncentracji i przypominam piękną, dziś już niemal klasyczną sentencję: „Jakie to przyjemne uczucie, że oni nie wiedzą, że jestem psem”.

        Przy okazji, przepraszam bardzo za zawód, który sprawiłem tym wszystkim, którzy ostatnio tak bardzo tęsknili za komentarzami kolegi A-Tema, a jego przy okazji uprzedzam, że jeśli spróbuje się znów, czy to tu, czy tam, odezwać, ujawnię jego imię i nazwisko i będzie wstyd. Może to potraktować jako rozkaz.

 

Książki moje i inne, są jak zawsze do nabycia w księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl. Zapraszam.

 

 

 tagi: internet  a-tem  trolling 

krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 09:44
144     7698    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
StanislawGibarian @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 10:14

3Co Ci facet zrobił A-Tem. Ten człowiek jest ewidentnie chory umysłowo ( obserwuję go od kilku lat min. na S24 ), takiego odjechańca jak on to baaardzo dawno nie widziałem. Trzeba być wyrozumiałym, naprawdę.

zaloguj się by móc komentować

szafran @StanislawGibarian 8 maja 2018 10:14
8 maja 2018 10:48

A-Tem tu robi za tytułowego słupa nabijającego odsłony. Partyjny zwalcza myślozbrodniarkę zUsa.

zaloguj się by móc komentować

Aquilamagna @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 11:47

Ale Pan sugeruje, że A-Tem i slepamanka to ta sama osoba? Czy jedynie, że to dwie osoby o podobnej umysłowości?

zaloguj się by móc komentować


tadman @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 12:06

Moja początkowa ocena związana z przypominaniem dorobku Niewolnika była taka, że to forma radzenia sobie z pustką po najbliższej osobie. Po pewnym czasie zauważyłem, że to nawet swoisty rytuał, ale skoro to nie przeszkadzało gospodarzowi blogu to mnie nic do tego.
Zaskoczyło mnie przypisywanie temu rytuałowi jakiś niecnych zamiarów, ale bardziej zaskoczyła mnie reakcja zaatakowanej strony.

Jak łatwo wykreować konflikt, nie wiedząc kto podkłada treści pod poszczególne nicki.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Grzeralts 8 maja 2018 11:50
8 maja 2018 12:08

Nie jestem zwolennikiem zdalnej diagnozy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @tadman 8 maja 2018 12:08
8 maja 2018 12:09

Ja też nie. To był żart.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Aquilamagna 8 maja 2018 11:47
8 maja 2018 12:16

Ja nie sugeruję. Ja wykazuję, że slepamanka to A-Tem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tadman 8 maja 2018 12:08
8 maja 2018 12:18

Ja nie wymyśliłem rozmowy, jaka się odbyła między mną a A-Temem w Bytomiu.

zaloguj się by móc komentować

Aquilamagna @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 12:16
8 maja 2018 12:23

OK, rozumiem.

A jak Parasol Panu powie, że slepamanka to nie A-Tem, to uwierzy Pan?

 

zaloguj się by móc komentować


tadman @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 12:18
8 maja 2018 12:43

Też miałem dłuższą rozmowę z nim w Bytomiu, bo klient lubi dyskutować.

To co napisałem wyżej nie było komentarzem do Twojej rozmowy, bo nie było mnie przy niej, ale uwagą do tego, co ukazuje się w internecie i potencjalnej możliwości reżyserowania konfliktu, bo nick nie ma twarzy. To ostatnie odnosiło sie do reakcji A-Tema na komentarze żony Niewolnika na coryllus.pl.

zaloguj się by móc komentować

Aquilamagna @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 12:26
8 maja 2018 12:48

To dobrze. :)

Co do pozostałych utożsamień z (toyah.pl) oraz diagnoz, to nie mam wątpliwości, że ma Pan rację.

zaloguj się by móc komentować


tadman @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 12:26
8 maja 2018 12:58

Slepa manka pisze regularnie na neon24.pl od kwietnia roku 2011.

Chris Horse męczył swoją poetyką komentarzy naszego PINK PANTHERa pod jego notkami na blogspot.com, ale w końcu doczekał się systematycznego wycinania głupot i dał sobie spokój.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 13:44

Grubo. Z tego wynika, że A-Tem ma rozdwojenie jaźni tak jak Gollum? Pisałem z nim parę razy mailowo i nie odniosłem wrażenia że to może być aż tak. Czytałem jego komenty od dawna i jedyne co zauważyłem to to, że zaczął brnąć w coraz dziwniejsze klimaty i że to rosło z czasem jakby szedł drogą i zbierał kamienie do worka. Ten Horse to jest taki strumień myśli z niemiecką czcionką co by pasowało. Co do języka ślepejmańki to widzę sporo tego na TT, maniera zerżnięta od Michalkiewicza i podkręcona antypisowo do granic wulgarności. Czytać tego nie idzie ale z wyglądu to już trzy różne osobowości internetowe. Ciężki kaliber.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Aquilamagna 8 maja 2018 11:47
8 maja 2018 14:11

Zalecam dalekosiężną ostrożność w robieniu tego typu zestawień, tj. nicków z wypowiedziami innych nicków, zwłaszcza jeśli dochodzi do tego groźba ujawnienia danych osobowych, bo można kogoś nieopatrznie pomówić o cudze grzechy. Nawet jeśli są wyimaginowane.

Przerabiałem to na własnej skórze tylko dlatego, że ktoś o podobnym nicku i podobnych zainteresowaniach (zwłaszcza pewnym śpiewakiem), podobnym stylu komunikacji, dał się podobno we znaki (choć dziś już w to nie wierzę z racji tego co mnie spotkało ze strony osoby rzekomo gnębionej) pewnej osobie, która jak się okazało przyszła do mnie na blog udając pokrzywdzoną i szkalowaną tylko po to żeby zdobyć moje zaufanie i poprzez przyjaźń dotrzeć do danych osobowych, by mnie ostatecznie ujawnić w zestawieniu z niesamowitymi historiami, jako tamtego/rzekomego dręczyciela. Byłem urabiany, a na końcu z imienia i nazwiska szkalowano moją osobę bo ktoś powziął święte przekonanie że odys to ulisses (i jeszcze przewodniczący jakiejś sekty świrów), który ma podwójne standardy moralne, dwa zestawy skrajnych poglądów, a do tego zajmuje się włamaniami do komputera, szpiegostwem prywatnym w celach zarobkowych i doprowadzaniem ludzi do samobójstwa poprzez ujawnianie informacji intymnych, robiąc z tego na dodatek jakąś zabawę na forach internetowych... Kluczem/śladem/dowodem miało być używanie przez innych ludzi na tych forach pewnych słów, które padały w prywatnej korespondencji, rzekomo niemożliwych by przyszły komuś innemu do głowy w setkach tysięcy innych dyskusji internetowych o d. Maryni... No i był jeszcze link użyty na jednym z takich forów prowadzący do mojego bloga, którego ktoś użył w jakiejś dyskusji, z którego to linku owa osoba trafiła do mnie, przez co uznała że został on użyty z rozmysłem przez członka sekty (albo mnie samego) po to żeby tę dręczoną osobę do mnie zwabić.

I do dziś nie wiem czy to ta osoba, czy też ktoś inny o po prostu innych poglądach, wypisuje u mnie w okienku wyszukiwarki słowa wulgarne a czasem bluźniercze i obsceniczne, doskonale wiedząc że będę to widział w zakładce statystyk bloga... Nie wiem choć mam swoje podejrzenia, ale bez absolutnej pewności nie będę nikogo straszył ani zestawiał tego co czytam z żadnym nickiem ani osobą, bo wiem co można tym komuś zrobić

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 8 maja 2018 13:44
8 maja 2018 14:14

Ja bym tej "Ślepej Mańce" nie zawracał głowy, gdyby tam nie pojawiło się to coś "wystugane z lipy". Komentarze zarówno Chrisa Horse'a usuwałem natychmiast, więc nie ma mowy, żeby ktoś to zdążył zauważyć i zapamiętać. To może być tylko on.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @tadman 8 maja 2018 12:58
8 maja 2018 14:15

U mnie komentował tak długo aż został zastąpiony przez Roxanę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @OdysSynLaertesa 8 maja 2018 14:11
8 maja 2018 14:17

Daj spokój. Nie mieszaj w czymś, co już zostało pomieszane.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 14:17
8 maja 2018 14:35

Absolutnie nie chcę w niczym mieszać... Mówię tylko że na podstawie "słów kluczowych", czy "podobnego stylu" można zrobić komuś autentyczną krzywdę i ten ktoś będzie bezradny. Podzieliłem się własnym doświadczeniem jak to działa... Pierwszy i ostatni raz.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @OdysSynLaertesa 8 maja 2018 14:35
8 maja 2018 14:50

Proszę przeczytać całą moją notkę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @redpill 8 maja 2018 16:35
8 maja 2018 17:01

Moim zdaniem szczególnie nieładnie wypadasz tu Ty. Na tyle nieładnie,  że się z Tobą już pożegnamy.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 18:40

" W zeszlym roku odbyły się Bytomskie Targi Książki i to tam po raz pierwszy w życiu miałem okazję poznać, znanego mi dotychczas tylko z internetu i parę razy z rozmów telefonicznych, A-Tema. Pogadaliśmy trochę..."

Ten fragment mnie zaskoczył, bo miałam wrażenie, że Panowie znali się dobrze od dawna. Od wielu lat.

Blogerka pod nickiem slepamanka radykalnie się różni poglądami politycznymi, a nawet gustem muzycznym, z Krzyszofem Osiejukiem. Trudno powiedzieć czy to wcielenie A-tema, tak przenikliwa nie jestem. Natomiast osobnika podpisującego się Chris Horse, cechuje upodobanie do perwesyjnej przemocy. Swoją drogą musi mieć mnóstwo wolnego czasu, żeby kultywować swoje nieoryginalne hobby, albo... wykonuje zadanie służbowe.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 19:43

Jest cały pęczek psycholi na tym świecie. Są tacy czynni tutaj również. Mnie znasz z widzenia, zawsze możesz mi dać z plaskacza ;-))))))

zaloguj się by móc komentować

bendix @redpill 8 maja 2018 16:35
8 maja 2018 19:45

Niestety ów człowiek z krwi i kości narobił niezłego bałaganu. Nie wspomnę o tym że był dosyć agresywny (słownie)

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 20:17

Ogólnie to zieeeeeew.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 8 maja 2018 20:17
8 maja 2018 20:34

Jak myślisz, czy mnie się kiedykolwiek w życiu zdarzyło przyjść na czyjś blog i napisać komentarz: "Ogólnie to zieeeeeew"? Masz rację. Nigdy. A wiesz dlaczego? Bo byłoby mi wstyd, że się tak fatalnie wygłupiłem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 8 maja 2018 19:43
8 maja 2018 20:38

Ja znam całe mnóstwo ludzi z widzenia, choćby przez to, że przychodzą do nas na targach i czasem nawet kupują książki. Kiedyś miałem zwyczaj pytać, czy komentują i pod jakim nickiem, ale od paru lat już tego nie robię, bo jest ich już tak dużo, że i tak bym ich nie potrafił skojarzyć. A zatem, pamiętam twarze, ale nicków jakoś nie kojarzę. A zatem, przepraszam Cię bardzo, ale nawet gdybym chciał, to Ci przylać bym nie mógł.

zaloguj się by móc komentować

DWiant @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 21:44

Rozdwojenie jaźni to ciężki przypadek.... w pracy uczynny w domu tyran, na jednym blogu znawca wszechstronny na drugim gbur i prostak. Tylko jak takiej osobie wytłumaczyć że ma deficyty i nie powinna tego upubliczniać......

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 14:14
8 maja 2018 22:12

"wystrugane z lipy" to może być zapożyczenie.

To wcale często używany  liczman.

Ja pozostanę sceptyczny odnośnie utożsamioenioa A-tema ze slepą manką.

 

zaloguj się by móc komentowaćbendix @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 22:16

W sumie już się zamknę. Tak będzie lepiej. Wybacz.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 8 maja 2018 22:12
8 maja 2018 22:41

Bądź poważny. Ślepa Mańka tu akurat jest najmniej ważna.

Swoją drogą to jest bardzo ciekawe, że akurat ona stała się pierwszym bohaterem komentarzy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 8 maja 2018 22:13
8 maja 2018 22:41

Przecież napisałem wyraźnie, że nie będzie.

zaloguj się by móc komentować

Szestow @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 22:47

Pamiętam równo rok temu na blogspocie był niezwykle aktywny trol który występował pod wieloma nickami min. lustereczk, onager, mcperson itd. Czy to była ta sama osoba o której jest dzisiejsza notka?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Szestow 8 maja 2018 22:47
8 maja 2018 22:52

Pamiętam Onagera i Lustereczko. To była ta sama osoba. Natomiast nie sądzę, żeby to był A-Tem. On wtedy się udzielał wyłącznie jako Chris Horse.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 22:53

Napisałem Ci Krzysztofie rzecz następującą:

"Mam niezły pomysł. Tutaj jako ostrzeżenie powinno się blokować banowanie ;-))))"

Czy sądzisz że przeczytałeś to ze zrozumieniem?

Bo Twoja odpowiedź była od rzeczy:

"To ja mam pomysł jeszcze lepszy. Założ własny blog i powtórz ten apel po miesiącu. Okay?"

ps. to jest w temacie notki.

 

zaloguj się by móc komentować

Kozik @krzysztof-osiejuk
8 maja 2018 22:59

Cześć, 

 

Przede wszystkim dzięki za miłe słowa!

Pozwolę sobie coś jeszcze dodać dla kolegów sceptycznych: że nie, że nie masz dowodów, że zbyt łatwo rzucasz...

Gdybym wtedy, na miejscu A-Tema na targach w Bytomiu był ja - no i, faktycznie, wiedziałbym kto to jest Chris Horse i chciałbym pomóc Toyahowi w wyrzuceniu go z bloga. To nie mówię wtedy: "On już nie będzie więcej do Ciebie pisał". Mówię: słuchaj, ja wiem, kto to jest, pogadam z nim, myślę, że uda się tę debilną aktywność zakończyć. A jeśli to by się nie udało, ujawniłbym dane typa.

Tutaj historia jest jaka jest. 

Naprawdę nie widać, co się dzieje?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Kozik 8 maja 2018 22:59
8 maja 2018 23:22

Oni zwyczajnie za nim tęsknią i tak to wygląda. Wiesz jak to ciężko czasem zabić w sobie te miłość.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 8 maja 2018 22:53
8 maja 2018 23:24

Nie rozumiem. To znaczy, że uważasz, że banowanie jest czyms gorszym niż zorganizowany trolling?

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 23:24
8 maja 2018 23:29

Nie jestem w stanie zrozumieć że Ty "nie rozumiesz" mojej intencji. Łopatologicznie: zabronić jako ostrzeżenie przed wywałką ze SN banowania psycholom tu piszącym.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 8 maja 2018 23:29
8 maja 2018 23:33

Nie chcę, żebyś pomyslał, że się czepiam, ale to nie jest po polsku: "zabronić jako ostrzeżenie przed wywałką ze SN banowania psycholom tu piszącym". Ja tego zdania, jak Boga kocham, nie rozumiem.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 23:33
8 maja 2018 23:39

Czepiasz się.

Łopatologia #2: Chodzi o to żeby idiota TU PISZĄCY nie mógł blokować komentarzy obalających jego idiotyczne teorie. Jaśniej nie potrafię. Jest tu przykład jednego fizyka. Do tego piłem.

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 8 maja 2018 23:39
8 maja 2018 23:45

A-tem mnie zbluzgał za to że podważyłem jego teorię o tym że nie było bomb atomowych nad Japonią. Boson mnie zablokował z tekstem "echte idiota"

zaloguj się by móc komentować

bendix @bendix 8 maja 2018 23:45
8 maja 2018 23:47

eśte idiota i żadnych argumentów. Uważasz że to jest OK i tak powinno być?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 8 maja 2018 23:39
9 maja 2018 00:01

Teraz rozumiem. Chodzi o to, żeby Parasol wprowadził specjalny kodu, który z możliwości banowania wyłączy idiotów. Słusznie.

Swoją droga, jak rozumiem, jesteś przekonany, że zdanie, którego ja nie zrozumiałem, zostało sformułowane poprawnie.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @bendix 9 maja 2018 00:03
9 maja 2018 00:04

Ty zauważyłeś, że rozmawiasz sam ze sobą? Czy może jest już zbyt późno?

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 00:01
9 maja 2018 00:05

Nie czepiaj się poprawności. Przepraszam. (jak widzisz umiem użyć tego magicznego słowa)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 9 maja 2018 00:05
9 maja 2018 00:06

Wrzuciłeś zdanie kompletnie niezrozumiałe, a kiedy Ci napisałem, że nie rozumiem, to zasugerowałeś, że do mnie trzeba "łopatologicznie". Wciąż nie rozumiesz, co wyprawiasz?
 

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 00:04
9 maja 2018 00:06

OK. Myślałem że wymieniamy opinie. Dobranoc.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @bendix 9 maja 2018 00:06
9 maja 2018 00:10

Na wszelki wypadek, gdybyś nie był w stanie złapać, o co chodzi, trzy kolejne komentarze zaadresowałeś do siebie samego siebie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 00:10
9 maja 2018 00:14

No i muszę odpisać. Serio nie załapałeś tego co Ci kiedyś napisałem o banie na bany? Mega się czepiasz. Ale taka Twoja natura i za to Ciebie lubię i czytam :-)

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 00:10
9 maja 2018 00:15

I nadal będę czytał ! ;-)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
9 maja 2018 00:23

Super. Ja bym jednak chciał wiedzieć, jak to było z tą łopatologią. Zwłaszcza gdy naprawde nie rozumiem, co to znaczy "banie na bany".

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 00:23
9 maja 2018 00:26

Głupa palisz :-) Ban na banowanie - to jest chyba jasne? Chcesz podtrzymać wymianę opinii? :-) Ja nocny marek.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 00:23
9 maja 2018 00:29

Ban na bany Panie Krzysztofie znaczy zakaz banowania. Na przykład za karę za jakieś przewinienie. Zero cenzury. Niech piszę każdy to co chce.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 9 maja 2018 00:29
9 maja 2018 00:36

A więc wracam do początku. Systemowe trollowanie jest lepsze od moderacji, tak? Powtarzam. Załóż bloga i zobaczymy co powiesz po miesiącu.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 00:36
9 maja 2018 00:43

Ja więc powracam. Zakaz blokowania idiotom. Doskonale rozumiesz o co chodzi :-) Niech wypisują co im chora psychika na myśl przyniesie. Ale zero blokowania komentarzy takim blogerom. Tutaj. Na onecie proszę bardzo.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 00:36
9 maja 2018 00:55

To się nazywa po polsku zakaz blokowania komentarzy pod swoim wpisem. To proste Krzysiu. Taka kara za trollowanie.

Ale może ja "gupi jestem"

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 9 maja 2018 00:55
9 maja 2018 01:08

Obawiam się, że bywasz. Nie jesteś. Bywasz.

zaloguj się by móc komentować

tadman @krzysztof-osiejuk
9 maja 2018 01:10

Czy każdy z nas potrafi dochować tajemnicy? Zapewne wielu powie, że tak, bo wystarczy milczeć jak grób i fertig. Człowiek jednak jest bardziej skomplikowany i może nie pisnąć słówka, a miną, gestem, zaniechaniem lub działaniem nietypowym dla siebie może wysypać się, że coś wie. Często robią to tzw. osoby uchodzące za dobrze poinformowane.

Danae napisała niedawno, że jeden z naszych kolegów ma ostatnio problemy z sobą. Myślę, że tym razem tzw. damska intuicja całkowicie zawiodła naszą Koleżankę. Działania związane z trollingiem, szydzeniem z pewnych osób lub/i ich prac, potencjalną demaskacją, grożeniem banami to nie są działania, które mogą przysłużyć się pozycji SN. Skoro tak, to mam pytanie co wie Krzysztof Osiejuk, że zachowuje się ostatnio tak, jak się zachowuje. Uprzedzam, że nagród nie przewidziano.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tadman 9 maja 2018 01:10
9 maja 2018 01:13

Ja do publikacji tej notki, w swojej wrodzonej dyskrecji, cierpliwie szykowałem się niemal rok, a więc odpieprz się ode mnie, okay?

zaloguj się by móc komentować

bendix @tadman 9 maja 2018 01:10
9 maja 2018 01:14

Nikt nic nie wie, każdy udaje że nic nie rozumie, Szkoła Nawigatorów.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 01:08
9 maja 2018 01:17

Fajnie się robiło wiwisekcję Krzysztofie. Pamiętaj tylko że to działa z zewnątrz do środka i odwrotnie :-)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 9 maja 2018 01:17
9 maja 2018 01:18

Nie rozumiem, ale zapamiętam.

zaloguj się by móc komentować

Boguska @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 22:52
9 maja 2018 01:19

Myli sie Pan Chris horse to napewno Guy cos tam ,on udzielal sie na blogu Pana Gabryjela ale zostal zbanowany,teraz udziela sie na blogu finansowym Pana Wojciecha Bialka, nagminie  wyzywa Pana Coryllusa "snopek z Grodziska"

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 01:13
9 maja 2018 01:19

"odpieprz się ode mnie"

Co to jest za pomysł "ban na bana" :-)

zaloguj się by móc komentować


bendix @Boguska 9 maja 2018 01:19
9 maja 2018 01:22

Gabryjela już zwyzywali od antychrystów bo nie był "u komunii" i się nie ochrzcił. Żenada.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 01:18
9 maja 2018 01:26

Jak możesz zapamiętać jak nie rozumiesz? (-;

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Boguska 9 maja 2018 01:19
9 maja 2018 01:39

A w jaki sposób to dowodzi, że ja się mylę?

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @bendix 9 maja 2018 01:21
9 maja 2018 01:44

A ja nie znam Boguśki. W sumie żałuję, że Cię nie kojarzę. Jesienią jednak będą w Warszawie targi historyczne. Wpadnij, przedstaw się, a ję Ci udzielę odpowiedniiej lekcji.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 9 maja 2018 01:26
9 maja 2018 01:47

Jeśli ktoś mi mówi że "biba zbiła jutro", to ja tego nie rozumiem, ale, skoro to jest takie ważne, to zapamiętam. Ty byś nie potrafił? Właściwie mnie to nie dziwi.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 01:47
9 maja 2018 04:34

Przeciez wedle życzenia poszedłem spać :(

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 01:47
9 maja 2018 05:09

Rzuciłem jakiś pomysł i to powoduje u Ciebie chęć jechania po mnie jak po łysej kobyle. Przykro mi.

 

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 01:44
9 maja 2018 05:11

"a ję Ci udzielę odpowiedniiej lekcji."

:(((((((((((

zaloguj się by móc komentować

tadman @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 01:13
9 maja 2018 07:26

Rozumiem, że równie cierpliwie szykowałeś się niemal rok, w swojej wrodzonej dyskrecji, do merytorycznej oceny filmu Gwincinskiego, który został przecież opublikowany dopiero w długi weekend? Miałem rację, że należysz na SN do osób dobrze poinformowanych.
Moje pytanie pozostaje nadal aktualne, ale skoro nie chcesz odpowiedzieć to odpieprzam się i czekam, bo przecież czas zapewne odpowie na nie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 22:41
9 maja 2018 10:21

Ale upierał się nie będę. Bo skoro zdecydowałeś się napisać to, o czym w notce, to zapewne miałeś  po temu dobre powody.

Wiem kto zacz A-Tem, uważam go za nieuleczalny   przypadek medyczny i ani słowa więcej na ten temat nie dodam.

zaloguj się by móc komentować

bendix @stanislaw-orda 9 maja 2018 10:21
9 maja 2018 10:31

To w końcu pomysł aby zakazać banowania medycznym przypadkom jest dobry czy zły? Wywołuje dyskusję. Przypadek zdrowy sam się obroni.

zaloguj się by móc komentować

onyx @bendix 9 maja 2018 10:31
9 maja 2018 10:47

Był kiedyś taki program w radiu J. Wejssa:

https://youtu.be/pDOgfAS697I

Pamiętam, że był taki odcinek w którym Weiss wpadł na pomysł by produkować i sprzedawać parasol na parasol. Miała to być jakaś naciągana folia żeby po wejściu z deszczu do pomieszczenia ją ściągnąć i mieć dzięki niej suchy parasol. Tak mi się przypomniało jak czytam o twoim pomyśle odnośnie zakazowi banowania ;)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bendix 9 maja 2018 10:31
9 maja 2018 10:49

A jesteś choć trochę poważny? Zastanowiłeś się pół sekundy co wypisujesz?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Kozik 8 maja 2018 22:59
9 maja 2018 11:03

Czyli gościu to klasyczny schiz.

Na dodatek Bytom to rodzionne miasto L.K. (A-Tema).

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 9 maja 2018 10:49
9 maja 2018 11:29

Gdzie jest coś niepoważnego w tym co napisałem? Niektórym by się przydał taki ban na bany. Coś zlę myślę? Poproszę o argumenty.

Przemyślałem to.

Zbanował mnie niejaki fizyk jądrowy. Nie chciał rzeczowo porozmawiać.

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 9 maja 2018 10:49
9 maja 2018 11:32

Rozumiem że jesteś zwolennikiem paneli słonecznych, ale czy to jest powód do bana? Obraziłem tego blogera? Mam Ci wkleić prtscr jak nie mogę u niego nic napisać? Uważaszasz że to jest OK Parasol?

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 9 maja 2018 10:49
9 maja 2018 11:35

Gdzie tu jest brak powagi?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bendix 9 maja 2018 11:35
9 maja 2018 11:51

Prześpij się albo coś weź to sobie wydrukuj co tu napisałeś i czytaj aż zrozumiesz.

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 9 maja 2018 11:51
9 maja 2018 11:54

OK. Prześpię się. Oczywiście bredzę i mam zerowe argumenty. Fajnie się z Tobą rozmawia :(

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 9 maja 2018 11:51
9 maja 2018 11:55

"echte idiot" oczywiście nie widziałeś :(((

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @bendix 9 maja 2018 11:55
9 maja 2018 12:16

Oczywiście, per analogiam  należałoby nakazać ludziom odbierać telefony od niechcianych rozmówców. I uważasz pewnie, że twoje uwagi są tak ważne, że muszą być wzięte pod uwagę? Czy na prawdę nie mieści Ci się w głowie, że ktoś pod swoją notką nie ma życzy sobie czytać Twoich jakże głębokich przymyśleń nie na tamat?

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk
9 maja 2018 12:26

"..nie na tamat.."

Ciekawe. Poproszę o przykłady tego "nie na temat"

Chętnię się do przykładów odniosę.
 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 9 maja 2018 04:34
9 maja 2018 13:18

No więc, jak widać, nie poszedłeś.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tadman 9 maja 2018 07:26
9 maja 2018 13:20

Źle rozumiesz. Do oceny filmu Gwińcińskiego nie szykowałem się w ogóle.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tadman 9 maja 2018 07:26
9 maja 2018 13:25

Przejrzałem Twoje komentarzy w poszukiwanie owego pytania i domyslam się, ze musi chodzić o to: "Co wie Krzysztof Osiejuk, że zachowuje się ostatnio tak, jak się zachowuje?" Przepraszam Cie bardzo, ale jak Ty byś na to pytanie odpowiedział, gdyby było skierowane do Ciebie?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 9 maja 2018 10:47
9 maja 2018 13:29

 Źle zrozumiałeś. Jemu nie chodzi o zakaz banowania w ogóle. Pomysł jest taki by Parasolnikov stworzył algorytm, który nie pozwoli na to, by ci, których Bendix uważa za idiotów mieli możliwość banowania Bendixa.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 13:29
9 maja 2018 13:41

chyba chodzi jednak o tych,  ktorzy mają bendixa za i.... .

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 9 maja 2018 13:41
9 maja 2018 13:53

Daj Bendixowi spokój lepiej i powiedz nam wszystkim, co wiesz o A-Temie. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 13:20
9 maja 2018 14:04

Przecież napisałeś to jasno, więc chyba rozumiesz iż była to jawna szydera.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tadman 9 maja 2018 14:04
9 maja 2018 14:10

Nie, nie rozumiem. W ogóle nie rozumiem, co do mnie mówisz.

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk
9 maja 2018 14:22

Ja również (tak jak @Kozik - pozdrowienia) czuję się zaszczycony.

Co najmniej kilka razy na tym blogu, albo na toyah.pl, albo na S24 spowiadałem się, dlaczego często komentuję akurat tutaj, a gdzie indziej w sieci zupełnie wyjątkowo. Ten blog ma w mojej ocenie wyjątkową wartość wśród wszystkich, na które w ogóle trafiłem. Ta wartością obiektywną jest pasja, z jaką Krzysztof podejmuje tematy. Bez różnicy małe, czy duże tematy, ta pasja zawsze jest. Czasami nawet powala swoim natężeniem.

A bez pasji nie ma twórczości! Ja takiej pasji nie mam w sobie.

Natomiast wartością subiektywną tego blogu (tj. indywidualną dla mnie) jest zgodność systemu wartości Krzysztofa z moim. Miłym dodatkiem jest spora (niecałkowita) równoległość naszych wspomnień muzycznych i innych wspomnień z lat górnych i chmurnych.

Wracając do tej pasji, to być może czasem (nieczęsto!) prowadzi do przesady, czasem wyraża się w niecierpliwości, ale - jak mawiał mój śp. Dziadek - "rasowy koń ma prawo wierzgać".

Blog ten - według mnie - stanowi jednak pewną pułapkę emocjonalną. Ma bowiem szczególną siłę przyciągania a zarazem wielu prowokuje do popisywania się w reakcji na tę pasję. Mnie też się to zdarza i zwykle przybiera postać skłonności "wymądrzania się". Staram się nad tym panować; a przynajmniej wiem o tym.

Byli i zapewne są oraz będą pojawiać się tacy, u których chęć popisywania się przerasta z czasem w potrzebę dominowania. Zderzenia są wtedy nieuchronne. Czy są także tacy, którzy z góry przychodzą z zadaniem dominowania? Tego nie wiem, ale wyłączyć się nie da. Czy sami od siebie, czy nie sami, a jakie to ma znaczenie? 

 

         

zaloguj się by móc komentować

bendix @parasolnikov 9 maja 2018 12:16
9 maja 2018 15:34

"Czy na prawdę nie mieści Ci się w głowie, że ktoś pod swoją notką nie ma życzy sobie czytać Twoich jakże głębokich przymyśleń nie na tamat? "

....

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 13:53
9 maja 2018 15:51

Ed-toyah , powazny kretyn, wystrugany z ludowej, zolnierskiej lipy pasikonik na biegunach primo voto baran Harold, przewodnik stada latajacych owiec. "

Fajnie się bawisz. Usłyszałeś kiedykolwiek coś takiego ode mnie?

zaloguj się by móc komentować


A-Tem @StanislawGibarian 8 maja 2018 10:14
9 maja 2018 17:33

Gibarian - odkryłeś się, dobrze to wiedzieć. 

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk
9 maja 2018 17:36

JPRDL. Ile tu pomieszania... Yet... First things first.

Ślepą Mańkę znam - to nie ja. 

Dwa. Za to, za próbę, bo przecież nie za pełną skuteczność (to była jedynie PRÓBA, dla szanowanego przeze mnie Toyaha, czyli dla Ciebie, wykrzesana, bezinteresownie uczyniona) okiełznania dziwnego człowieka "C.H.", który Ciebie atakował (mnie zresztą też, ale to inna historia) named Mr. 'Chris Horse' from Dżermoney, należy się Tobie wieczna hańba. Ja bronię Cię, a Ty za to napadasz na mnie?!

Ujawniaj sobie co chcesz, ja się nie boję. Zwyczajnie nie wchodzę z drzwiami do niczyjego domu, to wszystko. Gdy tu, po nickiem A-Tem zachowuję wobec moich Czytelników łagodną dyskrecję, to nie po to, aby się bać, lecz po to, by czasami nie krzyczeć w sieci, niepotrzebnie zupełnie: "hejka! to znowu ja!!". Natomiast kto zechce, ten się ze mną skontaktuje—zawsze tak było i zawsze tak pozostanie. Nie zliczę blogerów, którzy "na kawę" wpadli. Bardzo dobrze: tak ma być. Kto zainteresowany, ten od zawsze mógł mnie znaleźć i faktycznie: jednym z niewielu których imiennie, serdecznie zaprosiłem a którzy zdecydowali trzymać dystans, byłeś Ty. Moment. Podsumujemy...

Hold the press! Newest development! 

Nie "jednym z" ale jedynym który nie spotkał się ze mną tutaj. Trzeba jak w powiedzeniu o 'górze i Mahomecie' mi było przybyć i się ukłonić - Tobie. Straszne konsekwencje były: za to, wyświniasz się mi tu, publicznie zmyślając. Hańba wieczna Tobie.

Wróćmy do tematu. Co chcę?

Niech mówią moje teksty. Niech je każdy może sprawdzić. Niech je każdy kto chce sprawdza, ja wręcz proszę o to.

W ten sposób mój Czytelnik może sam, w swoim tempie, łagodnie wyrobić sobie zdanie. Do czego każdego od zawsze zachęcam. Przykładowo, gdy jeszcze pisałem u Pawła - tj. pan dr Paweł Przywara, alias FYM - prawie codziennie komentarze, to przypominałem, tak średnio co dwa miesiące, PT Czytelnikom:

"Szanowni Pańatwo.
Proszę mi nie wierzyć na słowo. Proszę sprawdzać to, co napisałem. Jestem pewien, że się potwierdzi, niemniej wolałbym, abyście Państwo z własnej woli i wykorzystując własne źródła doszli do tych wniosków, jakie tu syntetycznie publikuję, niż tylko uwierzyli mi. Dziękuję Państwu za wysiłek, związany ze skontrolowaniem moich, przestawianych tutaj, danych."

I co, mój drogi, dawniej drogi, Toyahu?

Nie zrobiłeś tego. Nie wiesz, kto to jest Chris Horse. Nie wiesz, jak ja się stanowczo za Tobą ująłem, by ten człek Cię więcej namolnie nie targał. Za to, napadłeś na mnie. Wieczna hańba Tobie za to zaniechanie. Wieczna. Świństwa popełnionego rozmyślnie (nie ja, to Wyższy ode mnie) nie daruje Tobie.

Co powinieneś wiedzieć - jako wierzący. Nie muszę żadnej sankcji wymyślać, sam fakt pozostawania Toyahem ukarze Cię dostatecznie za takie świństwo, jak napaść na człowieka, który Cię bronił.

I na koniec, jeszcze coś, domyślasz się już, co. Zdanie Dominiki (pani L.) o Tobie, chociaż emocjonalne, okazało się trafne. Piszę to z prawdziwą przykrością.
Dokładnie pamiętam, co napisała o Tobie, na blogu, gdy wytrząsałeś się nad walczącym o posadę na rzeszowskiej uczelni Pawłem.
Wolałbym, aby Dominika tu nie miała słuszności, zwłaszcza że już sama jest stąd daleko, z własnego wyboru. Wolałbym mieć przyjaciela. 
Stało się inaczej.
Trudno, zerwałeś z tą miłą dziewczyną, uwielbiającą Ciebie, tak samo jak tym szaleństwem mieszania "wszystkiego ze wszystkim" zerwałeś ze mną. Od grudnia Roku Pańskiego 2017 nie przeczytałem niczego z Twego pióra i co - i dobrze mi z tem, bez dwóch zdań (kto zechce, ten obejrzy, video minutkowe, trwa 1 minutę:
https://www.youtube.com/watch?v=jIYEC7j6uqk

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @szafran 8 maja 2018 10:48
9 maja 2018 17:38

Pijany?

Ty w ogóle cokolwiek rozumiesz? Nie ma mnie od pół roku, nic nie czytam, ani jeden klik, a ten od "nabijania odsłon". Hehehe.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @Aquilamagna 8 maja 2018 11:47
9 maja 2018 17:41

Toyahowi ostro odbiło. Piszę wyżej (a kto w administracji forum, ten to w 10 sekund sprawdzi) że Ślepa Mańka to nie ja.

 

Szmergiel, zmyślanie, dekiel, szajba. I wstyd, Toyahu, na starość taki stek bredni wypuścić. Żenua.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @Grzeralts 8 maja 2018 11:50
9 maja 2018 17:48

Wstydziłbyś się dawać laleczkę Trumpa jako awatar. Ja występuję jako ja, a Ty musiałeś się Donaldem Teumpem podetrzeć, ehm, podeprzeć. Co za brak własnego zdania. Co napiszesz, to zerżnięte, a awatar to jest "prezydent". Fuj.

 

PS.

Nie znasz i nie rozumiesz ani literatury, ani symboli. Dr Jekyll i Mr Hyde to opowieść o naturze ludzkiej, nie sztampa nadająca się do przykładania to tu, to tam. To forum się skończyło nawet nie dlatego, "bo Coryllus". Gabriel ma swoje zdolności. Za to tak zakręceni, jak Ty, ciągną forum w dół. Ohydne komentarze piszesz, gdzie żaden z nich nie jest autentyczny.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @tadman 8 maja 2018 12:06
9 maja 2018 17:59

Tak jest.

 

"Teresa" to mógł być wąsaty porucznik z Rakowieckiej, z przydziałem służbowym i z projektem wbicia klina. Gabriel poleciał na wabik, jak karpik. Połknął przynętę. I zacięto wędę, wyłowiono trzepoczącego się szczupaczka. Z nas dwóch jestem zupełnie autentyczny. On niezupełnie (mówię to delikatnie). Czy wiem, co wiem? Wiem wszystko i nie powiem. Każdy ma prawo do błędnych wyborów. Gabriel oczywiście też, tu nie będzie się nikt trzeci chichotał.

 

W razie wątpliwości,  M I M O  to, co zrobił, nie będę nic mówił, co mu mogłoby być niemiłe. Janusze z Rakowieckiej nie wygrają. Poza tym: każdy może zechcieć naprawić życiowy idiotyzm. Ja tu jestem tak samo zobowiązany czynić dobro na Ziemi,  jak jest Gabriel.

zaloguj się by móc komentować


A-Tem @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 12:16
9 maja 2018 18:04

Hańba Tobie. Nic nie wykazałeś. Skończyłeś się tym wygłupem.

 

Cały czas myślę (już pół minuty - doceń to) jak długo pozwalam oczywistym patafianom harcować. "Bo może on nie widzi, bo może się poprawi". Błąd.

 

A gdy młodsi mi to już zaczynają wytykać, tę świętą cierpliwość, tę nieustającą tolerancję dla drani i ich draństw,  to czas mi się nad sobą zastanowić. Co oczywiście uczynię — najwyższy czas.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 12:18
9 maja 2018 18:06

Nie wymyśliłeś. Przekręciłeś  b e z i n t e s o w n i e   broniącego Ciebie Człowieka pod własną chorą wyobraźnię. Wieczna hańba Ci za to.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @Aquilamagna 8 maja 2018 12:23
9 maja 2018 18:08

No nareszcie! Jak ja lubię ludzi technicznych. Konkretni, zorientowani, szybko myślący i udowadniający zanim coś powiedzą.

 

Dzięki Ci za tę uwagę. Oczywiście, jest trafna.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk
9 maja 2018 18:12

DRODZY CZYTELNICY!

 

Idę. Nie mam całego dnia na bzdurstwa. Czy na zmyślenia złośliwego quasi-satyra p.n. toyah. Gdy odnajdę czas, powrócę, by odpowiedzieć tym którzy myśląco biorą udział w życiu, którzy lubią  ludzi, a nie wgapiają się w lustro ze stękaniem "jaki ja cudowny". To niech toyah robi, powodzenia mu w tym stękaniu. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @A-Tem 9 maja 2018 17:36
9 maja 2018 19:10

By the way, I admire your posts very much.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @valser 8 maja 2018 16:56
9 maja 2018 19:16

Nic nie komentowali. Co to jest "Roxana" nie wiem, a Ślepą Mańkę mniej lub bardziej zdawkowo raptem razy kilka tutaj skomentowałem, zazwyczaj pozytywnie. Dlaczego tak właśnie?

 

To ostatnie wynika z profesjonalizmu. Ślepa Mańka dobre wykształcenie odebrała, co zawsze cenię. Może nawet Tobie zdradzam tu tajemnicę, a może ŚM sama napisała o tym, że w dziedzinie nauk politycznych nie jest bynajmniej taka istatnia, za jaką część komentujących chciałaby ją mieć. No fzzzucking chance, she is quite good - ona jest dobra w te klocki.

 

Tylko, że ona to nie ja. Sam pomysł, aby dwie osoby zmieszać, czy utożsamić (wbrew zdrowemu rozsądkowi i oczywistym dowodom) to jest obłęd toyahowy. To wstyd i hańba.

zaloguj się by móc komentować

tadman @A-Tem 9 maja 2018 18:12
9 maja 2018 19:17

A-Temie, Twoja osoba i postawa gospodarza tego blogu, a także postawa wielu piszących tu (niektórych wymieniłeś z nicka) pokazała jedno, że jest tutaj nieliczna osobowo, nazwijmy oględnie, grupa, która wzajem się podbechtuje i spija sobie z dziobków. Jeden z nich oznacza cel do ataku i inni zaraz się dołączają i to bez pardonu. Myśleli, że zaszkodzą Tobie, a zrobili to sami sobie.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 19:10
9 maja 2018 19:19

Postings - puhleeeze. Posts are in the picket fence.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 12:26
9 maja 2018 19:20

Na drzewo. I tak nie wrócę.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @Aquilamagna 8 maja 2018 12:48
9 maja 2018 19:24

Hę? Toyah nie ma słuszności w niczym. Przegrał w tym momencie, w którym zaczął zygzakiem utożsamiać, każdego najdowolniej z każdym, vulgo: zmyślać.

Tadman to jest Maria, a Redpill to Aquilamagna - nie, toyah?

 

Ten wpis T. to jest jedna wielka kpina z Was — z Czytelników. Mnie to nie rusza, ale Was równo sz. Pan Toyah robi w bańkę.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @onyx 8 maja 2018 13:44
9 maja 2018 19:28

...nie odniosłem wrażenia że to może być aż tak....

 

I słusznie. Toyah nazmyślał, aż tynk odpada. Zakpił sobie z uczestnków Forum. Szczerze mówiąc, to wstętne, co napisał. Widocznie inaczej nie potrafi.

 

Pozdrawiam Cię!

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @OdysSynLaertesa 8 maja 2018 14:11
9 maja 2018 19:33

Doxxing to jest świństwo. Na szczęście nie jesteśmy dorastającymi panienkami, a do mnie, kto zechce, może zwyczajnie dotrzeć. Fizycznie, osobiście i autentycznie. To już wystarczająco wielu wykorzystało, z moja zachętą, bym nie tylko się nie przejmował, ale wprost cenił Wspaniałych Ludzi, którzy zechcieli sobie zadać trud podróży. Każdego z Was tutaj pozdrawiam!

 

Zmyślaczy nie potrzebuję i nie cenię (duh!).

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk 8 maja 2018 14:14
9 maja 2018 19:36

"To może być tylko on."

 

Zmyślasz. I to jest coś, co nie przejdzie. 

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @OdysSynLaertesa 8 maja 2018 14:35
9 maja 2018 19:41

Dzięki. 

 

Toyah zmyśla tu na potęgę, oszukując każdego, kto go jeszcze czyta. Bez podstaw, wyciągając sobie z nosa. Parasol mógł to w minutę utrącić, ale dołączył do zmyślacza. 

 

Dzięki, Parasol. Dobrze wiedzieć, że nie pomagasz zrozumieć błędu bliźnim. Z takimi, jak Ty, nie chcę mieć nic wspólnego. W elegancki spisób rozwaliłeś fantazjującego T. (a deklarował, że "wtedy uwierzę", czyli wywoływał Ciebie do tablicy) o ścianę.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @redpill 8 maja 2018 16:35
9 maja 2018 19:46

To prawda. Ładnie tu wyglądają. To jest nie tylko Główny Zmyślacz Hadronów, ale i kego mizerny adlatus Parasol, który mu nie pomógł zrozumieć jego błędu.

 

Z takimi "przyjaciołami", jak ten Parasol, to ja nie chciałbym się nawet na rajskiej wyspie znaleźć, gdzie wszystkiego w bród. Raz dwa zepsuli by nawet raj.

 

Nie będę robił afery, bo o co, o zmyślanie? Na zdrowie, fujarki strugane. 

 

Napisz do mnie o  G u t e n b e r g u , jeśli chcesz.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @bendix 8 maja 2018 20:17
9 maja 2018 19:53

Dokładnie. Nawet to, że dali mi znać dwa dni później, potwierdza to, co mówisz.

 

Inna rzecz, że mam postawić imprezę przeprosinową, że kiedyś pp. T. i C. skłoniłem do współpracy. Zamiast polskiego mocnego uderzenia wykreowali obaj polskie piekiełko. I za to - rozumiem - jest za co przepraszać. Pojedynczo nie namieszaliby tyle. To niestety jeszcze mnie czeka: impreza blogerska, gdzie to objeżdżać mnie będą, jak łysą kobułę, za spiknięcie T+C. Sam sobie bym za to powinien raz dać. Że zaufałem, i to obu panom. To była podwójnie nietrafna decyzja.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @onyx 8 maja 2018 13:44
9 maja 2018 19:58

...podkręcona antypisowo do granic ...

 

Nie, drogi Rafale. ŚM jest realistką, to wszystko. Czytając ją, widzisz jak  JEST.  Czytając innych, widzisz propagandę, widzisz to, co masz widzieć. Ale nie będziemy w to wchodzić tutaj, akurat pod wpisem, który T. wyciągnął sobie z nosa.

 

T. nazmyślał i nafantazjował, po prostu.

 

Zieeeeeeew, czy zleeeeew - to Bendix napisał - jest dobrym podsumowaniem sensu tej toyahowej notki: nie ma go, zero.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @A-Tem 9 maja 2018 19:58
9 maja 2018 20:13

Dobra. To już się wypowiedziałeś. Znamy Twoje stanowisko, a zatem ciao!

zaloguj się by móc komentować

onyx @A-Tem 9 maja 2018 19:58
9 maja 2018 21:58

Każdy ma prawo do swoich przemysleń ale można o tym pisać/mówić normalnie, używając nazwisk i imion. Udziwnienia i obrażanie na siłę robią z tekstu bełkotliwe grafomaństwo i ciężko brać to na poważnie. Też kiedyś pisałem "Komoruski" ale mi przeszło.

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk
9 maja 2018 22:00

Zderzenie przebija nawet meteoryt tunguski.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
9 maja 2018 22:20

Po tych emocjonalnych zaprzeczenich A -tema jestem skłonny uznać, że Toyah ma rację i że A-tem  może pisać również jako  Ślepa Manka. Zbyt podobny ton i żargon u obydwu, i to raczej nie może być przypadek.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 9 maja 2018 22:20
9 maja 2018 22:53

Moi bracia Indianie mówią na mnie Stare Oko.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 9 maja 2018 22:00
9 maja 2018 23:03

Meteoryt tunguski przebija to:

"Trudno, zerwałeś z tą miłą dziewczyną, uwielbiającą Ciebie, tak samo jak tym szaleństwem mieszania 'wszystkiego ze wszystkim' zerwałeś ze mną".

zaloguj się by móc komentować

cbrengland @A-Tem 9 maja 2018 19:58
10 maja 2018 02:01

Odpowiedz mi na mój list na PW tutaj na SN proszę, tak na koniec

zaloguj się by móc komentować

Czytelnik @krzysztof-osiejuk 9 maja 2018 23:03
10 maja 2018 14:40

Kto był trzecim dyskutantem w 2010 w Europejskim? (Toyah + Coryllus + .....). Byłem przekonany, że Atem - widać skleroza....

zaloguj się by móc komentować
Ogrodnik @A-Tem 9 maja 2018 19:19
13 maja 2018 18:46

Nie wiem co pan pisze w tym języku. Mam aspirować?

To co piszesz po polsku jest takie, no..,  rozedrgano-rozwydrzone :)

Niech pan coś popróbuje w jidysz, chętnie poczytam.

Pozdrawiam

 

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować