-

krzysztof-osiejuk : To ja

Bertold Kittel, człowiek z ukrytym guziczkiem

      Decydując się na to, by już wczoraj wrzucić tu swój felieton z „Warszawskiej Gazety”, poświęcony kwestii nazizmu, który, wedle doniesień stacji TVN, wraz z objęciem władzy przez Prawo i Sprawiedlwość, złapał Polskę za gardło, kierowałem się podejrzeniem, że kwestia owej prowokacji jest już tak zużyta, że jeszcze chwila, a jakakolwiek wzmianka na ten temat będzie automatycznie wywoływała już tylko ziewanie. Minął jednak kolejny dzień, a ja widzę, że sprawa, nie dość, że nie zdycha, jak na to od samego początku zasłużyła, to jeszcze się w najlepsze rozwija.  W tej sytuacji, zatem, zaryzykuję i jeszcze parę słów na ten temat powiem, tyle że może w tym o tyle szczególnym ujęciu, że bohaterem owych refleksji nie będzie ani ta szóstka leśnych przebierańców, ani cała skierowana przeciwko rządowi polityczna propaganda, lecz jeden tylko człowiek, autor owego szczególnego doniesienia, dziennikarz nazwiskiem Bertold Kittel.

       Ja biorę naturalnie pod uwagę, że w momencie gdy pojawiło się już owo nazwisko, większość czytelników tego bloga, a więc ludzie doświadczeni i doskonale poinformowani, zawoła: „O nie! Tylko nie Kittel! My o nim wiemy wszystko!”, ponieważ jednak, jak obserwuję medialną dyskusję na wspomniany temat, nie mogę nie zauważyć, że kwestia owego autorstwa jest notorycznie pomijana, pomyślałem sobie, że nie zaszkodzi przypomnieć parę, to tu to tam zapomnianych, faktów.

     Otóż wspomniany redaktor to człowiek, który, swego czasu, w wyniku bardzo perfidnej prowokacji, a niewykluczone, że na zamówienie Służb, zniszczył karierę wiceministra obrony narodowej w rządzie Jerzego Buzka, Romualda Szeremietiewa. Szczerze powiedziawszy, szczegółów tamtej afery ja ani nie znam, ani też mnie one nie interesują, natomiast zdecydowanie wystarczy mi wiedzieć to, że mieliśmy wówczas rząd Jerzego Buzka, Ministrem Obrony Narodowej w owym rządzie był Bronisław Komorowski, jego zastepcą Szeremietiew, i któregoś dnia ów Szeremietiew z dnia na dzień został przez Komorowskiego wyrzucony na zbity pysk, bo wspomniany Kittel wraz z niejaką Anną Marszałek napisali tekst w „Rzeczpospolitej”, z którego wynikało, że Szeremietiew to złodziej, kłamca i aferzysta, by po wielu, wielu latach, w wyniku prawomocnego wyroku sądu, oboje musieli Szeremietiewa przepraszać.

      Mnie Szeremietiew w najlepszym razie nic nie obchodzi, a gdybym miał się jednak nad nim jakoś szczególnie zatrzymywać, dodałbym jeszcze, że on mi jest absolutnie do niczego niepotrzebny. Natomiast ile razy o nim myślę, to od lat natychmiast przypominam sobie nazwisko dziennikarza Bartolda Kittela, który – o czym zadecydował sąd – w sposób absolutnie bezpodstawny, zniszczył mu życie, a przy okazji polityczną karierę, a niektórzy twierdzą, że na zamówienie Służb, których – wedle tych samych żródeł – stałym przedstawicielem w polskiej polityce był Bronisław Komorowski. Tak już mam i nic na to poradzić nie mogę. Ile razy słyszę nazwisko Bertold Kittel, natychmiast pojawiają mi się w głowie Szeremietiew i Komorowski, no i owa złowieszcza nazwa – WSI.

       Dziś Szeremietiew jest niemal nikim, o Annie Marszałek, diabli wiedzą gdzie się aktualnie udzielającej, mówi się, że jak najbardziej współpracowała, a Bertold Kittel pracuje w telewizji TVN i ogłasza, że oni mają nagrania, jak ci jego kumple z lasu pod Wodzisławiem zapowiadają, że zabiją Donalda Tuska, jednak owe zapowiedzi są tak drastyczne, że zdecydowano się ich nie upubliczniać. No cóż. Jesteśmy oczywiście wstrząśnięci i zmieszani, chcielibyśmy jednak przy tym podziękować Bertoldowi Kittelowi, że nam zaoszczędził niepotrzebnego stresu. To musi być bardzo dobry człowiek.

 

Zapraszam wszystkich do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie są do kupienia moje książki.

 tagi: nazizm  bertold kittel  wsi  romuald szeremietiew 

krzysztof-osiejuk
27 stycznia 2018 10:12
16     2190    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
27 stycznia 2018 10:32

a propos filmiku o "nazistach" fragment komentarza blogera o nicku kenam z 25.01.br. (s24)

" .... A gdzie Bertold Kittel ten film nakazał nakręcić?

Czy to nie na terenie prywatnym należącym do "leśniczówki" w Wodzisławiu Śląskim, tam gdzie znajduje się również "Baszta"?


http://www.panoramio.com/photo/32619908?source=wapi&referrer=kh.google.com

http://www.panoramio.com/photo/22458517?source=wapi&referrer=kh.google.com

http://www.panoramio.com/photo/28743507?source=wapi&referrer=kh.google.com

Kto zapłacił za wynajęcie tych terenów?..."

 

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz1 @krzysztof-osiejuk
27 stycznia 2018 10:50

Dziwne jest również to, że "nasi", niezależnie w którym gangu działają, dobrze wiedzą kim jest pan Kittel i jakie są jego osiągnięcia. I co. I nic. Nawet grzecznej wzmianki, że należałoby wziąć pod szczególną uwagę autora reportażu. Z tego wnoszę, że wyciągnięcie sprawy jest komuś tam na górze bardzo na rękę. Może chcą się pochwalić sprawnością i postawą ideową, i zrobią pokazówkę. Myśl, że Kittel działał na ich zlecenie, raczej pośrednie, może tylko zasmucić.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Wrotycz1 27 stycznia 2018 10:50
27 stycznia 2018 10:58

Zasmucić może tylko tego, kto deklaracje polityków i propagandystów bierze nazbyt serio.

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk
27 stycznia 2018 11:16

Doświadczenie śledcze pani Marszałek było przez jakiś czas wykorzystane w NIK

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk
27 stycznia 2018 11:20

Dobrze jest przeczytać norkę w Wiki n.t. pani Marszałek. Szczególnie znamienne jest opis procesu pana Szeremietiewa.

zaloguj się by móc komentować

Shork @krzysztof-osiejuk
27 stycznia 2018 11:32

są dwa rozwiązania
albo liczba wiarygodnych prowokatorów jest ograniczona, albo analityk wykazał, że 99% ludzików nie pamięta niczego co nie zostało po tysiąc razy przez TVN utrwalone.

zaloguj się by móc komentować

beczka @krzysztof-osiejuk
27 stycznia 2018 12:03

Imię i nazwisko brzmią jak projekt, a nie jak człowiek. 

zaloguj się by móc komentować


Robo @Grzeralts 27 stycznia 2018 12:30
27 stycznia 2018 12:46

Kittel w tlumaczeniu to fartuch roboczy a Heinrich Kittel to najczesciej odznaczany general Wermachtu

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Robo 27 stycznia 2018 12:46
27 stycznia 2018 12:52

Bardziej mi się kojarzy z bezstresowym przyznawaniem się do zbrodni.

zaloguj się by móc komentować


tadman @Shork 27 stycznia 2018 11:32
27 stycznia 2018 14:49

Gdzie kwiecień, a gdzie styczeń? BK był świadkiem niezwykle groźnego przestępstwa i zataił to, więc za to powinien beknąć i odechciałoby się różnym prowokatorom po wsze czasy takich zabaw. Czy ta prowokacja to zapłata za ostatnie umorzenie wysokiej kary TVN?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 27 stycznia 2018 10:32
27 stycznia 2018 14:51

I nic więcej? Co ja z tego wiem?

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @Wrotycz1 27 stycznia 2018 10:50
27 stycznia 2018 14:56

Nie sądze, zeby nasi w tym maczali palce, natomiast nie ulega wątpliwości, że potrafią bardzo skutecznie to wykorzystać do własnych celów.

zaloguj się by móc komentować

Robo @krzysztof-osiejuk
27 stycznia 2018 15:00

Bertold ma brata Heralda Michaela Kittel obaj gdzies sie przewijaja w Zielonych Brygadach co to chca karac i uswiadamiac ekoogicznie mieszkancow wsi i jakiejs Policji obywatelskiej czy czyms podobnym co ma tez karac i donosic ,troche tu , http://www.zb.eco.pl/zb/42/smieci.htm

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować