-

krzysztof-osiejuk : To ja

Czy Samuel Pereira powinien zostać prezesem Orlenu?

      Ponieważ w ostatnich dniach mieliśmy chyba wystarczająco dużo tematów bardziej, lub jeszcze bardziej, poważnych, pomyślałem sobie, że nie zaszkodzi zaczerpnąć nieco oddechu, a do tego, w moim przekonaniu, mało co nadaje się równie dobrze, jak wydarzenie, które chwilami wręcz zdominowało nasze wczorajsze internetowe przygody, a mam tu na myśli plotkę o tym, że dziennikarka TVP Ewa Bugała zostanie niedługo zatrudniona na stanowisku dyrektora do spraw kontaktów z mediami, czy czegoś podobnego, warszawskiego oddziału Orlenu. Szczerze powiedziawszy, w pierwszej chwili, kiedy usłyszałem to nazwisko, nie wiedziałem, o kim mowa, no ale wszystko sprawdziłem i już wiem, że ja tę Bugałę bez problemu rozpoznaję i nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest zdecydowanie jedna z najbardziej solidnych twarzy tej naszej, skądinąd kompletnie już skompromitowanej, tuby. Jeśli ową Bugałę postawić naprzeciwko całej tej bandy tak zwanych „redaktorów”, na czele z Michałem Rachoniem i tymi pajacami z „W tyle wizji”, to ona jest jak najwyższe szczyty Himalajów, do tego zimą i przy najgorszych wiatrach. Nie do zdobycia.

        Została więc podobno owa Bugała zatrudniona w Orlenie, w jednej sekundzie, ze wszystkich stron, wylał się na nią niewyobrażalny wrecz hejt, a ja powiem zupełnie uczciwie, że gdybym ja miał tam coś do gadania, to co do niej, nie miałbym najmniejszych wątpliwości. Jako w praktyce, jak się zdaje, przyszły rzecznik prasowy Orlenu, ona robi wrażenie idealne. Jest ładna, pewna siebie, wyszczekana, inteligentna – przepraszam bardzo, ale co z nią jest nie tak? Że nie jest tak dobra jak Targalski, lub Gadowski?

       No ale niech będzie. Rozumiem. Chodzi o to, że za jej awansem stoją tak zwane „znajomości”, a my przecież jesteśmy nadzwyczaj porządni i u nas, jeśli ktoś awansuje, to wyłącznie wedle – cokolwiek by to miało znaczyć – obiektywnie potwierdzonych kompetencji. Spójrzmy więc na CV Ewy Bugały: https://pl.linkedin.com/in/ewa-buga%C5%82a-180b1386

       Czy to robi jakieś szczególne wrażenie? No, nie bardzo, ale przyznać trzeba, że te minione 7 lat, od czasu, gdy ona skończyła studia, zostały przez nia jakoś, lepiej czy gorzej, wypełnione. Spójrzmy więc teraz na panią, którą właśnie Bugała podmieniła. Oto Alina Gużyńska i taka oto historia, tym razem bez linków, ale za to z osobistą prezentacją ze strony Golden Line: „Były media (Gazeta Wyborcza, Reuters, Gazeta Bankowa, Businessman Magazine, Ozon), była własna firma i konsulting strategiczny, była praca w agencji PR/PA, były też instytucje publiczne (MF, UKIE). Ostatnio PKN Orlen. Obecnie THINKTANK”. Rozumiem, ze na tych, którzy dziś hejtuja Bugałę, ten THINKTANK robi tu wrażenie największe. Przy nim taka Bugała nie ma najmniejszych szans.

      Przepraszam bardzo, ale czemu wtedy, gdy Orlen zatruniał to coś, nikt nie protestował i dopiero dziś wszystko spadło na głowę Ewy Bugały?

     Spotykamy się tu od lat i wszyscy mniej więcej wiemy, jak działa ten cały cholerny system. Znamy ten poziom, znamy wszystkie sposoby, by go w najmniejszym stopniu nie naruszyć. Doskonale też namy twarze i nazwiska tych wszystkich ludzi, którzy się tam kręcą i tylko kombinują, jak by tu się odpowiednio ustawić, by przy najbliższej okazji zrobić jeden krok do przodu. Wygląda na to, że dziś to ani Rachoń, ani Klarenbach, ani wieczny nieudacznik Ziemkiewicz, ani ów śmieszek, który niedawno nam przedstawił dowód na to, że angielskie słowo „blue” tłumaczy się na polski, jako „rzadki”, ani, może przede wszystkim, niezwykle uzdolniony syn aktora Rewińskiego, od którego ci wszyscy, którzy dziś szydzą z Bugały, nie mogą odwrócić załzawionych z rozkoszu oczu, lecz to ona, Ewa Bugała właśnie, została awansowana w tej, skądinąd mocno zabawnej, hierarchii. I na to my nagle zaczynamy sobie rwać włosy z głowy, bo Dobra Zmiana po raz kolejny nawala? Najpierw Duda, potem Morawiecki, ostatnio Kaczyński, a teraz jeszcze ta kłamczucha z mikrofonem zostaje rzecznikiem prasowym Orlenu. A to nie można było dać tam Gadowskiego?

     W tej sytuacji ja mam historię naprawdę fascynującą. Otóż pamiętamy chyba wszyscy słynne zdjęcie Ryszarda Petru w samolocie z tą niunią w drodze na Maderę. Przez jakiś czas cały Internet zastanawiał się, kto wykonał to zdjęcie, kto je uczynił publicznym, no i wreszcie kto to taki stał za ostatecznym końcem tego dziwnego projektu o nazwie Nowoczesna. Kiedy już wytropiono owego cwaniaka, ten się natychmiast wszystkiego wyparł i powiedział, że był tylko pośrednikiem. Dziś już wiemy wszystko. To był jednak faktycznie on sam, czyli niejaki Radosław Poszwiński, wczesniej widywany na Twitterze jako @bogdan607, a dziś, jak się nagle okazuje, zatrudniony w TVP Info przez samego Samuela Pereirę, jako człowiek odpowiedzialny za media społecznościowe

      Gdyby ktoś mnie w tej chwili poprosił o jakiś komentarz, to do głowy przychodzi mi tylko jedno, a mianowicie wiadomość do samego prezesa Kurskiego: Orlen was najzwyczajniej wydymał. Wziął Bugałę, a dał wam tego Poszwińskiego. Już się nie mogę doczekać, aż go wrzucą na wizję, by nas porozbawiał. Róbta tak dalej i liczcie na to, że Stoch z Kubacki wrócą z Korei z medalami, a Maryla Rodowicz dociągnie do kolejnego Sylwestra.

       A do kolegów internautów mam już tylko jeden apel: spróbujcie może jednak troszkę więcej myśleć. Jeśli to możliwie, najlepiej samodzielnie.

 

Jak zawsze zachęcam do odwiedzania ksiegarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl. Naprawdę warto i to nie tylko ze względu na moje książki.

    

 tagi: tvp  ewa bugała  orlen 

krzysztof-osiejuk
8 lutego 2018 10:14
22     1649    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
matusz @krzysztof-osiejuk
8 lutego 2018 10:38

Żeby myśleć samodzielnie, trzeba mieć dostęp do wiarygodnych informacji.

zaloguj się by móc komentować

Szestow @matusz 8 lutego 2018 10:38
8 lutego 2018 10:40

A nie zna pa 10 przykazań ?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
8 lutego 2018 10:54

Oczekiwanie wyrażone przez Ciebie w końcowym apelu wydaje się nazbyt wygórowane i przypomina trochę apel premiera Aristide Brianda w kwestii zachowania się dyplomatów w trakcie  oficjalnych ceremonii, brzmiący jakoś tak:
nie wymagam wiele; jedynie tyle żeby chociaż nie srali podczas audiencji - a i tego nie mogę się doprosić!

Ad rem:

Ten hejt to wyraz  czystej zawiści, najsilniejszej z z emocji, które targają  tym środowiskiem. Wiadomo  z grubsza
w jakiej wysokości wypłacane są apanaże w ORLEN SA, nie licząc premii i podobnych bonusów.

Biorąc pod uwagę, że  ponad połowa absolwentów rozmaitych studiów dziennikarskich to bezrobotni, dorywczo chałturzący na wierszówkach i wypisywaniu hejtu, no to nie jestem w ogóle zdziwiony.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @matusz 8 lutego 2018 10:38
8 lutego 2018 11:52

Naprawdę? Rozumiem, że do owych wiarygodnych informacji musi być jeszcze dołączona wiarygodna opinia?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 8 lutego 2018 10:54
8 lutego 2018 11:57

No właśnie tego nie rozumiem. Z tego co oni piszą, ona w tym Orlenie będzie dostawała na rękę jakieś 12 patyków. Przepraszam bardzo, ale w towarzystwie, w którym ona sie obraca, takie pieniądze idą na przysłowiowe waciki. Jestem pewien, że ona pozostając w TVP nie zarabiałaby mniej. A więc pozostaje czysta zawiść. O co? Nie wiem. Choćby o urodę, a może o to, że jest od nich inteligentniejsza? Może lepiej od nich zna angielski? Diabli ich wiedzą. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk
8 lutego 2018 12:12

> dziennikarka TVP Ewa Bugała zostanie niedługo zatrudniona na
> stanowisku dyrektora do spraw kontaktów z mediami, czy czegoś
> podobnego, warszawskiego oddziału Orlenu.

Widząc nagłówki portali dla gawiedzi sądziłem, że zrobili ją conajmniej wiceprezesem zarządu do spraw eksportu, a tu się okazuje, że dostała robotę na której ma prawo się znać. Wszczonsajonce!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 8 lutego 2018 11:57
8 lutego 2018 13:34

ci co hejtują, moga tylko marzć o 12 tysiach na m-c.

To pewnie tzw. wynagrodzenie zasadnicze. Jesli ma do tego np. 100 procent premii plus samochód służbowy i podobne gadżety, a pponadto  mieszkanie służbowe na koszt firmy, a swoje może na ten czas np. wynająć, no to nie wiem, czy się nie opłaca.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk
8 lutego 2018 14:20

W Orlenie jest nowy szeryf i to pewnie on stoi za przejściem E. Bugały. A dalej to już klasycznie jedni się żalą z zazdrości a inni hejtują PiS za TKM.

https://businessinsider.com.pl/firmy/daniel-obajtek-zaczal-prezesure-w-orlenie-od-zwolnien/jrtlwj9

A Poszwiński faktycznie był pośrednikiem o ile można tu tego słowa użyć. Ktoś wrzucił fotkę i zanim ją skasowali to on zrobił screena i poszło dalej. Później media podawały jego wpis jako źródło. Jeszcze miesiąc temu jeździł widlakiem w angielskim magazynie. Po pracy (i w trakcie też) głównie siedział na TT i rozwijał różne drobne projekty. Od tego zdjęcia kariera wystrzeliła jak rakieta Muska.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
8 lutego 2018 14:35

Wsjo normalno. Niezdolność oceny kompetencji daje duży komfort w ocenie świata wokół.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 8 lutego 2018 12:12
8 lutego 2018 14:43

Kiedy pracowałem w Tauronie, moją uczennicą była właśnie taka dziewczyna. Szef do spraw kontaktu z mediami. Zwykła dziewczyna, tyle że nie miała czasu przychodzić na zajęcia, bo wciąż miała jakąś robotę. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 8 lutego 2018 12:32
8 lutego 2018 14:46

Oni te sumę podali w skali rocznej, w przeliczeniu brutto i w dodatku w milionach: "ĆWIERĆ MILIONA ZŁOTYCH".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 8 lutego 2018 14:20
8 lutego 2018 14:51

A więc jest jeszcze lepiej. Rozumiem, że Pereira dostał swoją robotę za to, że powtórzył na youtubie greps mojej córki.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk 8 lutego 2018 14:46
8 lutego 2018 15:00

W sumie mogli podać, jaka to cześć miliarda, bo czemu nie?

zaloguj się by móc komentować


onyx @krzysztof-osiejuk 8 lutego 2018 14:51
8 lutego 2018 16:15

Pereira to już wcześniej się wkręcił razem z młodym Wildsteinem i z żoną w komplecie. A Radek od wczoraj skasował na TT ponad 150 tysięcy swoich wpisów. To jest dopiero zarządzanie kryzysowe w mediach społecznościowych. A były tam wpisy po których i Pereira miał czerwone uszy.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 8 lutego 2018 14:46
8 lutego 2018 17:11

ćwierć miliona to jest ok. 20 tys. miesięcznie. (nie 12)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 8 lutego 2018 16:15
8 lutego 2018 20:58

Nie wierzę. Pereira ma uszy całkowicie odporne na wszelkie odmiany czerwieni.

Co do tego Radka - którego z dumą nie kojarzę - gdybym ja nagle dostał propozycję pracy w TVP Info, choćby i za ćwierć bańki rocznie, przyjął ją, a następnie zaczął usuwać swoje notki, to proszę Cię bardzo, przy najbliższej okazji daj mi po pysku. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 8 lutego 2018 17:11
8 lutego 2018 20:59

Brutto. Ja miałem na myśli to, co ona dostaje na rękę. Napisałem to wyraźnie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @valser 8 lutego 2018 21:06
8 lutego 2018 22:11

Hasło: aby Polska rosła w siłę,  a  ludzie dostali "Żytniej" - jest stale aktualne.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 8 lutego 2018 20:58
8 lutego 2018 23:51

Co by się nie działo twoich tekstów i tak by się bali upublicznić.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @onyx 8 lutego 2018 23:51
9 lutego 2018 06:29

Tak jest. Sami by usunęli. Przypadkiem.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować