-

krzysztof-osiejuk : To ja

Czy Donald Trump kupił sobie nową płytę Tori Amos?

       Wczorajszy wieczór miałem wyjątkowo leniwy. Zakończyło się US Open, los West Hamu interesuje mnie o tyle o ile, żona rozpoczęła już rok szkolny, nasze dziecko odmówiło oglądania ze mną filmów, pozostało więc mi słuchać muzyki, gapić się w monitor i szukać inspiracji do kolejnej notki. Wszedłem więc na onet.pl i proszę sobie wyobrazić, że od razu trafiłem na pierwszą informację, potwierdzoną wielkim kolorowym zdjęciem, że piosenkarka Tori Amos wypowiedziała się dla Onetu, a to co powiedziała, może się nie spodobać politykom. Tytuł wiadomości dokładnie brzmiał następująco: „Słowa Tori Amos nie spodobałyby się nie tylko amerykańskim, ale pewnie i polskim politykom”.

      Oczywiście już w tym momencie większość z nas zapewne zachodzi w głowę, jak to jest w ogóle możliwe, by polityczne refleksje piosenkarki Amos były w stanie poruszyć serca kogokolwiek, a tym bardziej polityków. Przede wszystkim, kto w ogóle wie, kim jest Tori Amos, kogo interesuje to, co ona myśli na jakikolwiek temat, no ale też – co być może najzabawniejsze – który to amerykański polityk przeczyta wywiad, którego owa artystka udzieliła Onetowi, na tyle uważnie, by móc stwierdzić, że to co ona uważa mu się podoba, lub nie podoba?

       Wygląda jednak na to, że sam Onet całą sprawę traktuje nadzwyczaj poważnie i oddaje swojej gwieździe całą scenę, zachęcając nas w taki oto bardzo szczególny sposób do uwagi: „Kto by pomyślał, że ‘Native Invader’ to już piętnasty studyjny album Tori Amos?”, a ja na to mogę tylko pokornie odpowiedzieć, że ja akurat bym się prędzej śmierci spodziewał, niż tego, że Tori Amos wydała już 15 płyt. Ja bym nawet nie zgadł, że album „Native Invader” to trzeci album Tori. Zdziwiłbym się nawet, gdyby się okazało, że to jest jej album juz drugi. A tu proszę – piętnasty. To nawet Beatlesi czegoś podobnego nie osiagnęli, nawet Hendrix, że już nie wspomnę o Doorsach, których, owszem, sobie ostatnio intensywnie słucham. Piętnaście albumów na koncie Tori Amos to nie w kij dmuchał. No ale zobaczmy co nasza artystka ma do powiedzenia, tak by polskich i amerykańskich polityków zirytować:

     „Na tej płycie przyglądam się naturze i temu, jak dzięki swojej odporności potrafi się uzdrawiać. Stawiam też pytania dotyczące naszego udziału w niszczeniu Matki Ziemi, jak również samych siebie i naszych relacji”.

     „Gdzie się podziali wielcy myśliciele? Gdzie jest nasze sumienie? Gdzie nasze współczucie i człowieczeństwo? To wszystko pytania, które musimy sobie cały czas zadawać. To, co się dzieje w Waszyngtonie i wielu innych miejscach, w ogóle nie funkcjonuje. Jak ma funkcjonować, skoro politycy skupiają się nad tym, co mogą zyskać, otrzymać od drugiej strony, a nie na tym co jest najlepsze dla ludzi i Ziemi?

      „[Uważając seks za zło] można zniewolić całą populację. Przecież to już się w przeszłości zdarzało, bez względu na to, czy dotyczyło rządów w różnych krajach, twoim czy moim, czy Kościoła katolickiego. Ruchy prawicowe są ogromnym zagrożeniem dla wolności człowieka, bo dzielą ludzi i pary przez pryzmat ich seksualności, odbierając im jednocześnie prawo do własnej duchowości – nie dotyczy to tylko par jednopłciowych. To stary jak świat sposób zyskania przez kilku pełnej kontroli nad milionami”.

      „Wierzę, że kanclerz Merkel ma szczere intencje i jej postawa jest światełkiem w tunelu. Nawet jeśli sama uchodzi za rasowe polityczne zwierzę. Wydaje mi się, że aby być dzisiaj politykiem, trzeba mieć pewne specyficzne cechy i umiejętności. Ale dopiero ktoś, kto ma w sobie moralność, by nie stać się tym, kim przysięgał się nie stać, może naprawdę uczynić różnicę”.

      Ktoś się być może zaciekawi, skąd nagle do zajętej problemami Matki Ziemi głowy Tori Amos przyszła kanclerz Merkel. Odpowiedź na to pytanie wymaga jeszcze jednego cytatu, tym razem jednak związanego z pytaniem autora wywiadu, dziennkarza Onetu, który piosenkarkę prowadzi przez kolejne zakręty od początku do końca i bez którego zaangażowania ów wywiad nawet w połowie nie byłby tym czy jest, czyli – zapamiętajmy to nazwisko – Pawła Piotrowicza. Otóż w pewnym momencie Tori Amos stwierdza, że świat jest dziś tak zły, że istnieją już tylko pojedyncze wysepki, na których można by było się schronić, na co redaktor Pawłowicz czujnie pyta: „Czyli?”, no i w tym momencie padają dwa najważniejsze słowa wywiadu, jaki dla nas przygotował portal onet.pl: „Kanclerz Merkel”.

       Pisałem tu już niedawno parę razy o tym, jak to tak zwane „siły reakcji”, wobec agresji Prawa i Sprawiedliwości, stoją na w sposób oczywisty przegranych pozycjach i każdy kolejny dzień ich nędzny los wyłącznie przypieczętowuje. I oto dziś, zupełnie jakby chciał mi powiedzieć: „No, tak, mieliście racje, jesteśmy do dupy”, nie kto inny jak Onet, ośrodek propagandowy niemal równie potężny, a kto wie, czy nie potężniejszy, niż „Gazeta Wyborcza”, wynajmuje piosenkarkę Tori Amos jako armatnie mięso w wojnie z polskim rządem. Przepraszam bardzo, ale tu już nawet nie ma sensu wzywać psychiatrów. Tu nawet czarownik nic nie pomoże. Co ja mówię, czarownik? Nawet sam Kusy się pochoruje z rozpaczy.

      Ktoś powie, że ja się bardzo głęboko mylę, bo wbrew temu, co sugeruję, Tori Amos to świetna piosenkarka i wybitna artystka. No dobra, niech będzie. Niech będzie, że te 15 albumów, to wynik, który robi wrażenie. Tyle że co z tego? To w ogóle, wbrew temu, co się najwidoczniej wydało redaktorom Onetu, nic nie znaczy. Oni równie dobrze mogli zwrócić się o pomoc do Justina Timberlake’a. Co ja mówię do Timberalke’a?  Oni mogli nawet stworzyć komputerowy wizerunek Elvisa Presleya, który by nam zakomunikował, że poza kanclerz Merkel nie ma już nic. Tyle że co to zmienia? Kogo obchodzi to, co by nam dziś miał do powiedzenia Elvis Presley w temacie uchodźców, czy reformy sądów? A oni nam tu każą się emocjomnować słowami Tori Amos? Tori Amos???

      A więc to jest już koniec. I wbrew pozorom, nie jest to dla nas wiadomość dobra. Oglądałem wczoraj Wiadomości TVP, czuję, że jest jeszcze gorzej, niż to miało miejsce przedwczoraj i wiem, że pojutrze będzie jeszcze gorzej, niż jutro.

 

Zachęcam do kupowania książek w księgrani pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl. Ja wiem, że zwłaszcza osobom przekonanym, że bez pieczątki nic nie jest ważne, trudno będzie w to uwierzyć, ale póki co, nie ma nic lepszego. I to nie jest propaganda, lecz fakt.

     

   tagi: propaganda  lewactwo  tori amos  onet 

krzysztof-osiejuk
12 września 2017 10:10
20     1012    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
parasolnikov @krzysztof-osiejuk
12 września 2017 10:20

A może ktoś być łaskawy i wrzucić jakiś największy hit tej dzierlatki? Bo to co googluje na jej temat nie kojarzy mi się absolutnie z niczym.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
12 września 2017 10:37

Ba, Trumpa i jego niszczący wpływ na klimat skrytykowała też nowa Miss America.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 12 września 2017 10:20
12 września 2017 10:38

Hitu nie znam, ale, owszem, na tej nowej płycie jest piosenka pod tytułem "Rosja" i tekst leci tak:

For those on the Right
You need to build a bridge
For those on the Left
You must build a bridge
For those in Washington
There is only one question

Is Stalin on your shoulder
Stalin on your shoulder
As he was with his composers

Time to wake
Activate our Native Invader
Warriors of the Earth
It's getting late now
Time to face
Those who take
More and more
From our Great Mother
The Mother we call home

Is Stalin on your shoulder

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
12 września 2017 11:11

Ta śpiewająca lemingoza  zupełnie nie kojarzy, że największy ostracyzm w sprawach seksu to była akurat
idee fixe purytanów, czyli protestantów (antykatolików).

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk
12 września 2017 12:22

> Przede wszystkim, kto w ogóle wie, kim jest Tori Amos, kogo interesuje to,
> co ona myśli na jakikolwiek temat

Mnie również niezmiernie fascynuje bezczelność mainstreamu, który od lat - przy różnych okazjach - stawia za wzór jakąś pop-gwiazdeczkę typu Stuhr, Maleńczuk czy właśnie Tori Amos.

Mam jednak do Ciebie pytanie trochę obok, nie na temat: Dlaczego ostatnio słuchasz intensywnie Dorsów? Myślałem, że ich nie lubisz.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 12 września 2017 12:22
12 września 2017 12:26

@przemsa

Skąd taki pomysł?  

zaloguj się by móc komentować


przemsa @krzysztof-osiejuk 12 września 2017 12:26
12 września 2017 12:55

Musiałem coś źle zapamiętać z Twojej książki o zespołach. Dawno ją czytałem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
12 września 2017 16:02

@przemsa

Ja nie lubię Manzarka,  bo to oszust. Co z tego ze z talentem? 

zaloguj się by móc komentować

beczka @krzysztof-osiejuk
12 września 2017 16:29

Równie dobrze to wszystko mógłby mówić Bono z U2, ale nie to jest najgorsze.

Chodzi o to, że jest ciężko, trzeba zapłacić rchunki, kredyty, może iść do fryzjera, lub zrobić nowy kolczyk, a kasy nie ma za wiele. No i na tę chwilę, gdy jest naprawdę ciężko, gdy już nie chce się żyć, bo sytuacja jest poważna, oni przychodzą z tym listem od Tori Amos(może być i Bono) i mówią nam "Kanclerz Merkel"

...

Kurtyna.

zaloguj się by móc komentować

glicek @parasolnikov 12 września 2017 10:20
12 września 2017 18:11

A może ktoś być łaskawy i wrzucić jakiś największy hit tej dzierlatki?

----------------------------------------------

No jeśli już to musimy się cofnąć do lat 90tych. Lata dwutysięczne nie są dla pani Tori łaskawe, dla wielu takich jak Bono i U2 zresztą też.

https://www.youtube.com/watch?v=9ipCKIxdHTs

Tori Amos - "Crucify" z 1992

https://www.youtube.com/watch?v=w_HA5Czhtx4

Tori Amos - "Cornflake girl" z 1994

https://www.youtube.com/watch?v=Zqae5qyopok

Tori Amos - "Professional Widow" (Remix) - z 1997 w UK dotarł do 1 miejsca, ale tylko jako ten remix; oryginalny utwór nie cieszył się wzięciem

https://en.wikipedia.org/wiki/Tori_Amos_discography

Zdaje się, że "trujka" lansowała nieustannie Tori Amos, a jak ktoś tam redaktorom wpadnie w ucho to lansują aż do wzdęcia i nikt i nic nie jest w stanie ich powstrzymać. :)

zaloguj się by móc komentować

glicek @parasolnikov 12 września 2017 10:20
12 września 2017 18:19

wynajmuje piosenkarkę Tori Amos jako armatnie mięso w wojnie z polskim rządem

Do walki z Szyszko i o Puszczę Białowieską włączyła się nie tak dawno niejaka Vivienne Westwood, krawcowa z Londynu

https://kobieta.wp.pl/vivienne-westwood-wsciekla-na-pis-bialowieza-to-swiatowy-skandal-jestescie-zabojcami-6131660684084865a

... i ogólnie z PiSem także artystka Cher

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/cher-wyjawia-dlaczego-trump-leci-do-polski-nie-zostawia-suchej-nitki-na-pis/ed468wn

Bono chyba ostatnio skrytykował Polskę, a przecież kiedyś tak ją lubił. Nie powstrzymamy tej siły... Ciekawe tylko czy oni tak sami z siebie czy ktoś wyciągnął cyrografy i ich pogonił do roboty? :) ps: ciekawe co taka Vivienne Westwood wie o Polsce?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @glicek 12 września 2017 18:19
12 września 2017 18:34

i kiedy dowiedziała się, że istnieje coś takiego jak Puszcza Białowieska.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @parasolnikov 12 września 2017 10:20
12 września 2017 19:42

Już chyba nie taka dzierlatka, bo rok urodzenia 1963.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @glicek 12 września 2017 18:19
12 września 2017 19:50

Co oni mogą sami z siebie? Wiadomo, że chodzi o cyrografy.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Kuldahrus 12 września 2017 19:50
12 września 2017 19:57

Tylko, że jaki cyrograf może mieć taka Tori Amos, jak o niej nawet pies z kulawą nogą nie słyszał?

zaloguj się by móc komentować


Iza @krzysztof-osiejuk
12 września 2017 20:26

To moje zawolanie rozpaczy nad poziomem tekstu tej piosenki, zacytowanego przez gospodarza. O matko!

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować