-

krzysztof-osiejuk : To ja

Czy Jerzy Owsiak w geście solidarności z lekarzami się podpali?

     Powiem szczerze, że bardzo niechętnie wchodzę w temat głodowego strajku młodych lekarzy, z tego choćby względu, że mam już swoje lata i może się zdarzyć, że na któregoś z nich lada chwila trafię, więc po co robić sobie wrogów. No ale, jak to mówią, służba nie drużba, i są chwilę, kiedy nawet tu na tym blogu trzeba zrobić coś wbrew sobie. A pewnie bym pozostał zatwardziały w swym postanowieniu i ów protest, zasilany przez dogorywającą już totalną opozycję, skutecznie bym zlekceważył, gdyby nie dotarła do mnie wypowiedź, jakiej telewizji TVN24 udzielił były już minister zdrowia Marian Zembala. Oto proszę sobie wyobrazić, że ów ciekawy człowiek wystąpił w programie „Fakty po Faktach” i ogłosił co następuje: „Lekarze rezydenci w sposób bardzo taktowny dopominają się nie o swoje, ale o nasze. Nie ma dzisiaj w kraju osoby, która by nie rozumiała, że lekarze rezydenci pokazują inną formę protestu. Nie wysypują zboża na torach, nie palą opon, nie dewastują ogrodzeń”.

      To co przede wszystkim zrobiło tu na mnie wrażenie, to owo słowo „taktowny”. Jak wiemy z doświadczenia wszelkie protesty kierowane przeciwko władzy przez różnego rodzaju grupy interesów organizowane były dotychczas w taki sposób, że najpierw były formułowane żądania, w przypadku potraktowania owych żądań w sposób lekceważący, podejmowany był, w którejś z wielu znanych nam form, strajk, no a kiedy i to nie skutkowało, szczególnie zdesperowane osoby uciekały się do tak zwanego „protestu głodowego”. Wspomniana „taktowność” dzisiejszego wybuchu, jak się zdaje, w opinii Zembali, polega na tym, że wszystko zaczęło się od głodówki. Któregoś dnia, Polska obudziła się do kolejnego dnia, a tu na nią spadła wiadomośc, że delegacja tak zwanych lekarzy rezydentów, protestując przeciwko zbyt małym pensjom, postanowiła się zagłodzić na śmierć. Od razu, bez zbędnego gadania, w jednym ze szpitali grupa lekarzy, którzy ledwo co nauczyli się chodzic w chodakach, położyła się na podłodze i ogłosiła, że nie weźmie nic do ust dopóki rząd Dobrej Zmiany nie podwyższy im pensji. I to jest właśnie ów „takt”.

    Jak się jednak okazało, już po chwili były minister Zembala dodał do tego coś jeszcze. Oto, w jego mniemaniu, to, że ci lekarze, wbrew temu, czego należałoby się po nich spodziewać, ani nie rozsypują zboża, ani nie palą opon, ani nawet nie dewastują ogrodzeń, stanowi wręcz rewolucyjna wartość w całej historii społecznych protestów III RP i za to im się należy społeczny szacunek.

     Nie chciałem już o nim wspominać, ale wyglada na to, ze ten jeden jeszcze raz się nie wykręcę. Oto parę dni temu skierowałem pretensje wobec telewizji TVP, że przy okazji owego protestu, zamiast próbowac sprawę jakoś załagodzić, oni nadali rozmowę z Patrykiem Vegą, który zapewnił, że on rozmawiał z wieloma lekarzami i wszyscy mu potwierdzili, że polska służba zdrowia to gniazdo żmij, bez zasad i bez honoru, dla których zabić pacjenta, to tyle co splunąć. Widząc jak władza wykorzystuje tego całego Vegę do najbardziej podłej propagandy, uznałem, że to się musi źle skończyć, no i przeciwko tego rodzaju praktykom zaprotestowałem. Dziś widzę, że prezes Kurski – no a może przede wszystkim ten ktoś, kto jakiś czas temu zamówił u Vegi film „Botoks” – doskonale wiedzieli, co się kroi, z jakim przeciwnikiem mają do czynienia i w jaki sposób należy z nim walczyć. Skoro bowiem z tamtej strony my nagle dostajemy ministra Zembalę, który chce nam zaimponować tym, że to bezczelne do granic przwoitości towarzystwo nie wysypuje zboża i nie pali opon, to znaczy, że oni wszyscy już kompletnie zdurnieli i naprawdę nie zasługują na nic lepszego, jak ów strzał z liścia.

     Kiedy już miałem kończyć ten tekst, trafiłem na kolejny głos z tamtej strony, wypowiedziany ustami samego Jerzego Owsiaka. Ten z kolei oświadczył co następuje: „Postulaty rezydentów są słuszne. Trzymamy kciuki za to, żeby wytrzymali do samego końca”. A ja już sobie tylko myślę, że skoro mamy do czynienia ze strajkiem głodowym, owa wyrażona przez Owsiaka nadzieja, że oni się będą głodzić „do samego końca”, musi robić wrażenie na każdym z nas.

      A zatem, już na sam koniec, mam propozycje dla Owsiaka właśnie. Niech on się może w proteście podpali. Najlepiej pod którymś ze szpitali, żeby miał blisko. Jestem pewien, że ten gest zrobi na nas wszystkich odpowiednie wrażenie, zwłaszcza gdy się okaże, że ci, co mieli się nim zająć, akurat byli zajęci sprawami wagi państwowej.

 

Ogłoszona wczoraj licytacja mojego tekstu o Alicji Tysiąc trwa, natomiast dziś zapraszam wszystkich do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie są do kupienia moje książki.tagi: marian zembala  protest lekarzy  jerzy owisak 

krzysztof-osiejuk
17 października 2017 10:33
18     948    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
17 października 2017 10:36

ciamajdan ich to ostatni

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 17 października 2017 10:36
17 października 2017 12:11

To jest bardzo prawdopodobne. Zwłaszcza że nauczyciele już byli.

zaloguj się by móc komentować


betacool @krzysztof-osiejuk
17 października 2017 12:16

Ten ostatni akapit to jak łyczek trunków o których pisał Valser - esencja zaklęta w kropelce.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 17 października 2017 12:11
17 października 2017 12:21

Skoro jedna pani rezydentka wykrzyczała, że umrze tysiące Polaków (co stanie się tak czy siak z jej udziałem lub bez) to następni w kolejce do strajkowej hucpy będą pracownicy firm pogrzebowych i cmentarzy komunalnych. Środowiska im się kończą. Może by wiedzieć co będzie grane w kolejnym sezonie trzeba sprawdzić co tam Vega będzie kręcił? Może jakiś horror z piłami łańcuchowymi w tle?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @onyx 17 października 2017 12:21
17 października 2017 12:22

Jeszcze inny powiedział, że w internecie go nazwali "ciapaty" :D Więc można powiedzieć, że to sprawa rasowa, rząd nie dając podwyżek jest rasistowski :D

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @parasolnikov 17 października 2017 12:22
17 października 2017 13:40

ciamajdaniarze bardzo by chcieli, aby jakies  ciapate" odpalili  tutaj  bombkę. No ale "ciapate" mają nas za "antysemitników", czyli jakby ich ideowych wspólników, tak ięc chyba takie rachuby są na wyrost. Chyba że bombkę podłożą jacyś przebierańcy,   a hyr pójdzie, że winne są  "ciapate".

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @stanislaw-orda 17 października 2017 13:40
17 października 2017 14:12

korekta: jakby swoich ideowych wspolników

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 17 października 2017 12:21
17 października 2017 14:35

Ja obstawiam film o nauczycielach handlujących narkotykami i molestujacych uczennice.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 17 października 2017 14:35
17 października 2017 15:07

Co się będziemy ograniczać: urzędnicy skarbowi sprzedający kontakty do niewypłacalnych dłużników firmom handlującym organami.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @parasolnikov 17 października 2017 12:22
17 października 2017 16:22

A nie nazwali któregoś "pedałem"? Mogliby wtedy mówić, że rząd nie dając podwyżek wyraża homofobie. :)

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Kuldahrus 17 października 2017 16:22
17 października 2017 16:46

Sytuacja jest rozwojowa.  Chociaż ja tam nie wiem jak dla mnie to po tym wszystkim najlepiej to by się spakowali i poszli do domu, jak jeszcze tego nie robią to aż trach do lekarza iść bo to już dom wariatów.
Aż mi się przypomina: http://krzysztof-osiejuk.szkolanawigatorow.pl/czy-patryk-vega-zaatwi-nam-u-pana-bogaa-sukces-dobrej-zmiany
niedawna dyskusja o medycynie :)

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @parasolnikov 17 października 2017 16:46
17 października 2017 17:31

Tu i tak KOD spotkał się ze słabym odzewem. W czasie tzw. "strajku nauczycieli" wyrwali cały (towarzysze wszystkich krajów łączcie się)ZNP, a tu tylko rezydenci. Znaczy się lekarze nie są tacy głupi i wiedzą że nie ma co wierzgać.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 17 października 2017 15:07
17 października 2017 19:13

No, no! To faktycznie byłoby coś.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Grzeralts 17 października 2017 15:07
17 października 2017 20:37

Jestem zdania, że wspomniana  opcja  znajduje się  już w stadium realizacji.

Na zasadzie: mamy kupca na twoją  nerkę, no   i spłaci pan/pani komornika.

Postępy postępu są bowiem nieubłagane.

Czyli nie ma zmiłuj.

zaloguj się by móc komentować

beczka @krzysztof-osiejuk
17 października 2017 21:07

Lekarze rezydenci uznali, że wszystkie chwyty dozwolone bo w końcu cel uświęca środki-stąd ta głodówka na dzień dobry. Cała burza medialna wokoło jest wliczona jako argumenty w negocjacjach. Pytanie tylko kto kogo wkorzystuje, bo wpierw lekarze chcieli wykorzystać wolne media, a teraz, to chyba jest na odwrót.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 17 października 2017 20:37
17 października 2017 21:10

Nie ma zmiłuj. Przeszczepu oczywiście dokona zdegenerowany chirurg-alkoholik w przerwie między bzykaniem pielęgniarek na dyżurze. Na co dzień szanowany nauczyciel akademicki, ojciec 6 dzieci, katolik z ziemiańskimi korzeniami.

zaloguj się by móc komentować

chlor @krzysztof-osiejuk
19 października 2017 20:53

Chcesz i masz. Wróg pisu prawie się podpalił pod pałacem kultury. Napisał tak solidny testament, że mucha nie siada. Widać że czytają blogi i się uczą.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować