-

krzysztof-osiejuk : To ja

Czy Marek to dziewczyna, czyli totalna opozycja napada

Ostatnio one pojawiały się tu z opóźnieniem, a zatem nic nie zaszkodzi, jeśli dziś swój cotygodniowy felieton dla „Warszawskiej Gazety” wrzucę tu jednocześnie z jego publikacją na papierze. Zapraszam.

 

 Ponieważ te felietony stały się ostatnio zbyt poważne, by nie powiedzieć, ponure, pomyślałem sobie, że dziś przedstawię coś lekkiego. Oto gdzieś w okolice Marszu Niepodległości zaplątała się niejaka Ewa Hołuszko i jakiś chuligan zniszczył jej nieustalonej marki samochód. Oto, w jaki sposób relacjonuje zdarzenie bulwarówka „Fakt””:

„Legendarna działaczka ‘Solidarności’ Ewa Hołuszko straciła samochód po Marszu Niepodległości. Ktoś powybijał w nim szyby pachołkami i zniszczył lusterka. Auto nadaje się do kasacji”.

W jaki sposób auto, w którym ktoś powybiłał szyby i zniszczył lusterka nadaje się do kasacji, tego oczywiście nie wiemy, podobnie oczywiście, jak nie wiemy, jak ktoś o nazwisku Ewa Holuszko, staje się nagle „legendarnym działaczem ‘Solidarności’”, ale przed nami informacje kolejne. Oto, jak się dowiadujemy, „działaczka jest przekonana, że sprawcy to narodowcy, którzy są wrogo nastawieni wobec osób transpłciowych”.

Oooops!

Właśnie tak. Okazuje się, że dzisiejsza Ewa Hołuszko, to jest tak naprawdę – oczywiście równie jak ona „legendarny” – Marek Hołuszko, o którym dla dziennika „Fakt” tak opowiada inny działacz dawnej „Solidarności”, Henryk Wujec: „Ta wiadomość o przemianie Marka to był – muszę przyznać – wielki szok. Nigdy nie przyszło mi do głowy, że Marek czuje się kobietą. Nasze rozmowy w więzieniu, czasem bardzo intymne, nigdy na to nie wskazywały, wręcz przeciwnie. Ewa Hołuszko do 2000 r. była Markiem Hołuszką. – Myśmy się z tym oswajali stopniowo, bo najpierw znaliśmy jego, potem ją”.  A ja tu pragnę już tylko zwrócić uwagę na ten fragment: „Wręcz przeciwnie”. Ciekawe, prawda?

No ale, jak słyszymy, Marek Hołuszko, w wolnej już Polsce, przeszedł operację korekcji płci, stał się Ewą, no i rozpoczął marsz ku temu, co się stało podczas minionego Marszu. Jak podaje „Fakt”, Ewa Hołuszko, mimo iż jest absolwentką trzech kierunków na Uniwersytecie Warszawskim, oraz jednego na Politechnice, od wielu lat jest bezrobotna, mieszka w piwnicy, żyje w kompletnej nędzy… i z tego co możemy obserwować, to, co podobno narodowcy zrobili z jej samochodem, daje jej szansę na pewne odbicie się od dna. Oto rozpoczęła się zbiórka na nowy samochód oraz remont wspomnianej wcześniej piwnicy, no a dalej to już może i kariera posła. Przepraszam – posłanki.

Skoro dotarliśmy do takiego poziomu obłędu, podejdźmy jeszcze wyżej. Oto sprawa Hołuszko trafiła do samego „Newsweeka”, a tam zabiera głos niejaki Marcin Rzeczkowski, uczeń Hołuszko z „liceum dla tzw. trudnej młodzieży”. Proszę posłuchać: „Patrzyłem na Ewę i myślałem, że jestem taki sam jak ona, tylko odwrotnie. Wystraszyłem się, patrząc na reakcje. Cofnąłem się do etapu męskiej lesbijki”. Dziś Rzeczkowski jest już Rzeczkowską, a my mamy pełny obraz tego, z czym mamy do czynienia dziś w Kraju. Oto podczas gdy my zajmujemy się konfliktem między prezydentem Dudą, a ministrem Macierewiczem, oni, jak zawsze, zastanawiają się, czy on, to ona, i czy ona, to on.

       Warto żyć.

 

Jak zawsze zachęcam do czytania moich książek. Można je kupować w paru różnych miejscach, ale najlepiej w księgarni na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl.  tagi: marek hołuszko  ewa hołuszko 

krzysztof-osiejuk
24 listopada 2017 10:05
12     1089    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:

chlor @krzysztof-osiejuk
24 listopada 2017 10:54

To taka  ścieżka awansu stosowana w starożytnych Chinach, gdzie na wysokie stanowiska przyjmowano wyłącznie kastratów.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk
24 listopada 2017 10:55

 "...Jak podaje „Fakt”, Ewa Hołuszko, mimo iż jest absolwentką trzech kierunków na Uniwersytecie Warszawskim, oraz jednego na Politechnice, od wielu lat jest bezrobotna, mieszka w piwnicy, żyje w kompletnej nędzy…"

No i to potwierdza opinię, że od książek w głowie się miesza.

zaloguj się by móc komentować

tadman @krzysztof-osiejuk
24 listopada 2017 13:04

SE pilotuje p. Ewę od 2014 roku, co najmniej. Pani Ewa jest brzydsza od pani Ani. Skoro ta druga nagle zniknęła to wprowadzana jest z przytupem druga pani i to w atmosferze współczucia. Kasia Dowbor i jej ekipa powinna w tydzień wyremontować jej mieszkanie

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @chlor 24 listopada 2017 10:54
24 listopada 2017 13:54

Mówisz? No, nie wiem. Może trzeba  by się zastanowić ... Ale nie, chyba jednak nie ...

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @chlor 24 listopada 2017 10:54
24 listopada 2017 13:55

No ale jak żyje w piwnicy, to gdzie ten awans? Nie, jednak zdecydowanie nie. 

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
24 listopada 2017 19:02

Skoro żyje w piwnicy i jeździ samochodem to jakaś zagadka finansowa. Przecież mogła sprzedać samochód i pozbyć się kosztów z nim związanych i wynająć normalnie mieszkanie.

Co dopiero dla tak biednej osoby koszt zmiany płci, wynoszący około 30 tyś zł?

https://www.tourmedica.pl/artykuly-medyczne/operacja-zmiany-plci/

 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @ApesCornelius 24 listopada 2017 19:02
24 listopada 2017 19:26

Może być tak, że na operację poszły wszystkie pieniądze, mieszka w tzw. niskim parterze, a smochód wart 1500 zł stał, bo był zepsuty i nie miał OC - więc miejscowe żule wytłukły szyby. Należała do opozycji ale pewnie nie do tej, co trzeba (nienadzorowanej przez SB) - więc ma kłopoty z robotą, a kto zatrudni czlowieka, co do którego ma wątpliwości co do tożsamości. Dorobiono do tego legendę.

Jak jej obrońcy są tacy jurni - to niech dadzą robotę, a nie forsują na celebrytę gnębionego przez narodowców.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @Wolfram 24 listopada 2017 19:26
24 listopada 2017 23:21

Racja, tacy ludzie jak on są używani do pewnych zadań a po zużyciu wyrzucani na bruku.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Magazynier 24 listopada 2017 13:55
25 listopada 2017 00:07

Na razie w piwnicy, ale ścieżka awansu dzięki chirurgi jest otwarta. Sądzę że odkuje się w Sejmie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ApesCornelius 24 listopada 2017 19:02
25 listopada 2017 01:58

Po ile teraz idą używane samochody, zakładając, że nie mowimy o maserati? Może on został biedny po operacji?

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 25 listopada 2017 01:58
25 listopada 2017 03:52

Po jakieś 5-8 tysięcy. OC kosztuje drogo.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować