-

krzysztof-osiejuk : To ja

Czy Polska przestaje być żartem?

Właściwie to zostało nam jeszcze parę dni, ale ponieważ sprawy się dzieją bardzo szybko, już dziś przedstawiam swój najnowszy felieton dla „Warszawskiej Gazety”. Ja wiem, że jest ostatnio tendencja, by raczej przedstawiać naszą sytuację jako tragiczną, ale myślę, że tym bardziej nie zszkodzi, jeśli ja spróbuję pokazać, że zmienia się całkiem dobrze.       

 

 

     Muszę zupełnie uczciwie przyznać, że katyński pomnik, o który ostatnio wybuchła tak straszna awantura, bardzo mi się nie podoba, i to z dwóch względów. Po pierwsze, uważam, że jest on wyjątkowo paskudny, zarówno pod względem estetycznym, jak i artystycznym. To jest, moim zdaniem bardzo brzyski pomnik. Po drugie, i to jest chyba nawet ważniejsze, jestem głęboko przekonany o tym, że jeśli chcemy promować w świecie naszą wielkość, najgorszą metodą jest pokazywanie owemu światu, jak to strasznie zostaliśmy przez ów świat potraktowani i jak bardzo przez to ucierpieliśmy. Nie da się bowiem głosić chwały narodu inaczej, jak tylko opiewając jego zwycięstwo.

     Z drugiej strony jednak – i to, mam nadzieję, dla wszystkich jest sprawą oczywistą – uważam, że w obecnej sytuacji, kiedy to jakiś lewacki prowokator, człowiek, który w sposób zupełnie jasny obsesyjnie Polski i Polaków nienawidzi, wspólnie ze swoimi biznesowymi partnerami, próbuje usunąć ten pomnik, postawa zarówno polskich władz jak i amerykańskiej Polonii zasługuje na nasze pełne poparcie, a co więcej, szczególnie w obliczu tego, co się dzieje w tych dniach i co ma się wydarzyć w najbliższy weekend, na najwyższe wyrazy uznania.

     O co mi chodzi? Otóż mam wrażenie, że jeszcze nigdy w swojej naszej najnowszej historii Polska nie zademonstrowała tak wielkiej determinacji, by w pełni skutecznie pokazać swoim wrogom, że nadszedł najwyższy czas, by oni zrozumieli, że łatwo już było i teraz będzie już tylko gorzej. Oczywiście, nie mam złudzeń, że to, co Polska przedstawiła w tym tygodniu, to dopiero początki i upłynie jeszcze dużo czasu, zanim oni zorientują się, że faktycznie będzie się trzeba wobec nas inaczej ustawić, no ale, jak mówię, pierwszy krok został zrobiony.

     I mogę wszystkich zapewnić, że to wcale nie są powodowane chwilowymi emocjami złudzenia. To że to się dzieje naprawdę, możemy wszyscy zaobserwować już od pewnego czasu na własne oczy. Wystarczy że się rozejrzymy wokół siebie, byśmy zrozumieli, że oto nadszedł czas, kiedy Polska jako symbol i znak stała się po raz pierwszy chyba w swojej historii częścią kultury popularnej, tak jak brytyjska flaga, czy tak zwany American Dream. Jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji obserwować, jak bardzo samo choćby słowo „Polska” przestało być jedynie nazwą.

     Oglądałem niedawno amerykański show telewizyjny, w którym jedna z największych dziś ichniejszych gwiazd, James Corden, zorganizował bieg sprinterski, w którym z jednej strony udział wziął Usain Bolt, a z drugiej on sam, plus wszyscy autorzy jego programu – producent, muzycy, kamerzyści, scenograf, scenarzysta, reżyser… I proszę sobie wyobrazić, że nagle, wśród nich wszystkich widzimy jednego z nich w koszulce z polskim orłem i napisem „Polska”. Pojawia się tam nawet jego nazwisko… i oto niespodzianka: to nie jest w żaden sposób polskie nazwisko. I niech mi teraz ktoś powie, że to nie jest Dobra Zmiana.

 

 

 

Książki są jak zawsze w pełnej ofercie w księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl. Zachęcam gorąco i szczerze.

 

 tagi: warszawska gazeta  polska  jersey city  james corden 

krzysztof-osiejuk
11 maja 2018 09:41
22     2279    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
100peral @krzysztof-osiejuk
11 maja 2018 10:04

Szkoda że w tę patriotyczną koszulkę nie ubrał się Ciaputowicz, może obudziłaby w nim zdrowy rozsądek i przyzwoitość chociaż, bo na męstwo nie ma co liczyć.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
11 maja 2018 10:28

Optymizm dzisiaj bije z forum. Obyś miał rację, a faktycznie wiele przemawia za tym, że masz. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @100peral 11 maja 2018 10:04
11 maja 2018 10:29

Bardzo dobry komentarz. Taki bardziej meritoricznyj.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk
11 maja 2018 10:30

Z przodu "honor" z tyłu goła dupa, mnie to się tak wyobraża jakbym poszedł z moim brzuchem do vlasera i mu powiedział żeby nie fikał bo mu przyloże...

zaloguj się by móc komentować

100peral @krzysztof-osiejuk
11 maja 2018 10:42

 " producent, muzycy, kamerzyści, scenograf, scenarzysta, reżyser… I proszę sobie wyobrazić, że nagle, wśród nich wszystkich widzimy jednego z nich w koszulce z polskim orłem i napisem „Polska”. Pojawia się tam nawet jego nazwisko… i oto niespodzianka: to nie jest w żaden sposób polskie nazwisko. I niech mi teraz ktoś powie, że to nie jest Dobra Zmiana."

 

Napisz po prostu to nazwisko i pozwól samemu ocenić czy jest polskie jak Osiejuk czy niepolskie jak na przykład Rumkowski.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 11 maja 2018 10:30
11 maja 2018 10:43

Jest dokładnie tak jak piszesz.  Dlatego właśnie to jest śmieszne. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @100peral 11 maja 2018 10:42
11 maja 2018 11:00

No widzisz. A teraz będziesz biegał po blogach i jęczał, że Cię zablokowałem, bo nie podobają mi się Twoje poglądy. 

zaloguj się by móc komentować

glicek @krzysztof-osiejuk
11 maja 2018 11:53

Jakby ktoś nie widział ;)

zaloguj się by móc komentować


onyx @krzysztof-osiejuk 11 maja 2018 12:41
11 maja 2018 12:59

Jak ja im zazdroszczę takich programów. Fajka do sportu to średnio ale gość wygląda jakby papierosy się go nie imały ;)  Ostatnio była afera z wrzutką w serialu Homeland:

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/demokracja-umiera-w-serialu-homeland-polska-przyrownana-do-turcji/38l4ew3

W ciągu siedmiu sezonów nic a w ostatniej scenie taka bomba. Podejrzewam tu łapki A. Holland choć to inna firma producencka. Oczywiście były lamenty i płacze "jak oni mogli" a druga strona medalu jest taka jak ją opisałeś. Zauważyli nas bo się okazało, że telefon z ambasady na wiele już nie działa. Trzeba naciskać osobiście i formatami o zasięgu światowym. W tej całej "sprawie z żydami" irytująca jest postawa naszych, którzy uważają, że skoro za poprzednich władz było cicho to znaczy, że oni nic od nas nie chcieli i nie robili tu żadnych interesów. A w tym czasie Fogelman opędzlował wszystko co się opędzlować dało.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 11 maja 2018 12:59
11 maja 2018 13:01

Moim zdaniem można się bronić wyłącznie na poziomie kultury pop. Tak samo jak atakować. Tak zwana dyplomacja nie ma nic do gadania.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 11 maja 2018 13:01
11 maja 2018 13:57

W rzeczy samej. Gadanie dyplomacji jest tylko fasadą dla realnych argumentów. 

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 11 maja 2018 13:01
11 maja 2018 14:30

Masz rację, niestety poza środowiskiem Nawigatora nigdzie nie słychać takiego podejścia do tematu. Widzę co się dzieje na Twitterze i to jest czarna rozpacz, memy i szablony. Świadczy też o tym firmowy klops ze słynnym jachtem dla Kusznierewicza. Akcja propagandowa sknocona od samego pomysłu aż do smutnego zakończenia. I to przecież nie jest tak, że Gliński i Świrski to są jacyś mistrzowie w tym co robią tylko tak to u nas działa. Poprzednicy robili trochę lepiej technicznie ale za to ładowali ile wlezie treści lewackich i antypolskich. A my stoimy pomiędzy "Smoleńskiem" a "Botoksem" i nie ma z kim gadać.

zaloguj się by móc komentować

glicek @onyx 11 maja 2018 12:59
11 maja 2018 14:32

Jak ja im zazdroszczę takich programów.

Na drugą nóżkę powinna teraz wystąpić Karolia Korwin-Piotrowska, może jak kiedyś Paulina Młynarska albo Joanna Bator i wyrazić opinię, w stylu "widziałam program w amerykańskiej TV gdzie nabijają się z Polski i Polaków" i "jak byłam za granicą to nie wiedziałam gdzie podziać oczy ze wstydu".

Gdyby dziś w 2018 świat ponownie obiegła informacja o tym, że ktoś w PL powiedział ze teletubiś może być gejem z powodu tej czerwonej damskiej torebki ciekaw jestem jakbyśmy zareagowali? Nikt by dziś nie machał gazetą z Jamajki (może Borysław Budka) ale chyba dałoby się wykorzystać potencjał tego eventu? Byle by się nie wtrącił sierżant Dżony Daniels ;)

Ostatnio była afera z wrzutką w serialu Homeland:

To też, choć serialu nie oglądam to sądze, że mieliśmy fajniejszy event ktory przeleciał przez media na świecie w postaci wywróconej cysterny z czekoladą na autostradzie... czujecie to człowieki??? nie dość, że z CZEKOLADĄ to jeszcze na AUTOSTRADZIE w kraju który nigdy nikomu nie kojarzył się z żadnymi autostradami, nawet sporej ilości Polaków nadal się z nimi nie kojarzy... ;))

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @glicek 11 maja 2018 14:32
11 maja 2018 15:52

TA czekolada to hit. Opatrzność naprawia błędy propagandzistów;)

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @komaruk 11 maja 2018 17:23
11 maja 2018 17:53

A czy potrafiłbyś  napisać coś  bardziej konkretnie?

I dobrze byłoby, gdyby  jeszcze dorzecznie.

 

zaloguj się by móc komentować

DrWall @komaruk 11 maja 2018 17:23
11 maja 2018 17:58

Że też chciało się Panu tutaj zaglądać. Chyba, że chodziło o pochwalenie się umiejętnością uzywania kolorowej czcionki.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @DrWall 11 maja 2018 17:58
11 maja 2018 19:39

Gostek  zarejestrował się dzisiaj pod tym nickiem.

Wyłącznie po to, aby napluć na Toyaha.

Ani chybi A-tem .

zaloguj się by móc komentować

glicek @stanislaw-orda 11 maja 2018 19:39
11 maja 2018 21:01

Ale za to napluł w kolorach. ;) znaczy się jest już wiosna ;)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @glicek 11 maja 2018 21:01
11 maja 2018 22:50

Szkoda, cholera. Nawet nie zdążyłem zobaczyć. Parasol mnie ubiegł.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować