-

krzysztof-osiejuk : To ja

Czy Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce wycofa polską reprezentację z piłkarskich mistrzostw świata?

      No i znów wygląda na to, że felieton do „Warszawskiej Gazety” będzie musiał odczekać kolejny dzień, bo bieżące wydarzenia spadają na nas jak gromy z jasnego nieba. Oto wczoraj opublikowałem tekst na temat prowokatorów, którzy ostatnio mnożą się nam jak króliki, i których jedynym celem jest uniemożliwienie Prawu i Sprawiedliwości uzyskania w przyszłorocznych wyborach konstytucyjnej większości, jak ze swoim komentarzem pojawił się nasz dobry kolega Onyx i wrzucił mi, moim zdaniem, interesujący i bardzo adekwatny link. Był to link do wpisu na Twitterze, którego jednak w pierwszej chwili nie byłem w stanie otworzyć, ponieważ jego autor, jakiś Nieznal, z przyczyn, których nie jestem w stanie rozpoznać, mnie wcześniej zablokował. Poinformowałem o tym Onyxa, na co ten wrzucił mi skan owej wypowiedzi i okazało się, że problem jest taki, że gdzieś w Berlinie lokalni Żydzi założyli organizację, której celem jest walka o to, by oni, Żydzi właśnie, mogli z całego świata wrócić do Polski i żeby hebrajski stał się językiem urzędowym. Tekst był jasny i nie znoszący dyskusji, a na dodatek ilustrowany dwoma zdjęciami, na których mogliśmy zobaczyć najpierw prezydenta Dudę w towarzystwie znanego nam pewnie wszystkim Jonny’ego Danielsa, a następnie w tym samym towarzystwie premiera Morawieckiego.

      Ponieważ mimo tych wszystkich informacji, czułem pewien niedosyt, skonsultowałem się z moim dzieckiem, które mnie poinformowało, że blokadę na Twitterze można ominąć w bardzo prosty sposób i tak wszedłem na profil owego Nieznala, jak się okazuje, niezwykle zaangażowanego polskiego patrioty, no i w ten sposób poznałem całość sprawy. Oto, jak się okazuje, wszystko zaczęło się od tego, że lokalna żydowska reżyserka filmowa, Yael Bartana, nakręciła cykl trzech krótkich filmów dotyczących czegoś, co funkcjonuje pod nazwą „Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce”, gdzie w pierwszym odcinku znany nam skądinąd Sławomir Sierakowski zachęca Żydów do powrotu do Polski, w drugim Żydzi przyjeżdżają do Warszawy i na terenie dawnego getta stawiają kibuc, w trzecim natomiast Sierakowski ginie w zamachu. I oto w tym momencie – szczerze powiem, że kwestia, czy to jest dalej film, czy może już rzeczywistość, przedstawiona jest w sposób na tyle niejasny, że pewności co do tego nie mam –  ów Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce uruchomia swoją stronę internetową, na której zamieszcza swoje postulaty, a wśród nich i ten, by powrót Żydów do Polski został sfinansowany przez podniesienie podatków, Senat uległ przekształceniu w Izbę Mniejszości, a Polska zerwała konkordat z Watykanem. Chcą też oczywiście, jak już wcześniej wspomneliśmy, by hebrajski został ustanowiony drugim językiem urzędowym. Symbolem organizacji jest logo, które powstało z połączenia polskiego godła z gwiazdą Dawida. Całą tę informację na swoim profilu na Twitterze ów Nieznal powtórzył, posiłkując się linkiem do telewizji TVP Info… tyle że nadającej jeszcze – uwaga, uwaga – w roku 2013. Oto ów link.  

     Jak wszyscy się zapewnie orientujemy, rok 2013 skończył się pięć lat temu, a więc w czasie gdy telewizja TVP Info była kontrolowana przez siły internaucie Nieznalowi, jak to wynika przynajmniej z jego deklaracji, wrogie, dla których jednak ewentualny exodus Żydów do Polski, w ogóle nie stanowił problemu, a tu ów dziwny polski patriota, ni w pięć nie w dziesieć, powołuje się na tamten przekaz wyłącznie po to, by dołożyć Dudzie i Morawieckiemu. Przepraszam bardzo przede wszystkim panie i dzieci, ale co to do kurwy nędzy się tu wyprawia? Czy ludzie zaangażowani tu tak intensywnie w komentowanie bieżących spraw to zwykli idioci, czy może kuci na cztery nogi cwaniacy?

      Napisałem wczoraj ów tekst zainspirowany działalnością blogera Ewarysta Fedorowicza, któremu – z czystej dobroci serca –  zarzuciłem, że nie jest idiotą, lecz wynajętym prowokatorem. Po pewnej wymianie  opinii i swiadectwach dostarczonych przez znajomych Fedorowicza, musiałem przyznać, że się myliłem, co oznacza, że ów Fedorowicz prowokatorem jednak nie jest. A zatem, konsekwentnie, jego całkiem niedawno sformułowana opinia, że polski rząd planuje wycofać naszą piłkarską reprezentację z udziału w piłkarskich mistrzostawach w Rosji po to, by w ten sposób wywołać w Polsce powszechne zamieszki, brutalnie stłumione przez Joachima Brudzińskiego, a następnie wprowadzić stan wyjatkowy, pod osłoną którego będzie można wypłacić światowemu żydostwu setki miliardów dolarów za zrabowane przez Polskę mienie, nie była wynikiem prowokacji na rzecz ogłupiałej polskiej hołoty, lecz wynikiem osobistych przemyśleń tego ciekawego człowieka. Kiedy analizuję przekazany mi przez mojego serdecznego kumpla Onyxa link, dochodzę do wniosku, że jest bardzo prawdopodobne, że jedynymi tak naprawdę prowokatorami są ludzie zajmujący pozycje znacznie wyższe niż ten nasz biedny Internet, natomiast my, mamy do dyspozycji wyłącznie swój rozum i swoją wrażliwość. Jeśli tego zabraknie, to jesteśmy zgubieni. Oni nas rozliczą do samego końca.

 

Przypominam uprzejmie, że moje książki można zamawiać w księgarni www.basnjakniedzwiedz.pl, ewentualnie bezpośrednio u mnie, pisząc na mail k.osiejuk@gmail.com.tagi: internet  ewaryst fedorowicz  yael bartana 

krzysztof-osiejuk
23 kwietnia 2018 09:47
91     4425    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
onyx @krzysztof-osiejuk
23 kwietnia 2018 10:47

Ten gość Nieznal, obstawiam że gdzieś pracuje w związku z tymi wpisami a nie tylko wkleja błoto dla podniesienia sobie samooceny, na zwrócenie uwagi że stary tekst ma się nijak do zdjęć odpisuje że liczy właśnie na rozum i wrażliwość odbiorców bo wg niego sprawy są oczywiste. A kto ma problem to wiadomo że nie ma pojęcia co się dzieje albo ruski troll. I tak to wygląda. W sukurs różnym internetowym "nonejmom" idą publicyści jak zawsze.

http://m.niezalezna.pl/223301-degradacja-dudy

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 10:44
23 kwietnia 2018 11:33

Rzecz w tym, że nie wiadomo, czy oni  w ogóle istnieją.  

zaloguj się by móc komentować

eska @onyx 23 kwietnia 2018 10:47
23 kwietnia 2018 11:50

Brat Lisiewicza, niejaki Paweł, jest od lat bliskim współpracownikiem byłego prezia Komorowskiego > https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Lisiewicz

Piszę o tym od miesięcy, bo to chyba coś powinno wyjaśnić, te nasze rodzeństwa obustronnie zabezpieczone, bracia Lisiewicze, bracia Kurscy, siostry Pawłowicz. I zawsze w awangardzie i najgłośniej krzyczą. Ot, taki przypadek.....
 

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @krzysztof-osiejuk 23 kwietnia 2018 11:33
23 kwietnia 2018 11:52

Prawdopodobnie przekonamy się o tym w najbliższy we wtorek. 

https://stopacthr1226.org/urgent-important-message-from-the-project-team/

A tutaj dla tych, którzy jak ja uważają, że angielski powinien zostać językiem martwym:

http://www.pch24.pl/mobilizacja-polakow-za-oceanem--izba-reprezentantow-we-wtorek-zajmie-sie-grozna-ustawa,59742,i.html

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 23 kwietnia 2018 10:47
23 kwietnia 2018 11:54

Twitter to straszne miejsce. Ile razy komuś zwróciłem uwagę, że powtarza kłamstwa, to każdy z nich mi odpowiadał, że nawet jeśli to jest nieprawda, to nic nie szkodzi, bo i tak pasuje do sytuacji. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 23 kwietnia 2018 10:57
23 kwietnia 2018 12:01

Swoją drogą to też jest manipulacja. Oni nie wzywają do bojkotu jako takiego, ale do tego, by przedstawiciele  polskich władz tam nie jechali. Inna sprawa, że prezydent Duda i tak juz znacznie wcześniej bez ich ciepłej jak woda w kranie pomocy oświadczył, że się nie wybiera.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 11:42
23 kwietnia 2018 12:04

Sierakowski owszem, ale my tu nie o Sierakowskim.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @mniszysko 23 kwietnia 2018 11:52
23 kwietnia 2018 12:08

Zobaczymy. Ciekawy tylko jestem, czy ktokolwiek na świecie tak bardzo by się przejmował zdaniem polskiego sejmu, gdyby ten zobowiązał rząd do naciskania w jakiejkolwiek sprawie na jakiekolwiek obce państwo.

zaloguj się by móc komentować

onyx @valser 23 kwietnia 2018 11:59
23 kwietnia 2018 13:10

Randkowy to jest Tinder, Twitter to szybki serwis dezinformacyjno propagandowy. Jakieś randki to produkt uboczny ;)

zaloguj się by móc komentować

onyx @eska 23 kwietnia 2018 11:50
23 kwietnia 2018 13:14

Był taki program rozrywkowy pt. "Duety do mety". Coś w tym jest choć u mnie w rodzinie dwaj rodzeni bracia też tak stali po obu stronach barykady. Nic dobrego z tego nie wynikło ale nie miało przełożenia poza rodzinę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 12:15
23 kwietnia 2018 13:56

Niestety nie możemy go przesłuchać, bo jak wiemy, zginął w zamachu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
23 kwietnia 2018 14:38

Nie taki znów drobny. On bowiem wskazuje ma to, że ten cały Ruch to fikcja.

zaloguj się by móc komentować

tadman @krzysztof-osiejuk
23 kwietnia 2018 16:46

Co do rzekomego herbu, to nie poszli za Niemcami i nie umieścili w szponach orła gwiazdy Dawida, bo szwabska wrona wypuściła swastykę że szponów kiedy nadarzyła się tylko okazja. Aby tego uniknąć gwiazda wlazła orłowi na pukiel i będzie tam tkwiła przez wszystkie kolejne żydowskie święta. Bezczelne to one są.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @krzysztof-osiejuk 23 kwietnia 2018 14:38
23 kwietnia 2018 17:05

To jest dokładnie to o czym dziś przypomniał coryllus.

Mem i patyk który mają łapać "prawdziwi patrioci", albo inni "oburzeni", by nim potem wymachiwać w internecie i powielać w niewybrednych komentarzach na każdym zaangażowanym profilu jako dowód na spisek, ku uciesze tych którzy czekają na autentyczny wybuch antysemityzmu.

zaloguj się by móc komentować


chlor @krzysztof-osiejuk
23 kwietnia 2018 18:39

Lepiej porzucić ten mit o większości konstytucyjnej jako rzekomym celu PiS. Niechby tylko ten nowy Sejm spróbował cokolwiek zmienić w Konstytucji nie po myśli UE i reszty postępowej ludzkości, powołując się na świętą większość konstytucyjną...

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @chlor 23 kwietnia 2018 18:39
23 kwietnia 2018 19:24

2015 r malo kto wierzył w zwyciestwo AD, nawet przez glowe nie przeszło ,ze PiS bedzie miał wiekszosc parlamentarną.. A dzis watpisz w większość konstytucyjną, i uwazasz to za mit.. Wszystko jest mozliwe..A zadecyduja Ci co do wyborow nie chodzą, a teraz pójdą..  Po kongresie PiSu , mozna sadzic ,ze wszystko zrobia ,zeby ta sztuka sie udała.. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @chlor 23 kwietnia 2018 18:39
23 kwietnia 2018 19:39

Większości konstytucyjna jest faktycznym celem PiS. Bo niby dlaczego miałaby być mitem? Z powodów, które wymieniasz? Nie przekonują mnie. 

zaloguj się by móc komentować

chlor @przemsa 23 kwietnia 2018 19:39
23 kwietnia 2018 20:24

Węgry dostały pozwolenie na posługiwanie się argumentem o większości konstytuyjnej, bo z niejasnych powodów Węgry mają być trochę niepodległe. Nas to kompletnie nie dotyczy. Jest papier, czyli Deklaracja Lizbońska w której stoi jak byk, że wewnętrzne przepisy krajowe, typu np konstytucji,  muszą być zgodne z przepisami i wartościami unijnymi.

Po drugie, sądzę, że PiS nie chce takiej większości. Z uwagi na to co powyżej, i dlatego iż musiałby przed ludem wymyślać powody nie wykorzystywania tej większości. PiS stoi na straży realizacji dalekich celów o których nas nie informuje.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 19:18
23 kwietnia 2018 21:12

Co za bzdura. Ja Cię zdecydowanie zachęcam do tego, byś nie brnął w to dłużej, bo skończysz tak, że wszyscy będą się z Ciebie śmiali jak z tych głupich bab, które jeszcze w latach siedemdziesiątych powtarzaly: "Ja tam, pani, się tym nie interesuję, bo to wszystko złodzieje i pijacy". 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 19:18
23 kwietnia 2018 21:13

No i ten aneks. To oczywiście nie jest sanie w banie?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 23 kwietnia 2018 20:24
23 kwietnia 2018 21:16

Z niejasnych powodów?  Widzę że Ty jesteś jednym z tych wybitnych analityków,  którzy, kiedy czegoś nie rozumieją,  zasłaniają się hasłem "z niejasnych powodow".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 23 kwietnia 2018 20:24
23 kwietnia 2018 21:17

Swoją drogą byłbym bardzo ciekawy wiedzieć,  na kogo głosowałem w obu wyborach 2015?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk 23 kwietnia 2018 21:17
23 kwietnia 2018 21:44

Głosowałem.  Oczywiście Ty, nie ja.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 22:28
23 kwietnia 2018 22:59

Nie wiem, czy on to obiecał, ale nawet jeśli, to nawet bym nie zwrócił uwagi. Ten cały "spis zastrzeżony" to jest dokładnie taki sam humbug, jak cała reszta. Co Ty myslisz? Że oni to ujawnią i cokolwiek się zmieni? Ciekawe, że Ty, taki czujny na wszelkie tego rodzaju sztuczki, tu się dałeś tak fatalnie naciąć.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 22:34
23 kwietnia 2018 23:00

Z tą Wasserman to ja mam pewne podejrzenia, ale nie chcę Ci więcej dokuczać, więc już nic nie powiem.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @krzysztof-osiejuk
23 kwietnia 2018 23:11

Dziwna ta wyspa Bouveta.

73

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 23 kwietnia 2018 22:28
23 kwietnia 2018 23:17

" moj brat ma nadplate w urzedzie skarbowym w wysokosci 37 groszy "

Ja nadpłaty nie mam, a chciałem jedynie moją "krwawicę" rozliczyć, skoro jest taka możliwość ;-)

Jakież było moje zdumienie gdy dowiedziałem się, że zmieniono zasady, oczywiście na niekorzyść HDK :-/, odliczania oddanej krwi. Tak mniej więcej połowę mniej można odliczyć. Taki szczegół a ... :-/

zaloguj się by móc komentować


bolek @krzysztof-osiejuk 23 kwietnia 2018 23:00
23 kwietnia 2018 23:20

" Z tą Wasserman to ja mam pewne podejrzenia "

Przyznam bez bicia, że na początku "kupiła" mnie swoją gadką itp ;-)

Niestety z biegiem czasu też mam swoje podejrzenia...

Podobno ma zmienić Majchrowskiego w KRK.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 23:05
23 kwietnia 2018 23:23

Rozumiem ze prowadzisz rejestr i tych którzy przez te dwa lata nie przekręcili żadnej kasy zostało już tylko tych dwoje.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @MarekBielany 23 kwietnia 2018 23:20
23 kwietnia 2018 23:24

Czy to jest jakaś ukryta aluzja do powyższego tekstu?

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @bolek 23 kwietnia 2018 23:20
23 kwietnia 2018 23:26

Nie zrozumiałeś.  Ja do Wassermann nie mam podejrzeń . Moje podejrzenia dotyczą sympatii jaką Valser do niej deklaruje.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bolek 23 kwietnia 2018 23:20
23 kwietnia 2018 23:28

A jeśli pokona Majchrowskiego, to ja się z Valserem w pełni solidaryzuję.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 23:28
23 kwietnia 2018 23:29

Trzeba było się tym aneksem tak nie podniecać. 

zaloguj się by móc komentować

bolek @krzysztof-osiejuk 23 kwietnia 2018 23:26
23 kwietnia 2018 23:31

" Nie zrozumiałeś.  Ja do Wassermann nie mam podejrzeń . Moje podejrzenia dotyczą sympatii jaką Valser do niej deklaruje. "

OK. Nie zrozumiałem ;-)

Dla mnie ona trochę Ogórkową trąca. Ładna, wygadana, nie ma się do czego przyczepić.

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 23 kwietnia 2018 23:28
23 kwietnia 2018 23:35

" A tu slysze "ja mam pewne podejrzenia"? "

Noe przecież napisał, że nie zrozumiałem ;-)

Późno jest ;-)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 22:34
23 kwietnia 2018 23:35

Mieli większość koalicyjną w 2007??? Piotrek, proszę, to było już naprawdę zbyt słabe. 

zaloguj się by móc komentować

bolek @krzysztof-osiejuk 23 kwietnia 2018 23:28
23 kwietnia 2018 23:36

To jest kolejna ustawka IMHO.

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @krzysztof-osiejuk 23 kwietnia 2018 23:24
23 kwietnia 2018 23:37

Nie.

jeźdzy fal, żeglarze stepów

Piłka kopana nie ma przyszlości - jak każda inna - zawsze można ją podnieść i pobiec do bramki. :)

zaloguj się by móc komentować

MarekBielany @bolek 23 kwietnia 2018 23:25
23 kwietnia 2018 23:46

To nie jest prawo, tylko przepis jak korzystać z prawa. Oj smutek.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bolek 23 kwietnia 2018 23:31
24 kwietnia 2018 00:06

Niestety takie czasy. Jesli ktoś jest wygadany i przystojny, to natychmiast budzi podejrzenia. Stąd pewnie popularność Targalskiego.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 23:28
24 kwietnia 2018 00:07

A co jeśli nakłamie jak Kaczyński?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 23 kwietnia 2018 23:34
24 kwietnia 2018 00:08

Rozumiem. Nie poszedłeś na wybory, bo uznałeś, że z tym aneksem to lipa. Gratulacje.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bolek 23 kwietnia 2018 23:36
24 kwietnia 2018 00:11

Ustawka między Majchrowskim a Kaczyńskim? Pewnie tak.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @MarekBielany 23 kwietnia 2018 23:37
24 kwietnia 2018 00:13

Jeśli będziesz ze mną rozmawiał w ten sposób, to się rozstaniemy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 00:00
24 kwietnia 2018 00:17

Wielka polska pisarka, Hanna Orzogowska, określiła Twoją dolegliwość terminem "goniosłowomatyzm". Uważam, że nadzwyczaj celnie.

Przepraszam, że unikam wchodzenia z Toba w merytoryczne dyskusje na temat polityki, ale mimo całej do Ciebie sympatii, uważam, że to jest trochę tak, jak Ty byś nagle uznał, że warto ze mną pogadać na temat techniki gry w hokeja.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 00:14
24 kwietnia 2018 00:19

W Smoleńsku poległ również brat Jarosława Kaczyńskiego i to jakoś nie stanowi dla Ciebie argumentu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 00:00
24 kwietnia 2018 00:24

No i muszę koniecznie skomentować problem tych 37 groszy. Jestem pod wrażeniem. To naprawdę straszne. A mój sąsiad Józek niedawno szedł sobie do sklepu "Żabka" i wywalił się przez nierówno położony chodnik. Jak byłem w Niemczech to o czymś takim nawet nie mozna było pomysleć. No ale wiadomo, pieprzona Polska. Psia mać, panie.

zaloguj się by móc komentowaćkrzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 00:57
24 kwietnia 2018 01:17

Ja oczywiście tego Danielsa znałem. Widziałem go w telewizji, jak gada, i natychmiast o nim zapomniałem. Kiedy jednak nagle on się pojawił tu tak i wszędzie pod ksywą "sierżant Daniels", nie skojarzyłem go. Nie gniewaj się, ale jeśli Ty od początku wiedziałeś o kim mowa, to znaczy, że to z Tobą jest coś nie w porządku. Ja wciąż nie mogę tego zrozumieć, że z jednej strony jesteś zaangazowany w analizowanie tego gówna, a jednocześnie szydzisz ze mnie, że ja chcę by Prawo i Sprawiedliwość nie oddało władzy i to jeszcze pod hasłem, że polityka to syf.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 01:01
24 kwietnia 2018 01:20

Widzę, że nie tylko wiesz świetnie kto to Johnny Daniels, ale również starannie śledzisz doniesienia medialne. Jest coraz lepiej. Lepiej się odwróć, bo za chwilę zacznę się z Ciebie śmiać i mogę Cię niechcąco opluc.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 01:10
24 kwietnia 2018 01:21

Co masz w folderze "nie dotyczy"? To że Wojtek ma nadpłatę w US? To po cholerę wszystkich o tym informujesz i w dodatku robisz z tego ogólnopolska aferę?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 01:10
24 kwietnia 2018 01:23

Trzeba było głosowac na PiS, to by załatwił.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 24 kwietnia 2018 01:53
24 kwietnia 2018 06:18

Włączę się. Ad Valserum - wybory to jest jedyny okres, kiedy politykom w ogóle zależy na tym, co o nich myślisz, bo od tego z kolei zależy byt ich rodzin. I to jedyny moment, żeby dać im do zrozumienia, jak my chcemy, żeby się do nas odnosili. Nieuczestniczenie w wyborach jest głupotą z tego właśnie powodu - to jest powiedzenie im "róbta co chceta". Pełnisz tu funkcję kibica, który kupuje bilety i obstawia zakłady - za wiele nie ma do gadania, ale całkiem olać go nie można. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 24 kwietnia 2018 09:41
24 kwietnia 2018 09:49

To jest akurat błąd w rozumowaniu. Oni mają zaje.sty wpływ na twoje życie, a ty na nich minimalny. I dobrowolnie rezygnujesz nawet z tego. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 24 kwietnia 2018 10:13
24 kwietnia 2018 10:27

A jak skonczył? Z faktu, że to nie my ustalamy reguły gry, nie wynika że należy je ignorować. Mogę dtawić się na kumite z kałachem i pokonać najwiekszego mistrza, ale chyba nie o to chodzi.

zaloguj się by móc komentować

bolek @valser 24 kwietnia 2018 00:14
24 kwietnia 2018 10:54

"Poleciales konkretnie. Porownac Ogorka do Wassermann to jest przegiecie."

Skupiłem się na powłoce zewnętrznej ;-) Atrakcyjne blondynki "robiące w polityce", prawie rówieśniczki.
Poza tym staram się nikomu nie zaglądać pod pierzynę :-P

Tak czy inaczej uważam, że one są kolejnymi długofalowymi projektami "politycznymi".
Nic na to nie poradzę.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 24 kwietnia 2018 11:08
24 kwietnia 2018 11:15

Ale zginął i nic nie ugrał. To jest droga do upadku społeczeństwa, nie do wolności. On akurat wybrał tak, jak w danej sytuacji mógł najlepiej, ale nikt z nas w takiej sytuacji nie jest.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 01:34
24 kwietnia 2018 11:58

To że się nie znasz na polskiej polityce, jest dla mnie oczywiste. Po pierwsze, nie możesz się na niej znać, skoro, jak sam deklarujesz, nie interesujesz się nią. Swoją drogą, to ciekawe, ze z jednej strony nie interesujesz się tym na co nie masz wpływu, a ile razy pojawi się temat polskiej polityki, to pędzisz, by zabierać w tej sprawie głos.

Po drugie, to co piszesz o roku 2007, to najbardziej okrutny dla Ciebie dowód, że Twoje pojecie na temat tego, co sie wtedy działo nie przekracza średnich stanów tego, co mozna znaleźć na Twitterze. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 24 kwietnia 2018 11:37
24 kwietnia 2018 12:03

Oddanie głosu w wyborach to jest gra na siebie. W samorządowych ma to nawet dosyć konkretny wymiar lokalny, w parlamentarnych dokładasz się do "kupki", która ma na celu eliminację debili z życia publicznego.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 10:13
24 kwietnia 2018 12:04

Mam ucznia Marka Żelaznego, mistrza świata w karate. To jest ten z prawej. Jego brat Michał to też mistrz. Oni tu nie komentują, bo się nie znają.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 11:11
24 kwietnia 2018 12:06

Miller ma więcej rozumu niż 99 procent polskich polityków.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 12:30
24 kwietnia 2018 13:53

Oczywiście ze były.  Nie będę Ci jednak objaśniał ich kontekstu,  bo jak Cię znam prędzej założysz Komunistyczna Partię Szwajcarii niż się przyznasz do tego, że się pomyliłeś. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 12:31
24 kwietnia 2018 13:56

Nie sądzę żeby Stalin miał więcej rozumu od Millera.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 12:39
24 kwietnia 2018 14:00

O! Widzę ze obok Wassermann i Kamińskiego mamy jeszcze Gwiazdowskiego.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 14:04
24 kwietnia 2018 14:56

Biorąc pod uwagę fakt, że jak sam przyznajesz, polska polityka Cię  nie interesuje i w konsekwencji nie masz o niej bladego pojęcia,  to czy Twoje wypowiedzi na jej temat będą głupie,  czy madre, dla Ciebie nie ma to najmniejszego znaczenia. Jeśli w ten sposób  uważasz ze nie siedzisz po uszy w błędzie,  to masz problem.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 24 kwietnia 2018 12:39
24 kwietnia 2018 16:25

To jest obrażanie się na garbatego, że ma dzieci proste. Nie głosując robisz im właśnie dobrze. Im by najlepiej pasowało, żeby frekwencja była 15% i głosowali sami swoi. Wtedy mogły by być i JOWy. To jest nasz jedyny malutki kamyczek, ktory możemy wrzucać im w tryby - idąc tam, i nie głosując na ewidentnych półgłówków. A jeśli wystawią samych półgłówków to głosując na tego najmniej głupiego. Chłopski upór.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 15:24
24 kwietnia 2018 16:38

Jak zwylke ja o lokciu a Ty o dupie. Natomiast postawa, która przyjąłeś a która manifestuje się w zdaniu "Liczy się tylko wynik" jest mi wyjątkowo obrzydliwa, bo konsekwentnie prowadzi do uznania prawa naturalnej selekcji.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
24 kwietnia 2018 18:02

"Czy ludzie zaangażowani tu tak intensywnie w komentowanie bieżących spraw to zwykli idioci, czy może kuci na cztery nogi cwaniacy?"

Rozumiem że to może dołować, ale w sumie biały orzeł w gwieździe Dawida to jest nienajgorszy znak. Czytam między wierszami tych 3 filmów i tego ruchu poworotu Polski do żydowskich korzeni, że bratnia pomoc zawiodła. Teraz totalnej pozostała tylko pomoc koszerna. Ale przecież i ona zawiedzie. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 24 kwietnia 2018 17:48
24 kwietnia 2018 18:09

Zdaję sobie doskonale. Ale to w dłuższej perspektywie jedyna możliwa strategia - masowo idziemy, głosujemy. Nawet jak z ordynacji wyjdzie, że wejdzie idiota, to będzie wiadomo, dzięki głosom na kogo konkretnie on się tam dostał. I to nie pozostanie bez echa. A jak nie pojdziemy, to i tak wejdzie idiota, ale "lud tak chciał". Propaganda to najsilniejsza broń, trzeba im ją wytrącać z reki, gdzie tylko się da. Myślisz, że po co są referenda w Szwajcarii? Bo lud wie lepiej?

Gwiazdowski jest takim samym człowiekiem systemu jak Ogórek. Zyje z przewalania budżetów i gada co chce, bo doskonale wie, że nikt jego pomysłów nigdy nie wprowadzi w życie, a nawet jeśli, ich skutki jego samego nie dotkną. 

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @valser 24 kwietnia 2018 00:00
24 kwietnia 2018 19:16

Musi Pan jeszcze wziąć pod uwagę, że Systemu nie tworzą tylko politycy, a właściwie są bardziej jego częścią niż twórcami. W Polsce realną władzę w pewnym momencie przejęli gangsterzy podłączeni do sił zagranicznych i niestety odnaleźli tutaj podatny grunt. System w dużej mierze tworzą wybory pojedynczych ludzi(i grup ludzkich), którzy niestety w dużej części kolaborowali z tym współczesnym okupantem. Bardzo dobrze to było widać ostatnio przy wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele, pojawiła się grupa tzw. "zwykłych" ludzi którzy uważają, że to straszna rzecz.
Rządy PO to nie był wynik błędnych decyzji Kaczyńskiego, ale wisienka na torcie Systemu, którego wbrew pozorom nie zbudowały "żydy i masony", ale jakiś pan Kowalski, który na codzień wydaje się "normalny", ale nie ma podłości przed którą by się nie cofnął jeśli mu w pracy obiecają 200zł więcej do wypłaty albo jak zobaczy, że synkowie których powpychał "po znajmości" na stanowiska mogą stracić pracę.

Także, to 37 groszy w Urzędzie Skarbowym to niekoniecznie jest nieporadność urzędniczki, ale bardzo złożony proces.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @valser 24 kwietnia 2018 20:51
24 kwietnia 2018 21:33

Mówię o Systemie, a nie 'systemie politycznym'.

Wybory parlamentarne(czy samorządowe), nie są tu sprawą istotną, a przynajmniej nie najbardziej istotną.
Używając słowa 'wybory' miałem na myśli dosłownie wybory ludzkie(poszczególnych ludzi żyjących w Polsce) w życiu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 15:24
24 kwietnia 2018 23:50

To ja spróbuję jeszcze raz, obiecuję, że juz ostatni. Aby pokazać mi na przykładzie, dlaczego uważasz, że Polska to w porównaniu ze Szwajcarią gówno, opowiedziałeś mi hgehenne, jaką z Urzędem Skarbowym w Bytomiu przezył Twój brat, bo oni mu kazali na decyzję czekać dłużej, niż to ma miejsce w Szwajcarii. Na to, bardzo ironicznie, ja Ci opowiedziałem - w sposób oczywisty wymyśloną - historię mojego sąsiada Józka, który się potknął na nierównym chodniku i wywalił i, równiez ironicznie, napisałem, że to jest skandal, bo w Nimeczech chodniki są równe. W tym momencie, zamiast podjąć dyskusję i powiedzieć mi na przykład, że moj przykład z chodnikiem jest zupełnie nieadekwatny, bo Urząd Skarbowy to coś znacznie powazniejszego, Ty na to zwekslowałeś rozmowę na temat chodników, które w Bytomiu sa równe.

Otóż powiem Ci szczerze, że jeśli Twoje Twoje dyskusje z żoną sa równie merytoreyczne, na temat i pełne argumentów, to albo ona naprawdę musi Cię bardzo kochać, albo z nią bardziej się starasz, niż tu. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 18:30
24 kwietnia 2018 23:54

Aha. Teraz rozumiem. Gwiazdowski jest okay, bo przekazuje "trafne obserwacje", tak Kaczyński natomiast już nie, bo dowiedziałeś się z TVN-u, że jego brat kazał pilotowi bez sensu lądować w Gruzji. Bardzo solidna analiza, naprawdę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 17:42
25 kwietnia 2018 00:03

Napisałeś najlepierw, że lubisz Małgorzatę Wasserman, bo jej ojciec "poległ w Smoleńsku". Na to ja Ci odpowiedziałem, że brat Kaczyńskiego też poległ w Smoleńsku. I na to Ty reagujesz takim oto szyderstwem: "Czy to ten sam brat co jak mial ladowac w Gruzji to mowil, ze nasi piloci nie powinni byc tak strachliwi i powinni ladowac, czy moze jakis inny? Tak tylko pytam. Bo potem 'ta sprawa gleboko podzielila Polakow'".

Przepraszam Cię bardzo, ale co to ma być? Ty mi zamierzasz jako argumentu uzywać tego, co sie dowiedziałeś z TVN-u, czy może jednak ja słusznie podejrzewam Cię o to, że wyznajesz zasadę, kto "dupa" niech ginie?

Mam nadzieję, że w odpowiedzi nie zaczniesz mi tłumaczyć, że telewizja w Szwajcarii jest znacznie lepsza niż w Polsce, a więc nie wejdziesz na ścieżkę, na której tak dobrze się czujesz, czyli tę od dupy do łokcia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 17:48
25 kwietnia 2018 00:05

Ho, ho! Widzę, że wchodzimy na dyskusję na temat JOW-ów. Słuchaj, to może jednak do Wasserman i Kamińskiego dopiszemy Pawła Kukiza?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 24 kwietnia 2018 20:51
25 kwietnia 2018 00:09

Z Twojej odpowiedzi, jakiej udzieliłeś Kuldahrusowi wyciągam, wniosek, że Ty masz przed sobą całę kupkę karteczek z gotowymi komentarzami i je wrzucasz tam, gdzie uznasz, że, z trudem, bo z trudem, ale jakoś się zmieszczą. Mam rację? Przecież to w ogóle nie jest odpowiedź na jego komentarz.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 24 kwietnia 2018 18:30
25 kwietnia 2018 08:33

Dobrze wiesz, że nie będzie żadnej krucjaty. Choćby dlatego, że 80% elektoratu sama chciałaby się znaleźć na miejscach "biorących". A Gwiazdowski to jest Korwin-Mikke zrobiony dla tych bardziej inteligentnych. 

Lud wcale nie wie lepiej, ale wynik referendum jest idealną dupokryjką. Szwajcaria nie jest tu żadnym wyjątkiem, ale ponieważ lud jest tam nauczony chodzić na wybory i korzystać ze swoich uprawnień trudniej im sprzedać idiotę jako męża opatrznościowego. Ale to w tę stronę działa, nie odwrotnie. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 kwietnia 2018 01:06
25 kwietnia 2018 13:57

Przepraszam bardzo, ale skoro nie oglądasz TVN-u to skąd się dowiedziałeś, co Lech Kaczyński mówił pilotowi w Gruzji? Z Radia Erewań?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 25 kwietnia 2018 08:33
25 kwietnia 2018 13:58

Bardzo ładnie to ująłeś. Gwiazdowski to nowa wersja Koriwna, może nie tyle dla inteligentnych, ale dla osób po 21 roku życia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 kwietnia 2018 14:52
25 kwietnia 2018 16:28

Jeżeli to widać dopiero teraz, to moim zdaniem używania okreslenia "głupota" nie jest zbyt mądre.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @valser 24 kwietnia 2018 22:00
25 kwietnia 2018 17:53

Urzędy i ich działanie nie bierze się z kosmosu.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 25 kwietnia 2018 01:06
26 kwietnia 2018 07:35

i ostatni akapit jest pointą nie wymagającą komentarza, bo tak jest i żadne mity/sny o RP/imperium tego nie zmienią

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 kwietnia 2018 16:42
26 kwietnia 2018 10:19

Masz rację. Jarosław Kaczyński i jego śp. brat, Lech, to hipokryci z genetycznie wdrukowaną głupotą. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować