-

krzysztof-osiejuk : To ja

Czy to Chińczycy uczynili Donalda Trumpa prezydentem Stanów Zjednoczonych?

       Powiem zupełnie szczerze, że gdy chodzi o moje możliwości rozpoznawania przeróżnych politycznych niuansów, zarówno tu w Polsce, jak i za granicą, zasadniczo nie mam powodów do narzekań. I nawet nie chodzi o to, że do dziś pozostaję jedynym chyba komentatorem polskiej polityki, który przedstawił opinię – moim zdaniem stuprocentowo celną – że cały ten cyrk z rekonstrukcją rządu, który zabrał nam ponad pół roku emocji, związany był wyłącznie z koniecznością możliwie dyskretnego wyrzucenia z rządu Antoniego Macierewicza. A zatem, mam głębokie przekonanie, że z tą materią generalnie radzę sobie nadzwyczaj dobrze.

      Jest jednak coś, czego w sposób wręcz zawstydzający ani nie przewidziałem, ani w ogóle nie rozpoznałem, a mianowice prezydentury Donalda Trumpa. Swoją książkę o 39 wyprawach na dziewiąty krąg pisałem jeszcze przed amerykańskimi wyborami, poświęcając jeden z jej rozdziałów Donaldowi Trumpowi właśnie, i przyznaję iż nie dość, że nie przewidziałem jego zwycięstwa, to nawet nie okazałem odpowiedniego szacunku jego ogólnym talentom. Tymczasem on wygrał te wybory, bezdyskusyjnie pokonując jednoznaczną faworytkę sondaży, Hillary Clinton, a dziś praktycznie rządzi światem i to w taki sposób, że przed nim zadrżał sam Kim Dżong Un, prezydent Korei Północnej.

      Pamiętam jak jeszcze parę miesięcy temu, gdy świat wręcz znieruchomiał wobec nieustannych ostrzeżeń, że oto stoimy przed wielką wojną między Stanami Zjednoczonymi a Koreą Północną, prezydent Trump wyskoczył ni stąd ni z owąd z ofertą spotkania z Kimem, a najwybitniejsi polityczni komentatorzy ogłosili, że oto nadszedł początek końca Trumpa, który z tego meczyku, który jak ostatni dureń zorganizował, nie może wyjść inaczej jak tylko na tarczy. I oto wczoraj w Wiadomościach TVP zobaczyłem na własne oczy, jak po raz pierwszy od dziesięcioleci prezydent Korei Północnej przekracza granicę Korei Południowej, przywódcy obu Korei serdecznie się ściskają i pada obietnica, że już niedługo Korea będzie jedna, bo nasz wspólny świat tego od nas oczekuje. A obok tych ujęć pojawia się wiadomość, że już za miesiąc dojdzie do spotkania na szczycie prezydenta Trumpa z Kimem i wtedy dopiero zobaczymy, jak wszystko się zmieni.

     A ja sobie myślę, że mimo iż faktycznie w momencie, gdy wypadało się wykazać pewną przenikliwością, ja Trumpa zwyczajnie skreśliłem, sprawa nie jest aż tak jednoznaczna jak by się wydawało. Podobnie jak nie jest, bo nie może być, sprawą jednoznacznie oczywistą to, że oto dzięki nadzwyczajnym wręcz talentom Donalda Trumpa dochodzi do czegoś, co jeszcze do niedawna wydawało się być czymś absolutnie nieosiągalnym. Nie uwierzę bowiem, że oto stało się tak, że Korea Północna, której determinację znamy aż nazbyt dobrze, tylko dlatego, że prezydent Stanów Zjednoczonych pogroził jej palcem, w jednym momencie wypuściła z siebie całe powietrze. I nie mówimy tu o latach, ale zaledwie kilku miesiącach, a więc od groźby globalnej wojny do serdecznych uścisków na granicy.

      Oto, jak sądzę, wszyscy miłośnicy teorii o syndykacie, który rządzi światem, mają najlepszy z możliwych dowód na to, że ich podejrzenia były jak najbardziej słuszne. Powtórzę może. Nie ma takiej możliwości, by oto doszło do sytuacji gdzie prezydent Trump ogłasza, że jeśli Korea Północna nie zacznie się zachowywać w sposób powszechnie przyjęty jako cywilizowany, Ameryka zetrze ją z powierzchni ziemi, na co Kim – mówimy o Kimie, który jeszcze w zeszłym roku dokonywał egzekucji na ludziach do których stracił zaufanie, przy pomocy rakiet przeciwlotniczych – drapie się zafrasowany po swojej szczecince i mówi: „No dobra, przekonałeś mnie, stary”. To jest zwyczajnie niemożliwe.

      A skoro to jest niemożliwe, to odpowiedź na to może być tylko jedna. Otóż jest nadzwyczaj prawdopodobne, że zarówno wybór Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych, jak i ostatnie wydarzenia na granicy między dwiema Koreami, to wynik umowy, o istnieniu której nigdy się nie dowiemy i, powiem szczerze, że im bardziej ona istnieje, tym bardziej jej treści znać nie musimy.

      Co z tego wszystkiego wynika dla nas? Otóż, moim zdaniem, niewiele. Jeśli przyjmiemy za fakt, że tu u nas na peryferiach wielkiej polityki doszło do rekonstrukcji rządu wyłącznie ze względu na jednego ministra, a w samym centrum świata, czyli w Stanach Zjednoczonych prezydentem został jakiś średnio udany biznesmen, i to tylko po to, by wreszcie i raz na zawsze  skończyć z północnokoreańskim reżimem, to znaczy, że my tu nie mamy ani nic do gadania, ani nawet do zabawy w gadanie. Jedyne zatem co nam pozostaje to dawanie świadectwa, jak choćby w przypadku chłopca imieniem Alfie, który, swoją drogą, jest zapewne również niczym więcej jak częścią jakiegoś nieznanego nam planu.

      A skoro już ni stąd ni z owąd znaleźliśmy się przy Alfiem, na sam już koniec mam jedną, moim zdaniem niezwykle interesującą, refleksję. Otóż, jak z całą pewnością część z nas zdążyła zauważyć, pojawiła się teoria, że między próbą zabójstwa Alfiego Evansa, a narodzinami kolejnego dziecka księcia Williama jest pewien symboliczny związek. Otóż, pozostając w nastroju bardzo mocno spiskowym, chciałbym zwrócić uwagę na jeden bardzo istotny – i w pewien sposób symboliczny –  szczegół związny z narodzinami, jak dziś już wiadomo, Louisa. Zwracam uwagę na to imię, mając nadzieję, że Czytenicy pamiętają kultowy tu i tam film Alana Parkera pod tytułem „Harry Angel”, którego głównym, choć epizodycznym zaledwie, bohaterem jest niejaki Louis Cyphre. A skoro tak, to nam już tylko pozostaje spojrzeć na zdjęcie Kate Middleton, wychodzącą ze szpitala z owym Louisem w ramionach, rzucić okiem na jej sukienkę i porownać ją z tym, co ma na sobie Mia Farrow w filmie Romana Polańskiego „Dziecko Rosemary”.

 

 

       Nigdy się nie spodziewałem, że wpadnę w ten stan, ale stało się. Przepraszam bardzo, ale nawet jeśli się mylę, trzeba było mnie nie prowokować.  

 

Gdyby ktoś czuł niedosyt lektury na odpowiednim poziomie, zapraszam do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie są do kupienia nie tylko moje książki.

     tagi: donald trump  korea  teorie spiskowe  brytyjska korona 

krzysztof-osiejuk
28 kwietnia 2018 10:00
83     4634    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:

przemsa @krzysztof-osiejuk
28 kwietnia 2018 10:09

Widziałem to zdjęcie. Robi piorunujące wrażenie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
28 kwietnia 2018 10:24

Prawda, jak to się wszystko pięknie plecie?

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @krzysztof-osiejuk
28 kwietnia 2018 10:40

myślę, ze sprawa z małym Luisem się rypła...Mały Alfie miał być ofiarą załozycielską dla złego... a on dzięki Bogu żyje...dzięki Bogu i modlitwom ludzi... zły nie wybacza partactwa... to tylko Bóg potrafi wybaczyć i chce nas ludzkie małpy tego nauczyć,żebyśmy się stali ludzmi tak jak ON planował... czy przypadkiem sprawa tego chorego chłopczyka nie jest punktem przesilenia w dziejach świata ?

Ojcze Nasz któryś jest w niebie...

zaloguj się by móc komentować


ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
28 kwietnia 2018 11:40

Znaczy się że w tym spisku i zabójstwie Alfiego Evansa bierze udział Władca Elżbieta II z Bożej łaski, Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej i Jej innych Królestw i Posiadłości Królowa, Głowa Wspólnoty Narodów, Obrończyni Wiary?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 28 kwietnia 2018 10:07
28 kwietnia 2018 11:44

O tak! Gabriel ma niezwykły węch.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 28 kwietnia 2018 11:14
28 kwietnia 2018 11:47

"My mamy prawo, a według prawa powinien On umrzeć".

zaloguj się by móc komentować


eska @krzysztof-osiejuk
28 kwietnia 2018 12:03

Przecież Trump na samym początku postawił na Chiny przeciw Rosji. To nie jest mały biznesmenek, to facet kuty na cztery potwornie uzbrojone łapy, bo przez całe życie siedział w najbardziej podłym i mafijnym interesie, czyli w nieruchomościach.

Szkoda tylko, że nasze próby współpracy z Chińczykami zostały totalnie storpedowane, m.in. przez Macierewicza właśnie i zamiast zwykłego, dużego dworca przeładunkowego, który już mógł być w budowie, mamy mrzonkę w postaci super lotniska, na które UE nigdy nie wyda zgody.
Cóż, zamiast kondominium niemiecko-rosyjskiego miało być Trójmorze Dudy, a wyszła Judeopolonia Morawieckiego pod amerykańskim nadzorem, za co znowu musimy zapłacić wpisowe. I tu się chyba Naczelnik połapał, że może jednak taniej wyjdzie zostać tym niemieckim landem, bo za to już wszak zapłaciliśmy. Zwłaszcza jak dotarło, że rzekome dominium amerykańskie, za którym tak optował Antoni, to tak naprawdę kondominium amerykańsko-niemiecko-żydowskie. Niestety, okazało się też, że znowu trzeba płacić, tym razem własną twarzą.

Podobno JK spotkał się ostatnio z PAD. Oczywiście temat WSI jest kukułczym jajem dla publisi, tak naprawdę rozmawiali prawdopodobnie o kanale, w który wpadliśmy. Ciekawe, czy JK próbował namówić PAD na podpisanie kolejnych ustępstw sądowych dla Timmermansa... Cóż, Tusk przynajmnieł łasił się do samej Carycy i to nie za darmo. Teraz MM łasi się do kapciowego Carycy i jeszcze do tego dopłacimy.
Ale być może JK w końcu się połapał i spróbuje jednak odkręcić skutki swoich decyzji z ostatniego roku.

https://wpolityce.pl/polityka/392156-spotkanie-prezydenta-i-prezesa-pis-ws-aneksu-do-raportu-wsi-zybertowicz-podjeli-decyzje-ze-nie-ma-potrzeby-tej-publikacji

 

PS. Sprawa z Alfim to przygotowanie do cięcia wydatków na zdrowie po zakończeniu Brexitu. Jakoś się muszą pozbyć muslimów, którzy nie tylko nie pracują, ale dostaja pełną opiekę zdrowotną dla dzieci. Dlatego nikt z rządu nawet słóweczkiem nie pisnął, a w odpowiednim czasie zabiora kasę z systemu.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @krzysztof-osiejuk
28 kwietnia 2018 12:05

"A skoro tak, to nam już tylko pozostaje spojrzeć na zdjęcie Kate Middleton, wychodzącą ze szpitala z owym Louisem w ramionach, rzucić okiem na jej sukienkę i porownać ją z tym, co ma na sobie Mia Farrow w filmie Romana Polańskiego „Dziecko Rosemary”. "

:o !

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 28 kwietnia 2018 12:03
28 kwietnia 2018 12:32

Co do P.S. pełna zgoda, co do wcześniejszych, obstawiam, że to właśnie wszystko są działania przeciw Chinom.

zaloguj się by móc komentować


eska @Grzeralts 28 kwietnia 2018 12:32
28 kwietnia 2018 12:50

Oczywiście, tylko po co? Czy w naszym interesie leży wzmacnianie Rosji dla potrzeb Izraela?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 28 kwietnia 2018 12:50
28 kwietnia 2018 13:10

Nas nikt nie pyta.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 28 kwietnia 2018 12:32
28 kwietnia 2018 13:17

Gabriel kiedyś u Orła postawił tezę ze obóz zamknięty Korea jest zleceniobiorca produkcji tekstyliów. .Chiny im zlecały. I jakoś im ucięli zlecenia. ..dochodowe w końcu. 

Gabriel przypuszczał ze Korea woła tą eskalacja gróźb. ..woła USA na pomoc. 

.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 28 kwietnia 2018 13:17
28 kwietnia 2018 13:57

I tak pewnie było. Korea złożyła poważną ofertę.

zaloguj się by móc komentować

heniutka @krzysztof-osiejuk
28 kwietnia 2018 14:45

Z grubsza licząc Charlie zginął gdy Louis został spłodzony. 26.07.2017

zaloguj się by móc komentować

glicek @ApesCornelius 28 kwietnia 2018 11:40
28 kwietnia 2018 15:35

[...] Obrończyni Wiary

Ciekawe jakiej wiary? Druidów?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @eska 28 kwietnia 2018 12:50
28 kwietnia 2018 15:45

Tzw. Izreal to jest legion ... 100-tysięczny, w którym jeden bojownik nie zgada się z 99-tysiącami. Stoją falangą tylko wobec organizacji nieżydowskich. O tym pouczył Korwina-Milewskiego, a raczej grafa Orłowskiego Maurycy Rotszyld, kiedy podrzucił mu w 1917, a przez niego polskim organizacjom, ostrzeżenia przed postawieniem Dmowskiego na czele Komitetu Narodo.

Powiedzmy kilku bojowników w tym Netanjahu kręci z Putinem. Inni patrzą się na to obojętnie albo krzywo. I wysyłają Rolanda Laudera, być może nawet szczerego sympatyka Polski, na 75 rocznicę powstania w getcie w celu oswajania PAD, Trybunału i ustawy IPN. Kontakt z przeciwnikiem trzeba mieć na każdym froncie. Co za dureń powiedział, że można walczyć tylko na jednym froncie? 

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Kuldahrus 28 kwietnia 2018 12:05
28 kwietnia 2018 15:55

":o !" ... ?

To stanowczo za mało - : OSZ ty w mordę!!!!!

 Też za mało.

@Krzysztof Osiejuk

Powiedziałbym raczej, że rozeznanie przez ciebie, Krzysztofie, Unsounda i temperamentu Lejba Fogelmana to bardzo dobry wstęp i do sprawy AM i do tego co tu piszesz o Trumpie. Na twoje usprawiedliwienie, co do rozdziału o Trumpie w 39 wyprawach, mam to, że Trump jeszcze nie pokazał wtedy swojego politycznego pazura. W biznesie radził sobie różnie, tyle że zawsze lądował na resorach. To było za mało.

Oczywiście wypożyczenie sukienki Farrowki przez panią Middleton z okazji narodzin jej synka to już jest sprawa zupełnie innej kategorii, około-orbitalnej.  Trudno się powstrzymać żeby nie ... OSZ TY W MORDĘ!!!!!!!! 

 

zaloguj się by móc komentować

jasiekZusa @eska 28 kwietnia 2018 12:03
28 kwietnia 2018 16:00

Pani Esko, jakie Chiny przeciw Rosji? jaka judeopolonia ? co pani pieprzy?

toyah pisze: goowno wiemy, a jeszcze mniej słuchając prawicowych "komentatorów"

Patrzmy uważnie i się pocihu domyślajmy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 28 kwietnia 2018 12:03
28 kwietnia 2018 16:07

Moim zdaniem, to są wszystko zbyt poważne rzeczy, żeby Twoje spekulacje można było traktować, jako demonstrację jakiejkolwiek wiedzy. Ostatnio mam coraz większe przekonanie, że nie wiemy nic. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 15:44
28 kwietnia 2018 16:11

Nie nosi, ale nawet gdyby nosił, Twoja analogia jest wyjątko niemądra. Powiem więcej, ona uwłacza zarówno mojej, jak i Twojej inteligencji. Nie wiem, co Ci się stało.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 28 kwietnia 2018 15:45
28 kwietnia 2018 16:13

Proszę, nie ciągnicie znów wątku żydowskiego. Ten tekst jest o czymś zupełnie innym.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 28 kwietnia 2018 16:07
28 kwietnia 2018 17:08

Bo nie wiemy nic. Ale na logikę pewne rzeczy da się wywnioskować. Nie kobiecą intuicją, ale Gabrielową metodą patrzenia gdzie czyje interesy leżą. Generalnie to wygląda na Chiny kontra reszta świata, ale w tym każdy rozgrywa swoje mniejsze interesy. Iudicium difficile.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 16:16
28 kwietnia 2018 17:54

Tak.To właśnie chcę powiedzieć.  Moja analogia jest jak najbardziej uprawniona, a Twoja jest kompletnie z dupy.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Magazynier 28 kwietnia 2018 15:55
28 kwietnia 2018 18:52

Szczerze mówiąc to mnie zatkało.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk 28 kwietnia 2018 16:07
28 kwietnia 2018 19:16

Jest jeszcze gorzej. Nie wiemy praktycznie nic, a jesteśmy przekonani, że z tych okruchów śmiało możemy wysnuwać kategoryczne sądy. Nie powiem, nie jestem lepszy, ale jednak czasem udaje mi się opamiętać i nie snuć jakichś kasandrycznych wizji, bo te powodują, że nie dostrzega się tego, co może nie jest doskonałe, ale jednak dobre i realne na rzecz jakichś bredni o na przykład prezydencie Braunie.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 kwietnia 2018 18:04
28 kwietnia 2018 19:19

A nie można prościej, że to po prostu ciekawe, że tak się ubrała? Bo przecież jasne jest, że nigdy się nie dowiemy, czy to zwykły przypadek, czy jednak ktoś - na przykład dla jaj - jej to doradził.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 28 kwietnia 2018 19:16
28 kwietnia 2018 19:25

Możemy wysuwać kategoryczne sądy, bo nie ma żadnego znaczenia, co o tym myślimy. To tylko taka zabawa. 

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @valser 28 kwietnia 2018 18:04
28 kwietnia 2018 19:35

Jakkolwiek by to interpretować, w tej sferze, czyli propagandowej, przypadków nie ma. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser 28 kwietnia 2018 19:34
28 kwietnia 2018 19:37

"On publikujac te zdjecia wyraznie zasugerowal, ze najmlodszy czlonek krolewskiej rodziny to dziecko diabla."

To już jest interpretacja. Autor jednak w samym tekście żadnej interpretacji nie podaje. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 28 kwietnia 2018 16:13
28 kwietnia 2018 19:38

Zgadza się. Zachciało mi się popisywać. Sorry.

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @valser 28 kwietnia 2018 19:34
28 kwietnia 2018 19:45

"Considering that Mia Farrow's character in the movie is impregnated with Satan's child by a coven of witches, the similarities are eerie and completely unsettling if you think about what it could possibly say about the newborn prince.

While obviously the doppleganger dresses are just an uncanny and even unfortunate coincidence, one Twitter user couldn't help but hope that the dress choice was on purpose and reveals a dark side to Kate Middleton's sense of humor."

W tym tekście z bazaaru autorzy też interpretują i to w sposób pogmatwany i sprzeczny. "Chcom ale siem bojom."

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 kwietnia 2018 19:34
28 kwietnia 2018 19:46

Moim zdaniem opublikował to zdjęcie, bo ono ma coś w sobie. To nie jest podobieństwo takie, o jakim Ty pisałeś. Ten koronkowy kołnierzyk, kolor... Pewnie, nic nie wiem, ale nie sposób tego nie zauważyć.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser 28 kwietnia 2018 19:43
28 kwietnia 2018 19:48

Od tego można zacząć, od rynku tekstyliów. A potem przeskoczyć do zbadania nastrojów ezoterycznych w City. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 kwietnia 2018 19:46
28 kwietnia 2018 19:49

Ale to, że to marketing i sposób na zarobienie dużej kasy cokolwiek zmienia w ocenie tego, że w wyborze akurat TEJ kiecki jest coś chorego?

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser 28 kwietnia 2018 19:45
28 kwietnia 2018 19:50

Ale nie dał powodu do przypisywania mu poglądów skrajnych.

Ok. Zróbmy tak:

@ Krzysztof Osiejuk

Krzysztofie, jaka jest twoja interperetacja tej zbierzności sukienek pani Farrow i pani Middleton?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 18:04
28 kwietnia 2018 19:52

Nic nie sprawdzałem, bo wiem, jak każdy z wyjątkiem może Ciebie, że ona nie ma nic do wybierania. Ma całą kupę stylistów i wizerunkowych doradców, którzy odpowiednio dbają o to, by ona w każdej sytuacji, a w takiej już zwłaszcza, wygladała dokładnie tak, jak sobie życzy Korona. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 19:34
28 kwietnia 2018 19:54

Znowu, biedaku, nic nie zrozumiałeś. Mnie nawet do głowy nie przyszło, że to jest dziecko diabła.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk 28 kwietnia 2018 19:52
28 kwietnia 2018 19:55

Otóż to. Wiara, że ona się ubrała w coś sama z siebie i to nie zostało wcześniej gdzieś wyżej zaaprobowane, jest naiwnością. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 28 kwietnia 2018 19:42
28 kwietnia 2018 20:08

Nie musisz. Co nie zmienia faktu, że nasze poglądy i komentarze na temat relacji USA-Chiny są kompletnie nieistotne, nawet jeśli prawdziwe. Jednak dyskutując o tym zwykle dobrze się bawimy. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 kwietnia 2018 20:01
28 kwietnia 2018 20:09

No coś Ty. Garnitur i stylizacja jakich tysiące, klasyka. Czerwona bluzka z białym, koronkowym kołnierzykiem to nie jest coś powszechnego.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 28 kwietnia 2018 20:08
28 kwietnia 2018 20:13

Ależ są bardzo istotne, bo definują nasze myślenie i postawy. Ja w każdym razie nie uważam, że mogę pleść bzdury, gdyż i tak nic to nie zmienia.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier 28 kwietnia 2018 19:50
28 kwietnia 2018 20:15

zbieżności oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 kwietnia 2018 20:12
28 kwietnia 2018 20:16

Nie muszę znać się na ciuchach lub robić w modzie żeby wiedzieć, że czarny garnitur, krawat i biała koszula to coś powszechnego, a czerwona sukienka z koronkowym kołnierzykiem to jednak coś znacznie mniej popularnego.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 kwietnia 2018 20:11
28 kwietnia 2018 20:17

"Ale to, że to marketing i sposób na zarobienie dużej kasy cokolwiek zmienia w ocenie tego, że w wyborze akurat TEJ kiecki jest coś chorego?". I serio wierzysz, że to właśnie pod Polaków akurat?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser 28 kwietnia 2018 20:01
28 kwietnia 2018 20:17

No nie. Identyczne nie są. Inne kołnierzyki. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Magazynier 28 kwietnia 2018 20:17
28 kwietnia 2018 20:20

Na pierwszy rzut oka, dla jakichś 90% facetów, którzy ni ch... takich detali nie wychwycają, są identyczne. A pewnie i kobiety potwierdziłyby, że sa bardzo podobne.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 kwietnia 2018 20:19
28 kwietnia 2018 20:21

Powtorzę pytanie: "Ale to, że to marketing i sposób na zarobienie dużej kasy cokolwiek zmienia w ocenie tego, że w wyborze akurat TEJ kiecki jest coś chorego?"

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 kwietnia 2018 20:20
28 kwietnia 2018 20:22

No to widze, ze zaczales robic w ciuchach i znasz sie na modzie damskiej. Ostro. :-D

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @valser 28 kwietnia 2018 20:25
28 kwietnia 2018 20:26

Kto tu zmierza do afery?

 

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 20:03
28 kwietnia 2018 20:31

Ja Ci tłumaczę, że wbrew Twoim sugestiom, nawet mi do głowy nie przyszło sugerować, że książe Louis to Książe Ciemności, na co Ty mi coś o dwóch mózgach, które ja rzekomo wpieprzam codziennie. Czy Ty się, Piotrek, nie wstydzisz?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 20:01
28 kwietnia 2018 20:32

To akurat ju z sobie wyjaśniliśmy. Ta analogia jest z dupy. Niepotrxzebnie się tak napracowałeś.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 20:12
28 kwietnia 2018 20:35

Trzeba mu było napisać: "Jesteś głupi i śmierdzi ci z ryja". To by było równie inteligentne.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 28 kwietnia 2018 20:17
28 kwietnia 2018 20:42

Masz rację, Wacek. Ja jeszcze zauważyłem, że odcień tej czerwieni też jest inny. No i sukienka Kate jest krótsza. Co ja bym bez Ciebie zrobił.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 28 kwietnia 2018 20:13
28 kwietnia 2018 20:42

A czy ktoś tu plecie bzdury? Zresztą każdy zazwyczaj uważa, że akurat on mówi mądrze. Możemy sobie dla rozrywki próbować analizować i oceniać, to ćwiczy też mózg. Ale realiów nie zmienia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 20:36
28 kwietnia 2018 20:45

ZNowu nie zrozumiałeś. Ja Ci nic nie radziłem. Zwróciłem Ci tylko uwagę na to, że Twój komentarz był z dupy. To już drugi dzsiaj.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 28 kwietnia 2018 20:42
28 kwietnia 2018 20:49

Inaczej więc oceniamy realia. To, że nasze pisanie w skali makro znaczy tyle co nic, niczego nie zmienia w mojej ocenie tego, że jest bardzo serio i wymaga pewnej dyscypliny. Podchodząc w taki sposób, jak teraz to robisz, zdyskredytować można praktycznie wszystko. Z wyjątkiem może twittów Trumpa i konferencji prasowych Putina.

PS Czy ktoś tu plecie bzdury? W Szkole Nawigatorów? Dałbym radę kilka osób wymienić :-)

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @przemsa 28 kwietnia 2018 20:49
28 kwietnia 2018 20:53

Ja tego nie dyskredytuję. Przykładam tylko właściwą miarę. My się tutaj jedynie uczymy prawidłowo myśleć. Tak trochę eksperymentalnie, sami na sobie się uczymy, ale jednak. 

Ad P.S. nie znam takich ;)

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Grzeralts 28 kwietnia 2018 20:53
28 kwietnia 2018 20:58

Uczymy się między innymi tego, że snucie z głębokim przekonaniem teorii na przykład takich, że niechcący wyszła nam Judeopolonia pod nadzorem Trumpa  i teraz Kaczyński z Duda głowią się, jak to odkręcić, zbywamy wzruszeniem ramion. Przynajmniej ja tak robię.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 20:53
28 kwietnia 2018 21:04

No właśnie to jest problem, jaki ja mam z Tobą od dawna. Ty totalnie ignorujesz moje uwagi i stąd Twoje komentarze są niemal bez wyjątku od rzeczy.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @valser 28 kwietnia 2018 20:20
28 kwietnia 2018 21:16

i @ Krzysztof Osiejuk

Faktycznie, mam słabość na punkcie kołnierzyków. Ale kiedyś było znacznie gorzej. Takiego homonta co ma Al Pacino, kiedyś nie założyłbym za żadne skarby. Chyba niedopasowany do jego rozmiaru.

Koronek u Farrow i innego odcienia czerwieni nawet nie zauważyłem. Zdania jednak nie zmieniam. To nie afera. To trend. 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 21:16
28 kwietnia 2018 21:26

Ja wkleiłem fotkę z Facebooka, no i nie przekazywałem żadnej informacji. Cały czas wykazujesz się pełnym niezrozumieniem tego co się do Ciebie mówi.

zaloguj się by móc komentować

malwina @krzysztof-osiejuk
28 kwietnia 2018 21:28

nie ma przypadkow. sa tylko znaki.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 21:35
28 kwietnia 2018 21:52

Lyndsey Matthews? Tak się nazywa? To jest niesamowite! Ja byłem przekonany, że jej jest Jadźka Bomba. Ta informacja całkowicie zmienia naszą perspektywę.

A tak na marginesię naszej pogawędki, mam pytanie. Czy Ty masz zamiar juz do końca trollować moją notkę, czy może byś napisał coś na temat?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 28 kwietnia 2018 21:58
28 kwietnia 2018 22:26

Nie. Trolling dla mnie jest tym samym co dla każdego, kto zna to słowo. Chodzi o uporczywe komentowanie obok tematu.

zaloguj się by móc komentować

chlor @Grzeralts 28 kwietnia 2018 17:08
28 kwietnia 2018 22:41

Wygląda na to, że robienie interesów z Chinami zostało Polsce surowo zabronione  już za Tuska (sprawa budowy autostrady). Jakieś próby podejmował Prezydent (sławna wizyta w Chinach), ale zakaz trwa. Skoro Korea zdobyta, to jedynym imperium zła na świecie zostaną Chiny.

Chińczycy postawili parę swoich fabryk telewizorów w Polsce, jeśli zostaną wyrzuceni, to sprawa się wyjaśni. Akurat tych fabryk nie chwalę, bo to obozy ciężkiej pracy z których nawet Ukraińcy uciekli. No, ale los tych montowni będzie coś sugerował.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @chlor 28 kwietnia 2018 22:41
28 kwietnia 2018 22:47

Co to za fabryki mają chińczycy w Polsce? Bo muszę przyznać, że pierwsze słysze.

zaloguj się by móc komentować

chlor @parasolnikov 28 kwietnia 2018 22:47
28 kwietnia 2018 22:59

TPV Displays Polska w Gorzowie Wielkopolskim. Przy ulicy Złotego Smoka 9.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @chlor 28 kwietnia 2018 22:59
28 kwietnia 2018 23:06

A to Chińcyki Panie, myślałem, że tylko Kończycy i Japończycy takie cuda u nas robią...

zaloguj się by móc komentować

chlor @parasolnikov 28 kwietnia 2018 23:06
28 kwietnia 2018 23:22

Chińczycy kupili Philipsa, i mają 70% udziału. W Holandii jest ful wypas pracy fajnie płatnej, dla inżynierów nad technologią, a w Polsce tanie rączki to składają. Pociecha, że Czechy, Słowacja i Węgry zrobiły podobny interes.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 28 kwietnia 2018 22:41
29 kwietnia 2018 00:00

Tak wygląda. Ale pewnie są w tym jakieś niuanse. W końcu na terytorium zależnym można i z wrogiem zarabiać pieniądze.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 28 kwietnia 2018 22:59
29 kwietnia 2018 00:08

No to skoro stamtąd nawet Ukraińcy uciekli, to kogo oni zatrudniają? Północnych Koreańczyków?

zaloguj się by móc komentować

100peral @valser 29 kwietnia 2018 02:16
29 kwietnia 2018 06:09

U siebie jest, palec trzyma na guziczku to i decyduje co jest trolling a co nie. Wolnoć Tomku... Czasem zje banana.

zaloguj się by móc komentować

Slepowron @krzysztof-osiejuk
29 kwietnia 2018 06:36

  Pozwole sobie zakwestionowac ocene sytuacji w Korei  p. Osiejuka.

Przyczyna naglegej zmiany kursu Kima jest prosta i oczywista.  Nieudana prbba jadrowa zniszczyla jego zaplecze produkcji broni nuklearnej.

Szantaz uzycia tej broni stawial go w sytuacji gdzie mogl pokerowo grac z najwiekszymi mocarstwami.  To w tej chwili uleglo powaznemu oslabieniu i moze nawet przestalo dzialac..

Dla tego forum wazniejsze jest natomiast to, ze p. Osiejuk angazuje sie, swiadomie lub, mam nadzieje nie, w cos co mozna nazwac dzialaniem dywersyjnym.

Bez wzgledu na to jak wielki wplyw na polityke swiatowa ma "grupa trzymajaca wladze" niezaleznie od jej skladu, skierowywanie uwagi na tego rodzaju byty polityczne jako demiurgow najwazniejszych wydarzen w sytuacji kiedy Polsce grozi grabiez na wielka skale i dokonuje sie demontaz resztek suwerennosci, jest dzialaniem szkodliwym.

Wiadomo bowiem dokladnie kto za tym stoi i cui bono.  W tej sytuacji rozpoczynanie opowiesci o grupie trzymajacej wladze na globie przez "naszego" publicyste uwierzytelniajacego sie swa przenikliwoscia w ocenach polityki swiatowej jest zawolaniem do gonitwy za kroliczkiem.   I jest saczeniem defetyzmu w stylu - na wypadek wybuchu wojny atomowej jedyna wlasciwa reakcja jest owinac sie w przescieradlo i ostroznie czolgac w kierunku cmentarza.

  Nie chodzi tu o jakies przepychanki slowne z autorem.  To sa naprawde powazne sprawy .  Niestety duzym minusem internetu jest to, ze ludzie ktorzy maja parcie na klawiature pisza czesto za wiele, produkujac teksty bardzo roznej jakosci.   Bo przeciez p. Krzysztof potrafi dobrze pisac.

   Srodowisko SN ma wplyw na ksztaltowanie pogladow pewnych grup w Polsce.  Mozna oczekiwac rowniez ze bedzie konstruktywnie uczestniczyc w tworzeniu prawnych i poza prawnych zabezpieczen przed rabunkiem.    

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Slepowron 29 kwietnia 2018 06:36
29 kwietnia 2018 06:49

I gdyby nie dywersyjna działalność Osiejuka, uwiarygadniająca tego przebrzydłego Dudę, przed tą grabieżą na wielką skalę obronilibyśmy się samą godnością osobistą, bez użycia siły.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 29 kwietnia 2018 02:16
29 kwietnia 2018 10:05

Nie masz na co czekać. O tej kiecce pisał już zarówno Fakt jak i Supper Expres, ale też Daily Mirror, The Sun oraz Daily Mail, oraz cała kupa bulwarowych pism w zeszłym tygodniu. Aha. Pudelek też.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować