-

krzysztof-osiejuk : To ja

Czytajcie Stefana, Dziewczęta!

      Wczoraj jedna ze znajomych pań na Facebuku, ogromnie przejęta celnością owych spostrzeżeń, zamieściła następujący fragment tekstu opublikowanego na portalu o nazwie forumemjot

     „Tak jak Kaczyński nie ukradł żadnego księżyca, tak nigdy nie stworzył żadnego Porozumienia Centrum ani PIS. Cały byt polityczny obecnej Polski został skomponowany przez służby jak i agentury, a to podobnie do bytu innych ugrupowań: Unia Wolności, ZChN, kukizy, petru czy palikoty. Mechanizm jest prosty: W takie sztucznie stworzone monstra polityczne wsadza się później lub wcześniej fizyczne postacie, które mają się tam jakoś rządzić jako polityczni figuranci.

     Tak było faktycznie przez cały okres PRL i po Okrągłym Stole. Do Solidarności – sztucznie stworzonej z polecenia KGB – wsadzono Bolka Wałęsę, do Unii Wolności nieudacznika Mazowieckiego, do ZChN – po pertulbacjach – Chrzanowskiego, który był mętem żydowskim podającym się za endeka”.

      Ponieważ portale takie jak wspomniane forumemjot powstają ostatnio jak grzyby po przysłowiowym deszczu, próbowałem owej pani tłumaczyć, że nie ma takiej prowokacji, jak to co ona właśnie z takim zapałem linkuje, no i po dość długiej wymianie udało mi się przynajmniej uzyskać tyle, że znajoma moja przyznała, że ona tak naprawdę wcale nie jest w tak pesymistycznym nastroju, a zaledwie przedstawia tak zwane „worst scenario”.

      Faktem jednak pozostaje, że – wiem, że pisałem tu o tym już wcześniej – mamy naprawdę duży problem zarówno z owymi prowokatorami, ale co gorsza, z ludźmi, którzy czują się dopiero wtedy dobrze, gdy strach przed tym, co nam robią Żydzi, łapie ich za gardło tak, że tracą oddech.

      W tej sytuacji pomyślałem sobie, że naprawde nie byłoby źle, gdyby udało nam się choć na chwilę odkleić od tych czarnych i zdecydowanie podsycanych przez złych ludzi emocji. I stąd właśnie proponuję dziś mały fragment jednej z moich ukochanych jeszcze w pięknym peerelowskim dziciństwie książeczek. A co to za książeczka, niech pozostanie zagadką, zwłaszcza dla tych młodszych, a jednocześnie, jak się domyślam najbardziej politycznie rozedrganych, czytelników.

 

      „Lekko fiołkowy koniec nosa świadczył o żywym interesowaniu się swego właściciela produkcją wszelkiego typu zakładów rektyfikacyjnych.

      Gościnny był pan Konstatnty również bardzo. Kiedyś, korzystając z nieobecności żony, która wybrała się do Gdyni na Święto Morza, sympatyczny restaurator, wypiwszy jako środek zapobiegawczy przeciwko tęsknocie litr czystej wyborowej, wprowadził w barze ciekawą innowację w postaci bezpłatnej konsumpcji dla wszystkich chętnych.

      Cafe ‘Pod minogą’ przeżyła wówczas okres najwspanialszego swego rozkwitu. Dzień i noc wszystkie stoliki były zajęte, Za oblężonym bufetem królował rozpromieniony pan Aniołek, rozdając na wszystkie strony potrawy i napoje.

      Niestety okres ten trwał bardzo krótko. Gdy po trzech dniach pani Stefania wróciła do baru, nie zastała ani jednej pełnej butelki, ani cienia zakąski.

      Na środku sklepu w srebrzystej trumnie, obstawiony u wezgłowia zdjętymi z bufetu sztucznymi palmami, spoczywał jej małżonek. Obok w trumnie znacznie skromniejszej chrapał pan Celestyn Konfiteor, właściciel sąsiadującego z barem zakładu pogrzebowego.

      Jak się odbyyło przebudzenie, nie lubi pan Aniołek mówić, faktem jest, że od tej pory pani Serafina nigdzie już nigdy nie wyjeżdżała ku żalowi uczestnikow pamiętnego dnia Święta Morza ‘Pod minogą’.

      Pan Konstanty nie lubił mówić o owym przebudzeniu, tym niemniej wspomnienie tego święta hołubił w duszy jako jeden z najbardziej świetlanych obrazów przeszłości”.tagi: prowokacje  strach 

krzysztof-osiejuk
30 maja 2018 10:55
15     1725    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
DYNAQ @krzysztof-osiejuk
30 maja 2018 11:12

Rzecz jasna,''Cafe Pod Minogą''.Co do Wiecha,to jego powojenna twórczość to tylko cień przedwojennych felietonów.

zaloguj się by móc komentować

Stalagmit @krzysztof-osiejuk
30 maja 2018 11:27

Myślę, że wzmożenie polityczne polega na prostym mechanizmie: im mniej pewnych informacji, tym więcej obaw i niepewności, im więcej strachu, tym więcej spekulacji i kombinowania.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
30 maja 2018 11:28

To prawda.  Cień wprawdzie nie taki znów mały, ale cień. 

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk
30 maja 2018 11:53

Jak tam było, tak tam było ... itd. Każdy zresztą sądzi według siebie, babrze się w tym, co lubi najbardziej, itd.

Przechodząc zaś do wynurzeń wskazanych w twoim felietonie, to u mnie takie wynurzenia (a zewsząd jest takich wiele) wywołują zawsze zwątpienie w inteligencję ludzką.

Nie potrafie zrozumieć, jak inteligentny człowiek może zakładać powodzenie róznego rodzaju instalacji, że pójdą według planów instalatora. Tak, jakby w swoim zubozonym rozumie nie wiedział, że człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi. Gdyby zaś zamierzenia ludzi złych były realizowalne według ich zamiaru, to dawno miejsce Pna Boga zająłby kto inny.

Schodząc, zaś trochę bardziej do doczesności, to zamiast się babrać, lepiej analizować, co kto efektywnie a konsekwentnie robi, a nie kto jego być może zainstalował do czegoś innego, czego ten akurat ewidentnie nie robi. Skuteczność instalacji poznaje się po czynach popełnionych lub zaniedbanych, a nie po "możliwościach" uczynienia zła. Te ma bowiem każdy z samego przyrodzenia. Pożyteczniej więc zająć się swoim własnym przyrodzeniem.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 30 maja 2018 11:53
30 maja 2018 12:28

Pięknie to opowiedziałeś. Gdyby plany złych ludzi miały sie spełniać, miejsce Pana Boga już dawno zająłby ktoś inny. Musimy to sobie powtarzać od wschodu do zachodu słońca.

A tak na marginesie, kupiłem sobie trzy pierwsze płyty Skaldów. To jest zupełnie nisamowite, że tam nie ma jednej gorszej piosenki. Nie wiem, ilu artystom w historii coś takiego się udało.

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Stalagmit 30 maja 2018 11:27
30 maja 2018 14:46

...i tzw haju. O co właściwie w tym wszystkim chodzi, a czego każdy uzależniony wypiera się, bo innej "wiedzy", poza emocjonalną nie posiada... Co jest zresztą wykorzystywane również przez tych, co to  teraz wojnę "fejkom" w internecie wydali... Kto mieczem wojuje

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk 30 maja 2018 12:28
30 maja 2018 17:01

I dobrze zrobiłeś. Za pierwszą płytę uwielbiała ich moja licealna polonistka, nie pani, lecz dama jakieś trzy i półkrotnie starsza ode mnie wówczas buntowniczo zapuszczającego włosy (Ech! Gdzież te czasy ...).

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
30 maja 2018 17:13

Bardzo trafne. Zapożyczę.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @krzysztof-osiejuk
30 maja 2018 19:03

Niestety ten obłęd jest męczący kiedy się człowiek z tym spotyka.

zaloguj się by móc komentować

beczka @krzysztof-osiejuk
30 maja 2018 21:47

Najlepsze jest to, że ten opisany tzw. "najgorszy scenariusz" sam w sobie jest sprzeczny, gdyż sam podpada pod swoją tezę o tym, że wszystko jest funkcją służb. To jest zwykły cynizm.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 30 maja 2018 17:18
30 maja 2018 22:11

Nawet mi przez myśl nie przeleciało, że chodziło Ci o raka. Pozdrawiam ze smakiem.

zaloguj się by móc komentować


dziad @beczka 30 maja 2018 21:47
31 maja 2018 23:33

"wszystko jest funkcja sluzb" - a nie jest ?  - ....mafie , sluzby i loze. Agentura ruska, pruska, us(r)amerykanska, eskimoska, ukrainska, bialoruska i jeszcze to nie wszystko. 

zaloguj się by móc komentować

dziad @Kuldahrus 30 maja 2018 19:03
31 maja 2018 23:37

to nie zaden obled tylko spiskowa teoria, bo racjonalnie sie wielu spraw nie da wytlumaczyc. np dlaczego prezes nie rozmawial z "Rexem" i sprawie wiadomej - bagatela -300mld (to za malo?)

zaloguj się by móc komentować

dziad @orjan 30 maja 2018 11:53
1 czerwca 2018 00:23

"Tak, jakby w swoim zubozonym rozumie nie wiedział, że człowiek strzela, a Pan Bóg kule nosi. " - w ostatniej wojnie  Pan Bog z 5 Polakow 4 "uratowal"- bez ironii !!!" (straty ludzkie najwieksze w II wojnie swiatowej przynajmniej 20%) - 100 lat temu tzw. Obronca Warszawy "oddal" za darmo bolszewikom pol Rzeczypospolitej, co teraz "zostaje oddane" nie wiemy --- a my wciaz zyjemy, istotnie Pan Bog kule nosi, zaden leming nie zastanowi sie  - Jak dlugo jeszcze ? -

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować