-

krzysztof-osiejuk : To ja

Dlaczego komuniści nie obchodzą urodzin Hitlera?

Ponieważ obawiam się, że sprawa nazistowskich korzeni rządu Prawa i Sprawiedliwości już lada chwila przestanie być częścią bieżącego przekazu medialnego, mamy dziś być może już ostatni moment, by przedstawić tu mój najnowszy felieton dla „Warszawskiej Gazety”. A zatem zapraszm na parę uwag na jeden z tych kompletnie nieistotnych tematów, w służbie kompletnie nieistotnych celów. 

 

      Jesteśmy pod wrażeniem reportażu telewizji TVN, który w minionych dniach tworzy główny przekaz medialny – być może jedynie z wyjątkiem telewizji TVP, realizującej kompletnie inne cele, niż szczucie na Polskę z powodu jej rzekomo powszechnie znanych faszystowskich sympatii – a ja nie mam najmniejszych problemów z tym, by przyznać, że, owszem, widok tych durniów przebranych w mundury SS na tle płonącej swastyki dał mi wiele do myślenia. Ja znam bowiem emocje, jakie od lat ujawniają niekiedy wyznawcy ideologii Wielkiej Polski i, powiem szczerze, że niekiedy staram się ich rozumieć, no ale to by oni nagle uznali, że droga, która ich prowadzi do celu wiedzie przez hitlerowskie Niemcy, robi na mnie wrażenie co najmniej prowokacji, i to wręcz wyjątkowo taniej.      

      Oglądam jednak wspomniany reportaż, przyglądam się medialnym relacjom i wiem, że to co pokazuje TVN, to nie fikcja, a oni chyba faktycznie żyją i mają się całkiem dobrze. Oni faktycznie osiągnęli stan, gdzie muszą spotykać się gdzieś w tym lesie pod Wodzisławiem Śląskim i stojąc na tle płonącej swastyki śpiewać piosenki na cześć Adolfa Hitlerra, który podobno prywatnie był bardzo porządnym człowiekiem, nie pił, nie przeklinał, a kobiety i zwierzęta traktował po ludzku.

      A zatem, wygląda na to, że to co dziś czeka tych durniów – powtarzam ów epitet, bo nie umiem znaleźć na to co oni wyprawiają innego słowa – a więc przede wszystkim delegelalizacja, a dalej już tylko bardziej konkretne kary, jest nam bezwzględnie potrzebne. Nie mogę jednak przy tym nie zauważyc czegoś, o czym w tym całym zamieszaniu akurat się nie bardzo rozmawia. Otóż gdy chodzi o zarzut tak zwanego „propagowania” ideologii nazistowskiej, to ja owo „propagowanie” nie bardzo zauważam, o ile oczywiście nie uznamy, że sytuacja, gdy ciemną nocą, w całkowitej konfidencji, w lesie niedaleko Wodzisławia Śląskiego zbierze się grupka miejscowych wariatów po to by obchodzić urodziny Adolfa Hitlera, stanowi coś, co możemy uznać za propagowanie. To, przepraszam bardzo, ale już bardziej bym zarzucił propagowanie ideologii nazistowskiej telewizji TVN, bez której zaangażowania niektórzy z nas nie wiedzieliby nawet, kto to był ten cały Hilter.

      Podobnie zreszta, jak zarzuciłbym telewizji TVP propagowanie komunizmu, gdyby oni nagle, w ramach politycznej retorsji wobec lewej strony, postanowili się wkręcić w imprezę organizowaną potajemnie w Warszawie przez młodych polskich komunistów, ewentualnie w Sosnowcu lub Dąbrowie Górniczej przez starych polskich komunistów, na których inna już kompletnie banda – pozwolę sobie trzymać się tego określenia – durniów śpiewa piosenki na cześć Stalina. Bo aby wiedzieć, że tak się dzieje, wystarczy mieć świadomość jak najbardziej legalnej działalności tak zwanej Komunistycznej Partii Polski, która na swojej stronie internetowej głosi chwałę Wielkiej Rewolucji Październikowej i jej lidera, Włodzimierza Lenina.

     I proszę mi nie mówić, że tu sprawa jest czysta. Tamci też nie wzywają do budowania komór gazowych.

 

Zapraszam jak zawsze do odwiedzania księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie można kupować moje książki. Polecam jak najszczerzej.tagi: komunizm  nazizm  narodowcy 

krzysztof-osiejuk
26 stycznia 2018 09:56
5     1114    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Wolfram @krzysztof-osiejuk
26 stycznia 2018 11:26

Brak jest jakiejkolwiek symetrii - Komunistyczna Partia Polski jest oficjalnie wpisana do rejestru partii politycznych.

Np. komunikat PKW z wykazem partii:

WYKAZ PARTII WPISANYCH DO EWIDENCJI PARTII POLITYCZNYCH (tabela pod linkiem poz. 23)

Nie wyobrażam sobie, by wpisano np. Narodowosocjalistyczną Polską Partię Robotniczą.

Podobnie - nie wyobrażam sobie, by publikowano i udostępniano dzieła hitlerowców (np. prawników) jako podstawę programową partii - co ma miejsce w przypadku komunistów - upublicznia się dzieła zbrodniarzy, jako dzieła programowe, a nie źródła historyczne czy materiały badawcze. To jest propagowanie komunizmu.

Prawnie to oni załatwiają to stwierdzeniem, czy ktoś chce działać siłą, przemocą i nawołuje do przemocy. Przemoc jest pojmowana wąsko - jako pobicie, zabójstwo czy bezpośrednia eksterminacja fizyczna. Odebranie własności przemocą już przemocą nie jest. Czyli - jak ktoś chce zrobić to, co Lenin, czy Stalin - to nic złego, wystarczy, iż zadeklaruje, iż nie będzie stosował przemocy.

To są niestety lata pracy propagandy i praktyki sądowej - na sierp i młot reakcją jest pobłażliwy uśmiech - na swastykę, szczególnie w postali hilterowskiego "logo" - reakcja zawsze jest negtatywna - przynajmniej dla ludzi po 30-ce.

To z kolei powoduje - że wroga propaganda może skutecznie robić z debilnego zdarzenia - propagowanie nazizmu - ale w przypadku komunizmu panuje dziwne, udawane niezrzumienie. 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
26 stycznia 2018 11:37

wszelkie skrajne i ekstremistyczne ruchy (grupy i organizacje) są tworzone z inspiracji słuzb tajnych. Zazwyczaj w kazdej z takich grupek jest przynajmniej dóch podstawionych prowokatorów  wspólpracujacych ze słuzbami i wykonujacych ich instrukcje. Zazwyczaj sa to ci najbardziej medialni, najbardziej radyklani i najbardziej elokwentni. Inspiracja dla tworzenia takich organizacji pochodzi albo od słuzb wewnętrznych albo od zewnętrznych. A ich aktywność i jej kierunek zostaja  "uruchamiane" wówczas, gdy  oficerowi prowadzący wydadzą polecenie.

Tak więc w Wodzisawiu jest to ewidentna ustawka, jedna  z wielu. Czyli teatr zaaranzowany na określone zamówienie polityczne. A że działo sie to w regioni,e, który jest  spenetrowany w stu procentach przez wiadome służby naszych najbliższych zachodnich "partnerów", no to widomo, komu to ma suzyć , a komu wręcz przeciwnie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Wolfram 26 stycznia 2018 11:26
26 stycznia 2018 11:59

To prawda. Sierp i młot  w najlepszym wypadku jest traktowany jak kabaretowy żart. Pamiętam, jak ktoś kiedyś mi opowiadał, że był na korporacyjnym balu, gdzie najbardziej popularnym przebraniem był mundur zomowca z pałką. Juz widzę, co by było, gdyby ktoś tam chciał się przebrać za esesmana.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk
26 stycznia 2018 12:34

Ja nie wierze w durniów. Jako dresiarz z pod bloku znalem i nazioli i kiboli takich prawdziwych. I wszyscy prędzej czy później okazali się być konfidentami policyjnymi z jednym wyjątkiem kolegi który był zawsze chory na głowe i teraz mu się pogorszyło i jest zamknięty w szpitalu.

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować