-

krzysztof-osiejuk : To ja

Dobra zmiana, czyli fajny, kurwa, film wczoraj widziałem

Zanim przejdę do rzeczy, informacja od Coryllusa. Na wsi znów wyłączyli prąd, a więc jest apel o zrozumienie i cierpliwość. A teraz: JEDZIEMY!             

 

     Do kina chodzę niemal tak samo rzadko, jak oddaję się czytaniu książek, choć przyznaję, że parę dni temu poszedłem z moim dzieckiem na film „Baby Driver” i wróciłem zadowolony. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że, z tego co słyszę od żony i od dzieci, na świecie produkuje się ostatnio bardzo dużo naprawdę bardzo dobrych filmów, wciąż czuję, że każdego dnia coś tracę. No ale jest jak jest, a więc wolny czas spędzam głownie słuchając muzyki z przerwą na Wimbledon, i jakoś sobie radzę.

      I oto mój serdeczny kumpel Coryllus wrzucił wczoraj tekst o tym między innymi, że filmowy reżyser używający pseudonimu Patryk Vega nakręcił nowy film, zatytułowany „Botoks”, a ów tekst był tak wstrząsający, że postanowiłem obejrzeć tak zwany „zwiastun”. Jednak zanim przejdę do rzeczy, podzielę się pewną informacją, którą dopiero co uzyskałem ze źródeł najlepiej poinformowanych. Otóż, jak się okazuje, ktokolwiek u nas w kraju chce nakręcić film, zwraca się do tak zwanego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej o dotacje, najczęściej je dostaje, z takim tylko jednak zastrzeżeniem, że każdy grosz, który dany film zarobi, ma wrócić do Instytutu. W związku z tym, jak my tu wszyscy doskonale rozumiemy, w zeszłym roku na przykład, zaledwie jeden polski film – a miejmy na uwadze to, że w sumie nie było ich dwa, trzy, siedem, czy nawet dwadzieścia – przyniósł zysk. Wiemy, jak to się dzieje, prawda? Przychodzi do Instytutu człowiek i przedstawia super projekt, dostaje na ów super projekt budżet, pierwsze co robi, to rozdziela wszystkie bieżące i przewidywane honoraria, a za resztę kręci film, w taki sposób, by broń Boże nie wyjśc poza to, co z tych milionów zostało, bo trzeba by było coś tam komus przekazywać, a z tym, jak wiemy, same kłopoty. Tak to, wedle relacji, jaką uzyskałem, wygląda, a ja nie mam powodu, by jej nie wierzyć.

     Przechodżmy więc już do Patryka Vegi i jego najnowszego filmu pod tytułem „Botoks”. O czym jest ów „Botoks” jeszcze nie wiemy, bo ma on dopiero wejść na ekrany kin pod koniec września, ale dzięki czujności Coryllusa, mogliśmy obejrzeć oficjalny zwiastun, a zatem jakieś tam pojęcie mamy. Otóż film „Botoks” mówi nam o tym, jak to my wszyscy, ludzie chodzący do pracy i płacący podatki, jesteśmy systematycznie zabijani przez służbę zdrowia i organizujący nam ją światowy przemysł farmaceutyczny. Temat ten zresztą zostaje zapowiedziany już na samym początku prezentacji w postaci złowieszczo podanej informacji: „W zeszłym roku w Polsce 17 procent pacjentów nie przeżyło operacji”, a my już wiemy, że w polskim kinie nie ma miejsca na tanie wzruszenia. „Sex and violence” na zimno.  I choć sam Coryllus proponował, by może lepiej byłoby nakręcić coś na temat ministra Szyszki i wycinki drzew w Puszczy Białowiejskiej, a ja z kolei  bym chętnie obejrzał coś na temat Polaków za 500+ obsrywających greckie plaże, przyznać trzeba, że lekarze i wystawiane przez nich recepty też potrafią robić wrażenie.

      No i robią. Zwiastun filmu „Botoks” trwa ponad cztery minuty, a tam już jest wszystko co trzeba. Proszę posłuchać:

      Scena pierwsza: „ - Wezwanie do męzczyzny bez kontaktu. Leży na ulicy. Powtarzam, mężczyzna bez kontaktu.

   - Jaki on jest, kurwa, bez kontaktu?

   - Kurwa, dostał wpierdol, zajebali mu komórkę, nie ma z nim kontaktu”.

      Scena druga: „ - Proszę pani, słyszałem, że można tego palca przyszyć.

   - Nie będę tego palca szukać. W chuj masz cztery. Ci wystarczy”.

      Scena trzecia: - „Boję się, że za karę urodzi mi się chore dziecko”

   - Nie podoba ci się, to wypierdalaj”.

      Scena czwarta: - „Ja nie wiem, co mam pisać?

   - To co się pisze, jak jest zjebany poród”.

      Scena piąta: „ - Nie zwolnisz mnie, jestem najlepszym chirurgiem w tym szpitalu.

   - Dla mnie najlepszy chirurg sika do umywalki”.

      Scena szósta: „ - A z czego będą te leki?

   - A chuj wie. Z cukru pudru”.

      Scena siódma: „ - Kurwa, co tu się dzieje, kurwa? Chirurg jak baba zapierdala po tym oddziale”.

      Scena ósma: „ - Kurwa, co za zajebiste buty. Mój rozmiar. Biorę”.

     Scena dziewiąta: „ - Synuś, matka, kurwa, nam jebnęła.

   - Tatuś, kurwa, wypijemy dzisiaj”.

    Scena jedenasta: „ - Ty nie boisz się, że on po tym zejdzie?

   - Przestań, kurwa, ty wiesz, ile ja tu ludzi zabiłam?

    Scena dwunasta: „ - Kurwa, ciężko się tu pracuje w tym szpitalu”.

     Oto dwanaście scen zapowiadających najnowszy film Patryka Vegi i jego czterominutowy zwiastun. Pod owym filmikiem znajduję serię komentarzy, co dziwne, wszystkie, jak na internetowe standardy, bardzo grzeczne i rzeczowe, no i wszystkie dla Vegi wręcz  dewastujące,  jednak jeden z nich wydaje mi się szczególnie interesujący: „Widziałeś zwiastun – widziałeś film”.  I to jest dla mnie sedno całego problemu. Przychodzi do Instytutu któryś z nich i mówi: „Mam, kurwa, pomysł na kolejny film. Temat mocno na czasie. Tu masz, kurwa, ogólny zarys”. Na to tamci: „A masz wszystko co trzeba? Scenariusz, kurwa, aktorów, plan?” „Wszystko, kurwa, jest. Scenariusz zresztą sam piszę”. „A nie ma tam przypadkiem nic antypolskiego? No bo, kurwa, wiesz.” „No, gdzie tam! Nawet mam parę antyaborcyjnych, kurwa, aluzji, no i w ogóle to jest przeciwko międzynarodowym koncernom farmaceutycznym”. „Nooo, to bardzo ładnie. Okay, to 10 baniek wystarczy?” „A można prosić o 15?” „No, nie wiem, zadzwoń, kurwa, jutro, zobaczymy co się da zrobić, bo Pawlickiemu musimy, kurwa, dać 20”.

     No a my dostajemy owe cztery minuty , a tam prawdziwy hit: „Synuś, kurwa, matka nam jebnęła”, ten ryk publiczności, no i oczywiście towarzyszącą temu wszystkiemu zapowiedź z ust samego Reżysera: „To będzie mój najmocniejszy film”.

     Jasne, kurwa. Na tyle mocny, by, kurwa, Gliński, się dołożył do następnego. Jeszcze mocniejszego, kurwa. W końcu mamy, kurwa, tę dobrą, kurwa, zmianę, czy nie? Kurwa!

     

Gdyby ktoś miał potrzebę przeżyć coś bardziej  prawdziwego, zapraszam do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie są do kupienia również i moje książki.

 tagi: kultura  piotr gliński  polskie kino  patryk vega 

krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 09:55
69     4471    12 zaloguj sie by polubić
komentarze:
betacool @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 10:14

Do nieobyczajnej panienki biedy przeokrutnej!

Tak wyczerpującej recenzji zwiastuna, jeszcze nigdy nie czytałem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 10:20

Jest inspiracja - są efekty.

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 10:24

Obejrzałem. 

Może to filmik edukacyjny dla cudzoziemców o deklinacji słowa "kurwa"?

Ale nędza!

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 10:33

Tylu błędów ortograficznych jeszcze u Pana nie widziałem, ale rozumiem, że jest to efekt wkurwienia.

zaloguj się by móc komentować

malwina @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 10:39

porazajace.

pozostaje bojkot. tylko swinie siedza w kinie.

zaloguj się by móc komentować

betacool @malwina 13 lipca 2017 10:39
13 lipca 2017 10:43

Jakie świnie taki chlew chciałyby oglądać...

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 10:44

Rewelacja.

 

Gliński, kurturalny gość, że niech go.

zaloguj się by móc komentować

glicek @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 10:55

Może my jesteśmy jacyś niedzisiejsi i dzisiejszych czasach nie da się nakręcić dobrego filmu/serialu bez słowa kurwa i innych?

Przedczoraj na Polsacie leciał ocenzurowany "Wilk z Wall Street" z Leonardo DiCaprio bez tzw. momentów i z mocno okrojonymi wulgaryzmami. A jest to film w którym wskaźnik zawartości słowa fuck wynosi 569*. I Superak jak i publika ubolewała w związku z tą cenzura, że to nie jest to. :) W takim serialu "Młody papież" kardynałowie i niektórzy ludzie kościoła też rzucają bluzgami typu fucking bullshit. I co? I nic...

W tym roku wchodzi na ekrany nowa wersja "Morderstwa w Orient Expresie" wg. Agathy Christie. Ciekawe czy i ile padnie tam słów "fuck"? żeby dotrzeć do młodzieży oczywiście. Sami przyznacie, że zarówno stara wersja "Morderstwa..." jak i takie klasyki jak "Casablanca" bez fucków albo na naszym rodzimym podwórku Kloss i "Czterej pancerni..." bez kurew brzmią jakoś tak głupio? :)

* https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_films_that_most_frequently_use_the_word_%22fuck%22

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 11:02

Coryllus bez prądu, a Pan tu bada granice :D

Ale tak całkiem na poważnie to nie ma jak w domu, żaden miękki kalfiorek nie usunie ze względu na "dobro młodzieży".

zaloguj się by móc komentować


A-Tem @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 11:12

@Coryllus

@Coryllus. Na wsi znów wyłączyli prąd

 

Trzeci świat. Czwarty! Fawele są lepiej zaopatrzone w prąd, niż woj. Mazowieckie. Od lat wiem, jak są zaprojektowane i wykonane sieci w Polsce. Ale zaproponować odbudowę ich to zgroza i powód do uwag o "zarozumialstwie". Nnnie... to tylko realizm w ocenie sytuacji: junta agentów "rządzi Polską" tak, aby czasem nie zbudować w Polsce cywilizacyjnej infrastruktury. Tylko sobie zapewnić wolność rozumianą jako "une jeszcze sie nie burzo".

 

Czy to nie jest znak, że kiedyś trzeba przestać porywać się z motyką na nasadzoną w Warszawie agenturę? Póki jeszcze Rodacy są świadomi zadań cywilizacyjnych, jakie czekają na pierwszy polski (naprawdę polski) rząd, póty można montować poparcie dla odbudowy energetyki, zwłaszcza elektrosieci, kanałów i uregulowanych rzek.

Gdy w narodzie brak zrozumienia dla wymagań cywilizacji, a zadowolenie z "dobrozmianowców" jest, to szkoda czasu. Wyrypie na dwa tygodnie zasilanie w Katowicach, to się rozpindrzeni popieracze "dobrozmianowców" obudzą.

Nie zabraknie prądu przez dwa tygodnie? Spokojna głowa, to kwestia czasu. Będzie właśnie tak. Ciemne miasto, ciekawe które pierwsze. Chyba, że wcześniej Polacy wybiorą spośród siebie gospodarzy, a usuną koszmarną bandę pijawek, "rządzącą" obecnie. Bo "une sie nie burzo", to dalej zostaje po staremu. A drobniutką kosmetykę nazywa się "zmianą". Nie, zmiany (zwłaszcza te "dobre" są cywilizacyjne, widoczne w infrastrukturze, jaką budujemy dzieciom, nie sobie. Przywódca bezdzietny = gwarancja dewastacji naszej cywilizacji.

 

Now, a fine link is in order.

 

Koszmarna polityka personalna z pogranicza kabaretu i domu wariatów — to się łączy z notką wprost, bo jednym z nominatów jest ów min. Gliński, odpowiedzialny za "polski film":
http://naszeblogi.pl/38129-kto-tu-wpuscil-rogalskiego

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @glicek 13 lipca 2017 10:55
13 lipca 2017 11:14

Język angielski znosi te swoje wulgaryzmy znacznie lepiej. Przenoszenie tego do języka polskiego nie ma sensu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @A-Tem 13 lipca 2017 11:12
13 lipca 2017 11:21

To się lączy wprost??? Jak mogłeś coś takiego napisać? Czuję się obrażony.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 11:26

Link nie wszedł? Dziwne, zawsze "wchodził z automatu". Proszę kontrolnie kliknąć, jest to historia bezpośredniego świadka. Mówi nam, jak ważne cywilizacyjnie jest dobieranie współpracowników —

 

Polityka personalna, prowadząca do zapaści, http://naszeblogi.pl/38129-kto-tu-wpuscil-rogalskiego

 

Polityka personalna, prowadząca do zapaści

 

Raz jeszcze:


http://naszeblogi.pl/38129-kto-tu-wpuscil-rogalskiego

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 10:20
13 lipca 2017 11:38

Zajebista, kurwa, recenzja.

To są jednak ludzie bez mózgu i sumienia. Dla nich życie biegnie od wytrysku do wytrysku.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 11:40

Najuprzejmiej dziękuję autorowi tekstu za detaliczne poinformowanie mnie, co zawierał rzeczony trailer w ścieżce, którą na potrzeby komentarza, nazwę: "werbalną". Właśnie dlatego wyłączylem głos, nim zacząłem odtwarzać to miłe sercu każdego kinomaniaka dzieło, ponieważ wiedziałem, czego się mogę spodziewać w wersji trailera "dla dorosłych".

To jest, kurwa, nie do wytrzymania! 

Pan Glicek przyniósł tu sugestię, że dzieło pozbawione soczystej kurwy nie trafi w dzisiejszych czasach nawet do pięciolatka. Jako człowiek znany głównie z niewysłowionego chamstwa i zamiłowania, do bynajmniej nie magicznego realizmu, pragnę w tym miejscu zaprotestować.

Być może narracja, w ktorej jedynym błyskiem dobrego humoru jest powtarzanie w kółko słowa "kurwa" jest charakterystyczna w swiecie naszych intelektualnych elit, ale na pewno nie w tym, w którym żyją ratownicy medyczni. Mogę łazić do woli ulicami mojej słodkiej Goliny i jeśli usłyszę słowo "kurwa" niezawodnie wypowiada je dobrodziej, który czegoś tam nadużył. To rzadkość. 

Na wszelki wypadek informuję przy okazji, że na prowincji lud prosty a roboczy, nie ma zwyczaju przestawiania szyku wyrazów,w taki sposób, by brzmieć jak lud prosty a roboczy. 

Takie rzeczy tylko w kinie,

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @A-Tem 13 lipca 2017 11:26
13 lipca 2017 11:43

Robisz to znowu? Nie mogę uwierzyć, że aż tak nie rozumiesz tego co ja piszę. Jeśli Tobie się wydaje, że to co on pisze jest interesujące, obawiam się, że gdybyś zrozumiał którykolwiek z moich tekstów choćby w 10 procentach, to byś chyba z tych wrażeń zwariował.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 11:21
13 lipca 2017 11:44

Pies z Glińskim, linki tu wchodziły, a nie chcą.

 

Sam dziad się nie mianował. Ktoś za Glińskiego jest odpowiedzialny. Do jednego razu sztuka, kto.

 

Korzystam ostatni raz z menu edycji i znikam. Świetny tekst, nie chcę go skierować na ulubiony temat kadr, które dobierane są na rozwałkę naszej cywilizacji, a wiadomo, kto dobiera. Świnia, która podpisała finansowanie Vedze, ma szefa. Ten nie wprost odpowiada za podpis dewastatora pod finansowaniem — odpowiada jedynie za powołanie dewastatora zza biurka.

Wspólnie z Premier RP.

Tandem rzekomych dobrozmianowców, podejmujący decyzje personalne na pohybel polskiej kulturze i polskiej cywilizacji. Rezultat świetnie opisany w tytułowym artykule. Znikam.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Jacek-Jarecki 13 lipca 2017 11:40
13 lipca 2017 11:46

Za tym stoi dokładnie ten sam rodzaj refleksji, jaki kiedyś zaprezentował Cezary Pazura, mówiąc, że gdyby jemu w jego standupach wolno było używać słowa "pizda", byłby równie dobry, jak najlepsi komicy amerykańscy.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 11:43
13 lipca 2017 11:50

On siedzi w środku, między tymi, których wymienia. Dwa, jest reklamiarzem, umie i chce sprzedać entuzjazm do pracy nad przyszłą, lepszą Polską. Ma specyficzny styl (logika Rasiowej) który mi nie przeszkadza. A w ogóle to mnie nie ma, hej.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 11:46
13 lipca 2017 11:55

Nie sądziłem, że nasi bumoryści są sekowani do tego stopnia, że cenzura nie pozwala im nawet szczerze się przedstawić biletowanej publiczności. Moim zdaniem, to kolejny pisowski skandal!

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 12:01

Grupa Rafała Kmity (kabaret taki) wystawiła kiedyś skecz pt "Psy 3" (do obejrzenia na YouTube) i była "kupa śmiechu" z prymitywizmu. Uprzejmie zakładam że Pasikowskiego. I co? I nic. Pośmieli się a potem jedni do kasy a inni do roboty.  

"zmiany zmiany zmiany" ale huczek zawsze ten sam. Ciekawe swoją drogą ile z tego 500+ idzie codziennie tym kanałem "na opał traktatów o sztuce" (jak śpiewa poeta). 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Grzeralts 13 lipca 2017 11:38
13 lipca 2017 12:05

Ale którzy ludzie? Ci co to hodują? Czy ci co żrą? A może Ci którzy ten system "zależności" usprawiedliwiają? 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Jacek-Jarecki 13 lipca 2017 11:40
13 lipca 2017 12:06

Ale żeby to wiedzieć, trzeba mieć kontakt z rzeczywistością.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @OdysSynLaertesa 13 lipca 2017 12:05
13 lipca 2017 12:08

Ci, co takie filmy kręcą. Kwintesencja pogardy wobec bliźniego.

zaloguj się by móc komentować

Wrotycz @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 12:10

Agnieszka Holland dostała w ubiegłym roku z PISF 3 mln zł na film "Gareth Jones". Koprodukcja międzynarodowa. Chyba po dofinansowaniu przestała bywać na zbiegowiskach KOD.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 12:16

Absolutnie genialna recenzja. Wystarczy przeczytać kawałek listy dialogowej i można oszczędzić parę groszy na biletach.

Z tym, że pan minister Gliński NIE dołożył się do tego dzieła. Okazuje się, że pan Patryk Vega okazał się cudotwórcą giełdowym na para-giełdzie dla frajerów czyli na New Connect. Jak donosi Forbes , w grudniu 2009 r.  pan Vega wprowadził spółkę akcyjną East Pictures SA na New Connect po 15 groszy za sztukę a kiedy spółka promowała film "Ciacho" akcje spółki wynosiły już 20 zł. Zgarnął z naiwnych inwestorów kilkanaście milionów złotych. Nie zaszkodziło zapewne, że w inauguracji spółki na New Connect zdjęcie z Patrykiem Vegą zrobiła sobie pani Nina Terentiew. Wtedy ogłaszał, że zbiera pieniądze na wielki film o rosyjskiej mafii a roboczy tytuł filmu brzmiał "Wor z zakonie". Nie wiem, co to znaczy, ale pani Terentiew pewnie wie. Pytanie, czy ktoś widział ten film. Jakoś nie było nic słychać o premierze. I to jest słodka tajemnica New Connect. 

Wykres notowań akcji spółki pana Vegi i koleżków w okresie 22.12.2009 - 1.07.2014 wygląda przerażająco (dla inwestorów, nie dla pana Vegi) - z 21,90 zł za sztukę spadły do 23 groszy. Mówi się o "zebraniu z rynku" czyli "kapitalizacji" - 16 milionów zł.

http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=EPICTURES

New Connect w zasadzie zajmuje się głównie takimi cudami: szczęśliwi inwestorzy opowiadają bajki o swoich projektach, nikt nie sprawdza wiarygodności projektu, ludzie ładują swoją kasę, akcje rosną parę tysięcy razy w ciągu tygodnia - miesiąca, inwestor oddala się z dużą kasą a akcje spadają do niemal zera. Prosty myk.

http://www.forbes.pl/artykuly/sekcje/sekcja-strategie/filmowy-kanal,3368,1

Ale pan minister Gliński może cieszy się, że pan Vega "odciążył PISF' bo w szranki stanął do pieniędzy pan Robert Gliński. Na 1 sesji 2017 komisja PISF od dotacji w składze m.in Jerzy Łukaszewicz, Krzysztof Zanussi, Janusz Zaorski, Rafał Wieczyński  po długiej zadumie skierowała projekt pana Roberta Glińskiego pt. "W zwierciadle" (koprodukcja międzynarodowa) z wnioskiem na marne 4 miliony zł ( cały budżet- 10.046.244 zł), do poprawki. Do poprawki poszedł też projekt pana Jana Komasy pt. "Boże ciało" z wnioskiem na kwotę 2.5 mln zł. Ale bądźmy dobrej myśli. Pan Jan Komasa niedawno był w komisji przyznającej dotacje, więc koledzy się pewnie odwdzięczą. Ale cieszyć musi info, że pan Wojciech Smarzowski na projekt pod bezpretensjonalnym tytułem "3" otrzymał dofinansowanie z PISF na kwotę 2,0 mln zł , podobnie jak projekt pana Koterskiego pt. "7 uczuć" - też 2 bańki.  Każdy doczeka się swego, tylko trzeba trochę cierpliwości.
 

https://www.pisf.pl/dotacje/dofinansowane-projekty/2017/po-produkcja-filmowa/priorytet-3-filmy-fabularne-sesja-1-2017

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Grzeralts 13 lipca 2017 12:06
13 lipca 2017 12:17

Właśnie. Żeby nie trzeba było kłamać o "nadwyżce budżetowej"  a kilka dni później uzasadniać podwyżkę opłaty paliwowej, bo Karnowski chce po dobrych drogach jeździć do swojej "dobrej roboty" dla "dobrej zmiany" i PIS(f) żeby Vega miał za co gardzić prostymi ludźmi. 

"Zdrowie wasze w gardła nasze"

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @pink-panther 13 lipca 2017 12:16
13 lipca 2017 12:28

New connect czyli nasze "Spółki groszowe"  :) wypisz wymaluj kariera jak "Wilk z Wall Street" z (cenzurą w tle) 

Jeśli pisf nie dołożył do tych "ratowników"  Vegi to ja przepraszam za wyżej ułożone bezpośrednie zestawienie obu faktów. Jednak sam system pozostaje patologią 

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 12:38

To jest jeden system a PISF nie zmienił ani o jotę swoich zachowań i swojej polityki. Składu osobowego także, więc raz "Janek Komasa daje Zanussiemu" a kiedy indziej "Zanussi daje Jankowi Komasie" i wszyscy są zadowoleni. Poza widzem oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @OdysSynLaertesa 13 lipca 2017 12:28
13 lipca 2017 12:38

To jest jeden system a PISF nie zmienił ani o jotę swoich zachowań i swojej polityki. Składu osobowego także, więc raz "Janek Komasa daje Zanussiemu" a kiedy indziej "Zanussi daje Jankowi Komasie" i wszyscy są zadowoleni. Poza widzem oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Grzeralts 13 lipca 2017 12:06
13 lipca 2017 12:42

I to jest trudne, choć powinno być najłatwiejsze z łatwych. Dla naszych dzielnych artystów, spotkanie z rzeczywistością byłoby trudniejsze niż spotkanie z galaretowatym a przemądrym kosmitą. To działa na zasadzie:

- Obserwuję mojego koleżkę, blogera modowego, i wyobrażam go sobie jako wesołego wieśniaka, a konstrukcję fabuły biorę ze 123 odcinka amerykańskiego serialu. Reszta jest opowiadaniem, że to Polska właśnie. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @A-Tem 13 lipca 2017 11:50
13 lipca 2017 12:57

I co, sprzedał tu nas hurtem jako "PiSowską tłuszczę", czy jakoś tak?....

straszny entuzjazm wzbudzając...z akcentem na straszny oczywiście....

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 11:09
13 lipca 2017 13:06

Kilku. Zostały poprawione, literówek się nie czepiam.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @A-Tem 13 lipca 2017 11:50
13 lipca 2017 13:08

Jego problem ze stylem polega na tym, że każde zdanie zawiera pięć strasznie przebiegłych dowcipów, oraz zero myśli. Gdyby nie to opakowanie, jego teksty składałyby się z jednego zdania, takiego jak na przykład: "PiS jest taki sam jak cała reszta". Przepraszam Cię bardzo, ale co to jest za ciekawostka, że od niemal 30 lat Kaczyński wciąż dokonuje złych personalnych wyborów? Czego Ty byś się po mnie spodziewał? Że ja zacznę z niego szydzić za Marcinkiewicza? Albo za Dorna? Albo za Kluzik? Nie obrażaj mnie, dobrze?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Jacek-Jarecki 13 lipca 2017 11:55
13 lipca 2017 13:10

Jasne. Do czasu aż Kukiz nie zostanie premierem, będziemy się pogrążać coraz bardziej. Precz z partiokracją!

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @Grzeralts 13 lipca 2017 12:08
13 lipca 2017 13:13

Powtarzam: problemem nie są ci, co kręcą takie filmy. To jest banda bezczelnych cwaniaków. Problemem są ci, co im płacą. Dlaczego płacą. Moim zdaniem nie dlatego, że są podli, ale dlatego, że są głupi.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Wrotycz 13 lipca 2017 12:10
13 lipca 2017 13:15

Myślę, że nie przestała. Ona się niczego nie boi. Jej przyszłość nie zależy od tego, kto akurat rządzi w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 13:16

Wulgaryzmy są modlitwą do demonów. Agresja, smród, mrok, nienawiść, szyderstwo, pogarda, chuć, rechot, kpina że wszystkiego co dobre i piękne... Choroba zaraźliwa i trudna do leczenia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @pink-panther 13 lipca 2017 12:16
13 lipca 2017 13:17

Z zaciśniętymi pięściami czekam na dalszy rozwój wypadków.

zaloguj się by móc komentować

pink-panther @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 13:13
13 lipca 2017 13:19

Skłaniam się do opinii, że są sprytni i podli. Ich głupota odnosi się do tego, jakie dary otrzymali: talent, nauka zawodu filmowca, kontakty,budżety  ect. a zaprzepaścili swoją szansę  jako artyści bo produkują muł i szambo do oblewania nim Polaków i uczestniczyli całe lata w operacji "pedagogika wstydu".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @OdysSynLaertesa 13 lipca 2017 12:17
13 lipca 2017 13:20

"bo Karnowski". To jest właśnie Wasza przenikliwość, która mnie doprowadza do białej gorączki. Przepraszam Cię bardzo, ale kiedy się zorientowałeś, że Karnowski jest do dupy, co? Pochwal się może. No i powiedz może jeszcze, kto Twoim zdaniem do dupy nie jest? Domyślam się, że Grzegorz Braun.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @pink-panther 13 lipca 2017 12:38
13 lipca 2017 13:22

Poza widzem? Chciałabyś. Moja córka, która pracowała przez pewien czas w kinie, opowiadała mi, jak na filmie Vegi "Pitbul" sala była tak samo pełna w pierwszy dzień, jak i w dzień ostatni.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Czepiak1966 13 lipca 2017 13:06
13 lipca 2017 13:23

Nic nie poprawiłem. Kłamiesz.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @pink-panther 13 lipca 2017 13:19
13 lipca 2017 13:25

Ja miałem na myśli Glińskiego. On jest moim zdaniem głupi, ewentualnie, że tak to ujmę, intelektualnie zdemoralizowany.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 13:13
13 lipca 2017 13:31

Oni głupi są wszyscy. Głupotą biorącą się właśnie z oderwania od rzeczywistości.

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 11:09
13 lipca 2017 13:33

"Przechodżmy więc już do Patryka Vegi i jego najnowszego filmu pod tytułem „Botoks”. O czym jest ów „Botoks” jeszcze nie wiemy, bo ma on dopiero wejść na ekrany kin pod koniec września, ale dzięki czujności Coryllusa, mogliśmy obejrzeć oficjalny zwiastun, a zatem jakieś tam pojęcie mamy."

 

Ja doskonale rozumiem emocje i wkurwienie na Vegę, ale kiedyś mi kumpel powiedział przy kompie, że jestem jedyną znaną mu osobą, która czyta to, co napisała.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @pink-panther 13 lipca 2017 12:16
13 lipca 2017 13:36

Nie ma to jak fachowa lustracja... finansów! W ten sposób od razu widać właściwe cele "znikających z gotówką inwestorów": zdewastować umysły poprzez dewastację języka.

A przy okazji trochę zarobić na naiwnych konsumentach X Muzy, żeby sumienie kupieckie zadowolić.

Tym razem chyba jednak przedobrzyli, bo się im 5 milionów odsłon trailera Botoksu w 5 dni ani na kasę z biletów nie przełoży, ani na efekt propagandowy. Co widać po komentarzach pod zwiastunem.

Po Psach Pasikowskiego i Kiepskich tego Azera, nie mówiąc o wcześniejszych "dziełach" samego Vegi, takie nagromadzenie wulgaryzmów i turpizmów może wzbudzić tylko obrzydzenie i odwrócenie się na pięcie. Ohyda!

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @Jacek-Jarecki 13 lipca 2017 12:42
13 lipca 2017 13:53

Oni są w takim stanie świadomie utrzymywani m.in. przez rozdzielających budżety.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @betacool 13 lipca 2017 10:24
13 lipca 2017 13:53

Tak wyczerpującej recenzji zwiastuna, jeszcze nigdy nie czytałem.

filmik edukacyjny dla cudzoziemców o deklinacji słowa "kurwa"

Mistrzostwo świata zwięzłości żartu;-)!

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 13:59

Tu też są pewne subtelności:

"Do nieobyczajnej panienki biedy przeokrutnej!" - tłum. autora: "Do kurwy nędzy!"

zaloguj się by móc komentować

Czepiak1966 @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 13:23
13 lipca 2017 14:00

"Przechodżmy więc już do Patryka Vegi i jego najnowszego filmu pod tytułem „Botoks”. "  

Kiedyś kumpel przy kompie powedział mi, że jestem jedyną osobą, jaką zna, która czyta to, co napisze.

 

Zostawmy ten temat.

zaloguj się by móc komentować

betacool @betacool 13 lipca 2017 13:59
13 lipca 2017 14:02

Sorry 1. To do p. Joli...

Sorry 2. Za bezpośredniość translacji...

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Czepiak1966 13 lipca 2017 14:00
13 lipca 2017 14:24

Ach, to tu są te błędy ortograficzne? Chodzi o to "powedział"? Nie przejmuj się. To jest normalna literówka. A co do zostawiania czegokolwiek, to ja proponuję rozwiązanie bardziej radyklane. Spieprzaj dziadu.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 13:10
13 lipca 2017 14:24

Gdybym wiedział, gdzie leżą granty, napisałbym fajny senariusz do filmu o paritokracji. Zapewniam, że słowo "pizda" byloby tam gwiazdą.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @OdysSynLaertesa 13 lipca 2017 12:01
13 lipca 2017 15:06

Mi też się to od razu skojarzyło z tą scenką.

Tyle lat, a w "polskiej" kinematografii nic się nie zmieniło.

 

zaloguj się by móc komentować

aember @glicek 13 lipca 2017 10:55
13 lipca 2017 15:18

"żeby dotrzeć do młodzieży oczywiście"

Trafić! Trafić do młodzieży!

zaloguj się by móc komentować

Paris @Czepiak1966 13 lipca 2017 13:50
13 lipca 2017 15:33

Chyba... raczej 39 minuta.

... Dziekuje nie tancze... itd.  itp...

zaloguj się by móc komentować

bolek @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 15:48

Fakt, kurwa, autentyczny :D
 

I rest my case...

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @krzysztof-osiejuk 13 lipca 2017 13:20
13 lipca 2017 16:20

Znowu mnie Pan z kimś myli. Jaka "wasza" i jaki Braun? Kto tu o Braunie mówi albo Kukizie? Naprawdę nie musi mnie Pan ubierać w swoje antypatie, bo to i tak nie zmieni faktów które pozwoliłem sobie połączyć. Prawda że nie tak subtelnie jak Pan, ale ja niczego nie zmyślam ani Panu nie imputuję. Mnie tylko "irytuje" przenikliwosc Karnowskiego (któremu wierzy masa ludzi) co to uważa że wydawanie z centralnego wora ukradzionych zuchwale pieniędzy to remedium na dziury w jezdni i nie tylko. To jest jego argumentacja. Pisf i jego wydatki to przy tym mały pikuś ale zasada pozostaje ta sama. I to jest (ad rem) do dupy. Kiedy się o tym dowiedziałem? Kiedy pierwszy raz ze zrozumieniem przeczytałem kwitek z wypłaty. Z całą resztą propagandy ala Vega radzę sobie dzięki Bogu sam, stąd motyw poboczny nie mający nic wspólnego z 500+ (dopóki rzecz jasna ktoś o tym filmu nie nakręci) 

zaloguj się by móc komentować

OdysSynLaertesa @Kuldahrus 13 lipca 2017 15:06
13 lipca 2017 16:31

I to nie tylko z winy tych co ten szit produkują

 

PS. I ja nie nawołuję do obalenia obecnej  władzy. Czekam grzecznie (czasem się modlac) na obiecaną dobrą zmianę

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 16:38

Mój plus. Ale sam rozumiesz, że w tych okolicznościach przyrody mi pozostaje tylko język migowy @#$%^&*(>>>+()@#||||??||@@@#!$%&*!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ps Pozdrowienia dla Gabriela.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @bolek 13 lipca 2017 15:48
13 lipca 2017 17:00

fragment ok 3:30 
 
Serial Daleko od noszy, jest w #@& zabawny i zaj¥\#]\¥ mądry, a "Botoks" będzie €√π£#, jeszcze lepszy.

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @Czepiak1966 13 lipca 2017 10:33
13 lipca 2017 17:56

To ja ci teraz powiem uprzejmie, że jeszcze raz zrobisz jakąś taką uwagę gdziekolwiek i będziesz się mógł zaprzyjaźnić z matką kurką. 

zaloguj się by móc komentować


beczka @krzysztof-osiejuk
13 lipca 2017 20:37

Nie wiem czemu, ale odnoszę wrażenie, że to jest problem głębszy niż się nam zdaje. Jeżeli wszystkie te filmy, piosenki(bo i są przecież piosenki tego typu, tego stylu, tego poziomu), książki-to mamy szerszy obraz tego co się dzieje. POP jest wszędzie, ale on nie może być u każdego na tym samym poziomie jakości. To jest styl narzucony nam i innym krajom przez kogoś z zewnątrz.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @beczka 13 lipca 2017 20:37
13 lipca 2017 20:55

Pewnie tak. Chociaż pewnie już tylko utrzymywany, narzucono go dawno temu.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować