-

krzysztof-osiejuk : To ja

Gdy III RP się sfajdała

      Parę dni temu, przy którejś z kolei publicznej wypowiedzi Lecha Wałęsy, której jedynym efektem było jeszcze jedno okrutne szyderstwo, odezwał się pewien z moich znajomych i zapytał, jak to jest, że dziś największymi wrogami Lecha Wałęsy są ci, którzy swego czasu traktowali go jak nieomal boga. Ja wprawdzie Lecha Wałęsy jak boga nie traktowałem nigdy, nawet wtedy, kiedy pracowałem jako jego mąż zaufania podczas wyborów roku 1990, natomiast, owszem, przyznaję, że przynajmniej do czasu, gdy w styczniu 1991 Jarosław Kaczyński osobiście mnie poinformował, że nie jest dobrze, Lecha Wałęsę całym sercem wspierałem. Ostatecznie jednak przyznałem się do swojej jedynej chyba w życiu politycznej porażki w roku 1991, w dniu kiedy w wypadku samochodowym zginął Waldemar Pańko. Ponieważ dziś mało kto wie – a moim zdaniem wiedzieć powinien – o kim mówię, oto notka z Wikipedii:

Najmłodszy syn Teodora, żołnierza Legionów Polskich i robotnika w kopalni ropy naftowej, oraz Stefanii, rolniczki; miał sześcioro rodzeństwa. Uczęszczał do szkoły podstawowej w rodzinnym Turzym Polu (1947–1955), następnie do Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie (1955–1959). W latach 1959–1964 studiował prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 1963 był członkiem PZPR. Po ukończeniu studiów podjął pracę na macierzystej uczelni; został wówczas asystentem w Katedrze Prawa Rolnego, którą w tym czasie kierował profesor Andrzej Stelmachowski. W 1971 uzyskał stopień naukowy doktora na podstawie pracy pt. Dzierżawa gruntów rolnych w aspekcie ekonomiczno-prawnym. Od 1 października 1974 pozostawał związany z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach, kierował Zakładem Administracji Rolnictwa i Gospodarki Przestrzennej na Wydziale Prawa i Administracji tej uczelni. W 1978 otrzymał stopień doktora habilitowanego na podstawie rozprawy zatytułowanej Własność gruntowa w planowej gospodarce przestrzennej. W 1989 uzyskał tytuł profesora nauk prawnych. Specjalizował się w prawie rolnym oraz zagadnieniach prawnych związanych z gospodarką przestrzenną. Był autorem kilkudziesięciu publikacji naukowych, a także członkiem kilku komitetów i komisji Polskiej Akademii Nauk.

W październiku 1980 został członkiem „Solidarności”. W latach 1980–1981 pełnił funkcję doradcy „Solidarności” i „Solidarności” Rolników Indywidualnych podczas strajków chłopskich w Rzeszowie i Ustrzykach Dolnych (był współautorem porozumień rzeszowsko-ustrzyckich). Organizował Sieć Organizacji Zakładowych „Solidarności” Wiodących Zakładów Pracy Śląska. Przewodniczył zespołowi rolnemu Społecznej Rady Legislacyjnej. Po wprowadzeniu stanu wojennego był internowany w okresie od 13 grudnia 1981 do 16 stycznia 1982. Protestując przeciw działaniom władz komunistycznych, w lutym 1982 wystąpił z PZPR. Był uczestnikiem prac Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych Solidarności.

Jako reprezentant strony opozycyjnej brał udział w obradach Okrągłego Stołu. W 1989 z ramienia Komitetu Obywatelskiego uzyskał mandat posła na Sejm kontraktowy, w którym objął przewodnictwo Komisji Samorządu Terytorialnego. Był współzałożycielem i wiceprezesem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej. 23 maja 1991 został wybrany przez Sejm RP na prezesa Najwyższej Izby Kontroli (w głosowaniu uzyskał 203 głosy, a jego kontrkandydat Wiesław Woda z PSL – 126).

      A ja już tylko dodam od siebie – swoją drogą, to jest bardzo ciekawe, że Wikipedia słowem na ten temat się nie odezwałała – że Waldemar Pańko był też posłem na Sejm, na którego my wszyscy głosowaliśmy w pamiętnych wyborach 1989 roku.

      Przejdzmy jednak do rzeczy. Oto 7 października 1991 roku Walerian Pańko, jadąc służbową lancią poniósł śmierć. To co ciekawe, z samochodu zostały zaledwie strzępy, natomiast niemal bez szwanku wyszli z wypadku kierowca, oraz żona Pańki. Natychmiast tuż po tym nieszczęściu wrak samochodu został bezpowrotnie zezłomowany, prokuratura ustaliła, że jedynym winowajcą był kierowca, po pewnym czasie kierowca zmarł na zawał serca, a policjanci, którzy jako pierwsi znaleźli się na miejscu wypadku się utopili.

      A ja wtedy to ostatecznie uznałem, że prezydent Lech Wałęsa to jest osoba bardzo jednak podejrzana.

      Skąd dziś te myśli? Otóż, jak pewnie znakomita część z nas wie, Stany Zjednoczone wydały polskiemu wymiarowi sprawiedliwości człowieka nazwiskiem Przywieczerski. Ja akurat to nazwisko znam bardzo dobrze, również w związku z opisaną wyżej historią, jednak o jego biznesowych dokonaniach nie wspomnę tu jednym słowem. Kto chce, to sobie sprawdzi. W końcu tu są sami specjaliści od Internetu. Ja bym dziś chciał tylko zwrócić uwagę na jedno, moim zdaniem nadzwyczaj ważne zdarzenie. Oto w momencie gdy Przywieczerski siedział już skuty w samolocie z Chicago do Warszawy, portal tvn24 poinformował,  że z ekstradycji nici, Przywieczerski pozostaje w Stanach, a Dobra Zmiana może się isć, jak to mówią młodzi, „dymać”.

      Kiedy już wszystkie media podawały, że Przywieczerski jest w Polsce, w rękach sprawiedliwości, portal tvn24.pl oryginalną wiadomość usunął, a następnie zajął się sprawami dla siebie bezpieczniejszymi. Czemu tak? Otóż odpowiedź na to pytanie można znaleźć w historii III RP. Rzecz w tym że ludzie, którzy stali na pierwszej linii sukcesu znanego nam wszystkim TVN-u, wówczas jeszcze zaledwie raczkującego, byli tam wówczas na miejscu i wszystko bacznie obserwowali. Stąd też zapewne ta dzisiejsza, przedziwna reakcja. Dariusz Przywieczerski leci z Chicago do Warszawy, a ci nieszczęśnicy podają wyssaną z brudnego palucha informacje, że nie mamy na co liczyć – III RP żyje i kopie.

      Ja naprawdę bardzo chicałbym mieć ten komfort, by się jak należy zająć tym, co ta banda idiotów nazywa Podłą Zmianą, ale, przepraszam, jakie oni mi dają możliwości manewru? Widziałem wczoraj na ekranie telewizora ów samolot z Przywieczerskim w środku jak kołuje na Okęciu, taki piękny, biało-czerwony, z napisem „Dumni z Niepodległości Polski” i pomyślałem sobie, że to jest symbol o być może jeszcze większej mocy od tej z roku 1991, kiedy to III RP zamordowała mojego posła, Waleriana Pańkę.

 

 

Zachęcam do kupowania moich książek. Kto zechce, znajdzie je bez problemu. Byle nie szukał w Empiku. Zwłaszcza dziś. Tam również musi w tych dniach panować lekkie zamieszanie.  

 

 tagi: iii rp  walerian pańko  dariusz przywieczerski 

krzysztof-osiejuk
9 września 2018 10:10
26     2109    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
onyx @krzysztof-osiejuk
9 września 2018 12:33

Obyś miał rację i tym razem. Szczególnie tym razem. Byłem przedwczoraj w pewnym urzędzie i przysłuchiwałem się rozmowie jakiegoś pana z urzędniczką. To byli znajomi a on jej opowiadał o swojej żonie, która awansowała do pracy w ministerstwie na odcinku Sądu Najwyższego. Gość się mocno martwił bo żona ma masę pracy od rana do wieczora i nawet nie ma czasu na wszystkie wekendy wrócić do domu. No i najlepsze powiedział że od ostatniego roku SN i podobne urzędy zamieniły się w twierdze, wszędzie kontrola, przepustki, pozwolenia, dopuszczenia itp. Opowiadał że to jakaś masakra bo wcześniej to był luzik, wchodził praktycznie kto chciał i kiedy chciał. Ciekawe co tam Z. Ziobro i M. Kamiński wysmażą ale znów wracamy do punktu, że co byśmy złgo na Dobrą Zmianę nie pomyśleli to lepszych ludzi do tej roboty nie mamy i długo mieć nie będziemy. A Prezes goni ich do roboty i ogłasza żeby jeszcze nie dzielili skóry na niedźwiedziu bo do politycznej emerytury się nie przymierza.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
9 września 2018 13:24

Myślę, że niektórzy sfajdali się naprawdę. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 9 września 2018 12:33
9 września 2018 13:45

Jestem pewien, że mam rację. 

zaloguj się by móc komentować

Robo @onyx 9 września 2018 12:33
9 września 2018 14:07

Zgadzam sie ,ze nic lepszego na obecna chwile nie ma , ze nawet jak robia cos wbrew naszym oczekiwaniom to skutkiem pozytywnym tego jest to ,ze ludzie ,Polacy bardziej trzezwieja w ocenie i interesuja sie historia i prawda. Mam wrazenie ,ze wiecej mlodych chce jednak bronic wartosci niz jeszcze 10 lat temu. 

Sa tez rzeczy ,ktorych nie moge nijak ogarnac ,zgodzic sie z nimi i nie zauwazac , to takie nawiazanie do notki ze zdjeciami w nakryciu glowy. Suche dane ,szkola nr5 Piaseczno 130 dzieci ze statusem uchodzcy ,szkola ma zapewnic tlumacza bo dzieci ni angielskiego ni polskiego. Z nakryciem glowy choc w status szkoly zabrania.

W stocerze pod rzad ostatnio bylo dwoch muzulmanow , mlodych , kazdy zazadal pokoju jedynki bo chce sie modlic i uwaga dostali bez gadania. 

Mieszkam w srodmiesciu i osobiscie praktycznie kazdego dnia moge zrobic zdjecie osobom w burkach ,na pasazu Wiecha , Swietokrzyskiej czy Marszalkowskiej. O mnostwie mlodziencow to nawet nie ma co wspominac

Przepraszam za lekkie strolowanie notki ale tak mi sie zebralo.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 9 września 2018 13:45
9 września 2018 14:25

Mazura nam z jakiegoś powodu nie wydali ale tu poszło zielone światło. Przywieczerski to już tylko puzzel do układanki i jego wyrok nie ma znaczenia. Nasi dostali cały temat do grollowania a sam delikwent tym pieknym samolotem przywiózł zwinięty parasol. Kryszy się od dołu nie zdejmie a rozmontować IIIRP można tylko tak. Myślę że to jest główny priorytet Jarosława Kaczyńskiego a reszta to środki do celu, utrzymać władzę i zaorać miejscowy system. Zaorać tych wszystkich śmieszków ze słomą w butach i korzeniami w PRLu. Resztę naprawi niewidzialna ręka rynku ;)

zaloguj się by móc komentować

onyx @Robo 9 września 2018 14:07
9 września 2018 14:27

W Bydgoszczu widzę tylko pracowników ze wschodu, może za daleko od Warszawy mieszkam.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 9 września 2018 14:27
9 września 2018 14:51

Ja w życiu nie widziałem kobiety w burce. Ani w Warszawie ani tym bardziej tu w Katowicach.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @onyx 9 września 2018 14:25
9 września 2018 14:53

Z rozmontowaniem III RP to może być problem,

przynajmniej w Tychach  ;)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
9 września 2018 14:59

Mnie się najbardziej podoba ten krzyż obok telewizora.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Robo 9 września 2018 14:07
9 września 2018 15:05

Warszawa nie jest zbytnio reprezentatywna dla reszty kraju, tak samo zresztą Poznań, Wrocław czy Gdańsk. 

zaloguj się by móc komentować

Robo @Grzeralts 9 września 2018 15:05
9 września 2018 15:21

Zgadzam sie ,oczywiscie ,ze tak . To duze centralne misto i restauracje uliczne sa pelne obcokrajowcow np,  azjatow ,Wlochow ,Hiszpanow ,Niemcow i innych tego typu turystow. Jednak ksiazeta orientu stanowia coraz liczniejsza grupe. Widze ich na peczki w centrum miasta. Sa tez w skrajnych dzielnicach ,mocno opalone dzieci w wieku szkolnym itp . Jestem przeciwny calej tej multikulti wiec nie potrafie ich nie zauwazac. Zaraz dostane reprymende od gospodarza bo odjezdzam od notki. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk 9 września 2018 14:51
9 września 2018 15:24

Są nawet na prowincji, przejdź się po galeriach handlowych w Gdańsku Krakowie Warszawie i ną imigrantów co łodziami przyplyneli nie wyglądają problem jest szerszy i dotyczy napływu innych ludzi do Polski i czy nie skończy się to gettalizacją życia pójdź na Kazimierz w Krakowie i popatrz dokoła

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Robo 9 września 2018 15:21
9 września 2018 15:25

Ziemia jest dla wszystkich istota tkwi w zachowaniach

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
9 września 2018 15:31

Dobra. Koniec z tematem imigrantów.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @onyx 9 września 2018 12:33
9 września 2018 15:44

Bezpieczeństwo urzędów to bezpieczeństwo postępowań i danych W RP grasują wręcz gangi falsyfikujące dowody i zawartości akt np. sądowych i sprawcy to: adwokaci, komornicy, sędziowie... 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk
9 września 2018 15:48

Wałęsa i Balcerowicz na początku lat 90-tych byli 'mecenasami' budowy aparatu skarbowego RP na kadrach nieweryfikowanych sbków i skutki są do dzisiejszego dnia, bynajmniej nie pozytywne

zaloguj się by móc komentować

onyx @Robo 9 września 2018 15:21
9 września 2018 15:56

Jestem właśnie w centrum Bydgoszczy, full ludzi, w knajpach i restauracjach pełno, różne imprezy plenerowe. Sporo obcokrajowców z różnych stron świata i ani jednej kobiety z zakrytą głową. Tak to wygląda na "peryferiach" dlatego narracje o tym jakimś wielkim napływie islamistów mnie nie przekonują.

zaloguj się by móc komentować

onyx @qwerty 9 września 2018 15:44
9 września 2018 16:02

Oczywiście, bezpieczeństwo to podstawa a tu mamy 2018r. i ludzie się denerwują na "państwo pisowskie", że tu nagle się wymaga jakichś przepustek i certyfikatów. Ziemia niczyja zabezpieczona przez gangi korporacyjnych cwaniaków.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @onyx 9 września 2018 12:33
9 września 2018 16:47

żeby tylko Prezes unikał podróży samolotem. Raz nie poleciał i do tej pory nie mogą mu tego wybaczyć.

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk
9 września 2018 18:30

Z informacjami na temat ekstradycji Przywieczerskiego jest gorzej niż pan zakonotował. Niestety ci nieszczęśnicy z TVN opierali sie na wpisie na twiterze red. Falzman z TVP. Poniżej stosowny link.

https://wpolityce.pl/polityka/411320-nieoficjalnie-przywieczerski-jest-juz-w-polsce

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @JK 9 września 2018 18:30
9 września 2018 19:32

Tekst z wpotylice.pl jest na typowym dla nich poziomie. Najpierw powołując się na TVP informują że Przywieczerski leci do Polski, by chwilę później, powołując się na Twittera Falzman, podawać wiadomość, że to co napisali wyżej, to nieprawda.

TVN nie powoływał się ani na TVP ani na Falzman, tylko podał to jako informację własną. W dodatku ten ich tekst tam wisiał kiedy wszystkie inne media wiedziały że Przywieczerski jest już w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
10 września 2018 11:43

W regionie opolskim był podobny wypadek, zginął również działacz Solidarności. Nie mogę znaleźć nazwiska tego człowieka. I to jest bardzo ciekawe, że nie mogę tego znaleźć w sieci, ani nawet na stronach solidarności. 

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @krzysztof-osiejuk 10 września 2018 11:49
10 września 2018 16:15

Kierowca ocalał. Trafił do szpitala ale wyżył. Wyszedł po miesiącu czy dwu, jakoś tak. Drugi pasażer, kobieta chyba po roku. W Regionie wrzało.

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @krzysztof-osiejuk 10 września 2018 16:56
10 września 2018 17:10

Ale o co mnie prosisz? To była poważna sprawa. Kierowca był umaczany. Wszystkiego tu napisać nie mogę.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować