-

krzysztof-osiejuk : To ja

Jak kozacy napadli na sołszal midia

Daje słowo, że plan - i to w sposób dwojaki - był zupełnie inny. Przede wszystkim, niniejszy tekst planowałem zatytułować jak zawsze, w jakiś skromnie błyskotliwy sposób, jednak właśnie przeczytałem tekst Coryllusa i pod jego wpływem uznałem, że on się nie może nazywać inaczej jak  „Jak kozacy zaatakowali sołszal midia” . Druga rzecz jest taka, że, podobnie zresztą, jak i wczoraj, planowałem tu wrzucić kolejny felieton dla „Warszawskiej Gazety”, jednak bieg wydarzeń, jak to często bywa, sprawił, że czas mnie wyprzedził. A zatem, w ten piękny niedzielny poranek muszę się przyznać do pewnej wstydliwej sprawy. Otóż ile razy widzę, że na portalu szkolanawigatorow.pl pojawia się kolejna notka blogera używającego pseudonimu Ewaryst Fedorowicz, zaglądam do środka, trochę ze zwykłej, perwersyjnej ciekawości, ale też trochę na takiej zasadzie, na jakiej człowiek od lat był zawsze ciekawy, co nadaje tak zwane Radio Erewań. Otóż wczoraj właśnie ów Ewaryst opublikował tekst, w którym już po raz kolejny szydzi z rządów Prawa i Sprawiedliwości, tym razem jednak w związku z faktem, że ze współrządzenia Polską Fundacją Narodową zrezygnował niejaki Antoni Kolek. Co z tym Kolkiem? Otóż tygodnik „Fakt”, który ostatnio zamienił się z „Super Expressem” według takiego wzoru, że teraz „Fakt” będzie przeciwko PiS-owi, natomiast „Super Express” będzie PiS wspierał, przeprowadził tak zwane dziennikarskie śledztwo, w wyniku którego ujawnił, że ów Kolek został w zeszłym roku wyrzucony na zbity pysk z ZUS-u, w związku z tym, że wykradał z systemu poufne dane. Wprawdzie z tego co czytam, rozumiem, że ani Kolek, ani też ZUS owych informacji nie potwierdzają, nie zmienia to jednak faktu, że Kolek z zasiadania w radzie fundacji zrezygnował, a Fedorowicz, tak jak ma to w planie, triumfuje.

      Gdy chodzi o mnie, to ja mam swój rozum i niemal każdą informację, jaka do mnie dochodzi, staram się wedle swoich możliwości weryfikować. Weźmy takiego posła Platformy Obywatelskiej Gawłowskiego, który aktualnie spędza czas w areszcie z oskarżenia o łapówkobranie. Ponieważ ja nie mam najmniejszego sposobu, by sprawdzić, czy tego Gawłowskiego PiS na życzenie ministra Brudzińskiego postanowił odstrzelić, czy on faktycznie ma swoje za uszami, głosu w tej sprawie nie zabieram. Jak mówią bracia Rosjanie, pożyjemy, zobaczymy. Gdy chodzi jednak o owego Kolka, sprawę odpowiednio prześledziłem i wiem z niej tylko, ale i aż tyle, że on ze swojej funkcji zrezygnował, tłumacząc, że do czau wyjaśnienia sprawy, nie chce narażać dobrego imienia Fundacji na niepotrzebne straty, ale jeszcze i to, że, jak dotychczas, jakiekolwiek zarzuty przeciwko Kolkowi formułuje wyłącznie tygodnik „Fakt” plus oczywiście kolega Ewaryst.

      Zajrzałem zatem do internetowego wydania „Faktu” i znalazłem wspomnianą informację, która nie zawiera jakichkolwiek danych, poza tym, że oni się dowiedzieli, że podobno Kolek został z ZUS-u wywalony dyscyplinarnie, a wszystko dlatego, że doniósł na niego kolega z pracy i teraz prokuratura prowadzi przeciwko niemu śledztwo. Podobno.

      Ale znalazłem też coś jeszcze. Oto wspomniany artykuł zilustrowany jest filmikiem, na którym widzimy jak prezes PFN, Cezary Jurkiewicz, siedzi przy stoliku z jakimś swoim znajomym i je hamburgera. Film jest ewidentnie nakręcony z ukrytej na stoliku obok kamerki, a całość opatrzona tytułem „Szef PFN stołuje się w popularnym fastfoodzie”. Czy tam na tym filmiku dzieją się jakieś sprawy niezwykłe, lub chociaż podejrzane? Nie. Tam nie ma nic. Przez parę minut oglądamy dwóch facetów przy stoliku, jak rozmawiają i jedzą hamburgery. I to jest wszystko. I to jest ilustracja do tekstu, w którym dziennik „Fakt” oskarża PFN o to, że zatrudnia przestępców. Podobno. A na tę wiadomość jeden z tak zwanych „polskich patriotów” wybucha pełną satysfakcji radością i ogłasza koniec „Dobrej Zmiany”.

      Powiem teraz coś, o czym dotychczas nie wspominałem. Otóż Maciej Świrski, którego tu regularnie tępimy, jest moim znajomym, do którego zachowuję dozgonną wdzięczność za to, że kiedy było naprawdę ciężko, on mi w znaczącym bardzo stopniu pomógł. Nie zmienia to jednak faktu, że dziś na to co on robi i jak zachowuje patrzę z najwyższą nieufnością, również z powodu jego działalności we wspomnianej Fundacji. Nie będę tu się na ten temat rozpisywał, bo wiem, że każdy kto zna ten blog, zna moje zdanie na temat towarzystwa, którego częścią jest Maciej Świrski. Nie zmienia to jednak faktu, że kiedy widzę, jak ludzie znacznie bardziej podejrzani nie tylko od Świrskiego, ale nawet od jego szefa Glińskiego, zaczynają się wiercić, to się najeżam. A kiedy na dodatek dowiaduję się, że w niszczenie PFN zaangażowany jest niemiecki Axel Springer, to już w ogóle pasuję.

     Pozostaje jednak ten nasz portal i grupa komentatorów – a jest ich paru – którzy pod wodzą wspomnianego Ewarysta Fedorowicza tworzą przekaz, który w sposób oczywisty służy osobom i siłom, które Polsce życzą jak najgorzej. Na miejscu Administratora, ja bym ich wszystkich stąd wystrzelił w kosmos, z tego prostego względu, że oni tu pełnią funkcję oczywistych i bezwzględnych prowokatorów. Proszę zatem kolegę Parasola, aby potraktował mój dzisiejszy wpis, jako klasyczny donos. Dziękuję za uwagę.

 

Moje książki, dziś tak samo, jak każdego dnia, można zamawiać pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, oraz, jeśli ktos ma zyczenie, tu u mnie, pisząc na maila k.osiejuk@gmail.com.

 tagi: polska fundacja narodowa  ewaryst fedorowicz  fakt 

krzysztof-osiejuk
22 kwietnia 2018 10:11
39     2260    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
eska @krzysztof-osiejuk
22 kwietnia 2018 13:31

Będę bronić kolegi Ewarysta Fedorowicza - dlaczego? Bowiem moim zdaniem on tu nie działa na zasadzie V kolumny, tylko jest klasycznym przedstawicielem tzw. "wkurzonych na wszystko", a jest takich ludzi sporo. I ta liczba rośnie, niestety, w miarę popełnianych przez PiS błędów, a przede wszystkim w miarę przesytu głupawym klakierstwem, uprawianym przez media tzw. prawicowe.
Ludzie tak mają, że draniowi (PO) wybaczą wiele - wszak drań to drań, ale swojemu (PiS), któremu zaufali szczerze - wybaczą tylko do pewnego momentu, a potem ich szlag trafia totalnie, zwłaszcza kiedy widzą, że obiekt zaufania/miłości kompletnie się nie przejmuje ich opinią. 
Cóż, Kaligula to był wariat i bandyta, ale żona Cezara musi być bez skazy.... Lud nie wybacza tym, którzy przedstawiali się jako szlachetni rycerze, taka cena za miłość :)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 22 kwietnia 2018 13:31
22 kwietnia 2018 13:48

No więc nie zgadzam się co do konieczności bronienia Ewarysta. Ja go czytam dość starannie, w tym sensie, że zaglądam do każdego jego tekstu, by zobaczyć, o co mu tym razem chodzi. I z tego co zdążyłem zaobserwować, wszystkie jego pretensje do, jak piszesz,  "wszystkiego" oparte są na ewidentnych plotkach, czy wręcz kłamstwach. Jeśli on nienawidzi obecnej władzy, nie dlatego, że obserwuje wydarzenia i je analizuje, ale dlatego że uwierzył kłamliwej propagandzie, świadczy to o nim jak najgorzej. A zatem uważam, że nawet jeśli przyjmiemy, że on się "wkurza" w dobrej wierze, to jest po prostu idiotą. A więc tu też nie ma powodu by go bronić bardziej, niż gdybyśmy mieli do czynienia z wynajętym prowokatorem.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
22 kwietnia 2018 13:51

Ewaryst Fedorowicz to nie jest pseudonim "literacki" (jak, dajmy na to,  Stanisław Dawidowicz albo Stanisław Orda), ale autentyczne imię i nazwisko.

zaloguj się by móc komentować

eska @krzysztof-osiejuk 22 kwietnia 2018 13:48
22 kwietnia 2018 14:08

Skoro ostatnio głównym autorytetem dla Józka Orła, wszak mądrego i doświadczonego człowieka - stał się Matka Kurka, to co Ty się dziwisz zwykłym ludziom? Nie rozumieją, co jest grane, to dostają wścieklizny o byle co.
Prowokacje to się przejawiają inaczej, o wiele bardziej sprytnie/wrednie. A prowokatorów trzeba rozwalać od razu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 22 kwietnia 2018 13:51
22 kwietnia 2018 14:29

Albo Aleksander Ścios. Skąd wiesz? Znasz go?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 22 kwietnia 2018 14:08
22 kwietnia 2018 14:56

Nie jestem pewien, czy Józek go faktycznie traktuje jako autorytet. Moim zdaniem on wtedy występował jak przedstawciel stacji.

zaloguj się by móc komentować

joannaew @krzysztof-osiejuk 22 kwietnia 2018 14:29
22 kwietnia 2018 15:09

To imię i nazwisko Ewaryst Fedorowicz, to nie jest pseudonim. To mój znajomy z wydziału z SGGW.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @joannaew 22 kwietnia 2018 15:09
22 kwietnia 2018 15:54

A to ciekawostka. Zupełnie jak byś potkała Marsjanina, a ktoś Ci powiedział,  że to jednak człowiek. 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk
22 kwietnia 2018 16:38

Przyjmuje do wiadomości, ale nie podejmę żadnych działań :)

zaloguj się by móc komentować

eska @krzysztof-osiejuk 22 kwietnia 2018 14:56
22 kwietnia 2018 17:32

W Roninie, w swoich gawędach też nic tylko Matka Kurka - zaczynam się martwić :)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
22 kwietnia 2018 17:36

Tego nie wiedziałem. Niedobrze.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @parasolnikov 22 kwietnia 2018 16:38
22 kwietnia 2018 17:36

Pozycjonowanie "SN" na polityczny portal dla  zelotów PiS-owskich mnie nie odpowiada.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @parasolnikov 22 kwietnia 2018 16:38
22 kwietnia 2018 17:37

Pozycjonowanie "SN" na polityczny portal dla  zelotów PiS-owskich mnie nie odpowiada.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 22 kwietnia 2018 15:50
22 kwietnia 2018 17:39

To zupełnie tak samo jak ja starego Maziarskiego.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 22 kwietnia 2018 17:36
22 kwietnia 2018 17:49

Jedyny zelotyzm jaki się tu pojawia to zelotyzm antypisowski. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 22 kwietnia 2018 17:39
22 kwietnia 2018 18:05

p. E. Fedorowicza nie znam osobiście. Natomiast jego ojca poznałem, gdy bzostał prezydentem Otwocka  (poprzez jego zastepcę) , a także spotykałem klika razy później, gdy pełnił rozmaite inne funkcje w Otwocku. Zmarł bodajże w 1998 roku, czyli sporo lat temu.Nie była to znajomość na stopie  prywatnej.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 22 kwietnia 2018 17:49
22 kwietnia 2018 18:08

Ale to wyglada na pojedynczy przypadek. Chyba stać nas na tolerowanie  tego rodzaju,   było nie było, egzotyki.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 22 kwietnia 2018 18:08
22 kwietnia 2018 18:26

To nie jest pojedynczy przypadek. Nie mówię że tego jest tu dużo,  ale trochę jest. Mogę ich wymienić bez specjalnego szukania. Natomiast nie wskażesz mi tu jednego komentatora, który byłby choć w połowie tak propisowski jak oni są antypisowscy. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 22 kwietnia 2018 18:26
22 kwietnia 2018 18:57

Pewnie ja mam grubsza skórę, zatrem to również kwestia subiektywmej wrażliowości.

Zresztą, ja nie wtrąciłem się ad meritum, w którym to akurat podzielam Twoją oceną, ale odniosłem się co do kwestii, czy p. E. F. ukrywa się pod nickiem.

PS

Z tego co pamiętam, a była to jeszcze tzw. epoka komitetów obywatelskich, jego ojciec to  było chyba środowisko
KIK-owskie, czyli frakcja T. Mazowieckiego, z której wytransformowała późniejsza UD, jakby taki prototyp tzw.
Unii Wolności (wolności dla złodziei). Czyli, w sensie ideolo, zdecydowanie  bliżej  dzisiejszej PO,  niż  PiS.

No, ale jako się rzekło, syna osobiście nie znam, toteż te dywagacje mają status li tylko  hipotetyczny.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 22 kwietnia 2018 18:26
22 kwietnia 2018 18:58

Pewnie ja mam grubsza skórę, zatrem to również kwestia subiektywmej wrażliowości.

Zresztą, ja nie wtrąciłem się ad meritum, w którym to akurat podzielam Twoją oceną, ale odniosłem się co do kwestii, czy p. E. F. ukrywa się pod nickiem.

PS

Z tego co pamiętam, a była to jeszcze tzw. epoka komitetów obywatelskich, jego ojciec to  było chyba środowisko
KIK-owskie, czyli frakcja T. Mazowieckiego, z której wytransformowała późniejsza UD, jakby taki prototyp tzw.
Unii Wolności (wolności dla złodziei). Czyli, w sensie ideolo, zdecydowanie  bliżej  dzisiejszej PO,  niż  PiS.

No, ale jako się rzekło, syna osobiście nie znam, toteż te dywagacje mają status li tylko  hipotetyczny.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 22 kwietnia 2018 18:57
22 kwietnia 2018 20:16

Jest to jest prawda z tym KIK-iem, to mamy prawdziwą beczkę śmiechu. 

zaloguj się by móc komentować

tadman @krzysztof-osiejuk
22 kwietnia 2018 20:25

Po co się tak napinać. Juz dwie osoby piszą, że to nie jest pseudonim, a jedna iż znała jego ojca, a jedna zna Ewarysta Fedorowicza osobiście.

Osoby w nic nie zaangażowane nie potrafia zrozumieć tych osób, które to robiły czynnie. I tak, w rodzinie miałem przypadek walczącego z bronią w ręku przeciwko okupantowi podczas II WŚ w partyzantce i w II Armii oraz z bandami UPA tuż po wojnie. Nadzieje duże, wysiłek okupiony zdrowiem i kłopotami o implikacjach politycznych do początkowego Gierka. Z takich przesłanek ocena tego co działo się u nas po wojnie była bardzo krytyczna na zasadzie - "nasze pokolenie nie żałowało niczego, a oni to wszystko roztrwonili".
Myślę, że niezrozumienie pobudek Ewarysta Fedorowicza wynika z pierwszego zdania drugiego akapitu i dlatego nie napinaj się tak bardzo i dopuszczaj do siebie, że troska o Ojczyznę nie musi być podobna do Twojej, bo ci inni mają trochę inne przesłanki wynikające z innej drogi życiowej. Często pouczasz komentatorów, więc niech chociaż raz będzie inaczej.

zaloguj się by móc komentować

tadman @krzysztof-osiejuk
22 kwietnia 2018 20:27

A w międzyczasie napisałeś niepotrzebnie, cytuję:

Jest to jest prawda z tym KIK-iem, to mamy prawdziwą beczkę śmiechu. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 22 kwietnia 2018 19:17
22 kwietnia 2018 20:31

Jeśli uzgodnimy, co rozumiemy pod pojęciem "ufać", to jest szansa, że się z Tobą zgodzę. Nie ma polityka, któremu można ufać. Ja jednak traktuję ich w sposób czysto interesowny i ponieważ uważam,  że w moim interesie jest to, żeby Duda był prezydentem, żeby Prawo i Sprawiedliwość miało większość konstytucyjną i żeby Jarosław Kaczyński żył jak najdłużej, będę na nich głosował. 

Co do Dudy i Lisa, wiem na pewno, że główna część ich rozmowy odbyła się w kiblu i do dziś Lis nie puścił pary, co tam usłyszał. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tadman 22 kwietnia 2018 20:25
22 kwietnia 2018 20:34

Ewaryst kłamie.  Jego poglądy mam w nosie. To co mnie interesuje to to, że on kłamie. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tadman 22 kwietnia 2018 20:27
22 kwietnia 2018 20:34

Moim zdaniem bardzo potrzebnie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
22 kwietnia 2018 20:52

Ewaryst opublikował właśnie notkę,  w której udowadnia, że istnieje. Przyznaję więc, że się co do niego pomyliłem.  Ewaryst nie jest wynajetym orowokatorem. On pajacuje w dobrej woli.

Tak na marginesie, przez kilka dobrych lat w internecie "chodzila" wieść, że Toyah i Coryllus to jedna osoba. Ani się nie obrażałem, ani tym bardziej nie zdawałem sonie trudu, by wrzucać tu skan dowodu osobistego.

I jeszcze coś.  O ile dobrze pamiętam,  Michnik orderu za walkę z komuną od prezydenta Kaczyńskiego nie przyjął. Ciekawe że Ewaryst swoim się chwali.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk
22 kwietnia 2018 21:50

Wiem o co Ci chodzi, widzę jak narasta fala takich "niusów" na Twitterze. Przykład:

https://twitter.com/adam_nieznaj/status/987776915564998656

W niusie link z 2012 roku o zlocie lewackich prowokatorów a to okraszone obecnymi zdjęciami A. Dudy i M. Morawieckiego z J. Danielsem. I tak się robi informacje w sołszal midiach :(

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 22 kwietnia 2018 21:50
22 kwietnia 2018 22:02

Nie mogę tego obejrzeć,  bo mam tam bana.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 22 kwietnia 2018 22:02
22 kwietnia 2018 22:36

Ok, screen i link do happeningu z 2012r. który był na blogach omawiany.

http://www.tvp.info/7905690/hebrajski-drugim-jezykiem-urzedowym-w-polsce

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 22 kwietnia 2018 22:36
22 kwietnia 2018 22:42

Moim zdaniem, my powinniśmy tego typu informacje bezwzględnie lekceważyć.  Niestety obawiam się,  że jutro Ewaryst na ten tema stworzy kolejna notkę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 22 kwietnia 2018 22:36
22 kwietnia 2018 23:08

Wiesz co? Ja teraz dopiero jakims cudem otworzyłem profil tego Nieznala i wygląda na to, że i tym razem felieton dla Warszawskiej będzie musiał poczekać.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 22 kwietnia 2018 23:08
23 kwietnia 2018 00:48

Zablokowany profil można przeglądać w oknie prywatnym przeglądarki.

Ten gość to jeden z wielu którzy tego typu niusy codziennie wieszają na TT. My te wpisy lekceważymy ale wielu idzie tym tropem jak owce do rzeźni.

https://twitter.com/xenosstinkriti/status/987956336641134592

https://twitter.com/Spychacz2/status/988104940202668034

https://twitter.com/ArkadiuszCimoch/status/988129802807906304

https://twitter.com/ma_jasinska/status/988179196630523904

Dwie minuty przewijana wpisów :(

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 23 kwietnia 2018 00:48
23 kwietnia 2018 00:56

TO JEST AUTENTYCZNA TRAGEDIA. 

Jutro będzie na ten temat notka.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @onyx 23 kwietnia 2018 00:48
23 kwietnia 2018 12:08

to jest zlecona  grupowa robota. Jest dyrygent (wodzirej) i są   tuby rezonansowe, które mają za zadanie  dany temat rolować  i rozsiewać po forach netowych, oczywiscie dokonując prowokującychw pisów, aby wciagać w wirówke nonsensu co bardziej podatnych na tego rodzaju sugestie ignorantów.

 

To stara szkoła, jeszcze rodem z czasów Richelieu, potem carskiej ochrany, a udoskonalana przez wszelkie służby niejawne, wykorzystujace w pierwszej kolejności wszelkie nowinki technologiczne dla  sterowania opinią publiczną.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk
23 kwietnia 2018 13:19

Na pewno część ludzi jest na TT w pracy bo jednego nawet złapałem za rękę kiedy wrzucił fotkę na której było widać minitor kompa i zalogowane cztery różne konta plus jeszcze kolejne na innych portalach. Ale gość wrzuca linki informacyjne a tu mamy trolling w wersji lewel hard.

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować