-

krzysztof-osiejuk : To ja

Joseph Kabila następnym prezydentem Stanów Zjednoczonych

Tematów jest tyle, że i tym razem jesteśmy nieco spóźnieni, niemniej równie serdecznie zapraszam do kupowania „Warszawskiej Gazety”, a w niej moich felietonów. Dziś najnowszy z nich. Polecam serdecznie.

     

      O ile się nie mylę nasze, ale pewnie też większość światowych mediów tej informacji nie podała, ale przy okazji Dnia Niepodległości pod Statuą Wolności lewacka grupa o nazwie „Rise and Resist” zorganizowała protest przeciwko agencji działającej od lat w USA pod nazwą Immigration and Customs Enforcement, której celem jest deportacja osób, które pogwałciły prawo imigracyjne. Agencja, jak mówię działa od zawsze, jednak dopiero za rządów Trumpa stała się powszechnie rozpoznawalna. W ramach wspomnianego protestu, jedna z jego uczestniczek, niejaka Therese Okoumou, przybyła do Stanów Zjednoczonych z objętego wojną domową i przerażającą nędzą Konga, ubrana w koszulkę z napisem „Polityka Trumpa sprawia, że chce się nam rzygać”, wdrapała się na Statuę Wolności i się tam przyczaiła. W tej sytuacji policja zmuszona była oczyścić teren z 4,5 tysiąca zwiedzających i podjąć działania ratujące tę kobietę, tak nieszczęśliwą z tego powodu, że ona zamiast żyć sobie spokojnie w Kongo, zmuszona jest cierpieć pod batem prezydenta Trumpa.  Kobieta została bezpiecznie sprowadzona na dół, a przy okazji aresztowano siedmiu działaczy wspomnianej wcześniej organizacji, którzy, swoją drogą, oświadczyli, że oni akurat ową Okoumou pierwszy raz widzą na oczy. Nie zmieniło to faktu, że sama policja, owszem, o niej wcześniej słyszała, choćby wtedy, gdy w zeszłym roku aresztowała ją za napaść na policjanta podczas jednego z jej cotygodniowych protestów przeciwko prezydenturze Trumpa.

      Ktoś powie, że to jest rzecz nie warta naszej uwagi, bo ani to Polska, ani, nawet jeśli będziemy się trzymać wyłącznie Ameryki, problem zasługujący chocby na splunięcie. Otóż to jest nieprawda. Gdy chodzi o nas, to przede wszystkim to co się dzieje w Ameryce jest dla nas ważne, bo tym bardziej musimy mieć świadomość, że zostalismy bardzo szczodrze dotknięci palcem Bożej Opatrzności. I nawet jeśli będziemy od czasu do czasu narażeni na wystepy takich ludzi jak Magdalena Środa, czy Jacek Żakowski, to powinniśmy mieć tę świadomość, że jesteśmy wciąż bardzo, ale to bardzo daleko od piekła.

      Jeśli natomiast idzie o Amerykę, to nasze refleksje mają wymiar jak najbardziej uniwersalny. Wspomniałem tu o tym przelotnie wcześniej, ale proszę zwrócic uwagę na to, co się dzieje. Nie wiem, w jaki sposób owa Therese Okoumou to osiągnęła, ale pewnego dnia przybyła z Afryki do Ameryki, została tam przyjęta, jak słyszę, znalazła dom i bardzo dobrą pracę tak zwanego „personal trainer”, i nagle dostaje takiej cholery na póki co zaledwie jedną kadencję jednego prezydenta, że dla swoich emocji gotowa jest poświęcić to swoje niewątpliwe szczęście i wrócić do swojej rodziny w Kongo.

      Ja oczywiście nie wiem, czy ona ostatecznie będzie deportowana, czy nie, choć oczywiście liczę, że tak. W tej chwili jednak interesuje mnie to, jak bardzo – mimo oczywistych różnic między różnymi punktami na świecie – ten obłęd jest tak naprawdę zawsze taki sam.

 

Książki są tam gdzie zawsze, a więc w księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, w sklepie Foto-Mag w Warszawie, no i u mnie tu na miejscu pod adresem k.osiejuk@gmail.com. Bardzo zachęcam.

 

 tagi: lewica  stany zjednoczone  protesty 

krzysztof-osiejuk
23 lipca 2018 10:04
11     1779    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:

Marcin-K @krzysztof-osiejuk
23 lipca 2018 11:14

Niby faktycznie na pierwszy rzut oka ten obłęd tam ma inny charakter, ale z drugiej strony my mieliśmy i Cybę, i tego nieszcześnika który się podpalił pod pałacem, i wiele innych tego typu szaleństw. O wożeniu ludzi w bagażnikach i podstawianych Hadaczach nawet nie ma co wspominać, bo tego było mnóstwo. No i Smoleńsk oraz wszystko to, co się wylewało z dusz tych ludzi, co bardzo plastycznie pokazałeś w "Palimy licho". 

zaloguj się by móc komentować

bolek @krzysztof-osiejuk
23 lipca 2018 11:15

" ten obłęd jest tak naprawdę zawsze taki sam. "

Tutaj przykład lokalnego "obłędu" -> https://noizz.pl/spoleczenstwo/hindusi-rozwoza-jedzenie-w-uber-eats-jak-im-sie-zyje-w-warszawie/5wrlxf6

Z pamiętnika młodego Hindusa:

"Nasze życie w kibucu koło Ejlatu (pracowaliśmy tam 4 lata!) w porównaniu do życia w Sarogardzie Gdańskim to jak niebo i piekło."

zaloguj się by móc komentować

Marcin-Maciej @bolek 23 lipca 2018 11:15
23 lipca 2018 12:13

Co za brednie. Panowie w okularkach i dzinsikach z nienaganną fryzurą , a z drugiej strony pijani Polacy rzucają w nich śnieżkami. Aha , no i jak to wspaniale w Izraelu im było tylko drogo troszkę. Przepraszam że zapytam ale kto to wymysla ? 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Marcin-Maciej 23 lipca 2018 12:13
23 lipca 2018 12:26

Wymyślają debile, ale z dobrych domów. 

zaloguj się by móc komentować

bolek @Marcin-Maciej 23 lipca 2018 12:13
23 lipca 2018 12:33

"Co za brednie."

"obłęd"...

 

Coś się szykuje. Nie mogli "wcisnąć" imigrantów, to sprowadzają "tanią" siłę roboczą z Indii, itp...

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @parasolnikov 23 lipca 2018 10:36
23 lipca 2018 16:18

Ściema. W wywoływanie duchów nie wierzę. W zlecenia i zleceniodawców tak.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
23 lipca 2018 16:27

Czemu nie? Bardzo fotogeniczny tow. Kabila Kabange:

"https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/71/Joseph_Kabila_April_2016.jpg/480px-Joseph_Kabila_April_2016.jpg"

Generał, doprowadził do zakończenia wojny domowej w Kongo, i "przyjął edukację utrzymaną w brytyjskim stylu" (wiki). "Brytyjskim" podkreślone i podlinkowane, ale nie sprawdzałem czym pod tym hasłem dają po oczach. Grunt że brytyjskie i że przyjął. Co sugeruje że jednak to co się urodziło ostatnio Windsorom ... 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
23 lipca 2018 21:41

Moim zdaniem są to działania na zlecenie.

Czyli za kasę, którą ktoś wykłada na organizację oraz  nabór kandydatów do realizowania podobnych happeningów.

Dokładnie tak samo, jak  happeningi pod Sejmem RP.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 23 lipca 2018 21:41
23 lipca 2018 22:00

I co? Oni gwarantują pełne zabezpieczenie? To muszą  być mocni.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 23 lipca 2018 22:00
24 lipca 2018 12:42

Berlin sporo zainwestował poprzez wzięcie na żołd rozmaitych "trojanów" w polityce, w mediach, na uniwersytetach czy tzw. swiecie kultury , juz od 1989 roku.

Beneficjenci żołdu robią więc, co mogą.

A jakie mają zabezpieczenie?

To się niebawem  okaze, bo do kolejnych wyborów zostało już tylko niecałe półtora roku.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować