-

krzysztof-osiejuk : To ja

My life in a bush of aliens

       Przede wszystkim, muszę się wytłumaczyć z tytułu. Otóż ja, jak wiemy, zwykle unikam uzywania tu języka, którego część Czytelników może nie znać, jednak wczoraj kolega Valser wrzucił tu tytuł w języku hebrajskim, co mi tak zaimponowało, że pomyślałem, że a co mi szkodzi? Zwłaszcza, że słucham sobie ostatnio płyty Byrne'a z Eno pod tytułem "My Life in a Bush of Ghosts" i w ten sposób udzielił mi się odpowiedni nastrój. A zatem, do rzeczy, czyli do życia w gąszczu kosmitów.

      Otóż wystarczył, proszę sobie wyobrazić, jeden dzień, kiedy nie pojawiłem się ze swoim nowym tekstem na portalu Szkoły Nawigatorów, a wydarzyły się dwie nadzwyczaj warte uwagi rzeczy. Pierwsza z nich to ta, że mój miły kolega, a jednocześnie administrator portalu, Parasolnikov, zagroził mi usunięciem z grona publikujących tam blogerów, druga natomiast to tak zwany coming out przeprowadzony na moim prywatnym blogu przez znanego nam tu bardzo dobrze kolegę Redpilla. Choć to co napisałem powyżej to szczera prawda, winien jestem pewne wyjaśnienie. Otóż rzecz w tym, że mimo iż Parasol faktycznie postraszył mnie ekstradycją, a Redpill w istocie rzeczy się fatalnie odsłonił, to ani jedno ani drugie nie było związane z brakiem mojej notki na SN, ale temu zaledwie towarzyszyło, jako komentarz do tak zwanego trollingu.

       Zacznę może od Parasola. Jak wiedzą Czytelnicy Szkoły Nawigatorów, przez te wszystkie lata kiedy prowadzę ten blog, nie było praktycznie dnia, kiedy wśród komentatorów nie pojawił się przynajmniej jeden, którego jedyną zasługą było skuteczne strollowanie mojej notki. Ja oczywiście w sytuacjach najbardziej drastycznych stosowałem pozostającą w mojej dyspozycji opcję blokowania, natomiast nie przypominam sobie, by wspomniany Parasol kiedykolwiek stanął w mojej obronie,  grożąc trollowi, że jeśli się nie uspokoi, to on go bez uprzedzenia wyrzuci na zbity pysk, a więc tym co obiecał zrobić ze mną. Czemu on zatem dla mnie akurat postanowił zrobić ów wyjątek? Powiem szczerze, że nie mam bladego pojęcia, zwłaszcza że Bóg mi świadkiem, nie poczuwam się do jakiejkolwiek winy. No ale stało się i będę musiał z tym zdziwieniem żyć.

       A teraz Redpill, a więc coś naprawdę dużego. Muszę jednak zrobić pewien wstęp. Otóż, o czym wiedzą bardziej czytelnicy bloga toyah.pl, charakter mojej oraz mojej żony pracy jest taki, że na życie zarabiamy przede wszystkim w ciągu roku szkolnego, natomiast z zarobionych w tym czasie pieniędzy staramy się odłożyć ile się da na dla nas pusty kompletnie czas szkolnych wakacji. W związku z tym, najgorszym finansowo okresem w ciągu roku jest dla nas regularnie koniec sierpnia i pierwsza połowa września. Pod koniec sierpnia pieniędzy na ogół brakuje nawet na comiesięczne rachunki, a domowy budżet zaczyna się wyrównywać najczęściej dopiero w połowie września. Zwykle jakoś tam dajemy radę, jednak w tym roku nastąpił jeden z tych kryzysów, który sprawia, że nagle okazuje się, że nie stać nas na przeżycie nadchodzących dni. Czemu tak się stało, my oczywiście wiemy, jednak to są już kwestie zbyt osobiste nawet jak na konfesyjny charakter tego mojego pisania. W tej sytuacji więc zrobiłem coś, co zdarzyło mi się robić już parę razy, a więc zaapelowałem na blogu toyah.pl do przyjaciół o wsparcie. I oto, proszę sobie wyobrazić, niemal natychmiast pojawił się komentator Redpill, człówiek który mnie zna wręcz osobiście od samego początku, z następującym komentarzem:

       „To zwyczajnie nie wypada, żeby dorosły facet prosił o pieniądze, to jest wręcz wstyd, żeby w tym wieku nie mieć pieniędzy, ani pewnego źródła utrzymania. A bezczelnością jest prosić o wsparcie, bo się puściło kasę na wakacje. Może jednak idź w tę politykę, może byś dostał jakiś mandat, jak nie posła, to chociaż radnego, albo jakąś synekurę powinni Ci załatwić. Polityka to idealne miejsce dla pysznych nierobów”.

        Myślę, że ci z nas, ktorzy znają wcześniejsze komentarze Redpilla, podobnie jak znają ów kojarzący się z nimi image wrażliwego intelektualisty, mogą poczuć pewne zaskoczenie. Dla nich mam zatem coś jeszcze lepszego. Otóż zapewne dla podkreślenia intensywności swojej do mnie pogardy, obiecał mi Redpill, że sam mi wyśle „parę groszy”, a kiedy mu napisałem, że cokolwiek mi przyśle, ja mu natychmiast odeślę, otrzymałem informacje, że on mi te pieniądze wyśle z obcego konta, tak bym nie wiedział że to od niego, i je jak ten idiota przyjął.

       %f####@+???zzzzz!

       Czy wszyscy widzą to co ja widzę? Czy ktoś ma może jakąś nazwę dla tego, co tu się właśnie wydarzyło, poza tym co ja tu od lat powtarzam, że Internet to miejsce podwyższonego ryzyka, spowodowanego tym, że jesteśmy nieustannie otaczani przez prostych wariatów, przebranych jedynie za osoby lubiące sobie pogadać w możliwie ciekawym towarzystwie? Oto przed nami internauta Redpill – ten Redpill i żaden inny – i owa erupcja ektoplazmy. Ja się zwracam do swoich stałych i najbardziej wiernych czytelników, a często przyjaciół – a robię to bardzo dyskretnie na swoim prywatnym blogu – o ewentualne wsparcie nas w nagłej biedzie, na co na scenę wbiega Redpill i z szyderczym śmiechem obiecuje mnie do końca upokorzyć, wysyłając mi, roztropnie, jak przystało na prawdziwego mężczyznę, zaoszczędzone przez siebie pieniądze. I kiedy ja mu mówię, że ich nie przyjmę i mu je natychmiast odeślę, wpada na pomysł, by mi tę jałmużnę wcisnąć na tyle podstępnie, bym nie wiedział, że to od niego i w ten sposób nie zauważył jak ona mnie oblepi wiecznym wstydem.

      Po co to wszystko piszę? Otóż wcale nie po to, by się skarżyć na podłość niektórych z nas, ani tym bardziej dla zwykłej ludzkiej zabawy, jakiej dostarczamy tu sobie praktycznie każdego dnia. Ja przedstawiłem ów coming out kolegi Redpilla, żeby pokazać tym, którzy wciąż się łudzą przekonaniem, że my tu sobie tak miło spędzamy czas z ludźmi często sobie obcymi, ale jednak zawsze bliskimi w sensie wspólnoty pasji i często też wartości, że jest o wiele wiele gorzej. I to stąd – gdyby ktoś mnie o to pytał – w moich komentarzach pojawia się ostatnio dość często owa nieufność i idące za nią zniecierpliwienie, które niekiedy nawet przechodzi w apele do Coryllusa o większe skupienie. Bo daję słowo, że są chwile, kiedy ja już tylko czekam aż po Redpillu zaczną się ujawniać kolejni i wtedy dopiero się wszyscy zdziwimy.

       Na koniec jeszcze wrócę do kolegi Parsola. Nie gniewaj się, Stary. Ja o Tobie tu wspomniałem bez szczególnego powodu i tak naprawdę nawet nie mam do Ciebie żalu. Chodzi o to, że każdy tekst, jeśli ma być dobrze skomponowany, musi mieć odpowiednią formę, no a przede wszystkim w miarę interesujący początek. Ta historia ze mną jako trollem, to czysty zabieg formalny. Ja wiem, że Ty nie miałeś na myśli nic złego. Jest okay.

 

Przypominam że moje książki są do kupienia w księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl. Tu u siebie w tej chwili mam już tylko kilka egzemplarzy swojej korespondecji z prof. Zytą Gilowską, parę sztuk „Listonosza”, oraz pokaźną kupkę „Podwójnego nokautu”. W przyszłym tygodniu powinienem też mieć kilka egzemplarzy „Biustonosza” oraz „39 wypraw”. Ach, i jest szansa na parę egzemplarzy „Elementarza”. Mój adres: k.osiejuk@gmail.com.

      

     tagi: blogi  redpill  ektoplazma 

krzysztof-osiejuk
12 września 2018 09:23
20     2650    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
12 września 2018 12:29

Pozwolę sobie sam siebie strolować. oto przed chwilą prezydent Juda wręczył pośmiertelnie 25 osobom Order Orła Białego. Na ostatnim miejscu na liście znalazł się sam Stefan. A wcześniej - strach się bać! Będzie się działo.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
12 września 2018 14:15

Ten tytuł jest bardzo trafny, aczkolwiek w sensie statystycznym alienami jesteśmy my, nawet jeśli nie widzisz się akurat ze mną w jednym rzędzie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 12 września 2018 14:15
12 września 2018 14:40

Na tym portalu z pewnością.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 12 września 2018 14:40
12 września 2018 14:48

W realu pewnie też nie. Ale mamy przynajmniej jedną, istotną wspólną cechę. I ona powoduje uogólnione trudności ze zrozumieniem ze strony reszty populacji. Tyle, że ja jestem z pokolenia zdeprawowanych cyników i nie liczę, że to się zmieni, tylko adaptuję się do większości, a Ty się jeszcze załapałeś na końcówkę idealizmu i się na to nie godzisz. Może to i lepiej, ale ja tak nie umiem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 12 września 2018 14:48
12 września 2018 14:51

Okropna jest ta deklaracja. Walcz z tym, proszę.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 12 września 2018 14:51
12 września 2018 14:56

To głęboko siedzi. Ale mogę się modlić.

zaloguj się by móc komentować

Jerzy-Benedykt @krzysztof-osiejuk
12 września 2018 15:43

Ciekawi mnie klucz do wyboru odznaczonych. Otwierający listę matematyk nie pasuje w żaden sposób do zamykającego listę propagandzisty.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Jerzy-Benedykt 12 września 2018 15:43
12 września 2018 15:57

Tak na pierwszy rzut oka kluczem jest: roznorodnosc pogladow, opcji i wyznan, ale "Polska w sercu", choc pewnosci nie mam..

Ja sie ciesze z Orderu dla Zofii Kossak.

zaloguj się by móc komentować

Jerzy-Benedykt @jestnadzieja 12 września 2018 15:57
12 września 2018 16:06

"Polska w sercu" towarzyszyła bolkowi kiedy wpinał w klapę garnituru wizerunek NMP. Tegoroczni odznaczeni znacznie pogarszają wizerunek PAD w moich oczach. Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @Jerzy-Benedykt 12 września 2018 16:06
12 września 2018 16:26

Tak sie tylko na glos zastanawiam nad tym kluczem, pojecia nie mam.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @jestnadzieja 12 września 2018 16:26
12 września 2018 18:31

Ja też nie mam pojęcia. Tyle że ani się nie zastanawiam, ani zastanawiać nie mam potrzeby.

zaloguj się by móc komentować

zkr @Jerzy-Benedykt 12 września 2018 15:43
12 września 2018 19:54

Matematyk to mało powiedziane. Jest to najwybitniejszy polski naukowiec XX wieku. Zaryzukuję stwierdzenie, że nie ma na świecie matematyka czy fizyka, który się z tym nazwiskiem nie zetknął. Nie ma takiej możliwości.

Z drugiej strony bardzo mało osób wie, że był to Polak, ze Lwowa, współtwóca lwowskiej szkoły matematycznej, będacej czymś unikalnym na skalę śwatową.Ale my nie potrafimy promować takich rzeczy.
Potrafimy tylko katować wszystkich swoja martylogią.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk
12 września 2018 22:29

Uważam, że ktoś tu zwariował, ale nie Pana Szanwnego mam na myśli.

:) Pozdro!

zaloguj się by móc komentować

onyx @zkr 12 września 2018 19:54
12 września 2018 23:29

Wszystkich i siebie przede wszystkim. Właśnie kolejne patriotycznie obudzone pokolenie jest katowane jakby ktoś szyskował kolejne kamienie na szaniec...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @onyx 12 września 2018 23:29
13 września 2018 06:15

Może tylko na wyjście z UE. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Jerzy-Benedykt 12 września 2018 16:06
13 września 2018 12:35

Nieprawda. Bolek Polski w sercu nie miał nigdy. To już bardziej Korczak.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Jacek-Jarecki 12 września 2018 22:29
13 września 2018 12:36

Owszem. Zwariował. Tyle że nie dziś ani nawet przedwczoraj.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Grzeralts 13 września 2018 06:15
13 września 2018 12:52

Ok ale wyjście a raczej wypchnięcie z UE też będzie po to żeby nas rozwalcować jako element obcy i już zbędny. Na jedno wychodzi jeśli na samym końcu znów ma być krew na ulicach miast.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 13 września 2018 12:35
13 września 2018 13:02

Pistolety TT już się rozstrzelały i walą jak popadnie:

https://twitter.com/AnitaSchelde/status/1039883701298098177?s=19

Obawiam się, że ten atak na wszelkich "obcych" nakręci się w Polsce do takiego stanu, że różne głupki zaczną rzucać kamieniami w turystów.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 13 września 2018 13:02
13 września 2018 18:05

Nikt tak się nie nadaje na ten order jak Jennefer Anita Schelde. Nazwisko juz ma jak należy.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować