-

krzysztof-osiejuk : To ja

Nasi napadają

      Dotychczas chyba nie odzywałem się w kwestiach doraźnej polityki, a już z całą pewnością nie pisnąłem choćby jednym słowem na temat tak zwanej „reformy sądownictwa”. Pierwszym tego powodem było to, że w ogóle bardzo się staram nie wcinać miedzy przysłowiowy kieliszek a zakąskę, a poza tym, przepraszam bardzo, ale cóż jest interesującego w komentowaniu spraw całkowicie oczywistych? A za taką mianowicie uważam bezwzględną konieczność zrobienia ostatecznego porządku z ową sędziowską, czy, może lepiej, całą prawniczą korporacją. Było jednak tak, że przy okazji ostatniej awantury pojawiła się pewna kwestia, która mi nie dawała spokoju, no ale, jak mówię, ani mi w głowie było zawracać ludziom tymi swoimi dylematami głowę, więc siedziałem cicho. No i oto wczoraj pod koniec dnia odezwał się Prezydent, ogłoszając, że nie podpisze ustawy o Sądzie Najwyższym, o ile Sejm nie przyjmie jego nowelizacji ustawy o wyborze członków Krajowej Rady Sądownictwa, gdzie o wyborze sędziego ma decydować już nie zwykła większość sejmowa, ale 3/5 głosujących.

      Kiedy to usłyszałem, przyznaję, że odetchnąłem z ulgą, przede wszystkim dlatego, że Prezydent zadeklarował gotowość podpisania ustawy o Sądzie Najwyższym, na której nam wszystkim bardzo zależy, ale też przez to, że on swoim oświadczeniem rozwiązał problem owego KRS-u. Ja bowiem nie mogłem znieść sytuacji, kiedy naczelnym argumentem za tym, że zmiany w systemie sprawiedliwości są jak najbardziej uczciwe i nie mające niż wspólnego z polityką, jest to, że sędziów Sądu Najwyższego nie będzie wybierał Sejm, ale wskazani przez Prawo i Sprawiedliwość sędziowie. Przepraszam bardzo, ja jestem starym kaczystą i do końca moich dni będę głosował na Prawo i Sprawiedliwość, ale to w żaden sposób nie oznacza, że jestem idiotą, który nie rozumie, co się dzieje. Nie może być bowiem tak, że politycy Prawa i Sprawiedliwości uznali, że z tą swoją nędzną większością jakoś dociągną do następnych wyborów, potem się zobaczy, a ja się będę na to głupio uśmiechał. Niech się może trochę bardziej postarają i bardzo dobrze, że prezydent Duda ich do wyjścia z tej gnuśności zmusił.

      Ale jest jeszcze coś, co uważam za dużą korzyść płynącą z prezydenckiego gestu. Otóż on w ten sposób przekazał części parlamentarnej opozycji bardzo czytelną wiadomość, że oto przed nimi ostatnia szansa, by zdążyć na pociąg, który już za chwilę odjedzie. Że oni oczywiście dostaną miejsce w wagonie towarowym, i na razie lepiej już nie będzie, ale przynajmniej nie zostaną na peronie ze Schetyną i Petru i tą całą bandą durniów, którzy dziś się cieszą, że może Adrian stał się wreszcie Andrzejem. Mało tego. On również pokazał tej naszej nieszczęsnej Europie, że zmiany, jakie  następują w Polsce, mieszczą się jak najbardziej w cywilizacyjnym standardzie i w ten sposób większości z nich zwyczajnie zamknął usta. Ale i to nie koniec. Dzięki temu wystąpieniu, Andrzej Duda zapewnił nam bardzo dobrą przyszłość. Właśnie tak. Przyszłość.

      I oto, proszę, sobie wyobrazić, w pierwszej reakcji na wystąpienie prezydenta Dudy, publiczna telewizja poprosiła o wypowiedż najpierw Jerzego Targalskiego, następnie Jacka Karnowskiego, potem jakiegoś anonimowego podobno prawnika, a na końcu – to nie żart – Mariana Kowalskiego, z których każdy, w mniej lub bardziej bezpośredni sposób, oskarżył Andrzeja Dudę o zdradę. Targalski posunął się wręcz do tego, że użył słowa „Targowica”.  Oglądałem relację Telewizji Polskiej i, powiem szczerze, byłem pod wrażeniem. To co oni – a mnie tu oczywiście, ze zrozumiałych względów,  najbardziej zajmuje Karnowski –  odstawili, w pierwszej chwili po tym jak Prezydent wygłosił swoje oświadczenie, pozwoliło nam wszystkim niemal w jednej chwili zorientować się, kto jest kim.

     Kiedy piszę ten tekst, czytam, że odbyło się spotkanie Prezydenta z marszałkami Sejmu i Senatu i że skuteczna i pełna reforma sądownictwa pozostaje niezagrożona, co tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że my tu tak naprawdę wiemy tylko tyle, ile nam się wiedzieć pozwoli. Rzecz w tym, że myśmy tę prawdę znali od zawsze, a taki Karnowski z Targalskim poznali dopiero co i w tym momencie znaleźli się tuż obok takiego Tomasza Lisa. Co za wstyd.

      Spieprzać, dziady!!!

 

Zapraszam wszystkich do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie są do kupienia moje ksiązki. Polecam serdecznie.tagi: andrzej duda  tvp info  jacek karnowski  jerzy targalski 

krzysztof-osiejuk
19 lipca 2017 10:05
31     1985    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
jolanta-gancarz @krzysztof-osiejuk
19 lipca 2017 11:43

A wystarczyło trochę pokory, żeby stwierdzić, że nie znając projektu ustawy o KRS (i zmianie organizacji sądów), nie mogą się wypowiadać na temat prezydenckich propozycji.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @jolanta-gancarz 19 lipca 2017 11:43
19 lipca 2017 11:48

Nawet nie to. Wystarczyło ruszyć głową, by wiedzieć, że tam nie ma miejsca na takie niespodzianki. W tym momencie w TVP Info występuje Karnowski i gada to samo, co wczoraj. On jest jednak tępy.

zaloguj się by móc komentować

bolek @krzysztof-osiejuk
19 lipca 2017 12:55

Bardzo ładnie to skomentowałeś :)

zaloguj się by móc komentować

Caine @krzysztof-osiejuk
19 lipca 2017 14:40

Marian Kowalski? Serio?!

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk
19 lipca 2017 14:53

A najpiękniejsze jest to, że "opozycja" i tak będzie głosować przeciw poprawkom PADa, bo "nie o take veto" im chodziło...

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk
19 lipca 2017 14:55

Biedna Unia też stanie w wielgachnym rozkroku, bo 3/5 to niby większy procent demokracji w demokracji, ale przecież nie o taką demokrację w tym kraju chodzi...

zaloguj się by móc komentować

Paris @krzysztof-osiejuk
19 lipca 2017 17:48

Wlasnie skonczylam czytac Pana wpis...

... dziekuje, ze odniosl sie Pan do wczorajszego "wydazenia". 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
19 lipca 2017 18:08

Tak sobie kompinuję, ze Trump nie bez powodu przyjechał do Polski.

I niewątpliwie przywiózł jakoweś instrukcje dla prezydenta A. Dudy.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Caine 19 lipca 2017 14:40
19 lipca 2017 19:51

Serio, serio. Pan Marian już jakiś czas temu skręcił na Wylatowo.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk
19 lipca 2017 20:02

Chciało by się użyć zwrotu "najśmieszniejsze jest to..." ale tu w sumie nie ma nic śmiesznego bo to wciąż jest dogrywka "Nocnej zmiany" tylko że teraz głosy liczy Schetyna Grzegorz a Wałęsa raz nawołuje do zamykania a raz sam się zamyka w izbie chorych. Najśmieszniejsze jest to, że tzw. veto Prezydenta nie dotyczy całej rady KRS a 15 jej członków z 25. Ruch politycznie pierwszoligowy bo otwiera pole do działań na kilku frontach. Po przeprowadzeniu tej ustawy będzie System w Polsce pozamiatany tak jak nigdy dotąd od II Wojny.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Caine 19 lipca 2017 14:40
19 lipca 2017 23:33

A czemu nie? Jest jak jest.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 19 lipca 2017 14:53
19 lipca 2017 23:35

No tak. W pierwszej chwili uznali, żę pojawiła się szansa, ale już po chwili wyszło na to, że to już koniec.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Paris 19 lipca 2017 17:48
19 lipca 2017 23:36

A ja tylko czekam aż Pani zrozumie, ze nie ma do czynienia z idiotami i zejdzie z tego płotu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 19 lipca 2017 18:08
19 lipca 2017 23:37

Źle Pan kombinuje. Ja bym się wstydził.

zaloguj się by móc komentować

Paris @krzysztof-osiejuk 19 lipca 2017 23:36
20 lipca 2017 01:16

Ok...

... Panie Krzysztofie, pewnie ze nie wszystko rozumiem - zreszta nigdy tak nie twierdzilam... nie wszystko tez jest dla mnie takie latwe do zrozumienia... przewaznie chce, badz staram sie rozne rzeczy, sprawy czy ludzi zrozumiec...

... ale znowu czegos nie rozumiem z Panskiego komentarza... mianowicie... co mam zrozumiec tym razem, kto to sa ci idioci i z jakiego plotu mam zejsc ?

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Paris 20 lipca 2017 01:16
20 lipca 2017 04:09

Pan Krzysztof jest czasami......no, jak by to powiedziec... impulsywny.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk
20 lipca 2017 08:09

Dziennikarze po obydwu stronach są przezabawni. Z jednej strony noszą po kieszeniach miniaturowe buławy, które sami sobie kupili na przysłowiowych "żydach" i dzięki tak taniemu nabytkowi, raczą udawać analityków i komentatorów, z drugiej zaś, na skutek zbytniej gorliwości, a może skazy umysłowej, koniecznie chcą być harcownikami latającymi na marnych szkapach swych wątpliwych talentów i gołymi tyłkami świecąc, zagrzewać do boju stojące w ordynku bojowe hufce. 

Budzą moje najwyższe zdumienie!

zaloguj się by móc komentować

malwina @krzysztof-osiejuk
20 lipca 2017 08:49

Karnowscy dzien w dzien powtarzaja (w nich samych komentuja) cala te holote. juz to kiedy napisalam: nie komentuja Brauna, Karonia, Zebrowskiego czy Maciejewskiego. W kolko tylko Wielgus, Petru, Schetyna itp. - no coz z kim przestajesz, takim sie stajesz.

 

i stali sie: durniami z aspiracjami.

zaloguj się by móc komentować

malwina @krzysztof-osiejuk
20 lipca 2017 08:50

sorry, mialo byc: wg nich samych "komentuja"

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @malwina 20 lipca 2017 08:49
20 lipca 2017 09:07

myślę, że Karonia wkrótce zaczną komentować, skoro Gadowski juz go promuje 

https://www.youtube.com/watch?v=b_mf3SuO-Yw

zaloguj się by móc komentować

onyx @ainolatak 20 lipca 2017 09:07
20 lipca 2017 18:25

Karoń jest bezpieczny bo poza gadaniem nic za nim nie stoi. G. Braun jest telewizyjnie nieobliczalny a Żebrowski to już książki i konkretna wiedza o budowniczych PRL/IIIRP.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @ainolatak 20 lipca 2017 09:07
20 lipca 2017 19:09

Ach Gadowski, ten to jest, szkoda, że szluga nie zapalił :)

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @parasolnikov 20 lipca 2017 19:09
20 lipca 2017 19:39

Obejrzałem do momentu jak popił kawki z filiżanki. Może potem i fajke odpalił?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Kuldahrus 20 lipca 2017 19:39
20 lipca 2017 19:49

Ja dałem rade jakieś 7 minut, także w sumie nie wiadomo ...

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 20 lipca 2017 04:09
20 lipca 2017 19:56

Sama tez jestem... dosyc impulsywna.  Dziekuje za probe wyjasnienia.

zaloguj się by móc komentować

Paris @krzysztof-osiejuk 19 lipca 2017 23:36
20 lipca 2017 20:49

W dzisiejszym wpisie zamiescil Pan m.in. takie zdanie... "Nie bardzo lubie dzielic sie refleksjami na tematy biezace, ktore dzis sa, a jutro nawet pamiec o nich skutecznie blednie".

No i - w sumie - racji Panu nie moge odmowic... jesli to Pan mial na uwadze - to chyba zrozumialam... i schodze juz z tego plotu... trudno.

 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @onyx 20 lipca 2017 18:25
20 lipca 2017 21:03

dokładnie...bezpieczny 

sam z resztą bardzo pokornie przedstawia jako dyletant, więc jak tu go nie promować :/ Przeciez kogoś muszą bo nie mają żadnych perełek w swoim zestawie

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @parasolnikov 20 lipca 2017 19:09
20 lipca 2017 21:07

ja nie mogę go odlądać, bo od razu zastanawiam się gdzie jest zaszyty ;) staram sie tylko słuchać, ale nawet to stukanie filiżanką o spodek i wystudiowane siorbnięcia, żle na mnie działają

poświeciłam się tylko, zeby wysłuchac kogóż on tak będzie polecał

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @parasolnikov 20 lipca 2017 19:09
21 lipca 2017 03:30

Tak, ja zastanawiam sie dlaczego ten Gadowski wystepujac przed kamerami zawsze wyglada jak menel ktory od 3 dni pije na lawce w parku.

Ale tak naprawde to ja nie dalem rady gdy zobaczylem na moment na mownicy sejmowej niejakiego Bartosza Arlukowicza. Ten czlowiek albo jest dreczony przez przez alkohol albo przez jakas powazna chorobe. A moze jedno i drugie.

Bo nie zakladam ze zaszkodzila mu przynaleznosc do Platformy.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Szczodrocha33 21 lipca 2017 03:30
21 lipca 2017 08:11

To wszystko jest hucpa. Taki show dla tubylców, żeby nie zamykać sobie różnych dróg na przyszłość. Ot, realia terytorium zależnego z kultem cargo jako religią państwową. Nie wiem tylko, jak duża część mocodawców ma świadomość, że realnie jesteśmy jednak dużym, stosunkowo samowystarczalnym państwem, z katolicyzmem jako religią państwową. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować