-

krzysztof-osiejuk : To ja

O 400 muzułmanach, w drodze by nas wytruć za pomocą kebaba

Dziś zachęcam do czytania najnowszego wydania „Warszawskiej Gazety”, a w niej mojego cotygodniowego felietonu. Powinno być dobrze.     

 

 

      O tym że chorzowskie planetarium zostanie zamknięte na dwa lata, po to by po całkowitej przebudowie, przybrać formę czegoś na kształt wielkiego centrum nauki, mówiło się od dawna. Plan zakładał, że już w roku 2020 przy dotychczasowym obiekcie powstanie nowy budynek o powierzchni niemal 3 tys. m2, w którym będzie się mieściła wielka interaktywna wystawa edukacyjna. W starym budynku znajdzie swoje miejsce stanowisko z przekrojem Ziemi, platforma z makietą miasta, kolumna pogodowa oraz symulator lotu w kosmos i platforma wstrząsów. Na początek prac wyznaczono dzień 1 lipca, większość pracowników została wysłana na bezpłatne urlopy… i w tym momencie okazało się, że nie ma firmy, która by przyjęła to zlecenie. Czy może poszło o pieniądze? Nic podobnego: wszyscy ci, którzy mogliby się do tej roboty nadawać, akurat byli bardzo zajęci czymś innym, a przed sobą mieli kolejkę nowych terminów. Z tego co wiem, dziś Planetarium stoi puste i szuka kogoś, kto pragnie zarobić 100 milionów złotych, z obawą, że jako pierwszy pojawi się ktoś z masą wolnego czasu i pustym portfelem.

       Nie trzeba być bacznym obserwatorem sytuacji na rynku pracy, nie tylko w branży budowlanej, by wiedzieć, że Polska weszła w okres poważnego kryzysu, którego dalszy los stanowi prawdziwą zagadkę. Tuż obok mnie w błyskawicznym tempie i z tego co widzę, nadzwyczaj fachowo, odremontowana została kamienica wcześniej stanowiąca typąwą ruinę regularnie podpalaną przez okoliczną menelownię. Parę kroków dalej we wszystkich możliwych kierunkach dzieje się dokładnie to samo, a to co interesujące to fakt, że owe prace prowadzone są ukraińskimi rękami.

       Widzimy też coś jeszcze. Oto w moim mieście powstały właśnie dwie fantastyczne wręcz egzotyczne restauracje, jedna – kolejna już zresztą – z kuchnią indyjską, druga, być może jeszcze smaczniejsza i bardziej przyzjazna, serwująca potrawy libańskie. Nie wspominam tu oczywiście całej serii tureckich kebabowni. O rzut kamieniem stąd wyrosły dwa biurowce IBM, gdzie znaczna część obsługi to Hindusi. I nic nie wskazuje na to, by ta tendencja miała się zmniejszać.

        Czy to jest coś, co nas powinno martwić? Dopóki nie będzie na tym cierpieć Polska, jedynym realnym zmartwieniem jest to, że wśród części z nas  doszło do autentycznej histerii, której symbolem są kolejne – kompletnie niedorzeczne zdjęcia – kobiet w muzułmańskich chustach na głowach. Tymczasem statystyki za rok 2017, gdy chodzi o pozwolenia na prace wyglądają nastepująco: 200 tys. Ukraińców, 10 tys. Białorusinów, 15 tys. obywateli Indii, Bangladeszu oraz Nepalu, z 400 osobami z Afryki na końcu. Czterysta osób z Afryki i to jest, jak rozumiem, powód do rozpaczy?

       Tymczasem Planetarium czeka aż wreszcie pojawi się jakiś porządny polski narodowiec, założy firmę budowlaną i udowodni, że Polak potrafi nie gorzej, a kto wie, czy nie lepiej. A jego żona otworzy sieć polskich restauracji, gdzie pokaże światu co potrafi porządny polski gołąbek.

 

 

Tu na miejscu zostały mi już tylko dwa tytuły: „Rock and Roll, czyli podwojny nokaut” oraz dwie ostatnie „Zyty”. Oczywiście, wciąż można korzystać z oferty księgarni www.basnjakniedzwiedz.pl. Niezmiennie zachęcam.

 tagi: praca  imigranci  planetarium 

krzysztof-osiejuk
16 września 2018 09:58
50     3193    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Krzysztof5 @krzysztof-osiejuk
16 września 2018 10:27

...wreszcie pojawi się jakiś porządny polski narodowiec, założy firmę budowlaną i udowodni, że Polak potrafi nie gorzej, a kto wie, czy nie lepiej. A jego żona otworzy sieć polskich restauracji, gdzie pokaże światu co potrafi porządny polski gołąbek.

 

To jest qr.a dno i nędza jak nizej,

https://www.youtube.com/watch?v=iKFI-eZPPfE

zaloguj się by móc komentować

LES @krzysztof-osiejuk
16 września 2018 10:34

To jest realizacja przekazu dnia, czy też   w lot łapiecie mądrość etapu ? Pare dni temu Pereira  wyśmiał lęki ,również narodowców, przed   inwazją ładnych hindusek . Jesli sądzisz , że ten budynek nie jest budowany - na marginesie dodam , że potrzebny nam jak psu piata noga- z powodu braku milionów imigrantów żyjacych na socjalu ufundowanym przez Polaków , to zywczajnie nie masz pojecia o sprawach , w których sie wypowiadasz . Polska przesiębiorczość , ta oparta na własnej inicjatywie i nie podłaczoną pod budżet , jest krok po kroku niszczona przez PIS. 

zaloguj się by móc komentować

Anbum @krzysztof-osiejuk
16 września 2018 10:56

Nowy budynek o powierzchni 3 kilometry kwadratowe? Z rozmachem działa nasza władza.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
16 września 2018 11:02

Witam trzech nowych czytelników i żałuję że wpadliście tylko na chwilę.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
16 września 2018 12:43

Ja czuje się trochę nieswojo widząc taką reklamę, przed odwiedzeniem Zakopanego.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ApesCornelius 16 września 2018 12:43
16 września 2018 12:52

To jest reklama? Bardzo ciekawe.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 16 września 2018 11:02
16 września 2018 13:12

Ta nagonka skończy się tym, że te kołki będą rzucać kamieniami w turystów. Mnie zastanawia ten atak na Hindusów z pominięciem np. Chińczyków, których w Polsce mieszka od dawna kilkuset. Robią interesy, pracują, założyli tu rodziny i szafa gra i nikt się nie czepiał. W znajomej szkole miasto niedawno ogłosiło przetarg na budowę hali sportowej i termo-remont samej szkoły. Przetarg wisi dwa miesiące, kasa zabezpieczona czeka i nie ma chętnych. W budżetówce jest jeszcze ten problem, że przetarg jak sama nazwa wskazuje nie może się odbyć jeśli oferent jest tylko jeden bo trzeba wybrać najtańszą ofertę. Dzień rozpoczęcia budowy jest wyznaczony a zima za pasem. Z drugiej strony znam temat budowy boiska sportowego o bezpiecznej nawierzchni tzn. zrobionej z gumowego granulatu. Boisko zrobiono, miasto odebrało a miesiąc później zostało zamknięte bo granulat zaczął się sypać. Firma dokonała jakichś napraw, które wytrzymały kolejny miesiąc a następnie rozpłynęła się we mgle. Obecnie dziury w gumowym boisku są wypełniane betonem bo inaczej się tego zabezpieczyć nie da. Firma była polska i urzędnicy, którzy budowę nadzorowali i odebrali też byli rasy białej bez domieszek krwi hinduskiej czy broń Boże arabskiej. Strona rządowa odnośnie statystyk cudzoziemców w Polsce:

https://migracje.gov.pl/statystyki/zakres/polska/typ/dokumenty/widok/mapa/rok/2018/?x=0.7994&y=0.7391&level=0.4353

zaloguj się by móc komentować

onyx @ApesCornelius 16 września 2018 12:43
16 września 2018 13:15

To jest jeszcze gorsze bo nakręcone przez Chinkę a ci jak wiadomo trzymają się mocno i zalewają świat czym tam chcą.

https://youtu.be/-iSIsIdlOH4

zaloguj się by móc komentować

Kozik @Anbum 16 września 2018 10:56
16 września 2018 13:15

3000 m2, to według ciebie 3 km2? Może cofnij się do podstawówki i wróć potem.

 

zaloguj się by móc komentować

szarakomorka @krzysztof-osiejuk
16 września 2018 13:28

1. Ja się zastanawiam dlaczego Polakom nie opłaca sie pracować i otwierać np. takich restauracji a wolą tą samą robotę wykonywać nie u sibie a u Niemca, Anglika, czy Irlandczyka. 

Dlaczego polski sklep to jest shop, kawiarnia - cafe,   itp, itd.

2. Żydzi szukali swojej Ziemi Obiecanej, teraz z ich metody korzystają arabowie.

Nie szanujemy tego co mamy (a dosadniej: W du.ach nam się poprzewracało).

Z całym poparciem dla Dobrej Zmiany, ale dlaczego ukrywany jest tzw. "protokół z Marakeszu". Z jednej strony chciałoby sie nieba im przychylić z drugiej każą mi się zastanawiać czy nie robią mnie w balona. Taki to jest los "szaraczka".

 

zaloguj się by móc komentować


Kuldahrus @onyx 16 września 2018 13:12
16 września 2018 14:41

" Firma była polska i urzędnicy, którzy budowę nadzorowali i odebrali też byli rasy białej bez domieszek krwi hinduskiej czy broń Boże arabskiej."

Sedno sprawy. Tylko ciężko jest wytłumaczyć niektórym, że to nie rząd, PiS, J. Kaczyński etc. ściąga tu na siłę obcokrajowców, a lokalne układziki powodują, że Polacy muszą wyjeżdzać za granicę, a w ich miejsce wchodzą jak w masło ukraińcy, czy hindusi.

Przykład pracowników ukraińskich chyba jest tu najlepszy. Lokalne sitwy i zachodnie korporacje nazywane górnolotnie "pracodawcami" zamiast zorganizować godne warunki pracy dla polskich pracowników wolą ściągać tu ukraińców, ale propaganda idzie, że to rząd ich ściągnął. To, że na Ukrainie poziom życia spadł poniżej poziomu trzeciego świata, do tego stopnia, że 1500zł pozwala na przeżycie dwóch miesięcy na Ukrainie, to też nie przypadek przecież, ale dla niektórych to jest za trudne do zrozumienia.

zaloguj się by móc komentować

Robo @krzysztof-osiejuk 16 września 2018 13:45
16 września 2018 14:59

To nie do konca trafne okreslenie , kto byl tam wsrod nich dluzej niz dwa tygodnie juz tak jednoznacznie nie stwierdzi . Spoleczenstwo kastowe mocno trzymane w ryzach przez sluzby i policje ,lacznie z karami cielesnymi wprost na ulicy. Potrafia u nas zagospodarowac wiele niszy bo tam byle pomocnik ma pomocnika ktory ma jeszcze trzech pomocnikow. Dlatego imaja sie wszystkiego by zarobic kilka rupi. Gwalty ,morderstwa ,samasady ,slamsy sa tam niemal na porzadku dziennym. 

Wracajac do arabow ,turkow czy murzynow ,bo o ukraincach nie ma co mowic ,jest oczywiste ze sa w ilosci minimum milionowej.

W Warszawie w centrum jest ich bardzo duzo , na kazdym kroku i nie chodzi o to czy to Pis ich sprowadza ,tylko o to ,ze ich przybywa. Na dyskotekach  sa murzyni widac ich ,  w ogrodkach siedza arabscy mlodziency, turcy czy im podobni agresywnie jezdza samochodami. Hindusow pomijam ,bo oni pracuja jako kurierzy ,taksowkarze , pizza-boy itp. I nie sa tak butni jak pozostale wymienione nacje . 

Onyx prosze nie mowic ze ktos bedzie rzucal w turystow kamieniami ,to sie moze wszedzie zdarzyc . Ale jeszcze raz podkreslam ,ze przybywa arabow i murzynow. Jesli twierdzisz  ,ze bije piane ,zapraszam cie do Warszawy i zaloze sie z toba o dowolna kwote ,ze nie przejdziesz 30sekund w dzien nie zauwazajac wyzej wymienionych ,scisle centrum miasta.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Robo 16 września 2018 14:59
16 września 2018 15:13

Które moje określenie nie jest do końca trafne?

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 16 września 2018 13:45
16 września 2018 15:24

Wiem, że są okay bo z nimi pracowałem. Pracowałem też z Pakistańczykami i też byli okay. Ciekawi mnie mechanizm który powoduje u różnych poszukiwaczy sprzeczności widzenie wszędzie Hindusów a zupełne nie widzenie np. Azjatow. Co ma Hindus do wiatraka?

zaloguj się by móc komentować

Robo @krzysztof-osiejuk
16 września 2018 15:27

Przekornie odpowiem pytaniem , dlaczego wedlug Pana hindusi sa okay , co takiego maja czego nam brak? 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Robo 16 września 2018 14:59
16 września 2018 15:31

Warszawa to tygiel kulturowy jak każda stolica na świecie. W Bydgoszczu ze świecą szukać poza studentami czy pracownikami baz natowskich. Są pracownicy i całe rodziny ze wschodu, murzyni też się pojawiają i co z tego? Pojedź do Anglii to w 30 sekund spotkasz 30 Polaków. A przy takim rozkręcaniu narracji rzucanie kamieniami w turystów to tylko kwestia czasu. No i ponowię pytanie, czemu nikt się nie czepia Chińczykow? Złamanego słowa o nich nie słyszę w sieci.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Robo 16 września 2018 15:27
16 września 2018 15:35

Nie powiedziałem że oni mają coś czego nam brak. Próbuj dalej, a ja w tym czasie zastanowię się co z Tobą zrobić.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 16 września 2018 15:31
16 września 2018 15:37

Ja bywam w Warszawie i to co się rzuca w oczy to blade, ubrane na czarno dziewczyny z satanistycznymi tatuażami.

zaloguj się by móc komentować

Robo @onyx 16 września 2018 15:31
16 września 2018 15:39

Odpowiem ale to bedzie wylacznie moja opinia . Chinczycy ,wietnamczycy itp naplywali do nas w latach 90tych kiedy nie bylo problemu multi kulti . Byli grzeczni ,przepraszali ,ze zyja ,nikogo nie atakowali nie szykanowali mam na mysli nas Polakow. czasem miedzy nimi dochodzilo do awantur ale szybko ktos starszy interweniowal je wyciszal i konczyl. Mowie o azjatach handlujacych w centrach na stadionie czy budkach. Z wszystko placili ,nie mieli najmniejszych roszczen i nie wywyzszali sie . Cichutko sumiennie i ciezko pracowali. Ich dzieci w szkolach itegrowaly sie blyskawicznie i nie stwarzaly problemow z rowiesnikami. Tyle chyba wystarczy.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
16 września 2018 17:32

"wreszcie pojawi się jakiś porządny polski narodowiec, założy firmę budowlaną i udowodni, że" najlepiej zarabia się zatrudniając ukraińskich budowlańców. Rynek, a raczej ludzie na tym rynku aktywni, nie wiedzą, co to 100 lecie niepodległości, ani "substancja narodowa", ani "swoboda inicjatywy ekonomicznej", ani litość.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 16 września 2018 15:37
16 września 2018 18:54

No mowię, że tygiel. W Bydgoszczu nawet takich dziewczyn za dużo nie ma. Oczywiście nieco przerysowałem bo pojedyńcze sztuki różnych nacji się trafiają ale to co się nakręca w sieci to jakiś cyrk.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Robo 16 września 2018 15:39
16 września 2018 18:59

Acha i wg Ciebie Hindusi są roszczeniowi, wywyższają się, za nic nie płacą i robią siwy dym po knajpach tak?

zaloguj się by móc komentować

Robo @onyx 16 września 2018 18:59
16 września 2018 19:43

 ""Hindusow pomijam ,bo oni pracuja jako kurierzy ,taksowkarze , pizza-boy itp. I nie sa tak butni jak pozostale wymienione nacje . ""

     Tak wyzej jest napisane - komentujac czytaj caly komentarz. 

  Ale skoro tak stawiasz sprawe to odpowiem czy rowniez Hindusi wyznajacy Allaha sa wedlug Ciebie tacy pokojowi i przyjazni. Bo nawet hindusi o ktorych ja  pisze czyli wyznawcy hinduizmu ,potrafia brutalnie napastowac biale kobiety w dyskotekach Bombaju lacznie z macaniem jak i otaczac szczelnym kregiem 20-30 facetow opalajaca sie biala kobiete na publicznej plazy w tym ze Bombaju . I sytuacja staje sie bardzo nerwowa. Kobieta w ich hierarchi stoi nizej , sa malzenstwa z 13latkami a wdowy traktuje sie jak tredowate.  Oszustwa i naciaganie  turystow to norma na nie porowywalnnie wieksza skale niz u nas.  A to ,ze z nimi pracowales na obcej ziemi gdzie nie podskakuja jak u siebie ,to chyba nie do konca oddaje ich mentalnosc. Pojedz najlepiej z kobieta nie brzydka na kilka miesiecy do nich.

  Acha Hindus mieszkaniec polwyspu a hindus to wyznawca hinduizmu tak chyba jest poprawnie. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
16 września 2018 21:47

Bo do nas jadą porządni nielegalni imigranci, a nie żadni uchodźcy.

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk 16 września 2018 13:45
17 września 2018 00:09

Hindusi mają pewną właściwość w danych okolicznościach interesującą. Mianowicie, tam u siebie każdy Hindus i każda tamtejsza społeczność są mniejszością i traktują się jako mniejszość. Stąd inne (szersze) znaczenie ma dla nich tolerancja. Normalnemu Hindusowi do głowy nie przyjdzie, aby dążyć do lokalnej dominacji osiągając lokalną większość.

Poza tym, czy ktoś widział Hindusa walącego do Europy po socjal?

 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 16 września 2018 21:47
17 września 2018 00:33

Do nas nielegalnie nie wjeżdżająani uchodźcy, ani imigranni. Powiem Ci szczerze, że mnie zaskoczyłeś.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 17 września 2018 00:09
17 września 2018 00:34

Oczywiście że nie. Poza tym każdy Hindus ma urzędowo zapewniony wjazd do Wielkiej Brytanii z tego tytułu, że oni tam traktują go jak swego.

zaloguj się by móc komentować

onyx @Robo 16 września 2018 19:43
17 września 2018 09:41

Czytam wszystko nawet to co napisałeś o Hindusach w Bombaju. Tylko co z tego wynika i jak to się ma do tematu?

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk
17 września 2018 10:45

To muszą być jakieś bardzo stare "fakty", albo kolega @Robo jest dobrze wiekowy, bo już dobre ćwierć wieku jak miasto nazywa się Mumbai.

Ono zawsze miało legendę niczym z piekła z tym, że nieliczne przypadki napaści na białych, czy w ogóle na turystów, po prostu rozmywają się w tamtejszych wielkich liczbach (słynny napad na super hotel Taj Mahal nie był hinduski przecież).

Według mojego doświadczenia u Hindusów wyrażnie przeważa życzliwość, niż niechęć, albo pretensje względem obcych. Między nimi każdy jest zarazem obcy i swój. Nawet oni sami. To jest zupełnie inna kategoria społecznej zdolności współżycia we wzajemnym zróżnicowaniu, przy którym europejska siatka podziałów wygląda jak sieć na wieloryby. W akceptowaniu inności mają wielowiekową praktykę, która dla nas jest trudna do ogarnięcia nawet dołożywszy dużych chęci i wysiłku poznawczego. Oczekują wzajemnej akceptacji. To jest zupełnie inna postawa niż ta, z którą przybywają nachodźcy.    

zaloguj się by móc komentować

Robo @onyx 17 września 2018 09:41
17 września 2018 13:05

Jesli z tego nic zupelnie nie wynika to ja juz nie mam sily do tej dyskusji . Czepianie sie nazwy miasta to faktycznie wiele wnosi do tematu , miejscowi wciaz uzywali nazwy Bombaj a rzadziej Mumbaj a bylo to 10 lat temu . Kolego sympatyczny tam jest podzial ze wzgledu na plec ,wagony dla kobiet i mezczyzn sa oddzielne ,taka kultura , masz racje ,ze to pewnie tez nic nie wnosi do tematu .  Ludzie zalatwiaja wszystkie potrzeby na ulicy 3 metry od ciebie ,bez krepacji , smrod i syf ,taka to kultura. Pojedz posiedz troche i wtedy napisz jacy oni sa sympatyczni i tolerancyjni ,ok.

Po pobycie tam .

 Ja wole nasza kulture i pozwolisz ,ze zakonczymy ta dyskusje . Przynajmniej ja 

zaloguj się by móc komentować

orjan @Robo 17 września 2018 13:05
17 września 2018 13:29

Po parokrotnym pobycie "tam" ja również wolę naszą kulturę a przede wszystkim nasze warunki życia. Jednak nie o tym tu rozmawiamy, jak nam podobałoby się tam, ale o tym jak nam podobają się przybysze stamtąd tutaj.

Ponieważ z całą pewnością sa przybyszami z innej cywilizacji (tj. z innego niż nasz sposobu pojmowania i urządzania życia zbiorowego), krytycznym momentem jest, czy oni w swoich "genach" w ogóle dopuszczają koegzystencję, zwłaszcza nawzajem przyjazną? Ponadto, czy przyjeżdżają tutaj z zamiarem (kiedyś, kiedyś) podboju.

Dlatego podniosłem te właśnie cechy ichniej cywilizacji, które coś mogą rokować w tym temacie przybywania tutaj, a są cechami odróżniającymi od odpowiadających im cech cywilizacyjnych demonstrowanych przez nachodźców.

Można oczywiście zajmować się sraniem na ulicach, ale to nie jest cywilizacja, tylko warunki życia jakie im przypadły. W takich warunkach cywilizacja przejawia się tym, że jakoś trzeba to społecznie ułożyć zanim wypracuje się poprawę warunków. Scen degrengolady jak z Mad Maxa prędzej doczekasz się tutaj, niż u nich.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @Robo 17 września 2018 13:05
17 września 2018 14:23

Widzę że nie masz siły i sam sobie co kawałek zaprzeczasz więc już nie będę drążył. Daj znać jak Hindusi zainstalują te wagony dla kobiet w Polsce. Nie czepiałem się nazwy miasta tylko tego że rozmawiamy o tym co jest u nas a nie gdzie indziej.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
17 września 2018 16:33

To ja się wtrącę. Otóż ja rozumiem co kolega Robo ma na myśli i go częściowo rozumiem. To jest inna kultura i inny świat. Wystarczy sobie poczytać "A Passage to India" Forstera. Gdy chodzi natomiast o mnie, to ja tu mam zaprzyjaźnioną restaurację indyjską z pięcioma tamtejszymi kucharzami, właścicielem, również stamtąd, oraz kelnerką, która mi regularnie sprzedaje różne anegdoty. A więc co mam wiedzieć to wiem. Natomiast jeśli chodzi o mnie i mój komfort, oni wszyscy są dla mnie urzekająco uprzejmi, grzeczni, no i co najważniejsze, nie srają mi pod klatką.

zaloguj się by móc komentować

bendix @orjan 17 września 2018 13:29
18 września 2018 06:12

"Ponadto, czy przyjeżdżają tutaj z zamiarem (kiedyś, kiedyś) podboju."

A dlaczego mamy mieć obowiązek zastanawiania się nad takimi rzeczami?

Że nie wspomnę o tym że hinduiści w spokoju mordują u siebie Chrześcijan.

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @krzysztof-osiejuk 17 września 2018 16:33
18 września 2018 08:50

Tak to zwykle bywa z obcymi - czując się w jakimś stopniu gośćmi, starają się być uprzejmi i grzeczni wobec gospodarzy - to chyba taki naturalny ludzki odruch. Problem zaczyna się wtedy gdy liczba obcych przekracza w którymś momencie masę krytyczną i obcy nie czują się już gośćmi tylko gospodarzami. Te wszystkie "strefy no-go" to są właśnie miejsca gdzie to europejczycy mają być uprzedzająco grzeczni wobec gospodarzy. Jeżeli zaś chodzi o Hindusów to faktem jest, że oni raczej nie są nastawieni wrogo i konfrontacyjnie wobec nas. Hinduizm nie jest religią w przeciwieństwie islamu, która ma w swoim sednie przymus nawracania i z tego co wiem ichnie społeczności np. w Wlk. Brytanii gdzie jest ich całkiem sporo nie tworzą zamkniętych enklaw - choć z drugiej strony też i nie mają jakiejś specjalnej ochoty na asymilację z gospodarzami.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 17 września 2018 16:33
18 września 2018 09:34

Ja też go rozumiem tylko rozmawiamy o sytuacji w Polsce a to, że zawsze gdzieś "Murzynów biją" to każdy wie. Ostatnio widziałem pięciu Hindusów w małym mieście Kutnie, przyszli na koncert Kabanosa i świetnie się bawili, nikt nie zwracał na nich uwagi.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 18 września 2018 06:12
18 września 2018 13:43

Jestem pewien, że to nie członkowie RSS przyjeżdząją tu do pracy w Polsce.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @aszymanik 18 września 2018 08:50
18 września 2018 13:44

Akurat w Anglii oni się zasymilowali znakomicie. 

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @krzysztof-osiejuk 18 września 2018 13:44
18 września 2018 13:51

Ja pod pojęciem asymilacji rozumiem całkowite przyjęcie czegoś co możnaby nazwać kodem kulturowym gospodarza. To chyba jednak się nie stało - to, że oni się świetnie nauczyli angielskiego, nie podkładają bomb i nie srają na ulicach to chyba jednak za mało.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @aszymanik 18 września 2018 13:51
18 września 2018 13:54

Tak. To by było za mało. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @aszymanik 18 września 2018 13:51
18 września 2018 13:57

Oni nie musieli żadnego kodu kulturowego przyjmować, bo go już mieli zanim wyjechali z Indii. Na tym właśnie polega wielkość imperium. Na podobnym, acz inaczej wytworzonym zjawisku polegała swego czasu wielkość Rzeczpospolitej. 

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @krzysztof-osiejuk 18 września 2018 13:54
18 września 2018 14:05

No i jest.

Zasymilowany Hindus nie buduje sobie kawałka Indii w środku Londynu:

https://www.youtube.com/watch?v=Ro_V25eUQbk

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @aszymanik 18 września 2018 14:05
18 września 2018 14:10

A oto komentarz pod zalinkowanym filmem:

"Marmurowa Świątynia na neasden London. Znajduje sie tam również wiele sal i pomieszczeń dla różnych okazji ceremonialnych , których ten odłam hinduizmu ma wiele w roku. Mają własną szkołę, restaurację wegetariańską i sklep. W podziemiach świątynnych mieści się muzeum hinduizmu . W części pierwszej po wejściu mamy fajny sklepik z masą ciekawych rzeczy . Ta świątynia to częsty punkt na drodze turystycznej ludzi zwiedzających Londyn. Na przeciwko w linii prostej 1000m IKEA :-) i McDonald . Zderzenie dwóch światów . Zachodniej tandety i pięknej wschodniej i rozwiniętej kultury, gdzie materia jest nie na pierwszym miejscu :-) Ale w IKEI tłumy są znacznie większe :-)"

Ratunku! Biją nas Szwedzi!

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 18 września 2018 13:43
18 września 2018 14:14

Tego nie wiemy. I nie tylko RSS tam morduje "innych" jak sądzę.

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @Grzeralts 18 września 2018 13:57
18 września 2018 14:26

Imperium ma gdzieś jaki kod kulturowy ma niewolnik. Zapierdzielając przy krośnie może gadać sobie w jakim tam chce języku i modlić się choćby do kaczora Donalda.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 18 września 2018 14:14
18 września 2018 14:27

Właśnie tak. Praktycznie tylko RSS tam morduje innych.

zaloguj się by móc komentować

aszymanik @krzysztof-osiejuk 18 września 2018 14:10
18 września 2018 14:28

"Zderzenie dwóch światów" nie miałoby miejsca w przypadku "świetnej asymilacji".

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 18 września 2018 14:27
18 września 2018 14:34

No to mają ze mną problem. Bo ja nie zamierzam wnikać który z nich jest z RSS a który nie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 18 września 2018 14:34
20 września 2018 15:17

Z tych co mordują wszyscy są z RSS.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować