-

krzysztof-osiejuk : To ja

O Adrianie, który szczęśliwie trzyma nas za pysk

      Nie wiem, czy to jest tylko dziwne, czy może to już wstyd, niemniej jest faktem, że o tym, dlaczego prezydent Andrzej Duda jest przez ludzi złych i gnuśnych nazywany Adrianem, dowiedziałem się bardzo późno, a do tego czasu wydawało mi się, że ów Adrian funkcjonuje powszechnie tak jak dotychchczas fuckcjonowali Wiesiek, Ziutek, czy Janusz, tyle że już nie na poziomie tak zwanego buractwa, ale symbolu znacznie poważniejszego, związanego mianowicie z dość popularnymi w srodowiskach młodych bandytów Patrykiem, Sebastianem ewentualnie  Denisem. A to by świadczyło o tym, że oni jednak intelektualnie weszli na poziom nieco wyższy. Okazuje się, że jeszcze nie tym razem. Wygląda na to, że tym razem akurat zeszli o stopień niżej.

     Jak się dowiedziałem, imię Adrian pojawiło się dzięki pewnemu, popularnemu w Internecie, satyrycznemu programowi, przedstawiajacemu w komiczny sposób powszechny dzień Jarosława Kaczyńskiego, gdzie właściwie wszyscy są w mniej lub bardziej sposób sympatycznie zabawni, z wyjątkiem właśnie prezydenta Dudy, który, praktycznie jako jedyny, jest tam ukazany jako kompletny loser, który bardzo chce uzyskać dostęp do ucha Prezesa, tyle że prezes nawet nie wie, jak on ma na imię, a reszta go naturalnie wciąż kopie w tyłek, by się zechciał przesunąć, bo tarasuje drzwi.

     Jak mówię, z wyjątkiem być może jednego odcinka wspomnianego programu, nie udało mi się tym czymś zainteresować. Owszem, widzialem scenę gdzie prezydent Duda siedzi skromnie na krzesełlku przed gabinetem Prezydenta, w oczekiwaniu na to, że Prezes zechce go przyjąć,  i jest wciąż odsyłany z kwitkiem, poza tym jednak byłem skazany wyłącznie na internetowe komentarze, no i ostatecznie na owego „Adriana”. Ale też w tym samym momencie, kiedy sobie uświadomiłem, że w owym satyrycznym programie praktycznie jedyną absolutnie negatywną, traktowaną bez śladu sympatii, postacią jest prezydent Duda, zrozumiałem też, że za tym wyborem nie może stać przypadek. Tam wszyscy są w sumie w ten czy inny sposób prawdziwi, nawet jeśli wyszydzeni, czy zaledwie wyśmiani. Nawet minister Macierewicz, czy jeszcze bardziej minister Błaszczak dają się łatwo zidentyfikować, no i oczywiście budzą pewną sympatię, tymczasem prezydent Duda, jako ów Adrian, zasługuje wyłącznie na pogardę. W programie „Ucho Prezesa”, bo taki to coś nosi tytuł, jedynie prezydent Duda został pokazany jako ktoś, kto do tej wesołej trzódki zwyczajnie nie pasuje, jako worek nieszczęść i zwykły głupek.

      Ostatnie trzy dni spędziłem na weselnych uroczystościach swojego syna i prześlicznej Doroty, a tam miałem okazję spotkac się z kuzynem, który do niedawna pełnił ważną funkcję w jednej z ostanio przejętych w całości przez Prawo i Sprawiedliwość niezwykle eksponowanych instytucji, a jednocześnie człowiekiem, którego serce jest tak blisko idei Wielkiej Polski, jak moje własne nigdy nawet nie śmiało być. I on mi powiedział, że to wszystko to jest banda beideowych i zepsutych skurwysynów, z którą Prezes oczywiście próbuje walczyć, ale sam jeden zwyczajnie nie daje rady.

      I w tym momencie, wraz z gestem prezydenta Dudy, pojawia się pytanie, czemu oni postanowili się akurat wziąć za niego. A jednocześnie razem z nim odpowiedź jasna i czysta. Oni się wzięli za Dudę, bo czują, że dopóki on nas ma na oku, projekt „Dobrej Zmiany” jest niezagrożony. Szanujmy więc naszego Prezydenta. Bez niego leżymy i kwiczymy. Ta banda durniów nie zna umiaru i jeśli raz na jakiś czas nie dostaną po ryju, nic ich już nie postawi na nogi.

     Już na sam koniec parę słów o tak zwanej „totalnej opozycji”. Nawet nie próbujcie. Możecie w dalszym ciągu spokojnie mówić na niego „Adrian”. Dla was to jest wciąż „Adrian”. A lepiej już było. Możecie wyjeżdżać do Rosji, ewentulanie do Brukseli. Jeden diabeł.

 

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie są do kupienia dziś być może jedyne prawdziwie wartościowe książki na świecie.tagi: prawo i sprawiedliwość  andrzej duda  adrian 

krzysztof-osiejuk
25 lipca 2017 09:07
111     11688    10 zaloguj sie by polubić
komentarze:
mniszysko @krzysztof-osiejuk
25 lipca 2017 09:34

Ja mam tylko jedno pytanie, na które nie doczekam się chyba nigdy odpowiedzi. Dlaczego w tak ważnej i zasadniczej sprawie jak reforma sądownictwa bardzo poważnie ograniczającej wpływy ubeckiego układu Pan Prezydent i Pan Prezes nie zdobyli się na współpracę i przemawianie jednym głosem? Na razie nasuwa mi się tylko gorzka parafraza znanego przysłowia: "Dobrymi chęciami Pana Prezesa i Pana Prezydenta polskie piekło jest wybrukowane".

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @mniszysko 25 lipca 2017 09:34
25 lipca 2017 09:46

Ja sądzę, że my jeszcze za mało wiemy, żeby kategorycznie stwierdzić, że nie zdobyli się na współprace.

zaloguj się by móc komentować

beczka @mniszysko 25 lipca 2017 09:34
25 lipca 2017 09:49

Polityka to brudna gra. My zaś nie widzimy wszystkich kart.

zaloguj się by móc komentować

bolek @beczka 25 lipca 2017 09:49
25 lipca 2017 10:04

No właśnie. Czy ktoś może sprawdził co przy okazji "awantury o Basię" zostało przepchniętę przez tych darmozjadów? Tak jak GMO jakiś czas temu.

zaloguj się by móc komentować

beczka @bolek 25 lipca 2017 10:04
25 lipca 2017 10:09

Tak. Została przepchnięta ustawa o sądach powszechnych.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @mniszysko 25 lipca 2017 09:34
25 lipca 2017 10:36

Ależ oni mówią jednym głosem. Tylko nie na zewnątrz. W polityce kłamstwo nie jest grzechem, tylko narzędziem. Dlatego to taki trudny fach dla chrześcijan.

zaloguj się by móc komentować

aember @beczka 25 lipca 2017 09:49
25 lipca 2017 10:47

My widzimy zaledwie ruszającą się zasłoniętą kurtynę, i na tej podstawie wydajemy kategoryczne wyroki. Pół twittera musiałem wczoraj wyciszyć :)

zaloguj się by móc komentować

beczka @aember 25 lipca 2017 10:47
25 lipca 2017 10:59

Niestety wiele osób po prawej stronie na tt uważa, że koń, butelka i szabelka, to sposób na wszystko.

zaloguj się by móc komentować

beczka @krzysztof-osiejuk
25 lipca 2017 11:11

B.Komorowski wczoraj w nocy w Suwałkach: "Jeśli pan panie prezydencie tych ustaw dzisiaj nie zawetuje, już nic nie oderwie od pana wizerunku stworzonego przez Ucho Prezesa"

To jest przyznanie wpprost do tego na czyje polecenie powstał ten serial.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk
25 lipca 2017 11:17

Ja się nie znam, w związku z czym proszę nie pisać, że się nie znam, bo to wiem sam. 

Sądzę, jako znany cymbał, że dużo w całym tym zamęcie chytrości pana ministra Ziobry, który przecież nie porzucił prezydenckich aspiracji. Obiecał panu Kaczyńskiemu szybką ścieżkę zmian, po czym razem z sejmową i senacką większością postawił pana prezydenta Dudę przed wyborem, który z każdej strony patrząc był dla niego zły, bowiem zarówno podpis jak i veto, niosły za sobą negatywne skutki dla dalszej kariery politycznej pana Dudy. Przy czym, mógł zakładać "veto" jako rozwiązanie w pewnym stopniu odwracalne, podczas gdy podpis pieczętował rzecz ostatecznie. Uważam, że stąd pośpiech, zgiełk i odsunięcie Prezydenta od konstruowania projektów ustaw.

Plan chytry o tyle, że widząc histeryczne wręcz reakcje zwolenników "prawej strony prawej strony" i nie tylko wesołych twittersynów, ale i polityków, poganianych przez najprawdziwszych z prawdziwych Polaków, rycerki i rycerzy z Gazety Polskiej, można dojść do wniosku, że nadzieje pana ministra na nieuwzględnienie pana Andrzeja Dudy w dalszych politycznych planach Prawa i Sprawiedliwości, stają się czymś więcej, niż mżonką.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Jacek-Jarecki 25 lipca 2017 11:17
25 lipca 2017 11:23

Zapewne tak właśnie było. 

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @Kuldahrus 25 lipca 2017 09:46
25 lipca 2017 11:28

Ale to nie jest dobry objaw, bo sugeruje władzę tajną! Mam cały czas wrażenie, że nam się serwuje zasłony dymne zamiast rzetelnej informacji. W sytuacji, kiedy i tak otacza nas zagłuszający prawdę szum informacyjny.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Grzeralts 25 lipca 2017 11:23
25 lipca 2017 11:31

Ale mrzonka nie odmienia się na mrożonka. 

Bo jak się w łeb zaraz trzasnę...

zaloguj się by móc komentować

beczka @jolanta-gancarz 25 lipca 2017 11:28
25 lipca 2017 11:44

Demokracja oznacza zawsze władzę tajną.

zaloguj się by móc komentować

tadman @Grzeralts 25 lipca 2017 10:36
25 lipca 2017 11:52

W ramki. To tłumaczy mocno trybalistyczne podejście do mianowania ludzi (nie tylko szefostwa) w MSZ.

zaloguj się by móc komentować

aember @jolanta-gancarz 25 lipca 2017 11:28
25 lipca 2017 11:52

Dopóki robią, a o tym nie mówią, to OK... gorzej jeśli nie robią.

zaloguj się by móc komentować

mniszysko @beczka 25 lipca 2017 11:44
25 lipca 2017 11:59

Dokładnie. Nic dodać nic ująć!

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @beczka 25 lipca 2017 11:44
25 lipca 2017 12:09

To prawda. I dlatego w czystej postaci jest wymysłem diabelskim. Ale my mamy w Polsce tradycje demokracji szlacheckiej z królem i religią katolicką jako niezbędnymi elementami. No i całkiem sensowną (dopóki nie została zmanipulowana) instytucję liberum veto..

Zresztą nawet wówczas, abstrahując od technicznych możliwości, walka propagandowa szła na całego. Wystarczy poczytać jak drogi Jachniczek walczył  ze swoim poprzednikiem na tronie. Nie mówiąc o elekcjach Wazów, albo tej pierwszej "wolnej". Drukarze mieli pełne ręce roboty...

zaloguj się by móc komentować

heniutka @Jacek-Jarecki 25 lipca 2017 11:17
25 lipca 2017 12:09

Ja się nie znam jeszcze bardziej albo wręcz najbardziej, ale spytać mogę. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego prawie 300 wybrańców narodu w porozumieniu ze swoimi biurami poselsko-senatorskimi itp, postanowiło z Zibrą spiskować przeciwko Prezydentowi? 

zaloguj się by móc komentować

heniutka @heniutka 25 lipca 2017 12:09
25 lipca 2017 12:10

Z Ziobrą oczywiście.

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @aember 25 lipca 2017 11:52
25 lipca 2017 12:11

Ale tego właśnie nie wiemy, a w wypowiedziach przedstawicieli waaadzy daje się wyraźnie wyczuć fałsz. Jeśli nie mogą (???) mówić, niech milczą, byle by nie kłamali.

zaloguj się by móc komentować

bolek @beczka 25 lipca 2017 11:44
25 lipca 2017 12:24

To może ja powtórzę, lekko zmodyfikowany, mój komentarz z wczoraj.

Państwo demokratyczne to jest tak naprawdę organizacja przestępcza działająca w świetle prawa.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @heniutka 25 lipca 2017 12:09
25 lipca 2017 12:34

Element spiskowy jest absolutnie poboczny, znaczy się mógł być, niezauważalny zupełnie, ani dla polityków PiS, ani dla wzmożonej emocjami opinii publicznej. Dobrze, że zmyślił to, ktoś tak głupi jak ja, który zamiast słuchać przekazu, lubi się bliżej przypatrzyć, na przykład oczom mówiących ( przemawiających ) do mnie polityków.

Warto pamiętać, że nie ma monolitów, nawet gdy w jednym kierunku zmierza grupa wyznających podobne idee ludzi. Poza wszystkim, widzę, że ludzie do tego stopnia przesiąkli polityczną napierdalanką, że przestali zachowywać się politycznie. 

zaloguj się by móc komentować

aember @jolanta-gancarz 25 lipca 2017 12:11
25 lipca 2017 12:36

Prawda. Ale jeśli Toyah ma rację w tym co napisał powyżej, to przynajmniej od części Naszystów nie ma co oczekiwać poszanowania dla prawdy.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Kuldahrus 25 lipca 2017 09:46
25 lipca 2017 12:36

My, jako narod - prawie 30 lat temu za malo wiedzielismy - to tak odnoszac sie do tej najnowszej historii, zeby tylko nie wspominac o tej sprzed wieku... bo wtedy nasi przodkowie  TEZ  NIC  nie wiedzieli...

... ZAWSZE  bedziemy za malo  wiedziec... i  ZAWSZE  "nasza waadza"  wali nas w rogi...

... niech sie bujaja ze swoimi spiewkami... i dalej szukaja idiotow !!!

zaloguj się by móc komentować

Paris @bolek 25 lipca 2017 10:04
25 lipca 2017 12:39

I ustawa wodna...

... ale PBS i "monister" Karczewski  OBIECALI,  ze podwyzek nie bedzie  !!!

zaloguj się by móc komentować


bunx @bolek 25 lipca 2017 10:04
25 lipca 2017 12:42

Gorąco polecam udanie się do źródeł: http://www.sejm.gov.pl/

Dla ułatwienia dodam, że było to 46 posiedzenie Sejmu tej kadencji.

Przeszła między innymi ustawa powołująca nową agencję ds gospodarki nieruchomościami, czyli ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

Co tam, jeszcze... Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (druk sejmowy nr 826).

Ponadto przyjęli posłowie sprawozdanie z wykonania budżetu...

 

Jest co poczytać.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @mniszysko 25 lipca 2017 09:34
25 lipca 2017 13:02

Moim zdaniem, nasze wyobrażenia o roli, jaką tu pełni Prezes są mocno przesadzone i są wynikiem propagandy. Kaczyski jest przede wszystkim prezesem rządzącej partii i ma wystarczająco dużo na głowie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Kuldahrus 25 lipca 2017 09:46
25 lipca 2017 13:03

I to jest druga ważna rzecz. My nie wiemy prawie nic. Większość naszej wiedzy, to wynik plotek.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk
25 lipca 2017 13:04

Myślałam, że tytuł jest ironiczny, a to na serio.

Duda został prezydentem bo był w UW i go Syjon poparł, dlatego w trakcie kampanii wyborczej pozwolili robić idiotę z Komorowskiego i pokazywali to w telewizji. Do Dudy mieli do pretensje, że podpisywał ustawy, które im były niewygodne i byli stratni na pieniądze. Dlatego m.in stworzyli taką internetową postać jak Adrian, żeby poniżyć jego ambicję, usunęli część współpracowników bardziej związanych z KK i przeszli na ręczne sterowanie.

Notabene, ustawie lustracyjnej, wyrwał zęby prezydent Lech Kaczyński, za namową Romaszewskiego i Borusewicza, a ustawę o SN i KRS wysadził w powietrze prezydent Duda, za namową Zofii Romaszewskiej. Pewnie raczej na rozkaz Angeli Merkel, ale akurat Zofia Romaszewska przyznała się chętnie do tej "zasługi".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @beczka 25 lipca 2017 11:11
25 lipca 2017 13:06

No i jeszcze jedno: bardzo dobitny dowód na to, że oni politykę od zawsze tworzyli głównie w kulturze pop. 

zaloguj się by móc komentować

beczka @bolek 25 lipca 2017 12:24
25 lipca 2017 13:09

Ja wiem, że Królestwo Boże to ideał, ale zanim ono nastanie musimy jakoś ze sobą żyć. My, wy, oni, one i tak się składa, że obecnie to właśnie demokracja zapewnia pokój. A pokój to podstawa. A więc zanim zaczniemy ją krytykować lepiej się zastanów co by było gdyby nie demokracja. Czy Polska by wogóle istniała?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Rozalia 25 lipca 2017 13:04
25 lipca 2017 13:12

Proszę tu więcej nie komentować. Ten blog toleruje naprawdę wiele, ale są pewne granice.

zaloguj się by móc komentować

heniutka @Jacek-Jarecki 25 lipca 2017 12:34
25 lipca 2017 13:18

Toś mi pan wyjaśnił.

Pytałam o to przedstawienie z przepychaniem ustaw przez obie izby, tylko po to żeby co? Żebyśmy mogli zobaczyć, że pan Prezydent czyta ustawy przed podpisaniem, czy żebyśmy mieli świadomość, że inni nie czytają? 

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @Jacek-Jarecki 25 lipca 2017 11:17
25 lipca 2017 13:24

No i to ewidentnie jest ta "dobra zmiana"... dla PAD'a,  ze marzenie panstwa Ziobro o przyszlej prezydenturze... zawislo na wlosku.

W tej  USTAWCE  "sondowej", a zwlaszcza w tym "spontanicznym" protescie ulicznym wystruganym przez merdia komercyjne i "sorosowe pieniadze"... o czym doniosla juz ponoc niedoscigniona poslanka-funkcjonariuszka Lichocka, w "rewelacyjnej" ostatnio tv republika/tv publiczna - wszystko jedno ktorej... rownie rewelacyjnej "redaktur"  Dorocie Kani !!!

Ciekawe co powie jeszcze bardziej "rewelacyjny" redaktur-prowokator "ulycznyh protestuf"  Rachon...

... a w tym samym czasie... poludnie Francy plonie...  w 5 departamentach jest juz bardzo trudna sytuacja... wczoraj "wybohl" pozar na Korsyce.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Jacek-Jarecki 25 lipca 2017 12:34
25 lipca 2017 14:07

To zasadniczo nie jest element spiskowy, tylko normalne mechanizmy funkcjonowania polityki. Hierarchie tajne, jak mawia Coryllus. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @heniutka 25 lipca 2017 13:18
25 lipca 2017 14:10

Odpowiem nie pytany: żeby były podstawy do dalszych negocjacji. Obie strony pokazały, co mogą. Teraz siądą do rozmów.

zaloguj się by móc komentować

aember @Paris 25 lipca 2017 13:24
25 lipca 2017 14:10

Serdecznie proszę o umiar, ja wiem, ortografia moralna rodem z Rebelyi, ale przy takim naładowaniu już po pierwszym zdaniu automatycznie omijam wpis wzrokiem...

zaloguj się by móc komentować

Paris @Jacek-Jarecki 25 lipca 2017 12:34
25 lipca 2017 14:12

Skoro im sie z naszych kieszeni ciagle... za te napierdalanke placi, to czemu nie...

... a oni jeszcze podwyzek chca... a to za benzyne... a to wyzszego abonamentu... a to jeszcze Bog wie czego... bo to wszystko co do tej pory z nas zdzieraja - to ciagle jest  ZA  MALO  !!! 

zaloguj się by móc komentować

bolek @bunx 25 lipca 2017 12:42
25 lipca 2017 14:15

O widzisz!

" ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości "

Jak widzę słowo "nieruchomość" to mi się czerwona lampka zapala.

 

" Jest co poczytać. "

Nie mam siły :( Nie mam wpływu... Ale to co przeszło w tle może być intersujące.

Dzięki!

zaloguj się by móc komentować

bolek @beczka 25 lipca 2017 13:09
25 lipca 2017 14:17

" Czy Polska by wogóle istniała? "

A'ś pojechał :)

BTW oczywiście, że Polska by istniała ;-)

zaloguj się by móc komentować

deszcznocity @bunx 25 lipca 2017 12:42
25 lipca 2017 14:22

Czyli podgotowka do katastralnego?

zaloguj się by móc komentować

heniutka @Grzeralts 25 lipca 2017 14:10
25 lipca 2017 14:33

Dziękuję za wtrącenie.

Te obie strony to PiS (posłowie i senatorowie) kontra Prezydent? Miałam nadzieję, że granica leży gdzie indziej. W tej sytuacji wygrał Prezydent, ale po co?

zaloguj się by móc komentować

Paris @aember 25 lipca 2017 14:10
25 lipca 2017 14:42

Staram sie jak moge... ale czesto nie strzymuje.

Nie wiem jaka jest ortografia z rebelyi... ale nie obchodzi mnie i nie mam nic przeciwko aby... "juz po pierwszym zdaniu automatycznie omijal Pan moje wpisy SWOIM wzrokiem... i tyle mam do powiedzenia w tej kwestii. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Paris 25 lipca 2017 14:42
25 lipca 2017 14:46

No właśnie mnie to też zastanawia, czemu Ty część wyrazów piszesz nieortograficznie? To jest jakaś hipoerinteligentna demonstracja.

zaloguj się by móc komentować

aember @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 14:46
25 lipca 2017 14:55

Pomyliłem się, nie Rebelya, to jeszcze krążyło na forum Frondy.

Robienie błędów jako demonstracja negatywnego stosunku do osoby lub zjawiska. Były takie czasy, że mnie to bawiło.

Najbardziej chyba klasyczny przykład jest tutaj (co najciekawsze wygląda na to, że tekst jest imć redaktora Feusette, który podłapał zjawisko w internecie i doprowadził do absurdu):

http://rebelya.pl/forum/watek/21798/

 

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Kuldahrus 25 lipca 2017 09:46
25 lipca 2017 14:56

Zgadzam się z moim przedmówcą. Brak wspólnego głosu nie oznacza braku współpracy. To jest teatr cieni. 

zaloguj się by móc komentować

aember @Magazynier 25 lipca 2017 14:56
25 lipca 2017 14:58

Albo "dobry glina, zły glina", tudzież inne "dziel i rządź".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @aember 25 lipca 2017 14:55
25 lipca 2017 15:08

To akurat rozumiem. Feusette w swoim nędznym poczuciu humoru chciał pokazać, że Komorowski to niewykształcony dureń, natomiast czemu ona pisząc o ulicznych protestach zamiast "ulicznych protestów", pisze "ulycznych prostestuf", pojąć nie jestem w stanie.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @heniutka 25 lipca 2017 14:33
25 lipca 2017 15:10

Po to żeby rozłożyć tzw. reformę sądownictwa na etapy? To jest zresztą eufemizm. Ta reforma polega na tym, że trzeba kilkuset sędziów wsadzić do pierdla. Nie da się tego zrobić za jednym zamachem. Właśnie JK i PAD przekonali się o tym. Próbowali rozbroić aparat, ale ich kopło.

Ktoś mi doniósł, że PAD miał telefon od Makreli. 45 min ględzenia też o tych dętych sędziach (http://natemat.pl/212975,rozmowa-merkel-duda-nie-do-konca-przebiegla-tak-jak-informuje-kancelaria-prezydenta-pewna-kwestie-przemilczano

To nie jest moja jedynie opinia. Byłem równie rozgoryczony jak pani. Uważałem, że poprostu PAD nie dorósł do roli, jak był rzekł Sasin. Ale zasięgnąłem konsultacji u doświadczeńszych ode mnie, weteranów. 

To że PAD sam proponuje swoją ustawę o KRS i SN, nasuwa myśl że to całe weto to ustawka. Weto i jego ustawa to ustawka, w celu innego rozegrania tej bitwy. Przecież  Autor ma rację, na PADa trzeba chuchać i modlić się za niego.

Nie znałem tych szczegółów o Adrianie. Wogóle jestem do tyłu z tą medialną grypserą. Ale to co tu napisał Autor, potwierdziło mi mój wywiad od innej strony.   

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
25 lipca 2017 15:10

Mam przy okazji komunikat do części kometatorów, tych zwłaszcza, którzy najwyraźniej pod nieobecność Coryllusa, uznali,  że z braku laku dobry i Toyah. Gabriel to człowiek grzeczny, dobry i łagodny. Ze mną tak dobrze nie będziecie mieli.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Paris 25 lipca 2017 14:12
25 lipca 2017 15:10

Idź do tych, którzy opowiadają o represyjności systemu podatkowego. Pełno ich wszędzie, a najwięcej wśród tych, co płacą podatki od pochodzących z podatków dochodów.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 25 lipca 2017 15:10
25 lipca 2017 15:12

Ktoś Ci doniósł? Typowe. 90 procent tego co się tu pojawia opiera się na tym, że ktoś komuś coś doniósł.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @Grzeralts 25 lipca 2017 14:07
25 lipca 2017 15:12

Normalne i ok.

Nienormalne, to krew płynąca rynsztokami ( o ile są rynsztoki ).

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @jolanta-gancarz 25 lipca 2017 12:11
25 lipca 2017 15:15

Kłamstwo ma swoje miejsce i rolę w walce. Zobaczmy jaka będzie ustwa sądowa PADa.  

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Grzeralts 25 lipca 2017 10:36
25 lipca 2017 15:21

Nie wahałbym się kłamać w żywe oczy najemnikom dybiącym na moje mienie i życie. A jeśli moi przyjaciele to usłyszą? I zgorszą się? Jeśli mogą mnie obronić, to będę ważył słowa. Jeśli nie, wskaże najemnikowi fałszywy trop, przedstawię się jako miłośnik rewolucji i dam w łeb jak się odwróci plecami. Przyjaciele zrozumieją.  

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 15:12
25 lipca 2017 15:22

"Doniósł". W cudzysłowie. Długa rozmowa. Rozeznawanie.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 15:12
25 lipca 2017 15:26

Aha. Że doniósł, napisałem o telefonie od Merkel. Potem dopiero znalazłem to w sieci. Nie mam tv. 

Że gra, to nie donos, ale długa rozmowa, analiza.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 15:10
25 lipca 2017 15:30

Serdeczne dla Gabriela. Zdrowia dużo dla niego. 

Dla ciebie też. Łatwo nie będzie. Również z tobą u ciebie.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @aember 25 lipca 2017 14:58
25 lipca 2017 15:32

Mh, czyli tak. Gry i zabawy towarzyskie.

zaloguj się by móc komentować

heniutka @Magazynier 25 lipca 2017 15:10
25 lipca 2017 16:32

Ja rozumiem, że to ciężki temat i nie byłam rozgoryczona vetem traktując je jako ustawkę właśnie, ale skierowaną na zmęczenie drugiej strony. Jednak obraz, że oto pan Prezydent wali po ryju naszych budzi we mnie bunt i tyle. Widzę wiele powodów do walenia w polityków PiS, ale  moment uważam za niestosowny ze zwględu na duże (również to emocjonalne) zaangażowanie społeczeństwa czyli tzw zwykłych ludzi. 

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @jolanta-gancarz 25 lipca 2017 12:09
25 lipca 2017 16:45

Teraz niestety nie ma demokracji szlacheckiej i walka propagandowa jest jeszcze gorsza, a do tego pełna tajność władzy jak Beczka słusznie napisał.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @heniutka 25 lipca 2017 14:33
25 lipca 2017 17:40

Nie, te strony to grupa rządząca i ci, którzy stoją za opozycją. PAD cały czas gra po naszej stronie.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier 25 lipca 2017 15:21
25 lipca 2017 17:41

Oczywiście. A w biznesie nie ma przyjaciół.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @bunx 25 lipca 2017 12:42
25 lipca 2017 17:44

To fakty zdecydowanie istotne dla rozumienia rzeczywistości.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 25 lipca 2017 15:22
25 lipca 2017 18:33

Przepraszam Cię bardzo, ale gówno wiemy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 25 lipca 2017 15:30
25 lipca 2017 18:34

Jak już powiedziałem, ze mną będzie znacznie gorzej. Ja, w odróżnieniu od niego, nie znam litości.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @heniutka 25 lipca 2017 16:32
25 lipca 2017 18:35

90 procent naszych nie zasluguje na nic więcej jak walenie po ryju. Dobrze że jest Prezydent.

zaloguj się by móc komentować

Paris @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 14:46
25 lipca 2017 18:47

Troche to przyzwyczajenie...

... czesto dla zaznaczenia mojej kpiny... braku respektu.  Czesto dla podkreslenia czegos waznego... zwykle uzywam cudzyslowow np. dla wyrazow nieortograficznie pisanych albo  3 wykrzyknikow... jednym slowem roznie to bywa...

... jest to tez jakis tam moj "znak szczegolny"... ale czy  hiperinteligentna demonstracja?

W zadnym wypadku.

zaloguj się by móc komentować

Paris @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 15:08
25 lipca 2017 19:25

A ja napisalam, ze "ulyczne protesty"  to jedna wielka  MANIPULACJA TELEWIZYJNA przy ogromnym udziale tzw. mediow i roznej masci agencji i fundacji pozarzadowych, ktorych u nas w KRS'ie zarejestrowanych jest... dziesiatki tysiecy !!!... ze takie medialne manipulacje nazywane sa w swiecie  astroturfing'iem... ze w niektorych krajach Europy to zjawisko jest zabronione, a w Polsce jakos nie !!!

Praktycznie caly weekend przegadalismy ntt. na blogu u Pana Gabriela... i byla to wieeelce edukujaca i pozyteczna dyskusja... wprost fantastyczna.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 13:02
25 lipca 2017 19:32

I najlepsze życzenia dla syna i synowej. Wiele im siły i radości na przekór ciekawym czasom.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Grzeralts 25 lipca 2017 17:41
25 lipca 2017 19:35

Z tym się jednak ośmielam nie zgodzić. Nie da się robić kasy bez rodziny i bez przyjaciół. I to właśnie w biznesie przyjaciele sprawdzają się najlepiej. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 18:33
25 lipca 2017 19:49

Bardzo mnie przepraszać nie musisz. Zależy gdzie ucho przyłożymy. Czy do Ucha Prezeza? Czy do komunikatów między wierszami, do samych wydarzeń itp.? Gdyby JK był na noże z PAD, to przecież wyobraź sobie co by się działo. Albo raczej trudno sobie to wyobrazić. To nie jest ta sytuacja. Ośmielam się twierdzić, że wtedy dopiero byłaby wojna domowa. Bor strzelałby się z Abw na przykład. Teraz to cyrk, tzw. "totalny", podkładactwo opozycji niemal na życzenie JK. Frasyniuk ma wielkie zasługi dla umocnienie się Pis. W wykonaniu JK i PAD manewr wycofania się na upatrzone pozycje. Następnie bedzie kruszanie, okruszek po okruszku, tego bandyckiego monolitu. Ja bym tak zrobił. 

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @Magazynier 25 lipca 2017 19:49
25 lipca 2017 19:52

Jak z Capone. Za niezapłacone mandaty parkingowe. Na przykład.

zaloguj się by móc komentować

heniutka @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 18:35
25 lipca 2017 21:24

Chętnie pomogę, a tymczasem radosnych imienin i bezpiecznych dróg.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier 25 lipca 2017 19:35
25 lipca 2017 22:07

To mówisz o rodzinie mafijnej. W relacjach między rodzinami przyjaźni nie ma. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Jacek-Jarecki 25 lipca 2017 15:10
25 lipca 2017 22:09

O tak, ci płaczą najwięcej. I nijak im nie wytłumaczysz, że tak w sumie, licząc netto, to oni podatku dochodowego nie płacą.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Jacek-Jarecki 25 lipca 2017 15:12
25 lipca 2017 22:11

Ale niektórym się marzy. Ta krew i te rynsztoki (o które faktycznie trudniej). 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Grzeralts 25 lipca 2017 22:07
25 lipca 2017 22:15

Przeszliśmy więc na ty, Grzeraltsie drogi.  Bardzo mi miło. Jestem zaskoczony taką rozbieżnością naszych spojrzeń. Bo ja nie mówię o rodzinie mafijnej. Mówię o rodzinnym interesie, o wsparciu małżonki dla męża ciężko charującego na kasę, wsparciu rodziców, teściów i wujowstwa. Rodzina ma pierwsza kupować produkt ciężko charującego zięcia, syna, siostrzeńca, bratanka, wujka, i nie żądać reszty. To rodzina pierwsza daje zarobić.

Nadto, przyjaźń jest między rodzinami, nawet mafijnymi. No kurcze my mamy zaprzyjaźnione rodziny. Gdyby żony moich przyjaciół mnie nie akceptowały, nic bym tu nie zrobił.

zaloguj się by móc komentować

rotmeister @krzysztof-osiejuk
25 lipca 2017 22:50

Toyahu, jeśli możesz, sprawdź pocztę wewnętrzną na SN.

pozdr

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 18:33
25 lipca 2017 22:59

Z kuchni politycznej wiemy niewiele za to w zastraszającym tempie obniża się poziom jakości mediów i rośnie ilość tzw. fake newsów. Już nawet to określenie jest ale "fejkowość" weszła na rejony dotąd niedostępne.

https://twitter.com/StKarczewski/status/889805777392807938

Z naszej strony np. I. Szafrańska ogłaszała na TT, że Jarosławowi Kaczyńskiemu wybito okna kiedy hołota wrzeszczała mu pod domem. Albo taki kwiatek:

https://twitter.com/tvpiKorea/status/889424192566956032

To będzie coraz bardziej wyglądało jak tzw. gorący czas wyborczy gdzie będą nas okładać cepami, czasami ktoś coś sprostuje ale ogólnie jechane z tym popem jak z koksem. Nie wiem czy to jest do naprawienia.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 15:10
25 lipca 2017 23:59

Oj, to prawda, panie Krzysztofie. Bywa pan wladca srogim, sam sie o tym przekonalem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Paris 25 lipca 2017 18:47
26 lipca 2017 00:48

Czyli słowo Ci nie wystarcza? Musisz strzelać petardami? Współczuję. Taka bezradność musi być okropna.

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 18:35
26 lipca 2017 00:50

Dobrze ze jest Prezydent Duda. Ja mam nadzieje ze uda sie Dudzie doprowadzic do referendum i do uchwalenia nowej Konstytucji. Jest on potrzebna bo to fundament.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier 25 lipca 2017 22:15
26 lipca 2017 07:44

To jest nasz polski trybalizm, będący naszą siłą i słabością jednocześnie. Od Camorry różni się raczej skalą i podbudową ideologiczną niż istotą. My to zresztą mamy od wieków, familia zawsze była w centrum.

Ja natomiast mówię o dużym biznesie - gdy w grę wchodzą miliony, sentymentów nie ma. Rodzinę trzeba od tego trzymać jak najdalej. Dlatego tak silny jest JK, który najbliższej rodziny już nie ma.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 26 lipca 2017 00:50
26 lipca 2017 10:38

Wiemy niewiele, tyle co zobaczymy i domyślimy, ale to niewiele wystarczy. To jest trochę więcej niż g.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 25 lipca 2017 14:46
26 lipca 2017 10:46

Mnie to też przyznam zastanawia od dłuższego czasu.

zaloguj się by móc komentować

Paris @Szczodrocha33 25 lipca 2017 23:59
26 lipca 2017 10:52

Tez sie o tym przekonalam... i to nie raz.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Grzeralts 26 lipca 2017 07:44
26 lipca 2017 10:54

To nie trybalizm. To natura. Camorra też bazuje na naturze. Od naszej rodziny różni się większą ciasnotą, bo opiera się na rodzinie, która degeneruje się w kierunku zbrodni w zamkniętym układzie, zamkniętym bo odciętym od łaski. Św. Rita i jej historia. Nasza rodzina naturalna wręcz przeciwnie, otwiera się i rozwija, bo czerpie z Sakramentu Małżeństwa, z łaski, a ta wyzwala ku większej wolności. Pewnie że my też grzeszni i dla nas pokusa, nawet pokusa zbrodni jest pod ręką, ale tak samo pod ręką jest Sakrament Pojednania i Sanctissimum. I to sprawia różnicę. Również różnicę rozeznania, bo świat i jego zbrodnie widzimy w innym świetle. Mamy tę możliwość zobaczyć go oczami Zabawcy, od czasu do czasu. Cała sztuczka tuskoświata polega na odciągnięciu poczciwych a niedociekliwych od tego kierunku.

Cała różnica zaś zawiera się w wektorze. 

Przy milionach może i trzeba trzymać, ale się nie da, bo dziedzice dorastają i szukają swojej drogi. Zadaniem rodzin możnowładczych jest zaś wychowanie kolejnych możnowładców. Dziedzictwo majątku, ale przede wszystkim dziedzictwo zarządzania majątkiem. 

JK jest silny faktycznie brakiem rodziny. Ale to wynika z tego że nie jest możnowładcą. Jest bardzo sprawnym graczem. Zdaje mi się że kwestii własnościowych nie rozumie.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @mniszysko 25 lipca 2017 09:34
26 lipca 2017 10:57

Moim zdaniem było to celowe taktyczne posunięcie (uzgodnione ze sztabem na Nowogrodzkiej), które ma na celu  odebrać wiatr z żagli tzw. opozycji i jej  zagranicznych promotorów.

Dwa miesiące przerwy być moze pozwolą na wygaszenie spirali politycznego absurdu   rozkręcanej przez stronnictwa tutejszych folksdojczów, najętych do roli piatej kolumny.

zaloguj się by móc komentować

saturn-9 @krzysztof-osiejuk 26 lipca 2017 00:50
26 lipca 2017 11:02

Donosili, z polskiej kancelarii o trzech omawianych sprawach akcentując inaczej niż w niemieckiej kancelarii. Jeden z nich chyba cosik skręcił :(((.  

Oczywiście, przepraszam Was, że "gówno wiemy" albowiem być może jeden rzecznik nieudolnie przemilcza a drugi być może zgrabnie dodaje? 

Ale powiadają, że wymiana zdań trwała 45 minut. Wnioskuję, że czas jakiś kobieta klocki nad głową mężczyzny ciosała i - en passant - klarowała jak krowa baranowi. 

Weź hAdrianie kapownik władcy mianowanego i tam na stronie trzeciej jest kwadrat magiczny z liczbami od jeden do dziewięć i palec połóż na cztery następnie na pięć, co to kolumną jest, i raz jeszcze palcem w dół i masz? 

Szejść! - uradował się hAdrian

I to ci je cała tajemnica ty mój pyszny ptysiu! - rozanieliła się Eryka

Dzięki ściądze władców mianowanych siostra starsza u władzy, Eryka, wyłuszczyła więc szybko co dominujący bracia starsi vel 'szejść' oczekują od niej i od niego. Zgrabny ruch na tej ruchomej scenie Confusión de Confusiones

Tak oto, jak mniemam, spontanicznie przy trubce telefonicznej narodziła się prezydencka inicjatywa 3/5 by 10 + 5= G-g syty a polski baran... :(((

IM "Erika" już sporo czasu u władzy się buja i z nie jednego pieca ... i wie w jakiej teraz tradycji  stąpa znaczy się jak palce w nabożnym geście składać.

Oby nasz hAdrian kumał od 'starszych i mądrzejszych', ptysie pyszne ale piruety polityczne na obślizgłej płycie bez zaliczania padów to dopiero pychota.

No ale jak już wiemy, przepraszam Was raz jeszcze, że właściwie dzięki pijarowi w kancelarii PADa to"gówno wiemy".

 

zaloguj się by móc komentować

Paris @krzysztof-osiejuk 26 lipca 2017 00:48
26 lipca 2017 11:15

No, czasami czuje niedosyt.  Czasami rzeczywiscie mam potrzebe strzelac petardami... wlasnie takimi... badz co badz - slownymi, bo prawdziwymi w realu strzelac nie bede... nawet nie ma mowy !!!

Rzeczywiscie poczucie bezradnosci czy beznadziei czesto mnie dopada - po bratersku, w naszej wierze, Bog zaplac za wspolczucie... taka swiadomosc bezradnosci - po ludzku mowiac - jest rzeczywiscie okropna, ale jakos tam po swojemu sobie ja tlumacze i robie swoje... co jeszcze - z boza pomoca - moge... to tak w skrocie.

zaloguj się by móc komentować

Paris @krzysztof-osiejuk 26 lipca 2017 00:50
26 lipca 2017 11:26

Fakt...

... nie da sie ukryc, ze w temacie wpisu GOWNO wiemy... same ploty, domysly, manipulacje, klamstwa  tzw.  "fejknjusy"... i to tez jest celowa robota, od samego poczatku !!!... te konta tliterowe, fejsbukowe... to bylo wlasnie po to aby tworzyc ten tzw.  szum medialny...

... to od poczatku byla premedytacja.

zaloguj się by móc komentować

bunx @bolek 25 lipca 2017 14:15
26 lipca 2017 12:03

W założeniu ma to być element programu mieszkanie+.

W praktyce agencja ta przejmie od starostów "nieruchomości przydatne dla celów statutowych", to znaczy intratne, które będzie mozna sprzedać, albo takie na których można budować te zielone fawele.

Natomiast nieruchomości problematyczne typu nieuregulowany stan prawny nieruchomości albo roszczenia - mają pozostać na koncie Skarbu Państwa - starostów.

zaloguj się by móc komentować

bunx @deszcznocity 25 lipca 2017 14:22
26 lipca 2017 12:10

To nie to, patrz mój komentarz o 14:15.

Podgotowką pod kataster są nieustanne prace nad zintegrowanym systemem informacji o nieruchomościach. Jeżeli w systemie tym znajda się informacje o wartości nieruchomości, to stąd tylko krok ustawodawcy do podatku katastralnego.

Obecnie podatek od nieruchomości ustalają gminy na podstawie zdaje się pływów morskich (akurat na podatkach lokalnych się nie znam w ogóle).

Jedyne, co nas chyba jeszcze ratuje, to przepis w ustawie o gospodarce nieruchomościami, że ustalenie wartości następuje w oparciu o operat szacunkowy, a sporządzenia takiego operatu sporo kosztuje (nawet w ryczałcie). Tu raczej nie widzę pola do działań ustawodawcy, bo za wiele rzeczy opiera się o zasadę ustalania wartości nieruchomości w oparciu o operat.

No chyba że "za wyjątkiem..."

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier 26 lipca 2017 10:54
26 lipca 2017 12:23

Dokładnie to miałem na myśli, JK jest silnym graczem. A co do rodziny nadal się nie zgadzam. Znaczy, zgadzam się, że instytucja rodziny jest u nas silna i zdrowa na tle Europy, ale nie to rozumiem jako trybalizm. On dotyczy wszelkich wspolnot lokalnych i wspólnot interesów. W tym sensie przypomina rodzinę mafijna, nie biologiczną. Obecna sytuacja polityczna jest skutkiem buntu rodzin II-ligi, dla potomstwa których zabrakło fruktów. Ale poza JK nikt tam nie chce na serio zdemontować układów. 

zaloguj się by móc komentować

bolek @bunx 26 lipca 2017 12:03
26 lipca 2017 12:34

Dzięki!

" zielone fawele "

Cudne ;-)

zaloguj się by móc komentować

BoaPL @krzysztof-osiejuk
26 lipca 2017 12:40

Drogi panie Krzysztofie,

Już się spieraliśmy na blogu, ale widzę że jednak sam Pan zauważył że JK ma już niewielki wpływ na PiS. Dodatkowo sam Pan zapisał Dobrą Zmianę w cudzysłowiu, co musi coś oznaczać.

@Bolek

Kontynuując wątek dodam tylko artykuł o niebezpieczeństwie wraz z nową ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości.

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mieszkanie-prywatyzacja-lasow,208,0,2348496.html

 

Z poważaniem

zaloguj się by móc komentować


bunx @bolek 26 lipca 2017 12:34
26 lipca 2017 13:25

Nie moje określenie, ale z upodobaniem używam.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Grzeralts 26 lipca 2017 12:23
26 lipca 2017 18:47

Aha, teraz zrozumiawszy. Pisałeś "rodzina", czyli w cudzysłowiu.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @krzysztof-osiejuk
26 lipca 2017 23:06

@toyah

Dobry wieczór, zalogowałem się i tutaj, chyba najłtwiej w jednym miejscu czytać kilka blogów. Obejrzałem sobie dzisiaj kilka świeżych fragmentów programu "onet rano" w formule rozmów w samochodzie, o której to polskiej wersji już Pan kiedyś pisał. Także tu nie ma co dodawać. I jest o tyle w temacie, bo to co mnie mimo wszystko zaskoczyło, to że oni już bez żadnej ale to żadnej żenady 100% czasu/energii i zaangażowania poświęceją w tym programie tylko na to, żeby szydzić i podburzać przeciwko obecnemu rządowi i prezydentowi. I nie przypuszczałem też, że z tego Kuźniara to aż taka skończona gnida. Poziom zaprzedania tych ludzi jest taki, że lokalni watażkowie w krajach trzeciego świata nadzorujący lokalne zasoby dla starszych i mądrzejszych nie mają z nimi po prostu najmniejszych szans. 

I dziwić się potem, że ludzie oglądający tylko te media a potem rozmawiający z innymi takimi samymi ludźmi mają w głowie już tylko bigos i kapustę. Nie może być inaczej. Mam nadzieję, że doczekamy niedługo repolonizacji mediów i to nie tylko publicznych, ale przynajmniej 75% wszystkich. Zostawiłbym im tylko superstację, dla ludzi o szczególnych upodobaniach.

zaloguj się by móc komentować

bolek @MarcinD 26 lipca 2017 23:06
27 lipca 2017 17:13

" Zostawiłbym im tylko superstację "

I tokfm ;-)

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
27 lipca 2017 18:08

Wpadłem na chwilę, zaraz będzie nasz Sfinks JK w Radiu Maryja, bo mnie zatkało jak zobaczyłem twoją klikalność. Panie Krzysztofie, gratulacje!

zaloguj się by móc komentować

bolek @bunx 25 lipca 2017 12:42
28 lipca 2017 09:29

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie są wyniki głosowania za tymi ustawami? Tzn kto jak glosował? Szukałem na tej stronie, którą podałeś i nijak nie mogę się zorientować :(

Z góry dziękuję!

zaloguj się by móc komentować

bunx @krzysztof-osiejuk
28 lipca 2017 12:33

Niełatwo było znaleźć, ale są:

1) głosowania z dnia 18 lipca

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=listaglos&IdDnia=1608

2) szczegółowe dane natemat głosowania w sprawie Krajowego Zasobu Nieruchomości:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=46&NrGlosowania=3

Jak się poszuka jeszcze wnikliwej, można dojść do danych imiennych.

 

Na przyszłość jeśli nie da się znaleźć głosowań ze strony poświęconej konkretnemu posiedzeniu, należy skorzystać z narzędzia wyszukującego. Wystarczy znać numer posiedzenia sejmu (sesje sa zazwyczaj 2-3 dniowe), ale wyszukiwanie tekstowe po nazwie (lub jej części) ustawy lub uchwały tez daje rezultaty.

Generalnie na stronach Sejmu i Senatu, wszystkie prace są ujawniane, o ile nie mają klauzuli "tajne".

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować