-

krzysztof-osiejuk : To ja

O emocjonalnych odległościach w trójkącie Toyah - Coryllus - Świat

      Jacek Jarecki napisał tekst, w którym wyraził swój estetyczny ból z powodu oferty jaką publiczna telewizja ma mu do przekazania, a ja obiecałem mu zdanie odrębne w formie osobnej notki. Ponieważ upływ czasu osłabił moje ambicje polemiczne, ostatecznie przedstawiłem swoje stanowisko w zaledwie 600 z drobnym hakiem słowach, z czego temat Wiadomości TVP – a ich głównie dotyczył tekst Jareckiego – zajął mniej niż połowę. Na ową skromną refleksję zareagował wczoraj Coryllus sążnistą polemiką, czym oczywiście zmusił mnie do reakcji.

      W pierwszej chwili – ponieważ temat propagandowej strategii prezesa Kurskiego interesuje mnie jedynie od czasu do czasu – planowałem Coryllusowi odpowiedzieć na jego blogu, ponieważ jednak sam słabo znoszę komentarze przekraczające swoją długością kilka zdań, uznałem, że trzeba będzie napisać osobny, niezbyt długi, ale jednak osobny tekst. Proszę więc posłuchać.

      Na samym początku swojej notki pisze Coryllus, że on „pozwoli sobie mieć inne zdanie w powyższej kwestii”, a ja tu chciałbym powiedzieć, że ponieważ obaj piszemy niemal równocześnie, i na ogół bardzo zgodnie, od mniej wiecej 10 już lat, zarówno ja znam jego zdanie w niemal każdej kwestii, jaki o on zna zdanie moje. 10 lat to jest bowiem czas, który całkowicie wystarczy zarówno na zapoznanie się ze stanowiskami, jak i określenie punktów spornych. A więc jest trochę bez sensu traktować się wzajemnie jak idiotów.

      A zatem, powtarzam to – głównie z myślą o moim koledze Coryllusie – po raz kolejny. Ja nie traktuję tego co nam ma do zaoferowania Jacek Kurski jako oferty dla siebie, podobnie zresztą jak w niedzielne poranki nie oglądam telewizji Polsat. Dlatego też, kiedy ktoś mi zaczyna narzekać na piosenki Sławomira i na  śliskie uśmiechy prezenterów Wiadomości TVP, ja grzecznie, a więc bardzo dyskretnie ziewam.

       Co więc moim zdaniem jest ważne? Otóż nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości, że osiem lat władzy Platformy Obywatelskiej, a tak naprawdę też wcześniejszy dwuletnie okres rządów Prawa i Sprawiedliwości, orazi ich okrutny upadek i przegrane wybory w roku 2007, były wynikiem tylko i wyłącznie najbardziej brutalnej propagandy, która obięła zarówno media, jak i całą kulturę popularną. Gdyby nie publiczna telewizja wspierana przez szereg stacji prywatnych, gdyby nie program „Szkło Kontaktowe”, media papierowe, internet, kabarety, gdyby wreszcie nie ta nienawiść, która opanowała całą przestrzeń publiczną i podzieliła Polaków na pokolenia, po tym antypolskim projekcie pod nazwą Platforma Obywatelska nie zostałby dziś cuchnący pył. I tu żadnego znaczenia nie miało to, że polska polityka zagraniczna lekceważyła kierunek amerykański, na rzecz rosyjskiego i niemieckiego. I dziś podobnie, jeśli wszystko wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość będzie rządziło tak długo jak żyje Jarosław Kaczyński, to nie głównie ze względu na jego polityczne talenty, ani tym bardziej przez demonstrowaną przez Donalda Trumpa sympatię do Polski, ale dlatego, że udało się skutecznie odebrać Systemowi przestrzeń pop i dać ludziom poczucie przynależności. I tu trzeba oddać sprawiedliwość temu cwaniakowi Kurskiemu.

     Pisałem tu wielokrotnie o tym, że propaganda, której symbolem był sukces Platformy Obywatelskiej, a jej faktycznym źródłem była powstała w roku 1990 religia III RP, była niemal dokładnym powtórzeniem propagandy PRL-u, tyle że prezentowana na niebieskim tle przez ludzi wedle powszechnie przyjętych standardów uważanych za fizycznie i intelektualnie atrakcyjnych. Telewizja TVN24, oraz ów senans nienawiści, którym pod nazwą „Szkło Kontaktowe”, dzień w dzień przez ponad 10 lat, zatruwano emocje Polaków, to był czysty PRL, tyle że z przeznaczeniem dla tak zwanej „inteligencji”, oraz dla tych co do owej „inteligencji” aspirowali. I oto dziś mamy dokładnie to samo, tyle że intelektualnie znacznie bardziej uniwersalne, z uzwględnieniem potrzeb spektrum znacznie, znacznie szerszego, no i na wesoło. Właśnie tak. Na wesoło. Zamiast tamtej pogardy, zaciśniętych zębów i nieustannego szyderstwa, Polacy dostali 500+ oraz „Roztańczone PGE”, i świadomość, że gdy udają się do lokalnej galerii handlowej w sobotnie popołudnie, mogą bez obawy zamiast koszulki z karykaturą kaczki, założyć koszulkę z napisem „Śmierć Zdrajcom Ojczyzny”.

      Celem Prawa i Sprawiedliwości, tak jak to bywa w polityce od wieków, jest utrzymanie oraz poszerzenie władzy. W tym celu ci którzy aspirują do rządzenia składają nam różnego rodzaju oferty, a my albo je przyjmujemy, albo odrzucamy, albo pozostajemy niezainteresowani i zajmujemy się wyłącznie naszym domem, obejściem i zarabianiem na utrzymanie jednego i drugiego. Gdy chodzi o mnie, ja mam życzenie, by władzę w Polsce sprawowało Prawo i Sprawiedliwość. Czemu? Bo z moich wyliczeń wychodzi mi na to, że w ten sposób moje życie będzie bardziej komfortowe niż w każdym innym wypadku. I to jest całe moje zainteresowanie, któremu daję wyraz w swoich tekstach. I tu muszę nawiązać do fragmentu tekstu Coryllusa, który uważam za nadzwyczaj celny:

      „Ponieważ ja nie jestem tak zdystansowany do rzeczywistości jak toyah i większość docierających do mnie informacji, zjawisk i zmian biorę sobie do serca, a także reaguję na nie żywo, nie mogę zrozumieć dlaczego nasz kolega broni tej zidiociałej telewizji, która jest przecież częścią szerszego obszaru propagandy Dobrej Zmiany”.   

      Otóż to jest w rzeczy samej czysta prawda: ja jestem mocno wobec rzeczywistości zdystansowany, a Coryllus, jako człowiek tego dystansu pozbawiony,  nie może tego zrozumieć. Śpieszę więc z pomocą. Otóż ja właśnie skończyłem 63 rok życia, mam wnuczkę, która umie już powiedzieć „dziadzio”, dwoje kolejnych wnuków w drodze, fantastycznego zięcia i równie fantastyczną synową, oraz pewne bardzo konkretne widoki na wygodną starość i ostatnią rzeczą jaka mnie zajmuje, jest wpływ polityki zagranicznej rządu Dobrej Zmiany na wynik kolejnych wyborów i to co na ten temat mają do powiedzenia redaktor Michał Rachoń i piosenkarz Zenek Martyniuk. A jeśli przyjdzie mi do głowy, by się odchamić, to zajrzę na portal prawygornyrog.pl i wysłucham rozmowy Gabriela Maciejewskiego z prof. Grzegorzem Kucharczykiem w pięknych wnętrzach zamku w Karpnikach.

     Byłbym zapomniał. Będzie mi też miło, jeśli uda mi się sprzedać ostatnie egzemplarze książek, jakie wydałem w Klinice Języka i w ten sposób umierając będę mógł powiedzieć, że gdy chodzi o rzeczy mniej istotne, też coś mi się w życiu udało.

 

Gdyby ktoś coś ode mnie potrzebował, proszę pisać na adres: k.osiejuk@gmail.com

     

      

     tagi: prawo i sprawiedliwość  polityka  zycie 

krzysztof-osiejuk
2 października 2018 10:21
172     5533    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
betacool @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 10:31

„Szkło Kontaktowe”, dzień w dzień przez ponad 10 lat, zatruwano emocje Polaków, to był czysty PRL, tyle że z przeznaczeniem dla tak zwanej „inteligencji”, oraz dla tych co do owej „inteligencji” aspirowali.

A jak byś umiejscowił w takim razie "W tyle wizji".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 10:31
2 października 2018 10:36

Dokładnie tak jak to przedstawiłem w kolejnym zdaniu. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 10:49

"............po tym antypolskim projekcie pod nazwą Platforma Obywatelska nie zostałby dziś cuchnący pył."

Tak właśnie było i jest nadal. Dziękuję że mogę przeczytać u kogoś to samo co myślę.

zaloguj się by móc komentować

Vester @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 11:05

"I oto dziś mamy dokładnie to samo, tyle że intelektualnie znacznie bardziej uniwersalne, z uzwględnieniem potrzeb spektrum znacznie, znacznie szerszego, no i na wesoło. Właśnie tak. Na wesoło. Zamiast tamtej pogardy, zaciśniętych zębów i nieustannego szyderstwa".

 

To wszystko prawda, ale odnoszę wrażenie, że PiS nie próbuje zasypać rowu, który podzielił Polskę, tylko na nim żeruje. I będzie tak robił, dopóki gwarantuje to wygrane wybory. Czy nie sądzi Pan, że eskalacja poodkręcania nienawiści do wroga źle się skończy, jak każda eskalacja, a "wesoła" oferta programowa TVP czy TNV to jedynie aviomaryn, cobyśmy się nie porzygali od tej huśtawki?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 11:06

Wiesz ja te wszystkie wpisy odczytuje jako pogardę wobec maluczkich.
Za czasów słusznie minionych jak brakło w szczecinie ryby to dawali do paprykarzu trociny i co bądź bo "głupie ludzie zeźrą". Więc skoro telewizja nie jest dla nas "elity intelektualnej" to studio jajo jest jak najbardziej ok, a później mogą iść na wydmę w wiadomym celu. Te wszystkie teskty o tym jaka tvp jest dobra, to zwycięstwo propagandy gazowni wśród nas. Taka jest moja opinia na ten temat.

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 10:36
2 października 2018 11:15

Następne zdanie brzmi mnie więcej jak teza, że "Wesołe przygody Ronbin Hooda" to jest lepszy (mniej szkodliwy?) rodzaj propagandy, bo ma "wesołość" w tytule.

 

zaloguj się by móc komentować

Vester @betacool 2 października 2018 11:15
2 października 2018 11:19

Ale może autor nie zaserwował w tym zdaniu drugiego dna, tylko dosłownie powiedział, że z dwojga złego woli Ziemkiewicza od Miecugowa?

zaloguj się by móc komentować

Kozik @parasolnikov 2 października 2018 11:06
2 października 2018 11:26

Są tacy, co oglądali Roztańczony PGE Narodowy, są tacy, co słuchają prof. Kucharczyka. Jedni śledzą seriale w TV, inni wolą gadać w internecie. Niektórzy zresztą łączą te rzeczy (oglądałem Sabrinę na Narodowym i wysłuchałem prof. Kucharczyka w Radiu Maryja). 

Ale, nie ma co się spierać, więcej ludzi przyciągają ładne seriale i disco-polo. Może gdzieś tam się zdarza, że fani jednej opcji pogardzają drugimi, ale to tylko źle o nich świadczy. 

A z faktami nie ma co się kopać, tylko je zaakceptować i, jak w przypadku mediów (bo przecież nie tylko TVP), wykorzystać do budowania elektoratu. 

A jak nie będziemy oglądać telewizji, to to wcale nie będzie jednoznaczne z pogardą dla tych, co oglądają. 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Kozik 2 października 2018 11:26
2 października 2018 11:30

Ja uwielbiam wódkę i discopolo. Ale tvp, wiadomości, studo jajo, w tyle wizji. Te filmy gnioty, to wszystko jest obraza i pogarda, bo "ciemny lud to kupi".

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Kozik 2 października 2018 11:26
2 października 2018 11:32

Z faktami nie ma się co kopać, zgadzam się media dobrej zmiany to pokaz pogardy jaką ma ta partia wobec polaków.

zaloguj się by móc komentować

Kozik @parasolnikov 2 października 2018 11:32
2 października 2018 11:43

Ja to jednak inaczej interpretuję: Ludzie dostają to co chcą. Takie standardy wyznaczyły media u zarania 3RP i, jak napisał Toyah, TVP wykorzystuje ten sam mechanizm z tym, że dla szerszej widowni. I dobrze.

Owszem, wiem, że w związku z tym występuję pogarda, jak choćby w słynnym nagraniu z T. Lisem "Ludzie nie są tak głupi, jak myślimy. Są znacznie głupsi". Ale nie uważam, że to zjawisko powszechne. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @Vester 2 października 2018 11:05
2 października 2018 11:51

Jak można zasypywać coś co jest ciągle rozkopywane ;-)))) Kogo chcesz łączyć? ;-)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Vester 2 października 2018 11:05
2 października 2018 12:03

Pamiętam jak przed wyborami 2011 Schetyna w wywiadzie dla chyba "Do Rzeczy" powiedział, że jeśli Platforma będzie próbowała utrzymywać władzę na nienawiści do PiS-u ostatecznie przegra. Ostatecznie jego koledzy zdecydowali grać tak dalej, przegrali i wciąż tak grają, bo najwidoczniej to jest jedyne co im zostało. Przepraszam bardzo, ale wedle jakich zasad to Prawo i Sprawiedliwość ma dziś zasypywać ten rów? 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 2 października 2018 11:06
2 października 2018 12:07

Ja nie rozumiem jednej rzeczy. Ci sami ludzie, który albo szczycą się tym, że nie oglądają telewizji, albo że wręcz telewizor wyrzucili, jednocześcnie najbardziej się zrzymają na poziom telewizyjnej propagandy. Powiedz mi, co Cię to w ogóle obchodzi? Martwisz się, że przez to PiS przegra następne wybory? Przecież to nie jest Twoje zmartwienie, prawda?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 11:15
2 października 2018 12:09

Ja nie napisałem, że on jest mniej szkodliwy, lecz że jest skuteczniejszy, bo skierowany do szerszego spektrum. Ale, owszem, gdybym miał obie propagandy porównać,  to uważam, że "Wesołe przygody Robin Hooda" są mniej szkodliwe od "Kleru".

zaloguj się by móc komentować

betacool @bendix 2 października 2018 11:51
2 października 2018 12:11

Sądzę, że na twierdzeniu, że w tej chwili informacje TNV i TVP to jedno i to samo propagandowe oszustwo można jednak zacząć rów zasypywać.

Lubię z ludźmi dyskutować. Pamiętam jak bez litości znęcałem się nad "Szkłem kontaktowym", więc moim zdaniem zachowanie jakiejkolwiek wiarygodnośći powinno skutkować takim samym pastwieniem się nad "W tyle wizji".

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @betacool 2 października 2018 12:11
2 października 2018 12:12

Zwłaszcza, że W tyle wizji nie ukrywa swoich aspiracji

zaloguj się by móc komentować

lchlip @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 12:12

Autor pisze:

"...Celem Prawa i Sprawiedliwości, tak jak to bywa w polityce od wieków, jest utrzymanie oraz poszerzenie władzy. W tym celu ci którzy aspirują do rządzenia składają nam różnego rodzaju oferty, a my albo je przyjmujemy, albo odrzucamy, albo pozostajemy niezainteresowani i zajmujemy się wyłącznie naszym domem, obejściem i zarabianiem na utrzymanie jednego i drugiego. Gdy chodzi o mnie, ja mam życzenie, by władzę w Polsce sprawowało Prawo i Sprawiedliwość. Czemu? Bo z moich wyliczeń wychodzi mi na to, że w ten sposób moje życie będzie bardziej komfortowe niż w każdym innym wypadku. I to jest całe moje zainteresowanie, któremu daję wyraz w swoich tekstach...."

Autor szczerze wyjaśnia jak działa polityka dla mas. Mówi o sobie i w końcu jest to całkowicie zrozumiałe. Ale jednak czegoś tutaj brakuje. Może to zbyt górnolotne ale słowo Polska, Ojczyzna, wartości, etyka, przyszłość społeczeństwa i kraju itd. czyli atrybuty niezwykle istotne o które, wydawałoby się, Autor zawsze walczył nie odgrywają tutaj żadnej roli. Całe zainteresowanie Autora skierowane jest na komfort życia a partia która mu to zapewnia ma jego wyborczy głos.

Oczywiście to takie mrugnięcie okiem do czytaczy bo przecież cała blogowa przeszłośc i terażniejszość Autora temu przeczą. Opinia ta pojawia się jednak w dyskusji na szerszy temat ogłupiania mas przez m.inn. TVP w której to dyskusji Autor oznajmia nam swoje desinteresement czyli "a mnie to zwisa".

Jeżeli by dosłownie traktować podobne zapewnienia to rzeczywiście można zrozumieć ukierunkowanie partyjnych propagand w kierunku mas dla których "komfort" jest wyznacznikiem narodowych aspiracji a Martyniuk szczytem publicznej rozrywki. Gorzej jednak jeżeli dość znany bloger i felietonista prawicowej prasy i, jak mniemam, uważający się za intelektualistę Autor, tak łatwo pokazuje o co w tym wszystkim chodzi.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Vester 2 października 2018 11:19
2 października 2018 12:12

Nie. Z dwojga złego wolałem Miecugowa. On od Ziemkiewicza był znacznie bardziej profesjonalny. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Kozik 2 października 2018 11:26
2 października 2018 12:17

Gdy chodzi o ową pogardę, to jest jeszcze inna, bardzo moim zdaniem ciekawa rzecz. Otóż przyjęło się uważać, że  prostym człowiekiem gardzą ci, którzy, zamiast im kazać czytać książki i oglądać filmy Kieślowskiego, zaspokajają ich najniższe gusta. Tymczasem prawda jest taka, że nimi gardzą najbardziej ci, którzy im wciskają te książki.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 2 października 2018 11:30
2 października 2018 12:20

Przypominam, że Kurski przed laty użył tego określenia w sensie jednoznacznie ironicznym, kiedy w rozmowie z Lisem chciał scharakteryzować politykę informacyjną TVN24. W tym momencie, Lis, uznając, że ciemny lud to faktycznie kupi, rozpuścił tę plotkę i stało się: jak widzimy na załączonym obrazku, ciemny lud to kupił.

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:09
2 października 2018 12:21

"Kler" można rozbroić momentalnie. Policjanta trzeba zapytać, czy pamięta "Drogówkę", lekarzy czy pamiętają "Botoks", a rodaków czy pamiętają "Dzień świra" i "Wesele". To jest ta sama poetyka.

W wesołych przygodach Robin Hooda czytasz albo oglądasz rabusiów, wśród których jest mniszysko obrabiające pazernych biskupów.

W takim "Klerze" musiałby to być ktoś z Tygodnika Powszechnego, kto dla ratowania upadającego instytutu badań nad gender, okrada skarbiec episkopatu...

Sam widzisz jaka z tego wyszłaby groteska.

A Robin Hoodzie jest to wszystko i tak zgrabnie podane, że łykamy to jak faszerowane gęsi.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Kozik 2 października 2018 11:43
2 października 2018 12:22

I co ciekawe, nikt nie powie, że Lis ludźmi gardzi. Ludźmi gardzi Basia Piela.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 12:11
2 października 2018 12:24

A kto się tu nie pastwi nad "W tyle wizji"?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 2 października 2018 12:12
2 października 2018 12:28

Dobrze. To teraz załóż tu bloga i napisz tekst o tym, jak TVP ogłupiała masy przez 10 lat, wyłącznie po to by ich utrzymywać w przekonaniu, że ich aspiracje do komfortu nie powinny sięgać wyżej od ciepłej wody w kranie. Czekam na ten tekst od czasu gdy zwróciłem na Ciebie uwagę. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:24
2 października 2018 12:30

Przez moment wydawało mi się, że "szkło" ma wektor nienawistny, a "tył" wektor prześmiewczy, więc możemy się nad "tyłem" pastwić tyle, że raczej z uśmiechem, a nie nienawistnie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 12:21
2 października 2018 12:31

Podtrzymuję to co napisałem wcześniej. "Wesołe przygody Robin Hooda" to konwencja, która dziś nie ma jakiejkolwiek mocy propagandowej; "Kler" to czyste zło. Wolę "Robin Hooda".

zaloguj się by móc komentować

lchlip @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:28
2 października 2018 12:31

A może byś Po Prostu zamiast dawaniem dobrych rad zajął się tematem swojego bloga i moim do niego nawiązaniem?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 12:30
2 października 2018 12:35

To prawda. Ja się nad "W tyle wizji" pastwię raczej z uśmiechem. Jestem pewien, że ci durnie Wolski z Ziemkiewiczem nie wyprodukują kolejnego Cyby. I to jest dla mnie kryterium decydujące.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 2 października 2018 12:31
2 października 2018 12:37

Nie. Kiedy rozmawiam z Tobą będę się zajmował wyłącznie Tobą, bo dopóki nie uderzysz się we własne piersi, dla mnie pozostaniesz częścią projektu, który będę tępił do śmierci.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 12:42

Napisał Pan dzisiaj bardzo dobry tekst. I polemika jest dobra. Dlatego co zabawne, ja uważam, że zarówno Pan jak i Coryllus macie rację. Po prostu różne podejścia, różne odbiory. Ale sens rozumienia rzeczywistości za jednym i drugim zupełnie się nie wyklucza.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @Kozik 2 października 2018 11:26
2 października 2018 12:43

Problem raczej w proporcjach. I to nie dlatego, że są np. 80/20 czy nawet 90/10, bo podejrzewam nie trzeba więcej niż 10% społeczeństwa, żeby budować dobrą elitę. Problem w tym, że te proporcje są obecnie raczej jak 9999/1.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:37
2 października 2018 12:46

We własną pierś uderzam się w innym miejscu. Natomiast tutaj pojawiam się w ramach dyskusji. 

Ale zgadzam się dla Ciebie pozostaję częścią jakiegoś projektu. Do którego należa wszyscy mający inne poglądy.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:31
2 października 2018 12:55

Myślę, że zdecydowana większość woli Robin Hooda i w tym tkwi jego propagandowa moc.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 2 października 2018 12:46
2 października 2018 12:59

Naprawdę? Bardzo proszę o link. Natomiast jeśli masz na myśli konfesjonał, to przepraszam, ale szkody jakie wyrzadziłeś przez te wszystkie lata wymagają publicznego gestu. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:35
2 października 2018 13:01

"Smoleńsk 7.27" w takim razie polecam.

To jest właśnie podejście do katastrofy z pseudofilozoficznym uśmiechem. Oczywiście żadnej produkcji Cyby tam nie ma. Jest jedynie kasa zbijana na robieniu z ludzi idiotów - tak jak w "Klerze"...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 2 października 2018 12:46
2 października 2018 13:03

Co do projektu, nie pochlebiaj sobie. Owszem, jesteś częścią projektu, ale nie ze względu na poglądy. Ja jestem otoczony niemal wyłącznie przez osoby o odmiennych poglądach i nie uważam tego za problem. Moim problemem są nieuczciwi propagandziści i tu, owszem, mam również na myśli Ciebie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 12:55
2 października 2018 13:05

To że większość wybiera Robin Hooda nie świadczy o jego propagandowej sile. Większość wybiera czterech pancernych z psem i powiedz mi, czego się tu mam bać, co?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 13:01
2 października 2018 13:08

Przepraszam Cię bardzo, ale nie traktuj mnie ja durnia, dobrze? Mnie nie interesują ani uśmiechy psedudofilozoficzne, ani filozoficzne, natomiast gdy chodzi o Wolskiego, to ja pamiętam jego deklarację, że on nie wierzy w zamach. Jeśli chcesz mnie zainteresować, wklej może jakąś fajną piosenkę.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:59
2 października 2018 13:17

Czy te naprawdę chcesz wracać do czasów, kiedy życzenia "zdechnięcia" pojawiały się na Twoim blogu?

 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @lchlip 2 października 2018 12:46
2 października 2018 13:19

Tu się pojawiasz w ramach dyskusji? Tu nie ma przecież żadnej dyskusji. My nie dyskutujemy tylko krępujemy wolność wypowiedzi, zapomniałeś już?

zaloguj się by móc komentować

lchlip @gabriel-maciejewski 2 października 2018 13:19
2 października 2018 13:26

Nie, nie zapomniałem.

Ale przecież jeszcze nie dostałem bana a więc na razie mogę tutaj wyrażać swoje opinie. Chociaż nie nazwałbym tego dyskusją, gdyż mój pierwszy komentarz na tematy poruszane na blogu nie doczekał się odpowiedzi. A wprowadzane inne wątki to przecież tematy zastępcze, nieprawdaż?

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 2 października 2018 13:17
2 października 2018 13:38

Tak. Dla Ciebie wszystko. By wydusić z Ciebie przyznanie się do winy, gotów jestem nawet na to.

zaloguj się by móc komentować

cortes @parasolnikov 2 października 2018 11:06
2 października 2018 13:39

Drogi Parasolu, polityka to gra a zatem obowiązują w niej pewne regulaminy i zasady zapewniające zwycięstwo. Tak jak są reguły w skoku w dal, boksie, zapasach czy jakiejkolwiek innej grze indywidualnej czy grupowej. Jak napisał pewien wielki, niemiecki teoretyk (i praktyk): wojna to polityka prowadzona innymi środkami. To twierdzenie można odwrócić i stwierdzić, że polityka to wojna prowadzona innymi środkami. Jeśli tak, to wypada przypomnieć stare powiedzonko naszych cywilizacyjnych przodków: si vis pacem para bellum. Mnie się, za Coryllusem, bardzo podobają niepiśmienni francuscy baronowie, którzy zawsze wiedzieli jak to się robi (wojnę/politykę). Żadna gazownie nic nam nie narzuca. Oni te zasady znają i stosują od zawsze, z bolesnych lekcji udzielanych im przez wielkiego Soso! Bądźmy chociaż mądrzy po szkodzie!

zaloguj się by móc komentować

Ginewra @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 13:39

Stan emocji i estetyczne gusta społeczeństwa nie są kształtowane wyłącznie przez telewizję publiczną, ale przez całe spektrum mediów (polskich i światowych). Telewizja się do tych gustów dostosowuje (o czym napisal Toyah).

Wystarczy sobie porównać naszą TVP z innymi stacjami publicznymi (chociażby włoską, hiszpańską czy niemiecką). Ten sam poziom rozrywki, przejaskrawiona publicystyka i wszechobecna propaganda. Jednak próbuje nam się wmawiać, że tamte telewizje są obiektywne. Nic bardziej mylnego. My przynajmniej jak jesteśmy zmęczeni propagandą TVP, możemy sobie przełączyć na TVN czy Polsat i od razu mamy możliwość wyciągania wniosków. W Niemczech czy w Hiszpanii tego komfortu nie mają, bo we wszystkich mediach propaganda jest identyczna. A przekaz estetyczny wszędzie jest podobny (bo w czym dosco polo ustępuje przyśpiewkom bawarskim i całej otoczce October Festu).

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 2 października 2018 13:26
2 października 2018 13:40

I nie doczeka się odpowiedzi dopóki, będziesz mnie wzywał do obiektywizmu. Ty!!!

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:07
2 października 2018 13:43

Jeśli jesteśmy przy telewizji i jej posiadaniu, to muszę (z wielkim cierpieniem :) ) pochwalić dobrą zmianę.
Tj. teraz mam tvp w moim komputerku za darmo, na żywo powinno być jeszcze 24h, no ale ok.
I to słuszny kierunek, tvp powinna być za darmo wszedzie na świecie żeby każdy sobie mógł obejrzeć np. wiadomości i wierz mi, że gdyby były online i reprezentowała minimum jakości oglądałbym. To samo jakby nakręcili dobry serial obejrzałbym. I jak jestem gdzieś w hotelu czy gdzieś chciałbym włączyć sobie jedynkę i cośtam oglądać. Czemu jest tak, że kiedyś każdy chłopiec chciał być "Jankiem z czterech pancernych" a dzisiaj to wszystko co najwyżej wywołuje uśmiech politowania. Co czterej pancerni to był serial dla elity intelektualnej? I nie chodzi o propagandę taką czy inną tylko o jakoś, promowanie ludzi z MINIMUM talentu. MINIMUM chęci i MINIMUM szacunku dla odbiorcy.
 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Ginewra 2 października 2018 13:39
2 października 2018 13:44

I to jest coś, o czym zapomniałem wspomnieć. Wydaje się, że chyba po raz pierwszy w tym świecie udało się osiągnąć stan pewnej równowagi. Dla wymagających mamy nawet TVP Kulturę, gdzie ostatnio nawet pokazywali koncert Florence & the Machine.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 2 października 2018 13:43
2 października 2018 13:48

Jedyne medium jakie znam jako promujące ludzi z talentem i szacunkiem dla odbiorcy to Klinika Języka.

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 12:12
2 października 2018 13:48

 ... czegoś tutaj brakuje. Może to zbyt górnolotne ale słowo Polska, Ojczyzna, wartości, etyka, przyszłość społeczeństwa i kraju itd. czyli atrybuty niezwykle istotne ...

Czy mógłbyś przybliżyć, jak o tę istotność należy troszczyć się z pozycji intensywnego blogowania?

Może być teoretycznie, niekoniecznie na własnym przykładzie.

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @Ginewra 2 października 2018 13:39
2 października 2018 13:49

Państwo uporczywie, nie rozumiecie, że tu nie chodzi o to, żeby Dzieła Moliera, przeplatać polityczną myślą Akwinaty. A sylwester z dwójką, żeby był koncertem smyczkowym. Chodzi o minimum jakości. Oglądałem ostatnio wszystkie części draculi z Christopherem Lee, horrory klasy b, mają to do siebie, że puszczają widzowi oko i umawiamy się na pewną konwencje. Wy uparcie twierdzicie, że to powinien być szczyt naszych aspiracji i że to jest wporządku i że tak ma być! To jest horror.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 2 października 2018 13:48
2 października 2018 13:51

On, jako człowiek spoglądający na nas z Holandii, ma na ten temat pojecie bliskie nikłego.

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:24
2 października 2018 13:54

A kto się tu nie pastwi nad "W tyle wizji"?

Ja się nie pastwię. Uważam ten program za pożyteczny. Wielu również, wszak na bieżąco reagują swoimi mailami i telefonami.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 2 października 2018 13:49
2 października 2018 13:56

Wojtek! Czemu Ty z kolei uporczywie nie chcesz zrozumieć tego. Nie ma mowy o jakiejkolwiek jakości. Jedyna jakość jaką udało mi się tu zaobserwować przez minione lata to III Symfonia Pieśni Żałosnych Góreckiego, polityczna aktywność Jarosława Kaczyńskiego i twórczość estradowa piosenkarza Kazika. W tej kolejności.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 2 października 2018 13:54
2 października 2018 13:57

No dobra. To mamy Ciebie. W końcu jest demokracja.

zaloguj się by móc komentować

Ginewra @parasolnikov 2 października 2018 13:49
2 października 2018 13:59

To może ustalmy, co to jest minimum jakości.

Na wszystko trzeba patrzeć w szerokim kontekście. Jak już jesteśmy przy kocertach sylwestrowych, to tylko w telewizji publicznej możemy obejrzeć koncert noworoczny z Filharmonii Wiedenskiej.

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 13:51
2 października 2018 14:00

Jego aktywność blogowa znana jest z S24 przynajmniej od 10 lat. Nagle dowiaduję się, że Polska, itd. to dla niego sprawy istotne. Co więcej, Ojczyzna pisze z dużej litery!!!

No to Hosanna!

 

 

zaloguj się by móc komentować


betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 13:05
2 października 2018 14:01

Trochę nie rozumiem Gajosa w "Czerech pancernych" się nie boisz, a Gajosa w "Klerze" już tak?

Przecież ten film to propaganda bez żadnego polotu. Zobacz jaka piękna recenzja. Do człowieka z marmuru go niunia porównuje... czyż nie piękne?

https://kobieta.onet.pl/veni-vidi-kler/dgznl79

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 2 października 2018 12:31
2 października 2018 14:04

Za to twoja - zapewne dobra - rada już jest ok?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @cortes 2 października 2018 13:39
2 października 2018 14:08

A propos cytatów, reguł i boksu. Mike Tyson powiedział ponoć kiedyś, że przed walką z nim każdy miał jakiś plan. Do momentu, aż dostał w ryj. 

Jak dla mnie, genialnie celne. 

zaloguj się by móc komentować

Vester @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:03
2 października 2018 14:09

"Przepraszam bardzo, ale wedle jakich zasad to Prawo i Sprawiedliwość ma dziś zasypywać ten rów?"

 

To odwieczny problem eskalacji - żadna ze stron nie chce odpuścić, bo inaczej ich świat się skończy. To jak dwóch idiotów przy ruletce - jedni obstawiają ciągle czerwone, drudzy czarne, i obaj wychodzą z kasyna goli. I jak to w kasynie, drinki są za darmo.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 2 października 2018 14:00
2 października 2018 14:10

Od 10 lat i nigdy w życiu nie przyczytałem u niego jednego słowa o tym, że władza nawala.

zaloguj się by móc komentować


przemsa @orjan 2 października 2018 14:00
2 października 2018 14:11

Przecież to najbardziej obłudny i oślizgły typek z całego Salonu24. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 14:01
2 października 2018 14:12

"Kler" w pierwszym tygodniu z milionem widzów pobił rekord "Botoksu" Vegi. Jestem pewien, że sam wyciągniesz wnioski.

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 13:57
2 października 2018 14:14

"W tyle wizji" jest pożyteczne bo przywraca równowagę (król jest nagi!). Może jest jakieś chropawe, ale to jest po prostu estetyka (poetyka?) M. Wolskiego, do której osobno odczuwam sporo zastarzałej sympatii od czasu Matriarchatu, Świnki, itd.

W każdym razie, pokazuje drugą stronę sporu w całym prymitywie, na jaki ją stać. Prymitywu nie da się pokazywać środkami wysublimowanymi.

Poza tym, ja odrzucam pretensje do TVP abstrahujące od identycznej, a moim zdaniem znacznie gorszej obrazy jakości postępującej w tych TV niepaństwowych.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Vester 2 października 2018 14:09
2 października 2018 14:14

PiS nie ma żadnego interesu w eskalowaniu nienawiści. Bez niej Platforma straciłaby te nędzne 20 procent i przestała istnieć. 

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 14:10
2 października 2018 14:17

Zwróciłeś uwagę, jak bardzo napracował się nad słownictwem i stylem tego komentarza do Ciebie?

Nie należy człowieka zniechęcać, może dojrzał, albo przynajmniej przejrzał. Dajmy więc szansę i poczekajmy na nasz ulubiony ciąg dalszy.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 2 października 2018 14:14
2 października 2018 14:19

Zgadzam się, ale dodałbym, że w pierwszej kolejności pokazuje drugiej stronie, że gówno, która ta serwuje, jest bardzo łatwe do skopiowania i w identyczny sposób działa, tyle że z odwróconym wektorem. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @betacool 2 października 2018 14:01
2 października 2018 14:23

Dobra pierwszy raz przeklnę.... Co to coś pierdoli?

"....Zresztą doskonale pamiętam dzień, w którym całą gromadą, złożoną z rodziny i przyjaciół, poszliśmy oglądać "Człowieka" do kina Muranów w Warszawie. Atmosfera na sali, także wypełnionej wtedy po brzegi, była taka sama jak na wczorajszej projekcji "Kleru". I taka sama cisza długo zalegała wśród publiczności podczas napisów końcowych...."

To coś urodzone w 1970 roku. Marmur 1976 i ona była z całą rodziną na tym filmie. Chyba na "poranku w kinie" Q....a :EEEEE

 

 

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 13:56
2 października 2018 14:31

No dobra, za to, że wpisałeś Kazika na tę listę, nie będę się już tutaj kłucił :)

zaloguj się by móc komentować

orjan @przemsa 2 października 2018 14:19
2 października 2018 14:37

Ja nie posunę się aż do konkluzji, że "W tyle wizji" polega na obrzucaniu gówna gównem. Niemniej pozostaje kwestia: kto zaczął i kto określone środki wyrazu narzucił. To wcale nie jest zagadnienie z poziomu piaskownicy, ale aż z zakresu dynamiki (akcja-reakcja).

W ramach demokracji a pominąwszy brednio-fakty o pisowskim terrorze, to obecnie w Polsce każdy może gadać co chce i nawet ma gdzie gadać. Właśnie do tego służy "W tyle wizji": równowaga na równym poziomie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 2 października 2018 14:17
2 października 2018 14:41

On jest dziwny. Mimo to nie chciałbym go spotkać.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 13:48
2 października 2018 14:41

Cóż, mógłbym odpowiedzieć, że na to pytanie stara się jakoś odpowiedzieć Szkoła Nawigatorów. Bo w przeciwieństwie do wszelkiej tzw. kultury masowej zajmuje się tematami nichowymi ale jednocześnie propagującymi wartości intelektualne. I przeznaczone dla osób szukających nieco innego przekazu niż w mass media jak TVP mającej zmienić praktyki "starej zmiany" a pozostającej na tym samym jeśli nie gorszym poziomie.

Atrybuty które m.inn. wymieniłem są słowami-kluczami, które każdy wypełnia w zależności od poglądów, życiowych doświadczeń i światopoglądowych przekonań. To nie są matematyczne formuły z gotowym i oczywistym wynikiem. To słowa zaklęcia mające różne odcienie i intensywność.

Troszczenie się o istotne wartości czy to przy blogowaniu czy w codziennym życiu to dla mnie nic innego niż zdrowa dyskusja w ramach określanych tak często w dzisiejszych czasach negowaną kulturą osobistych zachowań. Intelektualna dyskusja nie musi być koniecznie i zawsze sprawdzianem naszych codziennych działań lecz jest forma szermierki słownej na argumenty pozwalająca na poznanie "innego" i często prowadząca do weryfikacji własnego rozumowania. To nie tylko dążenie do przekonania o swojej racji lecz również zrozumienie i chęć uznania racji drugiej strony. I pogodzenie się, że można i trzeba często żyć nie mając racji we wszystkim. A to chyba wie każdy żyjący w długotrwałym zwiążku. Przynajmniej jeżeli uważa, że są wartości i cele większe niż tylko posiadanie własnej racji.

 

zaloguj się by móc komentować


betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 14:12
2 października 2018 14:44

Myśle, że może nie w pierwszym tygodniu, ale w sumie Gajosa w "Pancernych" jeszcze więcej i tylko największe młotki nie wiedzą, o co tak naprawdę w tym filmie chodziło.

Rekord "Botoksu"... i co ludzie u lekarzy się już nie leczą?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @orjan 2 października 2018 14:37
2 października 2018 14:47

W sumie masz rację. We W tyle wizji nie ma zaciekłej, pozbawionej uśmiechu, zimnej nienawiści. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 14:44
2 października 2018 14:51

Nie mogę uwierzyć że jesteś tak płytki.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 14:00
2 października 2018 14:54

Twoja ironia jest dosyć, pardon, błazeńska. No bo w końcu odbieranie mi prawa, że Polska i jej sprawy są dla mnie istotne pokazuje tylko, że nasze poglądy są odmienne a ja według Ciebie nie mam prawa do głoszenia swoich wizji na ten temat. 

I we wszystkich podobnych komentarzach nie ma ani krzty argumentacji, poza oczywiście własnym przekonaniem, na czym moja "szkodliwość" dla Polski miałaby polegać. No bo choćby jakieś SB w moim kierunku, albo PZPRowska przeszłośc, albo przynajmniej wroga agentura przydałaby się na okrasę :)

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 14:41
2 października 2018 14:56

Bardzo dziękuje za obszerną i - jak czuję - szczerą odpowiedź. Pozwala ona wyjaśnić, na czym polega niemożliwość zgody. 

Jesli bowiem przyjąć, że nie rozmawiamy o abstraktach, ani tym bardziej nie rozmawiamy w jakimś kosmosie, to pojęcia, które używamy muszą mieć jakieś umiejscowienie i skonkretyzowanie. Inaczej nie należą do nośników wspólnoty.

Posługiwanie się słowami-kluczami, które każdy wypełnia w zależności od poglądów, życiowych doświadczeń i światopoglądowych przekonań. To nie są matematyczne formuły z gotowym i oczywistym wynikiem. To słowa zaklęcia mające różne odcienie i intensywność to jest podejście relatywisty. Dla mnie nie do zaakceptowania, bo usuwa zaufanie.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 14:17
2 października 2018 15:00

No cóż, jeszcze jeden merytoryczny komentarz :)

A po prawdzie to napracowałem się niemożebnie. I dlatego pudełko z tissues mam pod ręką. Do obcierania potu z czoła.

zaloguj się by móc komentować

olekfara @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 12:03
2 października 2018 15:00

Ja widzę jednak ten rów między Panem i Coryllusem. i o ile Coryllus ten rów zasypuje bazując na prawdzie (dowożąc ciągle nowy materiał), o dziwo Pan też ten rów zasypuje, ale stojąc na skarpie i tupając nogami. Owszem zasypuje Pan ten rów, ale rownież go i poszerza. A jak historia pokazuje nie jest to  bezpieczne.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 14:00
2 października 2018 15:13

"....

Co więcej, Ojczyzna pisze z dużej litery!!!

No to Hosanna!."

Rzeczywiście Hosanna!

"....Wyrazy i wyrażenia Ojczyzna, Kraj, Orzeł Biały, Naród, Państwo, Rząd itp. ze względów uczuciowych bądź dla uwydatnienia szacunku także możemy pisać wielką literą. Z tego samego powodu wielką literą możemy pisać nazwy wydarzeń dziejowych: Powstanie Warszawskie, Unia Lubelska, Powstanie Styczniowe, Wiosna Ludów..."

Chyba już wystarczy, dla mnie przynajmniej, dyskusji z takimi językowymi specami.

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 14:51
2 października 2018 15:17

I słusznie (że się wtrącę), bo myślę że kolega betacool wcale płytki nie jest. Tylko (co nie jest trudne patrząc przez własny pryzmat) nie docenia wzmożonej aktualnie siły tej propagandy antykatolickiej. I że naprawdę takie produkty jak ten film trafiają do serc i umysłów ludzi, zatruwając je (i jednocześnie ogłupiając) skutecznie. Tu np. dyskusja na forum motoryzacyjnym, czyli ludzi którzy lubią samochody (ja też lubię): http://forum.gazeta.pl/forum/w,20,166878530,166878530,OT_Kler_Smarzola.html Można zobaczyć skalę zjawiska i warto zwrócić uwagę na stopień zohydzenia Kościoła, który już się udało w wielu ludziach zaszczepić.

Ale zarazem nie od dzisiaj takie rzeczy się dzieją i nie takie problemy Kościół przetrwał. Im staje się silniejszy, tym bardziej go atakują. Bo tylko on się liczy. Więc tu też rozumiem kolegę betacool z jego perspektywą.

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 14:51
2 października 2018 15:18

To ja Cię zapraszam na jeszcze większą płyciznę.

W "Klerze" (sądząc jedynie po nawisku reżysera) nie ma żadnej głębi. To jest przekaz budowany z najtańszej dykty. Niech ludzie tę tandetę zobaczą i niech poczują jak dali się nabrać. Żałuję tylko, że młody Stuhr w tym nie zagrał.

"Młody papież" to była parszywie sporządzona podpałka.

Smarzowski to przeterminowany lep na muchy.

 

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @olekfara 2 października 2018 15:00
2 października 2018 15:19

Mówi się "tupiąc".

zaloguj się by móc komentować

betacool @MarcinD 2 października 2018 15:17
2 października 2018 15:30

kolega betacool (...) nie docenia wzmożonej aktualnie siły tej propagandy antykatolickiej...

Dostrzegam wzmożenie, ale rzeczywiście oceniam je nisko. "Kler" to jest działanie typu napluję na krzyż na Giewoncie, a nuż się zawali...

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 14:56
2 października 2018 15:31

"....Posługiwanie się słowami-kluczami, które każdy wypełnia w zależności od poglądów, życiowych doświadczeń i światopoglądowych przekonań. To nie są matematyczne formuły z gotowym i oczywistym wynikiem. To słowa zaklęcia mające różne odcienie i intensywność to jest podejście relatywisty. Dla mnie nie do zaakceptowania, bo usuwa zaufanie....."

Podejście relatywisty??

No to proszę sobie odświeżyć wiadomości o poglądach i drodze życiowej Piłsudskiego i Dmowskiego w walce o niepodległą Polskę. I przemyśleć na ile były zbieżne a na ile przeciwne.

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @olekfara 2 października 2018 15:00
2 października 2018 15:43

Nie sądziłem, że rozmowa dotyczy rowu między mną Coryllusem. 

zaloguj się by móc komentować

Vester @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 14:14
2 października 2018 15:44

"PiS nie ma żadnego interesu w eskalowaniu nienawiści".

 

Nikt nie twierdzi, że ów rów wykopała nienawiść. Mogło to być przekonanie o własnej doskonałości albo chłodna gra nastawiona na bieżący profit. Nienawiść jest pochodną tego aktu i ofertą dla szaraczków. I napewno pożądanym elementem układanki.

Zaaplikowano nam "dziel i rządź" i od tamtej pory zasuwamy jak chomiki w kołowrotu emocji, goniąc świetlane jutro. Albo ktoś to przerwie, albo... chomiki żyją krótko.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 2 października 2018 15:13
2 października 2018 15:45

To napiszesz wreszcie coś brzydkiego na temat "Szkła Kontaktowego", czy się nie odważysz w obawie przed ością? 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @MarcinD 2 października 2018 15:17
2 października 2018 15:47

Ale co tu jest do doceniania? Zwłaszcza gdy on chce porównywać "Czterech pancernych" do "Kleru"?

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 14:14
2 października 2018 15:48

PiS ma interes.

Gdyby PO straciła te 20% to wtedy można w tym kraju zmienić wszystko i własnie wtedy by się okazało, że na tej zmianie tak naprawdę zależy w PiSie tylko jednej osobie...

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 15:47
2 października 2018 15:50

To proszę - czekam na ciekawsze porównanie, skoro ani pancerni ani człowiek z marmuru Ci nie pasuje.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 15:18
2 października 2018 15:55

Wracamy do punktu wyjścia. To co Ty czy ja, gdy chodzi o osoby mające w ogóle pojęcie o jego istnieniu, sądzimy o Smarzowskim, nie ma najmniejszego znaczenia. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Vester 2 października 2018 15:44
2 października 2018 15:56

Co znaczy nikt? Ja twierdzę, że ten rów wykopała nienawiść.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 15:45
2 października 2018 16:02

Nie oglądam ale stwierdzam autorytatywnie, że "Szkło kontaktowe" jest obrzydliwe.

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 15:55
2 października 2018 16:31

Rzeczywiście chyba jesteśmy w punkcie wyjścia.

I jestem autentycznie przerażony, oznacza to bowiem, że chyba największe znaczenie będzie miało to co powiedzą o filmie Smarzowskiego w TVP i w "Warto rozmawiać".

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 17:28

A co tam - komentarz nr 100 (co zdzarza się tutaj dość rzadko) będzie mój.

Jak milion osób obejrzy takie coś - to bedzie absolutnie "fabulous".

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 15:31
2 października 2018 18:01

A który był relatywistą? Piłsudski, czy Dmowski?

Gdyby na ten przykład obaj byli relatywistami, albo chociaż jeden z nich, to czy w ogóle powstałaby Niepodległa?

Między Polakami nie może być różnicy poglądów w sprawie: czy ma być Polska.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 13:48
2 października 2018 18:03

No i właśnie o to chodzi w tym wszystkim. Ludzie myśleli (w tym ja) że po wygranych wyborach i umocnieniu się na etatach coś pójdzie w tym kierunku. Przecież nie rozmawiamy o tym by w poniedziałek były opery od rana do wieczora w środę Blechacz a w piątek dzień z teatrem. Chodzi o jeden-dwa cykliczne programy w tygodniowej ramówce, które będą ponad tą pythonowską mielonkę. Nie da się tego wytłumaczyć brakiem kasy czy ludzi bo jedno i drugie jest. Brak woli i decyzji. Przyczyny mogą być różne.

zaloguj się by móc komentować

orjan @orjan 2 października 2018 18:01
2 października 2018 18:08

PS. Bez obrazy, ale na wszelki wypadek pozwolę sobie uściślić, że postawą przeciwną relatywizmowi jest idealizm.

 

 

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 18:12

Brak woli i decyzji.

A moim zdaniem jest decyzja o braku woli.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 18:01
2 października 2018 18:26

Oboje walczyli o to żeby Polska była.

Każdy z nich miał inne poglądy jak powinna wyglądać, jakie sojusze zawierać i jaką politykę wewnętrzną (federacyjną czy narodową) i zewnętrzną prowadzić. I byli politycznymi przeciwnikami w II RP zwalczając się dosyć brutalnie.

W związku z tym pytanie zasadnicze: czy to Piłsudski był patriotą i prawdziwym Polakiem? Czy może Dmowski bardziej zasługuje na to miano? W końcu ich ideje na temat jaka Polska powinna być różniły się dość zasadniczo. 

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 18:08
2 października 2018 18:39

Bez obrazy, ale postaraj się zrozumieć różnice między pojęciami tzw. "relatywizmu wysokiego" i "relatywizmu niskiego", oraz czym jest pragmatyzm łączący pojęcia i idealizmu i relatywizmu.

Możesz filozofować i nie ma w tym nic złego. Ja jednak wolę stać nogami na ziemi i patrzeć na człowieka nie jako teoretyczne pojęcie filozoficzne z kategorii absolutu lecz jako postać z krwi i kości a nie z kart folozoficznych dysertacji.

 

 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @lchlip 2 października 2018 18:39
2 października 2018 18:43

A co James na to?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @lchlip 2 października 2018 18:26
2 października 2018 18:43

A kogo to w 2018 obchodzi?

zaloguj się by móc komentować

lchlip @qwerty 2 października 2018 18:43
2 października 2018 18:55

To możesz znależć w materiałach KULu :)

Ale ciekawszym, dla mnie, pytanie jest czy prezes Kaczyński jest ideologiem, relatywistą czy pragmatykiem. A jako casestudie może posłużyć jego stosunek do ustawy aborcyjnej.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @betacool 2 października 2018 18:12
2 października 2018 19:10

Decyzja o braku woli może być jedną z przyczyn ;)

Jedyny program jaki oglądam gdy czasem siedzę przed TV (pomijając sport) to "Okrasa łamie przepisy". Dobrze zrobiony i ciekawie pokazany. Można.

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 18:26
2 października 2018 19:15

Bez obrazy, nie oboje, lecz obaj. Poza tym, ja nie zgadzam się na zmianę tematu. To Ty zaprezentowałeś się jako relatywista. Moim zdaniem, relatywizm z samej istoty wyłącza patriotyzm. Zostańmy więc przy relatywizmie.

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 18:39
2 października 2018 19:23

Bez obrazy, ale postaraj się zrozumieć różnice między pojęciami tzw. "relatywizmu wysokiego" i "relatywizmu niskiego", oraz czym jest pragmatyzm łączący pojęcia i idealizmu i relatywizmu.

Bez obrazy, ale to są tylko manipulacje pojęciami.

Poza tym, logicznie chybione. Relatywizm nie jest "wysoki", ani "niski". Raz jest wysoki, innym razem niski, zależy jak relatywiście chwilowo wygodnie i jak bardzo potrzebuje tę wygodę usprawiedliwić. Skoro zaś odczuwa potrzebę usprawiedliwienia, to sam odwraca się od tego, co u siebie uznaje za błąd.

zaloguj się by móc komentować

betacool @onyx 2 października 2018 19:10
2 października 2018 19:33

A ja doceniam, że Kurski kupuje sporo dobrego sportu.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 19:15
2 października 2018 19:34

Ok.

Zgadzam się na Twoje:  "moim zdaniem".

Ale oczywiście taka teza wymaga definicji pojęcia "patriotyzm". A to jak widać jest dla Ciebie zbyt niebepieczne  (Piłsudski vs Dmowski) jeżeli nie chcesz podjąć próby odpowiedzi.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 19:34
2 października 2018 19:37

Dążysz do zmiany tematu. Jeszcze raz a odpowiem Ci, że to trollowskie sztuczki.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 19:23
2 października 2018 19:38

Na takie dictum mam pytanie zadane "qwerty" (18:43). Ale chyba będziesz się migał z odpowiedzią.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 19:38
2 października 2018 19:40

Skoro się upierasz: trollowskie sztuczki!

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 19:37
2 października 2018 19:44

Nie, to nie jest trollowskia sztuczka. To jest zasadnicze pytanie czy można uznać postępowania obu wielkich Polaków, pomimo róznic w metodach działania i pomimo przynależności do różnych obozów politycznych za  patriotów. Przyciśnięty do muru uciekasz Po Prostu od jednoznacznej odpowiedzi.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 19:40
2 października 2018 19:45

Zresztą nie nusisz odpowiadać. Wystarczy mi Twoja reakcja.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 19:44
2 października 2018 19:56

Sztuczka (erystyczna) na pewno. A, że trollowska, to o tym przesądza, że oddala od tematu tutejszego felietonu.

Poczekaj, aż Toyah napisze (znowu) coś o patriotyzmie.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 19:56
2 października 2018 19:57

Jak trolowska to zgłoś to do parasola.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 19:45
2 października 2018 19:58

Uuuu ... a cóż to za dramatyczny spadek poziomu debaty?

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 19:57
2 października 2018 20:00

Parasol!

Lchlip dał mi pełnomocnictwo, abym go zgłosił. W imieniu mocodawcy zgłaszam natychmiast, albo jeszcze prędzej.

 

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 19:56
2 października 2018 20:01

Toyahowi zadałbym to samo pytanie: czy Kaczyński ze swoim politycznym podejściem do uchwalenia (lub nie) ustawy aborcyjnej jest idealistą, relatywistą czy pragmatykiem.

 

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 20:01
2 października 2018 20:03

A co Toyah może o tym wiedzieć. Spytaj Kaczyńskiego.

zaloguj się by móc komentować

onyx @betacool 2 października 2018 19:33
2 października 2018 20:07

Oczywiście, napisałem w jednym komencie, że to najlepsza jego decyzja bo przynajmniej od tej strony jest full profeska i każdy kibic doceni. Ale ogólnie sport ustawiam osobno od reszty przekazu bo jego "misyjność" zależy od wyników sportowych a z tym jest różnie i nie zależy to od telewizora.

zaloguj się by móc komentować

lchlip @orjan 2 października 2018 20:03
2 października 2018 20:08

Toyah by się nie certolił. Wywalił by mnie na zbity pysk jak nie mógłby się uporać  z sensowną odpowiedzią.

A kiedy Ty zaczynasz z przekierowaniem moich pytań do Kaczyńskiego to widzę, że już pora.

Do następnego razu.

zaloguj się by móc komentować

orjan @lchlip 2 października 2018 20:08
2 października 2018 20:11

Toyah przy mnie to dusza człowiek. Wzór cierpliwości.

Na razie!

zaloguj się by móc komentować

przemsa @lchlip 2 października 2018 19:34
2 października 2018 20:12

Zahacz  gospodarza Szkoły Nawigatorów w temacie Dmowski vs Piłsudski :-D

 

zaloguj się by móc komentować

Kozik @lchlip 2 października 2018 19:57
2 października 2018 20:20

Swoją drogą, przecież ja cię pamiętam z S24. Że też masz czelność tu przyłazić.... 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 15:18
2 października 2018 20:37

Ależ ja mówiąc o braku głębi miałem na myśli Ciebie, a nie Smarzowskiego. Chodziło mi o to, że nie możesz zestawiać "Botoksu" z "Klerem", bo "Botoks" ani przez chwilę nie był wykorzystywany do ataku na ratowników medycznych. Ratownicy medyczni na tę nędze mogli najwyżej wzruszyć ramionami, zwlaszcza że prawicowe media od razu wzięły Vegę na sztandary walki o życie poczęte. O sili "Kleru" przekonasz się, kiedy zostanie zamordowany pierwszy ksiądz.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 15:48
2 października 2018 20:38

Ale na razie się jeszcze nie okazało? Czy Ty może coś już wiesz?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 15:50
2 października 2018 20:39

O co chodzi z tym "Człowiekiem z marmuru"? Coś przegapiłem?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 2 października 2018 16:02
2 października 2018 20:41

Jeśli nie oglądasz, to nie możesz tego stwierdzić autorytatywnie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 16:31
2 października 2018 20:42

Największe znaczenie dla kogo?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 17:28
2 października 2018 20:44

A kto to jest ten facet za szybą?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 2 października 2018 18:03
2 października 2018 20:45

Przecież masz TVP Kulturę. O co Ci chodzi?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 19:33
2 października 2018 20:48

Wiesz dlaczego on to robi? Ja wiem.

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 14:12
2 października 2018 20:49

Czyli do widzów Botoksu dołączyli fani Nergala i zrobili wynik. A jak się to ma do wyborców całej obecnej opozycji? Jedna trzecia poszła? Czyli nie za dobrze skoro w promocje filmu wrzucili tyle co w produkcję. Oczywiście zarobią ale to jest ich ostatnia taka erupcja. Co dalej? "Intymne życie Papieży?" A biedny Międlar myślał, że to on spali Rzym a zostal taśmą rozbiegową jeno.

Coś o zasypywaniu rowu:

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/podpalil-drzwi-kosciola-w-opolu-lubelskim-zatrzymany-31-latek,872872.html

Ostatnio zauważyłem taki mechanizm, najpierw Najwyższy Czas wrzuca jakiś temat, później jakiś portal krzak/no name zaostrza sprawę a na koniec grzeją to na TT. Miałem wrzucić linki z tego co znalazłem rano ale się okazało że tekst z krzaka przeredagowany i ma zupełnie inną wymowę a tekst z NC zupełnie wyparował. Niezła zabawa.

 

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 20:48
2 października 2018 20:55

Żeby przy okazji uwalić wpływy konkurencji? Bo to, że w tej dziedzinie podnosi jakość pasma, oglądalność i dostęp dla tych, których nie stać na drogie kablówki i wydarznia sprzedawane metodą pay-per-view to jasna sprawa.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 2 października 2018 19:44
2 października 2018 21:11

Wiesz co? ja myślę, że to jest bardzo dobry moment, żeby Ci powiedzieć za co Cię stąd wyrzucę, kiedy to się już stanie. Otóż ja nigdy nikogo nie blokuję za inne niż swoje poglądy. Ja stąd wyrzucam ludzi za to, że nie chcą ujawnić swoich poglądów. Znam Cię od 10 lat i jedyne co o Tobie wiem, to to, że nienawidzisz PiS-u. Czy jesteś korwinowcem, socjalistą, komunistą, anarchistą, zwolennikiem ciepłej wody w kranie, antykleryałem, narodowcem? Zero. Nic. Nigdy jednym słowem się nie przedstawiłeś. Całe Twoje blogowanie to jest walenie w PiS i prowadzenie takiej gadki jak ta, gdzie jedynym celem jest właśnie gadka i nic więcej. Tego nie toleruję. Nie odmiennych poglądów, ale tego. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 2 października 2018 20:49
2 października 2018 21:17

No popatrz! On nie wie, czemu podpalił te drzwi, a ja wiem. Czy to nie ciekawe?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 2 października 2018 20:55
2 października 2018 21:18

Nie przede wszystkim. Głownym celem jest poszerzenie władzy Prawa i Sprawiedliwości.

zaloguj się by móc komentować


betacool @krzysztof-osiejuk
2 października 2018 21:57

O sile "Kleru" przekonasz się, kiedy zostanie zamordowany pierwszy ksiądz.

Pierwszy od kiedy, bo niedawno trafiła do mnie książka z biblioteki zamordowanego przed rokiem księdza. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 20:42
2 października 2018 21:59

Dla wszystkich ogarniętych emocjonalnym wzmożeniem wywołanym przez tego gniota.

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 20:44
2 października 2018 22:00

Nie wiem, ale patrzy na "obiekt" z właściwej perspektywy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 21:51
2 października 2018 22:05

Owszem, przegapiłem. Ale powiem Ci szczerze, że nawet gdybym go nie przegapił, to i tak bym do "Człowieka z marmuru" nie dotarł, bo bym utknął na słowie "widzka". Biedna Paulina. A taka była śliczna i niewinna w "Kronice wypadków miłosnych". Swoją drogą filmie znacznie lepszym od "Człowieka z marmuru".

zaloguj się by móc komentować

orjan @onyx 2 października 2018 20:55
2 października 2018 22:05

Z tą jakością to jest tak, że nawet Gabriel ze mną się pewnie zgodzi, że jest różnica jakości między "Koroną królów" a "Dlaczego ja?" nawet razem wziętym z "Ukrytą prawdą".

W sferach opiniotwórczych wklepana jest taka hagada, że wszystko co kulturalne i rozgarnięte stroni od PiS-u. Przynajmniej przez 10 lat nie było jak ją sprawdzić, bo nie było pola do jakiegokolwiek realnego współzawodnictwa. Teraz, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju telewizję, to właśnie takie pole jest.

Cierpliwości. Stopniowo, choćby w trybie samej zastępowalności pokoleń wymieni się w TVP także kadra "techniczna". Dopiero wtedy zobaczymy. Na razie to jest jedyny poważny handicap TVP, mianowicie ta stara kadra techniczna mentalnie i emocjonalnie obca  telewizji, która chce mieć funkcję społeczną o narodowej nawet nie wspominając.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 21:57
2 października 2018 22:09

Pierwszy od czasu gdy na ekrany wszedł film Smarzowskiego. A uprzedzając Twoje kolejne pytanie, odpowiadam: ksiądz, którego książka do Ciebie dotarła nie zaostał zamordowany przez fanów "Wesołych przygód Robin Hooda".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 21:59
2 października 2018 22:11

Nie. Ogarnięci "emocjonalnym wzmożeniem wywołanym przez tego gniota" nie oglądają TVP.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 2 października 2018 22:00
2 października 2018 22:12

Zwróciłem na niego uwagę, bo jakoś tak dziwnie wydął buzię.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Kozik 2 października 2018 20:20
2 października 2018 22:15

Jeśli Lchlip swoim temperamentem potrafi rozmrozić Twoją klawiaturę, to niech przychodzi jak najczęściej :)

zaloguj się by móc komentować

tepaz @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 21:18
2 października 2018 23:00

No dobrze. Jeśli założymy, że prezes Jacek Kurski jest lojalny i pracuje wraz z „Dobrą Zmianą” dla naszego dobra :-)), a aktualny przekaz TVP przyczyni się do „poszerzenia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość”, to pozostaje kwestia zasadnicza: jak Prawo i Sprawiedliwość wykorzysta to poszerzenie, czy – na początek choćby - ci najpracowitsi z nas, najbardziej utalentowani ( a nie tylko jednostki) będą mieli „pewne bardzo konkretne widoki na wygodną starość” w swojej Ojczyźnie? Czy taką perspektywę będą miały nasze wnuki ? I - podkreślam - nie mam tu na myśli jedynie Pańskich, moich czy innych "leszczynowch" potomków, chodzi mi o miliony tak zwanych zwykłych Rodaków.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tepaz 2 października 2018 23:00
2 października 2018 23:44

Nie. Kurski pracuje dla swojego dobra. Tak się jednak złożyło, że jego dobro skrzyżowało się z naszym.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tepaz 2 października 2018 23:00
2 października 2018 23:45

Tekst na ten temat będzie jutro. Króciusieńki.

zaloguj się by móc komentować

tepaz @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 23:44
3 października 2018 00:54

Bardzo mi przykro Panie Krzysztofie: w żadnej mierze dobro prezesa TVP Jacka Kurskiego nie skrzyżowało się z moim, to jest stanowczo wykluczone, kiedykolwiek.

Swoją drogą ciekawam kogo ma Pan na myśli (oprócz siebie oczywiście) pisząc o dobru „naszym”?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tepaz 3 października 2018 00:54
3 października 2018 01:01

To Pan jako pierwszy wspomniał o "naszym dobru". Nie wiem, kogo Pan miał na myśli. Proszę sobie to przemyśleć już bez mojego udziału.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 22:05
3 października 2018 06:37

Dlatego tak mi się wczoraj ciśnienie podniosło. Ona miała 5.5 roku jak wszedł na ekrany "Człowiek z marmuru" i pisze wierutne kłamstwa. tfu.

zaloguj się by móc komentować

tepaz @krzysztof-osiejuk 3 października 2018 01:01
3 października 2018 07:50

Już przemyślałam i tłumaczę licząc na Pańską odpowiedź na moje (z 3 października 2018 00:54) pytanie.

Poniższy fragment komentarza z godziny 23. wskazuje o kim myślę pisząc o „nas” :

/…/ jak Prawo i Sprawiedliwość wykorzysta to poszerzenie, czy – na początek choćby - ci najpracowitsi z nas, najbardziej utalentowani ( a nie tylko jednostki) będą mieli „pewne bardzo konkretne widoki na wygodną starość” w swojej Ojczyźnie? Czy taką perspektywę będą miały nasze wnuki ? /.../ chodzi mi o miliony tak zwanych zwykłych Rodaków.

W moim komentarzu „nasze dobro” nie skrzyżowało się z dobrem prezesa Jacka Kurskiego czy innego osobnika podobnego autoramentu.

Zwrot  „dla naszego dobra” był założeniem, a dosadniej rzecz ujmując sarkazmem, sądziłam, że dla Pana będzie to jasne.

I bardzo proszę  nie zaniżać poziomu SN stosując piaskownicowe (kto pierwszy ten lepszy/gorszy...) metody dyskusji, w Pańskim  wieku to nie przystoi.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 3 października 2018 06:37
3 października 2018 08:07

Mija się z prawdą przy trudnym do oszacowaniu udziale świadomości.
/Bardzo lubię tę formułkę/

 

zaloguj się by móc komentować

Kozik @orjan 2 października 2018 22:15
3 października 2018 08:21

:)

Dziękuję za dobre słowo. No nie przesadzajmy. Od kiedy mi Gabriel zarzucił, że mam w d... blog Toyaha, bo nie komentuję, staram się jednak czasem zaznaczyć tu swoją obecność. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 3 października 2018 08:07
3 października 2018 08:29

W tym przypadku celowo łże ta pożal się pseudo celebrytka.

To mnie szczególnie wyprowadziło z równowagi. Zwróć uwagę na ten patos:

"Zresztą doskonale pamiętam dzień, w którym całą gromadą, złożoną z rodziny i przyjaciół, poszliśmy oglądać "Człowieka" do kina Muranów w Warszawie. Atmosfera na sali, także wypełnionej wtedy po brzegi, była taka sama jak na wczorajszej projekcji "Kleru". I taka sama cisza długo zalegała wśród publiczności podczas napisów końcowych."

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 3 października 2018 08:29
3 października 2018 08:33

Aaa, ok. Przyznaję, że nie czytałem :-)

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 3 października 2018 08:33
3 października 2018 08:35

Czaisz? Miała 5.5 latka.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @bendix 3 października 2018 08:35
3 października 2018 09:02

Była nie tylko bardzo wrażliwa, ale i niesamowicie zdolna. Pamięć absolutna. Czepiasz się jednym słowem ;-)

 

zaloguj się by móc komentować

bendix @przemsa 3 października 2018 09:02
3 października 2018 09:29

Gdybym ja został dyktatorem absolutnym...

zaloguj się by móc komentować

lchlip @krzysztof-osiejuk 2 października 2018 21:11
3 października 2018 10:01

No cóż szerośc za szczerośc.

Kiedyś na blogu toyah.pl próbowałem z Tobą prowadzić dyskusję i powiedziałem trochę o tym co mi "w duszy gra". Bardziej szczerze niż w zwykłych, codziennych blogowych dyskusjach, gdyż poruszałeś jakiś ważny temat i jeszcze miałem wtedy nadzieję znależć nić porozumienia w ważnych dla Ciebie ale i dla mnie sprawach. Było to dość osobiste i w jakimś sensie częściowo odkrywało prywatność którą sobie bardzo cenię.

Zmieszałeś mnie wtedy z błotem w taki sposób, że odechciało mi się na zawsze traktowanie Ciebie jako człowieka mającego jakiekolwiek rozeznanie w subtelnościach, rzadkich bo rzadkich ale jednak zdarzających się, internetowych zwierzeń. Chciałem Ci coś powiedzieć, przekazać jakąś cząstkę ważnych dla mnie prywatnych przemyśleń w nawiązaniu do prowadzonej dyskusji a zostałem potraktowany jak najgorszy chłam.

Dzisiaj bym się tak tym nie przejął, gdyż uodporniłem się w międzyczasie na internetowe chamstwo, brak reguł kulturalnych zachowań i twarde reguły walki nie na argumenty lecz epitety i wyzwiska. Czas kiedy walczyłem o obronę z powodu obrazy uczuć religijnych i przeciwko hejtowaniu w różnorakiej formie na blogach i pisałem elaboraty do Janke i jeszcze wyżej przeciwko 'galopującemu majorowi" wyśmiewającemu szyderczo Matkę Boską z okazji śmieci Geremka skończył się. Z bardzo prostego powodu, odzew wśród braci blogerskiej był żaden a dla przedstawicieli katolickiej większości salonowego społeczeństwa nienawiśc do Geremka była większa niż miłość do Matki Boskiej. Bo taka jest skomplikowana ale jednak prawdziwa polska rzeczywistośc.

I to by było na tyle.

 

 

zaloguj się by móc komentować

MarcinD @bendix 3 października 2018 06:37
3 października 2018 11:11

Ja też utknąłem na słowie "widzek". I to na długo. Ale potem się przemogłem i przejrzałem resztę. To na co Pan zwraca uwagę jest istotne, dokładnie na to samo zwróciłem czytając wywiad z innym człowiekiem polskiej kultury, Janem Holoubkiem (synem Gustawa).

Otóż teraz w telewizji "Showmax" leci jego nowy serial "Rojst". O mrocznych latach 80-tych. I ten oto młody reżyser powiedział, że to był w jego życiu taki właśnie najmroczniejszy okres. A potem sprawdziłem jego datę urodzenia - 1978.

zaloguj się by móc komentować

bendix @MarcinD 3 października 2018 11:11
3 października 2018 11:45

Tak tak - oni wszyscy byli w opozycji i cierpieli - k... ich mać (przepraszam znowu to ciśnienie)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @lchlip 3 października 2018 10:01
3 października 2018 12:57

Taodpowiedź świadczy o tym, że znakomicie oceniłem Twoją śliską przebiegłość.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @MarcinD 3 października 2018 11:11
3 października 2018 14:25

> Otóż teraz w telewizji "Showmax" leci jego nowy serial "Rojst". O mrocznych
> latach 80-tych. I ten oto młody reżyser powiedział, że to był w jego życiu taki
> właśnie najmroczniejszy okres. A potem sprawdziłem jego datę urodzenia - 1978.

 

Był dla niego najmroczniejszy, gdyż zakrywają go mroki niepamięci. Innymi słowy, czepiasz się!!111 ;-)

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować