-

krzysztof-osiejuk : To ja

O moralnej wyższości eutanazji nad pedofilią

       Dziś, jak niektórzy z nas wiedzą, ukazuje się tygodnik „Warszawska Gazeta”, a wraz z nim mój kolejny felieton. Myślę, że skoro wpadliśmy ostatnio w nastrój bardzo, bardzo poważny, to zniesiemy jeszcze jeden tekst, gdzie naprawdę jest się nad czym zadumać. Bardzo proszę.       

 

 

      Proszę sobie wyobrazić, że niedawno na portalu gazeta.pl pokazał się tytuł o następującej treści:  „9 i 11-latek poddani eutanazji w Belgii. Zadecydowali o tym sami, rodzice się zgodzili”. Gdyby ktoś w tym momencie pomyślał, że to jest jakiś ponury żart, to tytułowi towarzyszy dłuższy tekst, z którego jednoznacznie wynika, że tym razem nie ma żartów i że, przynajmniej jeśli idzie o „Gazetę Wyborczą”, wciąż jesteśmy w trakcie owej szalenie interesującej debaty, co jest bardziej moralne: seksualne wykorzystywanie dzieci przez duchownych Kościoła Katolickiego, czy zabijanie tych dzieci, żeby nie cierpiały bardziej, niż my dorośli jesteśmy w stanie znieść tak by nie stracić przy tym  poczucia wewnętrznego komfortu. Oczywiście żadna konkretna odpowiedź na to ciekawe pytanie nie pada, choć z obserwacji ostatnich wydarzeń i reakcji na nie zbliżonych do „Gazety Wyborczej” środowisk, można wywnioskować, że kwestia seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży przynajmniej nie budzi aż takich kontrowersji. Trudno bowiem wyobrazić sobie to choćby, że redakcja „Wyborczej” po ujawnieniu kolejnego z owych przypadków pedofilii, zwróci się do swoich czytelników z pytaniem: „A jakie jest Wasze zdanie na ten - jeden z najtrudniejszych - temat?”, co tu ma to miejsce jak najbardziej.

       No ale przejdźmy może do rzeczy i przyjrzyjmy się wspomnianemu „jednemu z najtrudniejszych tematów” w stereo i w kolorze. Otóż, jak się okazuje, tak zwana Commission fédérale de contrôle et d'évaluation de l'euthanasie opublikowała raport za lata 2016-2017, w którym poinformowała, że w tym czasie w Belgii „poddano procedurze pozbawienia życia” 4337 osób, z których troje nie skończyło jeszcze 18 lat. Ile lat miały te dzieci, Komsja dyskretnie nie ujawniła, jednak poruszenie, jakie wywołała końcówka owej informacji, sprawiło, że władze ostatecznie przyznały, że dzieci te miały 9, 11 i 17 lat i cierpiały odpowiednio na guza mózgu, mukowiscydozę, oraz zanik mięśni. Jak się przy tym okazało, ów współczesny Endlösung zastosowany wobec osób poniżej dwunastego roku życia stanowił wydarzenie wyjątkowe nawet gdy chodzi o takie kraje, jak Szwajcaria, Holandia, czy choćby właśnie Belgia.

      Żeby nie nadużywać wytrzymałości Czytelników, pozwolę sobie w tym momencie na cytat:

      „Zanim lekarze podali im zastrzyki, dzieci musiały przejść szereg procedur, które pozwoliły ocenić m.in. czy są pewne i świadome swojej decyzji i czy są psychicznie gotowe na jej konsekwencje. Oprócz tego, zgodnie z obowiązującym w Belgii prawem, konieczna była zgoda rodziców na eutanazję, a dzieci musiały wyrazić swoją wolę na piśmie.

 

Ostatecznie to lekarze decydują, czy pacjent jest ‘w beznadziejnej z punktu widzenia medycyny sytuacji i trwa w nieustającym, nieznośnym cierpieniu, któremu nie można ulżyć i które i tak doprowadzi do śmierci w krótkim czasie’”.

        I tu właśnie następuje apel do czytelników o udział w debacie, a ja już tylko zwrócę uwagę na fakt, że wspomniany tekst został zamieszczony w dziale „Zdrowie”.

 

 

Książki są tam gdzie zawsze, niestety już bez „TegoKtóry…”, a to by było mocno pod temat.

 

 tagi: eutanazja  belgia 

krzysztof-osiejuk
31 sierpnia 2018 10:05
19     2023    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Krzysztof5 @krzysztof-osiejuk
31 sierpnia 2018 11:59

Is there any country in the world where a prominent politician could publicly boast his sexual experiences with children aged 6 years and less, and still stay in office? Probably not – but the European Parliament seems to have rules of its own.

 

The politician is Daniel Cohn-Bendit, once upon a time a protagonist of the 1968 student revolt and the Cultural Revolution that ensued, and today the leader of the “Greens/European Free Alliance” in the European Parliament

https://c-fam.org/turtle_bay/daniel-cohn-bendit-and-the-1968-revolution-paedophilia-as-part-of-their-political-agenda/

 

https://www.youtube.com/watch?v=M9nae58k31Y

 

https://www.youtube.com/watch?v=UnpB49iP5uU

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @krzysztof-osiejuk
31 sierpnia 2018 12:18

Ale za to psa uśpić nieludzkie jest.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Krzysztof5 31 sierpnia 2018 11:59
31 sierpnia 2018 12:28

Nie możesz tu wrzucać tekstów w językach obcych, bo nikt ich nie będzie czytał.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Krzysztof5 31 sierpnia 2018 12:03
31 sierpnia 2018 12:30

Ostrzegam po raz ostatni. Trollujesz mi bardzo ważną notkę.

zaloguj się by móc komentować

glicek @Grzeralts 31 sierpnia 2018 12:18
31 sierpnia 2018 13:11

Ale za to psa uśpić nieludzkie jest.

Uśpić zdrowego??? Jak sie poczyta wpisy w forum pod art. ot, że np. jakaś baba ze wsi utopiła kilka ponadmiarowych kotków albo szczeniaczków nikt by nie pomyślał, że w naszym kraju jest tylu zwolenników i zwolenniczek kary śmierci i tortur.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 31 sierpnia 2018 12:18
31 sierpnia 2018 13:17

Nie znam nikogo, kto by twierdził, że uśpienie psa jest nieludzkie. Wręcz przeciwnie, znam ludzi, którym tak było żal uśpic psa, że dopiero interwencja sąsiadów zmusiła ich do skrócenia cierpień ukochanego zwierzęcia. Nie stwarzaj problemów, które nie istnieją.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @glicek 31 sierpnia 2018 13:11
31 sierpnia 2018 13:56

Zdrowego, czy chorego, ale nie smiertelnie- nikt praktycznie nie wątpi, że to nieetyczne. Są nawet wytyczne. Niepokojąco zbliżające się do wytycznych dla ludzi. A może odwrotnie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
31 sierpnia 2018 14:27

Masz rację. Nasz pies ostatnio dostał sraczki i w pierwszej chwili myślelismy, żeby go uśpić, ale w końcu ktoś nam powiedział, że to nieetyczne i są nawet wytyczne.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 31 sierpnia 2018 13:56
31 sierpnia 2018 14:28

Ja mam na Ciebie oko juz od pewnego czasu, więc radzę Ci, popraw się. Bo inaczej będzie nam ze sobą ciężko.

zaloguj się by móc komentować

eska @krzysztof-osiejuk
31 sierpnia 2018 16:56

Tak mi się nasunęło, że kiedy lewactwo liberalne na siłę wprowadzało tzw. prawa dzieci, ograniczało prawa rodziców i wychowawców itp., to różne padały podejrzenia i zarzuty, ale wówczas nikomu nie wpadło do głowy, że te "prawa dzieci" to po to, żeby za jakiś czas "decydowały" o własnej śmierci. To już jest coś tak potwornego, że nie sposób znaleźć właściwych słów.

zaloguj się by móc komentować

glicek @eska 31 sierpnia 2018 16:56
31 sierpnia 2018 18:25

Teraz na topie są prawa dzieci do realizacji własnej seksualności.

https://www.rmf.fm/magazyn/news,9635,osmioletnia-drag-queen-skradla-cale-show.html

Nemis, 8-letni chłopiec, ma swoje hobby – przebiera się za kobietę. [...] Według rodziców, Nemis dobrze wie, że większość drag queen to homoseksualiści. Sam chłopiec nie czuje, by wykazywał taką orientację. Rodzice są optymistycznie nastawieni, bo przecież przed Nemisem jeszcze całe życie, by odkryć samego siebie.

To chyba taki specyficzny crash-test - co by było gdyby rodzice nie byli optymistycznie nastawieni do "odkrywania samego siebie" przez to biedne dziecko? Zjawiłby się kanadyjski "barnevernet"? Czyli po co i do czego właściwie są potrzebni rodzice? Ci biali oczywiście, bo jakoś nie rzuciło mi się w oczy żeby te nowoczesne projekty inżynierii społeczne były kierowane do niebiałych mniejszości. A propo - ciekawe czy ww. dzieci poddane eutanazji były białe czy kolorowe? Czy ktokolwiek z mniejszości muzłumańskiej poddałby swoje dziecko eutanazji mimo iż - na wskutek zawierania związków z bliskimi krewnymi - nie jest tajemnicą, że koszmarnych chorób genetyczych u nich nie brakuje.

Jak się zbierze razem te wszystkie "nowoczesne" projekty "odkrywania siebie" i "spełniania marzeń" to nie wygląda tak jakby biale człowieki były ustawiane, że ziemskim odpadem, zdegenerowaną rasą dysponującą niezasłużonymi przywilejami (o tym ciagle mówi lewactwo) więc skazaną na wymarcie, której bez używania słowa "rasizm" człowieki czarne i kolorowe z chęcią pomogą przejść do historii i muzeum przyrody?

 

zaloguj się by móc komentować

gorylisko @krzysztof-osiejuk 31 sierpnia 2018 12:28
2 września 2018 14:26

akurat ja przeczytałem ale fakt... na polskiej stronie lepiej pisać po polskiemu...

zaloguj się by móc komentować


Ogrodnik @krzysztof-osiejuk
2 września 2018 21:18

Pan osobiście powielił podobiznę tego z długim nosem a kiedyś bronił się przed linkiem do Urbana - przybijającego osobiście Jezusa do krzyża. Mówił Pan, że na "moim blogu" .... żadnych odnośników do gazetki Urbana.. :) 

Kiedyś,.. kiedyś byłem jednym z nielicznych, którzy odwiedzali stałe " blog" niewolnika.  Jego już nie ma.  Ale jest teraz ktoś, kto pisze prostą kreską.  Dzielę się z całego serca. 

https://www.salon24.pl/u/orant/888889,modlitwa-wieczorna-23-08-2018

 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Ogrodnik 2 września 2018 21:18
2 września 2018 21:24

Przepraszam ale nie wiem kto to jest ten ktoś z długim nosem, nie wiem co ma z nim wspólnego Urban i wreszcie nie wiem co ma wspólnego Twój komentarz z moją notką

zaloguj się by móc komentować

Ogrodnik @krzysztof-osiejuk
2 września 2018 22:08

Notka, to brzmi infantylnie. 

Ja sobie cenię co piszesz. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Ogrodnik 2 września 2018 22:08
2 września 2018 22:33

Ja też. Przy okazji, dziekuję za odpowiedź na moje pytania.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 31 sierpnia 2018 14:28
4 września 2018 06:37

Doskonale wiesz, że możesz mnie zbanować w dowolnej chwili, a ja nie będę miał pretensji.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować