-

krzysztof-osiejuk : To ja

O myszach i prezesie

Dziś, z prawdziwą przyjemnością, zapraszam wszystkich do czytania mojego najnowszego felietonu z „Warszawskiej Gazety”. Nie uwierzycie, ale tym razem o prezesie Kaczyńskim. I myszach.

 

 

     Ledwo prezes Jarosław Kaczyński opuścił szpital, na trybunach zajmowanych przez obie polityczne frakcje doszło do ciekawej konfrontacji. Otóż z jednej strony, usłyszeliśmy jęk zawodu, że oto zostały ostatecznie ucięte rozpowszechniane przez część mediów plotki, że Prezes cierpi na raka trzustki, z drugiej natomiast strony – pomijając naturalną radość z tego powodu, że może wreszcie ktoś to całe, chyba ostatnio za bardzo rozpuszczone, towarzystwo weźmie za twarz i zrobi z nim porządek – do sympatyków Dobrej Zmiany dotarła informacja ciekawa i budząca nadzieję, że owa zmiana ma szansę stać się zmianą jeszcze lepszą. A wszystko dzięki temu, że prezes Kaczyński miał wreszcie okazję, by spokojnie i w miarę dogłębnie przestudiować sobie ofertę nadzorowanej przez Jacka Kurskiego telewizji, ze szczególnym uwzględnieniem stacji TVP Info.

     Oczywiście, wszystko co na ten temat słyszymy, to zaledwie pogłoski, w dodatku rozpowszechniane przez te same media, które tak niedawno ekscytowały swoich odbiorców wspomnianym wcześniej rakiem trzustki, więc należałoby nam tutaj zachować pewną wstrzemięźliwość. Jednocześnie jednak owa plotka brzmi tak sensownie, a przez to wiarygodnie, że nie widzę powodu, by jej nie brać bardzo poważnie pod uwagę. Rzecz w tym, że skutkiem pewnych dość niefortunnych zdarzeń, miałem ostatnio okazję obserwować z bliska życie szpitalne, a przy tej okazji rolę, jaką w owym życiu odgrywa umieszczony w sali telewizor. Oczywiście jest bardzo możliwe, że specjalnie z myślą o specjalnym gościu, dyrekcja szpitala zainstalowała Prezesowi pełną satelitarną obsługę, włącznie z takimi stacjami jak TVN24, czy Polsat News, jednak równie chętnie zakładam, że tam, podobnie jak ma to miejsce we wszystkich w Polsce szpitalach, jest zachowany standard, a więc podstawową ofertę stanowi TVP oraz jakaś drobnica, co w wypadku pana prezesa musiałoby głównie oznaczać TVP Info właśnie. A skoro tak, to on faktycznie mógł doznać bardzo cieżkiego wstrząsu poznawczego.

       Proszę sobie wyobrazić sytuację kogoś takiego jak Jarosław Kaczyński, a więc człowieka nie dość że inteligentnego, wrażliwego, no a przede wszystkim jednak bardzo, ale to bardzo konkretnego, który zamiast swojego ulubionego rodeo, dzień w dzień musi oglądać występy Michała Rachonia, Cezarego Gmyza, Wojciecha Cejrowskiego, z Basią Piela i jej „nowoczesnym socrealizmem”. Leży biedny Prezes w szpitalnym łóźku, kolano boli go jak jasna cholera, spoza szpitala słyszy odgłosy harcujących myszy, a w telewizorze zabawa wre na całego. A jakby tego było mało, co chwilę na ekranie pojawia się sam prezes Kurski i pieprzy coś na temat szczęścia, jakiego polskie społeczeństwo własnie doświadcza dzięki piosenkom Maryli Rodowicz i boskiej stopie Roberta Lewandowskiego, a wszystko w najnowoczesniejszym telewizyjnym przekazie w systemie 4K.

       No dobra. Przepraszam. Może być tak akurat, że Jarosław Kaczyński ma słabość do Maryli Rodowicz, nawet w jej współczesnej odsłonie, i tu mógł się nawet figlarnie uśmiechnąć. Tak czy inaczej, myślę, że możemy spokojnie czekać na wykopki. Czas najwyższy.

 

Wczoraj byłem we Wrocławiu posłuchać Coryllusa, jak opowiada o rzeczach, na których się nie znam, i które mnie kompletnie nie interesują i wróciłem zachwycony. Przy okazji przewiozłem paręnaście egzemplarzy swojej książki o muzyce. W związku z tym, zachęcam każdego – szczególnie tych, którzy muzyką się nie interesują i na muzyce się nie znają – do kontaktu pod adresem k.osiejuk@gmail.com. To jest zaledwie 25 zł plus 10 zł za przesyłkę, a satysfakcja plus dedykacja gwarantowane.

    tagi: jarosław kaczyński  tvp  dobra zmiana 

krzysztof-osiejuk
16 czerwca 2018 10:17
18     1930    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Grzeralts @krzysztof-osiejuk
16 czerwca 2018 12:29

Może być też tak, że z tego wk..nia Prezes wyzdrowiał. I wtedy będzie miał dylemat, kopać, czy nie? 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
16 czerwca 2018 14:14

Przepraszam, ale dziś ja dam coś off topic. Proszę zwrócić uwagę, jak to się układa. Dzisiejsza notka Bosona ma już osiem komentarzy, a moja zaledwie jeden (no teraz już dwa). Wygląda na to, że prawdziwy talent zawsze wygra.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 16 czerwca 2018 14:14
16 czerwca 2018 15:46

Gloriam qui spreverit, veram habebit.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 16 czerwca 2018 15:46
16 czerwca 2018 16:00

Nie bardzo mnie to przekonuje. Jeśli ktoś gardzi sława,  to po co mu sława? Choćby i prawdziwa.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 16 czerwca 2018 16:00
16 czerwca 2018 17:32

Chyba właśnie o to chodzi: nie jest mu potrzebna, więc ją otrzymuje. To chroni przed pychą, chociażby.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 16 czerwca 2018 16:00
16 czerwca 2018 21:25

Sorry, znowu nie załapałem.

zaloguj się by móc komentować

pijonek @krzysztof-osiejuk 16 czerwca 2018 14:14
16 czerwca 2018 22:39

W sumie nie ma się co chwalić . Pod Bosona notką jest 8 komentarzy a pod Pana 6 (teraz7). Biorąc pod uwagę ,że Grzeralts  nigdy u Pana nie komentuje w pozycji innej niż głęboko zgięty w pokłonie,    nie widać róznicy w liczbie komentujących. W innych notkach jest podobnie. mniej więcej połowa komentarzy u Bosona to Boson a u Pana  mniej więcej połowa to Osiejuk i Grzeralts.

zaloguj się by móc komentować

Caine @krzysztof-osiejuk
17 czerwca 2018 00:23

Uwaga techniczna: 4K jeszcze nie zawędrowało na anteny tv naziemnej. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 16 czerwca 2018 21:25
17 czerwca 2018 01:20

Wystarczy więcej skupienia. Nie zawsze, oczywiście, ale tu, na pewno.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @pijonek 16 czerwca 2018 22:39
17 czerwca 2018 01:25

Nieprawda. U Bosona wszystkie komentarze to Boson. Pod moim dziejszym wpisem, tylko trzy są moje. W tym jeden ten, do Ciebie, baranie. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Caine 17 czerwca 2018 00:23
17 czerwca 2018 01:27

No i co to zmienia? Pieprzy, wiec mówię że pieprzy. Coś nie tak?

zaloguj się by móc komentować

pijonek @krzysztof-osiejuk 17 czerwca 2018 01:25
17 czerwca 2018 02:00

Naucz się Pan czytać ze zrozumieniem. Czy ja napisałem ,że pod tym tym tekstem wszystkie są Twoje baranie? 

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk
17 czerwca 2018 05:52

Może dlatego, że nigdy nie leżałem w szpitalu, zupełnie umknął mi aspekt tych dodatkowych tortur serwowanych pacjentom, poza zabiegami, zapachem i osławionymi posiłkami. Ty nie wiesz zapewne, jakim rarytasem jest choroba i pobyt w szpitalu. Wczoraj objaśnił rzecz na twitterze Tomuś Sommer, prawicowy ideolog i publicysta. Cytuję:

"Przyjęcie Prezesa do szpitala bez kolejki to tylko kolejny dowód na to co wszyscy wiedzą. W Polsce leczenie mają ci, którzy mają znajomości w służbie zdrowia i trochę pieniędzy. Choć to pierwsze jest ważniejsze. A przeciętnych chory niech płaci i się buja. Tylko prywatyzacja."

Nadzieja umiera ponoć ostatnia, ale nasze marzenia o zmianach w dziale propagandy to chyba mrzonki. Obym się mylił! Środowisko dziennikarskie poza nachalnością wyróżnia się absolutyzmem. Po obydwu stronach barykady mamy bowiem absolutnych ignorantów, absolutnych prymitywów i absolutnych liżypółmisków. Na dodatek te wszystkie przymioty noszą miano wyrazistości. 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Jacek-Jarecki 17 czerwca 2018 05:52
17 czerwca 2018 08:57

Bo tam się liczy wyłącznie wyrazistość.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @pijonek 17 czerwca 2018 02:00
17 czerwca 2018 10:02

Nie. Napisałeś, że pod tekstem Bosona połowa komentarzy należy do Bosona.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Jacek-Jarecki 17 czerwca 2018 05:52
17 czerwca 2018 10:36

Niedawno minister zdrowia wyjaśniał że Kaczyńskiego przyjęto bez kolejki ponieważ był w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.  Może to nieprawda, ale w takim razie niech ci durnie odnoszą się do tego, a nie powtarzają,  że Prezesa przyjęto bez kolejki.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 17 czerwca 2018 10:36
17 czerwca 2018 12:16

Nie wiedzą, że nie ma kolejek do przyjęcia do szpitali w stanach nagłych, bo nie rozróżniają co to jest stan nagły. Dla nich każdy jest nagły, powiększenie cycków też.  

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 17 czerwca 2018 12:16
17 czerwca 2018 12:34

Bardzo to celne spostrzeżenie.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować