-

krzysztof-osiejuk : To ja

O pilnej potrzebie przeniesienia Auschwitz do Berlina

      Minęło już kilka dobrych dni od czasu, gdy opublikowałem tu tekst, o tyle, moim zdaniem, istotny, że zwracający naszę uwagę na pewien szczególny element awantury rozpętanej przez Izrael i jego sojuszników na całym świecie – w tym, niestety, i w Polsce – a mianowicie na to, że, cokolwiek byśmy powiedzieli na temat Holocaustu, faktem, którego nie zmienimy, jest to, że, dla przeciętnego Żyda, ów Holocaust nieodmiennie kojarzy się z Polską. Ja nie mówię, że przecietny Żyd uważa, że to Polacy, a nie Niemcy, zbudowali krematoria i to Polacy wymordowali te ileś milionów – proszę zwrócić uwagę, że do dziś tak naprawdę nie wiadomo ilu – Żydów, bo większość z nich doskonale wie, że to Niemcy upletli ten sznurek i to Niemcy za niego pociągali. Myślę, że praktycznie każdy Żyd wie, że ich rodziców, dziadków i pradziadków wymordowali Niemcy, a nie Fracuzi, Holendrzy, Wegrzy, czy wreszcie Polacy, tyle że przez pewien rodzaj niezwykle cwanej propagandy, sączonej im w głowy przez lata, oni Holocaust kojarzą nie z Niemcami, ani nawet z Brazylią, czy Paragwajem, lecz z Polską właśnie. A to co ich interesuje, to nie II Wojna Światowa, Trzecia Rzesza, czy nawet Adolf Hitler z jego „Mein Kampf”, lecz ów Holocaust, a który stanowi bardzo jasny i jednoznaczny obraz pociągu, który jedzie przez Polskę, by zawieźć tych wszystkich biednych ludzi do polskiego miasta Oświęcim, by tam ich zagazować. To jest to, co oni wiedzą i ja osobiście nawet bym się nie zdziwił, gdyby się nagle okazało, że wiekszość Żydów na świecie nie wie nawet, że Polska to kraj, który graniczy z Niemcami. Nie zdziwiłbym się, gdyby nagle okazało się, że dla wiekszości z nich Polska to w ogóle nie jest państwo, lecz czysto symboliczne miejsce, jak jakiś Mordor, gdzie nie ma nic poza tym Mordorem i owa świadomość im wystarczy, by mogli zachować to swoje poczucie tożsamości.

      Napisałem tamten tekst, jak sądzę, niezwykle oryginalny i w sposób niezwykle oryginalny pokazujący prawdziwy problem, wobec którego dziś wszyscy stoimy, i mimo upływu już dość długiego czasu, nie udało mi się trafić na komentarz, który by tę moją diagnozę potwierdził, lub choćby na nią zwrócił uwagę. Większość komentatorów, a nie mam tu na myśli głupców i  zdrajców, lecz wyłącznie tych, którzy reprezentują nasz polski interes, skupia się na dwóch kwestiach, czyli przede wszystkim na tej, że Polacy Żydów nie mordowali, lecz, wręcz przeciwnie, ich ratowali, a po drugie na tym, że za tą całą awanturą stoją jakieś żydowskie pretensje do pozostawionego na polskiej ziemi majątku, czyli że, tak naprawdę, chodzi o pieniądze. I to oczywiście jest prawda. Myśmy Żydów nie mordowali ani trochę częściej, niż ktokolwiek inny, a Izrael dziś z całą pewnością interesuje się nami z myślą o tym, ile można by było od nas wyciągnąć, natomiast, moim zdaniem, to w najmniejszym wypadku nie jest kierunek, jakiego powinniśmy się trzymać, z tego prostego powodu, że to że to nie Polacy mordowali Żydów wie każdy, nawet najgłupuszy Żyd na świecie, a na to co sobie różne żydowskie organizacje kalkulują gdy chodzi o pieniądze, nie mamy najmniejszego wpływu poza tym, że zawsze możemy im powiedzieć, że, jeśli mają jakieś problemy finansowe, niech się z nimi zwracają do Niemiec. To jest w końcu bardzo bogaty kraj, a to czego oni się spodziewają dostać, może im zapewnić jeden głupi Bosch, czy Siemens.

      Rzecz polega na czymś zupełnie innym, a mianowicie na tym, by tym durniom wreszcie wbić do głowy, że w latach 1939-1945, a kto wie, czy nie jeszcze znacznie dłużej, Polski jako państwa w ogóle nie było, a na tym terenie panoszyli się na zmianę albo Niemcy, albo Rosjanie plus jacyś najemnicy, którzy Polaków trzymali nieustannie pod groźbą takiej czy innej destrukcji. A jeśli my dziś myslimy o Polsce lat wojennych jako o Polsce, a nie Generalnym Gubernatorstwie, jest to zasługą wyłącznie naszego wyzsanego z mlekiem matki patriotyzmu. Dopóki zatem my będziemy wychodzili z założenia, że jedyne co jest dziś potrzebne temy ogłupiałemu z dobrobytu światu, to jakaś łzawa historia o rodzinie Ulmów, to możemy zapomnieć o tym, że oni cokolwiek z tego co my do nich mówimy zrozumieją.

     Skąd mi przyszło do głowy, żeby w ogóle dziś wracać do tego tematu? Otóż, jak się dowiaduję z Internetu – z tego co wiem, nasza telewizja na ten temat nawet się nie zająknęła – premier Izraela – ten sam, który ostatnio tak bardzo się oburzał tym, że Polska nie pozwala Żydom czcić swojej narodowej pamięci, w czasie przemówienia na Światowym Kongresie Syjonistycznym, powiedział że Hitler nie planował wcale eksterminacji Żydów, lecz namówił go do tego wielki mufti Jerozolimy Al-Hadżdż Muhammad Amin al-Husajni. A dokładnie było tak:

      „Hitler nie chciał dokonać eksterminacji Żydów, chciał ich wygnać. Al-Husajni pojechał do Hitlera i powiedział: jeśli ich wydalisz, przyjadą do Palestyny. Zapytał wtedy: co więc mam z nimi zrobić? Mufti odpowiedział: spal ich”.

      No i Adolf ich wziął i spalił. Rozumiemy, o co chodzi? Hitler, zdaniem Netanjahu, to był w sumie dobry człowiek i nie miał jakiś szczególnie złych intencji, no ale w swojej naiwności dał się temu Palestyńczykowi przekonać, no i stąd potem trzeba było wybudować w Polsce te komory.

       Z tego co czytam w prawicowych mediach wynika, że cały świat wręcz huczy z oburzenia na słowa Netanjahu, z drugiej strony jednak nie mogę nie zauważyć, że tak naprawdę pies z kulawą nogą się tą wypowiedzią nie przejął, a jeśli ja w ogóle zauważył, to uznał za nieistoną zupełnie część jakiegoś izraelskiego geszeftu, który nie powinien nas interesować, bo to nie jest nasz geszeft, tylko ich, to natomiast co jest ważne, to to, by można było nadal Holocaust kojarzyć z Polską.

     Ja natomiast chciałbym się dziś zastanowić, dlaczego w ogóle Netnajahu powiedział to co powiedział – jak słyszę zresztą, nie po raz pierwszy – bo w to, że to jest taki głupi Bibi, który coś tam od czasu do czasu chlapnie, nie uwierzę. Otóż, moim zdaniem, od pewnego już czasu – i to akurat czujemy pewnie wszyscy – nie tylko Żydom chodzi o to, by Holocaust przestał być kojarzony z Niemcami, a skoro nie z Niemcami, to pozostaje już tylko Polska. Mogłaby być Słowacja, czy Szwecja, czy wspomniany wcześniej Paragwaj, no ale padło na Polskę. Rzecz w tym, żeby z tego interesu wyłączyć Niemcy. Czemu oni to robią, powodów może być znacznie więcej, niż nam się może wydawać, i nie sądzę, byśmy tu mieli cokolwiek do gadania.

      Natomiast – i proszę potraktować to, jako mój wkład w walkę o oczyszczenie polskiej pamięci z tych świństw –  z całą pewnością możemy próbować wyjaśnić światu, że Auschwitz to w ogóle nie jest Polska, a najlepiej zrobić to tak, by rozpocząć już dziś poważne rozmowy z Niemcami na temat przeniesienia całego tego kompleksu z Oświęcimia i Brzezinki do zaproponowanego przez nich dowolnego miejsca na terenie Niemiec. Majdanek możemy im dodać w pakiecie. To jest mniej więcej coś podobnego do ewentualnego zwrotu Polsce tupolewa przez Rosjan. Jestem pewien, że przy dzisiejszych możliwościach to jest jak najbardziej do zrobienia. I myślę że wystarczy parę lat, by owa izraelska młodzież odwiedzająca Auschwitz przyzwyczaiła się do myśli, że kiedy oni będą wyruszać, by oglądać te bloki, będą musieli lądować nie w Krakowie, lecz w Berlinie. Lub w Monachium. To tam chyba znajduje się główna siedziba Siemensa?

 

 

Przypominam, że moje książki sa do kupienia w księgarni na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl. Gorąco  zachęcam.

      tagi: niemcy  auschwitz  holocaust  izrael 

krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 10:10
59     3076    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:

chlor @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 11:14

Obecnie Auschwitz jest miejscem praktycznie eksterytorialnym. Polskie władze nie mają na nie żadnego wpływu. Szef tej instytucji nie odpowiada przed polskimi władzami i nie podlega ministerstwu kultury i dziedzictwa.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 5 lutego 2018 11:14
5 lutego 2018 11:42

No i co z tego? Ja mówię o tym, żeby oni sobie to zabrali. W końcu to jest ich majątek.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 5 lutego 2018 11:27
5 lutego 2018 11:44

No ale ja o Brzezince też napisałem. I o Majdanku. Nazwy Auschwitz użyłem w tytule w sensie symbolicznym.

zaloguj się by móc komentować

chlor @krzysztof-osiejuk 5 lutego 2018 11:42
5 lutego 2018 12:14

To z tego, że Polska nie może nic zrobić z tym majątkiem.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @chlor 5 lutego 2018 12:14
5 lutego 2018 12:28

A tak już na marginesie, jesteś pewien, że Cywiński nie odpowiada przed ministrem kultury? On został powołany przez rząd Izraela?

zaloguj się by móc komentować

toor @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 12:31

Przeniesienie obozów na teren Niemiec to jest bardzo dobry pomysł.

Nie ma żadnego dobra które płynie z istnienia tych miejsc i z możliwości ich odwiedzania. Opowieści o "przestrodze dla następnych pokoleń" i o tym "żebyśmy nie zapomnieli co człowiek jest w stanie zrobić człowiekowi" to narzędzia do wbijania nam do głowy poczucia winy i paraliżowania na nas na samą myśl o Holokauście.

Oczywiście, za rozbiórkę, rekultywację terenu, transport do granicy powinni nam zapłacić Żydzi, bo to oni głównie chcą korzystać z obozów i oni mają z tego zyski.

zaloguj się by móc komentować


chlor @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 12:35

Nie jestem tego pewny. Piszą jacyś, że Cywiński nie jest urzędnikiem państwowym, "i nie podlega".

http://antykomunista.neon24.pl/post/142206,zwolnic-dyrektora-muzeum-auschwitz

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @toor 5 lutego 2018 12:31
5 lutego 2018 12:46

Ja bym jednak obciążył kosztami Siemensa.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 5 lutego 2018 12:35
5 lutego 2018 12:47

Nie "jacyś", tylko Ty to piszesz. Parę komentarzy wyżej.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 13:10

Naststapiłby spór prawny.. Obozy aktualnie jako muzea są utrzymywane przez państwo polskie.. Gdzie jest napisane ,że to jest majątek niemiecki..?

W wyniku sporu Polacy zaprzestaliby utrzymywania obozów-muzeów.. I problem pamięci o obozach koncentracyjnych przestałby istnieć..Nie mamy gwarancji, jak długo Niemcy sprawa przenosin by się zajmowali..  Czy nie o to chodzi Niemcom.relatywizowanie  pamięci o  obozach... A co będzie jak DZ przestanie rządzić.. Druga opcja rządząca jest proniemiecka..

Pomysł interesujący,ale jak to miałoby zostać przeprowadzone prawnie,kto miałby to finansować,skoro obozy-muzea są polskie?

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Draniu 5 lutego 2018 13:10
5 lutego 2018 13:32

Obawiam się, że nie zrozumiałeś mojego tekstu. Ale nie przejmuj się. Ja już tak mam, że pisząc tworzę całą kupę poziomów.

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Draniu 5 lutego 2018 13:10
5 lutego 2018 13:36

O ! To niech nam niemcy jeszcze zwrócą 'za utrzymywanie" ..z procentami:)).

.

 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @krzysztof-osiejuk 5 lutego 2018 12:46
5 lutego 2018 13:37

Bardziej pasuje IG Farben,włącznie z jej  amerykańską gałęzią...wyobrażasz sobie replikę  Monowitz-Buna  przy Clinton Street w NY ?

https://en.wikipedia.org/wiki/Monowitz_concentration_camp

https://en.wikipedia.org/wiki/American_IG

zaloguj się by móc komentować


toor @krzysztof-osiejuk 5 lutego 2018 12:46
5 lutego 2018 14:02

Nie upieram się, nie będzie Siemens. Byle nie my.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Maryla-Sztajer 5 lutego 2018 13:36
5 lutego 2018 14:28

To akurat bym im darował. Niech tylko to sobie zabiorą. W końcu to jest ich własność.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @DYNAQ 5 lutego 2018 13:37
5 lutego 2018 14:28

To prawda. Kłopot tylko w tym, że oni już nie istnieją.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Maryla-Sztajer 5 lutego 2018 13:37
5 lutego 2018 14:29

Dziękuję Ci bardzo. To jest cały sens tego pisania. 

zaloguj się by móc komentować

mooj @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 14:31

I by odwiedzić / pokazać następnym pokoleniem - gdzie Niemcy zamordowali ich członków rodziny - Polaków, katolików będę musiał jeździć do Berlina?

zaloguj się by móc komentować

heniutka @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 14:35

Hitler nie chciał dokonać eksterminacji Żydów, chciał ich wygnać. Al-Husajni pojechał do Hitlera i powiedział: jeśli ich wydalisz, przyjadą do Palestyny. Zapytał wtedy: co więc mam z nimi zrobić? Mufti odpowiedział: spal ich

I oto nadeszły czasy kiedy zjednoczone Niemcy pod socjalistycznym zarządem otwarły swe podwoje tym razem nie na Żydów, ale na uchodźców islamskich i jak przed laty miała być tania  siła robocza dla niemieckiej gospodarki a tu trzeba by się ich powoli pozbyć (zwłaszcza tych leniwych) Izrael musi grzecznie, bo wobec braku innych możliwości, pani Angela będzie zmuszona odesłać tych Arabów do Palestyny. Lepiej współpracować...

Pomysł zeby im tą zdobycz cywilizacyjną odesłać, jest naprawdę dobry. Można by umotywować tym, że nas już przestrzegła przed skutkami humanizmu, socjalizmu i pogaństwa; teraz czas żeby Niemcy skorzystali z pomocy naukowej, którą zapomnieli wywieźć (za to złota, dzieł sztuki nie zapomnieli). I proszę to szybciutko posprzątać bo my tu budujemy bazylikę NMP.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 14:36

"nie udało mi się trafić na komentarz, który by tę moją diagnozę potwierdził, lub choćby na nią zwrócił uwagę."

 

Mój komentarz pod tym tekstem był wprawdzie bardzo lakoniczny, ale jednak wskazywał, że się z tą diagnozą zgadzam. Pisałem chyba także o tym, gdy Gabriel z Tobą polemizował.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @mooj 5 lutego 2018 14:31
5 lutego 2018 15:04

No, trudno. Żeby im pokazać Niemca, też musisz pojechać do Berlina, a żeby im pokazać Katyń, musisz pojechać do Rosji.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @przemsa 5 lutego 2018 14:36
5 lutego 2018 15:05

Ale ja nie miałem na myśli komentarzy na tym blogu.

zaloguj się by móc komentować

mooj @krzysztof-osiejuk 5 lutego 2018 15:04
5 lutego 2018 15:40

Naprawdę nie widzisz różnicy? KL Auschwitz to nie jest miejsce mordu żydów i tylko żydów. Wracam do kwestii krzyża na żwirowisku?:( Cokolwiek by obecni politycy czy publicyści nie twierdzili, nawet "żartem" czy figurą retoryczną prawdy to nie zmieni. W lesie katyńskim też leżą żydzi - obok chrześcijan. W niczym nie zmienia to faktu, że jest to miejsce mordu i pochówku polskich oficerów. I cieszę się, że państwo polskie próbuję się włączyć w opiekę nad tym miejscem.

Żadna akcja - rosyjska, amerykańska, izraelska czy jakakolwiek inna nie powinna wpłynąć na decyzję o odcięciu się od naszej historii, faktów, dziedzictwa takża materialnego. Niezależnie czy na terenie włączonym w 1940 do rzeszy, czy pod okupacją w formie GG, czy pod sowietem. "Zabierajcie sobie, bo to wasza sprawka"...to i niekóre z krypt wawelskich - wraz z insygniami - powinni wywieźć w XIX wieku?:(

zaloguj się by móc komentować

mooj @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 15:50

"Dlatego obozy sa im potrzebne, zeby przypominac i przestrzegac. I nic ponadto. "

Dlatego są nam potrzebne, żeby im przypominać. I dlatego ich w Austrii nie ma, a u nas są. A to co wyjechało do Niemiec z PRL,  żeby "im przypominac i przestrzegać" (dokumentacja procesowa) - przepadło. Jedna z ostatnich szans na własną narrację to kultura materialna zachowana i kontrolowana przez Polaków (w Polsce i na emigracji). Wszystko co skłania do oddania, nawet w konstrukcie "a weźcie to sobie, wasza sprawka", jest moim zdaniem złe i błędne.

Kwaterę Powstańców na Powązkach też? 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @chlor 5 lutego 2018 11:14
5 lutego 2018 16:20

No to niech tam Żydzi założą sobie baze wojskową. Będziemy jeszcze biezpieczniejsi. Batalion Merkaw i jakieś nuki. I koniecznie żeński batalion antyterrorystyczny, takie fajnie koszerne laski.

No chyba że Niemcy chcą czuć się bezpierczniej, na przykład z powodu wzrostu populacji muzułmańskiej. 

No bo jak to jest taka hańba dla Żydów, że nie da się o niej wogóle normalnie mówić, to może lepiej ciepnąć tego Ałszwica do Bałtyku i niech pamięć o nim zaginie. Aha, rozumiem, rany trzeba rozdrapywać i mieć ciągle na oku potencjalnego sprawcę tych ran. 

Oczywiście to wszystko bzdury, tracę po prostu cierpliwość. Nie do ciebie bynajmniej chlorze, ale względem tej całej obsesji prawno-kruczkowej.

Popieram autora. Ciepnąć im Ałszwica pod Monachium.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Draniu 5 lutego 2018 13:10
5 lutego 2018 16:58

Ale czemu tych obozów nie przenieść do Erec Izrael, skoro  prominenci tego państwa utrzymują, że tam  ginęli wyłącznie Żydzi?

Ciekawe, czy wówczas ktokolwiek na tzw. cywilizowanym Zachodzie odważyłby się uzyć  określenia "żydowski obóz zagłady"?

 

Nie musieliby przez taki kawał świata jeździć.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @mooj 5 lutego 2018 15:50
5 lutego 2018 17:00

Taka mała,  subtelna różnica, że powstańcy '44 byli Polakami.

Ale muzeum Getta warszawskiego jak najbardziej niech przeniosą np. do Tel Awiwu.

zaloguj się by móc komentować

TRU @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 17:06

Z tymi przenosinami to tego - świat baśniowy - jakby naprawdę była wola zmiany to wszystkie napisy po niemiecku, angielsku i idisz...ani słowa po polsku -  my jedynie udzielamy gościny żebyście się Państwo lepiej poznali i utrwalili wasz wkład cywilizacyjny.

Nie nasza sprawa.

Oczywiście osobna, wydzielona część poświęcona mordowaniu Polaków  i tylko tu język polski jako pierwszy i trzy powyższe.

Zbawienna prostota... ale wola panie wola !

 

 

zaloguj się by móc komentować

mooj @stanislaw-orda 5 lutego 2018 17:00
5 lutego 2018 17:09

Mnie właśnie szlag trafia, że muszę uświadamiać, że ofiary Auschwitz także byli Polakami! A szczerze to strcite Auschwitz (nie Brzezinki) to niemal w całości chrześcijanie narodowości polskiej, przede wszystkim katolicy - tak jak Powstańcy. Nie ma żadnej , subtelnej czy nie subtelnej. 

Jednak wracamy do krzyża na żwirowisku:(

muzeum getta warszawskiego ? nie znam

ale znam Muzeum Historii Żydów Polskich - właśnie "przeniesionie" klasyczne.  Na miejscu Gęsiówki - bez znaku, śladu zniknęło miejsce kaźni także powojennej : Polaków. Zniknęło, nie ma, będzie mi trudniej niż w Oświęcimiu pokazać Ci, że Polacy ginęli, byli więzieni właśnie tam. "Przeniesiono" w niebyt. Jest gmach MHŻP.

Marzec'68 też to już dla większości też chyba "gomułkowski antysemityzm"

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 17:40

"...cokolwiek byśmy powiedzieli na temat Holocaustu, faktem, którego nie zmienimy, jest to, że, dla przeciętnego Żyda, ów Holocaust nieodmiennie kojarzy się z Polską. Ja nie mówię, że przecietny Żyd uważa, że to Polacy, a nie Niemcy, zbudowali krematoria i to Polacy wymordowali te ileś milionów – proszę zwrócić uwagę, że do dziś tak naprawdę nie wiadomo ilu – Żydów, bo większość z nich doskonale wie, że to Niemcy upletli ten sznurek i to Niemcy za niego pociągali."

Nie tylko przecietnemu Zydowi Holocaust kojarzy sie z Polska. Takze milionom ludzi w innych krajach na calym swiecie. 

Prosze obejrzec sobie (jesli jeszcze ktos nie widzial) "Liste Schindlera" w rezyserii Stevena Spielberga. Ten film sugeruje swoimi licznymi scenami ze Niemcy mogli przeprowadzic masowe mordowanie Zydow wlasnie w Polsce bo sprzyjal temu powszechny antysemityzm i nienawisc wszystkich Polakow do Zydow.

Prosze popatrzec na scene wkraczania wojsk niemieckich do Krakowa i wyrzucanie rodzin zydowskich z ich domow. Tlum Polakow, kobiety, dzieci wrzeszczace :"Goodbye Jews!", plujace na Zydow maszerujacych do obozu w Plaszowie. Albo scena z Oswiecimia- Zydowki scisniete i przestraszone i strazniczki z SS, mowiace, o dziwo, plynna polszczyzna: "rozbierac sie!, szybko, pojdziecie pod prysznic" (Warto przypomniec ze Auschwitz byl jedynym obozem ktorego zaloge stanowili wylacznie Niemcy).

A wczesniej jadace do Auschwitz Zydzi i gdy wygladaja przez te okienka wagonu towarowego widza polskie dzieci ktore wykonuja charakterystyczny gest podrzynania gardla.

No a film "Lista Schindlera" zarobil na calym swiecie 321 milionow dolarow (jakies pol miliarda liczac obecnie w roku 2018) i tylko w samych Niemczech obejrzalo go 6 milionow ludzi. Na calym swiecie liczba idzie prawdopodobnie w setki milionow.

Wiec nie dziwmy sie ze jest jak jest.

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować


Szczodrocha33 @valser 5 lutego 2018 11:27
5 lutego 2018 17:59

I jeszcze warto przypomniec ze pierwszy oboz czyli Auschwitz I to byl oboz koncentracyjny dla Polakow. Na pomysl ten wpadl SS-oberfurer Arpad Wigand, pomocnik i asystent niejakiego Ericha von dem Bach-Zelewskiego (tego samego ktory tlumil Powstanie Warszawskie).

Natomiast wlasciwy oboz gdzie dokonywano masowego mordowania Zydow to byl Auschwitz II-Birkenau.

Przypomnial o tym zreszta w swoim czasie profesor Ryszard Bender co wywolalo natychmiast ostry protest ze strony Izraela.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 18:56

Warto przypominać że obóz w Auschwitz był dla Polaków.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 19:07

Może rzeczywiście Hitler miał dobre intencje, ale bez pomocy żydów Niemcy nie zdołaliby przeprowadzić zagłady, byłoby to zbyt kosztowne dla Niemców, którzy musieliby setki tysięcy żołnierzy wycofać z frontu i przeznaczyć do wykonywania zadań związanych z zagładą. Wysiedlenie setek tysięcy żydów z getta łódzkiego do obozów koncentracyjnych nadzorowało 5 SS-manów i 70.000 żydowskich kolaborantów.

 

zaloguj się by móc komentować

mooj @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 19:26

Getta w tym kontekście chyba nie były poruszane w ogóle. Autonomiczność pełna od administracji GG, więc o ile poza gettem ("obawy o sąsiadów p. Bartoszewskiego") można sugerować udział Polaków w niemieckim, okupacyjnym aparacie urzędniczym średniego i niskiego szczebla (pod przymusem, podobnie do granatowej policji GG), to nikt przy zdrowych zmysłach z atakujących Polskę nie zacznie tematu "kto do wagonów pakował, kto konwojował na dworzec, kto mordował w getcie, kto podatki na żywność nakładał, kto wyznaczał do transportów".

Bo to oczywiste. A pakował do wagonów z gett także tych, którzy nie mieli pojęcia, że są Żydami, a dowiedzieli się dopiero wtedy, gdy rasowe rozgraniczenia Hitlera weszły. Czyli chrześcijan, Polaków w drugim, trzecim pokoleniu, mówiących po polsku, często po francusku, angielsku, rosyjsku ale nie w jidysz. Żydów-katolików, którzy w spisach powszechnych pisali nie tylko "język ojczysty:  polski" ale "wyznanie: katolik" "narodowość: polska"..oraz ich małżonków, którzy nie chcieli rodzin zostawić. 

Tak naprawdę to jedyną zorganizowaną formą współudziału w ludobójstwie, w której brali udział obywatele II RP pod okupacją niemiecką - to były Judenraty i ich siły wykonawcze typu Jüdischer Ordnungsdienst czy inne Urzędy do Walki z Lichwą i Spekulacją. Tak, w takich tworach obywatele polscy brali udział. I na ogół pozostawali poza możliwościami wykonania kar przez Państwo Podziemne. A i chyba żaden Judenrat nie podpadł "z definicji" (tj dlatego, że zajmował się świadomie organizacją śmierci) sądownictwu. Tu się wycofaliśmy. A do gett w polskich miastach (nie tylko do obozów śmierci czy KLów) przywożono także Żydów spoza okupowanej Polski

zaloguj się by móc komentować

mooj @mooj 5 lutego 2018 19:26
5 lutego 2018 19:28

to powyżej (mooj @krzysztof-osiejuk5 lutego 2018 19:26)  miało być do @ ApesCornelius  w odpowiedzi na notkę z 5 lutego 2018 19:07

przepraszam

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @mooj 5 lutego 2018 15:40
5 lutego 2018 19:56

To właściwie jest zabawne, kiedy Ty mi zarzucasz, że mam kłopoty z rozpoznawaniem różnicy. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 5 lutego 2018 16:58
5 lutego 2018 20:00

Myślę że niepotrzebnie wprowadzasz do tej kwestii element kabaretowy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 5 lutego 2018 17:00
5 lutego 2018 20:01

Nie. To nie jest własność żydowska. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @mooj 5 lutego 2018 17:09
5 lutego 2018 20:15

Szlag Cię trafia, że musisz to uświadamiać? Naprawde współczuję. No ale możesz być dumny. Bez Ciebie byśmy tego nie wiedzieli. 

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @ApesCornelius 5 lutego 2018 18:56
5 lutego 2018 20:23

Ja już to wyjaśniałem, że nazwę Auschwitz używam w sensie znaku. Symbolu. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ApesCornelius 5 lutego 2018 19:07
5 lutego 2018 20:26

Ponosi Cię. Zachowujesz się dokładnie tak jak tamci. Weź się opamiętaj, bo za chwilę stąd wylecisz.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @mooj 5 lutego 2018 19:26
5 lutego 2018 20:28

Ten komentarz jest napisany tak fatalnym jezykiem, że ja  musiałbym się za bardzo starać, by go zrozumieć. A nie chce mi się.

zaloguj się by móc komentować

mooj @krzysztof-osiejuk 5 lutego 2018 20:15
5 lutego 2018 20:42

Powinienem wstawić "Tobie, Stanisławie Ordo" w odpowiedź na słowa "KL Auschwitz to zupełnie co innego, bo powstańcy byli Polakami"?

Możesz pozostać przy ciepłym żalu (bo rozumiem, że nie chodzi o współodczucwanie) w zakresie uświadamiania, że czym innym byłaby konieczność wyjazdów do Berlina czy gdzie tam byś chciał KL "przenieść" od wizyty w Katyniu.

Fajnie, że czujesz w otoczeniu wysoką świadomość, znajomość faktów, więź historyczną. Obawiam się, że albo przeceniasz otoczenie, albo zbyt nisko szacujesz zasięg, zbyt blisko patrzysz.

Bardzo dużo osób w Polsce uważa, że KL Auschwitz to miejsce, gdzie ginęli Żydzi i prawie tylko Żydzi, nie wie co to była Gęsiówka,  Marzec 68 to nie wolnościowe, przeciw cenzurze, antyrosyjskie wystąpenia, w których bici i aresztowania byli Polacy a "wypędzenie Żydów przez Gomułkę". Zbyt dużo. 

Nie odebrałem Twoich słów

"...rozpocząć już dziś poważne rozmowy z Niemcami na temat przeniesienia całego tego kompleksu z Oświęcimia i Brzezinki do zaproponowanego przez nich dowolnego miejsca na terenie Niemiec. ..."

jako gorzką ironię, bo ja też "... Jestem pewien, że przy dzisiejszych możliwościach to jest jak najbardziej do zrobienia."

Oświęcim i Brzezinkę rozróżniasz, problemu w tym, by Polacy , rodziny pomordowanych w KL Auschwitz musiały jeździć do Niemiec, by uczyć się historii  nie z podręczników i nie z sieci - nie widzisz.

Wiesz...nie tak dawno byłem na Zamku w Lublinie. Po remoncie. Ostała się jedna tabliczka ufundowana na początku lat 90 przez rodziny pomordowanych na Zamku. Później pojechałem w kilka miejsc do Zamościa i okolic. Może nie szukałem specjalnie, ale jedyne miejsce gdzie spotkałem opis z "Niemcy" to była wystawa w odnawianej synagodze w Zamościu. Wszędzie indziej "naziści". W Zamojskiem!

No to zostanie mi z wnukami (kiedyś mam nadzieję) objazdówka - po synagogach i berlinach - żeby pokazać historię. No i jak zawsze - tablice w kościołach. Chyba, że też to będzie zbytnie obciążenie i za dekadę, dwie na skutek jakiś nacisów będzie pomysł "zdejmijmy te tablice upamiętniające, bo za duży z tym problem"

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @mooj 5 lutego 2018 20:42
5 lutego 2018 21:31

Nie będę się z Tobą kłócić, bo mam szczere przekonanie, że Twoje intencje są czyste, i nie chcę Ci dokuczać. No ale będę się upierał,  że Twoje podejście do problemu jest wyjątkowo nieudane.

zaloguj się by móc komentować

mooj @krzysztof-osiejuk
5 lutego 2018 21:44

Ja chętnie posłucham słów krytyki poglądu, osądu, oglądu rzeczywistości. Jeśli Ty mi nie powiesz dlaczego, nie "pokłócisz się" to wtedy mi dopiero dokuczysz!. Mam nadzieję, że nie odebrałeś moich słów jako zarzutu co do osoby. Jeśli tak, to przepraszam, nie było to moją intencją (no i jeszcze błąd, jedną odpowiedź źle podpiąłem, starałem się to naprawić). Nie zgadzam się z Twoim poglądem, próbuję naciągnąć Cię na nowe argumenty dlaczego powinismy oddać swoją (tylko "naszą" KL Ausch) i wspólną ( KL Birkenau) historię. Pokazać dlaczego się z tym nie zgadzam. 

Nie spór dla sporu, ale autentycznie nie rozumiem, a chcę przynajmniej zrozumieć. Nie muszę wyjść przekonany, nie muszę Cię przekonać. Zresztą może coś powstanie z obu różnych na wejściu opinii. Chciałbym więcej się dowiedzieć, bo wydaje mi się, że jest dużo więcej niż napisałeś. Rozumiem, że to jednak nie ironia, naprawdę uważasz "przenieśmy" "odpuśćmy" "oddajmy im". Coś za tym, dużo większe coś niż zaprezentowałeś, musi stać.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @mooj 5 lutego 2018 21:44
5 lutego 2018 23:45

Chodzi o to, że w pewnym momencie Żydzi II Wojnę Światową określili mianem Holocaustu, przejęli całe to dziedzictwo na własność, jako część swojej historii, i dziś tak naprawdę nikt w sprawie tego nieszczęścia nie ma nic do powiedzenia, jeśli wczesniej nie skonsultuje się ze światowym żydostwem. To jest fakt i tego nie zmienimy. I teraz oni dziś, z powodów w jakie nie mam ochoty wchodzić, postanowili, że doprowadzą do powszechnego przekonania - na użytek zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny - że Holocaust to nie Niemcy, lecz Polska, a fakt że Auschwitz Niemcy zbudowali na terenie Generalnego Gubernatorstwa, bardzo im w tym pomaga. Dopóki zatem Auschwitz będzie się znajdowało na terenie Polski, oni będą mogli bezkarnie udawać, że wierzą w to, że to jest polska sprawa.

I teraz przechodzimy do tego, o czym Ty piszesz. Moim zdaniem, nic tu nie zmieni nasze spekulowanie, czy Auschwitz to nasze cierpienie, czy ich. Możesz przedstawiac liczby, cytować świadectwa, pokazywać nazwiska i twarze, powszechnie akceptowalna informacja będzie taka, że Auschwitz to Polska, a Polska to Auschwitz. Jedyne co mozna zrobić, to najpierw wymusić od Niemców, by możliwie najbardziej oficjalnie zadeklarowali, że nikt, jak tylko oni, są odpowiedzialni za Holcaust, a następnie albo przenieść teren obozu do Niemiec, albo w jakiś sposób ogłosić, że ten akurat kwadrat stanowi część państwa niemieckiego, w taki sposób, by wycieczki udające się do Auschwitz miały na swoich biletach napisane "Auschwitz Deutschland", co akurat w naszej sytuacji wiele nie zmieni, gdy Żydzi i tak uznają to za swój teren. 

I prosze Cię uprzejmie, nie pomniejszaj wielkości ofiary, jaka Żydzi musieli zapłacić podczas II Wojny Światowe, bo to zwyczajnie nie wypada. Niemcy ich potraktowali jak robactwo, które trzeba wydusić i trzymajmy sie tego. Dobrze?

zaloguj się by móc komentować

mooj @krzysztof-osiejuk
6 lutego 2018 00:08

Dziękuję, nie poczułem się dokuczony, no może poza zupełnie niezasłużonym fragmentem o pomniejszaniu wielkości ofiary. Tu się będę bronił z zamiarem przekonania- tj zależy mi na efekcie- na przekonaniu Ciebie i czytelników, że nic co mogłoby świadczyć o zamierzonym lub nawet niezamierzonym pomniejszaniu ofiary, jaką ktokolwiek poniósł, nie napisałem.

Aushwitz był poza GG, na terenach włączonych do Rzeszy.

A co do reszty -możemy pozostać na swoich odmiennych stanowiskach, dopóki nie masz mocy sprawczej kopii kruszyć nie będę. Możemy przyjąć (może wzajemnie?), że różni nas kwestia oceny.

Ty piszesz "nikt w sprawie tego nieszczęścia nie ma nic do powiedzenia" "tego nie zmienimy" "To jest fakt"

Ja uważam inaczej - nawet jeśli tak jest na zewnątrz (a tu przyznaję częściowo rację - w dużej mierze tak jest), to:

a. możemy to zmienić

b. jak nie możemy to i tak musimy próbować

c. możemy powstrzymywać to na rynku wewnętrznym, jeszcze niecałkowicie straconym.

a nie miałbym (także by rzadziej pojawiało się KL Auschwitz to GG:) nic przeciwko ustawieniu przy  drodze Kraków-Oświęcim tablic wielojęzycznych "tu była granica niemieckiej rzeszy po ataku na Polskę" widocznych z autokarów

lub czegoś podobnego

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @krzysztof-osiejuk
6 lutego 2018 01:22

Każda rzecz ma swoje plusy i minusy. Muzeum w Auschwitz również. I to bez wzgl gdzie stoi. Czy pod Krakowem czy pod Berlinem. Racjonalnym jest więc by plusy wzmacniać a minusy pomniejszać tak by rzecz zaczęła przynosić nam korzyści, Polakom a nie komukolwiek innemu. Żeby to robić nie potrzebujemy przenosić Auschwitz gdziekolwiek. To nawet pod pewnymi wzgl mogłoby zaszkodzić. Trzeba myśleć a nie jęczeć. Sądzę, że wystarczy podnieść ceny biletów, w koszty wrzucic broszurę uświadamiającą, każdej grupie zorganizowanej przydzielić polskiego przewodnika itd  

zaloguj się by móc komentować

TRU @krzysztof-osiejuk
6 lutego 2018 08:41

"To jest fakt i tego nie zmienimy." - Panie Krzysztofie, z całym szacunkiem, ale właśnie na takim farmazonie jadą... a fakt jest taki, że wielu z nich jest krętaczami, złodziejami współodpowiedzialnymi za własna zagładę - bez tej skurwiałej cześci kolaborantów żydowskich niemcy by tak łatwo ich nie mordowali  i to jest fakt -  i na tym sie skupmy to sie może okaże że coś zmienimy...

Może w ałszwicu zrobić taką oddzielną wystawę  - rola judenratów w zagładzie ?  

Jakiegos chama z wąsem co wyniósł fotel z domu po wywózce to widzą a tysiące swoich plemiennych braci to nie widzą ?

O czym my rozmawiamy ? 

Im sie można postawić a potem olać  tylko trzeba siebie szanować.

Niech Pan sobie wyobrazi taką sytuację   jest Pan trenerem i w szatni przed meczem mówi Pan do swoich zawodników  tego meczu NA PEWNO nie wygracie TAKIE SA FAKTY I TEGO NIE ZMIENIMY.

To jest normalna sytuacja ?

zaloguj się by móc komentować

stopfalszerzom @TRU 6 lutego 2018 08:41
6 lutego 2018 10:48

Nie widzimy że my teraz mamy też już takie Judenraty podobne do tamtych ich - pełne szabesgojów gotowych popełniać szmalcownictwo i mord i rabunek i donos. Wystarczy że przyjdzie fjurer i im obieca autonomie albo karierę Kapo a oni pomogą uniżenie i przyspieszą zagładę braci jak tamci. To co robić żeby nie przyspieszali młynów? Żeby chociaż część z nas zyskała na czasie i przetrwała...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @TRU 6 lutego 2018 08:41
6 lutego 2018 15:36

Słaby jest ten przykład z szatnią. Jeśli przeciwnik ma po swojej stronie publiczność, sędziów, oraz media, najgłupszą rzeczą jaką może zrobić trener, to radzić swoim zawodnikom, by trzymali fason i wierzyli, że w końcu jakość zwycięży.  

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 6 lutego 2018 15:36
6 lutego 2018 15:45

Dokładnie. Chyba, że trener nie uważa zawodników za istoty ludzkie.

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @krzysztof-osiejuk 5 lutego 2018 23:45
6 lutego 2018 21:37

"Jedyne co mozna zrobić, to najpierw wymusić od Niemców, by możliwie najbardziej oficjalnie zadeklarowali, że nikt, jak tylko oni, są odpowiedzialni za Holcaust, (...)"

Ukazalo sie pare dni temu oficjalne oswiadczenie niemieckiego ministra spraw zagranicznych o pelnej odpowiedzialnosci Niemcow za Holocaust. Wyglada na to, ze przeszlo bez echa "na arenie"...

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować