-

krzysztof-osiejuk : To ja

O Polsce mleka i miodu, przed żydowską inwazją

Chodziły mi ostatnio po głowie przeróżne tematy, które mogłyby spokojnie wypełnić dzisiejszą notkę, jednak, o czymkolwiek bym sobie nie pomyślał, wszystko natychmiast jest wypierane przez kolejne rewelacje na temat Mateusza Morawieckiego, jako owej żydowskiej piątej kolumny, mającej na celu ostateczne pogrążenie Polski w nędzy i moralnym upadku, i zmuszenie naszych dzieci do ostatecznego wyjazdu, możliwie najdalej stąd. W tej sytuacji nie mam innego wyjścia, jak wzywać do opamiętania, choćby przy pomocy moich dawnych tekstów, pisanych jeszcze w czasach, gdy Polskę niszczyli Polacy, a jedynym wpływowym Żydem była Zyta Gilowska, przez swoją chorobę już wtedy szczęśliwie odsunięta na boczny tor. Oto pamiętny rok 2012. Zapraszam do refleksji.  

 

 

      Właśnie dotarła do nas wiadomość, że internetowe domeny polska.pl, poland.pl, ale też literatura.polska.pl zostały przejęte przez spółkę Agora. Kompletnie nie mam pojęcia, jak to się odbyło. Czy może dotychczasowy właściciel tych domen, a więc NASK nagle pomyślał, że właściwie można by było je sprzedać Agorze i je sprzedał, czy może to Agora bardzo się starała, by je sobie kupić i w końcu udało jej się te domeny od NASK-u wydębić? Nie wiadomo tu akurat nic, ponieważ, jak słyszę, wszystko odbyło się w najwyższej tajemnicy, bez jakiegokolwiek przetargu, a zatem nawet nie wiadomo za jaką cenę, no i mamy co mamy.

      Jedno wiadomo z całą pewnością. Polskie Państwo, a więc wszędzie na świecie absolutnie naturalny właściciel tego typu nazw, albo nie wykazało w stosunku do tych domen jakiegokolwiek zainteresowania, albo – wręcz przeciwnie – wykazało zainteresowanie na tyle duże, by uznać, że tylko Agora będzie potrafiła godnie wejść w rolę ich szafarza i otworzyło temu geszeftowi drzwi na oścież. Więc to wiadomo. Ale, jak sądzę, wiadomo jeszcze coś. W gruncie rzeczy doszło do przejęcia na poziomie tak dotychczas nieznanym, i tak symbolicznie znaczącym, że każde kolejne słowo, jakie tu padnie, nawet w jednym ułamku nie odda sprawiedliwości temu, co należałoby powiedzieć. No bo co pozostaje? Zażartować, że w tej sytuacji Polsce, jeśli zajdzie taka potrzeba, pozostanie już tylko używać domen polen.pl, lub polsza.pl?

     Sytuacja jest więc dramatyczna, i to, jak się zdaje, dramatyczna w kształcie całkowicie nowym, a jedyne co nam pozostaje, to dokładnie to samo co wczoraj, przedwczoraj i miesiąc temu. A więc cierpliwe czekanie i wskazywanie palcem na to, czemu ani na moment nie wolno pozwolić się ukryć. A jak kto ma ambicje nieco wyższe od podstawowych, niech spróbuje zgadnąć, co ma jedno z drugim wspólnego.

      Wydaje się więc, że wszystko się zaczęło od Lejba Fogelmana, nowojorskiego Żyda, który, jak wszystko na to wskazuje, straciwszy odpowiedni szpan w owym Nowym Jorku, postanowił wrócić do Polski i spróbować swoich sił na gruncie gwiazdorzenia prowincjonalnego. Swoją drogą, ten przykład upadku jest tak spektakularny, że warto by mu poświęcić całkowicie osobny tekst, lub kto wie, czy nie nakręcić jakiegoś interesującego filmu, czy napisać książki. No bo ja oczywiście zdaję sobie sprawę, że zdolność do autopromocji akurat wśród przedstawicieli narodu wybranego jest szczególna, ale jak idzie o tego Fogelmana, wydaje się, że on tam jednak coś kiedyś miał. W końcu był – czy może wciąż jest – zatrudniony w firmie Dewey & LeBoeuf, która wprawdzie pozostaje zaledwie jedną z wielu, ale za to jedną z wielu w dość istotnym miejscu. A zatem, jak mówię, coś tam mieć musiał. To jest oczywiste. No i nagle okazuje się, że ten wybitny człowiek z dnia na dzień staje się „króliczkiem Vivy” i bryluje już wyłącznie na trzeciorzędnych bankietach gdzieś tak między Justyną Steczkowską a Kazimierzem Marcinkiewiczem. A więc, jak mówię – ciekawe.

      Zaczęło się więc od tego Fogelmana i od razu poszło w stronę Kulczyka i jego… diabli wiedzą kogo – żony, partnerki, konkubiny – niejakiej Przetakiewicz, no a skoro Przetakiewicz, to i już wszystkich, a więc Moniki Jaruzelskiej, Wojciecha Fibaka, Aleksandry Kwaśniewskiej, jej mamy i chłopaka, i wreszcie całych tuzinów jakiegoś niezidentyfikowanego buractwa spod Piaseczna. No a skoro zaczęliśmy się zajmować tą menażerią, to wyszło na to, że to wcale nie jest tak że oni stanowią jakiś tam nasz lokalny folklor, który od nas chce tylko jednego – żeby się od nich odczepić i dać im żyć tak jak sobie zamarzyli. O nie! Oni nagle, stając się częścią pewnego bardzo perfidnego planu, polegającego na wciągnięciu znacznej bardzo części naszego społeczeństwa w ten ich świat, nie jako uczestników, ale otumanionych tym światłem widzów, stali się też niemal podstawową częścią Systemu.

      Powtarzam. Nie mamy najmniejszego powodu, żeby na te ich ekscesy wzruszać ramionami. To wcale nie jest tak, że oni wszyscy, z których zresztą, tak w pełni świadomie, naprawdę znamy zaledwie paru, tworzą jakiś zamknięty krąg, który ani nie jest naszą sprawą, ani my nie stwarzamy żadnego problemu dla nich. Jestem głęboko przekonany, a ostatnio bardziej niż kiedykolwiek, że nawet jeśli kiedyś w istocie był taki czas, że oni stanowili swego rodzaju rezerwat, dla nas, zwykłych ludzi, co najwyżej zabawny, to dziś ostatnią rzeczą jaką powinniśmy robić, jest ich lekceważyć. Bo oni są dokładnie tak samo dla nas ważni jak TVN Style, MTV Polska, galerie handlowe, Szkło Kontaktowe, czy nawet „Gazeta Wyborcza”. Sytuacja jest taka niestety, że dokładnie każdy ruch, każde słowo wypowiedziane przez jakąś Katarzynę Glinkę znaczy dla nas o wiele więcej, niż choćby ten skromny felieton.

      Dosyć niedawno Robert Mazurek uznał za stosowne przeprowadzić wywiad z pewnym posłem od Palikota, którego nazwiska szczęśliwie nie pamiętam, a który w tej rozmowie wyznał, że on z burdeli korzysta, i zawsze mu się wydawało, że dla każdego normalnego mężczyzny ten rodzaj aktywności jest czymś zwyczajnym. Doszło do tego, że kiedy mu Mazurek powiedział, że on i jego znajomi do burdeli nie chodzą, nieszczęśnik ów uznał, że to mazurkowe towarzystwo musi być jakieś dziwne. W pierwszej chwili pomyślałem sobie, że te słowa to pewnie jakaś prowokacja, której logika pozostaje dla mnie głęboko ukryta, ale nagle zdałem sobie sprawę, że wcale nie. On może faktycznie uważać, że chodzenie na kurwy jest tak samo normalne, jak palenie marihuany, czy upijanie się na Sylwestra. Może tak być, że on na naszej scenie nie znalazł się jako jakieś nieszczęście losu, ale autentyczny emisariusz nowych czasów. I że to tylko my i paru nam podobnych, czytając tę jego wynurzenia na temat tego kurestwa, odczuwamy powiew egzotyki.

      Pomyślałem sobie, co pomyślałem, i nie minęło wiele czasu, jak nasz kolega raven59 przesłał mi link do wywiadu z „Gazety Wyborczej” jeszcze sprzed niemal dziesięciu lat z niejakim Aleksandrem Pociejem – „adwokatem, felietonistą, graczem w polo” – na temat czegoś, co popularnie nazywa się „warszawką”, a czego częścią jest, jak sam się o dziwo do tego przyznaje, ów Pociej. Ciekawy dla nas jest cały ten wywiad, ja jednak chciałbym zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Pierwsza dotyczy kwestii ogólnej. Otóż ten Pociej bez mrugnięcia okiem przyznaje się do czegoś, co z punktu widzenia kogoś takiego jak ja, jest absolutnym i jednoznacznym obciachem, a więc do tego, że wśród jego bliskich znajomych znajduje się na przykład Monika Jaruzelska, że on bywa tam gdzie bywa nie dlatego, że tam jest jakoś przyjemnie, czy smacznie, lecz dlatego, że tam bywać wypada. A to że tam bywać wypada, wynika nie z jakiś zawodowych, czy finansowych potrzeb, co przecież byłoby jakoś zrozumiałe, lecz z tego, że z ludźmi, którzy tam bywają łączy go status majątkowy i… sport, a więc „przede wszystkim narty, potem tenis, konie, żeglarstwo”.

     Proszę dobrze zrozumieć, o co mi chodzi. Ów Aleksander Pociej, człowiek, który, jak sam przyznaje, należy do „stu, dwustu osób”, które tworzą tak zwaną „warszawkę”, opowiada o swoim życiu tak jak my byśmy opowiadali o tym, że dziś rano, tak jak zwykle wstaliśmy i poszliśmy do pracy. A to jego opowiadanie sprowadza się do tego, by nas poinformować, że ten jego świat, to jest taki dziwny świat, gdzie jeśli ktoś jest odpowiednio zamożny, jeździ na nartach i jest do tego córką komunistycznego mordercy, to w jednej chwili staje się też częścią „grupy ludzi, mimo że zupełnie różnych, jakoś do siebie pasujących, lubiących się na gruncie towarzyskim”.

      A zatem, to jest to, co nazywam ogólnym wymiarem rozbłysku tej czerni. Na poziomie szczegółowym, dzieje się jednak równie ciekawie. Otóż Aleksander Pociej, „adwokat, felietonista, gracz w polo”, w pewnym momencie, pytany, co ciągnie ludzi do owej „warszawki”, odpowiada tak: „Myślę, iż to samo, co wszystkich. Każdy chce wyjść na chwilę poza swoją grupę zawodową. Na gruncie prywatnym pogadać z dziennikarzami, poznać ludzi filmu i telewizji. Co nie jest bez znaczenia, ta grupa przyciąga wiele pięknych kobiet, a w końcu część polityków to też mężczyźni”.

      I to jest dla mnie całkowita rewelacja. Niemal tak jak wyznanie tego posła od Palikota, z którym ostatnio zaprzyjaźnił się Robert Mazurek, co do standardowości uczestnictwa w nierządzie. Otóż okazuje się, że przede wszystkim, nie dość że „każdy” chce wyjść poza swoją grupę zawodową, to skoro już wychodzi, to nie po to, by się rozejrzeć, co słychać w świecie, ale żeby się spotkać i poprzebywać z „dziennikarzami, ludźmi filmu i telewizji”. I to jest dokładnie ten sam wymiar, jak nam został przedstawiony w rozmowie Mazurka. Oto norma – najpierw idziemy do burdelu, a potem, kiedy potrzeby fizyczne zostały już zaspokojone, nadchodzi czas na ucztę intelektualną w towarzystwie „ludzi filmu i telewizji”. No i dziennikarzy. No i oczywiście wciąż są te kurwy. Jasne że przedstawione w sposób znacznie bardziej elegancki niż tu na blogu, no ale nie ma się czemu dziwić: w końcu my tutaj, to zwykłe „łobuzy i bandyci”. Z PiS-u. Wciąż więc są te kurwy. Bo to jest przecież też oczywiste: „ta grupa przyciąga wiele pięknych kobiet”.

      Ta relacja, którą z kolei ja tu relacjonuję, jest tak dramatycznie szokująca, że mam nieustanne wręcz poczucie, że powinienem jak najszybciej kończyć, bo każde moje słowo tylko osłabia końcowy efekt. No ale trudno. Trzeba jeszcze parę rzeczy powiedzieć. Przede wszystkim, a propos tych pięknych kobiet. Nieco wcześniej, w rozmowie z „Wyborczą”, Aleksander Pociej skarży się, ze przez te wszystkie lata nowej Polski wokół biznesu zrobiła się tak nieprzyjemna atmosfera, że z towarzystwa w znacznym stopniu wywiało polityków. Kiedyś bowiem ich tam było co niemiara, ale dziś „tak napiętnowano ich bywanie w tych samych miejscach co przedsiębiorcy, że ewentualnie przysyłają żony i to też nie wszyscy”. A ja już się tylko zastanawiam, czy te żony tam występują w roli tych „pięknych kobiet”, czy może muszą grzecznie czekać w kolejce, aż trafi się ktoś bardzo pijany.

      No i najważniejsze. Ten świat – teraz już możemy mówić o świecie wspólnym i dla tych onanistów od Palikota i dla tych buraków próbujących gdzieś pod Warszawą grać w polo – to świat, który był nam szykowany już wiele lat temu, a dziś wreszcie święci tryumfy. Świat, gdzie coś, co standardowo i historycznie zawsze się określało jako „kurwienie się”, nagle stało się czymś tak całkowicie naturalnym, że jeśli my stajemy dziś wobec tego autentycznie zamurowani, oni na nas patrzą jak na kosmitów. Oczywiście, z tymi posłami, z którymi sobie gawędzi Robert Mazurek nie mamy jakiegokolwiek kontaktu. Podobnie, nawet nie bardzo jesteśmy sobie wyobrazić tych wszystkich ludzi, którzy gdzieś tam się właśnie rozrywają z Aleksandrem Pociejem i jakąś Kiką, Diną czy Lejbem w Barbadosie, Rabarbarze, czy zwyczajnie w Bukszy u Olbrychów. Natomiast z całą pewnością możemy spróbować się do tego świata przymierzyć. Przede wszystkim, oglądając w kolorowych magazynach zdjęcia z różnych gali, na które część z wysłanników owego świata zawsze chętnie zajrzy, i da się specjalnie dla nas sfotografować. Żebyśmy ten ich świat wiedział jaka jest sytuacja na froncie, a my, żebyśmy poczuli, co tak naprawdę się w życiu liczy.

      Te magazyny z zasady są nam sprzedawane po bardzo przystępnych cenach, no ale wiadomo – nikomu nie jest dziś lekko. W tej sytuacji istnieje system promocji, który nagle, w prezencie świątecznym na przykład, sprzeda nam te obrazki za marne 99 groszy. A jeśli dla kogoś i to się okazuje za dużo – na przykład, za 99 groszy gdzieniegdzie można kupić dwa jajka, lub kilo kartofli – może się ładnie wystroić i pójść sobie do lokalnego hipermarketu, i tam, w dobrym świetle, obejrzeć sobie te zdjęcia za darmo w jednym z kiosków z gazetami.

PS. Ponieważ rozmowa z Aleksandrem Pociejem miała miejsce przed wielu już laty, pomyślałem sobie, że ciekawe by było się dowiedzieć, co u niego słychać dzisiaj. W końcu 10 lat to szmat czasu. Nawet człowiek kochający sport może się pochorować, lub skończyć jeszcze marniej. Sprawdziłem więc tego Pocieja. I mam dobrą wiadomość. On żyje słodko. Jak zawsze. Aktualnie w charakterze senatora Platformy Obywatelskiej. I jak tu nie przyznać, że kolorowe magazyny to jednak potęga?

 

 

Zachęcam jak zawsze do odwiedzania naszej księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie są do kupienia moje książki. Szczerze polecam.

 tagi: żydzi  polska  agora  elity  mateusz morawiecki 

krzysztof-osiejuk
11 grudnia 2017 09:54
24     2238    3 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Rozalia @krzysztof-osiejuk
11 grudnia 2017 10:41

Nastąpił postęp postępu. Wczoraj na jakimś portalu widziałam tytuł: "Anja Rubik: Nie rozmawiajmy o Polsce, rozmawiajmy o sexie." Chciałam dać link tego 'bezcennego' artykułu, ale nie mogłam znaleźć. Za to jest coś takiego. 

http://www.kobieta.pl/artykul/anja-rubik-o-seksie-w-ramach-sexedpl-cielesnosc-to-nie-temat-polityczny-ani-religijny

Walka na wszystkich frontach i jak najbardziej łączy się z tytułową inwazją.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Rozalia 11 grudnia 2017 10:41
11 grudnia 2017 10:54

No właśnie. Za Platformy Anja Rubik nie miała nic do gadania. Teraz już będzie tylko gorzej.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
11 grudnia 2017 11:39

Wręcz przeciwnie, teraz będą musieli trochę zejść do podziemia. A Lejba zastąpi ktoś, kto przestrzega szabatu.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk 11 grudnia 2017 10:54
11 grudnia 2017 12:07

Im mniej jej widać, tym więcej słychać. Ale nie zgadzam się, że za Platformy Anja Rubik nie miała nic do gadania, ona się produkuje na swoim odcinku niczym Doda.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Grzeralts 11 grudnia 2017 11:39
11 grudnia 2017 12:16

Wczoraj w Wiadomościach TVP1, z Jerozolimy mówił już nie jakiś Kwieciński, lub Krakowski tylko ... kurcze, zaskoczona byłam i nie zapamiętałam dokładnie imienia i nazwiska. Pewnie dzisiaj też będzie nadawał, to sobie zapisze, bo nie chcę przekręcić, albo szydzic.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk
11 grudnia 2017 12:20

Ja się nie znam na tych żydach tak jak niektórzy, ale taką piosenke od dziecka podśpiewuje, bo jak każdy polak antysemityzm wyssałem z mlekiem matki:
https://www.youtube.com/watch?v=hZk_Mp1lme0

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Rozalia 11 grudnia 2017 12:07
11 grudnia 2017 13:21

Zapewniam Panią,  że za Platformy było znacznie lepiej. Wszyscy powinniśmy się modlić o powrót premier Kopacz.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @parasolnikov 11 grudnia 2017 12:20
11 grudnia 2017 13:23

Ja też wyssałam, chociaż musiałam się uwijac, bo miałam na to tylko dwa tygodnie, ale polskie krowy widocznie też nie lepsze. A bezkarnie dobre kawały o żydach, od zawsze opowiadają etruskowie.

zaloguj się by móc komentować

Artur @krzysztof-osiejuk
11 grudnia 2017 13:24

„Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię” (Mt 5,5)

Cała śmietanka "warszafki" nie wyczynia tych głupot dla zabawy tudzież własnej przyjemności. Oni uwierzyli w "złoty sen" i kupili wszystko w kredycie. Większość ma wartość netto dużo poniżej zera. Pokazują się, krzyczą i robią bałagan wokół siebie aby móc utrzymać się "na powierzchni", czyli zatrudnić się w nadchodzącej scenie cyrku i dotrwać finansowo do następnej raty kredytu. Pokazanie się czasem wymaga inwestycji w nowe gadżety (nowy kredyt), a czasem zalania wódą (kiedy już boli). Pamiętajmy o ich biednych duszach przy następnej modlitwie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Rozalia 11 grudnia 2017 12:16
11 grudnia 2017 13:27

Ja bym na Pani miejscu w ogóle nie oglądał TVP. Podobno Kurski to tez Żyd i on ze swoimi kolegami opracował taki system, że każdy telewizor emituje specjalne fale, które atakują nasze mózgi i niszczą nasz katolicyzm.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk 11 grudnia 2017 13:21
11 grudnia 2017 13:27

Tfu, na psa urok. A niby dlaczego ciągle mamy grać tymi samymi kartami. Nie ma nikogo innego w przyrodzie?

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk 11 grudnia 2017 13:27
11 grudnia 2017 13:31

Podobno. -:) Sie Toyah nie wysila ze złośliwościami, bo nic nie boli kawał soli. 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rozalia 11 grudnia 2017 13:27
11 grudnia 2017 13:57

> A niby dlaczego ciągle mamy grać tymi samymi kartami. Nie ma nikogo innego w przyrodzie?

Ostatnio na podobne pytanie odpowiedziała mi Pani, że Chrystus Król. Coś się zmieniło?

 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @przemsa 11 grudnia 2017 13:57
11 grudnia 2017 17:24

Człowiek,  nawet najlepszy i z dobrą wolą może być: oszukany, zastraszony, skuszony, w końcu zabity. Jeśli pokłada się wszelkie nadzieje w jednym człowieku, trzeba się liczyć z przegraną. A co dopiero jeżeli jest to człowiek, lub ludzie, ze złą wolą, albo tacy, którzy wielokrotnie zawiedli. Polityczne persony z ostatnich kilkudziesięciu lat  stopniowo doprowadziły kraj i ludzi do stanu, nad którym teraz bolejemy. Nie ma sensu tęsknota za ich powrotem. Szczególnie Premier Kopacz na metr w głąb. Chociaż ona jedną zasługe ma. Nie kupiła szczepionek,  które spowodowałyby epidemie. Nie wiem dlaczego,  ale nie kupiła. 

Ma Pan coś przeciwko Królowaniu Jezusa Chrystusa. Przeciwko Prawu Bożemu? 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rozalia 11 grudnia 2017 17:24
11 grudnia 2017 18:02

> Ma Pan coś przeciwko Królowaniu Jezusa Chrystusa. Przeciwko Prawu Bożemu? 

Mam coś przeciwko takiej retoryce. Ja jej unikam, bo uważam, że to grzech. Tyle.

 

zaloguj się by móc komentować


Rozalia @przemsa 11 grudnia 2017 18:02
11 grudnia 2017 19:53

Nie rozumiem. Ale niech Pan nie tłumaczy,  bo i tak nie zrozumiem.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @krzysztof-osiejuk
11 grudnia 2017 20:35

Oczekują z nadzieją, aż ta agresywna huba, której ta tzw. "warszafka" jest esencją, w końcu się od nas oderwie. Ostatnio trochę oddechu było, ale dalej nie chcą się odczepić, trzymają się pazurami.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Kuldahrus 11 grudnia 2017 20:35
11 grudnia 2017 20:35

Oczekuję, miało być, a nie oczekują.

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
11 grudnia 2017 22:38

W poprzednim wpisie miałem wrażenie że listy

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
11 grudnia 2017 22:48

Mam wrażenie że ostrzeżenie prof. Zyty Gilowskiej co do Lejba Fogelmana zostało unieważnione i mamy do czynienia tylko z pajacem-celebrytą, cytuję fragment:

"I na marginesie, proszę sobie wyobrazić, że miałam sposobność mocować się z owym Lejbem Fogelmanem. Wpadłam - dosłownie - właśnie na niego, gdy w marcu 2006 r. wtargnęłam na posiedzenie Komisji Nadzoru Bankowego (wówczas jeszcze w strukturach NBP, pod przewodnictwem L. Balcerowicza), gdzie pełnił rolę głównego doradcy prawnego ówczesnego szefa banku Unicredito Alessandro Profumo (po niedawnych oskarżeniach o pranie brudnych pieniędzy via banki libijskie ten Pan wylądował w Radzie Nadzorczej GAZPROMU!). Wtedy nie dali mi rady, nie dali! Ten Lejb też nie dał, wręcz się „zaprzyjaźniał”. Ale po dwóch dniach zażartych negocjacji wówczas wkroczył K. Marcinkiewicz i osobiście ustąpił!

Warto więc mieć na uwadze, że ten Lejb bywa w ciekawych rozdaniach, jest w jakiejś nomenklaturze biznesowo-światowej.
Serdecznie pozdrawiam,
Zyta Gilowska"

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
11 grudnia 2017 23:28

Co do domen, NASK nie jest właścicielem tylko rejestratorem i to tylko na określony czas np. 12 lub 24 miesięcy. Czyli taką domenę jak Polska.pl można odzyskać po czasie np.12 miesięcy bez przedłużenia dotychczasowemu najemcy. Z tym że domena Polska.pl tak jak Katowice.pl jest domeną regionalną ktorej dysponentem jest NASK. Ale można zarejestrować już bez problemu subdomenę toyah.katowice.pl

Co do szczegółów to pieczę nad istniejącym systemem nazewnictwa domen sprawuje ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers - Internetowa Korporacja ds. Nadawania Nazw i Numerów). Jest to organizacja non-profit stworzona w 1998 roku w celu przejęcia od amerykańskich władz funkcji nadzorowania technicznych aspektów działania Internetu. Do września 2009 nadzór nad ICANN sprawował Amerykański Departament Handlu, zawierający 3-letnie porozumienia z organizacją i mający wyłączny wgląd w jej raporty. Obecnie ICANN uniezależnił się od rządu federalnego Stanów Zjednoczonych. ICANN sprawuje nadzór nad strukturą nazw domen internetowych i odpowiada za przyznawanie adresów WWW.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ApesCornelius 11 grudnia 2017 23:28
12 grudnia 2017 00:33

czyżby "młodszy attache kulturalny"?

zaloguj się by móc komentować

przemsa @Rozalia 11 grudnia 2017 19:53
12 grudnia 2017 08:02

 

Drugie przykazanie. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować