-

krzysztof-osiejuk : To ja

O prawie i sprawiedliwości w cieniu Krzyża

      Doszło ostatecznie do procesu Murzyna, który parę miesięcy temu we włoskiej miejscowości Rimini, wspólnie z paroma innymi swoimi kolegami, brutalnie zgwałcił i poturbował pewną polską parę, i po zaledwie paru dniach rozprawy włoski sąd skazał Murzyna na 16 lat więzienia, czyli o dwa lata więcej, niż życzyła sobie prokuratura. 16 lat to czas oczywiście na tyle długi, byśmy nie mogli za bardzo przewidywać, jak się potoczy los tego szczególnego człowieka, jednak, jak podają media, plan jest taki, by po odsiedzeniu wyroku Murzyn wrócił do Konga, czyli do miejsca, skąd pewnego dnia przybył do Europy, by używać życia, i tam już pozostał.

      Mimo że wbrew życzeniom Patryka Jakiego i jego wyborców, Murzyn nie został przekazany Polsce i skazany na rozczłonkowanie i powieszenie, niemniej większość z nas oczywiście odczuwa wielką satysfakcję, związaną w pierwszej kolejności z tym, że włoska policja odpowiednio szybko wytropiła owych gwałcicieli, no ale też z powodu błyskawicznie i bez zbędnych ceregieli wydanego, ale również stosunkowo surowego wyroku, patrzymy na pokazywane przez wszystkie niemal media zdjęcie sali sądowej, szukamy wzrokiem tego czarnego łba, wielu jednak z nas umyka coś, co moim zdaniem stanowi tu prawdziwy znak i symbol. Oto na ścianie, wysoko nad stołem sędziowskim, wisi wielki krzyż z Jezusem i wiemy, że choćby nie wiadomo jak bardzo Murzyn próbowałby uciekać wzrokiem, to wie, że już nie uniknie tego spojrzenia. Przez te trzy, czy cztery dni rozprawy, on będzie tam siedział i widział doskonale, przeciwko komu tak naprawdę wystąpił i w imię czyjego prawa będzie prawdopodobnie musiał zakończyć swoje nędzne życie w biedzie i upodleniu.

       Spójrzmy proszę z prawdziwym zrozumieniem na to zdjęcie. To jest moc, której nie są w stanie osłabić choćby najbardziej pokrętne projekty wypluwane przez współczesny świat. Mamy te Włochy, to Rimini, ten sąd, ten Krzyż i już wiemy, o co chodziło z tymi mocami piekielnymi, które Go nie przemogą.

 

 

 

 

 

Jak zawsze zachęcam do odwiedzania księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie są do kupienia moje książki.tagi: prawo  rimini  sprawiedliwość  krzyż 

krzysztof-osiejuk
12 listopada 2017 10:12
20     1415    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
12 listopada 2017 10:36

Ja również zwróciłem uwage na ten pokaźnych rozmiarów  krzyż na głoównej ścianie sali sądowej.

Ciekawe, czy w podobnej  sali sądowej gdziekolwiek w Polsce wisi krzyż, choćby nawet w połowie mniejszy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 12 listopada 2017 10:36
12 listopada 2017 10:44

Nie. Bo to byłby wstyd na całą Europę. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @krzysztof-osiejuk
12 listopada 2017 10:44

Dziękuję.

.

 

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @stanislaw-orda 12 listopada 2017 10:36
12 listopada 2017 10:56

w naszych sądach nie ma krzyża, nie ma Biblii, nie ma Boga

a po usłyszeniu „Świadomy znaczenia moich słów i odpowiedzialności przed prawem przyrzekam uroczyście, że będę mówił szczerą prawdę, niczego nie ukrywając z tego, co mi jest wiadome" robi się niedobrze i można spodziewać się najgorszego w kontekscie odpowiedzialności przed chorym prawem.

Dlatego cieszę się, że tam został osądzony i tak jak Toyah napisała widział krzyż na ścianie.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @krzysztof-osiejuk
12 listopada 2017 10:58

Dobrze, że Pan to napisał....jest jezczcze dużo miejsc we Włoszech gdzie nie wstydzą się krzyża, Boga i wszystkich świętych

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @ainolatak 12 listopada 2017 10:56
12 listopada 2017 11:07

oczywiście napisał, z tego co mi wiadomo Toyah to nie kobieta ;))

zaloguj się by móc komentować


ainolatak @parasolnikov 12 listopada 2017 11:22
12 listopada 2017 11:26

wyrabiasz się muzycznie Parasolu ;)) ale to nie Willcox miałam na myśli a Osiejox ;) 

ps. od Willox lepsza była KAteBush

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @ainolatak 12 listopada 2017 11:26
12 listopada 2017 12:32

Akurat czytam Toyaha to wiem, że to kobieta o_O , a nie wiem czy to wyrabianie się muzyczne czy po prostu starzenie i grzybienie :)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ainolatak 12 listopada 2017 11:07
12 listopada 2017 12:43

Tak. Jestem chłopczykiem, a imię mam, jak w tej piosence "A Boy Named Sue".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ainolatak 12 listopada 2017 11:26
12 listopada 2017 12:48

Z wyjątkiem płyty "Kneeling at the Shrine", oraz filmu "The Ebony Tower".

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @krzysztof-osiejuk 12 listopada 2017 12:43
12 listopada 2017 12:50

ale tu sie nikt nie śmieje, wszyscy wiedzą, ze to skończyłoby się rozwaleniem łba, w tej najbardziej optymistycznej wersji oczywiście ;)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @krzysztof-osiejuk 12 listopada 2017 12:48
12 listopada 2017 12:56

Kneeling at the shrine odkryłam dopiero po fascynacji Goldfrapp, jest z czego czerpać

w filmie Toyah paradowała w mało skromnym, choć atrakcyjnym stroju Ewy :) ale do końca nie obejrzałam

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @ainolatak 12 listopada 2017 10:56
12 listopada 2017 13:02

Składanie fałszywych zeznań to łamanie 8 Przykazania. Każdy jest pytany na sprawie czy był karany za składanie fałszywych zeznań - ale tym, że świadek łże nikt specjalnie się nie przejmuje, chyba, że kłóci się to z narracją prokuratora.

Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 24 grudnia 1928 r. Regulamin ogólny wewnętrznego urzędowania sądów apelacyjnych, okręgowych i grodzkich.

...

§  303. Na ścianie przy stole sędziowskim w miejscu poczesnem znajduje się wizerunek herbu państwowego, a na stole sędziowskim krucyfiks.

W miejscowościach, gdzie spodziewane jest składanie przysięgi przez osoby, wyznające religję mojżeszową, winna znajdować się w sądzie tora.

Jeżeli w danym sądzie spodziewane jest składanie przysięgi przez osoby innych wyznań, należy umieścić odpowiednie urządzenia, potrzebne do odebrania przysięgi od tych osób.

Status aktu prawnego: przedwojenne nieobowiązujące

***

Turecki polityk domaga się usunięcia krzyża z sali sądu w Monachium (info z 2013r.)

***

Żeby nie było, że jesteśmy tacy mądrzy, prawi i sprawiedliwi, tylko zły wilk z zagranicy w porozumieniu i łącznie z osobami z części tajnej raportu WSI nie pozwala -  historia poprzedzająca powstanie Chmielnickiego i Potop: Czarcia łapa [1637 r.]

(także: Krzyż Trybunalski )

Legenda o tym, jak pokrzywdzona przez sąd wdowa (biblijny archetyp osoby podlegającej szczególnej ochronie) zwróciła się do diabłów, a oni wydali sprawiedliwszy niż sąd wyrok - zaś Chrystus z krucyfiksu na sali sądowej odwórcił głowę, by nie patrzeć na zbudlęcenie sędziów, gdzie diabły są od nich sprawiedliwsze.

Co ma ten Chmielnicki i Potop do sądów? Ano, ma - bo to, że ktoś jest ułomny, słaby, uległy podszeptom diabła, sprzedajny, skłonny do zdrady - przykładowo Trybunał Koronny * - byt reprezentatywny - to, że elita jakiegoś państwa to kupa łajna - to kusi i zachęca. 

* Trybunał Koronny - Trybunał Główny Koronny w Lublinie – najwyższy sąd apelacyjny Korony Królestwa Polskiego I Rzeczypospolitej dla spraw prawa ziemskiego, ówcześnie szlacheckiego, na Małopolskę. Sprostytuowanie sędziów przebiegło w ekspresowym tempie - bo zaledwie w 1578 Stefan Batory zrzekł się iudex supremus i wprowadził demokrację, czyli ciało kolegialne, tworząc ówczesną nadzwyczajną kastę.

We Włoszech, w Madonna di Campiglio, w markecie widziałem przyklejonego zwykłą taśmą do kasy lokalnego, świętego patrona - było widać, że to jest z serca, a nie kierownik kazał, czy jako elment lokalnego kolorytu. Ciekawe ilu naszych kochanych sędziów nosi święty obrazek, np. z Kolędy w portfelu - a ilu wypaliłby dziurę w todze. Obyśmy, jak pierwsi chrześcijanie w Rzymie nie musieli rozpoznawać się po skrywanych symbolach.

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Wolfram 12 listopada 2017 13:02
12 listopada 2017 13:06

zdecydowanie niezobowiązujący status.....

 

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @ainolatak 12 listopada 2017 13:06
12 listopada 2017 13:16

Biorąc pod uwagę, że prawo to ideologia, emanacja poglądów władzy - pytanie, jaka ideologia obowiązuje na sali sądowej, skoro nie może być na niej krzyża.

Ja zaraz pewnie usłysze, że nie rozumiem polityki i uwarunkowań - ale czy to aby nie Palikot z Sierakowskim i Hartmanem stranowią skład orzekający, co jest właściwe, a co nie?

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Wolfram 12 listopada 2017 13:02
12 listopada 2017 13:20

diabły pewno nie sprawiedliwsze, ale często sędziowie z tej samej "parafii"

włoski kult świętych, czasem ociera się nieco o ludowe fajerwerki, ale z pewnością nikt się ich nie wstydzi...małe miejscowości, których nazwa jest od świetego po kilka dni potrafi świętować swojego patrona, latajac z wielką figurą w dniudniowych procesjach po górkach (to akurat obserwowałam w Abruzji), razem ze wszystkimi lokalnymi oficjelami i sąsiednimi wioskami...oczywiście później jedzenie, zabawy i picie

jedynie w Emillia-Romania i Toskanii jest większa oszczędność w okazywaniu wiary - tam komunizm troche poszalał, no i oczywiście na północy Włoch, gdzie jest już oświecona Europa ;)

zaloguj się by móc komentować

ainolatak @Wolfram 12 listopada 2017 13:16
12 listopada 2017 13:35

żeby nie zepsuć sobie niedzieli, nawet nie będe zastanawiać sie czego emanacją jest u nas prawo,

dlatego bardzo się cieszę, ze ta zbydlęcona istota była sądzona tam gdzie była, u nas mogłoby się skończyć na 5 latach, w wyniku poparcia otwartej seksualnie kultury przez byłą już minister Omilewicz i jej koleżanki (w imię praw człowieka oczywiscie)

zaloguj się by móc komentować

Wolfram @ainolatak 12 listopada 2017 13:20
12 listopada 2017 13:42

diabły pewno nie sprawiedliwsze, ale często sędziowie z tej samej "parafii"

To kwestia symboliki przykładu - a nie ocena absolutna. Dla tego, kto wychodzi z sądu z niesprawiedliwym wyrokiem nie ma znaczenia, czy sędzia miał komżę, czy wystawały mu spod kapelutka rogi.  Sędziom dano wielką władzę - stąd - sprzeniewierstwo jest czynem takiej rangi, że twórca legendy użył figury "gorsi od diabła".  Wiadomo, że to diabeł stoi na końcu i popycha do tych czynów - stąd ten diabeł z legend ludowych jest trochę uczłowieczony, bardziej ludzki - ale to nie zmienia postaci rzeczy.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Wolfram 12 listopada 2017 13:42
12 listopada 2017 14:18

Wspomniany przeze mnie w innym miejscu pisarz Wiktor Jerofiejew napisał był, że sądy  w Związku Sowieckim
są bardziej  straszne od Sądu Ostatecznego.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować