-

krzysztof-osiejuk : To ja

O pupie Doroty Rabczewskiej, koncernie Polpharma i Emilach dwóch

       Możliwe, że źle oceniam sytuację, ale myślę, że większość z nas wie już, że piosenkarka Rabczewska, znana skądinad jako Doda, została w tych dniach zatrzymana przez policję, a następnie zwolniona za kaucją, z zakazem opuszczania kraju, a wszystko przez to, że nieco wcześniej, wspólnie z jakimś Emilem i jego kolegami gangsterami, skierowała tak zwane groźny karalne pod adresem innego Emila, no a ów inny Emil się Emila numer 1 nie przestraszył, tylko o wszystkim powiadomił policję, no i mamy to co mamy. Nie wiem, czy to przez to, że ostatnio czuję pewne znudzenie poważną polityką, czy może przyczyną jest moja nigdy do końca nie pokonana słabość do tak zwanych „mediów bulwarowych”, ale najpierw zanotowałem tę informację, a już w kolejnej chwili nie mogłem nie zauważyć, że jej głównymi poza Dodą bohaterami były dwa Emile.

     Jak wiedzą Czytelnicy, ja liczę sobie 62 lata i mimo swoich doświadczeń związanych z kolejnymi dekadami, nigdy w życiu nie miałem okazji spotkać żadnego Emila. Miałem w pewnym momencie koleżankę o imieniu Żywia oraz ucznia imieniem Mieszko, natomiast Emil? Nigdy choćby przez mgnienie oka. I oto nagle dowiaduję się, że piosenkarka Rabczewska najpierw prowadzała się z jakimś Emilem, ten jej kupił pierścionek za 200 tysięcy złotych, potem ją rzucił, żądając zwrotu pierścionka, na co ta nasłała na niego swojego obecnego chłopaka, również Emila, ten nie dość, że poinformował Emila numer 1, że o pierścionku może zapomnieć, to jeszcze zażądał od niego okrągłego miliona złotych dla Rabczewskiej za straty moralne, no i mamy sprawę.

      Mamy więc tych dwóch Emilów, a ja sprawdzam pierwszego. Jak się okazuje, Emil nr 1 ma na nazwisko Haidar i jest Syryjczykiem, którego rodzina osiedliła się w Polsce na początku lat 90. Jego ojciec, Riad Haidar, zrobił karierę jako wybitny lekarz, i dziś jest ordynatorem oddziału neonatologii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, natomiast jego Emil trzęsie rynkiem paliw na całej ścianie wschodniej i zalega swojemu Urzędowi Skarbowemu jakieś sześć milionów złotych.  Ma też Emil brata Kamila, który gra w muzycznym zespole, póki co bez sukcesów, natomiast jest ojcem dziecka niejakiej Zosi  Ślotały, celebrytki i byłej dziewczyny aktora Borysa Szyca, no i regularnie występuje w programie „Dzień dobry TVN”, jako tak zwany ambasasador Polskiej Akcji Humanitarnej.  

      No i, jak się dziś dowiadujemy, ów Emil, brat Kamila, rozkochał w sobie piosenkarkę Rabczewską, woził ja samochodem wartym milion złotych, kupił jej ten pierścionek za dwieście patyków, potem się na nią za coś obraził, ta mu z zemsty porysowała auto,no a teraz, nie dość, że nie chce oddać pierścionka, to dziś jeszcze nasyła na niego gangsterów.

     Gdy chodzi o Emila numer 2, to o nim wiemy do tego stopnia mało, że nawet zamiast nazwiska stoi zaledwie smutna literka es z kropką, ale za to, już samo to, co wiemy, robi wrażenie. Otóż – uwaga, uwaga – Emil Stepień, bo tak mu jest w rzeczywistości, to producent słynnego serii Patryka Vegi pod tytułem „Pitbull”. I to tyle, gdy chodzi o to tę część towarzystwa.

      Szukałem informacji na temat owego szczególnego trójkąta Emil – Dorota – Emil, gdy nagle natrafiłem na informację, że obecne przygody Rabczewskiej z prawem, to nie jest wcale jej debiut. Otóż okazuje się, że kilka lat temu Dorota Rabczewska spotkała się w toalecie gdzieś w Polsce z dziennikarką wspomnianej już wcześniej stacji TVN Agnieszką Szulim i ją czemuś  pobiła. Gdyby ktoś nie wiedział co to za jedna ta Szulim, poza tym, że jest jedna z tych ciź, które zatrudnia stacja TVN, służę informacją. Otóż Szulim debiutowała jako dziennikarka radiowa, potem trafiła do TVP, a z TVP przeszła do TVN-u, gdzie dziś prowadzi program „Azja Express”. Obecnie też Szulim nie nazywa się Szulim, lecz Agnieszka Szulim Bodziak Woźniak-Starak i jest byłą żoną motocyklisyyy wyścigowaego Bodziaka, oraz obecną Piotra Woźniaka-Staraka, syna Jerzego Woźniaka-Staraka, właściciela koncernu faramaceutycznego Polpharma, oraz piątego najbogatszego Polaka. Piotr, podobnie jak wcześniej wspomniany Emil, jest producentem filmowym, znanym z filmu „Bogowie”,  a my się już tylko zastanawiamy, kto tu w tym starciu ma lepszą pozycję, by tego drugiego dopaść w którejś z toalet i zostawić z podbitym okiem.

      No i na koniec jeszcze jedna refleksja, moim zdaniem wyjątkowo ponura. Otóż wspominałem tu niedawno swój tekst sprzed roku o tym, jak to prezydent Andrzej Duda z Małżonką zaszczycili swoją obecnością uroczystą galę zorganizowaną z okazji 25-lecia powstania gazety „Super Express”, podczas której piosenkarka Rabczewska pokazała Prezydentowi pupę i poczęstowała torcikiem. A my nie możemy nie widzieć, jak to się kręci: Doda, „Super Express”, Patryk Vega, Pitbull, Agnieszka Szulim, Emil nr 1, Emil nr 2, a na końcu, ni w pięć ni w dziesięć, Jerzy Starak ze swoim koncernem o nazwie Polpharma.

      A Jarosław Kaczyński z kompletnym spokojem przegląda „Atlas kotów”. Módlmy się wszyscy, by się okazało, że on wie, co robi.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszam do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie można kupować moje książki. Jednoczesnie informuję, ze już w tym tygodniu rozpoczynają się w Warszawie Targi Książki Historycznej, na których obecne będzie nasze wydownictwo Klinika Języka. Ja przyjeżdżam w sobotę i siedzę w miejscu do niedzieli. O szczegółach informuje Coryllus na swoim blogu.tagi: andrzej duda  patryk vega  doda  agnieszka szulim 

krzysztof-osiejuk
27 listopada 2017 10:27
26     2129    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
bendix @krzysztof-osiejuk
27 listopada 2017 10:43

Badziak nie Bodziak.

zaloguj się by móc komentować

bendix @valser 27 listopada 2017 12:25
27 listopada 2017 15:50

Ma na nazwiska Badziak i tyle.

zaloguj się by móc komentować

grudeq @krzysztof-osiejuk
27 listopada 2017 15:53

Toyah,

Trochę na inny temat, ale może pociągniesz ten wątek katowicki. Bo oto zdaje się, że była u Ciebie manifestacja narodowców w której mieli szubienice z Europosłami PO, co tak strasznie zbulwersowało PO, że zapomnieli o swoim Błęktinym Marszu z 2007 roku i tym transparencie z Kaczką na szubienicy. 

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
27 listopada 2017 19:28

Ciekawe że jak wieszano w sztuce "Klątwa" św.Jana Pawła II to było OK

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @grudeq 27 listopada 2017 15:53
27 listopada 2017 19:31

To o wątku Katowickim 

zaloguj się by móc komentować

orjan @grudeq 27 listopada 2017 15:53
27 listopada 2017 19:51

Tu nie ma o czym pisać w sprawie tych portretów. Problem bowiem nie w nich samych, ale w potrzebach publicznych.

Mam na myśli znaną od średniowiecza w całej Europie karę wymierzaną in effigie, czyli na wizerunku sprawcy (in effigie = w obrazie). Jeśli sprawca był nieosiągalny w celu wymierzenia mu kary, to przynajmniej następowało publiczne potępienie.

Niemniej, taka kara nie mogła być wymierzana w trybie samosądu. Znany co pilniejszym uczniom licealnym przypadek wykonania in effigie dotyczył targowiczanina Szczęsnego-Potockiego. Lecz ten targowiczanin był najpierw skazany przez Sąd Najwyższy Kryminalny Królestwa Polskiego i Litwy na karę śmierci, wieczystą infamię pozbawienie godności, konfiskatę majątku i utratę wszystkich urzędów. Tyle, że zbiegł do Hamburga (cóż to nam przypomina ta droga: zdrajca na rzecz Rosji - uciekinier do Niemiec).

W przypadku katowickim mamy do czynienia, niestety, z samosądem. To należy samo w sobie potępić, lecz wtedy staje pytanie, czy w ogóle i jak domniemany zdrajca ma trafiać pod osąd i pod jaki osąd? Zwłaszcza taki zdrajca, który dopuścił się zdrady piastując funkcję publiczną. Gdzie może też przedstawić swoją obronę?

Jestem najdalszy od rozstrzygania tutaj, czy konkretny/a  X okazany/a in effigie w Katowicach jest zdrajcą. Jednak takie głosy i argumenty publicznie padają właśnie w kierunku tych sportretowanych i to wyrażane są oddolnie. Istnieje więc spór publiczny, który powinien być ujęty w instytucje prawne uprawnione dokonać ocenę publiczną. Jednak nie karną (immunitety), lecz przecież nie o ukaranie chodzi, ale o osąd, czyli o opinię: "dobro to jest, czy zło dla Narodu?"

Gadanie, że to tylko przeciw PIS jest śmieszne, gdy zamiast przeciw komu zadać proste pytanie, kto ma skorzystać?" No, przecież dokładnie ci zdrajcy i ich kamraci. Zatem brzydko pachnie tu prywatą.  

Być może to prawo wyborcze powinno zawierać jakiś rodzaj "ipiczmentu dla wątpliwego autoramentu" choćby do wykonania dopiero po zakończeniu mnadatu. Coś być powinno i dotyczy to także posłów, jeśli się który brzydko wyszczerbia. Temat jest i powinien być podjęty, bo inaczej nacisk na samosądy będzie narastał w ślad za bezradnością wobec bezkarności wypierającej poczucie obowiązku.

zaloguj się by móc komentować

orjan @ApesCornelius 27 listopada 2017 19:28
27 listopada 2017 20:10

Było OK, bo to Kali kradł krowy.

Poza tym, postęp wyklucza tryb ochronny dla Katolików. O ich świętych, czy symbolach już nie wspominając.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @krzysztof-osiejuk
27 listopada 2017 20:41

Kiedyś, dawnemi czasy, w roku bodaj 2016, jakiś onet czy inne wupe, opublikowały zdjątko trzech ciź, idących nóżka w nóżkę, z podpisem, że oto idą:

 

Agnieszka Szulim-Badziak-Woźniak-Starak, Małgorzata Kostrzewska-Bukaczewska-Rozenek-Majdan, Hanna Smoktunowicz-Kedaj-Lis

 

...każda CZWORGA nazwisk. No, może ta HSKL. To chyba starczy za komentarz.

zaloguj się by móc komentować

orjan @A-Tem 27 listopada 2017 20:41
27 listopada 2017 20:46

Czy któreś jest prawdziwe?

 

zaloguj się by móc komentować


Cierpliwa2 @A-Tem 27 listopada 2017 21:32
27 listopada 2017 22:20

... ważne i to.... dobranoc.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 27 listopada 2017 10:43
27 listopada 2017 22:28

Naprawdę? To jest wiadomośc wręcz porażająca. Dziękuję, Ci, Stary. Co ja bym bez Ciebie zrobił?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 27 listopada 2017 15:50
27 listopada 2017 22:30

Nie nazwiska, tylko nazwisko.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @grudeq 27 listopada 2017 15:53
27 listopada 2017 22:31

Jest parę tematów. Ale dziękuję za czujność.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 27 listopada 2017 18:53
27 listopada 2017 22:32

Gadowski i jego spojrzenie. Czy te oczy mogą kłamać?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ApesCornelius 27 listopada 2017 19:28
27 listopada 2017 22:33

Bo to była sztuka, a nie polityka.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 27 listopada 2017 19:51
27 listopada 2017 22:35

Ja to już wspominałem, ale co szkodzi powtórzyć? Jesteś niezastąpiony. I ja o tym pamiętam każdego dnia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @A-Tem 27 listopada 2017 20:41
27 listopada 2017 22:36

To z całą pewnością starczy za komemntarz.

zaloguj się by móc komentować

onyx @A-Tem 27 listopada 2017 20:41
28 listopada 2017 00:13

Znaczy, że przechodzone jak stara eSHaeLKa? Że też się w tym gąszczu nie pogubią. "Ta pani przyszła z tym panem i z tym panem wychodzi".

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 27 listopada 2017 22:28
28 listopada 2017 00:53

Znam gościa to Ci napisałem. Musisz być od razu złośliwy?

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk
28 listopada 2017 11:29

To zobacz:

http://film.onet.pl/boguslaw-linda-odmowil-wladyslawowi-pasikowskiemu-wystepu-w-nowym-pitbullu/x1jbt2

Doda musi mieć mocne plecy skoro ani Vega ani Pasikowski nie są w stanie zmienić obsady. Hollywood normalnie.

zaloguj się by móc komentować

A-Tem @onyx 28 listopada 2017 00:13
28 listopada 2017 12:18

Dokładnie. Działalność imprezową znanej kiedyś w szkole i poza szkołą koleżanki ktoś podsumował następująco: Iksińska... no można, ale to by było niehigienicznie. I to proste hasło, że z Iksińską można, ale to "niehigienicznie" pociągnęło się już ogonem, za ową przystępną i dostępną dziewczyną, do samiutkiego końca liceum.

A te tutaj, i ta z notki, celebrują... niehigieniczność.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 28 listopada 2017 00:53
28 listopada 2017 22:09

A gdybyś nie znał, to byś uznał, że to nie ma najmniejszego znaczenia i nie napisał. I mógłbyś się skupić na tekście. Twoja strata.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @A-Tem 28 listopada 2017 12:18
29 listopada 2017 06:09

Niehigieniczność jest bardzo trafnym określeniem. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @orjan 27 listopada 2017 19:51
29 listopada 2017 10:06

Rosją rządziła dynastia niemiecka.

Niemcami była wóczas większość najważniejszych dygnitarzy dworskich oraz wojskowych (zwłaszcza flota czy artyleria ).

Tak więc  RON była ściskana w germańskim imadle.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować