-

krzysztof-osiejuk : To ja

O tych co przychodzą po zmroku

      Napisałem tu niedawno tekst, w którym wziąłem w obronę papieża Franciszka przed agresją ze strony naszych głównych portali prawicowo-katolicko-niepodległościowych, zarzucających mu wspieranie aborcji. Oczywiście, wystarczyło zaledwie parę godzin, by plotki, które stały na samym początku tego kłamstwa, zostały skutecznie odsłonięte, niestety wszystko co nastąpiło potem, jedynie potwierdza od dawną znaną prawdę, że na zatwardziałe serca i umysły nawet sam Diabeł nie pomoże. A już zwłaszcza gdy on nie ma najmniejszego interesu, by cokolwiek tu jeszcze mieszać. Portal, który nas tu, ze zrozumiałych względów, być może interesuje najbardziej, a więc wpolityce.pl, zamiast przeprosić za tekst swojego głównego teologa Grzegorza Górnego i zająć się sporem na linii Kukiz – Balcerowicz, zamieścił tekst kolejny, w którym Górny bije na alarm, pokazując jak to Kościół, którego, jak wiemy z obietnicy samego Jezusa, bramy piekielne nie przemogą, zostaje połykany przez wszelkie zło tego świata. W tekście zatytułowanym „Czy droga Kościoła prowadzi do Boga, czy do nowoczesności”, Górny, opierając się na kilku wyrywkowych, zaczerpniętych oczywiście – bo skąd inąd – z doniesień medialnych, wypowiedziach hierarchów, którzy prawdopodobnie bez aktywności wspomnianych mediów by zwyczajnie nie istnieli, udowadnia, że sprawy się mają dokłanie tak jak on, Górny, mówi, a więc Kościół rzeczywiście, zamiast do Boga, prowadzi nas do nowoczesności. Jakie to są doniesienia? Otóż jeden z niemieckich biskupów, Franz-Josef Bode, wyraził opinię, że pary homoseksualne powinny zostać obięte opieką Kościoła; kardynał Tobin z Newark w wywiadzie dla „New York Timesa” powiedział, że nie widzi powodu, by kiedyś w przyszłości kardynałem nie została kobieta; jakiś ksiądz ogłosił, że jego zdaniem Kościół powinien przestać traktować antykoncepcję jako grzech; biskup Dunn z Auckland na spotkaniu z lokalną młodzieżą stwierdził, że Kościół powinien się otworzyć na środowiska LGBT; Archidecezja Los Angeles ogłosiła program czegoś, co nosi nazwę Kongresu religijnego i tam podobno aż dziewięć – Górny zapewne wie, choć nam nie powie, na ile w sumie – wystąpień ma być związanych z problemem LGBT; niejaki ksiądz Paul Zulehner z Wiednia w wywiadzie dla lokalnej gazety zapowiedział, że w roku 2019 papież Franciszek uzna kapłaństwo kobiet.

      Znalazł Górny w internecie te informacje, napisał na ten temat tekst o tym, że papież Franciszek, zamiast prowadzić nas do Boga, prowadzi nas do Szatana, pobiegł z owym tekstem do swoich kumpli Karnowskich, ci mu oczywiście natychmiast ten tekst zamieścili na swoim portalu i… przepraszam bardzo, ale nie przychodzi mi do głowy nic innego, jak tylko to, że ów interes się kręci.

      W tej sytuacji ja też coś opowiem. Otóż mam kolegę, który mieszka na wsi pod Warszawą i tam jest kościół, do którego ów kolega tradycyjnie uczęszcza, a którego być może najbardziej prominentnym parafianinem jest jeden z braci Karnowskich. Otóż jest tak, że od czasu do czasu, w ramach swojego kolejnego tournee po kraju, do owej wsi zajeżdża Grzegorz Górny, a po niedzielnej mszy świętej, ksiądz proboszcz zaprasza go na ambonę, by ten opowiedział o swojej książce o Świętym Gralu, która przy wyjściu z kościoła jest oferowana do sprzedaży. Przepraszam wszystkich bardzo, ale – zakładając, że Grzegorz Górny w swoim tekście słusznie bije na alarm – mam bardzo silne przekonanie, że to co być może faktycznie zwiastuje problemy, to nie ów biedny staruszek, 78-letni dziś już ksiądz Paul Zulehner z Wiednia, ale ów wypasiony byczek nazwiskiem Górny, jak się domyślam, z Warszawy.

 

Jutro niedziela, a więc i Msza Święta. Tam na szczęście ludzie, zamiast kupować książki, będą się normalnie, jak to ludzie, modlić. Jeśli jednak ktoś ma ochotę soboie poczytać na poziomie, zapraszam do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl.

 

 tagi: kościół  wpolityce.pl  papież franciszek  grzegorz górny 

krzysztof-osiejuk
20 stycznia 2018 10:00
23     1690    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk
20 stycznia 2018 10:11

To ja mam dla Górnego świetne zupełnie i demaskujące podstępy nowoczesności informacje. W czasie oblężenia Zamku św. Anioła, w maju 1527 armaty na murach rychtował (ech to brzmienie polskich słów) sam sławny Benventuo Cellini, facet za którym ciągnęły się trzy procesy o sodomię. Raz miał się jej dopuścić z kobietą, a dwa razy z jakimiś kolegami. Razem z Cellinim w tym zamku zamknięty był papież Klemens VII oraz dwaj kardynałowie, którzy zostali papieżami niebawem - przyszły Paweł III i przyszły Juliusz III. Niesamowite, prawda? Niech ci co oczekują na komiks Sacco di Roma śpią spokojnie, nie będziemy w nim pokazywać sobomii Celliniego. Choć może trochę szkoda...Pogadam z Tomkiem...

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @krzysztof-osiejuk
20 stycznia 2018 10:20

"bramy piekielne nie przemogą" ..tak jest.

:).

.

 

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk
20 stycznia 2018 10:50

Ten Górny to taki Terlikowski do kwadratu, czy może odwrotnie?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2018 10:11
20 stycznia 2018 11:08

Swoją drogą, ja jestem ciekawy bardzo, czy on to wie, czy nie i wydaje mi się, że skoro ja wiem, to i on powinien wiedzieć tym bardziej. A jeśli jest tak jak myśle, to znaczy, że to jest kuty na cztery nogi oszust, który pisze to co pisze, robi to co robi, bo takie jest zamówienie. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Maryla-Sztajer 20 stycznia 2018 10:20
20 stycznia 2018 11:11

I pomyśleć, że oni od 2000 lat mają na prawdziwość tych słów najlepsze dowody, jakie można sobie wyobrazić i nagle przyłażą nam pod okna i zaczynają jęczeć. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 20 stycznia 2018 10:49
20 stycznia 2018 11:12

Łajza i skarżypyta? Piękne.

zaloguj się by móc komentować


Kuldahrus @krzysztof-osiejuk
20 stycznia 2018 11:22

No prosze, to jest strzał w dziesiątke.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk 20 stycznia 2018 11:12
20 stycznia 2018 11:26

tylko czemu w synagogach o graalu nie pieprzy w wdziękiem?

zaloguj się by móc komentować


beczka @krzysztof-osiejuk
20 stycznia 2018 11:50

Jak myślisz, czy to możliwe, że oni dlatego tak drą szaty, bo chcą dostać jakieś stanowisko doradców, czy jakieś inne granty od Kościoła? Może liczą na dotacje od biskupów?

zaloguj się by móc komentować

jolanta-gancarz @krzysztof-osiejuk
20 stycznia 2018 13:18

Że też Pan Jezus nie miał takiego Górnego przy sobie. Pewnie by nawet nie musiał umierać na krzyżu.

A tymczasem On nie wiedzieć czemu, a to z celnikami się zadawał (nawet modlitwę jednego za wzór stawiał), ladacznicy nie tylko nie pozwolił ukamienować, ale nawet dał się jej namaścić drogimi olejami, zamiast je sprzedać i ubogim rozdać. Uleczył też sługę rzymskiego legionisty, Samarytanina dał za przykład miłości bliźniego, a od Samarytanki przyjął wodę i dał się jej poznać jako Mesjasz...

Tylko tych przekupniów w Świątyni czegoś nie tolerował i biczem popędził, choć przecież wszystkie przepisy Prawa skrupulatnie wypełniali.

zaloguj się by móc komentować

eska @jolanta-gancarz 20 stycznia 2018 13:18
20 stycznia 2018 15:23

Ależ miał!
Judasz sie nazywał i był nawet skarbnikem całej ekipy. Odpowiedzialny i wykształcony.
Dlatego wydał Jezusa - uznał, że jak Jezus zejdzie sam z krzyża i pognębi wrogów, to będzie taki sukces, że hej!

No, ale mu nie wyszło, więc się powiesił z rozpaczy.....

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 20 stycznia 2018 15:23
20 stycznia 2018 15:36

To przez Jezusa mu nie wyszło.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @valser 20 stycznia 2018 17:43
20 stycznia 2018 21:29

Górny to zwykły kabotyn żądny kasy i niczego więcej, szkoda czasu na ten temat, niech pisze o Leninie

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @qwerty 20 stycznia 2018 21:29
21 stycznia 2018 00:32

To wprawdzie nie było do mnie, ale ponieważ na moim blogu, to mam pytanie. Szkoda czyjego czasu na jaki temat, kto niech pisze o Leninie i w jaki sposób to nie będzie strata czasu?

zaloguj się by móc komentować

emi @krzysztof-osiejuk
21 stycznia 2018 02:12

 

Sensacja- rewelacja

- znana to prawda, że zło się najlepiej sprzedaje (interes się kręci)

Za Górnego też warto się pomodlić, niech się opamięta.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk 21 stycznia 2018 00:32
21 stycznia 2018 10:26

Górny rzecz jasna, a czau szkoda naszego, Twojego też

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski 20 stycznia 2018 10:11
21 stycznia 2018 20:40

Lepiej nie. Niech zostanie tak jak jest. Bo znowu nie będę go mógł sprezentować kilku gościom w koloratkach. Dla mnie to nie jest problem te jajcarskie obrazki awangardowe. Ale dla niektórych moich znajomych księży to jest problem. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
21 stycznia 2018 21:49

A jednak Górny zasługuje na największą uwagę, boć to pierwsza linia propagandy konserwatyzmu, koneser katolicyzmu konserwatywnego, że tak tę rzecz ujmę, katolicko-państwowotwórczego, zresztą tylko i wyłącznie ą, ę.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Magazynier 21 stycznia 2018 21:49
21 stycznia 2018 21:50

to było oczywista do qwerty'ego.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Magazynier 21 stycznia 2018 21:50
22 stycznia 2018 12:23

a czy ów Gorny to życie swoje prowadzi jak koneser konserwatywnego katolicyczmu? czy tylko został tak zaklasyfikowany lub sam siebie zaklasyfikował? no i dokąd ten wyznawany nurt jego oraz jego słuchaczy ma zaprowadzić? 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować