-

krzysztof-osiejuk : To ja

O tym jak kot Prezesa dokonał zmian w Nowoczesnej

       Znana nam powszechnie „Nowoczesna” zorganizowała swój kongres wyborczy i pierwsza twarz owego projektu, dziś już słynny na całym świecie Ryszard Petru, została wymieniona na fotelu przewodniczącego partii przez posłankę Katarzynę Lubnauer. Moim zdaniem, jest to, choćby tylko ze względów ściśle estetycznych, zmiana na gorsze, ale naturalnie to nie jest mój problem. Co zatem będzie dalej z Petru, diabeł jeden wie i krzyż – może być i odwrócony – mu na drogę, natomiast my tu mamy bardzo interesujące informacje, gdy idzie o nową przewodniczącą. Otóż Katarzyna Lubnauer ma męża, dzieci, mieszkanie, plus różnego rodzaju inne nieruchomości i samochód, a oprócz tego pół miliona złotych oszczędności i kredyt we frankach w aktualnej wysokości 183 805 franków.

        I to jest, mimo jej plotkarskiego charakteru, oczywiście wiadomość pierwszorzędna, ponieważ wyjasnia nam znakomicie, o co ostatecznie chodzi w tej polityce. Wprawdzie media podają, że owe pół miliona oszczędności to zaledwie tyle co Ryszard Petru trzyma na jednym koncie, no ale i tak jesteśmy pod wrażeniem. Ja oczywiście przewodniczącej Lubnauer, podobnie jak prowadzonej przez nią partii, większej kariery nie wróżę i myślę, że i ona i partia są w sytuacji przypominającą tę, w której swego czasu znalazł Leszek Balcerowicz, przejmując kierownictwo nad Unią Demokratyczną. I to tyle, gdy chodzi o to przedziwne towarzystwo, bo przed nami sprawy daleko poważniejsze.

     Oto, jak zapewne większość z nas już wie, podczas jednej z ostatnich debat w Sejmie, Jarosław Kaczyński został sfotografowany i sfilmowany, jak siedzi na swoim tradycyjnym miejscu i z pełnym rozkoszy skupieniem na twarzy przegląda książkę zatytułowaną „Atlas kotów”. W Sejmie toczy się debata dotycząca między innymi tego, czy Polska zostanie ostatecznie zaliczona do krajów demokratycznych, czy faszystowskich, ale też decydująca o rozwoju dalszych relacji między rządem Prawa i Sprawiedliwości, a prezydentem Andrzejem Dudą, a w konsekwencji tego, jak PiS sobie poradzi w kolejnych wyborach, a tymczasem Jarosław Kaczyński, z miną jakby to wszystko go kompletnie nie obchodziło, studiuje atlas kotów.

      Z dochodzących do nas doniesień medialnych dowiadujemy się, że ów obraz został podany dalej przez wszystkie największe agencje informacyjne na świecie, a na podstawie towarzyszących im komentarzy możemy odnieść wrażenie, że być może, po raz pierwszy w całej historii III RP, System znalazł się w sytuacji, gdzie nie może prezesa Kaczyńskiego dotknąć nawet palcem. Oczywiście, to tu, to tam pojawiają się jakieś nędzne szyderstwa, jednak najwyraźniej nawet ich autorzy wiedzą, że one są kompletnie nieskuteczne, bo kto może mieć jakiekolwiek pretensje do starszego pana w okularach studiującego atlas kotów?

      Najnowsza informacja jest taka, że kiedy już opadł pierwszy kurz, Jarosław Kaczyński sporządził we wspomnianym atlasie odpowiednią dedykację, pod dedykacją umieścił swój podpis, a następnie całość wystawił na aukcji, z której cały dochód przeznaczył na pomoc dla zwierząt. Gdyby zatem ktoś nie wiedział, jak się w dzisiejszych czasach robi politykę, to proszę rzucic okiem na zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego z atlasem kotów. A ja już na sam koniec chiałbym tylko wiedzieć, kto ten numer wymyślił.

 

Moje książki – a jest ich parę – są do nabycia w księgarni na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl. Polecam gorąco.

  tagi: jarosław kaczyński  ryszard petru  katarzyna lubnauer  nowoczesna  atlas kotów 

krzysztof-osiejuk
26 listopada 2017 10:11
21     1499    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Szestow @krzysztof-osiejuk
26 listopada 2017 10:41

Skuteczne ocieplanie wizerunku, bo jakiż to faszysta co lubi kotki. Naczelny ludożerca i kotki, niektórym mogą się styki przepalic.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk
26 listopada 2017 11:28

Ciekawy jestem na ile to zaplanowane, bo wydawnictwo wskazuje na to, że to świetny żart!

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 26 listopada 2017 11:28
26 listopada 2017 12:31

Z tego co wiem, ten atlas był dołączony do któregoś z wydań "Faktu". Ale przyznać trzeba, ze efekt robi wrażenie.

zaloguj się by móc komentować

valser @krzysztof-osiejuk
26 listopada 2017 13:02

Ciekawe ile prezes przyjal za kampanie reklamowa z niemieckiego wydawnictwa, bo jesli zrobil to za darmo to trace do niego szacunek.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @parasolnikov 26 listopada 2017 11:28
26 listopada 2017 13:03

Zgadza się. Świetny żart, bardzo dobrze przmyślany. Poczucie humoru i świetne żary to są bardzo poważne sprawy. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
26 listopada 2017 13:07

"A ja już na sam koniec chiałbym tylko wiedzieć, kto ten numer wymyślił."

Ktoś całkiem niezły. Żebyś ty, Toyahu miły, wiedział jakie ja brednie muszę czytać i poprawiać, o miłości do zwierząt katowanych bezlitośnie przez ludzi czyli potwory. Ta akcja trwa, nasila się, i człowiek Prezesa, albo i samego Lejba, to wykorzystał, jak i logo Springera, żeby sobie antynarodowcy i narodwcy nie myśleli, że Prezes tak na poważnie z tymi reparacjami wojennymi. 

zaloguj się by móc komentować

glicek @valser 26 listopada 2017 13:02
26 listopada 2017 16:48

Prezes musiał zrobić to zupełnie za friko. Wyobrażenie lemingów o JarKaczu jest takie, że to mały smutny nieuśmiechnięty mściwy trol z zaciśniętymi ustami (ala Niesiołowski ale ten im nie przeszkadzał), który nic nie robi tylko myśli o zemście i waaadzy. Na dodatek brzydzi się tym co obce w szczególności niemieckie. Dlatego uśmiechnięty czytający niemieckie wydawnictwo budzi alergiczne odruchy, bo "ociepla" jego wizerunek w oczach lemingów, ktorzy do tej pory nie są w stanie się określić czy miłość do kotów to czysty cynizm, coś demonicznego czy szczere i ciepłe uczucie niemożliwe do obudzenia w tym małym prawie "dyktarorze"?

zaloguj się by móc komentować

glicek @Magazynier 26 listopada 2017 13:03
26 listopada 2017 16:51

I ten sam "Atlas.." w rękach Ryśka albo Schetiego już nie miałby takiej siły rażenia, prawda?

zaloguj się by móc komentować

valser @glicek 26 listopada 2017 16:51
26 listopada 2017 16:59

Rychu i kpt. Schettino czego sie nie dotkna to sie zamienia w ektoplazme. Magicy po prostu. A teraz sobie wyobrazmy, ze Kaczynski trzyma w rekach "Socjalizm i smierc". To sie oczywiscie nie wydarzy, bo w kontekstach polskie polityki prawdziwej powagi i szyku dodaja koty wydrukowane przez niemieckie wydawnictwo.

zaloguj się by móc komentować

glicek @valser 26 listopada 2017 16:59
26 listopada 2017 17:59

A teraz sobie wyobrazmy, ze Kaczynski trzyma w rekach "Socjalizm i smierc". To sie oczywiscie nie wydarzy,

No niestety, wtedy oprócz jakiś wzburzonych wariatek ze Szkiełka Kontaktowego na TVNie odezwaliby się też nasi prawilni, że JarKacz czyta dzieła jakiegoś nieznanego, nic nieznaczącego frustrata i nieudacznika. :)

zaloguj się by móc komentować

valser @glicek 26 listopada 2017 17:59
26 listopada 2017 18:14

Nie zapominawszy o "nedznym blogerzynie" no i o nas- bezkrytycznych , oszolomionych, czerpiacych wiedze z wikipedii wyznawcach "basni jak niedzwiedz". 

Ten atlas kotow pokazuje nedze i glupkowatosc opozycji Kaczynskiego, ale z drugiej strony poziom politycznej kaszany, ktora sie grilluje od lat. 

Mnie ciekawi czy Kaczynski wie jak i dlaczego zginal jego brat? A jesli tak, to co on zamierza z tym zrobic? Atlas z kotami tego nie zalatwi. 

zaloguj się by móc komentować

glicek @krzysztof-osiejuk
26 listopada 2017 20:10

Ja oczywiście przewodniczącej Lubnauer, podobnie jak prowadzonej przez nią partii, większej kariery nie wróżę

Myśle, że pani KatarzynaL w żółtej marynarce* nieco ożywi tego frankensteina, on od jej elektrowstrząsów bedzie intensywniej podrygiwał i wykonywal dziwne ruchy i przez te efektowniej się rozsypie jak Meryl Streep i Goldie Hawn**. Pani KatarzynaL ma jeszcze do pomocy 2 inne pomocnice, więc bedzie mniej śmiesznie za bardziej dramatycznie i z większym przytupem. :) Będzie jeszcze więcej walenia piąstką w pulpit przez panią Kamilę, będzie więcej pani Joasi ("Panie prezesie Kaczyński, do pana mówię, proszę nie spać").

Chyba każdy miał w szkole (ja miałem akurat na studiach i w byłej pracy) takie osoby płci żeńskiej, które były cholernie zaangażowane, strasznie ambitne, teflonowe, nie wiedzące kiedy odpuścić albo się przymknąć, z zerowym poczuciem humoru i dystansem do siebie i z pretensjami, ze ich świat nie chce wynagrodzić za tę perfekcyjność i profesjonalizm. :) Taka jest właśnie pani Kamila G-P i po części Katarzyna L. które będą teraz rządzić jeszcze nowocześniejszą Nowoczesną. :) Będzie pysznie!

* ciekawe ze zółta marynarka w wypadku Lubnauer - odwrotnie niż u premier Szydło - to juz nie jest groza, dramat i wstyd obnażający niedostatki psychiczne i temat ten nie będzie wałkowany przez 3 dni przez światowej sławy ekspertów w TVNie ;)

** tak bedzie z .N

 

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @valser 26 listopada 2017 18:14
26 listopada 2017 20:47

Wie. Ale zrezygnował z osobistej zemsty dla naszej korzyści.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
26 listopada 2017 20:48

Może sam wymyślił? W każdym razie zagranie genialne. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 26 listopada 2017 20:47
26 listopada 2017 22:10

Nie mam pojecia gdzie moga byc nasze korzysci z tego eventu z zaprogramowana smiercia. Do mnie przemawia mit Nemezis. To nie jest chrzescijanska koncepcja sprawiedliwosci, ale ma to dla mnie sens

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 26 listopada 2017 22:10
27 listopada 2017 07:28

Nasze korzyści widzisz we wskaźnikach ekonomicznych. JK własną krzywdą "kupił nam" wzrost gospodarczy i parę lat względnego spokoju. Myślę zresztą, że mocodawcy śmierci brata jakąś karę jednak ponieśli lub poniosą. Tyle, że nie w świetle reflektorów. 

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 27 listopada 2017 07:28
27 listopada 2017 09:51

Trenuje te "wskazniki ekonomiczne" i "wzgledny spokoj" na sredniej wielkosci polskich firmach i moge smialo powiedziec, ze te "wskazniki" to propaganda sukcesu. Rzad ma sukcesy w tematach "uszczenienie VATu" i planuje jeszcze pare innych ruchow, ktore spowoduja, ze cale zycie gospodacze przeniesie sie do szarej strefy. Natomiast jesli chodzi o tzw. sprawiedliwosc w Polsce to chyba nie masz zludzen, ze bedziesz mial jej tyle ile sobie sam, bez posrednikow wyrombiesz. W swojej "wojence z systemem" ide o kroczek dalej - w Bytomiu nie place place oplat parkingowych, bo okazalo sie, ze pieniadze ida w wiekszosci do firmy, ktora poinstalowala maszyny parkomatowe. Miasto dostaje z tej kasy 20%. Reszta idzie do zlodzieja, ktory pomontowal maszyny i mial uklad, zeby to zrobic w ten sposob. Z patologia trzeba walczyc. Samemu, na wlasne ryzyko, bez posrednikow.

A co do tego zdjecia prezesa z atlasem kotow, to mam podejrzenia, ze to wcale nie prezes ma najwiecej radochy z tej ustawki.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
27 listopada 2017 13:40

Tak krawiec kraje, jak mu materiału staje. Ja nie mogę sobie pozwolić na walkę z parkomatami. Prezes nie może sobie pozwolić na walkę z żyrantami DZ.

zaloguj się by móc komentować

valser @Grzeralts 27 listopada 2017 13:40
27 listopada 2017 13:52

Ja do niczego nie namawiam. Mnie po szwajcariach nikt nie bedzie ganial, bo auto z wypozyczalni za dwa miesiace bedzie wylizingowane, a zanim machina zacznie dzialac, to odbije sie za dwa lata od informacji, ze tu taki nie mieszka. Trzymam sie sztywno paru regul i nie mam zamiaru ich kwestionowal. W zyciu dostatecznie mocno wieje, ze nawet jak sie trzyma sztywny kurs to i tak odchylenie od prostej wystepuje.  A czasem wieje z takich kierunkow, ze jedynym sposobem na dotarcie do celu jest hals.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @valser 27 listopada 2017 13:52
27 listopada 2017 14:06

Sam wiesz, że w Polsce halsowanie jest z założenia najszybsze.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować