-

krzysztof-osiejuk : To ja

O Żydach, kosmitach i dwóch dzielnych pijaczkach z wioski Primorje

      Jeszcze w zeszłym tygodniu przez część mediów przemknęła, by natychmiast zniknąć w mrokach zapomnienia, wiadomość, że oto w wiosce Primorje niedaleko Władywostoku dwoje obywateli włamało się do miejscowego magazynu o nieokreślonym przeznaczeniu i wyniosło stamtąd 37 kilogramów parówek. Następnie, aby uczcić ów sukces, nasi bohaterowie zakupili odpowiednią ilość płynu alkoholopodobnego i udali się do mieszkania jednego z nich, gdzie zapuścili telewizję, a następnie rozpoczęli świętowanie, wznosząc kolejne toasty pod zdobyczne parówki. Kdy wszystko rozwijało się jak najlepiej, obaj nagle poczuli się bardzo źle. W pierwszej chwili uznali, że to wina spożywanego płynu, jednak widząc, że ich pies, który przecież nie pił, też wygląda nienajlepiej, poczuli lekki niepokój. I w tym momencie jeden z nich rzucił okiem w telewizor, a tam, proszę sobie wyobrazić, podano informację, że z magazynu w wiosce Primorje niedaleko Władywosłoku skradziono 37 kilogramów dynamitu. Niefortunni złodzieje natychmiast ruszyli w wieś, sprzedali wszystko co im zostało pierwszej z brzegu sąsiadce i położyli się spać. Niestety, po przeprowadzeniu profesjonalnej akcji dochodzeniowo-śledczej, miejscowa milicja wpadła na trop złodziejaszków i, jak głoszą wspomniane media, jak na dziś, grozi im siedem lat łagru.

      Oczywiście większość z nas z całą pewnością w pierwszej kolejności uzna ową historię za na tyle nieprawdopodobną, że oskarży mnie o wypuszczanie jakichś fejk newsów. Kiedy jednak wszystkich zapewnię, że ja niczego nie zmyślam, tylko cytuję jak najbardziej oficjalne polskie media, podejrzewam, że wspólnie zaczniemy się zastanawiać, co to za dzielny naród ci Rosjanie, że potrafią zeżreć w końcu nie byle jaką porcję dynamitu i przeżyć. W tym momencie proponuję więc zapomnieć na chwilę o dynamicie i przejść do tego, co oni pili. Tak się składa, że wspomniane media nie podają jakichkolwiek informacji na ten temat, jednak my mamy odpowiednią wiedzę, by się tu odpowiednio do sprawy odnieść. Otóż w czasach kiedy jeszcze widziałem jakiś sens w czytaniu książek, z autentyczną radością przeczytałem powieść rosyjskiego alkoholika Wienedikta Jerofiejewa, o którego kompetencjach zaświadcza fakt, że zakończył swoje barwne życie w rezultacie nieustannego chlania, pod tytułem „Moskwa – Pietuszki”. I proszę sobie wyobrazić, że w pewnym momencie swojego dzieła Jerofiejew opisuje, w jaki sposób on i jego znajomi radzą sobie ze swoim nałogiem, kiedy brak pieniędzy, a człowiek jest spragniony. Proszę posłuchać:

      „Na koniec proponuję wam coś najlepszego. ‘Wieniec twych prac najlepszą jest nagrodą”, jak powiedział poeta. Krótko mówiąc proponuję wam koktail ‘Psia krew’, napój, który przyćmiewa wszystko. To już nie napój, lecz niebiańska muzyka. Co jest najwspanialsze na świecie? Walka o wyzwolenie ludzkości. Ale jeszcze wspanialsze jest, co następuje (proszę pisać):

Piwo żygulowskie                                    100 g

Szampon ‘Bogacz Sadko’                        30 g

Rezol, płyn  do zwalczania łupieżu       70 g

Klej BF                                                        15 g

Płyn hamulcowy                                       30 g

Dezynsektal, środek owadobójczy        30 g

 

      A zatem, jak widzimy, mamy ćwiartkę z lekkim zapasem, tak by zadowolić każdego Rosjanina z określonymi ambicjami, szczególnie gdy jako zagrycha trafiły się laski dynamitu.

      A my się martwimy, że nie zaszczepiliśmy się na grypę?

      Dosć już jednak żartów, bo, wbrew pozorom, dziś nastroju do żartów nie ma. Jak wiemy wczoraj Polskie Państwo uznało za stosowne zorganizować obchody 75 rocznicy Powstania w Getcie w skali dotychczas nieznanej, a my tu się z całą pewnością domyślamy, że powodem tej pompy, którą zmuszeni byliśmy cały dzień znosić, była kolejna próba obrony wobec bezprzykładnej agresji, z jaką światowe żydostwo zaatakowało w ostatnich miesiącach Polskę. Nie ulega oczywiście wątpliwości, że polskie władze całą akcję przeprowadziły najlepiej, jak tylko można było sobie wyobrazić, smutnym faktem jednak pozostaje to, że dla Żydów te nasze demonstracje, jeśli mają jakiekolwiek znaczenie, to tylko takie, że oni nami będą gardzić jeszcze bardziej niż dotychczas. Dla nich bowiem my Polacy do końca świata będziemy – tak, tak – podludźmi.

        W trakcie dyskusji, jaka przetoczyła się przez Internet w ostatnich tygodniach, ktoś wrzucił wypowiedź pewnego izraelskiego publicysty, który stwierdził, że nawet w najczarniejszych chwilach Drugiej Wojny Światowej przeciętny Żyd ze znacznie wiekszym szacunkiem traktował Niemców, niż Polaków. Dlaczego? Bo Niemcy symbolizowali kulturę, inteligencję, wiedzę, a przede wszystkim siłę. A zatem też, kiedy dziś Żydzi większe pretensje kierują pod adresem Polaków niż Niemców, to głównie dlatego, że ich zdaniem śmierć z niemieckich rąk była bardziej honorowa.

       Dziś zatem myślimy z jednej strony o tych rosyjskich pijaczkach, którzy zeżarli dynamit, a z drugiej o Żydach, którzy nas widzą dokładnie tak, jak my widzimy tamtych dwóch, czyli jako kompletny kosmos. Ja oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wreszcie po tych dziesieciu latach udało mi się zademonstrować swój wyssany z mlekiem matki antysemityzm, jednak przepraszam, ale przyznaję, że to co wczoraj widziałem w telewizorze wprowadziło mnie w autentyczny smutek, z którego jakoś musiałem wyjść. Stąd mój brat Jerofiejew.

 

      

Moje książki są jak zawsze do kupienia w dwóch miejscach, a więc w księgarni pod adresem www.basnjakndziedzwiedz.pl , oraz, w znacznie skromniejszych ilościach, tu u mnie na miejscu. Proszę się ewentualnie kontaktować mailowo na k.osiejuk@gmail.com.tagi: żydzi  wieniedikt jerofiejew  porówki  dynamit  powstanie w getcie 

krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 10:01
104     3993    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
JK @krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 10:27

Jednakowoż koktajl "łza komsomołki" nie ma aż tak wielkiej mocy jak "psia krew" to nazwa jest równie jeśli nie bardziej z nóg powalająca.

Mimo, iż wczoraj Prezydentowi nie udało się przeprosić Żydów za powstanie w getcie to miałem również - mówiąc po niemiecku - absmak.

Dzisiaj zaś zobaczyłem zdjęcie pana Prezydenta w jakimś dziwnym kapelusiku, jakby udawał jakiegoś Żyda.

Pan to sobie przynajmniej poużywał pisząc felieton, a co ma zrobić zwykły komentator?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @JK 20 kwietnia 2018 10:33
20 kwietnia 2018 10:50

Te hołdy wasalne to stanowczo za mało, a takie gesty jedynie  rozzuchwalają "starszych braci", bo utwierdzają ich w swoich "racjach". Dlatego teraz oni domagaja się od Polaków złożenia  ofiary całopalnej za swój Holokaust. Albo reketu za nie złozenie  takowej. Niemcy juz zapłacili, a ponadto Niemcy to "nadludzie" i zawsze byli  traktowani wedle innego rozdzielnika.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @JK 20 kwietnia 2018 10:27
20 kwietnia 2018 10:55

Powiem szczerze, że pomysł by ile razy Prezydent pojawi się na żydowskim cmentarzu i zgodnie z tradycją i dobrym obyczajem założy kapelusz,  go wyszydzać, uważam za wyjątkowo słaby,  a co gorsza żałośnie wtórny. Z tego też względu pozwolę sobie zdjęcie poniżej usunąć.  Kwesta smaku, jak rzekł Poeta.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 20 kwietnia 2018 10:50
20 kwietnia 2018 11:17

Przepraszam Cię bardzo, ale gdybyś to Ty był Prezydentem RP, jak byś zareagował na tego typu agresję? Zwrócił się do Żydów,  żeby sobie ten swój Holocaust wsadzili w dupę i ogłosił narodowy wiosenny piknik?

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 11:22

Przepraszam, jeśli idzie w wtórność to dzisiaj szalenie trudno o orginalność.

Jeśli idzie o dobre obyczaje, to o ile się orientuję, dobrym obyczajem polskim oddawania szacunku m. in. zmarłym jest zdjęcie okrycia głowy przez męższczyzn i założenie chustki na głowę przez kobiety.

Składanie hołdu i oddawanie szacunku w sposób nie adekwatny do własnej kultury zawsze będzie odbierane jako coś sztucznego i wcale się nie dziwię szyderstwom. Pewnie Żydzi też są zdziwieni.

Mnie nie chodzi o wyszydzanie pna Prezydenta. Jestem jak najdalszy od tego. Jest mi po prostu smutno jak jest przez Żydów poniewierany i jak się daje poniewierać. A kapelusik i żółty papirek w klapie tylko pogłębiają owo wrażenie poniewierania Prezydenta.

Jeszcze ustrojenie polskich oficjeli w jakieś magiczne znaki o żółtym kolorze. Przecież ten papirek został wymyślony i wypromowany po to by Polaków walić nim po łbach, by sobie do nich wbili, że są winni za holokaust. 

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 11:17
20 kwietnia 2018 11:28

Po co zaraz tak radykalnie? Żeby wiosenny piknik narodowy od razu?

Jednakże, przy takich uroczystościach wcale nie trzeba od razu udawać Żyda. Patrz notatkę wyżej.

zaloguj się by móc komentować

Robo @krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 11:30

W ktoryms momencie dnia zobaczylem uroczystosci z udzialem PAD , wkurzony juz maksymalnie tym zydowskim hejtem , przelecialem wszystkie kanaly informacyjne . Wszedzie zgodnie tylko ta etruska ,rocznica . Wtedy i mnie zalala  "psia krew" i do konca dnia ,nie ogladalem zadnych info. Oni nas tym zamecza i Polacy chcial nie chcial tylko sie uodparniaja na ta narracje.

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 12:30

Władze nie rozumieją, że odgórne celebrowanie hołdów nie powoduje naśladowania takiej postawy przez telewidzów. Tak  było ze skutecznością lejącej się z telewizora przyjaźni polsko radzieckiej za Gierka.

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 12:33

Jednakże dobrze, że Pan ten temat poruszył. Po wczorajszych uroczystościach pozostaje uczucie dalszego poniżania Polski i Polaków. Natomiast obecne władze nie do końca potrafią z tym poradzić. Na razie działalnia władz sprawiają wrażenie działań rozpaczliwych. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @JK 20 kwietnia 2018 11:22
20 kwietnia 2018 12:36

Ja jak pewnego razu wszedłem do meczetu, zdjąłem buty, a kiedy w Czestochowie zobaczyłem jakiegos Szweda w czapce, byłem oburzony. Podobnie bedę oburzony, jak Żydzi wejdą do kościoła i nie zdejmą kapeluszy.

Co do nieuniknionych wtórności, ja akurat staram się bardzo ich unikać.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @redpill 20 kwietnia 2018 11:24
20 kwietnia 2018 12:39

Mnie zdjęcie nie przeszkadzało. Przszkadzałoby mi natomiast nieuniknione szyderstwo na temat tego "kapelusika" i "szmatki". Właściwie nie dziwi mnie, że muszę Ci to tłumaczyć.

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 12:36
20 kwietnia 2018 12:52

Miejsce kultu to zupełnie co innego. Mój nauczyciel od geografii potrafił zwrócić uwagę sowieckiemu oficerowi w katedrze Św. Wacława w Pradze, że w kościele to czapkę się zdejmuje. Był to rok 1977 albo 1978.

Cmentarz zaś to nie jest miejsce kultu.

Jak zdarzyło mi się wchodzić do synagogi to kupiłem sobie jakieś ichnie nakrycie głowy. Przed cmentarzem żydowskim w Pradze i w miejscowości Trebic stoiska z kapelusikami brak a za wstęp trzeba płacić, więc chyba nie ma obowiązku.

Ciekawe co na głowę by założyła, dajmy na to ... Beata Szydło, jakby prozydentem Polski była?

Jak mawiali starzy komuniści - "nadgorliwość gorsza od faszyzmu"

Nie dajmy się zwariować.

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 12:36
20 kwietnia 2018 12:57

Żydzi wchodząc do kosciołów nie zdejmują kapeluszy.

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 10:55
20 kwietnia 2018 12:59

"Moje książki są jak zawsze do kupienia w dwóch miejscach,"

Jak to pogodzić ze zdaniem

"Otóż w czasach kiedy jeszcze widziałem jakiś sens w czytaniu książek, z"?

zaloguj się by móc komentować

JK @syringa 20 kwietnia 2018 12:59
20 kwietnia 2018 13:11

Nie podejżewam o to Pana Osiejuka, ale był jeden taki w naszej historii co nie czytał książek ale za to je pisał.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 20 kwietnia 2018 12:30
20 kwietnia 2018 13:32

Moim zdaniem rozumieją.  Tyle że cel tych demonstracji był inny.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @JK 20 kwietnia 2018 12:33
20 kwietnia 2018 13:35

Bo sytuacja jest rozpaczliwa. Ja jednak wierzę, że w końcu sobie z tym poradzimy. Również my tutaj.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @JK 20 kwietnia 2018 12:52
20 kwietnia 2018 13:38

To samo co zakładają żydówki. 

zaloguj się by móc komentować

eska @krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 13:38

Tego sie już nie da zatrzymać - hejt na PAD jest sterowany i nakręcany na zamówienie, widocznie bardzo komuś bardzo przeszkadza i to komuś zza granicy. A głupcy powatarzają.

Natomiast jakoś wszyscy starannie pomijają fakt, że na wczorajszych uroczystościach przewodniczący światowego kongresu Żydów Ronald Lauder nie mówił o powstaniu Żydów, tylko o Polakach żydowskiego pochodzenia. I mówił też o drugim powstaniu - Polaków-katolików w 1944. I to się chyba zdarzyło pierwszy raz w historii - że nie jacyś tam Żydzi, tylko Polacy- żydzi wywołali powstanie.


"Zaledwie rok po tym, jak mała grupka Polaków żydowskiego pochodzenia powstała przeciwko Niemcom, całe polskie podziemie rozpoczęło walki przeciwko nazistom. Były to jedne z najbardziej brutalnych walk podczas całej wojny i musimy oddać szacunek tym dzielnym wojownikom 1944 roku - powiedział.
Ronald Lauder zauważył, że oba powstania pokazują odwagę i zdecydowanie Polaków, niezależnie od tego, jakiego byli pochodzenia. 
– Oni potrafili przeciwstawić się opresji. To przypomina nam długą historię współpracy między katolikami i żydami w Polsce – podkreślił."

Jeżeli tak ważna postać mówi coś takiego, to powinno się o tym trąbić na okrągło na cały świat! A co jest? Wyśmiewanie Dudy....
Dlatego twierdzę, że to zaplanowana akcja na rozwałkę prawicy, a co gorsza, niektórzy od wewnątrz też biorą w tym udział. Kompletne bezhołowie....
 

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @redpill 20 kwietnia 2018 13:14
20 kwietnia 2018 13:39

Może Twoimi. Bo moimi nie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @redpill 20 kwietnia 2018 13:14
20 kwietnia 2018 13:52

Nie usunąłem tego zdjęcia ze względu na Ciebie. Nie przesadzaj.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 20 kwietnia 2018 13:38
20 kwietnia 2018 13:57

Tak jest. Bezhołowie. Kompletne. Co do Laudera,  to jest tym bardziej znaczące,  że on jeszcze niedawno trzymał bardzo twardy kurs.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @redpill 20 kwietnia 2018 13:14
20 kwietnia 2018 14:02

Nie wiem na jakim swiecie zyjecie i w ktorym miejscu.. Odpowiadajac Tobie zwracam sie do wiekszosci tych ktorzy urzadzaja scene pt. chuzia na Jozia , czyli na PAD i glownie kieruja sie emocjami, niz rozsadnym mysleniem..

Sułchaliscie i pewno sluchacie JK , a on wyraznie mowił ,ze odwetów nie bedzie .. A to znaczy,ze nie ma zamiaru toczyc wojenek domowych i nie tylko..

Polska jak sami zauwarzyliscie jest slabym panstwem, i wszelkie konflikty sa nam niepotrzebne.. A gra toczy sie o większość  konstytucyjną ..

Z tego co widze, to zyjecie tym co wam sprzedaja politycy w telewizorni..  Czyli przekazem miedialnym..A nie zauwarzacie rzeczywistosci was otaczajacej.. A rzeczywistosc jest taka ,ze nie ma Żydów.. I gdyby nie nota Toyaha , to bym calkiem zapomniał o tej przykrej rocznicy.. I prosze mi uwierzyc ,gdyby nie media to wiekszosc Polakow  nie pamietalaby o tej rocznicy.. I taka jest rzeczywistość.. Blogerow rozumiem ,ze sledza media i je komentuja, bo taka maja role.. Ale wiekszosc z was ,odnosze takie wrazenie ,ze zyjecie zyciem ,ktore toczy sie w telewizorni.. Zadam pytanie, czy ktos z was miał jakies przykre wydarzenie z Zydami , osobiste , ktore by sie powtarzały non stop ?

A co do krzykaczy i nienawistnkiow politykow zydowskich ,podobnie sie zachowuja   jak KODomici .. I co , gdzie oni teraz sa ci obroncy demokracji.. ? I jezeli ktos powie ,ze nie jest to zasługa PAD.. To bedzie w błedzie..  Powtórzę, gra sie toczy o cos wiekszego.. Dorazne dąsy , i fochy  sa niepotrzebne... Ci co tak sie unosza na PAD ,podobnej ulegaja histerii ,co politycy zydowscy oraz ci ,ktorzy sa z nia zwiazani... 

 

 

zaloguj się by móc komentować


eska @krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 14:10

A wracając do samego powstania w getcie >

Wszak tak naprawdę główne walki powstania to nie był komunizujący ŻOB (wg legendy PRL), tylko Żydowski Związek Wojskowy, czyli oraganizacja polskich oficerów i podoficerów żydowskiego pochodzenia, wspólpracująca z tzw. Korpusem Bepieczeństwa, który potem podporządkował się AK. Nawet Jürgen Stroop pisze w swoich raportach o tym, że Polacy walczyli razem z ŻZW na Pl. Muranowskim, a AK organizowało akcje zbrojne przeciwko Niemcom z zewnątrz  (próbowali m.in rozwalić mury getta). Stroop wyraźnie rozróżnia, pisze o Żydach i "bandytach", czyli Polakach z podziemia.

To wstyd, że to Lauder mówi o bohaterskich Polakach różnego pochodzenia, walczących ramię w ramię, a dzisiejsi Polacy bredzą o "żydkach" i "żydóweczce", czyli pani Agacie Dudowej, która nota bene jest katoliczką od zawsze, bo w całej rodzinie był raptem jeden dziadek Żyd. A jej ojciec jest oczywiście ochrzczony, jak przystało na syna Ślązaczki.

Itp., itd., ręce opadają....

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @eska 20 kwietnia 2018 14:10
20 kwietnia 2018 14:32

To jest cieżki ostrzał. Trochę próba rozwalenia obecnego układu władzy, trochę test na sojusznika - sprawdzanie jakości antysemickiego paliwa w stosunkowo bezpiecznych warunkach. 

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 13:35
20 kwietnia 2018 14:36

To jest chyba clou. My sobie kiedyś też poradzimy z tematem. Odnoszę wrażenie, że władze uważają, że jest to tylko kwestia polityki międzynarodowej a na sprawy wewnętrzne nie ma to wpływu.

zaloguj się by móc komentować

eska @Grzeralts 20 kwietnia 2018 14:32
20 kwietnia 2018 14:36

Dokładnie tak - i nie przetłumaczysz durniom....

zaloguj się by móc komentować

JK @eska 20 kwietnia 2018 14:36
20 kwietnia 2018 14:44

Jasne. Ruki po szwam i popieramy jedynie słuszną linię partii.

zaloguj się by móc komentować

JK @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 13:37
20 kwietnia 2018 14:46

Pewien Pan jest? Dla Żydów miało być niedopuszczalne dokonywanie ekshumacji np. w Jedwabnem i pan Prezydent Lech Kaczyński dał się wrobić.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @chlor 20 kwietnia 2018 12:30
20 kwietnia 2018 14:52

> Władze nie rozumieją, że odgórne celebrowanie hołdów nie powoduje
> naśladowania takiej postawy przez telewidzów.

Nie sądzę, by władza oczekiwała lub się spodziewała naśladownictwa.

 

zaloguj się by móc komentować

syringa @eska 20 kwietnia 2018 14:10
20 kwietnia 2018 14:53

Oj kobito kobito

Rzeczywiscie ręce opadają....

To dlaczego braciszek Dudowej tak ją nienawidził i dawał temu wyraz, gdy na początku zachowywała się "patriotycznie"? I proszę posłuchać sobie wiersza tatusia wygloszonego w ub r  na uroczystościach pogromu kieleckiego -ktory to pogrom byl czystą prowokacją ubecką, "bo lepiej przecież, gdy jeden czlowiek zginie za naród"  (a nawet 10) , gdy reszta narodu spokojnie wyjeżdża na Zachod jako "prześladowani politycznie" (ze wszelkimi uprawnieniami -normalnie by nie mieli....) a na dodatek "Zachod " nie będzie się interesował sfałszowanymi (za chwilę ) wyborami?  - NIenawiść do nas aż zieje.

I proszę mnie nie obrażać: "Dokładnie tak - i nie przetłumaczysz durniom...." bo ja Pani nie obrażam.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @JK 20 kwietnia 2018 12:52
20 kwietnia 2018 14:57

> Nie dajmy się zwariować.

Pewnie, Duda mógł ubrać na przykład beret z antenką w kolorze szaroburym. W końcu to też nakrycie głowy i True Patrioci(TM) by temu przklasnęli. A tak, jak to mawia młody Tusk, lipa...

 

 

zaloguj się by móc komentować

eska @JK 20 kwietnia 2018 14:44
20 kwietnia 2018 15:05

Jaka linię partii? Wszak sam Suski pyskuje na Dudę. 
Nie bredź, tylko się historii poducz, bo wstyd powtarzać bajdy rodem jeszcze z Ochrany.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @eska 20 kwietnia 2018 14:10
20 kwietnia 2018 15:09

Nic nie zrobisz. I tak oni będą wciąż powtarzać, że tu Juda, a tam Żydło. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @eska 20 kwietnia 2018 14:36
20 kwietnia 2018 15:18

Strach przed kolejnymi wygraganiem wyborowi i perspektywa zgromadzenia wiekszosci konstytucyjnej.. To powoduje ,ze nasila sie ta nagonaka na PAD ...

zaloguj się by móc komentować

eska @syringa 20 kwietnia 2018 14:53
20 kwietnia 2018 15:22

Uderz w stół, a nożyce się odezwą :)))

Przeczytaj może cały wiersz, zamiast fragnentu wyrwanego z kontekstu przez sowieckich prowokatorów (oczywiście zakładając, że w ogóle zrozumiesz coś z tego):

A jacy to źli ludzie mieszczanie kielczanie,
żeby pana swego, Seweryna Kahane,
zabiliście, chłopi, kamieniami, sztachetami!
Boże że go pożałuj i wszech synów Dawidowych
iże tako marnie zeszli od nierównia swojego!
Chciałci i jego bracia miła królowi służyć
swą chorągiew mieć, ale żołnierze dali go zabić.
Żołnierze, milicjanci, kieleccy rodzice
świętości nie mieli, bezbronne dzieci zatłukli!
Zabiwszy, ulicami powlekli, bić Żydów krzyczeli,
Polacy, kielczanie jako psy kłamacze.
Okrutność śmierci poznali, szkarady posłuchali,
krwią splamili przyjacioły, na bruk ich wyrzucili.
Bóg Polaków zamknięty w obozie, w baraku
drży, gdy dzielni chłopcy z orzełkami na czapkach
dobijają dziewczynki żydowskie, rurkami, na odlew.

 

To ostatnie zdanie jest kluczem do zrozumienia całego tekstu. Początek to tylko coś w rodzaju zaśpiewu, opowiadajacego mity propagandowe tamtego czasu. Oczywiście "Bóg Polaków" symbolizuje całe tysiące żołnierzy AK wywiezionych na Sybir już po wojnie, a "chłopcy z orzełkami na czapkach" to KBW - ale skąd ty możesz o tym wiedzieć? W szkole nie uczyli, w domu też nie, postkomusze pokolenie patriotów od siódmej boleści.

A braciszek Dudowej ? Pani profesor Pawłowicz ma siostrę w KOD - i co z tego wynika?

zaloguj się by móc komentować

syringa @eska 20 kwietnia 2018 15:22
20 kwietnia 2018 15:31

NIe "ty" nie "ty" -kobito.

Wódki z soba nie piłyśmy (i z pewnoscią nie wypijemy)

A poziom inwektyw  (trafiony - zatopiony) wskazuje  ktoś ty taka:  mniej wynagrodzenia będzie? Dzienna dniówka niewyrobiona? 

A "egzegeza " wierszydła na waszą miarę . Prawie "Malowany ptak"

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @syringa 20 kwietnia 2018 14:53
20 kwietnia 2018 16:55

A co ma do rzeczy "braciszek" i "tatuś" "Dudowej", pomijając to że Twoja nienawiść do Prezydenta zalewa Ci mózg? 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @syringa 20 kwietnia 2018 15:31
20 kwietnia 2018 17:00

A jaki to obyczaj kulturowy dopuszcza sytuację, gdzie nie jest dopuszczalne zwracanie się do kogoś per "ty", natomiast toleruje się formę "kobieto, kobieto"? Chcesz stąd wylecieć? 

zaloguj się by móc komentować

eska @syringa 20 kwietnia 2018 15:31
20 kwietnia 2018 17:32

No faktycznie z takimi jak ty to ja wódki nie pijam. Zwłaszcza samogonu.

Bez odbioru.

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 16:55
20 kwietnia 2018 20:34

NIe mam zwyczaju nienawidzieć

.ALe nie lubię epitetów i wyzwisk TO wskazuje na brak argumentów merytorycznych

A "tatus " i barciszek " to nie "idioci" prawda?

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 17:00
20 kwietnia 2018 20:35

Z toba tez wódki nie piłam i nie wypiję.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 15:09
20 kwietnia 2018 21:16

Tu chodzi tylko o to, żeby policzyć, ile ich jest.

zaloguj się by móc komentować

syringa @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 17:00
20 kwietnia 2018 21:38

Z Panem tez wódki nie piłam i nie wypiję.

 

Nie mam teraz czasu na szukanie - więc tylko parę cytatów

Co do ludzi, którymi się otacza, to sam w sobie odrębny temat. Pominę tego łysego na Ł. I paru innych –

Tak na prawdę to zaczynam odnosić wrażenie, że od jakiegoś czasu najskrytszym marzeniem tego męża swojej żony z domu Kornhauser i jego najbliższego otoczenia jest wypierdolenie w kosmos rządu PiS. Na poważnie tak myślę … Bo że to jest ciche marzenie najbliższej rodziny i rodziny jego żony to dla mnie jest pewne jak amen w pacierzu.

A to co zrobił 26 listopada udając się do TVN, no querwa smaczes, no kim trzeba być żeby coś takiego zrobić? Od zawsze jechali po nim jak po łysej kobyle, pluli jadem bez żadnych zahamowań, szydzili bez umiaru, a ten pcha się tam jak gdyby nigdy nic?!?! To jest coś obrzydliwego takie zachowanie. Tu już nie pozostaje nic innego jak tylko zacytować Orwell’a (w wersji skróconej): „Raz się skurwisz – kurwą zostaniesz”


 

A.Duda wypoczywał bodajże w Toskanii po kampanii i jak się okazało, że ten ośrodek czy posiadłość jest własnością jakiegoś eskbeka?

- przypominacie sobie, jak blokował A.Macierewiczowi wymianę starych generałów w Wojsku Polskim?

- uwiarygodnianie kard. K.Nycza (zdjęcia z nim i żoną PAD), uwiarygodnianie rok w rok J.Owsiaka - też z aktywnym udziałem Pierwszej Damy. Teraz uwiarygadnia tak samo I prezes SN panią prof. Gersdorf, aż cała jest w skowronkach.


 

Sprawę uwalenia finansowania NGO-sów przez samorządy zniszczył A.Duda wetując nowelizację ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych, które po nowelizacji miały badać nie tylko legalność wydatków samorządów (w większości w łapach zaprzańców), ale ich celowość, po zakwestionowaniu której osoba odpowiedzialna wylatywałaby z urzędu. Prezesi tych Izb mieli być powoływani przez premiera - 3 akapit od końca http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sejm-przyjal-nowelizacje-ustawy-o-regionalnych-izbach-obrachunkowych,747478.html

A teraz wziął sobie na doradcę byłego doradcę Sikorskiego

LAST BUT NOT LEAST

https://www.salon24.pl/u/osiejuk/690539,kim-pan-jest-panie-kedryna

Kim Pan jest, panie Kędryna?


 

zaloguj się by móc komentować

Danae @syringa 20 kwietnia 2018 15:31
20 kwietnia 2018 21:55

Tej pani brak kindersztuby. Ona zawsze wszystkich "tyka" i wyzywa.

Przeczytałam na blogu jakiejś "świeżej" blogerki następujące zdanie: "tak napisały takie zasłużone blogerki jak eska i Ufka". Jeszcze przez pokolenia będzie z ludzi wychodził ten homo sovieticus. Stan beznadziejny, podobnie jak słoma w butach eski. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @syringa 20 kwietnia 2018 20:35
20 kwietnia 2018 22:08

Był taki bloger na Salonie, u którego wylatywało się za "ruskie maniery" (choć akurat w języku rosyjskim, także w białoruskim się obcych ludzi nie "tyka"). Ileż to ludzie się nie nazgadywali, jakąż to ważną personą on nie jest. A to zwykły emeryt ze Szczecina.

W blogosferze "panowanie" ma zdecydowanie złe konotacje, nic na to panie nie poradzicie. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @syringa 20 kwietnia 2018 20:35
20 kwietnia 2018 22:09

Nie. Nie wypijesz. W ogóle, ze mną juz nic nie zrobisz.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 20 kwietnia 2018 21:16
20 kwietnia 2018 22:12

Ja juz o tym pisałem. Ich jest niedużo, ale wystarczająco niemało, by wpłynąć na wynik wyborów.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 22:12
20 kwietnia 2018 22:19

Fakt. Ale muszą najpierw wszyscy wyleźć. Przy czym obstawiam, że nie chodzi o wynik wyborów, a o szanse długofalowego powodzenia projektu "Międzymorza" - przy czym mam ma myśli Bałtyk i Śródziemne. Ewentualnie Martwe.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Danae 20 kwietnia 2018 21:55
20 kwietnia 2018 22:23

Przepraszam, to jest na temat?

zaloguj się by móc komentować

Danae @Grzeralts 20 kwietnia 2018 22:08
20 kwietnia 2018 22:34

Nie chodzi o "paniowanie", chodzi o to, że @eska używa stalinowskiej metody natychmiastowego "tykania", żeby natychmiast móc interlokutora zbluzgać.

Nie można bowiem powiedzieć "pani idiotko", ani  "Pani hołoto". Dlatego ta maniera jest wręcz u @eski automatyczne.

Tą metodą posługuje się każdy stary ubek, "towarzysz", zdegenerowany TW profesor, Michnik, Blumsztejn, itp. 

Nie mówię, że @eska jest jak ci wymienieni powyżej. Ale używa ich metody manipulacji. Pan, @Grzeralts, chyba nie doświadczył technik manipulacyjnych i szykan komuchów. BTW.

Na górze dyskusji @Draniu, zadał następujące pytanie: "Zadam pytanie, czy ktos z was miał jakies przykre wydarzenie z Zydami , osobiste , ktore by sie powtarzały non stop ?"

Odpowiem więc: tak, ja. Szykany ze strony żydów amerykańskich czy innych to pestka (choć ładnych parę lat temu, podyplomowy student z Izraela zażądał ode mnie zmiany jego miernej oceny na piątkę, a gdy odmówiłam, powiedział mi - a raczej wysyczał - że on już sprawi, że nigdy, przenigdy nie dostanę pracy w Kanadzie, Stanach itp.) w porównaniu z szykanami, których doznałam od żydów w Polsce. Nazywających się Polakami.

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 11:17
20 kwietnia 2018 22:35

Nie przesadzałbym aż tak bardzo.

Z zastrzeżeniem, że  ja nie wiem ile i jakich weksli mogą w każdej chwili zażądać do spłaty nasi wierzyciele .

Czyli gdybym to wiedział, to wiedziałbym również  do jakich granic jestem zmuszony  przesadzać.

Kto wie, moze nawet dostawałbym konspekt z wytycznymi w tym zakresie.

Ale kolejne zastrzezenie jest takie, że ja nie muszę rozgrzeszać każdego z polityków za każdorazowy  jego gest.

Mam ten luksus, bo w III RP od bardzo wielu już nie jestem członkiem żadnej z partii.

W okresie PRL-u  nie zostałem  partyjnym, chociaż, że tak się wyrażę,  dosyć zdecydowanie mnie kaperowano.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Danae 20 kwietnia 2018 22:34
20 kwietnia 2018 22:59

Czy szykany, jakich doznałaś w Polsce były głównie ze strony Żydów, czy może było tak, że jeśli ktoś Cię szykanował, to Ty natychmiast uznawałaś że to Żyd.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 20 kwietnia 2018 22:35
20 kwietnia 2018 23:01

Nie gniewaj się proszę, ale ta odpowiedź jest wyjątkowo do dupy. W sensie, że tak potrafi każdy internetowy cwaniak.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 23:04

Swoją drogą, to bardzo ciekawe, że ja napisałem bardzo dobry, głęboki tekst, jak dziś mi się wydaje, jeden z lepszych w ogóle, a tymczasem dyskusja kręci się wokół pytania, czy Duda to Żyd. Mam nadzieję, że rozumiecie, co ja teraz czuję.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
20 kwietnia 2018 23:33

Ani jeden, powtarzam ANI JEDEN komentarz nie dotyczy tematu. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 20 kwietnia 2018 22:34
20 kwietnia 2018 23:37

Nie mam z Eską takich doświadczeń. Wiem za to, że tykanie, ale także bluzganie jest absolutnym standardem w necie "zachodnim". 

Co do Żydów: tu nie ma już żadnych Żydów. Bywają Polacy żydowskiego pochodzenia. Z niektórymi z nich miałem doświadczenia przykre, z większością dobre. Tak samo jak z Polakami polskiego pochodzenia.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 23:33
20 kwietnia 2018 23:40

Mój dotyczy. Ten o międzymorzu. Oni sobie ten kosmos chcą jakoś poszufladkować.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 20 kwietnia 2018 23:37
20 kwietnia 2018 23:53

Eska, o ile dobrze kombinuje,  to starsza pani, którą niekiedy pokonują emocje. Podobnie oczywiście Danae.  Różnica jest taka że Eska ma tego świadomość,  a Danae nie. A Internet to miejsce, gdzie "się psia nędza nikt nie oszczędza" i dobrze żebyśmy sobie to uświadomili. Tak zwaną kulturę zachowamy sobie do kontaktów osobistych. 

zaloguj się by móc komentować

Danae @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 22:59
21 kwietnia 2018 00:02

Toyahu,

To pytanie jest tak trywialne i psychologicznie płytkie, że powinnam się obrazić. Ale ja się nie obrażam, gdy ktoś zadaje trywialne psychologicznie pytania. Każde pytanie - o ile nie jest małoduszne - może przyczynić się do głębszego zastanowienia się nad sobą i zidentyfikowania słabości charakterologicznej.

Jedyne poważne szykany, których doznałam, pochodziły ze strony Żydów. Jedynie żydzi byli na pozycji tak wysokiej, żeby mi dokopać. Bywało też tak, że ktoś mi dokopał, a ja dopiero po latach dowiedziałam się, że to żyd.

Mam nadzieję, że to Cię satysfakcjonuje. Z pewnością nie będę wymieniała nazwisk osób, które zabawiały się w dokopywanie mi, ale jakbyś był dociekliwy, to z łatwością byś je znalazł.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Danae 21 kwietnia 2018 00:02
21 kwietnia 2018 00:12

Satysfakcjonuje. Nie miałem w żaden sposób złych intencji. Przemawiała przez mnie zwykła ciekawość. Swoją drogą nie mam pojęcia, co w tym pytaniu jest takiego trywialnego, czy płytkiego. Czyżbys nie miała świadomości stanu emocji, z jakimi mamy do czynienia? Powiem szczerze, że się dziwię. 

zaloguj się by móc komentować

Danae @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 23:53
21 kwietnia 2018 00:13

"Różnica jest taka że Eska ma tego świadomość,  a Danae nie. "

Uwielbiam, kiedy ludzie, którzy mnie nie znają, tworzą mój portret psychologiczny. Nie masz o mnie zielonego pojęcia, choć spotkaliśmy się ze dwa razy na targach.

A propos, kto Ci daje prawo nazywania mnie "starszą panią"? 

Może trochę więcej kultury? I opanowania? I szacunku dla kobiet?

To nie jest męska speluna, gdzie można prowadzić "męską" rozmowę, drwić z kobiet komentatorek i uważać się za lepszych. Te czasy - mój drogi - już minęły. Bezpowrotnie.

 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Danae 21 kwietnia 2018 00:13
21 kwietnia 2018 00:15

Wszyscy jesteśmy starszymi panami, lub paniami, z wyjątkiem tych, których traktujemy jak dzieci. Przestań się oszukiwać.

zaloguj się by móc komentować

Danae @krzysztof-osiejuk 21 kwietnia 2018 00:12
21 kwietnia 2018 00:18

"Swoją drogą nie mam pojęcia, co w tym pytaniu jest takiego trywialnego, czy płytkiego. "

Ten brak pojęcia pokazuje, że chyba mało znasz siebie.

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @przemsa 20 kwietnia 2018 14:52
21 kwietnia 2018 00:22

Na to wygląda, że podobnie jak manifestacje opozycji, ostatnie hołdy państwowe są skierowane nie do nas i dla naszej oceny, a do zagranicy. Opinia zagranicy jest dla władzy ważniejsza niż ocena tubylców. To nie jest normalne.

zaloguj się by móc komentować

Danae @krzysztof-osiejuk 21 kwietnia 2018 00:15
21 kwietnia 2018 00:24

Fakt, że Ty użalasz się nad sobą i swoim peselem, nie oznacza, że wszyscy inni też.

A techika manipulacyjna tu zastosowana jest zwykle używana przez Blumsztejna i jemu podobnych, który postawiony pod ścianą za jakiś wredny trick GWyb. odpowiada: "Przecież wszyscy jesteśmy świniami".

Czas dorosnąć. To, że Ty uważasz się za starca, nie daje ci licencji na traktowanie jako starca nikogo innego, ani obrażanie nikogo innego.

Wiem, że czujesz się samotny, bo rodziny nie ma, ale ja już kończę tę "wspierającą psychicznie" słomianego wdowca rozmowę.

Dobranoc.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 21 kwietnia 2018 00:22
21 kwietnia 2018 00:58

Oni się nami zajmują na codzień. Nie zauważyłeś tego? Ciekawe.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Danae 21 kwietnia 2018 00:24
21 kwietnia 2018 01:00

Rzecz w tym, że ja ze swojego peselu jestem dumny. Jeśli Ty nie, to, proszę, traktuj to jako swój osobisty problem.

zaloguj się by móc komentować

eska @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 23:53
21 kwietnia 2018 01:10

Racja co do mnie, z małą poprawką. >
Starsza pani swoje emocje dawkuje w sposób kontrolowany, a czasem nawet bardzo podły. Cóż, lata wprawy w dydaktyce :)

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
21 kwietnia 2018 01:24

No, jakby to ująć, mam nadzieję, że kiedy zasugerowałaś, że ja przyjechałem do Katowic z bogobojnego wiejskiego domu ze słoikiem smalcu, to licznik Ci jednak przeskoczył.

zaloguj się by móc komentować

tadman @krzysztof-osiejuk
21 kwietnia 2018 02:09

Osławiony Michał Cichy, już nie z Gazówy, udziedlił wywiadu dla  Dziennika (ktoś nawet wspomniał o tym wywiadzie, bodajże na PGR). Mówi tam Cichy o stosunkach w redakcji i padają nazwiska. Używa w tym wywiadzie konstrukcji trauma marcowa. Rozumiem, że zginęli wtedy ludzie, a reszta wyjechała na ten wredny Zachód w nieznane, na poniewierkę, tak że nasuwa mi się iż trauma ta była taka bardziej pluszowa. Nasi żydzi tą traumą żyją do dzisiaj, a dla żyda z Izraela jest ona chyba nieistotna.
Myślę, że w rozmowach z Izraelem powinniśmy obywać się bez pośrednictwa przewrażliwionych żydów miejscowych, bo nie możemy ich zdyscyplinować od lat, a jeśli dogadamy się z tymi z Izraela to ci tych naszych natychmiast przywołają do porządku, gdyby tylko mieli zamiar w jakiś sposób torpedować warunki międzypaństwowej umowy.
Eska przywołała słowa Ronalda Laudera, które świadczą o tym, że ci od wielkiej polityki potrafią nawet wykonać ukłon w naszą stronę, ale nie spodziewam się, aby mogło coś takiego spotkać nas ze strony szefa Gazówy. Nie mogę mu zapomnieć fioletowych "crocksów".
 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Draniu 20 kwietnia 2018 14:02
21 kwietnia 2018 07:27

dąsy i fochy nie są narzędziami polityki i nie prowadzą do skuteczności, ale za to są wyrazem braku zdolności do działania

zaloguj się by móc komentować

przemsa @chlor 21 kwietnia 2018 00:22
21 kwietnia 2018 07:29

Czyli co, byłoby dobrze, gdyby władza oczekiwała, że lud spontanicznie będzie ją w tym naśladował? Nie, to faktycznie jest pokaz skierowany na zewnątrz. Polityka wymaga czasem takich gestów i nie przesadzałbym w ich krytycznej ocenie. Wszystko ma swoją cenę. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @chlor 21 kwietnia 2018 00:22
21 kwietnia 2018 07:32

popatrzmy na takie zjawisko jak na wewnetrzne zycie partii komunistycznej;- co oznacza, że konfrontacja [walki frakcyjne] odbywa sie wg zasady: a ten i tamten nie jest wystarczająco zaangażowany w budowę raju na ziemi i błędnie interpretuje manifest/...;- natomiast realne cele takich 'tetrów' są inne od deklarowanych i są elementem budowania scenografii [zamierzonej lub mimo woli]; jedna z tez konfromtacyjnych zawsze wskazuje aby obszar konfrontacji ukierunkować na deklaracje 'kto jest bardziej ...., no kto?'

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 23:53
21 kwietnia 2018 09:22

Jestem podobnego zdania, zwłaszcza co do obyczajów w necie.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @krzysztof-osiejuk 20 kwietnia 2018 23:04
21 kwietnia 2018 09:27

"... napisałem bardzo dobry, głęboki tekst, jak dziś mi się wydaje, jeden z lepszych w ogóle..."

Ten tekst i ten wcześniejszy o ławeczce i kamyku(o ławeczce i kamyku w sumie lepszy), przyznaję, w ścisłej czołówce.

zaloguj się by móc komentować


Danae @krzysztof-osiejuk 21 kwietnia 2018 01:00
21 kwietnia 2018 10:18

To dlaczego się  nad nim użalasz? Będę też wdzięczna, jeśli zajmiesz się s w o i m i  osobistymi problemami. 

zaloguj się by móc komentować

Danae @Grzeralts 20 kwietnia 2018 23:37
21 kwietnia 2018 10:29

Jasne. Obojgu Państwu trzeba przypominać, by odnosili się z szacunkiem do rozmówcy. Pan "rozkazuje", i ona "rozkazuje".  Przykro mi, ale to świadczy o braku kindersztuby u obojgu Państwa.

"Co do Żydów: tu nie ma już żadnych Żydów. "

To Pana zdanie. Ja mam inne. 

Pan reprezentuje typ dyskusji, która nie jest dyskusją, lecz wykładem ex cathedra. Narzuca Pan swój punkt widzenia, oparty na ....ogólnikach, ale mający być przyjęty za pewnik. Jeśli używa Pan cytatu, nie opatruje go Pan cudzysłowem. 

Nikt Panu nigdy nie powiedział podczas dyskusji, by nie naruszał Pan granic?

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 21 kwietnia 2018 10:29
21 kwietnia 2018 12:12

I ja, i Krzysztof odnosimy się z wielkim szacunkiem do rozmówcy. W moim przypadku, nawet poza netem, używanie form grzecznościowych "Pan, Pani" znacznie częściej wiąże się z brakiem szacunku, niż familiarne tykanie. Może to przez niemieckie geny, ale formy grzecznościowe stosuję wyłącznie w sytuacjach formalnych, nawet wobec osób, z którymi prywatnie jestem na "ty" - to ewidentny kulturowy germanizm.

W necie używanie form grzecznościowych jest w zasadzie jednoznaczne z brakiem szacunku, nie trzeba tego dowodzić, wystarczy wejść na Twittera, żeby doznać fizycznie. Jeśli ktoś tego ode mnie wymaga, trudno, będzie się musiał mojego szacunku domyślać.

Jestem wykładowcą, trudno się dziwić, że mam taki styl wypowiedzi. Ale to nie tylko styl. Stwierdzenia obiektywnie prawdziwe podaje się w formie oznajmującej, bez używania mowy zależnej i trybu przypuszczającego. Przynajmniej w języku polskim, a mamy to jeszcze z łaciny. "Wydaje mi się, że się Pan myli" to anglicyzm, który w oryginale znaczy ni mniej, ni więcej, tylko "jest Pan idiotą". I to jest właśnie naruszanie granic, w przeciwieństwie do powiedzenia komuś, zwłaszcza komuś, kogo dobrze znamy: "jesteś idiotą". 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Danae 21 kwietnia 2018 10:18
21 kwietnia 2018 12:21

Ja w życiu nie zajmowałem się innymi problemami, jak swoimi. Nie nadymaj się tak.

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Danae 21 kwietnia 2018 10:29
21 kwietnia 2018 12:24

Nie ma Zydow na taka skalę jak przed wojną. Osobiscie znam  Żydów.. I powiem tak , niczym praktycznie sie nie różnią od Polaków.. Wsrod nich sa, i dranie, i bardzo dobrzy ludzie.. A sfera polityki to juz jest całkiem inny rozdział..  A tak na margniesie trafiłem na osobe pochodzenia zydowskiego , ktora jest slowna i perfekcyjnie wykonała to o co ja poprosiłem.. 

Proszę sobie wyobrazic co by było gdyby nie było wojny.. Nadal byśmy zyli wspolnie w Polsce.. 

A dzis zapominamy o tym .. I mówimy o nich jakby to była społeczność , ktora nic innego nie robi tylko chce sobie wszystkich podporządkować.. 

Zycie calkiem inaczej wygląda, niz nam to politycy staraja sie wmówić i staraja nas wkladac do szuflad..

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 21 kwietnia 2018 12:12
21 kwietnia 2018 12:24

W języku angielskim jest takie słowo "opinionated". Używane jest w sensie negatywnym.

zaloguj się by móc komentować

Danae @Grzeralts 21 kwietnia 2018 12:12
21 kwietnia 2018 12:50

Jeśli jest Pan wykładowcą, i traktuje Pan swoich studentów z góry, to z pewnością nie jest Pan popularnym ani szanowanym przez studentów profesorem.

Zaś, w mojej opinii (1), usprawiedliwianie/tłumaczenie pychy - lub deficytów psychologicznych albo God only knows czego - pochodzeniem etnicznym jest śmieszne.

Ta maniera, na szczęście, jest mi obca. I w życiu profesjonalnym, i w necie. 

(1) to jest przyjęty powszechnie sposób na przekazywanie słuchaczom lub czytelnikom swoich własnych opinii. W odróżnieniu od "prawd objawionych".

zaloguj się by móc komentować

Danae @Grzeralts 21 kwietnia 2018 12:12
21 kwietnia 2018 12:50

Jeśli jest Pan wykładowcą, i traktuje Pan swoich studentów z góry, to z pewnością nie jest Pan popularnym ani szanowanym przez studentów profesorem.

Zaś, w mojej opinii (1), usprawiedliwianie/tłumaczenie pychy - lub deficytów psychologicznych albo God only knows czego - pochodzeniem etnicznym jest śmieszne.

Ta maniera, na szczęście, jest mi obca. I w życiu profesjonalnym, i w necie. 

(1) to jest przyjęty powszechnie sposób na przekazywanie słuchaczom lub czytelnikom swoich własnych opinii. W odróżnieniu od "prawd objawionych".

zaloguj się by móc komentować

Danae @Draniu 21 kwietnia 2018 12:24
21 kwietnia 2018 12:52

"Zycie calkiem inaczej wygląda, niz nam to politycy staraja sie wmówić i staraja nas wkladac do szuflad.."

Nam? To znaczy Panu? 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Danae 21 kwietnia 2018 12:52
21 kwietnia 2018 14:11

Nie da sie z Pania rozmawiac.. Zbyt osobiscie Pani odbiera moja wypowiedz.. To było stwierdzrnie ogolne.. Postrzeganie swiata tylko przez pryzmat swojej osoby,sadzę, ze jest kiepską perspektywą i zbyt prostą.. Ale to jest tylko moja opinia... I zeby nie było , ze poprzedni wpis był atakiem  na Panią. 

Z pwewoscia chciałaby Pani uslyszec , ze jest Pani wiecznie mlodą, wspaniałą, nigdy nie mylącą się  i mądrą Kobieta....Wzorem..Osobą ,ktora na  temat Zydow wie wszstko..

zaloguj się by móc komentować

Draniu @Danae 21 kwietnia 2018 12:52
21 kwietnia 2018 14:11

Nie da sie z Pania rozmawiac.. Zbyt osobiscie Pani odbiera moja wypowiedz.. To było stwierdzrnie ogolne.. Postrzeganie swiata tylko przez pryzmat swojej osoby,sadzę, ze jest kiepską perspektywą i zbyt prostą.. Ale to jest tylko moja opinia... I zeby nie było , ze poprzedni wpis był atakiem  na Panią. 

Z pwewoscia chciałaby Pani uslyszec , ze jest Pani wiecznie mlodą, wspaniałą, nigdy nie mylącą się  i mądrą Kobieta....Wzorem..Osobą ,ktora na  temat Zydow wie wszstko..

zaloguj się by móc komentować

eska @krzysztof-osiejuk 21 kwietnia 2018 01:24
21 kwietnia 2018 14:23

Sprowokowałeś, to się odwinęłam. Nigdy nie sugerowałam nawet, że jestem święta i łagodna - wręcz odwrotnie, bywam wredna i to jak! Takie to już doświadczenie kobiety pracującej między facetami, dodatkowo w moim zawodzie - zabij, bo inaczej Ciebie zabiją :)

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 21 kwietnia 2018 12:50
21 kwietnia 2018 14:50

Wręcz przeciwnie. Wystarczy po prostu odróżniać relacje formalne, od nieformalnych. Te w necie są z definicji nieformalne. 

Mam ten komfort, że uczę w szkole zawodowej czegoś, co sam wykonuję jako zawód, z którego żyję - nauczanie to w sumie hobby. Jest to komfort rzadki w dzisiejszych czasach, zwłaszcza, że kompetencje moje i moich kolegów weryfikuje sama matka natura, więc możliwości tworzenia fikcyjnych autorytetów są bardzo ograniczone. 

Powiedzieć "jesteś idiotą" można choćby i z czułością, "jest Pan idiotą" wyłącznie z pogardą - w sumie niezależnie od tego, jak omownie się to sformułuje. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 21 kwietnia 2018 12:50
21 kwietnia 2018 14:54

P.S. prawdy objawione zwyczajnie istnieją, nie ma co ubierac ich w piękne słówka. Każdy trener dowolnej dyscypliny sportu łacno to Waćpani wyjaśni ;)

zaloguj się by móc komentować

Danae @Draniu 21 kwietnia 2018 14:11
21 kwietnia 2018 15:07

"Nie da sie z Pania rozmawiac."

Nikt Pana nie zmusza.

zaloguj się by móc komentować

Danae @Draniu 21 kwietnia 2018 14:11
21 kwietnia 2018 15:07

"Nie da sie z Pania rozmawiac."

Nikt Pana nie zmusza.

zaloguj się by móc komentować

Danae @Draniu 21 kwietnia 2018 14:11
21 kwietnia 2018 15:08

"Nie da sie z Pania rozmawiac."

Nikt Pana nie zmusza.

BTW. nigdy nie działały na mnie komlementy. 

zaloguj się by móc komentować

Danae @Grzeralts 21 kwietnia 2018 14:54
21 kwietnia 2018 15:13

Dlatego umieściłam wyrażenie "prawdy objawione" w cudzysłowie. No, ale skoro Pan nie używa cudzysłowów, nawet do cytowania, to i trudno Panu dostrzec ironię;)

BTW. z trenerami sportu, głownie tenisa, nie rozmawiam, tylko ćwiczę i gram. Oni są za głupi na wyjaśnianie czegokolwiek.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Danae 21 kwietnia 2018 12:52
21 kwietnia 2018 15:14

Tobie się nie starają?  Rozumiem że to dlatego, że oni wiedzą, że Ty jesteś tak mądra,  że nawet nie warto próbować. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @telok 21 kwietnia 2018 15:05
21 kwietnia 2018 15:26

Tu nie da się używać form pan/pani z tego choćby względu,  że najczęściej nie wiemy, czy telok to chłopczyk,  czy dziewczynka. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @telok 21 kwietnia 2018 15:05
21 kwietnia 2018 16:50

W żadnym razie. Ale są relacje, w których można komuś powiedzieć "jesteś idiotą" jako przejaw np. przyjacielskiej troski. Natomiast nie ma sytuacji, w których powiedzenie komuś "jest Pan idiotą" będzie miało takie zabarwienie. Stąd brak formalizmu w necie jest bardziej zaletą niż wadą, zwłaszcza, że prawdziwych idiotów, tudzież chamów można zwyczajnie ignorować/banować/blokować - w realu takiej opcji nie ma.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 21 kwietnia 2018 15:13
21 kwietnia 2018 16:54

Ależ całkiem świadomie nie użyłem cudzysłowu. Po prostu prawdy objawione najzwyczajniej w świecie istnieją. Więcej, każdy z nas w wielu dziedzinach musi przyjmować stwierdzenia innych jako prawdy objawione - bo brakuje mu narzędzi, żeby te stwierdzenia poprawnie zweryfikować. Powszechny dostęp do informacji, czyli "syndrom doktora Google'a" sytuację w tej kwestii tylko pogorszył, wbrew pozorom. 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @krzysztof-osiejuk 21 kwietnia 2018 15:14
21 kwietnia 2018 19:30

To taki swoistego rodzaju challenge z głupimi trenerami.. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować