-

krzysztof-osiejuk : To ja

Okoniem jedziemy, czyli jest gites

      Zacząłbym swój dzisiejszy tekst od słów, że moja dziecięca wręcz miłość do Prezesa ostatecznie mnie zgubiła, gdyby poszło wyłącznie o wywiad, jakiego ten udzielił Katarzynie Gójskiej z „Gazety Polskiej”, bo tam nie ma dosłownie nic, na co warto by było zwrócić uwagę. Przed laty, owszem, gdy nad Polską władzę absolutną sprawowała owa trójmiejska mafia, o której jeszcze w 2011 roku tak ważne i jednocześnie tak niesprawiedliwe zapomniane słowa wypowiedział ich główny ideolog Paweł Śpiewak, mówiąc, że stoimy wprawdzie wobec potężnej fali politycznego terroru, przy którym jednak da się żyć, każde słowo Jarosława Kaczyńskiego chłonąłem z prawdziwym upojeniem. Dziś jednak, mam wrażenie, że wszystko to co on mówi, mogę przeczytać na blogach. A jednak nie uważam, że ów gest, kiedy to wreszcie się przełamałem i po raz pierwszy od czasu gdy naczelnym tego czegoś przestał być Piotr Wierzbicki, dokonałem owego zakupu, poszedł całkowicie na marne. Bo nawet nie doczekawszy końca rozmowy z Prezesem, zacząłem wertować strony owego niezwykłego projektu i uznałem, że niemal w jednej chwili moja wiedza na temat tego, co się dzieje na tym boisku, uzyskała pełną wręcz pełnię.

     Jak Czytelnicy zapewne wiedzą, dotychczas, gdy chodzi o prawicowe media, pomijając „swoją” „Warszawską Gazetę”, ograniczałem się do telewizji TVP Info, oraz tygodnika „Sieci”, i na temat tego, co się tam wyprawia, wypowiadałem się tu wielokrotnie. Tymczasem okazuje się, że tygodnik Karnowskich, gdy chodzi o ów rynek, przy Sakiewiczu, Gójskiej, no i jej mężu Rachoniu, nie ma dziś najmniejszego znaczenia. Oni tam do tego towarzystwa mogą być co najwyżej od czasu do czasu łaskawie dopuszczeni, ale nic ponadto. W kwestii natomiast TVP Info, dziś już wiem, że to medium jest w całości przejęte przez „Gazetę Polską” właśnie. Oczywiście, oni jakoś tam próbują udawać jedność, ale nawet Dorota Łosiewicz i jej mniej znany kolega z redakcji nie zmienią tego faktu, że rządzą Rachoń z żoną, a więc w konsekwencji Sakiewicz. Stąd też pewnie to im właśnie, a nie Karnowskim wyświadczył właśnie tę uprzejmość Jarosław Kaczyński, udzielając Gójskiej ekskluzywnego wywiadu.

     Skoro więc to już mamy załatwione, chciałbym napisać parę słów o metodzie. Otóż metoda jest wciąż ta sama, a więc stała robota i stałe budżety przeznaczone dla swoich. A więc przede wszystkim, podobnie jak w „Sieci” mamy całą kupę stałych felietonów. Pozwolę sobie je wymienić. Otóż po normalnym wstępniaku Sakiewicza, który najwyraźniej pisze mu jakiś wynajęty student, lecą zwyczajowe kawałki Lisiewicza, a potem po kolei: Matka Kurka, Jacek Lizinkiewicz, Tadeusz Płużański, Wojciech Mucha (daję słowo, że wśród tych gwiazd jest ktoś o tym nazwisku), Joanna Lichocka, Jerzy Targalski, Dawid Wildstein, Tomasz Terlikowski, Jan Pospieszalski, Ryszard Czarnecki, podobno biznesmen Piotr Hofman, z kryminalną historią niejaki Grzegorz Broński, dawno niewidziana Maryna Miklaszewska, specjalista od samochodów Robert Kilen, inny Robert – mistrz Tekieli, jak najbardziej Marcin Wolski i Tomasz Łysiak, no i na koniec pełne dwie strony oddane w wieczne uzytkowanie małżeństwu Gójska Rachoń, z fantazją zatytułowane „Okoniem jedziemy”, no a reszta – podobnie zresztą, jak u Karnowskich – to już osobne artykuły, często pisane przez tych samych wcześniej wymienionych autorów.

     A więc, jak już zostało powiedziane, chodzi wciąż o to samo, czyli o budżet, który musi być odpowiednio rozdysponowywany tydzień po tygodniu. Jest jednak tam coś jeszcze poza tym, że ci mają Pietrzaka a tamci Kurkę, czy że tamci mają Zybertowicza, a ci Czarneckiego. Otóż „Gazeta Polsa” ma znacznie więcej znacznie poważniejszych od tego, na co stać Karnowskich, reklam, a wśród nich nagle pojawia się coś, co mnie jeszcze bardziej rozłożyło na łopatki niż niegdysiejsza akcja Jana Pietrzaka w temacie zbierania pieniędzy na Łuk Triumfalny Cudu Nad Wisłą. Otóż oni wyciągają od tych biednich durni kolene pieniadze na pomnik ofiar Smoleńska. Jest zdjęcie Marii i Lecha Kaczyńskich, jest opisany kontekst, jest wreszcie numer konta i skan odpowiedniego blankietu, i to tyle. Więcej nie trzeba, poza może jednym. Ponieważ mam bardzo silne podejrzenie, że tym sk***synom bardzo zależy na tym, by PiS przegrał najbliższe wybory, ja pozostanę tu gdzie jestem od lat.

 

Zachęcam do kupowania moich książek, które są dostępne w księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, w warszawskim sklepie Foto-Mag, no i zawsze też tu na miejscu pod adresem k.osiejuk@gmail.com.tagi: prawica  media  gazeta polska 

krzysztof-osiejuk
5 lipca 2018 10:12
15     1682    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk
5 lipca 2018 10:55

To jest doprawdy niezwykłe, jak się plotą ludzkie losy. Babcia Jacka Liziniewicza pracowała w jedymi biurze z moją matką, doskonale ją pamiętam - pani Lila. Lubiła mnie bardzo. Jego dziadek, do którego pan Jacek jest podobny wprost niesłychanie, był u nas etatowym Mikołajem, mam z nim zdjęcia nawet. On jest Mikołajem, a ja krakowiakiem. Robił bowiem w dodatku pan Wacław czapki z kartonu i bibuły dla dziatwy szkolnej w naszej szkole i pewnie też w innych i wszyscy te czapki nosili na zabawach karnawałowych i różnych "choinkach". To jest w ogóle niesłychanie uzdolniona rodzina. Tata Jacka Liziniewicza - najserdeczniej pozdrawiam Panie Jacku - (bo on też ma na imię Jacek), jest nadleśniczym. Od dawna nie mieszkają w Dęblinie, a ten młody pan Jacek chyba nawet nigdy tam nie był. Napisałem kiedyś do niego na twitterze, bo ta rodzina to kawał moich wspomnień z dzieciństwa. Starszy Pan Jacek chodził do klasy z moją siostrą, ja poszedłem do technikum leśnego trochę wzorując się na nim, itp, itd....No, ale się nie odezwał, a chciałem tylko pomachać i przypomnieć dawne czasy. Dziwny człowiek. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @gabriel-maciejewski 5 lipca 2018 10:55
5 lipca 2018 10:59

Znaczy lubelskie przejmuje Warszawę.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk
5 lipca 2018 11:00

Oni już od dawna nie są "lubelskie"

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 5 lipca 2018 10:55
5 lipca 2018 11:16

On dużo występuje w TVP Info, więc niewykluczone, że mu nawet z Tobą nie wolno się zadawać.

zaloguj się by móc komentować


adamo21 @krzysztof-osiejuk
5 lipca 2018 12:20

QOT: Czy red. Gójska jest wzrostem wysoka czy niska, tak bardziej z pół metra cięta?  Frapowało mnie to kiedyś.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
5 lipca 2018 12:46

No popatrz tylko, że mnie nigdy.

zaloguj się by móc komentować

adamo21 @krzysztof-osiejuk
5 lipca 2018 12:57

Nie o to pytałem.

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @krzysztof-osiejuk
7 lipca 2018 20:46

Zatem w celach poznawczych warto czasem wydać te 6 zł na Gazownię polską. Czy ile tam teraz?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
7 lipca 2018 20:54

Zatem wnioskuję, Gazpol do Starbucksa.

Przynajmniej będę miał czasem za darmo. Aha, można jeszcze na stacji benzynowej.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 7 lipca 2018 20:54
7 lipca 2018 21:04

Spokojna głowa.  Oni sobie radzą bardzo dobrze.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 7 lipca 2018 21:04
7 lipca 2018 21:55

Oni tak. Ze mną gorzej. Na razie mnie stać raz na miesiąc. Zobaczymy jak później. 

Napisałbym coś śmiesznego ale jednak czynniki czytają twojego bloga. I jeszcze by zrobiły z tego użytek. Na Pw.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
7 lipca 2018 22:04

A Ty tam u siebie jesteś znany jako Magazynier?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 7 lipca 2018 22:04
8 lipca 2018 17:12

Pośród znajomych.

Miałem na myśli użytek propagandowy na korzyść GP. Ale może niech sobie robią ten użytek. Będzie kolejny powód, żeby drzeć z nich łacha: "Gazprom pokonamy Gazpolem".

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować