-

krzysztof-osiejuk : To ja

Polexit? Brzmi interesująco.

Na samym początku informacja techniczna. Ponieważ na blogspocie każdego dnia pojawia się cała kupa komentarzy oznaczonych jako „anonimowy”, z których zdecydowania wiekszosć, to albo automatycznie wysyłany spam, albo złośliwy trolling, ja nie jestem w stanie cierpliwie znosić nawet tych z nich, które są merytoryczne, a czasem nawet i życzliwe. Widzę podpis „Anonimowy” i natychmiast wpadam w zły nastrój.  Nie mam bowiem sposobu rozmawiac z czterema „anonimowymi” komentatorami, nie mając pojęcia, który jest który. Proszę więc wszystkich tych, którzy nie mają konta w Google, aby przy zamieszczaniu komentarzy, zaznaczali opcję „nazwa”. W przeciwnym wypadku proszę na mnie nie liczyć.

Dziś pora na najnowszy felieton z „Warszawskiej Gazety”. Życzę dobrych wrażeń.

 

       Rozmawiałem wczoraj z pewnym Szwedem, człowiekiem dotychczas kompletnie mi nieznanym, starszym ode mnie i bardzo poważnym i proszę sobie wyobrazić, że powiedział mi on coś, o czym dotychczas nie dość że nie słyszałem, to wręcz nie miałem pojęcia. Otóż, jeśli weżmiemy pod uwagę Szwecję i jej sytuację, pomijając zupełnie naturalny i znany nam świetnie problem emigrantów, oni mają kłopot z wilkami. Otóż skoro, jak wiemy, ów piękny kraj to w znacznej swojej większości lasy i wieś, problemem są wilki. Dla przeciętnego Szweda stanowią one plagę, którą można porównać wyłącznie do tego, na co jest narażony mój pies podczas wyprawy do parku, gdzie już dziś na niego czekają dziesiątki kleszczy. A zatem wspomniany Szwed nie marzy o niczym innym jak o tym, by coś takiego jak wilk zostało starte z powierzchni ziemi.  I oto okazuje się, że Unia Europejska, której Szwecja jest niefortunnym członkiem, zażyczyła sobie, by szwedzkie wilki zostały obięte ochroną. Życzenie to zostało zresztą sformalizowane i wilki, którym przeciętny Szwed nie życzy nic innego jak szybkiej i w miarę spokojnej śmierci, wedle przepisów unijnych, mają żyć i nie może ich nigdy być mniej niż 400 sztuk. Bo inaczej, jak my tu rozumiemy, Unia Europejska wprowadzi sankcje, które Szwecję wyrzucą poza nawias cywilizowanego świata.

      Jak już wspomniałem, my ten rodzaj nicisków świetnie rozumiemy i mamy na to jedną odpowiedź, której tu nie przedstawię ze względu na panujące na tym blogu dobre obyczje.  Nie zmienia to jednak faktu, że  tego typu gesty komentować jak najbardziej możemy, co chętnie niniejszym czynię. Otóż, jak część z nas wie, polski rząd otrzymał dopiero co informację przesłaną przez jedną z urzędniczek Unii Europejskiej, gdzie stoi jak byk, że Polska absolutnie nie może różnicować wieku emerytalnego, gdy chodzi o kobiety i meżczyzn, bo tego typu zachowanie stoi w sprzeczności z europejskimi wartościami. Mało tego. Owa minister, której nazwiska nie znam i znać nie potrzebuję, stwierdziła, że wprawdzie w wielu krajach Unii Europejskiej wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn pozostaje różny, i taki pozostać może, niemniej w Polsce mamy do czynienia z niewłaściwą tendencją, a tego Unia znieść nie jest w stanie. Za trudne? Już tłumaczę. Chodzi o to, że rząd Platformy Obywatelskiej wprowadził równy wiek dla kobiet i mężczyzn, gdy chodzi o emerytury, co stanowiło dobrą zmianę, natomiat PiS, obejmując władzę, zakłócił przyjęte przez Europę tendencje.

      Ktoś powie, że nie, że to jest niemożliwe. Czegoś takiego nawet unijni urzędnicy nie byliby w stanie wymyślić.  Otóż tak się mają fakty. Polska przywróciła dawny wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn, na co Unia Europejska zakomunikowała, że tak być nie może. To jest coś czego Europa nie zniesie. Ma być równość.

       No i niech nam też tu z tymi wilkami Szwecja nie podskakuje.

 

Zapraszam wszystkich do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl i do kupowania moich książek.tagi: polska  szwecja  unia europejska 

krzysztof-osiejuk
12 sierpnia 2017 10:21
7     957    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk
12 sierpnia 2017 10:49

Krzysztof Trębski‏ @ktrebski  22h22 hours ago

More

7 wilczków harcuje w #NadleśnictwoDobrzejewice pod Toruniem. Na drodze leśnej, przy uprawie, w lesie jakie niektórzy zwą "plantacjami"

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk
12 sierpnia 2017 11:10

Przepraszam, ale porwało mój komentarz, zamiast fotografii zostało, to co widać, a usunąć nie potrafię. W każdym razie, na zdjęciu wilczki żwawe.

zaloguj się by móc komentować


chlor @krzysztof-osiejuk
12 sierpnia 2017 19:50

Sądzę że rząd już boi się skutku przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego, czyli porzucania ciężkiej i niskopłatnej pracy, zwłaszcza przez kobiety. Praca ciężka i niskopłatna to podstawa polskiej gospodarki. Ten nakaz unijny może być skwapliwie wykorzystany. Raczej mógłby być, gdyby PiS stracił instynkt samozachowawczy. Poparcie dla rządu wisi na trzech gwoździach: zero uchodźców, pincet plus, i wiek emerytalny.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 12 sierpnia 2017 19:50
12 sierpnia 2017 22:08

Ja bym jednak dodał do tego spadek korupcji. Jeśli nie zaczną kraść, damy radę.

zaloguj się by móc komentować

chlor @krzysztof-osiejuk 12 sierpnia 2017 22:08
12 sierpnia 2017 22:19

Przy takiej obserwacji medialnej krasć trudno, co może prowadzić do zniechęcenia najbardziej zaradnych i energicznych czonków rządu. Społeczeństwo w dużym stopniu toleruje kradzieże ludzi u  władzy. To nie jest jakaś polska specyfika. Nie toleruje jawnie okazywanej jemu pogardy.

Kurcze. Jemu, czy mu? Mu to krowa robi.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 12 sierpnia 2017 22:19
13 sierpnia 2017 12:35

Dokładnie. Wyborca nie toleruje uważania go za idiotę i komunikowania tego w sposób jawny.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować