-

krzysztof-osiejuk : To ja

Posłuchajcie, to do Was

        Mając oczywiście w pamięci niedawne słowa Coryllusa co do tego, by nie wchodzić w polemiki z komentatorami, tylko pisać, pisać i pisać, dziś nie jestem w stanie się powstrzymać i chciałem podzielić się paroma słowami refleksji. Otóż swoje dwa ostatnie teksty, pierwszy o człowieku, który spalił Jolantę Brzeską, a drugi na temat pewnego cyrkla, opublikowałem tu ze świadomością, że są to nawet jeśli nie teksty najlepsze, to z całą pewnością wręcz mrocznie poważne. Gdy chodzi o ten o cyrklu w dodatku, pisałem go naprawdę z ciężkim sercem, bo przede wszystkim zamieściłem tam informację, którą przez lata bardzo mocno chroniłem i której planowałem nigdy być może publicznie nie ujawniać. Czemu? Bo bałem się, że owa wiadomośc wywoła tu rwetes, który w jednej chwili zmieni się w znane nam aż nazbyt dobrze przywalanie papiezowi Franciszkowi i w ogóle współczesnemu Kościołowi, z odpowiednim wahnięciem w stronę światowego żydostwa i masonerii, a tego staram się unikać jak ognia.

       I oto, zupełnie dla mnie niespodziewanie, tekst przedwczorajszy, o twarzy mordercy, sprowokował dyskusję na temat tego, czy praca parlamentarnych komisji to taki sam cyrk, jak całe to nasze państwo i czy świadkowi przed sądem wolno kłamać, czy nie, drugi natomiast, o dominikanach i cyrklu, zainteresował czytelników – z dwoma zaledwie wyjątkami – wyłącznie jako zagadka, co komu przypomina litera alfa, a co omega.

       W tej sytuacji, chciałem wszystkich tych, którzy czekają na kolejny tekst, poprosić by zechcieli najpierw sobie uświadomić, co znaczy pisanie praktycznie jednego tekstu dziennie, z taką intencją, by powiedzieć coć naprawdę ważnego i jak to jest, kiedy się okazuje, że ów apel sprzed lat „Posłuchaj, to do Ciebie” trafia w próżnię.

        A skoro tak, to proszę sobie wyobrazić, że dam tu dziś wszystkim na jeden dzień od siebie odetchnąć i zachęcam do wykorzystania tego czasu na ponowne zapoznanie się z obiema notkami. Możliwie, jeśli można prosić, z uwzględnieniem wyżej wspomnianego apelu: „Posłuchajcie, to do Was”.

 

 

Książki oczywiście są jak zawsze do kupienia w księgarni na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl i w warszawskiej księgarni Fot-Mag, no a jeśli ktoś życzy sobie dedykację, u mnie bezpośrednio. Adres mailowy k.osiejuk@gmail.com.

    tagi: niezrozumienie 

krzysztof-osiejuk
31 lipca 2018 09:21
21     2228    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Tobiasz11 @krzysztof-osiejuk
31 lipca 2018 10:27

Zawstydziles mnie.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @krzysztof-osiejuk
31 lipca 2018 12:13

W jednym z Twoich ulubionych filmów, jest jeden z Twoich ulubionych cytatów: "Zawsze starałem się być zapobiegliwy. Kobiety i dzieci mogą być beztroskie, my nie. "
Ja bym się posunąłe dalej, Kobiety i dzieci mogą patrzeć na świat serduszkiem, a mężczyźni muszą to robić rozumem.
Nie wiem czego oczekiwałeś po tych notkach, że oto ostateczna z ostatecznych demaskacji nas poruszy wszystkich do łez? Tak nas życie nauczyło że dłubiemy paznokciem szukamy drugiego i trzeciego dniach i nic już nas nie rusza.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 31 lipca 2018 12:13
31 lipca 2018 12:24

No tak. Carelessnes is the eighth deadly sin © 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Tobiasz11 31 lipca 2018 10:27
31 lipca 2018 12:46

To jest już Was dwóch. Reszta się przypięła kłódkami do barierek.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @parasolnikov 31 lipca 2018 12:13
31 lipca 2018 13:09

A poruszenie do łez to jest rozum, czy serduszko?

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @krzysztof-osiejuk
31 lipca 2018 14:20

Jestem w stanie zrozumieć, że to nie jest sytuacja łatwa dla autora. Ale takie masz ryzyko zawodowe.

Napisałeś dwa teksty w próżnię, fakt. Tylko, że jeden taki, w którym i ja, stały czytelnik od wielu lat raczej się domyślam niż wiem, co chciałeś powiedzieć. Za to można z zrozumieć go na przynajmniej kilka opacznych sposobów.

I napisałeś też drugi tekst, z którego przekazem z kolei fundamentalnie się nie zgadzam. Inaczej mówiąc, uważam, że się mylisz, w obu tekstach de facto. Wolno mi. 

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
31 lipca 2018 16:35

Najpierw obiecujesz, że będziesz się w dalszym ciągu kompromitował, teraz z kolei deklarujesz, że trzeba mącić wodę. Dziwny jesteś.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @krzysztof-osiejuk 31 lipca 2018 16:35
31 lipca 2018 18:22

Cóż poradzę. Ale za to mam rację.

zaloguj się by móc komentować

beczka @krzysztof-osiejuk
31 lipca 2018 18:50

Tak sobie myślę, że to przez ten upał.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
31 lipca 2018 19:49

No nie wiem, u mnie raczej nie upał. Inne sprawy. Żeby napisać coś więcej o Bp Skworcu, niż zwrócenie uwagi na tę dziwną kokieterię w nawiązania do cyrkla, musiałbym pogrzebać w siecie. Ale niestety inne sprawy. Nadto trzeba tu ważyć słowa, wszak to hierarcha, nadto który swoją współpracę z SB ujawnił. W tym kontekście metafora cyrkla przywodzi wiele dziwnych skojarzeń na temat aspiracji tegoż. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier 31 lipca 2018 19:49
31 lipca 2018 19:57

A jakby użył metafory z sierpem, to byłby komunistą?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
31 lipca 2018 21:52

Ja wcalę nie twierdzę, że jest masonem. Napisałem tylko o aspiracjach, może raczej powienienem napisać o wektorze. Nie wiem jak to nazwać. Chodzi o to, że trzeba porównać, co się działo po ujawnieniu współpracy Bp Wielgusa z SB a co po ujawnienie przez Bp Skworca. Zwłaszcza w gazowni. Porównanie wychodzi "na korzyść" Bp Wielgusa. O Bp Skworcu było cichutko. Sprawia on wrażenie umiejętnego gracza. Nadto przez kilka lat był szefem Ks. Tischnera, po Bp Życińskim. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @beczka 31 lipca 2018 18:50
31 lipca 2018 23:45

Nie rozumiem. Jedyny problem, że koszula się klei, no ale przecież nie do mózgu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 31 lipca 2018 19:57
31 lipca 2018 23:50

Tak. A gdyby zanim jeszcze zdążył wspomnieć o Krzyżu przedstawił nam swoje refleksje na tymt symboliki swastyki, to Ty byś z pewnością uznał, że Skworc to miłujący Ojczyznę prawdziwy Polak. Uważaj może, bo sie poruszasz na granicy, a ja tez mam swoja cierpliwość gdy chodzi o zatwardziałe serca.

zaloguj się by móc komentować

olo @krzysztof-osiejuk
1 sierpnia 2018 07:25

dla mnie, to jeden z lepszych tekstow

wyszlo mi, ze nie umie nad soba zaplakac

zaloguj się by móc komentowaćolo @krzysztof-osiejuk
1 sierpnia 2018 19:01

mysle, ze na mnie juz czas

dziekuje i powodzenia

 

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować