-

krzysztof-osiejuk : To ja

Przejmujemy ZPR-y, czyli zmiana jeszcze lepsza

      W dyskusji pod moim wczorajszym tekstem o oczach Antoniego Macierewicza, na pierwszy plan wysunęły się dwa zarzuty. Jeden pod adresem Andrzeja Dudy i pani Agaty, że owa parka, zamiast pracować na rzecz Ojczyzny, dba wyłącznie o to, by się stroić i rozdawać uśmiechy, drugi, adresowany już tylko do mnie, że z takim zacięciem atakuję ministra Macierewicza, natomiast jakąś dziwną ochroną objąłem Prezydenta. Gdy chodzi o pretensję pierwszą, to głosu zabierać nie mam ochoty, bo uważam, że nasze oczekiwania w stosunku osób występujących publicznie, na poziomie tak zwanego wizerunku, to kwestia gustu. Mnie na przykład to, jak się prezentują prezydent Duda z Małżonką bardzo odpowiada, natomiast domyślam się, że dla wielu z nas wzorem najbardziej naturalnej elegancji są Witold Gadowski, czy Stanisław Janecki. A więc o tym już ani słowa.   

      Chciałbym natomiast zareagować na zarzut podniesiony przede wszystkim przez naszego kolegę Bendixa, jakobym ja na tym blogu prezydenta Dudę wyłącznie ozłacał i nawet seria tekstów na temat Kędryny, to robota nie moja, tylko Coryllusa. Otóż rzecz w tym, że ja od roku 2009 o Antonim Macierewiczu na tym blogu wspomniałem siedem razy i, pomijając wczorajszy tekst, bez jednego krytycznego słowa. Z drugiej strony, o Prezydencie wspomniałem chyba ze sto razy i jeśli ktoś ma ochotę, to niech sobie sprawdzi, czy zawsze w tonie wskazującym na to, że ja mam do niego jakąś niedobrą słabość. Dziś, w obliczu sporu miedzy Andrzejem Dudą, a Antonim Macierewiczem, trzymam stronę Prezydenta. Swoje powody przedstawiłem i nie będę ich tu powtarzał. Natomiast specjalnie dla Bendixa, który wprawdzie podobno czyta wszystko co ja publikuję, tyle że wciąż mu się plącze kto, co i jak, przypominam swój tekst zatytułowany „Przejmujemy ZPR-y, czyli zmiana jeszcze lepsza”, którego rocznicę na moim blogu toyah.pl będziemy obchodzić w najbliższy piątek.

   

 

      Oto niemal niepostrzeżenie najstarsze dziecko III RP, popularna bulwarówka „Super Express” ukończyła 25 lat i pewnie pies z kulawą nogą by na to wydarzenie nie zwrócił uwagi, gdyby nie to, że przy tej okazji w Teatrze Polskim doszło do wielkiej fety, którą swoją obecnością zdecydowali się zaszczycić prezydent Andrzej Duda z Małżonką. Ktoś powie, że z tym psem to nieprawda. Przede wszystkim, „Super Express” to bardzo poważne przedsięwzięcie, w dodatku, przez osobę swojego naczelnego, przedsięwzięcie niezwykle zasłużone dla Dobrej Zmiany, no a poza tym cóż tam taki prezydent choćby i z małżonką jest w stanie zmienić, kiedy tam bawią się tak zasłużone nie tylko dla III RP osoby, jak Maryla Rodowicz, Katarzyna Cichopek, Cezary Pazura z żoną, Monika Olejnik, detektyw Rutkowski, Beata Tadla, Jan Pietrzak, Andrzej Gołota, Leszek Miller, a nawet piosenkarka Doda? Czy naprawdę trzeba tam było ściągać prezydenta Dudę, żeby te urodziny rozbrzmiały szerokim echem po całym kraju, zwłaszcza że całość transmitowała państwowa telewizja?

A to przecież nie koniec atrakcji. Jak się dowiadujemy z najlepszego źródła, bo od samego jubilata: „wielką galę rozpoczęło oczywiście odśpiewanie ‘Sto lat’, a właściwie Happy Birthday w wykonaniu Dody wystylizowanej na Marliyn Monroe. Redaktor naczelny "Super Expressu" podziękował wszystkim Czytelnikom gazety - Jesteśmy dumni z naszych czytelników, którzy mają wielkie serca i za te serca chciałem podziękować. Dziękuję państwu za te 25 lat i ‎mamy nadzieję że przed nami kolejne 25.Jakby tego było mało, podczas uroczystości ogłoszono wyniki jubileuszowego plebiscytu. I tak oto sportowcem 25-lecia został Andrzej Gołota, filmem 25-lecia „Dzień świra”, aktorem 25-lecia Cezary Pazura, przedsiębiorcą 25-lecia Roman Kluska, osobowością 25-lecia Ilona Łepkowska, artystą 25-lecia Zenon (nie mylić z Wacławem) Martyniuk, natomiast nagroda specjalna 25-lecia przypadła piosenkarce Dodzie, która z tej okazji wraz ze swoją grupą muzyczną Virgin wykonała premierowo piosenkę „Kopiuj wklej”. Przepraszam bardzo, ale czy naprawdę do pełni sukcesu tego przedsięwzięcia potrzebny był tam jeszcze prezydent Duda z panią Agatą?

Otóż okazuje się, że tak. Oni tam też się pojawili. Dziś jest tak, że część z nas zastygła w krępującym milczeniu, część się zastanawia, czy w związku z obecnością pary prezydenckiej, strój jaki na sobie miała Doda był odpowiedni do sytuacji, a jeszcze inni się cieszą, że to świetnie, że Prezydent tam zawitał, bo należy wspierać polski biznes, a jak wiemy „Super Express”, to biznes jak najbardziej polski, bo utrzymywany przez jak najbardziej polskie Zjednoczone Przedsiębiorstwa Rozrywkowe i ich szefa, człowieka nazwiskiem Benbenek – Polaka, pełną, że się tak wyrażę, gębą. Właśnie tak. A zatem, to my. Co ciekawe, tamta strona milczy jak grób. Kiedy moglibyśmy się spodziewać fali okrutnego szyderstwa, oni akurat zatopili się w uprzejmej dyskrecji. Ciekawe, prawda?

W tym momencie, z tak zwanej ostrożności procesowej, będę musiał swoją dzisiejszą notkę zakończyć i tylko powiem, że głupio jest patrzeć, jak mój prezydent jest pięknie rozprowadzany przez swoje otoczenie. Bo nie oszukujmy się. To nie jest tak, że on już od paru tygodni chodził podniecony i wszystkim powtarzał, by mu nie zapomniano przypomnieć o urodzinach „Super Expressu”. To tak nie działa. Kiedy się jest prezydentem, chodzi się w różne miejsca, a więc tu, tam i jeszcze gdzie indziej, a niekiedy jest i tak, że dla podniesienia rangi wydarzenia, wraz z żoną. A gdzie, to akurat sam prezydent do tego już głowy nie ma.

A więc, jak mówię, to już jest koniec. A ja tylko chciałbym powiedzieć mojemu prezydentowi, że jeśli tak bardzo lubi brać udział w imprezach urodzinowych, to następnym razem niech wpadnie na urodziny mojego psa. Tak będzie dla niego i dla nas wszystkich zdecydowanie lepiej. A jak ktoś mi powie, że ja się tak nakręciłem ze względu na pupę piosenkarki Dody, to go stąd wyrzucę.

 

Zachęcam wszystkich do kupowania moich książek. Wszystkie są do nabycia w ksiegarni na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl.

 tagi: andrzej duda 

krzysztof-osiejuk
22 listopada 2017 10:43
36     1884    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:

Maryla-Sztajer @krzysztof-osiejuk
22 listopada 2017 11:13

Lubię Andrzeja i Agatę Dudów:) jako osoby. Również prezentowany przez nich styl.

Natomiast o lubieniu polityków już wczoraj pisałam. Mnie się wydaje, z akcentem na 'wydaje' , że rozumiem zachowanie prezydenta. Ale...zobaczymy co z tego wyniknie. Rozliczany będzie finalnie prezydent a nie p. Andrzej.

.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @parasolnikov 22 listopada 2017 10:57
22 listopada 2017 11:16

To już wiemy, czemu ona się tak kleiła  ostatnio do dobrej zmiany.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 22 listopada 2017 11:16
22 listopada 2017 11:47

Chciałbym natomiast zareagować na zarzut podniesiony przede wszystkim przez naszego kolegę Bendixa, jakobym ja na tym blogu prezydenta Dudę wyłącznie ozłacał i nawet seria tekstów na temat Kędryny, to robota nie moja, tylko Coryllusa.

No i tu zastosowałeś manipulacje:

"Krzysztof wielokrotnie tłumaczył zachowania prezydenta i tyle. Jakiejś generalnej krytyki nie zauważyłem.

Może kiedyś coś było o kędrynie (nie wiem czy nie u coryllusa)."

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 22 listopada 2017 11:47
22 listopada 2017 12:56

Rzecz w tym, że ja o Kędrynie u Dudy napisałem trzy razy. Pierwszy raz, jeszcze zanim jego pojawienie sie u Prezydenta chodziło jako plotka: "Jeśli w tym towarzystwie, jako specjalista od kontaktów Prezydenta z mediami, znajdzie się człowiek, którego obecność musi spowodować, że świat zacznie zadawać pytanie: 'Co to za jeden?', a jedyną odpowiedzią będzie pełna zażenowania informacja, że to podobno 'kolega Dudy ze szkoły' , to, przepraszam bardzo, ale ja już teraz ogłaszam, że świat, który znaliśmy, w tych dniach się skończył, a ja głupi nawet tego nie zauważyłem".

Drugi raz, jak o nim pisałem, to po tym, jak juz wiadomo było, że on tam jest i co gorsza się z tym nawet nie kryje, w dodatku pod tytułem "Kim pan jest, panie Kędryna?" z sugestią, że i Duda ma swojego Wachowskiego: "Ja mam sumienie całkowicie czyste. Przede wszystkim, z analizy, jaka przeprowadziłem odnośnie kierunku rozwoju Polski już kilka lat temu, wynika, że Prawo i Sprawiedliwość rządzić będzie długie lata i to jest już nie do odwrócenia. A zatem, ostatnią osobą, która może nam zaszkodzić, jestem ja. Ważniejsze jednak jest to, że, w moim rozumieniu, pierwszą z kolei osobą, która może zniszczyć to, co nam się z takim trudem udało wygrać, jest właśnie Marcin Kędryna i dlatego moim pierwszym zadaniem jest żądać od Prezydenta, by nam wytłumaczył, o co tu chodzi, a kiedy już to zrobi, przynajmniej kazał się Kędrynie ostrzyć, ogolić i umyć".

No i trzeci raz tu: "Jestem bowiem przekonany, że jeśli nie uda nam się tej sprawy już wkrótce załatwić, dojdzie do autentycznej katastrofy i każdy z nas wówczas będzie się mógł poczuć winnym".

O jakiej zatem manipulacji mówisz? Najpierw mi zarzucasz, że ja nigdy nie zgłaszałem żadnych pretensji do Dudy: "Jakiejś generalnej krytyki nie zauważyłem. Może kiedyś  coś było o Kędrynie, (nie wiem, czy nie u Coryllusa)", a teraz się nagle usprawiedliwiasz jakimś "może kiedyś coś". Przestań już. 

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk
22 listopada 2017 13:17

to już jest koniec: snów, iluzji, nadzieji,.. nie będzie nic

zaloguj się by móc komentować

ajs @krzysztof-osiejuk 22 listopada 2017 12:56
22 listopada 2017 14:18

Absolutnie, 100% racji co do tego, że MK powinien odwiedzić fryzjera i ogolić się:

https://wiadomosci.wp.pl/czlowiek-prezydenta-podszczypuje-macierewicza-poszlo-o-ordery-6190452411902081a

Tak się prezentuje urzędnik Kancelarii Prezydenta RP??? 

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @ajs 22 listopada 2017 14:18
22 listopada 2017 15:15

Ja sie obawiam, że między Kędryną a Dudą jest to samo emocjonalne napięcie, o jakim swego czasu mówiono, że panuje między Wachowskim, a Wałęsą. I ono sprawia, że Duda nie jest w stanie bez Kędryny żyć.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 22 listopada 2017 15:15
22 listopada 2017 15:31

NIech sobie Pan Prezydent robi co chce. Ale niech zachowuje przy tym przynajmniej klasę.

zaloguj się by móc komentować


bendix @bendix 22 listopada 2017 15:37
22 listopada 2017 15:40

Przy okazji długo się tego naszukałem bo czerwone ścierwo zniszczyło ponoć całą dokumentację dotyczącą odznaczonych Krzyżami Walecznych w WIH więc w wikipedii jest tylko jakiś szajs.

Ale w końcu znalazłem.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 22 listopada 2017 15:31
22 listopada 2017 15:40

Rozumiem, że ten brak klasy symbolizuje to, co nazwałeś rechotem podczas wywiadu dla Telewizji Trwam. 

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 22 listopada 2017 15:40
22 listopada 2017 15:47

Rechot był tylko uwieńczeniem całokształtu. Ale też był wyjątkowo wredny wraz ze stwierdzeniem że: "ha ha ha, przecież mieli na to dwa lata"

Uliczne teksty o sbckich metodach też mu chwały nie przynoszą.

Kiepski z niego polityk. Nieopierzony jeszcze najwyraźniej, za to z wybujałą fantazją.

Czekamy na następnych leżących i kopiących w barierki. A mogło już być po sprawie. Ja mam takie zdanie i przy nim pozostanę.

zaloguj się by móc komentować


benq @krzysztof-osiejuk
22 listopada 2017 15:52

Szkoda, że zapomniał Pan napisać, że powyższy tekst został napisany przez Pana w listopadzie 2016r.

W tymże okresie, do dobrego tonu należało pisanie o PAD , w taki sposób, jaki Pan zaprezentował.

Jest Pan jak widać dobry w wyczuwaniu skąd wiatr zawiewa i z jakiego klucza należy ćwierkać!

Nie jest Pan zresztą odosobniony w tym wyczuwaniu.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 22 listopada 2017 15:40
22 listopada 2017 16:01

"Rozumiem, że ten brak klasy symbolizuje to, co nazwałeś rechotem podczas wywiadu dla Telewizji Trwam."

Ale w sumie wiesz co? Zbierz się na odwagę i prosto napisz że Ci się ten rechot podobał a nie podszczypujesz. Wal prosto z mostu. Zrozumiem.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
22 listopada 2017 16:59

Ben Benek to czysto prasłowiańskie nazwisko.

Napisałem wtedy pod tym tekstem, który dla mnie jest bardzo ważnym, że szczególna atencja ze strony Doroty R. wobec PAD i wyraz szacunku oddany mu "plecami", to "nagroda" za jego udział w Intronizacji. Lepiej byłoby dla niego żeby na prawdę przyszedł na urodziny waszego psa. Dzisiaj dodam tylko, że bardzo dyskretny udział i wyciszony. Kard. Nyczowi na pewno się ta dyskrecja podobała. Nie wiem tylko, czy była ona dobrze przemyślana przez komisję biskupią, która odpowiadała za akt Intronizacji, i przez samego PAD. 

Pewnie gdyby PAD złożył swoją deklarację w ramach aktu Intronizacji, nie zostałby zaproszony na jubileusz Expressu, zaś Kurski, czy inni kolesie, musieliby rzucić na szkło jakieś krytyczne rozważania na temat udziału PAD w akcie Intronizacji, gdyby chcieli mieć udział w podziale udziałów w ZPR-ach.

Dzisiaj w końcu mogę dać plusa temu tekstowi.  

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @parasolnikov 22 listopada 2017 10:57
22 listopada 2017 17:02

Pan Patryk ma bardzo niebezpieczny zawód. Musi pracować w zbliżeniu z niebezpiecznymi przestępcami, prawdziwymi. Jakiś dodatek dla niego za niebezpieczne warunki pracy. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @parasolnikov 22 listopada 2017 10:57
22 listopada 2017 17:02

Pan Patryk ma bardzo niebezpieczny zawód. Musi pracować w zbliżeniu z niebezpiecznymi przestępcami, prawdziwymi. Jakiś dodatek dla niego za niebezpieczne warunki pracy. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @benq 22 listopada 2017 15:52
22 listopada 2017 17:27

"Przypominam swój tekst zatytułowany 'Przejmujemy ZPR-y, czyli zmiana jeszcze lepsza'. którego rocznicę na moim blogu toyah.pl będziemy obchodzić w najbliższy piątek".

To po pierwsze. Po drugie, do dobrego tonu należało pisanie o PAD w jaki sposób? Z jakiego klucza?

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @bendix 22 listopada 2017 15:47
22 listopada 2017 17:39

Co Pan się tak zaciął na tego Prezydenta?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @ajs 22 listopada 2017 14:18
22 listopada 2017 17:44

taka dygresja odnośnie gustów odzieżowych

(ze wspomniń Stanisałwa Strońskiego).

jakies 100 lat wstecz, czyli w czasach kiedy ludzie zakwalifikowani do  statusu "elity"  bardzo uważali, aby nie zaniżano standardów "przypisanych" reprezentantom owej elity, profesor UJ,  znakomity prawnik Edmund Karol Feliks Krzymuski herbu Radwan, znany z wyjatkowej dbałości o wygląd,  zwrócił się pewnego razu do Stanisława Grabskiego herbu Pomian, profesora ekonomiii na Uniwersytecie  Jana Kazimierza takimi słowy:

- Parue kolego, u nas trzeba nie odziać się lecz ubrać się.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 22 listopada 2017 16:01
22 listopada 2017 17:44

Czemu mam pisać, że mi się ten "rechot" podobał, skoro mi się nie podobał. Nawet kiedyś pisałem, że byłoby dobrze, gdyby Prezydentowi ktoś powiedział, żeby się w ten sposób nie śmiał, bo to powoduje podłe szyderstwa ze strony podłych ludzi. Tak jak podłe szyderstwa podłych ludzi prowokowały swego czasu pewne niedobre nawyki prezydenta Kaczyńskiego.

Inna sprawa, nie widzę żadnego powodu, by z tych dwóch, a może jednej sekundy robić temat dnia. Popracuj może trochę nad swoimi obsesjami, bo to się robi trochę zbyt kiepskie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 22 listopada 2017 16:59
22 listopada 2017 17:47

Niestety, ja nie mogę dać plusa Twojemu komentarzowi, bo go nie zrozumiałem.

zaloguj się by móc komentować


benq @krzysztof-osiejuk
22 listopada 2017 17:55

24 lipca 2017 pozostanie dla dużej części Polaków, datą porównywalną, z datą 04 czerwca 1992r.

Od tego czasu, wiatry zmieniły kierunki i chcąc żeglować, trzeba odpowiednio się ustawić.

Nie pierwszy to raz i ostatni/prosić tylko dobrego Boga/. Uważny czytelnik blogów, widzi co się dzieje i

pozostaje mu tylko zapłakać nad losem współbraci, a w szczególności czytających i komentujących blogi.

Zaczynam coraz bardziej wierzyć w tzw "dziurę ozonową", przez którą najprawdopodobniej wydziela się

jakaś substancja, która powoduje omamy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @benq 22 listopada 2017 17:55
22 listopada 2017 18:10

A co się stało 24 lipca, co sprawiło, że mój blog się zmienił?

zaloguj się by móc komentować

benq @krzysztof-osiejuk 22 listopada 2017 18:10
22 listopada 2017 19:00

Nie pisałem o zmianie blogu. Mój komentarz tyczył przedewszystkim zmiany poglądów.

Zobaczymy, co przyniosą najbliższe dni/gorące, mimo panującego chłodu/. Jak zmieni się narracja blogerów i

ich komentatorów.

 

zaloguj się by móc komentować


Starybelf @parasolnikov 22 listopada 2017 10:57
22 listopada 2017 19:20

Dobrze, że to nie ten śp. Haider

A swoją szosą, to co za dupek odbiara siłą pierścionek zaręczynowy (no cóż, bronię swojej ziomalki, ale to wszystko jakaś grubo szyta afera).

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @benq 22 listopada 2017 19:00
22 listopada 2017 19:37

Moje poglądy zna Pan z mojego bloga. Ale okay. To co się takiego stało 24 lipca, że ja zmieniłem poglądy? 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 22 listopada 2017 19:14
22 listopada 2017 19:58

A skąd on się tu nagle wziął? 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 22 listopada 2017 19:58
23 listopada 2017 11:42

Z komentarza Parasolnikova:

"Przepraszam, ale od teraz to się mówi "Dorota R."
http://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Dorota-R.-pseudonim-Doda-zatrzymana-przez-prokurature"

W artykule pod tym linkiem jest wspomniany udział Doroty R. w filmie Patryka Vegi. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 23 listopada 2017 11:42
23 listopada 2017 11:51

Az tak głęboko zapuszczać sie nie chciałem.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @Magazynier 23 listopada 2017 11:42
23 listopada 2017 15:37

Ale ten pitbull co go teraz kręcą to jest film Pasikowskiego chyba?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować