-

krzysztof-osiejuk : To ja

Przepraszam, czy tu dmuchają?

Tydzień nam upłynął pod znakiem prac dwóch sejmowych komisji i nie ma oczywiście sposobu, by to co się tam dzieje zupełnie zlekceważyć. Ja bym jednak chciał zwrócić uwagę na dość marginalny aspekt tego wszystkiego, a mianowicie na slad, jaki tam zostawiają tak zwani „nasi” Oto mój feleiton z najnowszego wydania „Warszawskiej Gazety”. Cokolwiek byśmy o niej mówili, to tam takie teksty przechodza bez problemu. Proszę to docenić.             

 

 

      Wiele wskazuje na to, że szczęśliwie zbliżamy się do ostatecznego rostrzygnięcia kwestii popularnie funkcjonującej pod nazwą „czyszczenie kamienic”, a przy okazji być może najbardziej ponurej jej manifestacji w postaci śmierci Jolanty Brzeskiej. Z okazji kolejnej odsłony spięcia między Urzędem Miasta Warszawy kierowanego przez Hannę Gronkiewicz-Waltz, a stroną którą Amerykanie tradycyjnie nazywają „Narodem”, telewizja TVP Info zorganizowała debatę, w której wprawdzie wystąpiła co prawda zaledwie jedna strona konfliktu, ale za to  reprezentująca wspomniany „Naród” i niezwykle silna, grupa w składzie (w kolejności alfabetycznej): Piotr Guział, Piotr Ikonowicz, Grzegorz Jankowski, oraz Dorota Kania. Całość poprowadził naturalnie nie kto inny, jak sam Master of Ceremonies, Michał Rachoń.

      W pewnym momencie, gdy poziom oburzenia krzywdą, jaka spotkała wyrzuconych na bruk lokatorów, osiągnął swoje apogeum, głos zabrał Piotr Ikonowicz i oświadczył co następuje:

      „Rzecz w tym, że co czwarty radny jest milionerem, bo to nie o to chodzi, że oni ukradli, bo być może oni uczciwie zdobyli ten majątek. Jednak jeśli ktoś jest milionerem, a większość Warszawiaków nimi nie jest, to jest mniej reprezentatywny i jakby się słabiej wczuwa w sytuację i ma mniej empatii”.

      I to jest coś, co oczywiście, biorąc pod uwagę to, kim jest dziś Piotr Ikonowicz i jakie znaczenie to co on mówi ma dla naszej intelektualnej kondycji, można by było spokojnie zlekceważyć. Rzecz jednak w tym, że owe słowa, wygłoszone w tym a nie innym składzie, w obliczu, jak by nie było śmierci niezapomnianej Jolanty Brzeskiej, mają swoje znaczenie. I to choćbyśmy nie wiem z jakim zaangażowaniem próbowali demonstrowwać nasz brak zainteresowania. Mamy bowiem oto publiczną telewizję z jej misją, propagandowo – jakże by zresztą inaczej – relacjonującą problem nie byle jaki, a do tej roboty wynajmuje czterech cwaniaków, których można posądzić o wszystko, tylko nie o to, że oni swoim życiem i publiczną aktywnością są w stanie świadczyć za ludźmi skrzywdzonymi i pozbawionymi jakiegokolwiek wsparcia.  

      Wszystko dziś wskazuje na to, że Prawo i Sprawiedliwość będzie rządzić przez wiele kolejnych lat i nie widać na horyzoncie takiej siły, która mogłaby ten stan rzeczy odmienić. Jakie są tego przyczyny, to kwestia zupełnie inna i nie nam się dziś nad nią pochylać. Fakt jest faktem. To natomiast co dziś wyprawia publiczna telewizja, przy pomocy radnego Guziała, redaktorów Jankowskiego i Kani, oraz…no nie wiem, jak go określić… brata swojej siostry, Piotra Ikonowicza, w sytuacji, gdzie naprawdę nikomu w żaden sposób nie jest do śmiechu, bo nie i koniec, woła o pomstę do nieba.

      W pewnym momencie tego samego programu red. Rachoń zacytował słynny fragment z prezydenta Lincolna, gdzie ten ogłosił, że nie da się oszukiwać wszystkich zawsze, twierdząc, że autorem owej jakże inteligentnej myśli jest Bob Marley. Głupio to mówić, ale wygląda na to, że świętujemy legalizację medycznej marihuany.

 

Zapraszam wszystkich do księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie kupujemy moje książki, oraz na blogi pod adresem www.szkolanawigatorow.pl, gdzie czytamy nasze teksty.

     tagi: reprywatyzacja  tvp info  warszawa 

krzysztof-osiejuk
1 lipca 2017 10:03
23     1114    0 zaloguj sie by polubić
komentarze:
beczka @krzysztof-osiejuk
1 lipca 2017 10:42

Żeby tylko, gdy już PiS wygra, oni potrafili chodzić na dwóch nogach po tym świętowaniu.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk
1 lipca 2017 12:07

Ciekawe za kogo Rachoń uważa Boba Marleya. Trzeba by go zapytać przy najbliższej okazji...już się cieszę na tę odpowiedź.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
1 lipca 2017 13:14

 Gamoń M. Rachoń to arogancki  ignorant.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @stanislaw-orda 1 lipca 2017 13:14
1 lipca 2017 14:14

"Odważna" teza. Może jednak jakieś "dowody w sprawie" gamonia i ignoranta?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
1 lipca 2017 14:55

Pan Rachoń czytuje internet po prostu i Borysa Kossakowskiego z trójmiasta.pl: http://kultura.trojmiasto.pl/Droga-do-wolnosci-wiodla-nie-tylko-przez-stocznie-n46016.html)

Tam znalazł ten cytat niby z Marleya. Faktycznie Marley włożył to zdanie do Give up Stan up, ale źródło to Lincoln, który zresztą jako doświadczony polityk musiał coś wiedzieć na temat oszukiwania ludzi przez jakiś czas i cały czas. No może wziął to wprost z Marleya. Nieźle, słucha rastamn vibrations w trasie i zna angielski.

Zaś artykuł Kossakowskiego to entuzjastyczna recenzja książki Skiby, Konio Konnaka i Janiszewskiego "Artyści, wariaci, anarchiści": "w której zawarto dokumentację działalności happeningowej, muzycznej i politycznej w Trójmieście w latach 80. Najbardziej w oczy rzuca się jednak przepaść, jaka dzieli obecną sytuację polityczno-ekonomiczną od tamtych czasów. Warto było walczyć. Potężny tom zawiera ponad 400 stron tekstu i fotografii dokumentujących działalność gdańskiej alternatywy lat 80."

I tu uwaga kolejna wiekopomna sentencja: "Droga do wolności wiodła nie tylko przez stocznię i Solidarność. Niektórzy artyści i działacze grup anarchistycznych działali niezależnie od opozycji antykomunistycznej. Mieli własną wizję wolności i swoje sposoby, aby o nią walczyć." To jednak nasuwa podejrzenie że pan redaktor republikański musiał o tę recenzję się omsknąć. Nadto uderza to odkrycie że wariaci i artyści "niezależnie od opozycji". Ale w takim razie zależnie od kogo? No bo co dawali im wyprawki w izbie wytrzeźwień? Że zapytam wrednie. Aha, winowat, od wujka z Telawiwu, jasne.

Jeśli moje wredne podejrzenia mają jakąś podstawę, to mamy tu w RepubliceTV czysty profesjonalizm potyliczny. Dziennikarz prawicowy po prostu już tak ma, anarchistów i wariatów bierze na pniu z całym dobrodziejstwem zaplecza. 

Słowem:

- Co tam słychać w potylice, panie Rachoń? To znaczy pardąs, w polityce.

- Wariaci i anarchiści trzymają się mocno.

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @Magazynier 1 lipca 2017 14:55
1 lipca 2017 17:28

To po co się takim "zerem" zajmować ?

Nie szkoda klawaitury, gdy Polska gore!?

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @marek-natusiewicz 1 lipca 2017 17:28
1 lipca 2017 17:31

Nie, nie szkoda. Informacja. Przy okazji trafiliłem na ciekawe objawy pomarańczowej alternatywy z Trójmiasta, mam na myśli tę publikację o wariatach i anarchistach. 

zaloguj się by móc komentować

marek-natusiewicz @krzysztof-osiejuk
1 lipca 2017 17:39

No właśnie! Informacja... Ale nadmiar o takiej jakości szkodzi. A tu Polska w potrzebie !

Wydawałoby sie, że "szkoła nawigatorów" zobowiązuje...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @gabriel-maciejewski 1 lipca 2017 12:07
1 lipca 2017 17:55

Może za aktora, który podkładał głos w rysunkowej wersji filmu o psie Marleyu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 1 lipca 2017 13:14
1 lipca 2017 17:57

To co my mamy do powiedzenia, nie ma znaczenia. Jedziemy i koniec, kropka.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @marek-natusiewicz 1 lipca 2017 14:14
1 lipca 2017 18:00

Człowiek który sądzi, że autorem słynnego cytatu o tym, że nie da się oszukiwać wszystkich zawsze jest Bob Marley jest ignorantem. Co do "gamonia" nie zgadzam się. Rachoń to kuty na cztery nogi cwaniak.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @marek-natusiewicz 1 lipca 2017 14:14
1 lipca 2017 18:33

A co z arogancją? Nie wnosisz uwag?

Dowody są dostarczane codziennie.

Wystarczy włączyć TVP Info.

zaloguj się by móc komentować

betacool @Magazynier 1 lipca 2017 14:55
1 lipca 2017 18:56

Ja Ci opowiem jak do wolności wiodła droga przez "Totart".

Aula UG. Goście puścili na scenie film porno, po czym relacjonowali zerkając na ekran pielgrzymkę do papieża i "audiencję".

Wiem bo widziałem na własne oczy.

Wyszedłem na scenę. Wiem mikrofon i powiedziałem, że jak ludzie chcą koniecznie mieć jakieś ekstremalne przeżycie tego wieczora, to niech wyjdą pooglądać gwiazdy.

Niewielu wyszło.

Ciekawe, czy o tym przedstawieniu też jest napisane w książce.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @krzysztof-osiejuk 1 lipca 2017 18:00
1 lipca 2017 19:38

Piekło jest pełne takich cwaniaków, a także korytarze ministerstw...to jest postawa tak nudna i przwidywalna, że nawet nie chce mi się o tym pisać. Jakaś nowa pani obok żony i niespodziewane dziecko załatwiają całą sprawę i jest, jak się mawiało dawnymi laty, po gościu. 

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @betacool 1 lipca 2017 18:56
1 lipca 2017 19:43

Ja jestem specjalistą od ekstremalnych przeżyć. Właśnie wróciłem z wiejskiego festynu. Myślę, że mógłbym otworzyć takie biuro - ekstremalne przeżycia tanio. 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 1 lipca 2017 18:00
1 lipca 2017 19:46

To racja, że kuty i że hipokryta, ale kabotyn nie rymowało się z Rachoń,a  za to  gamoń jak najbardziej.

zaloguj się by móc komentować

beczka @gabriel-maciejewski 1 lipca 2017 19:43
1 lipca 2017 19:54

Tylko trzeba by było to odpowiednio zareklamować. Np. Ajerkoniakowo-kirgiska ekologiczna maszynownia ekstremalnych przeżyć, tanio.

zaloguj się by móc komentować

betacool @gabriel-maciejewski 1 lipca 2017 19:43
1 lipca 2017 20:01

Jeśli to początek jutrzejszej notki, to czekam z niecierpliwością.

zaloguj się by móc komentować

gabriel-maciejewski @betacool 1 lipca 2017 20:01
1 lipca 2017 20:26

Nie, jutro będzie notka o trampolinie

zaloguj się by móc komentowaćMagazynier @betacool 1 lipca 2017 18:56
2 lipca 2017 22:46

Nie wiem. Trzeba by znaleźć to w jakiejś bibliotece. Może na przykład w bibliotece Akademii Sztuk Pękniętych, pardąs, Pięknych. W sumie jaja jak berety renesansowych humanistów. Ale notkę musisz o tym napisać. Nie ma zmiłuj. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @gabriel-maciejewski 1 lipca 2017 20:26
2 lipca 2017 22:47

A co? Trampolina to nie ekstremalne? Graniczne jak w pysk.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować