-

krzysztof-osiejuk : To ja

Stairway to Hell

      Obiecałem tu wczoraj, że wrócę do tematów, które pojawiły się w mojej książce o wyprawach na dziewiąty krąg, jednak w międzyczasie dostałem telefon od Michała, który zapewnił mnie, że dziś na portalu prawygornyrog.pl ukaże się moja wypowiedź dokładnie na ten sam temat, muszę nieco zmienić plany i przede wszystkich odesłać Czytelników do tej wypowiedzi, pięknie sfilmowanej i  przygotowanej do publikacji, przez Michała właśnie. Co zatem mam tu do powiedenia w ramach codziennej orki? Przede wszystkim muszę uzupełnic film, który pojawi się niżej pewną erratą. Otóż wbrew temu, co tam powiedziałem, książka „39 wypraw na dziewiąty krąg” zawiera w istocie, nie 38, lecz 39 portretów, natomiast tekst 40 stanowi najbardziej niezwykły suplement. Czemu we wspomnianym nagraniu przedstawiłem sprawy inaczej – trudno jednoznacznie stwierdzić. Osobiście podejrzewam, że winny jest PESEL i związane z nim zagadki.

      Ale jest jeszcze coś. Jak opowiadam na filmie, pierwszy rozdział tej, nieskromnie powiem, niezwykłej zupełnie książki, to historia Michele Ferrero i jego słodkości. Potem droga powoli zmierza w kierunku owego dziewiątego kręgu, ale jeszcze zanim poczujemy ten upiorny chłód, mamy człowieka nazwiskiem  Samuel Truett Cathy. Oto fragment drugiego rozdzału „wypraw”, które wcale nie są przewodnikiem turystycznym.  Zaledwie fragment. Kto ciekawy tego co dalej, niech podejmie męską (ewentualnie babską) decyzję i kupi sobie tę książkę. To będzie krok zdecydowanie w dobrym kierunku.

 

       Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że gdyby nie styczeń roku 2011, Europa, a z nią i my tu w Polsce, nie dowiedzielibyśmy się o istnieniu czegoś takiego, jak Chick-fil-A, by już nie wspomnieć o człowieku nazwiskiem Samuel Truett Cathy, którego owo Chic-fil-A uczyniło multimiliarderem i jednym z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych. Co więc takiego wydarzyło się owej zimy? Otóż któregoś dnia amerykańskie media, a za nimi natychmiast media światowe podały informację, że wielka amerykańska sieć fastfoodowa o nazwie  Chick-fil-A postanowiła objąć swoim sponsoringiem konferencję na temat małżeństwa, organizowaną przez Pennsylvania Family Institute (PFI), stowarzyszenie znane z aktywności skierowanej przeciwko legalizacji związków homoseksualnych. Chic-fil-A wyjaśniła w oświadczeniu, że „jeden z naszych niezależnych operatorów w Pensylvanii został poproszony o dostarczenie kanapek na dwa seminaria video zatytułowane ‘Art of Marraiage’”. Jednocześnie, założona przez wspomnianego Truetta i jego żonę organizacja dobroczynna pod nazwą WinShape Foundation, również wydała oświadczenie, że w organizowanych przez nią małżeńskich spotkaniach nie mogą brać udziału pary homoseksualne.

       Dalej już, jak można się było spodziewać, ruszyła lawina i nagle się okazało, że w latach poprzednich, za pomocą WinShape, Chick-fil-A przekazało na rzecz różnych ugrupowań występujących przeciwko promocji homoseksualizmu, dotacje w wysokości ponad 5 milionów dolarów, z czego ponad 3 miliony głównie na organizacje w ten czy inny sposób odwołujących się do moralności chrześcijańskiej. W roku 2010, takie ugrupowania, jak Marriage & Family Foundation, Exodus International, czy Family Research Council (FRC) otrzymały od WinShape pomoc w wysokości 1,9 mln dolarów. Jak się też okazało, WinShape również wspierało takie organizacje, jak Fellowship of Christian Athletes, czy Exodus International, z których ta druga znana była z akcji na rzecz organizowania terapii dla osób homoseksualnych, pragnących się uwolnić od tego nieszczęścia.  

       W odpowiedzi na pojawiające się doniesienia dotyczące nieprawomyślnych działań właścicieli Chic-fil-A, organizacje studenckie działające na kilku uniwersytetach zorganizowały akcję mającą na celu wyrzucenie z kampusów restauracji Chic-fil-A.  W czerwcu i lipcu roku 2012, syn właściciela, Dan T. Cathy, jako przedstawiciel firmy, wygłosił kilka publicznych oświadczeń, w których komentując działalność tak zwanych ugrupowań LGBT,  wsparł tradycyjny model rodziny i stwierdził, że „każdy kto jest na tyle zuchwały, by redefiniować pojęcie małżeństwa, zsyła boży gniew na cały kraj”.

       Kilku ważnych polityków wyraziło oburzenie. Burmistrz Bostonu, Thomas Menino oraz radny Chicago, Proco „Joe” Moreno, oświadczyli, że oni już zadbają o to, by w okolicy, którą oni zarządzają, Chic-fil-A otrzymał zakaz otwierania kolejnych restauracji. Oczywiście, głos również zabrał niesławny American Civil Liberties Union, a znana również w Polsce ze słynnego „Muppet Show” firma producencka Jim Henson Company, związana z Chic-fil-A przez dostarczanie do restauracji zestawów zabawkowych dla dzieci, ogłosiła, że zrywa z Cathym współpracę, a uzyskane dotychczas z niej pieniądze przekaże na rozwój organizacji o nazwie Gay & Lesbian Alliance Against Defamation.  

          W reakcji na wspomniane ataki, były gubernator stanu Arkansas, Mike Huckabee, mając na celu przeciwstawienie się bojkotowi restauracji, zainicjował społeczny ruch pod nazwą Chick-fil-A Appreciation Day. Ponad 600 tysięcy osób zadeklarowało na Facebooku chęć udziału w wydarzeniu, 1 sierpnia restauracje Chick-fil-A na terenie całego kraju przeżyły prawdziwy zalew klientów, a właściciele marki odnotowali serię historycznych rekordów sprzedaży. Pewna wynajęta do oceny wyników demonstracji firma konsultingowa ogłosiła, że tamtej środy przeciętna restauracja Chick-fil-A sprzedała o 29,9 procent więcej kanapek, oraz przyjęła średnio o 367 klientów więcej, niż kiedykolwiek wcześniej.

        W odpowiedzi na sukces Chick-fil-A, wszystkie możliwe organizacje LGBT zorganizowały tak zwany “Kiss Day”, polegający, jak się możemy domyślać, na tym że pary homoseksualistów, lesbijek, czy transwestytów, miały się stawić w restauracjach Chic-fil-A w całym kraju i się całować, jednak wobec kompletnej klapy przedsięwzięcia, we wrześniu 2012 roku propaganda antyrodzinna posunięła się do czegoś dotychczas niepraktykowanego, a mianowicie ogłoszono – wbrew faktom i zdrowemu rozsądkowi – że Chic-fil-A pod naciskiem społeczeństwa zadeklarowało zerwanie z działalnością na rzecz rodziny i od dziś będzie się zajmowało wyłącznie sprzedawaniem kanapek z kurczakiem, a gdy chodzi o osoby o orientacji homoseksualnej, obejmie je opieką i serdeczną tolerancją. W odpowiedzi na ową czarną propagandę, Chic-fil-A ogłosiło, że zarówno sama firma, jak również zarządzana przez nią organizacja dobroczynna WinShape Foundation, ani myślą o tym, by jedynie po to, by władze Chicago zechciały wydać swoją łaskawą zgodę na to, by Chic-fil-A mogło otworzyć w mieście kolejną restaurację, zrezygnować z dalszego finansowego wspierania „grup propagujących powszechną świadomość tego, jak pojęcie małżeństwa jest definiowane przez Biblię”. Ostatecznie więc temat, jak wiele innych tego typu tematów wcześniej i później, przeminął z wiatrem.

      Wydaje się jednak, że my akurat, skoro już w pewnym momencie naszej historii o nim usłyszeliśmy, nie powinniśmy zapomnieć o człowieku nazwiskiem Samuel Truett Cathy. Urodził się 14 marca 1921 roku w Eatonton w stanie Georgia…

 

      Jak mówię, reszta jest w książce, a na koniec obiecane nagranie z zakończonych właśnie Targów Książki Katolickiej. No i oczywiście link do księgarni, gdzie wspomniana książka jest stale do nabycia: https://basnjakniedzwiedz.pl/produkt/39-wypraw-na-dziewiaty-krag/ Bardzo zachęcam.

 

 

 

 tagi: michel ferrero  samuel truett cathy 

krzysztof-osiejuk
17 kwietnia 2018 11:03
23     3733    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:

krzysztof-osiejuk @Aquilamagna 17 kwietnia 2018 11:15
17 kwietnia 2018 11:18

Nie wiem czemu on mi się nie wkleić.  Zaraz spróbuję jeszcze raz.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk 17 kwietnia 2018 11:18
17 kwietnia 2018 11:33

Zrobione. Przepraszam za zamieszanie.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk
17 kwietnia 2018 21:33

Myślę że takie zamieszania organizuje się i podsyca tylko w celach reklamowych. Gdyby na prawdę walczono o tradycyjną rodzinę, skoncentrowano by się na inteligentnej promocji tradycyjnych wartości a nie na szczuciu homosiów.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 17 kwietnia 2018 21:33
17 kwietnia 2018 23:29

Teraz już wiem na pewno, że Twoja sytuacja rodzinna doprowadziła Cię do szaleństwa. Współczuję.  

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 17 kwietnia 2018 23:29
18 kwietnia 2018 06:24

Krzysztofie wybacz ale to się kupy nie trzyma. W jednym wątku piszesz mi, że nie masz pojęcia o mojej sytuacji rodzinnej, a chciałbyś bardzo je mieć, a tu z kolei zabawiasz się w psychiatrę i wydajesz takie sądy jakbym spędził u Ciebie na kozetce co najmniej ze 2 lata.

Może lepiej skup się nad meritum  tego co napisałem w swoim komentarzu, bo wygląda że postanowiłeś strolować własną notkę...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 18 kwietnia 2018 06:24
18 kwietnia 2018 11:32

Ja jednym słowem nie napisałem ze nie mam pojęcia o Twojej sytuacji rodzinnej, bo jakieś pojęcie mam, pojęcie graniczace z pewnością. Ja jedynie zwracam uwagę na fakt, że Ty jak zarazy unikasz tego tematu.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 18 kwietnia 2018 11:32
18 kwietnia 2018 13:07

Jak zarazy to ja unikam zaczepek ludzi którzy bez względu na temat notki, szukają intymnych sensacji w domu, ale nie swoim tylko cudzym. Jednocześnie uważając, że mają święte prawo do ochrony swojej nie tylko intymności ale nawet prywatności.

Myślę że żeby mi dokopać chęć przemożna bierze u Ciebie Krzysztofie górę coraz częściej. I coraz większą cenę jesteś gotów za to zapłacić. Tylko się zastanawiam dokąd te schody prowadzą?

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 18 kwietnia 2018 13:07
18 kwietnia 2018 13:28

Ty chyba a żartujesz. Od kilku już lat zwracasz ludziom głowę swoimi prywatnymi sprawami i nagle się oburzasz że ktoś podjął temat? Na co Ty liczyłeś? 

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 18 kwietnia 2018 13:28
18 kwietnia 2018 14:15

Widzisz Krzysztofie to jest tak. Trzy lata temu siedziałem po uszy w bagnie wyprodukowanym przez dość dobrze zorganizowaną machinę handlujaca żywym towarem. Nie było w tym żadnej mojej winy. I nie była to żadna moja prywatna sprawa! Ta amoralna rzeczywistość powstała za przyzwoleniem nas wszystkich, również twoim. Obok mnie siedziało wówczas wielu którzy zadawali sobie pytanie: "Dlaczego właśnie ja?". Durne pytania... Pukałem wtedy do wielu osób i osobistości z prośbą o pomoc. Zawsze słyszałem wykręty albo jakieś z du** zarzuty w których chodziło tylko o to żebym się odczepił. Ludzie obok mnie tonęli z całymi rodzinami a ja długo się nie zastanawiając chwyciłem się za włosy i z trudem nieludzkim ale jednak, wyciagnąłem się i postawiłem na twardym gruncie. Nie jestem Munchausenem więc musiała mi w tym wyczynie pomóc siła nadprzyrodzona, ale to teraz nie jest istotne. Istotne jest że teraz wszyscy mają problem ze mną bo nie jestem tam gdzie się wszyscy spodziewali. A problem największy mają Ci którzy mi odmówili wtedy pomocy. Sama moja obecność draźni ich i doprowadza do szału. Dziś nie potrzebuję już niczyjej pomocy, ale mogę pomóc innym. Mogę podzielić się swoim doświadczeniem i to robię. A ty mi tu zadajesz nieistotne (oględnie mówiąc) z tego puntu widzenia pytania. Robię to dla tych którzy kiedyś wpadną w to samo bagno w którym ja omal nie utonełąłem wraz z rodziną. Bagno przecież wciąż realnie istniej a nawet rośnie. Oczywiscie najlepiej byłoby po prostu osuszyć to bagno. Wcale nie byłoby to dziś takie trudne gdybyśmy się za to wzieli na poważnie. Jest sprzyjająca ku temu koniunktura. Niestety ta koniuntura wkrótce się skończy a co będzie potem to zapytaj swojej wyobraźni bo mojej nie uwierzysz.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 18 kwietnia 2018 14:15
18 kwietnia 2018 14:53

Daj spokój, stary. Ty mi to o tym pisałeś już wiele razy. I, nie gniewaj się, ale informacja, że masz kłopot i ten kłopot jest nie z Twojej winy, nie mówi mi nic. Więc albo powiedz, coś narozrabiał, albo przestań wreszcie zawracać ludziom głowę.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 18 kwietnia 2018 14:53
18 kwietnia 2018 15:33

Napisałem wszystko co mogłem w swoich felietonach, nie będe się powtarzał specjalnie dla Ciebie, wiesz gdzie ich szukać. Kłopotów już nie mam żadnych istotnych z którymi nie mógłbym sam sobie poradzić. Wiesz.. w moim mieście mieszkało kiedyś młode małżeństwo z 5 dzieci. Nie było im łatwo żyć w takiej dziurze, stracili pracę. jednego razu się Ci młodzi pokłócili i policja zabrała ich na parę godzin na komisariat żeby spisać zeznania. Kiedy wrócili dzieci już nie było w domu. Nikt nie chciał im powiedzieć przez długi czas gdzie są dzieci. Ale jak się dowiedzieli po których placówkach zostały rozrzucone to się błąkali od jednej do drugiej żebrząc o widzenie. Po paru miesiącach dowiedzieli się że dzieci im zostana zwrócone jak powiększą mieszkanie. Dostali jakąś ruderę od ZGM i ją wyremontowali, ale dzieci nie dostali. Po roku prokurator dopatrzył się że jedno dziecko ma ślady seksualnego molestowania i wtrącił ojca do więzienia. Po roku od zkaza kontaktów!!! . Matka została oskarzona o znieważenie funkcjonariusza i uciszona. Po następnym roku okazało się że facet jest niewinny, winnego nie złapano.  Z tego co wiem wszystkich dzieci nie odzyskali do dzisiaj. Boję się dowiadywać o to co się dziś dzieje z tymi ludźmi. Zgadnij dlaczego. Podobnie nie wiem co się stało z synem mojego sąsiada, który umarł w dziwnych okolicznościach po tym jak mu odebrali to dziecko. Może weź się nimi zainteresuj, dowiedz się co się z nimi dzieje i napisz co oni "narozrabiali". Moim zdaniem nic nie narozrabiali co by upoważniało kogokolwiek do odbierania ich dzieciom rodziców.

 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 18 kwietnia 2018 15:33
18 kwietnia 2018 16:55

O to bym zajrzał do Twoich starych notek też juz apelowałeś. Tam nie ma nic poza tym, co zawsze piszesz. A tu, też nudy. Historia jakiejś rodziny. Oczywiście nie Twojej.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 18 kwietnia 2018 16:55
18 kwietnia 2018 17:30

Skąd wiesz że nie ma nic, skoro nie czytałeś? Jakbym napisał coś takiego o Twoich książkach których też nie czytałem to byś się obraził :) a może nawet zakneblował mnie banem.

Myślę że jak się sprężysz to z nudy potrafisz zrobić coś ciekawego, więc wierzę że jak weźmiesz temat tej skrzywdzonej polskiej rodziny z 5 dzieci to zrobisz z tego hicior.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 18 kwietnia 2018 17:30
18 kwietnia 2018 17:49

Rzecz w tym, że czytałem. Szukając konkretów. Zero.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 18 kwietnia 2018 17:49
18 kwietnia 2018 18:11

Znałem takiego jednego co się raz wybrał ze mną na grzyby. Też wrócił z pustym koszem i jeszcze się mądrzył że ja samych trójaków nazbierałem. Do dziś podejrzewa mnie, że cichcem te grzyby zutylizowałem zamiast zjeść.

W następnym odcinku może zamieszczę coś konkretnego, ekstra pikantnego specjalnie dla Ciebie ;)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 18 kwietnia 2018 18:11
19 kwietnia 2018 17:25

Nie musi być nic pikantnego. Wystarczy, że powiesz, za co oni się tak na Ciebie zasadzili. Czy za to, że biłeś swoje dzieci, czy je seksualnie molestowałeś, czy za karę trzymałeś je bez chleba i wody w komórce. Czy może dla dzieci byłeś dobry, za to regularnie lałeś swoją żonę i ona od Ciebie uciekła z dziecmi.  Ja oczywiście, wiem, że z Ciebie porządny gość i Ty nie zrobiłeś nic złego, a wręcz przeciwnie. No ale skoro chcesz nas zainteresować swoim losem, to nie możesz się ograniczać tylko do zapewnienia, że jesteś niewinny.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 19 kwietnia 2018 17:25
19 kwietnia 2018 17:39

Podłe jest to co napisałeś. Kłamałeś kiedy napisałeś że czytałeś moje teksty. Jakbyś przeczytał choć jeden nie pisałbyś takich bzdur. Myślę, że zrobiłeś to tylko po to żebym Cię w końcu zabanował tym słynnym "kneblem" o którego usunięcie monitowałem kilkakrotnie parasola narażając się na jego niezrozumienie. Mam lepszy pomysł niż tłumaczenie się w komentrzach twojej notki. Po prostu przyjedź do mnie w gości. Nakarmię cię i napoję godnie, oraz przedstawie Cię mojej żonie i moim dzieciom. Sam ich wtedy o to zapytasz. Oczywiście liczę się z tym że zrobisz to z wrodzonym sobie wdziękiem :)

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
19 kwietnia 2018 18:21

No wreszcie wspomniałeś o żonie i dzieciach. Nie rozumiem czemu trzeba było Cię o to tak długo prosić. Pamiętasz, jak pierwszy raz się ze mna skontaktowałeś, wysyłając mi kopię listu do lokalnych władz, w którym się skarżyłeś na to, że opieka społeczna próbuje odebrać Ci dzieci. Kiedy Ci napisałem, że nie jestem w stanie się do tego odnieść, bo nie wiem, o co ci ludzie mają do Ciebie żal, już mi na to nie odpisałeś. Swoją drogą jestem zaskoczony. Ja sądziłem, że Ty należysz do tych setek tysięcy ojców zmuszanych do płacenia alimentów na dzieci, do których Ci nawet nie wolno się zbliżać, a tu się okazuje, że Wy jesteście spokojną, spokojnie żyjącą wzorową rodziną. Czyżby zatem Tobie już tylko chodziło o zemstę? Uważaj, żebyś sobie przy tym nie zrobił krzywdy.

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 19 kwietnia 2018 18:21
19 kwietnia 2018 20:41

" Czyżby zatem Tobie już tylko chodziło o zemstę? Uważaj, żebyś sobie przy tym nie zrobił krzywdy. "

 Jest takie stare celtyckie przysłowie: Howory do hory a hora horoj

http://niepoprawni.pl/blog/godny-ojciec/niewolnicy-systemu-na-wakacjach

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 19 kwietnia 2018 20:41
19 kwietnia 2018 21:38

Masz piękną żonę... przepraszam, partnerkę, śliczne córeczki, żyjesz w szczęśliwym związku. Wprawdzie nie wiem, dlaczego ten materiał opublikowałeś w samym środku zimy, jednak wciąż nie rozumiem oczywistej obsesji, jaka Cię dusi.  Wiesz o co mi chodzi? Pojawiłeś się - wcale nie zaproszony - pod dwoma moimi tekstami, do tej chwili w sposób oczywisty je trolując. Co się z Tobą dzieje?

zaloguj się by móc komentować

Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk 19 kwietnia 2018 21:38
19 kwietnia 2018 22:50

Mam wrażenie że dostałeś zlecenie na mnie :)

Wszedłem tu, przeczytałem twoja notkę i zrobiłem merytoryczny komentarz.

A ty mi go strolowałeś tak: " Teraz już wiem na pewno, że Twoja sytuacja rodzinna doprowadziła Cię do szaleństwa. Współczuję."

Dalej to już tylko broniłem swojego dobrego imienia, w taki sposób by nie iść na łatwiznę i nie nie robic tego kosztem twojego. Co było bardzo trudne bo robiłeś co mogłeś żeby mi w tym przeszkodzić. Ale chyba mi się to udało

.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 19 kwietnia 2018 22:50
19 kwietnia 2018 23:11

Ja Twój "merytoryczny" komentarz strolowalem w ramach swojej walki o prawa homosiów. Wiesz co? Wystarczy. Idź w cholerę. 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować