-

krzysztof-osiejuk : To ja

Strach zżera duszę

Skoro mamy weekend, wypadałoby mi pewnie przedstawić tu mój felieton z piątkowego wydania „Warszawskiej Gazety”. Ponieważ cykl wydawniczy tygodnika jest jaki jest, a tematy starzeją się jeszcze szybciej niż my sami, to przepraszam za te starocie i proszę o zrozumienie. 

 

      Do wyborów samorządowych zostało parę dobrych miesięcy, a tymczasem kampania – co z tego, że niemal wyłącznie w wymiarze ściśle medialnym – rozwija się pełną parą. Jeśli rzucimy okiem na to, co się dzieje w tak zwanej, panie dzieju, polityce, musimy zauważyć, że pomijając ministra Patryka Jakiego, który faktycznie uznał, że nie należy marnować choćby tej jednej chwili, której może zabraknąć w momencie, gdy wszystko się będzie ostatecznie rozstrzygać, kampania trwa jak najbardziej, jednak jedynie na poziomie ogólnej propagandowej przepychanki, w dodatku z wykorzystaniem trzeciego, by nie powiedzieść siedemnastego szeregu jej aktorów. Podczas gdy Jarosław Kaczyński jest wciąż w szpitalu, lecząc chore kolano, a Grzegorz Schetyna czujnie bardzo się zamknął, w obawie, że każde kolejne jego słowo może przynieść lawinę, która tę nędzę nieodwołalnie zasypie, owi komedianci dostarczają nam przepysznej rozrywki.

      I tak oto, ledwo, jak się przez chwilę mogło wydawać, autentycznie zabójcza broń totalnej opozycji w postaci protestu tak zwanych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów, okazała się nagle zaledwie kapiszonem, w dodatku mocno przemokniętym, ci dziwni państwo w ramach swojej walki o odzyskanie władzy postanowili spróbować kolejnego tricku. Otóż dowiedziawszy się, że niedaleko kamienicy, w której zamieszkuje jeden z ich najbardziej eksponowanych medialnie polityków Platformy Obywatelskiej, Krzysztof Brejza odbywają się większe prace budowlane, któryś z nich zainicjował podpalenie mieszczącego się tam przybytku o popularnej nazwie toi-toi i w tym momencie pojawił się temat kolejny, że oto faszystowski reżim Jarosława Kaczyńskiego, za to że on brzydko się wyraża na temat władzy, podjął próbę spalenia żywcem posła Brejzy wraz z Bogu ducha winnymi żoną posła i jego dziećmi.  

      No i w tym momencie, kiedy już wydawało się, że ów śmiech, który się rozległ w najbardziej odległych zakątkach kraju, to wszystko co dziś jeszcze pozostało z pamiętnej „totalnej opozycji”, obróci w kurz, pojawił się temat-bomba. Otóż jak się okazuje, niejaki Paweł Kamiński, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Gniezna, jako bardzo młody człowiek , niemal 30 lat temu założył i prowadził wytwórnię fonograficzną o nazwie Morbid Noizz Production, która z kolei promowała tak zwany black metal, czyli muzykę w sposób jednoznaczny satanistyczną, dziś się nawrócił, wyznał swoje winy, przeprosił za nie i stoi na czele ruchu wyzwolenia Polski z rąk Złego, a tymczasem owa banda zepsutych do szpiku kości polityków i towarzyszacyh im z każdej strony komentatorów atakuje Kamińskiego, a przy okazji sam PiS, że tamten przed 30 laty był zły, a ci go dziś popierają.

      Przepraszam bardzo ale ja nie bardzo rozumiem, jak to się dzieje, że nagle ludzie, z punktu widzenia których jedyna różnica między satanizmem a chrześcijaństwem jest taka, że satanizm jest weselszy, nagle postanawiają się aż tak skompromitować. Otóż jedyne wytłumaczenie jest takie, że oni widzą nadchodzący koniec i najzwyczajniej w świecie tracą rozum.

 

Księgarnia z naszymi książkami jest tam gdzie zawsze, czyli pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl. Jak zawsze serdecznie zachęcam.tagi: opozycja  platforma obywatelska  nowoczesna 

krzysztof-osiejuk
3 czerwca 2018 10:14
13     2105    4 zaloguj sie by polubić
komentarze:

orjan @krzysztof-osiejuk
3 czerwca 2018 13:40

To kolejny dowód oderwania się od polskiej gleby.

Rozumiem, gdyby ta pożal-się-opozycja działała w Indiach, to tam nawrócenia się są zasadniczo nieskuteczne. Gdyby w Islamie, to są skuteczne, ale srogo karalne. Natomiast w Polsce każdy wie, że można skutecznie odwrócić się nawet od Platformy nie mówiąc już o mniej groźnych zabobonach. 

Załóżmy teoretycznie, że w tamtej wytwórni sam Zły nagrywał. Ale skoro ktoś: nawrócił, wyznał swoje winy, przeprosił za nie i stoi na czele ruchu wyzwolenia Polski z rąk Złego, to dzisiejsze pretensje o przypuszczenia sprzed 30 lat, ani chybi dowodzą opętania. Zwłaszcza hejtem z potrzeby nienawiści. Albo właśnie strachu, gdy dusza nie widzi skuteczności nawrócenia się.

NB: Żeby w ten bezsens wlać nieco optymizmu, wczoraj na TVP Kultura oglądałem film poświęcony pożegnalnemu koncertowi Black Sabbath (może jest gdzieś w necie). Tony i Geezer w ekstra formie! Natomiast w wypowiedziach zero wiadomych odniesień. Ot, trzech dobrze cywilizowanych dżentelmenów w zaawansowanym wieku (młody pałkarz wynajęty).

Zawsze miałem przekonanie, że te ichnie "odniesienia i inspiracje", to zwykły marketingowy kit w sam raz dla różnych platfusów o erotycznym zafascynowaniu Złym. No, ale 50 mln sprzedanych płyt ...

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @orjan 3 czerwca 2018 13:40
3 czerwca 2018 13:47

Ten film (nie sfilmowany koncert, ale film) miał chyba tytuł "The End of the End".

zaloguj się by móc komentować

onyx @krzysztof-osiejuk
3 czerwca 2018 13:59

Podobnie było z ministrem Jakim, któremu wyciągnięto, że za młodu pod blokiem stał z łysymi kumplami. To są chwyty bod najtwardszy elektorat i to niestety działa. Miałem taką rozmowę ze znajomym, który właśnie twierdził, że Jaki to faszysta, skinhead i nosił opaskę ze sfastyką. I moje tłumaczenia na nic. Na szczęście tego betonu jest o wiele za mało na cokolwiek. Ostatnio też lewica z SLD nabiera trochę wiatru w żagle więc może być tak że zabiorą PO trochę głosów i opozycja jeszcze bardziej się rozdrobni. Tam nie ma jednej osoby, która by się chciała zająć jakąkolwiek polityczną robotą czy działalnością w terenie. Wypluwają z siebie resztki smoły i oczekują na jakiś cud przy urnie.

zaloguj się by móc komentować


orjan @krzysztof-osiejuk
3 czerwca 2018 14:52

Na pewno warto. Zresztą, w tym filmie, o którym wspomniałem, Ozzy skomentował sam swój talent, że on jest raczej frontmanem a nie wokalistą. Rzeczywiście, w tym Birmingham (luty 2017) Ozzy wokalem raczej nie błyszczał. Ale Geezer i Tony, to chyba im starsi, tym lepsi. Co szczególnie uderzające, to oni wszyscy, Ozzy też, dawali w tym Birmingham na osobistym luzie zupełnie dla mnie kontrastującym z tym szczególnym napięciem, którym przepełnione są ich utwory. Jeśli kamera pokazywała jakieś napięcie, to u niektórych fanów na widowni, a na estradzie właśnie luz i spokój. 

Jeśli dobrze zauważyłem, to w strojach, biżuterii, w wystroju estrady, itd. krzyży było mnóstwo, ale nie dostrzegłem żadnego odwróconego.

NB.: Ja nie jestem i nigdy nie byłem szczegolnym fanem BS, ale doceniam ich twórczość, zwłszcza wczesną. Ich pierwsza płyta dotarła do mojego Wrocławia późną zimą '70 a odsłuchałem ją na imprezie, z której mam bardzo cenne dla siebie osobiste wspomnienia. Dlatego mam dla tej kapeli prywatną słabość.

Swoja drogą, dlaczego heavy rock jakoś zamarł, a na dłużej ostał się tylko metal?

zaloguj się by móc komentować

orjan @orjan 3 czerwca 2018 14:52
3 czerwca 2018 14:55

Errata - to było oczywiście do Onyxa.

Ale niech tam! Krzystof też ma o tych sprawach pojęcie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Stalagmit 3 czerwca 2018 13:07
3 czerwca 2018 21:34

U nas dziś na mszy awanturował się jakiś wariat. Juz się zacząłem rozglądać czy tam gdzieś nie stoi kamerzysta z TVN-u

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 3 czerwca 2018 13:40
3 czerwca 2018 23:04

Jest w necie jak najbardziej. Ja widziałem natomiast pożegnalny koncert z Birmingham. Pierwsza klasa.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @onyx 3 czerwca 2018 13:59
3 czerwca 2018 23:06

Oni ostatnio zaczęli ogłaszać, że wybory zostaną sfałszowane. Mam nadzieję, że ta banda durniów w to uwierzy i do wyborów nie pójdzie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 3 czerwca 2018 14:52
3 czerwca 2018 23:07

Wokalem może nie błyszczał, ale jego śpiew rozpozna nawet kołek w płocie.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @onyx 3 czerwca 2018 13:59
4 czerwca 2018 07:07

Oni za blisko tego wszystkiego siedzą i wiedzą dobrze, że nie ma się co wysilać, bo i tak nic nie wyjdzie, a ubrudzić się można. Dlatego nie pcha się nikt, kto się nadaje, a przecież mają takich.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować