-

krzysztof-osiejuk : To ja

Sześć krótkich kawałków na nadejście wiosny

No i minęły kolejne dwa tygodnie i nadszedł czas na kolejną porcję moich krótkich kawałków pisanych od pewnego już czasu dla „Polski Niepodległej”. Powinno się zrobić na chwilę wesoło. A jeśli się nie zrobi, to znaczy, że jest już z nami bardzo źle.

 

 

Jak może część Czytelników wie, wielki sukces na festiwalu filmowym Berlinie, i to już po raz drugi w karierze, odniosła Małgorzata Szumowska ze swoim filmem pod tytułem „Twarz”. Gdyby ktoś się zagapił, krótko przypomnę, że rzecz jest o pewnym młodym Polaku, który zachęcony przez pisowską władzę, by nie wyjeżdżać z Polski do Irlandii, pozostaje w kraju i tu dostaje pracę przy budowie ogromnej figury Jezusa Ukrzyżowanego. Niestety, ulega wypadkowi, skutkiem czego musi mieć przeszczepioną twarz, co jednak, mimo że operacja się udała, sprawia, że dla znajomych staje się osobą obcą. Co gorsza, to polskie bydło – bo to o polskim bydle jest film – zaczyna go traktować, jako ofiarę swoich własnych grzechów, a konkretnie jednego grzechu, czyli słuchania zespołu Metallica. Jak się film kończy, tego już niestety nie wiem, natomiast  wiem, że on powstał, a następnie został wysłany przez Polskę na berliński festiwal i tam naszych niemieckich przyjaciół  odpowiednio zachwycił, a na początku owego sukcesu stoi nasze Ministerstwo Kultury i Sztuki z ministrem Piotrem Glińskim na czele. I oto, głos w sprawie zabrał wspomniany pan minister i poinformował, że on wprawdzie uważa film Szumowskiej za głupi, nudny i i szkodliwy, natomiast musi przyznać, że ona odwaliła kawał profesjonalnej roboty, no a poza tym nie wolno nam zapominać, że cenzura w Polsce się skończyła w roku 2015 i teraz każdy może gadać, co chce, byle gadał jak człowiek wykształcony, a nie jak jakieś chamidło z podrzeszowskiej wsi. No i słusznie. Nie może być tak, by Polską rządziły jakieś Janusze.

 

***

 

W ogóle, minister Gliński zrobił się ostatnio medialnie jakoś szczególnie aktywny. Najpierw poszedł do RMF-u do Mazurka, gdzie go obsobaczył za to, że ten go źle traktuje, potem udzielił wywiadu dla Karnowskich w „Sieci”, gdzie gadał o tej Szumowskiej, no a wreszcie wystąpił w TVP Info, gdzie odpowiedział na pytanie dotyczące braku jakichkolwiek ustaleń, gdy idzie o zapowiadaną od dwóch lat hollywoodzką superprodukcję o bohaterskiej polskiej historii. Tu też się nasz pan minister uniósł i powiedział, nawet nie mrugnąwszy okiem ze wstydu, że nie ma mowy, by naprawdę dobry film powstał w parę lat, bo nawet w Hollywodzie porządny film kręci się lat kilka, albo nawet i więcej. No a nam przecież zależy, by, kiedy on już powstanie,  to było coś naprawdę porządnego, jak „Smoleńsk”, czy „Wołyń”, a nie jakis pseudopatriotyczny ersatz. A nam w tej sytuacji nie pozostaje już nic innego, jak Glińskiemu pogratulować przytomności umysłu. W końcu, on zawsze mógł się bać, że red. Holecka mu zwróci uwagę, że takiego „Władcę Pierścieni” kręcono rok, natomiast zdobywcę Oscara „Manchester by the Sea” dwa miesiące i byłaby tak zwana „kaszana”. No ale Gliński to twardy zawodnik i on wie, z kim ma do czynienia i tam gdzie można w coś wdepnąć, zwyczajnie nie chodzi. A tam gdzie chodzi, wie, że wszystko przejdzie jak przez zjełczałe masło.

 

***

 

Swoją drogą, to jest naprawdę ciekawe, jak to się dzieje, że prezes Kaczynski jeszcze nie pogonił tego dziwnego ministra na cztery wiatry. Ja rozumiem, że on musi trzymać na stanowisku Jarosława Gowina, bo jeśli ten poleci, to zawalić się może dość delikatna przecież przewaga w parlamencie i możemy nie dotrwać do wyborów, w których oczywiście wszyscy liczymy na większość, kto wie, czy nawet nie konstytucyjną. Ale Gliński? Co komu po nim? Komu może na nim zależeć, poza Szumowską, która wie, że każdy następny może być już tylko gorszy? Otóż wydaje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest tak trudna, jak by się nam mogło wydawać.  Rzecz w tym, że ministerstwa takie jak kultury, czy oświaty, są z punktu widzenia podstawowego elektoratu, kompletnie nieistotne. Normalny bowiem człowiek ma głęboko w nosie polskie piosenki, polskie filmy, czy polski teatr, bo jak chce się odchamić, to idzie do kina na film amerykański, a z muzyki słucha albo disco polo, albo Rolling Stonesów lub Pink Floyd. O teatrze, czy sztukach plastycznych w ogóle nie ma co mówić, bo o tym, że to w ogole jeszcze istnieje, wie zaledwie paru wariatów z Krakowa i Warszawy.  Podobnie uniwersytety, które dziś już tylko służą do tego, by ci, co im na tym zależy, mogli powiedzieć, że mają licencjat, lub czasem nawet tytuł magistra. A do tego, by tę funkcje nadal z powodzeniem wypełniały, wystarczy nawet ktoś tak kiepski jak Gowin. Tymczasem walka o głosy toczy się zupełnie gdzie indziej, czyli tam gdzie się dba o człowieka, czyli chocby w Wiadomościach TVP.

 

***

 

Swoją drogą, ja się bardzo dziwię, że wielu z nas tak bardzo się zżyma na sposób, w jaki Wiadomości, no a jako uzupełnienie, wieczorne TVP Info, prowadzi codzienną propagandę.  Przede wszystkim jest czymś oczywistym, że państwowa telewizja, w którą polskie państwo pompuje ciężkie miliony z naszych podatków, w tym obowiązkowych opłat radio-telewizyjnych, nie może nie wspierać tego państwa, a więc również tych, którzy na czele tego państwa akurat stoją. Poza tym – a kto wie, czy to nie jest aktualnie kwestia najważniejsza – jeśli się zastanowić, to Prawo i Sprawiedliwość, gdy chodzi o media, poza tą telewizją i wolnym internetem, nie ma praktycznie nic. Cała publiczna przestrzeń, zaczynając od takich pism jak „Angora”, której sprzedaż znacznie przekracza to co uzyskuje „Newsweek”, „Polityka” i „Wprost” razem wzięte, przez Onet, czy TVN, po za darmo dystrybuowwany przez niemieckiego Rossmanna w setkach tysięcy nakładu „Skarb”, by nie wspomnieć o znacznej większości kultury pop, jest w rękach ludzi, dla których nie ma innego zadania, niż doprowadzić do szybkiej i bolesnej śmierci Prezesa i całego jego projektu. I nie oszukujmy się, bo przy tym, co się tam dzieje dzień w dzień, Jacek Kurski ze swoim Sławomirem i tą nieszczęsną Basią Pielą robią wrażenie małych dzieci. A że nas to przyprawia o rumieńce wstydu, no trudno. Nikt nam nie każe się w to gapić. Zawsze można popatrzeć na sport.

 

***

 

Tyle że tu też wypadałoby zachować podstawowy zdrowy rozsądek, a z tym, niestety, ostatnio coraz to gorzej. Otóż w związku z tym, że Putin, co warto przypomnieć, po raz pierwszy w powojennej historii Europy, użył broni chemicznej na terenie cywilizowanej Europy  (o mniej cywilizowanych rejonach nie wiemy wiele), media zaczęly podnosić kwestię ewentualnego bojkotu zbliżających się w Rosji piłkarskich mistrzostw świata. Oczywiście, oficjalnie, tego typu ewentualność nawet nie była rozpatrywana, no ale od czego mamy dziennikarzy, no i od czego też mamy tak zwaną opinię publiczną? Gdy chodzi o nas, rwetes, jaki powstał na samo pojawienie się plotki o tym, że polski rząd zamierza wycofać naszych chłopców z gry a ów zaszczytny tytuł był tak wielki, że w pewnym momencie pojawiła się teoria, że za tym projektem stoją Żydzi, którzy chcą wywołać w Polsce rozruchy i w konsekwencji doprowadzić do ogłoszenia stanu wyjątkowego, co umożliwi ciche wyciągnięcie od Polski wielomiliardowych odszkodowań za Holokaust i jego konsekwencje. A nam w tej chwili wypada się już tylko zastanowić, czy to przypadkiem owej sprężyny nie próbują naciągać nasi przyjaciele, których, jak wiemy, mamy wielu, i tu i tam.

 

***

 

I proszę nie myśleć, że ja tu uprawiam jakąś tandetną teorię spiskową. Wystarczy bowiem rzucić okiem do Internetu, i to tej jego części, którą traktujemy, jako zaprzyjaźnioną, by zauważyć, że tam się ostatnio pojawiło bardzo ciekawe towarzystwo, choćby w postaci hiperpatriotycznych portali informacyjnych, o których jeszcze niedawno pies z kulawą nogą nie słyszał. Rzućmy może okiem na killka z tych nazw. Powinno wystarczyć. Lećmy: prawdaobiektywna.pl,  prawicowyinternet.pl, kresy.pl, wprawo.pl, sledczy24.pl, wolnemedia.net, ndie.pl, dziennikanarodowy.pl, niezlomni.com, no a na koniec coś absolutnie najlepszego, bo częściowo w tak zwanym lengłidżu – thenowypolskishow.co.uk. Może przesadzam, może kogoś niesłusznie oskarżam, ale naprawdę nie zaszkodzi nam spać z jednym okiem otwartym. Przynajmniej do kolejnych wyborów.

 

Zachęcam wszystkich do zaglądania do ksiegarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, gdzie każdy dzień przynosi kolejne niespodzianki. A jak ktoś nie szuka niespodzianek, tylko pragnie uzupełnić zaległości, to polecam moje książki. Też warto.tagi: polska niepodległa 

krzysztof-osiejuk
4 kwietnia 2018 10:25
25     1380    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Pioterrr @krzysztof-osiejuk
4 kwietnia 2018 11:17

Akurat portal kresy.pl powstał w 2008 roku. A gdzie polfejs.com ?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @krzysztof-osiejuk
4 kwietnia 2018 11:39

Z Glinskim tak jest. On jest dobry w te klocki; )).

.

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @krzysztof-osiejuk
4 kwietnia 2018 11:44

Co do filmów mamy Patryka Vege i jego tandete ,która gromadzi 2 mil widzówi i nie wiem czy jeszcze nizej da sie obnizyc poziom..Zgarnia obecnie cala kase..Rozejeżdża cała kinematografia polską centralnie sterowaną..  Nie ma szans ,aby ambitne projekty przebiły się przez ten chłam ,szczególnie kiedy urzędasy kontrolują rynek filmowy.. Za to mamy jacht.. :)

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Pioterrr 4 kwietnia 2018 11:17
4 kwietnia 2018 11:45

Tak jak moj blog. To piękny rok. Pamiętam go bardzo dobrze.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @Draniu 4 kwietnia 2018 11:44
4 kwietnia 2018 11:47

Znasz jakieś ambitne projekty?

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @krzysztof-osiejuk 4 kwietnia 2018 11:46
4 kwietnia 2018 11:47

Nie mam pojęcia kim jest ten, co to trzyma...I chyba nie chcę wiedzieć. ..

.

 

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk
4 kwietnia 2018 12:13

... o polskim bydle jest to film ...

Każdy twórca tworzy według siebie.

... [min. Gliński] uważa film Szumowskiej za głupi, nudny i szkodliwy, natomiast musi przyznać, że ona odwaliła kawał profesjonalnej roboty ...

Po trafieniu w cel, regulaminowa komenda w artylerii brzmi: Stój! Zapisać! Definicja łajdactwa, czyli profesjonalizmu używanego do czynienia głupoty, nudy i szkody.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Draniu @krzysztof-osiejuk
4 kwietnia 2018 12:32

Są, wystarczy zajrzeć do PISF.. I przejrzeć wszystkie projekty ,które zostały odrzucone przez ta instytucję. W okresie ostatniej dekady.. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @redpill 4 kwietnia 2018 12:24
4 kwietnia 2018 12:38

Mocne. Że też mi to wcześniej nie przyszło do głowy!

zaloguj się by móc komentować

Danae @krzysztof-osiejuk
4 kwietnia 2018 13:03

@Autor

Mam nadzieję, że trafi to do Ciebie, Autorze. Przepraszam jeszcze raz za uprzednie zamieszanie z kierowaniem komentarzy pod niewłaściwy adres. Po prostu musiałam się obsługi tego portalu poduczyć, a że uczę się jedynie na własnych, nie cudzych błędach (a i to nie zawsze...), to parę razy pobłądziłam.

Dobre te kawałki. Coraz bardziej lubię krótkie formy, im krótsze tym lepsze. Synteza jest sztuką. 

Mam kilka uwag:

"Normalny bowiem człowiek ma głęboko w nosie polskie piosenki, polskie filmy, czy polski teatr, bo jak chce się odchamić, to idzie do kina na film amerykański, a z muzyki słucha albo disco polo, albo Rolling Stonesów lub Pink Floyd. "

Ciągle zapominasz o tych nielicznych, co ani disco lopo, ani Pink Floyd, tylko Haendla i Mozarta chcą. Ja wiem, że to promil, ale jednak.

" prawdaobiektywna.pl,  prawicowyinternet.pl, kresy.pl, wprawo.pl, sledczy24.pl, wolnemedia.net, ndie.pl, dziennikanarodowy.pl, niezlomni.com, no a na koniec coś absolutnie najlepszego, bo częściowo w tak zwanym lengłidżu – thenowypolskishow.co.uk. "

Słyszałam tylko o "kresy.pl", bo zapisali mnie do siebie na Fb. O reszcie nigdy nie słyszałam. Pewnie nie jestem ich targetem. Ich liczba zadziwia. Pod nimi muszą być jacyś prowokatorzy, bo jak do tej pory, udało imsię rozwalić każdą, choćby najmniejszą inicjatywę. Oprócz klubów GP, no ale ta inicjatywa nigdy nie była oddolna. Pamiętam jak dziś, jak Czerwińska zaczynała w 2010 r. Od najgłupszej "dyskutantki" pod Krzyżem na Krakowskim Przedmieściu do prominentki koło Prezesa na miesięcznicach i w Sejmie. 

Wiele widziałam szybkich karier, ale takiego skoku giganta jeszcze nigdy. Ciekawe, jaki bedzie upadek.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @Danae 4 kwietnia 2018 13:03
4 kwietnia 2018 13:14

Przepraszam za Haenla i Mozarta. Zapomniałem o ich istnieniu. A Ty masz oczywiście racje. Sa ludzie, którzy ich słuchają. Moja żona na przykład.

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @krzysztof-osiejuk 4 kwietnia 2018 13:14
4 kwietnia 2018 19:49

W świetle tego, co zostało napisane w książce o rocku, to słuchanie Metalliki rzeczywiście zakrawa na grzech:) Ja zawsze, gdy jej słucham myślę sobie - dobrze, że Toyah tego nie widzi.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 4 kwietnia 2018 11:46
4 kwietnia 2018 22:59

"Ale Gliński? Co komu po nim? Komu może na nim zależeć ...? Otóż wydaje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest tak trudna, jak by się nam mogło wydawać.  Rzecz w tym, że ministerstwa takie jak kultury, czy oświaty, są z punktu widzenia podstawowego elektoratu, kompletnie nieistotne. ... Tymczasem walka o głosy toczy się zupełnie gdzie indziej, czyli tam gdzie się dba o człowieka, czyli chocby w Wiadomościach TVP."

Może to ze zmęczenia, ale ja ciągle mam wizje ... na trzeźwo. Jak to przeczytałem zobaczyłem nie walkę o głosy i wiadomości tvp, chyba dlatego że ich nie oglądam, ale podział kasy z podatków w formie zlotu wampirów do chlupiącego posoką korytka, do którego z za pomocą rzymskich akweduktów (raczej sangweduktów), spławiono ową krwawicę. Po kolei każdy z żuczków-ciułaczy sam musiał udać się punktu krwiodawstwa, gdzie go odpowiednio przytrzymano, poderżnięto i mu upuszczono do rzeczonego sengweduktu przepisowe pół litra krwawicy. Opornych przytrzymują pielęgniarze o przeszkoleniu terrorystycznym, pardąs, antyterrorystycznym. Zaś u centralnego korytka, jak mówi poeta, krawasosy gnusnyje, a wśród nich również minister G., lecz nie sam. Z nim ze swoimi słomkami cała czereda NGOsów gnusnych. Tam to się dba o człowieka. Nie to co w wiadomościach. Rzecz jasna drażnię się z tobą. Bo jak zrozumiałem coś napisał o tych wiadomościach i dbaniu o człowieka, to nie mogę się przestać trząść śmiechem pustym a głupawym. 

Ale, ale, czy tobie chodzi o to, żeby do tych trolli co już cię zaszczycają swoją uwagą, dołączyły trolle Ngosowe? Aha, one przecież mają gdzieś literaturę blogową, bo się skupiają na tych okolicznościach, gdzie "dba" się o człowieka. A gdzież tak się "dba" o człowieka, a zwłaszcza o jego płyny ustrojowe, jak nie w tych Ngosach? Chyba tylko w wiadomościach ...   

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @redpill 4 kwietnia 2018 12:24
4 kwietnia 2018 23:04

Szumowiny i ... krawasosy gnusnyje. Jak mawia moja teściowa, dziurki nie zrobi a krew wypije i ... kasę wyciągnie.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K 4 kwietnia 2018 19:49
4 kwietnia 2018 23:06

Właśnie ja tego nie rozumiem. Mówię szczerze. Nie odrobiłem zadania i nie przeczytałem tego kawałka o Metalice. Ciekawe czy zrozumiem kiedy przeczytam? I kiedy w końcu ja to przeczytam?

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Magazynier 4 kwietnia 2018 23:06
4 kwietnia 2018 23:15

Niechęć Toyaha do Metalliki przemyka przez całą książkę o rocku. To jest jedna z niewielu kwestii, w której się z nim nie zgadzam, ja osobiście uważam, że to jedna z najlepszych kapel w historii tej dziwnej muzyki. A tę książkę trzeba przeczytać - zamówić i już. Ja mam to szczęście, że dostałem ją od Autora z dedykacją.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Marcin-K 4 kwietnia 2018 19:49
5 kwietnia 2018 01:16

Przyznam się ze wstydem, że niedawno wysłuchałem jednego z ostatnich koncertów i byłem pod wielkim wrażeniem.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @Magazynier 4 kwietnia 2018 22:59
5 kwietnia 2018 06:13

Nie naśmiewaj się. To ważna gałąź gospodarki, PKB rośnie od tego, aż miło.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Grzeralts 5 kwietnia 2018 06:13
5 kwietnia 2018 16:19

Od NGOsów? Jakim cudem? Czyżby z nadwyżek krwawicy robili kaszankę na eksport?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier 5 kwietnia 2018 16:19
5 kwietnia 2018 16:22

Obstawiam, że nadzienie w tej kiszce nie jest z krwawicy. Ale skoro się sprzedaje?...

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Grzeralts 5 kwietnia 2018 16:22
5 kwietnia 2018 16:40

Kiedyś była kiełbasa na gazecie. Ale kaszanki na banknotach nie da się zrobić. Za bardzo zabrnęliśmy w te metafory. Dla mnie nasza krwawica to nasza kasa. Przepraszam za skatologię, ale to co urzędasy i ngosy robią z tą kasą, nie przypomina niczego co warte byłoby nawet złamanego grosza. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Magazynier 5 kwietnia 2018 16:40
5 kwietnia 2018 18:04

To jest denerwujące, ale kasa nie jest nasza. W każdym razie i tak byśmy jej nie dostali.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować