-

krzysztof-osiejuk : To ja

Totalna opozycja monitoruje zachowania rasistowskie i ksenofobiczne

Ponieważ, jak zresztą czytelnicy tego bloga świetnie wiedzą, bardzo zajmuje mnie sprawa protestu głodowego lekarzy rezydentów i codzienny los tych dzielnych ludzi, jak co dzień zajrzałem do portalu tvn24.pl, by sprawdzić, jak się ta walka rozwija, kto w niej już dążył polec,m a kto do niej dołączył, no a może przede wszystkich jacyś to wybitni przedstawiciele polskiej polityki, kultury oraz mediów zechcieli protestujących wesprzeć swoją obecnością. No i proszę sobie wyobrazić, że tam cisza. Nie zupełna oczywiście. Informacji przeróżnych jest bez liku. Oto rzeczniczka Mazurek „zachęcałaby prezydenta, żeby witał Jarosława Kaczyńskiego”, Ludwik Dorn informuje, że "Siły Zbrojne znalazły się w sytuacji paraliżu politycznego, histerycznego rozchwiania i głębokiego zwrotu antymodernizacyjnego",  Cersei Lannister „w serii tweetów oskarżyła Harveya Weinsteina o molestowanie seksualne”, z kolei piosenkarka Bjork to samo przypomina sobie, gdy chodzi o rezysera Larsa von Tiera, a przy tym nawet dzieli się tak wstrząsającymi szczegółami, jak ten, że „kiedy powiedziałam, że ma przestać, złamał krzesło”, jak się okazuje, Douglas Ross, deputowany brytyjskiej Izby Gmin „nie weźmie udziału w debacie i głosowaniu, jednak będzie usprawiedliwiony, bo w środę wyznaczony jest do pracy jako sędzia asystent w meczu Ligi Mistrzów Barcelony z Olympiakosem”, jest nawet informacja, z którą z autentycznego strachu się nie zapoznałem, a która nosi tytuł: „Zostaw to i wychodź! Dawaj! Czad”. O głodujących lekarzach i wspierających ich Wałdku Frasyniuku i pułkowniku Mazgule ani słowa. Czyżby wojna się dobiegła końca?

     Otóż nic podobniego. Wprawdzie faktycznie wygląda na to, że z lekarzami poszło nie za dobrze, natomiast, walka ideologiczna trwa w najlepsze. Oto tvn24.pl, jako pierwszą wiadomość przedstawia zdarzenie, do jakiego doszło w jednym z tramwajów w Poznaniu, a ja może już nie będę dłużej trzymał Czytelników w napięciu i przejdę od razu do dłuższego cytatu:

     „Para z dzieckiem wsiadła do tramwaju numer 5. Kobieta miała na głowie chustę, a towarzyszący jej mężczyzna miał ciemniejszą karnację. To nie spodobało się dwóm pasażerom tramwaju. Jeden z nich był szczególnie agresywny. ‘Wypi***alaj stąd, bo ci k***a bombę całą w d**ę włożę k***a! Wypie***laj stąd ty i ona’ – to tylko niektóre z wulgaryzmów, które padły pod ich adresem. Para rozmawiała między sobą po niemiecku. To również ‘denerwowało’ mężczyzn. Nie omieszkali przypomnieć im, że ‘Polska jest tylko dla Polaków’.

      Fragment tego zajścia nagrała jedna z pasażerek. Ale autorka filmiku nie chce komentować całej sprawy. Portal tvn24.pl dotarł do innego świadka incydentu – Jechałem z dziewczyną tym tramwajem. Usłyszałem wulgaryzmy i jakieś wykrzykiwane hasła. Zacząłem się rozglądać, żeby dowiedzieć się, co się dzieje. Ale moja dziewczyna była przekonana, że to jakieś krzyki na przystanku – opowiada Mateusz Głaszczyk, świadek zdarzenia. Dopiero po chwili pan Mateusz dostrzegł w tramwaju głośno zachowujących się mężczyzn. Wyczuł też, że są oni pod wpływem alkoholu. – Nikt nie reagował na tę sytuację. Ludzie albo się patrzyli, albo zakładali słuchawki. To było żałosne.  Podszedłem do tych mężczyzn i otworzyłem drzwi, żeby wyszli. Ale chyba nie usłyszeli, co do nich mówię. Wtedy zobaczyłem, że zbliża się motorniczy, więc się odsunąłem – opowiada pan Mateusz.

      Motorniczy zareagował dość ostro. Od razu wyprosił awanturujących się mężczyzn. Z relacji świadka wynika, że wówczas jeden z mężczyzn krzyknął do motorniczego: czy ty wiesz, co Niemcy zrobili naszym pradziadkom? Panowie niechętnie opuścili tramwaj na przystanku na Placu Wolności. Jak twierdzi pan Mateusz, wsiedli potem do tramwaju linii 16”.

       Skoro już się pośmialiśmy, spróbujmy to coś skomentować nieco na poważniej, porządkując nieco ten bełkot. Oto jedzie tramwaj, a w nim kupa ludzi, wśród nich Mateusz z dziewczyną. Nagle Mateusz słyszy jakieś krzyki i kurwy, ale jego dziewczyna mówi, że to pewnie na przystanku, więc jadą dalej. Po chwili Mateusz widzi jakichś awanturujących się wyborców Prawa i Sprawiedliwości, czuje od nich alkohol a ponieważ w tym momencie wszyscy inni pasażerowie zakładają na uszy słuchawki, Mateusz podchodzi do wyborców PiS-u, łapie za klamkę, otwiera drzwi tramwaju i prosi ich, żeby wyszli, ale ze względu na ogólną wrzawę, ci go nie słyszą. I wtedy przychodzi motorniczy, każe wyborcom PiS-u wyjść, oni wychodzą, a Mateusz za nimi. Stoją więc wyborcy Prawa i Sprawiedliwości na przystanku, z nimi stoi Mateusz i bacznie ich obserwuje. Wreszcie nadjeżdża tramwaj 16, wyborcy wsiadają do środku, a Mateusz łapie za komórkę i dzwoni do TVN-u, żeby redaktorom opowiedzieć, co właśnie zobaczył.

     I oto okazuje się, że obok Mateusza i jego dziewczyny tramwajem jechała jeszcze pewna kobieta, która awanturę nagrała telefonem i film natychmiast wysłała do Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który sprawę nagłośnił. TVN chciał z nią rozmawiać, ale niestety ona na rozmowę się nie zgodziła. Na szczęście był Mateusz, i dzięki niemu wiemy wszystko. Jak informuje portal tvn24.pl poza dwoma wyborcami Prawa i Sprawiedliwości,poszukiwani są już teraz tylko kobieta w chuście i mężczyzna o ciemnej karnacji rozmawiający po niemiecku . Gdyby ktoś ich gdzieś spotkał, powinien bezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę Milicji Obywatelskiej, bądź redakcję Dziennika Telewizyjnego.

     Jak się domyślamy, to ostatnie zdanie, to żart, no ale chyba każdy z nas rozumie, że nie mogłem się powstrzymać. My tu ostatnio bardzo szydzimy z mediów Dobrej Zmiany, zwracając uwagę na to, że to co nasi nam proponują, to PRL w swoim najlepszym wydaniu. Wygląda na to, że tamci nam wyraźnie pozazdrościli i w ten niezwykle inteligentny sposób próbują złapać oddech. No ale zrozumieli jeszcze coś. Ani demonstracje, ani protesty głodowe, ani pewnie nawet ewentualne – co tu parę dni temu trochę ironicznie proponowałem – spektakularne podpalenia. Pozostaje wyłącznie solidna peerelowska propaganda. Tyle że, przepraszam bardzo, ale nie przy pomocy Ośrodka Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. To już lepiej będzie zaaranżować sytuację, gdzie Borys Budka uratuje obce dziecko z pożaru.

 

Zachęcam wszystkich do kupowania moich książek, które są dostępne w ksiegarni na stronie www.basnjakniedzwiedz.pl.

 

 tagi: kłamstwo  propaganda  tvn24 

krzysztof-osiejuk
19 października 2017 10:36
26     1592    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
orjan @krzysztof-osiejuk
19 października 2017 11:07

opuścili tramwaj na przystanku na Placu Wolności. [...] wsiedli potem do tramwaju linii 16

Całkiem niegłupia manifestacja: uwolnili się i pojechali po Jana III Sobieskiego.

 

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
19 października 2017 11:36

ustawka w sam raz poziomem dopasowana przez animatorów zgodnie z oceną stopnia percepcji widzów tejze stacji TV.

zaloguj się by móc komentować

glicek @krzysztof-osiejuk
19 października 2017 11:55

Podszedłem do tych mężczyzn i otworzyłem drzwi, żeby wyszli.

Ok, pan Mateusz otworzył drzwi od tramwaju. Tramwaj stał na przystanku a nie był w trakcie jazdy? Na warszawskiej wiosce otwarcie drzwi od tramwaju jest ściśle regulowane i zgodnie z przepisami może to zrobić motorniczy, tylko na przystanku i tylko w trakcie zatrzymania. Każde otwarcie jest monitorowane i nieregulaminowe jest wyjaśniane: czy to było poza przystankiem, czy drzwi otworzył pasażer, jeśli to robi to albo na siłę albo zrywając jakieś plomby, czy to było w trakcie jazdy co może być nie tylko karalne ale też niebezpieczne.

Wtedy zobaczyłem, że zbliża się motorniczy, więc się odsunąłem

Na szczęście (albo na nieszczęście) na warszawskiej wiosce motorniczemu przepisy zabraniają opuszczenia kabiny do awanturujących się człowieków, jego obowiązkiem jest wezwanie dyspozytorni, zgłoszenie awantury i powiadomienie co się dzieje. Mieliśmy taki przypadek 2 lata temu w Warszawie (też opisywany na blogu) kiedy to profesor mówiący po niemiecku dostał od pisowców z baśki i jedną z pretensji mówiącego po niemiecku profesora było to, że motorniczy nie wyszedł, nic nie zrobił, nie pobiegł za wysiadającymi na przystanku pisowcami itp. Motorniczy może tylko zawiadomić, że w wozie jest awantura, krzyki lub ktoś z kimś się bije. Wtedy dyspozytornia wysyła na miejsce policję czy tam straż miejską. Ciekawym jakie są uregulowania komunikacji miejskiej w Poznaniu.

Sadząc z kilku sek. filmu to nowy tramwaj. Pewnie jest w nim monitoring? Można zobaczyć film z całego zajścia, bo na filmiku na TVNie niewiele widać.

gdzie Borys Budka uratuje obce dziecko z pożaru

Najlepiej w pelerynie supermana, obcisłych gatkach i ze znakiem "B" na klacie :)

zaloguj się by móc komentować

orjan @glicek 19 października 2017 11:55
19 października 2017 12:26

Najlepszy cytat Krzysztof pominął:

... wśród tych rynsztokowych określeń padały stwierdzenia takie, że "Polska jest dla Polaków" ...

mówi w nagraniu ta dziwna kobieta w chuście poniżej głowy (nagranie od 30 sek.)

https://www.tvn24.pl/poznan,43/poznan-w-tramwaju-uslyszeli-wy-laj-stad-ty-i-ona,782477.html

 

Niemniej, w kryteriach dobrosąsiedzkich zastanawia coraz częstsze zanikanie emaptii dla współczesnych Niemców takich, jakimi oni są.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @glicek 19 października 2017 11:55
19 października 2017 13:11

Ale przyznasz, że jest wesoło. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @orjan 19 października 2017 12:26
19 października 2017 13:13

Ja to bardzo chciałem zamieścić,  ale musiałem się ograniczyć do jednego kawałka. No ale od czego mam Ciebie?

zaloguj się by móc komentować

glicek @krzysztof-osiejuk 19 października 2017 13:11
19 października 2017 13:48

Oczywiście, że przyznam.

Nikt nie reagował na tę sytuację. Ludzie albo się patrzyli, albo zakładali słuchawki. To było żałosne.

Ciekawe czy gdyby w berlińskim tramwaju doszło do pobicia/znieważenia młodych ludzi z krzyżykami na szyi przez starych (albo młodych?) cuchnących kebabem muzłumanów to czy w tym tramwaju też ktoś by zareagował, się ruszył a nie zakładał słuchawki i patrzył w szybę?

zaloguj się by móc komentować

glicek @orjan 19 października 2017 12:26
19 października 2017 13:53

... wśród tych rynsztokowych określeń padały stwierdzenia takie, że "Polska jest dla Polaków" ...

Bo dla lewicy to jest rynszkot, musimy to zrozumieć... :)

Za wolność waszą i naszą! Demonstracja antyfaszystowska.

Pomóżmy faszystom wrócić na śmietnik historii, tam gdzie ich miejsce, zamiast maszerować 11 listopada głównymi ulicami stolicy. Polacy walczyli "za wolność Waszą i Naszą", a nie pod hasłem "Polska dla Polaków". Wiemy, że nie załatwimy tego jednym marszem – praca antyfaszystowska wre cały rok i przejawia się w wielu formach.

Wróg nigdy nie śpi.

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @glicek 19 października 2017 13:53
19 października 2017 14:09

Trwa  propagandowa obróbka  dla sprowokowania zamieszek ulicznych.

A to oznacza, że "wybryki" rasistowskie (czyli zapłacone i zaaranzowane ustawki)  nasilą się przed 11 listopada.

zaloguj się by móc komentować

glicek @stanislaw-orda 19 października 2017 14:09
19 października 2017 14:36

Jak donosi prasa zagraniczna a także media polskojęzyczne Jerzy Soros przeznaczył 18 mld dolarów na walkę z prawicą, nacjonalistami, faszystami, tą całą zakałą i wrzodem na d... pie matki ziemi. Nie wiem czy rzucił na stół wszystkie swoje pieniądze, czy zostało coś dla spadkobierców, może chłopaki i dziewuchy zrobiły zrzutę a pan Jurek to firmował... Może On wie że zbliżają się czasy ostateczne albo jego prywatny koniec świata i ma tu jeszcze jakieś sprawy do załatwienia... w kazdym razie zaczyna się robić ciekawie.

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/george-soros-przekazal-swoim-fundacjom-18-miliardow-dolarow,782358.html

Dlatego rozgorzeje walka o te pieniądze i będziemy świadkami nasilenia ataków rasistowskich, różnych "fobicznych", mizoginistycznych itp.

zaloguj się by móc komentować

orjan @glicek 19 października 2017 13:53
19 października 2017 14:58

Temu lewactwu alles pojebałos'. Cudza wolność u nas oznacza brak naszej wolności u siebie. Natomiast możemy im pomóc uzyskać wolność dla nich u nich.

Czyż nie na tym polega hasło "za wolność waszą i naszą"? I czy z grubsza nie tak jest ulokowany polska racja stanu względem uchodźców?

Cały czas powtarzam (gdzie mogę) i doprawdy nie wiem dlaczego uwaga ta nie upowszechnia się, mianowicie, że człowiek ma prawo do własnej ojczyzny a ojczyzn nie można ograbiać z prawa do swoich dzieci.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @stanislaw-orda 19 października 2017 14:09
19 października 2017 15:01

W końcu jakiś zdesperowany UBek musi ten marsz zaatakować zbrojnie.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk
19 października 2017 15:29

OT

Czyżby kraina grzybów?

http://niezalezna.pl/206335-z-zimna-krwia-zamordowal-rodzicow-25-latek-z-zarzutem-podwojnego-zabojstwa
 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @glicek 19 października 2017 14:36
19 października 2017 15:46

Mnie sie w tym tekście najlepiej podoba ten fragment: "Fundacje Społeczeństwa Otwartego stały się jedną z najbogatszych organizacji charytatywnych w Stanach Zjednoczonych i na świecie". Rozumiesz? To jest normalny Charitas.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @bendix 19 października 2017 15:29
19 października 2017 15:48

Powiem Ci szczerze, że nie umiem powiedzieć, gdzie bardziej cuchnie tymi grzybami, czy w opisanej historii, czy w sposobie, w jaki niezależna.pl to zilustrowała.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @orjan 19 października 2017 12:26
19 października 2017 15:57

Najlepsze jest to, że na tym filmiku niczego nie widać, słychać tylko tego gościa(tak naprawdę to ten głos mógłbyć dograny bo tego gościa też na tym filmiku nie widać). W czasach kiedy telefony nagrywają filmy w jakości 4k, nawet mój już prawie sześcioletni telefon nagrywa w jakości HDready(720p), nie wiem skąd oni wytrzasneli takiego starocia żeby zrobić to nagranie w tramwaju.

Monty Python przy nich wysiada. :)

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Grzeralts 19 października 2017 15:01
19 października 2017 16:46

Ja obstawiam, że bedzie to ktoś podnajęty na zasadzie złożenia mu "propozycji nie do odrzucenia".

zaloguj się by móc komentować

Starybelf @glicek 19 października 2017 13:48
19 października 2017 18:41

Nie wiem jak w berlińskim tramwaju, ale w metrze wiedeńskim nie było wesoło, gdy grupa ubogacaczy kultury rok temu wsiadła i jeden z ubogacaczy dotknął moją 19 letnią córkę za włosy. Nie wytrzymałem i rękę odepchnąłem, mówiąc "weg!". Zaczęli coś się drzeć w swoim języku, więc całą rodziną (5 osób) wysiedliśmy na najbliższej stacji metra. Myśleliśmy, że ubogacacze za nami wysiądą, ale nie, pojachali dalej.

A publika w wiedeńskim metrze? Też odwracali głowy i zakładali słuchawki.

zaloguj się by móc komentować

orjan @Kuldahrus 19 października 2017 15:57
19 października 2017 19:59

Czyżbyś miał na mysli, że krzysztof powinien zmienic tytuł tego felietonu?

z:

Totalna opozycja monitoruje zachowania rasistowskie i ksenofobiczne

na:

Totalna opozycja organizuje zachowania rasistowskie i ksenofobiczne

Gdybyś szukał poparcia, to w tym przypadku jestem za.

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk
19 października 2017 20:00

Krzysztof pisze sie z Dużej Litery !!!

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk
19 października 2017 20:01

Ach te komputry ... nic nie ujmując kamerom w lewackich smartfonach  ...

 

zaloguj się by móc komentować


Szestow @krzysztof-osiejuk
19 października 2017 21:02

Lub któryś z komentatorów na blogspocie.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @orjan 19 października 2017 19:59
19 października 2017 21:07

Wszystko na to wskazuje.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @glicek 19 października 2017 14:36
20 października 2017 00:13

Wszystkie pieniadze rzucil? Nie, to tylko czesc jego zasobow. Caly majatek oceniaja na jakies 26 miliardow. Co ten dziad bedzie z tym robil? Ma juz blisko 90 lat. On chyba jest wyslannikiem Tego Co Nie Przepuszcza Zadnej Okazji. Juz od lat utwierdzam sie w przekonaniu ze tak jest obserwujac ozywiona dzialalnosc tego pana.

zaloguj się by móc komentować

Szczodrocha33 @Szestow 19 października 2017 21:00
20 października 2017 00:18

Ten tytul witryny jest przezabawny. Wawalove.pl.

To cos takiego jak haslo kiedys Jolanty Kwasniewskiej "Polska jest trendy". Powstaje juz nam anglo polish pidgin w tempie przyspieszonym. Wraz z krolem trendy czyli Donaldem Tuskiem.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować