-

krzysztof-osiejuk : To ja

TVN, czyli o skutecznej hodowli samobójców

      Każdy kto czyta ten blog w miarę uważnie zwrócił zapewne uwagę na to, że za każdym razem ja tu spróbuję zaczepić czy to „Gazetę Wyborczą”, „Newsweek”, czy wreszcie telewizję TVN24, uruchamia się natychmiast gwałt, że ja zajmuję się jakims ścierwem, zamiast skupić swoją uwagę na tak zwanych mediach patriotycznych i niepokornych. Inna sprawa, że ile razy ja z kolei zaczepię owe media niepokorne, podnosi się wrzawa, że atakuję „naszych”, a tym samym staję po stronie obozu zdrady narodowej. Ostatnio owo szaleństwo przybrało wyraz na tyle karykaturalny, że niemal jednoczesnie z jednej strony zarzucono mi, że za pieniądze atakuję rząd Prawa i Sprawiedliwości, a z drugiej, że za te same pieniądze prowadzę promocję „Newsweeka”.

      W tej sytuacji, nie pozostaje mi nic innego, jak, z nadzieją, że oni mi zechcą za to odpowiednio zapłacić, zachęcić tu wszystkich do odwiedzania portalu tvn24.pl, gdzie wczoraj właśnie doszło do zdarzenia moim zdaniem dość wyjątkowego. Oto w pewnym momencie na wspomnianym portalu ukazał się tekst pod wiele mówiącym tytułem „PiS chce zakazu hodowli zwierząt futerkowych. Pod projektem podpis Kaczyńskiego”. Oczywiście, my tu wszyscy jesteśmy na tyle przytomni, by wiedzieć, że hodowla to nie to samo, co posiadanie, a nawet i to, że hodowla ma różne oblicza i różne cele, a zatem owa informacja już na kilometr śmierdzi tanią prowokacją, niemniej jednak my to my, a, jak wiemy, szary człowiek – w tym również ów biedak, który ostatnio w tak spektakularny sposób podpalił się pod Pałacem Kultury – to najczęściej osoba naiwna i pełna zaufania, i to niechybnie do niej właśnie adresowany jest ów przekaz.

     Ukazał się zatem ów tekst, zatytułowany w ten, a nie inny sposób, i każdy kto zdecydował się zajrzeć nieco głębiej, natychmiast zauważył, że mamy do czynienia ze zwykłym przekrętem. Ale też nie tak od razu. Otóż, zanim dojdziemy do królików i kotów, dowiadujemy się, że „projekt przewiduje m.in. rozszerzenie katalogu czynów uznanych za znęcanie się nad zwierzętami oraz podwyższenie kar za takie czyny. Wprowadzić ma też zakaz trzymania psów na łańcuchach, a w okresie przejściowym – wydłużenie łańcucha do pięciu metrów. Ma również wprowadzić określenie psa rasowego oraz kota rasowego w celu wyeliminowania pseudohodowli”.

     Jedźmy więc dalej i szukajmy zapowiedzianego w tytule artykułu Kaczyńskiego planującego założenie pętli na szyję właścicieli kotów: „Projekt zakłada również wprowadzenie powszechnego obowiązku oznakowania psów. Obecnie jest to jedynie uprawnienie właściciela. Brak tego obowiązku, jak wskazano, sprawia, że to samo zwierzę może być kilkukrotnie odławiane i ponownie wypuszczane, co może prowadzić do nadużyć. Nie ma również możliwości zidentyfikowania zwierząt porzuconych lub poszkodowanych w wypadkach drogowych, co skutkuje dodatkowym obciążeniem dla gmin. W uzasadnieniu podano, że obecnie w Polsce istnieje kilka niezależnych i niepowiązanych ze sobą baz danych zwierząt poddanych identyfikacji. Projekt zakłada utworzenie centralnej bazy danych prowadzonej przez Głównego Inspektora Weterynarii”.

      No ale co z tymi zwierzętami futerkowymi? Z tymi kotami, królikami, no i przede wszystkim tym okropnym Kaczorem? Na razie nic szczególnego: „Jednym z celów projektu jest wprowadzenie zakazu wykorzystywania zwierząt w cyrkach. W uzasadnieniu podano, że w Polsce istnieje 17 cyrków, które wykorzystują w swoich przedstawieniach zwierzęta m.in.: słonie, lwy, tygrysy, wielbłądy, foki, lamy, zebry, krokodyle i konie. Cyrki nie są w stanie zapewnić zwierzętom warunków adekwatnych do ich potrzeb, m.in. kontaktu ze stadem, możliwości izolacji, kiedy tego potrzebują, pełnowymiarowych wybiegów, stymulacji psychiczno-ruchowej, poczucia bezpieczeństwa, możliwości samodzielnego zdobywania pożywienia przez dzikie zwierzęta i dostosowania diety do indywidualnych potrzeb”.

      Wciąż jednak ani słowa o naszych kotach. No i kiedy wydawało się, że pozostaniemy w stanie owej wyczekiwanej każdego dnia nienawiści, wreszcie – jest! Jest nawiązanie do informacji podstawowej: „Kaczyński będzie wsadzał do więzienia właścicieli kotów”, a ja ją podam w wersji oryginalnej i dosłownej:

      „W projekcie proponuje się także wprowadzenie zakazu hodowli i chowu zwierząt futerkowych w celu pozyskiwania futer. ‘Chów i hodowla zwierząt w tym celu przysparza zwierzętom zbędne cierpienie, a ponadto niektóre fermy negatywnie wpływają na środowisko naturalne’ – oceniono”.

      Aha!

      I na tym moglibyśmy już zakończyć te nasze dzisiejsze refleksje, gdyby nie potreba powiedzenia czegoś jeszcze. Rzecz w tym, że w tym samym dokładnie czasie, ten sam dokładnie portal tvn24.pl zapowiada debatę, z jednej strony szczególną, z drugiej, przewidywalną jak czarna zaraza. Proszę się trzymać foteli: „Czy Polacy to jeden naród a dwa plemiona? – na to pytanie spróbują odpowiedzieć goście dyskusji ‘Arena Idei’ zgromadzeni w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Debata będzie transmitowana na antenie TVN24 w niedzielę 12 listopada o godz. 19:20. Gośćmi ‘Areny Idei’ będą: ks. Adam Boniecki, prof. Jerzy Bralczyk, prof. Ewa Łętowska oraz prof. Andrzej Zybertowicz. Debatę poprowadzi Katarzyna Kolenda-Zaleska”.

      Niech płoną! Niech płoną.

 

Zapraszam wszystkich niezmiennie do odwiedzania księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl.

      

      tagi: kłamstwo  nienawiść  tvn 

krzysztof-osiejuk
9 listopada 2017 08:46
17     1133    6 zaloguj sie by polubić
komentarze:
chlor @krzysztof-osiejuk
9 listopada 2017 09:34

Chodzi o likwidację produkcji i eksportu futer w Polsce. Ktoś chce zrobić dobrze hodowcom innych krajów. Reszta tego projektu to tylko dodatki dla ozdoby, albo w celu nałożenia  na właścicieli zwierząt domowych dodatkowych opłat.

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @chlor 9 listopada 2017 09:34
9 listopada 2017 09:42

Ok, może zgoda, ale trzeba uczciwie powiedzieć, że ci sami ciule którzy się spalają z powodu wiewiórki z parku ktorej wycięto domek, teraz są przeciw zakazie hodowli zwierząt na futra...

zaloguj się by móc komentować

chlor @krzysztof-osiejuk
9 listopada 2017 10:02

Przecież chyba nie wierzysz że się spalają w obronie wiewiórek?. Oni również nie są przeciwnikami zakazu hodowli. Oni tylko "solidaryzują się z narodem" gnębionym przez pomysły (głównie zakazy czegoś) PiS. Po cholerę PiS tak się podkłada?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 9 listopada 2017 09:34
9 listopada 2017 10:29

Z tego co czytam wynika, że chodzi o szeroką ustawę dotycząca ochrony zwierząt. Tymczasem TVN wrzuca tę informację w taki sposób,  by szary człowiek wiedział,  że Kaczyński chce zakazu trzymania kotów.  O tym jest mój tekst i o niczym innym.

zaloguj się by móc komentować

chlor @krzysztof-osiejuk
9 listopada 2017 11:17

Wiem, ale nawet w tej propagandzie TVN nie mówi o "zakazie kotów". Nie ma, mimo wysiłku TVN aż tak szarych ludzi żeby w tym kierunku sobie interpretowali. Na zasadzie "zwierzę futerkowe plus Kaczyński równa się kot". Mam taką nadzieję.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @chlor 9 listopada 2017 09:34
9 listopada 2017 12:08

a jak wyglda sprawa  z   numerami "zwierzęcymi" w programach cyrkowych w innych krajach UE, ze nie wspomnę o zaoceanicznych?

zaloguj się by móc komentować

chlor @krzysztof-osiejuk
9 listopada 2017 12:27

Raczej w większości krajów UE zwierzęta nie mogą występować w cyrku. W Szwecji prawie od zawsze. No, ale w Polsce jest cała masa rozporządzeń chroniących zwierzynę i wystarczało coś tam dopisać zamiast z hałasem robić jakąś "Konstytucję" po to by w mrowiu szczytnych punktów ukryć chęć uwalenia krajowej produkcji futerkowców, i nowe obowiązki finansowe dla obywateli trzymających psa czy kota.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 9 listopada 2017 11:17
9 listopada 2017 14:53

Chciałbyś,  ale nic z tego. Oni niedawno dali tytuł "Piwo dopiero po 23" i trzeba Ci było przeczytać komentarze. Nikomu nawet do głowy nie przyszło,  że chodzi o telewizyjne reklamy.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @chlor 9 listopada 2017 12:27
9 listopada 2017 14:55

Nadal nie rozumiesz,  w jakiej sprawie jest mój dzisiejszy tekst. 

zaloguj się by móc komentować

xpree @krzysztof-osiejuk 9 listopada 2017 10:29
9 listopada 2017 17:37

"Z tego co czytam wynika, że chodzi o szeroką ustawę dotycząca ochrony zwierząt. Tymczasem TVN wrzuca tę informację w taki sposób,  by szary człowiek wiedział,  że Kaczyński chce zakazu trzymania kotów.  O tym jest mój tekst i o niczym innym."

Chyba nie ma Pan racji. 90% ludzi w Polsce wie, że Pan Kaczyński jest wielbicielem kotów :)

Stawia Pan karkołomną tezę i na dodatek próbuje przekonać, że ma Pan rację.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
9 listopada 2017 18:48

"90% ludzi w Polsce wie, że Pan Kaczyński ..."

90 procent ludzi w Polsce niczego na ten temat nie wie. Natomiast wszystkiego "co trzeba" dowiaduje się z gazety "Fakt" lub jej telewizyjnego TVN-owskiego odpowiednika ("Fakty").

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @krzysztof-osiejuk
9 listopada 2017 18:50

"Czy Polacy to jeden naród a dwa plemiona? "

Czyli tak kombinują. Jeden w końcu się przyznał, że nie jest Polakiem i się z nami nie utożsamia, więc skoro nie da się ukryć wymyślają, że są dwa plemiona.

zaloguj się by móc komentować


ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
9 listopada 2017 22:31

To nie jest tak że to jest tylko manipulacja, TVN z gazownią z premedytacją tworzą dwa plemiona, które mają się tłuc.

A Oni będą spokojnie kraść.

TVN na 11 listopada wysyłał aktorów w celu przeprowadzenia prowokacji, zostało to udokumentowane w filmie poniżej:

 

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
9 listopada 2017 22:38

Nagrane aktorki z TVN w momencie odgrywania swojej roli na marszu

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @xpree 9 listopada 2017 17:37
9 listopada 2017 22:54

I o to właśnie chodzi. Wielbiciel kotów cierpiący na schizofrenię.

zaloguj się by móc komentować


zaloguj się by móc komentować