-

krzysztof-osiejuk : To ja

TVN czyli z flaszką na cmentarz

      Wspominałem tu już o tym, ale ponieważ pojawiają się tu ostatnio pewne insynuacje, pozwolę sobie przypomnieć, że od czasu gdy Prawo i Sprawiedliwość przejęło w Polsce władzę, gdy chodzi o telewizję oglądam wyłącznie sport oraz TVP, natomiast informacje, które w czasach jeszcze przed ostatnimi wyborami uzyskiwałem z wówczas jeszcze mojej ulubionej stacji TVN24, zbieram dziś wyłącznie w Internecie, a więc między inymi z portalu tvn24.pl,  i dzięki temu mam pewne pojęcie o tym, jak wygląda układ sił na scenie, którą się tak tu wszyscy interesujemy. I choć słowo daję, że wolałbym, żeby było inaczej, za każdym razem gdy próbuję skonfrontować oba przekazy, wychodzi mi na to, że kiedy okazuje się, że jest już najgorzej, okazuje się, że nic podobnego – zawsze można spaść jeszcze niżej.

     Oto, proszę sobie wyobrazić, wspomniany portal tvn24.pl, tytułem „Polacy pili piją i będą pili i żaden zakaz tego nie zmieni” zaanonsował informację, że grupa posłów Prawa i Sprawiedliwości skierowała do laski marszałkowskiej, a rząd Beaty Szydło ową propozycje poparł, projekt ustawy, zgodnie z którą władze samorządowe będą mogły regulować funkcjonowanie sklepów handlujacych alkoholem 24 godziny na dobę.

     Tu pozwolę sobie na pewną refleksję. Otóż, jak czytelnicy tego bloga wiedzą, dla mnie osobiście świadomość tego, że budząc się niespodziewanie w środku nocy i czując ową słynny bezsens istnienia, mogę zawsze założyć papcie i udać się do pobliskiego tak zwanego „sklepu nocnego” po flaszkę, stanowi sens życia. Wiem przy tej okazji jednak, że sytuacja, w której poza stacjami benzynowymi oraz salonami gier, jedyne usługi jak współczesna Polska świadczy swoim obywatelom 24 godziny na dobę to sprzedaż alkoholu, z punktu widzenia czegoś co nazywamy poczuciem narodowej godności, stawia nas w pozycji psa, który tylko czeka aż jego pan się nim choć na moment zainteresuje.

      Niektórzy z nas pamiętają to jeszcze z czasów rozwiniętego PRL-u, inni z opowieści rodziców, ale tak zwane czasy komuny, pomijając wiele innych swoich bardzo szczególnych cech, charakteryzowały się czymś, co powszechnie było nazywane „rozpijaniem narodu”. Jedna część społeczeństwa normalnie chlała, a ta druga, zachowująca jako taką trzeźwość i próbując utrzymać względną przytomność, to tu to tam powtarzała, że jeśli cokolwiek ma się w Polsce zmienić, należy wszystko zacząć od tego, by skończyć z owym strasznym chlaniem. Od tego czasu zmieniło się wiele. Nie znam dokładnych statystyk, ale wygląda na to, że gdy chodzi o spożycie alkoholu nie jest tak najgorzej, a przynajmniej ów proceder jest realizowany na poziomie znacznie wyższym niż klasyczne chlanie pod płotem.

     I oto, proszę sobie wyobrazić, dziś, kiedy grupa posłów doszła do wniosku, że najwyższy czas, by zrobić krok do przodu i ograniczyć działalnośc sklepów handlujących alkoholem 24 godziny na dobę, pierwszy front sprzeciwu otwarty został przez stację TVN24, która wprawdzie nie miała w sobie wystarczjąco dużo uczciwości, by skierować do nas apel „zachlejcie się na śmierć”, bo dzięki temu my zdobędziemy władzę i pieniądze, natomiast, owszem, znalazła sposób, by ów projekt odpowiednio wyszydzić.

    Rzecz w tym, że w telewizji TVN24 ukazała się wspomniana wcześniej informacja, podana w taki sposób, że najpierw wystąpił niesławny red. Kajdanowicz, z szyderczym uśmiechem wspomnający coś o „władzy, która postanowiła zadbać o trzeźwość narodu”, następnie puszczony zostaje materiał filmowy, w którym jakiś menel z namaszczeniem informuje nas, że „Polacy pili piją i będą pili i żaden zakaz tego nie zmieni”, a całość zostaje powtórzona przez portal tvn24.pl właśnie pod powyższym tytułem.

       Ktoś powie, że ja tu jednak posunąłem się zbyt daleko. Nie ma przecież takiej możliwości, by ktoś normalnie myślący publicznie promował pijaństwo, a czynił to w dodatku w taki sposób, by szydzić z tych, którzy owe pijaństwo chcą na ile się da ograniczyć. Otóż proszę sobie wyobrazić, że to wszystko jak najbaredziej żyje, i, co gorsza, radzi sobie naprawdę znakomicie. Telewizja TVN24 wierzy w to, że sytuacja dziś jest taka, gdzie jedynym wyjściem jest przede wszystkim doprowadzenie Polski do kompletnego upadku, a następnie do ewentualnej, powolnej odbudowy wedle nowych wzorów.

       I to tyle. A gdyby ktoś uznał, że ja się czepiam, proponuje coś na deser. Otóż, jak się dowiaduję ze wspomnianego Internetu, w emitowanym – co ciekawe, w dniu Wszystkich Świętych –  przez ten sam TVN teleturnieju „Milionerzy” pojawiło się pytanie: „Wykonawca przeboju o pszczółce Mai w innej piosence zaprasza do A: Chałup; B: Rowów; C: Zgonów; D: Chłopów”. Taki żart.

       Ja wiem, że to już jest nudne, ale powtórzę. Jesteśmy w stanie bardzo ciężkiej wojny z TymKtóryNiePrzepuszczaŻadnejOkazji i nic nas nie zwalnia z odpowiedzilności za siebie i za innych.

 

Gdyby ktoś nie wiedział, co sobie wziąć do czytania, polecam ksiegarnię pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, a w niej i moje książki. Polecam.

 tagi: totalna opozycja  tvn  pijaństwo 

krzysztof-osiejuk
5 listopada 2017 10:09
28     1756    5 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk
5 listopada 2017 10:21

Przepraszam, ale coś Panu podeślę, bo to i temat pokrewny i pańskie okolice:

http://gosc.pl/doc/4293724.Dzieci-podpisaly-cyrografy-na-balu-hallowenowym-w-Bytomiu

 

zaloguj się by móc komentować

metaxa @krzysztof-osiejuk
5 listopada 2017 11:01

Pan wybaczy ale to chyba jakiś pijacki bełkot!!!
TVN, pijaństwo, propaganda, totalna opozycja...
Brakuje tylko PJK i Papieża Franciszka :(
ps
Niedopity, to wal Pan po flachę i będzie po kłopocie :)

 

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Jacek-Jarecki 5 listopada 2017 10:21
5 listopada 2017 11:12

Bytom (Beuthen Oberschlesien) - stare pruskie miasto.

Co ono nas obchodzi?

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @metaxa 5 listopada 2017 11:01
5 listopada 2017 11:13

z flachą to raczej twój  nick się kojarzy.

Masz zamiar tu nadal chuliganić?

zaloguj się by móc komentować

parasolnikov @stanislaw-orda 5 listopada 2017 11:13
5 listopada 2017 11:18

Już nie będzie tu huliganić :)

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @stanislaw-orda 5 listopada 2017 11:12
5 listopada 2017 11:25

Jestem śmieciarz. Niech to gospodarz bloga wywali, ale rzecz trafiła na stronę GW i ukazały się komentarze. Po prostu nie mogę się powstrzymać, bo nawet jak na tamtejsze standardy, są osobliwe:

 • "Zabawa oburzyła katolickie medium."

  A ktoś je zapraszał do zabawy?
  Czy samo się wprosiło?

  Co jakiś "Gość niedzielny" ma do zabaw cudzych dzieci?
  I dlaczego współwłaścicielka sali zabaw płaszczy się przed jakąś gazetką? Zachowanie twarzy jest ważniejsze niż opinia jakichś ponuraków.

  W jakim kraju ja żyję?

   

  Pokaż odpowiedzi (4)

   

  Odpowiedz

 • janjan101

   wczoraj

  Oceniono 26 razy 20  

   

  Lepsze to niż wafelek brudnymi łapami do ust.

   

  Pokaż odpowiedzi (1)

   

  Odpowiedz

 • gromek1

   wczoraj

  Oceniono 24 razy 18  

   

  pianka z kolanka jest OK?

   

   

  Odpowiedz

 •  
 • baluwolanda

   wczoraj

  Oceniono 23 razy 17  

   

  Nie no spoko, publiczne i zbiorowe mamrotanie do siebie pod nosem na okoliczność dokonania aktu symbolicznego kanibalizmu jest bezpieczne i masowo zalecane 9-cio latkom. Tu wszystko gra.

   

   

  Odpowiedz

 • stellar14

   wczoraj

  Oceniono 33 razy 17  

   

  Za ci co dyrektorka przeprasza? Za dobrą zabawę dzieci? Czy was katolickie zakute pały zupełnie powalił? Sądzicie że dzieci nie wiedziały że jest to żart i zabawa?

   

   

  Odpowiedz

 • arius9

   wczoraj

  Oceniono 22 razy 14  

   

  katole to jednak debile. Udowadniaja to codziennie.

   

  Pokaż odpowiedzi (1)

   

  Odpowiedz

 • felicjan.dulski

   wczoraj

  Oceniono 22 razy 14  

   

  Katolicy są jak dzieci, to znaczy głupsi od dzieci. Wszędzie widzą szatana, szczególnie gdy patrzą w lustro.
  Brrrr...!

   

  Pokaż odpowiedzi (1)

   

  Odpowiedz

 • niuniek16

   5 godzin temu

  Oceniono 15 razy 13  

   

  Wielka mi afera. Dzieciaki świetnie się bawiły. I jako rodzic dziecka uczestniczacego w tej zabawie nie mam nic przeciwko podpisywaniu cyrografu. Niech Ci co wywołali ta burze zaczną porządek w swoich kręgach bo u nich jest totalny bajzel. Niech sobie poczytaja co to jest celibat bo chyba zapomnieli co przyrzekali podczas święceń.

   

  Pokaż odpowiedzi (1)

   

  Odpowiedz

 • felicjan.dulski

   wczoraj

  Oceniono 21 razy 13  

   

  Szatan wg biblii (księga Hioba) jest synem bożym, czyli bratem Jezusa.
  Szatan to druga natura boga (alter ego).
  Dlatego chrześcijanie modlą się "I nie wódź nas na pokuszenie".
  P/S Modlą się także " ... jako i my..", ale oni nic z tego nie rozumieją, tak tylko odklepują. I obrażają się co rusz, choć wiara im tego zabrania i nakazuje nadstawiać drugi policzek.
  Niech ich wszyscy diabli!

   

  Pokaż odpowiedzi (6)

   

  Odpowiedz

 • psubrat2000

   wczoraj

  Oceniono 16 razy12  

   

  Polacy nie zrozumieli Halloween.
  Na Halloween można się przebrać za kogo się chce:
  Za Pannę Młodą, za Świnię, za Pielęgniarkę, za Kartofla, za Zająca, za Bolka, za Lolka, za Reksia, za Kowboja, za Indianina, za Niemca, za Rosjanina, za Jarosława, za Donalda, za Myszkę Miki, za Puszkina, za Churchilla, za Piłsudskiego, za Papieża, nieograniczone możliwości.

  A w Polsce tylko Wampiry, Czarownice i sztuczne rany.

  Najważniejsze zaś jest wychodzenie dzieci po cukierki, co ma głęboką funkcję społeczną.
  Uczy dzieci odwagi, oswaja je z otoczeniem, buduje poczucie grupy, nagradza pozytywne zachowania, zaznajamia z sąsiadami i dodaje wiary w siebie.

  Weźcie to sobie do serca i zorganizujcie prawdziwe Halloween!

   

  Pokaż odpowiedzi (5)

  Odpowiedz

 • stachkaz47

  godzinę temu

  Oceniono 11 razy11  

   

  INKWIZYCJA CZUWA- powolutku wysuwa swój ryj z kościelnych kazamatów.

   

  Odpowiedz

 • supertiumacz

  2 godziny temu

  Oceniono 11 razy11  

   

  Policja obyczajowa z "Gościa Niedzielnego" wpieprza się do cudzej zabawy?

  Jeśli im się pozwoli na dyktowanie warunków w sprawie zabawy, to potem wlezą na głowę. 
  I będą decydować o wszystkim
  Olewać ich.

   

  Odpowiedz

 • hatteras

  8 godzin temu

  Oceniono 15 razy11  

   

  Jak slucham Radia Maryja to slysze glos szatana w moim domu.

   

  Pokaż odpowiedzi (1)

  Odpowiedz

 • matylda1001

  10 godzin temu

  Oceniono 17 razy11  

   

  Nic strasznego w tym, że zabawa oburzyła jakieś medium. Straszne jest tylko to, że oni oburzyli się na poważnie.

   

  Pokaż odpowiedzi (1)

  Odpowiedz

 • mrfunnyandnotso

   wczoraj

  Oceniono 12 razy10  

   

  Awantura jest o to że nie dość iż sprzedały duszę diabłu to jeszcze musiały przestrzegać regulaminu. Rzeczywiście diabelska sztuczka.

   

  Odpowiedz

 • nikifor666

   wczoraj

  Oceniono 18 razy10  

   

  Łohoho, a w kościele podobno zjadają ciało jakiegoś Żyda!

  Kanibalizm na mszy!!

   

  Pokaż odpowiedzi (1)

  Odpowiedz

 • tytus.k

   wczoraj

  Oceniono 24 razy10  

   

  1) bawimy sie zgodnie z innymi...
  2) Nie tolerujemy zachowań agresywnych...
  3) Stosujemy zwroty grzecznościowe...
  4) Potrafimy czekać na swoja kolejkę...
  ......
  Kogoś zdrowo pogięło, nie?

   

  Pokaż odpowiedzi (11)

  Odpowiedz

 • a.k.traper

  godzinę temu

  Oceniono 8 razy8  

   

  I cóż takiego się stało skoro zabawa haloweenowa się odbyła, dzieci mają różne zabawy i wymyślają jeszcze ciekawsze deklaracje.
  Koscielna Inkwizycja nie może przeboleć, że ich katechezy są nudne i durne? Mogą być atrakcyjne, sam byłem świadkiem takich.

   

  Odpowiedz

 • felicjan.dulski

   wczoraj

  Oceniono 18 razy8  

   

  "Katol" (niekoniecznie katolik) to ponura menda, która sama sobie zas.rała życie, a nawet jeśli nie, to jest wiecznie niezadowolona i bezgranicznie zawistna w stosunku do osób o zrównoważonej psychice.
  Jedynym pragnieniem katola jest "zbawienie" poprzez urządzanie życia innym, a właściwie kosztem innych.
  Sorry, nie zgadzam się, nie pozwolę by moim kosztem czy podobnie odbierających świat jak ja.
  Ja was katole do niczego nie chcę zmuszać, ani przerabiać ma własną modłę.
  Żyjcie jak deklarujecie: nie grzeszcie i zajmijcie się własnymi k...ompasami!

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Jacek-Jarecki 5 listopada 2017 11:25
5 listopada 2017 11:50

to są wpisy dyżurnych na zleceniu. Tajemnicą poliszynela jest, że największy odsetek osób bezrobotnych (bez stałego zatrudnienia) stanowią  absolwenci licznych  "STUDIÓW DZIENNIKARSKICH". I to spośród nich rekrutuje się hejterów. którzy za psi grosz wypisują podobne teksty.

Do zadaniowania dochodzi ich frustracja z powodu  sytuacji zawodowej i egzystencjalnej.  No, a poza tym, wiadomo kto jest "kadrą nauczającą" na ww. kierunku.

To sa nieszczęśliwi ludzie.

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Jacek-Jarecki 5 listopada 2017 10:21
5 listopada 2017 12:52

@Jacek Jarecki

Widziałem. Mocne. Inna sprawa, że ja bym swoich dzieci na zabawę hallowe'enową nie puścił.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Jacek-Jarecki 5 listopada 2017 11:25
5 listopada 2017 13:02

Ani mi w głowie to usuwać. To jest autentyczna inspiracja.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 5 listopada 2017 11:42
5 listopada 2017 13:09

Nie wiem, czemu tak się stało, ale w tym roku ich tu łaziło znacznie wiecej niż kiedykolwiek wcześniej. Dokładnie tacy, jak opisujesz.

zaloguj się by móc komentować

Jacek-Jarecki @krzysztof-osiejuk 5 listopada 2017 13:02
5 listopada 2017 13:51

Od czasu do czasu robię wycieczki na strony GW. Oni tam wszyscy są przesiąknięci złem w stopniu wprost zatrważającym. To obiekt ich jedynej szczerej fascynacji. Zło, złość, nienawiść, prymitywizm, najniższe instynkty. Taplają się w tym, wyjąc do mętnej gwiazdy, która ich gdzieś tam prowadzi. 

Nawet sport, gastronomia itp... Najbrzydsze, najprymitywniejsze, odstręczające. Nic dziwnego, że świetnie im z Halloween, bo ktoś może ich naturalne oblicza wziąć za maski. 

zaloguj się by móc komentować

glicek @valser 5 listopada 2017 11:42
5 listopada 2017 14:57

Swietowanie tych durnot zahaczylo o weekend. Mordy pomalowane w jakies szramy, podobite oczy, krew z nosa itp.

Im bardziej tamta strona usiłuje przekonać, że Helołin to po to, żeby dzieci se cukierków pojadły, żeby była zabawa i przebieranki (w kościotrupy albo pokiereszowane ciała z horrorów z mięchem i flakami na wierzchu), że to pochodzi z katolickiej Irlandii (tak jak z katolickiej Polski dzien kupały i topienie marzanny), że katole w USA też obchodzą Helołin tym bardziej puszczają im nerwy, wylewa antykatolicki bełkot (jak z przepełnionego szambo) i spod tego makijażu wyziera twarz upiora...

zaloguj się by móc komentować

glicek @Jacek-Jarecki 5 listopada 2017 13:51
5 listopada 2017 15:14

Teraz chyba bedzie coraz gorzej - GW oprócz zamykania swoich objawień za paywall'ami zamyka także pisanie na forach i uzależnia od wykupienia prenumeraty. TVN kasuje materiały dyskrybuowane poza ich kanałami. A przecież nikt normalny nie kupi prenumeraty GW bo i po co? więc oni dalej będą się gotowali we własnym sobie, oczywiście wyczekując że przybędzie jakieś konwerwatywno-pisowskie mięso na które mogliby się rzucić i wtopić swoje kły. Albo chociaż nadgryźć tych 40-50% popierających "pisowców". A  tych nie ma więc nie ma jak "dotrzeć do młodzieży" i do zmuszenia aby tamta strona coś zrozumiała, dorosła, przeczytała, doczytała i przestała byc "pisowska".

zaloguj się by móc komentowaćApesCornelius @krzysztof-osiejuk
5 listopada 2017 18:58

Inspiracją tych zabaw i propagandy jest pomiot diabelski Adam M. 

Krótka charakterystyka poniżej w filmie:

 

zaloguj się by móc komentować

jaguar @Jacek-Jarecki 5 listopada 2017 11:25
5 listopada 2017 22:03

Nawet na śmietniku można znależć coś użytecznego. Ostatnie zdanie:

"Ja was katole do niczego nie chcę zmuszać, ani przerabiać ma własną modłę.
Żyjcie jak deklarujecie: nie grzeszcie i zajmijcie się własnymi k...ompasami!"

skłania do refleksji.

zaloguj się by móc komentować


jaguar @jaguar 5 listopada 2017 22:03
5 listopada 2017 23:23

"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?" Mt 7,1-3

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @jaguar 5 listopada 2017 23:34
6 listopada 2017 06:55

I uważasz, że to ma zastosowanie do tekstu Toyaha i komentarza Jareckiego? Dziwnymi drogami płyną neuroprzekaźniki w ludzkich głowach...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jaguar 5 listopada 2017 23:34
6 listopada 2017 09:52

Jak rozumiem, ty zaliczasz sie do  tych "katoli", których  teksty promowane w "GW"  skłaniają do omawianej refleksji.

Jak może o tym wiesz, ludzie są różni, w tym także "katole". Zatem i żródła  refleksji mogą być rozmaite.

Natomiast  przypowieść o  sądzeniu czynów innych  taką samą miarką jak własnych, dotyczy wszystkich bez wyjątku. 

zaloguj się by móc komentować

jaguar @Grzeralts 6 listopada 2017 06:55
6 listopada 2017 10:22

To ma zastosowanie uniwersalne.

zaloguj się by móc komentować

jaguar @stanislaw-orda 6 listopada 2017 09:52
6 listopada 2017 10:27

Każda krytyka powinna skłaniać do refleksji, a przypowieść  była głoszona uczniom, dzisiaj wierzącym.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jaguar 6 listopada 2017 10:27
6 listopada 2017 10:56

Dlaczego każda?

Przypowieśc była odniesiona do konkretnego kontekstu, konkretnych słuchaczów i w konkretnym czasie, czyli
 w konkretnych uwarunkowaniach historycznych.

Nie wszystko nadaje  się, by z sensem ekstrapolować to w dowolny czas, w dowolne miejsce i w dowolne okoliczności.

 

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @jaguar 6 listopada 2017 10:22
6 listopada 2017 11:09

To równie dobrze mogłeś napisać: "memento mori", albo "panta rhei". O "Lasciate ogni speranza" nie wspominając. Nie można przesadzać z poziomem ogólności.

zaloguj się by móc komentować

jaguar @stanislaw-orda 6 listopada 2017 10:56
6 listopada 2017 11:16

Mnie krytyka skłania do refleksji, Pana nia musi. 

Przypowieść o belce i źdźble jest aktyalna tu i teraz.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @jaguar 6 listopada 2017 11:16
6 listopada 2017 14:02

wracamy do punktu wyjścia, czyli czy absolutnie  każda krytyka, czy też  tylko niektóre jej treści, formy i rodzaje.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować