-

krzysztof-osiejuk : To ja

Ukryte terapie, czyli o tym, jak zrobiłem z siebie idiotę

        Pisząc dzisiejszą notkę, czuję się wyjątkowo głupio, jako że mam świadomość, że już za chwilę część czytelników uzna, że to, co oni na mój temat podejrzewali, a więc to, źe jestem skończonym idiotą, okazało się wreszcie prawdą. No ale służba nie drużba, pisać trzeba, a ponieważ po doświadczeniu zupełnie realnego obłędu, jakiego byłem świadkiem obserwując dyskusję na temat Stanleya Kubricka i jego, już nawet nie filmów, ale związków z wojskiem, londyńskim City, no a przede wszystkim może ze słynną mistyfikacją z rzekomym lądowaniem Amerykanów na Księżycu, jestem do tego stopnia wypalony, że nie przychodzi mi do głowy żaden neutralny temat, niech już wiec dojdzie do owej kompromitacji.

        A zaczęło sie wszystko w miniony czwartek, kiedy to otrzymałem serię telefonów z nieznanego mi numeru, na tyle natarczywą  i powtarzającą się tyle razy, że ostatecznie uznałem, że to nie może być ani bank z kolejną ofertą, ani Radio Zet z propozycją wzięcia udziału w grze o 500 tys. zł, ani nawet któraś z owych firm, która za pojawienie się na prezentacji pościeli, lub garnków, pragnie mi podarować nowoczesny odkurzacz, I ciekawość zwyciężyła. Odebrałem więc telefon i okazało się, że dzwoni do mnie firma o nazwie Instytut Zdrowia Św. Barbary z zaproszeniem na darmowe zabiegi rehabilitacyjne, które oni organizują dla starców w moim wieku, cierpiących na reumatyczne bóle stawów. Walka trwała kilka dobrych minut, jednak ów młodzieniec, który do mnie zadzwonił był tak zdesperowany, że mu w końcu uległem i umówiłem się na spotkanie, licząc na to, że nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, przynajmniej się dowiem, w co oni grają.

      Polazłem tam na drugi dzień, zastałem bardzo eleganckie pomieszczenie, z bardzo miłą obsługą i od razu zostałem poproszony do gabinetu, gdzie jakaś dziewczyna przypięła mi coś do palca, żeby zbadać krążenie krwi, czy coś w tym kierunku, poinformowała, że wynik będzie za pół godziny, a teraz mam się udać do sali obok, gdzie zostanie wykonane badanie tak zwanego pola magnetycznego. Wszedłem do owego pomieszczenia, gdzie stały cztery specjalne fotele, na dwóch z nich dwie starsze panie, jakiś młody byczek kazał mi się położyć i sobie poszedł. Na ścianie przed nami był ekran, a na ekranie niejaki Jerzy Zięba opowiadał o tym, jak to lekarze nas karmią różnego rodzaju tabletkami, doprowadzając nas do raka i innych śmiertelnych chorób  i  że jeśli chcemy żyć długo i w zdrowiu, to powinnismy sobie kupić jego książkę o ukrytych terapiach, która na amerykańskim Amazonie idzie po 1000 dolarów, a u niego kosztuje jedyne cztery dychy. Kiedy Zięba skończył o cenach, byczek wrócił, wyłączył Ziebę, a zamiast tego, zwracając się do nas w trzeciej osobie, zaczął nam pokazywać zdjęcia ludzi w ostatniej fazie raka i poinformował, że też tak będziemy mieli, jeśli nie wykupimy u nich za 230 zł. miesięcznego abonamentu na prywatną opiekę lekarską w przeróżnych sieciach gabinetów na terenie całego kraju, bez kolejek i z pełną obsługą, a potem kazał mi wrócić do pani od palca, która mi zapowiedziała, że jeśli nie podpiszę z nimi umowy w tej chwili, to w każdym innym terminie abonament będzie już kosztował aż 390 zł. Na to ja jej powiedziałem, że to w takim razie nie skorzystam, na co ona z kolei powiedziała, że to do widzenia, oczywiście skutecznie zapominając o wynikach pola magnetycznego, że już nie wspomnę o tym palcu. I tyle.

     A ja dziś siedzę tu w domu, czerwienię się ze wstydu na wspomnienie chwil, kiedy to jak ostatni kretyn leżałem na tym fotelu, a ten mądrala pytał mnie: „No i co, jest zadowolony z NFZ-u?”, a ja mu odpowiadałem: „Bardzo”; on mnie pytał: „A jak długo musi czekać na wizytę u specjalisty?”, a ja mu na to: „Normalnie, tydzień, najwyżej dwa”; on do mnie: „I dużo musi przyjmowac lekarstw?”, na co ja: „Jak każdy grubas. Trzy na nadciśnienie” i dziś żałuję tylko, że z tego wszystkiego nie zapytałem go, czy lekarze, z których usług miałbym korzystać za te 230 zł., nie wypisują recept. Trudno. Pozostają domysły.

      Nam wszystkim natomiast wypada zastanowić nad tym, co przed nami, w sytuacji gdy faktycznie państwowa służba zdrowia powoli zaczyna oddawać pole różnego rodzaju cwaniakom i to na tym szczególnym poziomie, gdzie na zachętę zaczyna się od tego czarownika Zięby, a kończy na prywatnych gabinetach, gdzie niewykluczone, że recepty na tabletki wprawdzie nie dostaniemy, natomiast będziemy mogli sobie kupić dwa super garnki za jedyne 2,5 tys. złotych, plus najnowszą książkę Jerzego Zięby o ukrytych terapiach.

 

Zachęcam, jak nakazuje tradycja, do kupowania moich książek. Albo normalnie, w księgarni pod adresem www.basnjakniedzwiedz.pl, ewentualnie, i to już z osobistą dedykacją, u mnie osobiście, kontaktując się mailowo na toyah@toyah.pl.tagi: zdrowie  nfz  instytut zdrowia św. barbary  jerzy zięba  kapitalizm 

krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 10:47
88     4718    7 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Maryla-Sztajer @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 11:10

Dzięki. Nie chodzę z zasady na żadne spotkania ...Blokuję nieznane mi numery telefonów.

Dzięki pańskiej odwadze przynajmniej coś wiem na pewno.....

Ktoś musi przetestować:). Padło na Pana ...i tyle:)

Miłej niedzieli:)

.

 

zaloguj się by móc komentować

tadman @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 11:15

Mnie interesuje, że oni dość dobrze trafiają do grupy wiekowej, która ma już potencjalne kłopoty ze zdrowiem i za magnesy wszyte w cudowny materac lub antyreumatyczną pościel z wełny nowokaledońskich merynosów opłacą w dogodnych ratach ze swojej nie zawsze wysokiej emerytury.
Tu wyłazi fikcja ochrony praw osobowych, bo są one do kupienia przez firmy i to dane odpowiednio sprofilowane. Tak jak wymieniono w całym kraju skrzynki pocztowe, aby roznosiciel mógł nam do woli wrzucać materiały reklamowe, tak ktoś zadbał o interes ludzi sprzedających nam niepotrzebne gadżety lub wątpliwe usługi.
 

zaloguj się by móc komentować

Shork @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 12:17

:-)
A już myślałem, że się dobrze skończy...

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Maryla-Sztajer 25 marca 2018 11:10
25 marca 2018 12:30

No właśnie to napisałem. Że z zasady nie chodzę na żadne spotkania i nie odbieram telefonów z nieznanych numerów. To był zupełny wyjątek.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @tadman 25 marca 2018 11:15
25 marca 2018 12:32

To juz nawet nie chodzi o kłopoty ze zdrowiem. Tu chodzi o starszych ludzi, którzy bardzo lubią mieć poczucie, że ktoś się nimi zainteresował. Mój śp. Teść na przykład bardzo lubił chodzić do dużych marketów, bo wiedział, że zawsze sobie miło pogawędzi z kasjerkami. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Shork 25 marca 2018 12:17
25 marca 2018 12:33

Mogło być gorzej. Oni mi mogli na przykład zaproponować te garnki, a ja je mogłem kupić.

zaloguj się by móc komentować

Kuldahrus @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 12:59

Z tymi ukrytymi terapiami to w ogóle ciekawa sprawa. Pamiętam, że zaczęło się od filmików na youtube, gdzie polecali(bo tych "robiących" w tym temacie jest więcej) różne sprytne sposoby na przeziębienie(witaminy, napary ziołowe, zdrowe odżywianie itp.), a potem już poszli po całości - hipnoza, pola magnetyczne i inne tego typu rzeczy.

Swoją drogą to zero oryginalności, jak nie "samogotujące" garnki to "ręce które leczą" i tak w kółko.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 13:11

Niewykluczone, że rosnąca popularność Jerzego Zięby, jest zapożyczana, a panienka  od palca i ten drugi, właściwie już nic nie musieli mówić, ani przekonywać, tylko zdobywać klientów na abonament. 

Do mnie dzwonili z propozycją przebadania się w zakresie wszystkiego, problemów z tarczycą, krążeniem, alergią itd. Wczoraj nowość, miałam propozycję spotkania dla chorych wątrób i płuc... chyba płuc, bo w tym momencie się rozłączyłam. Teraz zmniejszają koszty i nie ma chętnych do wysłuchiwania odburknięć, toteż początek rozmowy telefonicznej zwykle załatwia automat.

Wydaje mi się, że Ziębę chcą w ten sposób skompromitować, bo m.in. ostrzega przed skutkami szczepionek. Dlatego połączenie go z hochosztaplerami od naciągania chorych ludzi, jest dla handlarzy śmiercią bardzo pożyteczne. Żeby takie przedsięwzięcia odnosiły pozytywne efekty, musi być ograniczony dostęp do medycyny konwencjonalnej. Czyli pełna współpraca między NFZ a opisanymi grupami hosztaplerów. Być może łącznie z przekazywaniem danych osobowych.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Rozalia 25 marca 2018 13:11
25 marca 2018 13:31

Moim zdaniem, Zięba to właśnie hohsztapler. Powiem szczerze, ze nie rozumiem, jak można obejrzeć choćby minuty z jego wykładu i tego nie widzieć.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 13:38

Po prostu zaznałeś tego, czym może być całkowicie prywatna "służba zdrowia".

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 13:31
25 marca 2018 13:43

To jest hochsztapler. Hochsztaplera generalnie łatwo poznać właśnie po tym, że jego książki na Amazonie chodzą po pierdylion dolarów, ale teraz można nie od niego kupić na jedyne 40 PLN.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 12:32
25 marca 2018 13:49

A mi kiedys znajomy ksiądz opowiadał, jak do niego przychodzą do konfesjonału co najmniej trzy razy w tygodniu wciąz  te same starsze panie, których mąz obumarł, a których dzieci i wnuki są gdzieś rozrzucone  po świecie i one nie mają w swoich czterech ścianach do kogo, za przeproszeniem, gęby otworzyć. Ale mają blisko  do kościoła, wiec przychodzą się wygadać pod pretesktem spowiedzi. Minimum czterdzieści minut kilka razy w tygodniu. Za darmo, gdy w  gabinecie u psychoterapeuty trzeba za seans zapłacic.
Ten ksiądz to męczennik.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 13:31
25 marca 2018 13:59

Chcącemu nie dzieje się krzywda.  Za nieskorzystanie z jego rady nikt nie dostanie 50.000 PLN grzywny, ani nie odbierze mu dzieci. 

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Grzeralts 25 marca 2018 13:43
25 marca 2018 14:07

Przed chwilą sprawdziłam, po 47 zł można kupić książkę Ukryte terapie właśnie od niego, na stronie o tej samej nazwie. Kto inny niebotycznie zawyżył cenę,  albo znalazł amatora... albo po prostu kłamie. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 13:31
25 marca 2018 14:17

Można. Wystarczy nie wyłączać tvn24 przez 24, wytatułować sobie smoka na tyłku albo na bicepsie, korzystać z porad wróżki i mieć Kościół w poważaniu.  

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Rozalia 25 marca 2018 14:07
25 marca 2018 14:21

Nie o to chodzi. On z tego żyje, jednocześnie nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za swoje porady. Czyli, korzystając z nich, robisz to na własne ryzyko, ale musisz zapłacić.

zaloguj się by móc komentować

Danae @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 13:31
25 marca 2018 14:21

"Moim zdaniem, Zięba to właśnie hohsztapler"

Ciekawe. Dopowiem kilka informacji, które - być może - uchronią innych starców;) No, przestań, człowiek w wieku 60-lat to nie stary, staruszek ani nawet emeryt, to człowiek w sile wieku.

Firmy, które oferują abonament zdrowotny, to właśnie prywatna służba zdrowia, o której wspomniał Grzeralts. W Polsce oczywiście szemrana prywatna służba zdrowia. Firmy te mają w nazwie "św. Fanciszek" (grasuje w całej Polsce), albo św. Barbara albo inny święty. Firma ciągle zmienia nazwę, ale to jest ciągle ten sam numer KRS. Kupują bazy danych z państwowo-prywatnych przychodni, głównie od ciągle zmieniających się tam recepcjonistek, ale i innego personelu, który jest bezlitośnie wykorzystywany, np. rehabilitanci. 

O Św. Franciszku była mowa w "Uwadze", ale chyba jest mocno kryty, bo ciągle pączkuje w nowych miejscach.

Badanie wykonuje się pulsoksymetrem. Sprzedawcay abonamentu powołują się na prof. dr hab. Ryszarda Krzyminiewskiego. Ten profesor rzeczywiście istnieje, ale odżegnuje się od tych oszustów. Badanie, którym posługuje się św. Franciszek, czy Barbara czy też inny "święty" jest całkowitym oszustwem w ich zastosowaniu. Firma ma podpisaną umowę z PKO BP na ratalne sfinansowanie abonamentu na 6 tysięcy. Całkowita kwota do spłacenia w ratach wynosi wtedy 9 tysięcy, czyli łatwo wyliczyć, ile bank na tym zarabia.

Jerzy Zięba być może nawet nie wie, że "wszyscy święci" posługują się jego osobą, by się uwiarygodnić. 

Chyba niesprawiedliwe są więc te uwagi pod jego adresem. Jest on znienawidzony przez polskich lekarzy, niektórzy dostają białej gorączki, jak o nim słyszą. 

Czytałam (choć dość pobieżnie) niektóre jego publikacje. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale też, na szczęście, jestem zdrowa. W związku z tym lekarze też traktują mnie z podejrzliwością, bo nie mogą mi zapisać żadnych leków, nawet na obniżenie ciśnienia, ani cholesterolu. Po kilkukrotnych testach "na cukier" przeszła im też ochota na wmawianie mi cukrzycy. No bo przecież nie mogłam wielokrotnie "sfałszować" wyników analizy krwi i moczu...

 Bardzo podoba mi się, co Zięba mówi na temat wody i soli, oraz słońca i jedzenia. 

Był z nim program w Polsacie, pt. "Skandaliści". Nie podaję linku, bo ja nikogo ani niczego nie chcę propagować, ale jak ktoś chce, to z pewnością znajdzie.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @Grzeralts 25 marca 2018 14:21
25 marca 2018 14:30

Lekarze też nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje porady i za błędy medyczne. Oni mają licencję na zabijanie.  

zaloguj się by móc komentować

qwerty @Rozalia 25 marca 2018 14:07
25 marca 2018 14:31

to jest zwykłe 'wyciskanie' kasy od naiwnych ludzi

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 25 marca 2018 14:21
25 marca 2018 14:31

Zięba mówi sporo mądrych rzeczy i trochę głupot. Nie on jeden. Mitem jest jednak nienawiść środowiska lekarskiego do niego i jego poglądów, to raczej jego własna inicjatywa reklamowa. Tu faktycznie mogli się nim posłużyć bez jego wiedzy i zgody, lub bez jego pełnej wiedzy. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Rozalia 25 marca 2018 14:30
25 marca 2018 14:35

Po pierwsze lekarze zobowiązani są do leczenia swoich powikłań, po drugie bez problemu i dosyć łatwo jest na drodze cywilnej (komisje są.bledow medycznych lub mediacja sądowa) uzyskać odszkodowanie. A że z niewiedzy, a często pazerności ludzie wolą lecieć do prokuratury, to już sami sobie winni.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @qwerty 25 marca 2018 14:31
25 marca 2018 14:40

Niemałej kasy w tym przypadku. Ale sam Zięba raczej w tym palców nie macza. 

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 25 marca 2018 13:49
25 marca 2018 15:07

I to jest właśnie odpowiedź na pytanie, czemu księżą mają wiedzę, o jakiej żaden z nas nawet pomarzyć nie może.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Rozalia 25 marca 2018 13:59
25 marca 2018 15:09

Jasne. A zas korzystanie najwyżej wykituje z powodu tętniaka, padnie na zawał, albo rozsypie się psychicznie pijąc melisę.

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @Danae 25 marca 2018 14:21
25 marca 2018 15:15

Kobiety w ogóle są zdrowsze. Moja żona na przykład w życiu nie wzięła ani jednej tabletki. Swoją drogą, ta pani co leżała obok mnie też powiedziała, że nic nie bierze. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Rozalia 25 marca 2018 14:30
25 marca 2018 15:18

To bardzo ciekawe, jakich Ty lekarzy w życiu poznałaś, bo Ci, z którymi ja miałem do czynienia, to nie dość, ze mnie nie zabili, to jeszcze mi pomogli. Natomiast miałem kumpla, który z zasady nie korzystał z usług medycznych i w pewien wigilijny wieczór nagle wziął i walnął kitę. Ot tak.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 25 marca 2018 14:31
25 marca 2018 15:19

A czemu miał wyrażać zgodę? Przecież te jego gadki są dostępne na youtubie.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 25 marca 2018 14:40
25 marca 2018 15:20

Nie musi. Wystarczy że stworzył modę.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 15:20
25 marca 2018 15:27

Absolutnie. On przecież wie, co robi. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 15:19
25 marca 2018 15:31

Fakt, ma tam standardową licencję YouTube. Dziwne. Znaczy w sumie nie dziwne. 

zaloguj się by móc komentować

Janek-D @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 15:44

Grzeralts dobrze podsumował działalność Pana Zięba. Oczywiście oprócz sedna całej notki. Wystarczy przewertować ww. książkę i cyknąć mini research na necie, jeżeli opowieść Pana Osiejuka nie trafia tam gdzie trzeba.... 

To jest ogólna moda na zdrowe.... Drenowanie kieszeni tanim kosztem i mieszanie w głowach. 

"magister inżynier, absolwent Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie" to od razu wzbudza zaufanie. 

zaloguj się by móc komentować


Godny-Ojciec @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 15:51

Ostatnio coraz częściej nadziewam się na hohsztaplerów albo zwykłych durni, ale z dyplomem lekarza. O dziwo mają ci hohsztaplerzy najlepsze referencje od większości swoich pacjentów. Wprawia mnie to w zdumienie i smutek i coraz większe poddenerwowanie bo lekarze sprawdzeni, których znałem i którym ufałem, wymierają :( a sprawdzanie następnych na własnej d. kosztuje coraz więcej - również pieniędzy. Sztoż dziełat'?

zaloguj się by móc komentować

Marek @Grzeralts 25 marca 2018 14:21
25 marca 2018 16:07

...a jakie to są porady, których udziela odpłatnie pan Zięba poza zwracaniem uwagi na suplementacje i zdrowe żywienie?

I odpowiedz mi jaką odpowiedzialność bierze lekarz, który przepisuje antybiotyk na wszelkiej maści infekcje wirusowe?

 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 16:11

E tam, zaraz idiotę. Czego się nie robi dla tematu. Tematów jest zresztą multum, ale bliskie spotkanie powiedzmy 2 stopnia z szamanem, to jest coś. I jeszcze na dodatek mogłeś im nagadać do woli. Ja się omsknąłem onegdaj o "ręce które leczą" w moim ulubionym Kamieniu Śląskim i do tej pory nie mogę sie z tego otrząsność, albowiem posiadacz rzeczonych rąk stał się tego dnia, o ile mnie nie zwodzą moje zmysły, szczęśliwym posiadaczem oderu Św. Stanisława w tymże pałacu Odrowąży w Kamieniu Śląskim na konferencji kapituły rzeczonego orderu. Konferencja była poświęcona stanowi moralności, bo inny temat nie wchodził w żadnym bądź razie w grę. Już trochę zebrałem plotek na ten temat, ale ciągle coś mi innego się napatacza. 

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 12:30
25 marca 2018 16:41

No ale...poświęcił się Pan ten jeden raz i teraz wiemy na 100% ze mamy rację; ))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Maryla-Sztajer 25 marca 2018 16:41
25 marca 2018 16:52

W sumie to nie ukończył, więc nie wiem, czy możemy Krzysztofa chwalić;)

zaloguj się by móc komentować

Maryla-Sztajer @Grzeralts 25 marca 2018 16:52
25 marca 2018 17:16

Możemy.  Przytomnie w porę uciekł; ))

.

 

zaloguj się by móc komentować

Art @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 17:52

Trochę się boję,ale zaryzykuję.Na Ziębę trafiłem u Coryllusa,tzn pod jego notką, w komentarzach. Dr/nie doktor od wszystkiego,czyli ogólny.To był kawałek o piciu wody.Zięba zalecał,aby wypić tej wody conajmniej trzy litry dziennie.Ale woda to nie wszystko-należy ją zawsze pić z solą.Na dowód,że Zięba pije wodę z solą(trzy litr)pokazał takie pudełeczko,które wyjął z kieszeni,a które to pudełeczko zabiera ze sobą nawet w podróż.Ale to dalej nie wszystko.Wodę należy pić małymi łyczkami i zawsze brać do tego ściupcię(pokazał ile to jest ściupcia)soli,ale tylko Sól Kłodawska.A więc gostek reklamuje nachalnie jakąś sól kłodawską,bo wszyscy kupują wielicką,ale wyobraźmy sobie,że ktoś ma nadciśnienie i zacznie pożerać tej soli kłodawskiej ściupcię do każdego łyczka soli.Wielu tej kuracji nie przetrzyma i “walnie kitę”,ale sól kłodawska zacznie się w końcu sprzedawać.Mam nadzieję,że nie strolowałem notki,a ktoś przestanie w końcu pałaszować tę sól.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Art 25 marca 2018 17:52
25 marca 2018 18:31

To nie jedyna durnota, którą propaguje. I niczym mu to nie grozi.

zaloguj się by móc komentować

Art @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 18:36

Jesteśmy ludźmi naiwnymi,ale człowiek chory jest podwójnie naiwny.I "dr"Zięba to wykorzystuje.I to jest z lekka haniebne.Po za tym on mówi jak do durniów.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Janek-D 25 marca 2018 15:44
25 marca 2018 18:40

Mnie nawet nie tyle chodzi o samego Ziębę, tylko o to, że oni zachęcają do korzystania z jak najbardziej standardowej, tyle że płatnej, opieki medyczniej, sprowadzając sobie publiczność przy pomocy Zięby, którego głównym przesłaniem jest to, że standardowa opieka medyczna ich zabije. A więc to jest wyjątkowo perfidny numer. Najpierw trzeba ludzi podburzyć, a potem wcisnąć im już cokolwiek, byle płacili.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Godny-Ojciec 25 marca 2018 15:51
25 marca 2018 18:42

Z tego co wiem, podstawa umiejętność, jaką dziś nabywają studenci medycyny, to chodzenie z gracją w chodakach.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 25 marca 2018 16:11
25 marca 2018 18:44

No niestety nie nagadałem. Inna sprawa, że może to i dobrze. W końcu te dzieci tam tylko pracują według instrukcji zdobytych na szkoleniu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Maryla-Sztajer 25 marca 2018 16:41
25 marca 2018 18:46

To prawda. Teraz wiemy, że to co wiedzieliśmy to prawda.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 25 marca 2018 16:52
25 marca 2018 18:48

Nie. No ukończyłem przecież. Podpisanie tej umowy w żaden sposób by nie poszerzyło naszej wiedzy. No, najwyżej w wypadku, gdyby się okazało, że jednak na wizytę u tych lekarzy  czeka się dłużej niż dwa dni, no i że oni są dokładnie tak samo pełni poświęcenia i staranności, jak każdy inny, albo i mniej.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Art 25 marca 2018 17:52
25 marca 2018 18:51

To żeby pić trzy litry wody dziennie mówi mi kazdy lekarz do którego zdarza mi sie pójść. No ale przyznaję, że ta sól to już osobisty wkład Zięby.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Art 25 marca 2018 18:36
25 marca 2018 18:54

On to jeszcze nic. Byś widział tego mądralę, który się do nas zwracał: "Czy wiedzą, co to jest abonament?"

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 18:48
25 marca 2018 18:55

A mogłoby się tak okazać.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 18:51
25 marca 2018 18:55

Serio? 3 litry wody, nie ogólnie płynów?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 19:01

Tak mówią. Że ma być woda.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 19:01
25 marca 2018 20:00

Dziwne. Jeszcze litr i miałbyś codziennie przygotowanie do kolonoskopii;)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 18:54
25 marca 2018 20:02

Wiem, że zadaję idiotyczne pytanie, ale czy mądrala naprawdę zwracał się do Was per "Czy wiedzą"?????

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 25 marca 2018 20:00
25 marca 2018 20:44

Gdzie tam litr? Ja poza kawą rano i alkoholem pod wieczór nie piję nic.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Marcin-K 25 marca 2018 20:02
25 marca 2018 20:45

Ja wiem, ze w to trudno uwierzyć, ale naprawdę.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 18:44
25 marca 2018 20:46

Trochę nagadałeś. Sam przecież cytujesz. No może nie do woli, ale za to bardzo elegancko, w dobrym guście. Jeśli doniosą swoim szefom, to im się czoło mimowolnie zmarszczy, jakby im coś w dołku przygnietło. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 20:45
25 marca 2018 20:48

Szok, ale ja mam takiego sąsiada, który tak zasuwa w trzeciej osobie. Zastanawiam się czy to spod Krakowa taka maniera czy z jakichś środowisk złodziejskich?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 marca 2018 20:40
25 marca 2018 20:50

Chciałbym, żeby to była prawda, ale niestety, odebrałem ten telefon z ciekawości, kto to taki dzwoni do mnie pięć razy w ciągu jednej minuty. A polazłem tam też z czystej ciekawości.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 25 marca 2018 20:48
25 marca 2018 20:54

Mnie się wydaje, że to jest żargon jaki stosuje się w domach opieki w stosunku do staruszków z demencją. Na ty jednak nie wypada, a pan/pani brzmiałoby idiotycznie.

zaloguj się by móc komentować


Grzeralts @krzysztof-osiejuk 25 marca 2018 20:44
25 marca 2018 21:02

To pij chociaż z litr, bo 3 to przesada, byłbyś na liście oczekujących do przeszczepu cewki moczowej, ze zużycia;)

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 21:05

Na jawną terapię proponuję spróbować metodę z filmu Forks Over Knives, paru moim znajomym pomogła.

Oczywiście stosowana  w porozumieniu ze swoim lekarzem.

zaloguj się by móc komentować

Danae @Grzeralts 25 marca 2018 14:31
25 marca 2018 21:54

Ad Zięby:

Zięba mnie ani ziębi, ani grzeje, ha, ha. To, co mówi o wodzie, stosuję od lat i bez niego, tzn. rzeczywiście piję ok. 2 - 3 litrów wody dziennie. 

Ja, podobnie jak @Rozalia, mam problem z lekarzami, bo oni mi nie wierzą, w myśl zasady dr House'a "wszyscy kłamią'. A mnie to wkurrrrza. Ponieważ w Polsce (ale też i w Anglii) pacjent nie jest od dyskusji, więc zaciskam zęby i macham im przed oczami wynikami badań, żeby mi nie wciskali recept na obniżenie cholesterolu o 10 pkt. Niestety, muszę ich widywać od czasu do czasu, choćby po to, by dostać recepty na niektóre leki, stosowane profilaktycznie, np. żeby zapobiegać tworzeniu się zaćmy.

Lekarz mojej Matki zawsze mówi przed obejrzeniem wyników jej badań: "zaraz zobaczymy, jak Pani się prowadziła". Ale to stary zbereźnik.

Dosyć OT, ale pzowoliłam sobie dodać do wątku, jak przeczytałam, jakie płyny przyjmuje Krzysztof;)

 

zaloguj się by móc komentować

chlor @Grzeralts 25 marca 2018 21:02
25 marca 2018 22:23

Litr dowolnej cieczy zawierającej 60 procent wody?

zaloguj się by móc komentować

grudeq @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 22:27

Może doleje trochę benzyny do dyskusji i utworzę wątek urzędniczy. 

Czy urzędnik przeciwdziałający praktykom przedsiębiorcy, prowadzącego działalność pod nazwą Instytutu Zdrowia Św. Barbary, a to przez wzmożoną ilość kontroli (w zgodzie z przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej), a to przez nasyłanie inspekcji handlowej na takie spotkanie, działa w interesie społecznym, czy godzi w swobodę gospodarczą i uderza w ludzi przedsiebiorczych, mających taki zdrowotny pomysł na zarabianie pieniędzy? 

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @Magazynier 25 marca 2018 20:48
25 marca 2018 22:29

W trzeciej osobie zwracają się suwalcaki.

zaloguj się by móc komentować

chlor @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 22:30

Moja żona przyznała się, że odebrała taki telefon, i nawet tam poszła. Na szczęście jej wrodzona bystrość i skąpstwo uratowały ją od ruiny finansowej. Wygrała  masujące łóżko, garnki, i super odkurzacz, za jedne 10 tysięcy płatne w ratach przez 3 lata. Mówiła, że nadludzkim wysiłkiem uciekła w porę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 25 marca 2018 21:02
25 marca 2018 22:45

Przeszczep cewki moczowej? Brzmi zachęcająco.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 marca 2018 21:04
25 marca 2018 22:48

Ja normalnie niczego nie tłumaczę, tylko kiedy się orientuję, że to jest sprzedaż, mówię: "Dziękuję, nie jestem zainteresowany" i się rozłączam. Tym razem zrobiłem wyjątek, bo chciałem wiedzieć, czemu on jest taki zdesperowany.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ApesCornelius 25 marca 2018 21:05
25 marca 2018 22:49

Niestety nie wiem, o co chodzi.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @grudeq 25 marca 2018 22:27
25 marca 2018 22:51

No, to już Ty powinieneś się na tym znać. 

zaloguj się by móc komentować

ApesCornelius @krzysztof-osiejuk
25 marca 2018 23:08

Wspomniałem o terapii lekarzy Caldwell Esselstyn o której mówią w filmie Forks over Knives, a tutaj w skrócie

 

zaloguj się by móc komentować


Danae @grudeq 25 marca 2018 22:27
25 marca 2018 23:12

"a to przez wzmożoną ilość kontroli (w zgodzie z przepisami ustawy o swobodzie działalności gospodarczej), a to przez nasyłanie inspekcji handlowej na takie spotkanie, działa w interesie społecznym, czy godzi w swobodę gospodarczą i uderza w ludzi przedsiebiorczych, mających taki zdrowotny pomysł na zarabianie pieniędzy? "

Nie przeczytałeś poprzednich komentarzy. Te praktyki były pod lupą mediów (TVN), były też prześwietlane z punltu widzenia działania spółki. Spółka bez wątpienia wyłudza pieniądze, sprzedaje bezużyteczne przedmioty (koce, garnki itp). Żeruje na najsłabszych członkach społeczeństwa. Gdy jeden ogon tej ośmiornicy zostanie obnażony jako nielegalny, natychmiasy wyrasta w postaci kolejnego "świętego".

Wniosek: spółka "wszyscy święci", podobnie jak Amber Gold, musi miec bardzo dobrą kryszę. Twoje "inspekcje" są na razie tyle warte, ile "niezauważenie" przez Urząd Skarbowy przez trzy lata, że Zarząd Amberg Gold nie składa CIT-u i nie płaci podaktów,

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Art 25 marca 2018 18:36
25 marca 2018 23:25

Bo w dużym odsetku to sa przeciuez durnie. Co prawda zdesperowani i chwytający się brzytwy,  ale nie zmiemnia to istoty rzeczy.

Gdyby nimi nie byli, nie daliby nabierać się na taki koński numer.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @ApesCornelius 25 marca 2018 23:10
25 marca 2018 23:46

No niestety, to nie dla mnie. Ja jestem wybitnie mięsożerny i to już sie raczej nie zmieni. Natomiast mnie absolutnie i niezmiennie zachwyca to, jak Amerykanie pięknie potrafią opowiadać. I to wszyscy. Ich zdaję się tego uczą w szkole.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @valser 25 marca 2018 23:19
25 marca 2018 23:48

On akurat byl chyba zbyt młody na kredyt. A targety są na ogół po to, by się ich nie wyrabiało.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @stanislaw-orda 25 marca 2018 23:25
25 marca 2018 23:50

Nie zgadzam się. To są ludzie, którzy bardzo potrzebują uwagi. Głupota nie ma tu nic do rzeczy.

zaloguj się by móc komentować

Matejek @krzysztof-osiejuk
26 marca 2018 02:01

niech Pan Bóg Miłosierny wybaczy ...
jakże nisko upadliśmy, 
jak daliśmy sobie ''sprać'' mózgi i dusze,
jak bierni jesteśmy i jak pozwalamy krzywdzić słabszych i głupszych, choć jesteśmy równie głupi w swojej ignorancji, lenistwie do wiedzy, swoim zadufaniu i świętym spokóju sumienia,
ci 'nabierani-ograbiani' seniorzy /i nie tylko/ to nasi rodzice, dziadkowie ...

Krzysztof w porę ''uciekł'' od ewidentnych hosztaplerów, 
takich powinno się ścigać za przestępczość kryminalną - i to jest jasna sprawa, 
a że takie ''organizacje'' ciągle 'bezpiecznie' działają, wiadomo o czym świadczy - i dlatego trzeba nagłaśniać,

jednak, 
ja to jestem kompletmym idiotą i frajerem, 
bo dałem się nabrać na Ziębę /i też na H. Czerniaka/ i skutkiem tego, za to, że od ponad dwóch lat nie wiem co to grypa, przeziębienie, nawracające bóle głowy /to dopiero była jazda po ścianach/, nawracające zapalenie stawu, nadciśnienie /tu, woda z solą z minerałami (to właśnie ta sól kłodawska- cholernie droga - 2 zł)/ ... ...
otóż, za te dwa i pół roku ''skutków ubocznych'' porad pana Zięby dla siebie i mojej rodziny /ponieważ mojej żonie zniknęła też astma, przez którą parę razy 'lądowała' w szpitalu, .../ 'musiałem' z własnej kieszeni zapłacić w sumie ok. 450 zł /wyszło m.w. 15zł/m-c /, nie liczę właściwego jedzenia, jak chabanina, mleko ''prosto od krowy'', czy jajka ''od baby ze wsi'' lub co jakiś czas zioła za 3 zł,
ale książki nie musiałem kupować, wypożyczyłem w bibliotece i jest internet.

no, ale ktoś jest hosztapler i głupi, bo jest hosztapler i głupi

znam kilku lekarzy, trzech z nich w rozmowie prywatnej powiedziało, że czyta i słucha Zięby, przyznają rację i wykorzystują w swojej praktyce ...

dla mnie osobiście skutek ''kontaktu'' z Ziębą, Czerniakiem,Nawolskim, prof. Wiąckowskim - jest tych szarlatanów więcej, ale jak się chce to da się ich rozeznać - jest taki, że ''straciłem'' trochę czasu na uzupełnienie wiedzy o żywieniu i zdrowiu, rzadko chodzimy do lekarza i prawie wogóle do apteki /wcześniej żona wydawała co miesiąc ponad sto zł. na same dyski inhalacyjne, a córka .../ 

mamy uszy, nie słyszymy
mamy oczy, nie widzimy
mamy (?) rozum, nie myślimy i nie wyciągamy wniosków
i wydajemy szybkie sądy i opinie, mieszamy dobro ze złem wlewając do jednego kufla, skaczemy ze skrajności w skrajność, bo tak wygodnie, sumienie w spokoju i kosztuje mało wysiłku, nie chcąc choćby trochę zdobyć niezbędnej wiedzy - bo po co? i już!
szlag trafia na trolowskie odpowiedzi i mądrości, oklepane skwitowania, - zero wiedzy, zero merytoryki, zero logicznej i etycznej analizy ''za i przeciw''- chyba, że wynika to ze zła ''wrodzonego'' lub nabytgo,
ale kiedyś zdamy relację z tego, co zrobiliśmy dla siebie i bliskich, a czego zaniechaliśmy i co olali,
co tam że ból, co tam że cierpienie i konsekwencje, niejednokrotnie do końca życia ... żeby tylko swojego życia, to pies drapał ...

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @chlor 25 marca 2018 22:23
26 marca 2018 06:31

Tak daleko bym nie szedł, wątroba może nie zdzierżyć.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 25 marca 2018 21:54
26 marca 2018 06:37

3 litry czystej wody dziennie, to już jest bardzo dużo, faktycznie trzeba by ją dosalać, żeby to przeżyć. 1,5-2l spokojnie wystarczy, żeby nerki miały co robić, a kupa nie była zbyt gęsta. 

Profilaktyka, to właśnie odpowiednia dieta (czasem suplementy) i ruch, nie ma leków profilaktycznych. Skoro do lekarza idziesz, to on cię traktuje jak pacjenta, ew.upierdliwego, nie ma nawyku (ani potrzeby) udzielania porad o profilaktyce.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @ApesCornelius 25 marca 2018 23:10
26 marca 2018 06:43

Caldwell Esselstyn wygląda na człowieka, który opuści ten padół dzięki udarowi - szczupły, uprawiający biegi wegetarianin. Co nie zmienia faktu, że miażdżyca i inne choroby zapalne są dietozależne. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Matejek 26 marca 2018 02:01
26 marca 2018 06:47

I dzięki temu będziesz nieśmiertelny...

To nie dlatego jest szarlataneria, że to nieprawda, tylko dlatego, że przejmuje twój budżet, który wydałbyś inaczej na leki. A tak wydasz go na koce, garnki, materace masujące i tym podobne duperszwance. Wiedza, którą jako tajemną sprzedaje Zięba i inni jest powszechnie dostępna, i to za darmo! Więcej, jej poszerzanie fiansują m.in koncerny farmaceutyczne...

zaloguj się by móc komentować

Danae @Grzeralts 26 marca 2018 06:37
26 marca 2018 18:59

Sól też lubię:) No, niestety, moja profilaktyka (zdrowe jedzenie, mięsa nie jem od lat, zero używek) + ruch kosztuje mnie dużo potu;) Stąd m.in. to rzucanie się na wodę. 

W moim przypadku lekarz w ogóle może się nie odzywać. Tylko dlaczego ja muszę za to płacić DWIE składki zdrowotne?

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 26 marca 2018 18:59
26 marca 2018 19:02

Przy takiej ilości wody traconej z potem dosalanie tej wypijanej nie jest takie głupie.

Jedną składkę. Ta druga jest odliczana w podatku.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @Danae 26 marca 2018 18:59
26 marca 2018 19:04

P.S. poza tym z tej składki finansowane jest przede wszystkim leczenie tych, którzy jej jeszcze, już albo przejściowo nie płacą.

zaloguj się by móc komentować

Danae @Grzeralts 26 marca 2018 19:02
26 marca 2018 19:55

Te, pożal się Boże odliczenia...Śmiechu warte. Kwota wolna od podatku dziesięć razy niższa niż w UK. Zostawmy to jednak. Wrócimy bowiem do dyskusji o podatkach, a nie mam ochoty.

 

 

 

 

 

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować