-

krzysztof-osiejuk : To ja

Urodzinowe życzenia od TegoKtóry...

         W jednym z wczorajszych komentatarzy na moim blogu pojawił się wczoraj link do nieznanej mi dotychczas angielskojęzycznej strony poświęconej, mówiąc krótko, analizowaniu przykładów agresji kierowanej przez Zło wobec dzisiejszego świata, w wymiarze wyznaczanym przez kulturę popularną, czy w ogóle przestrzeń publiczną. Strona nosi nazwę The Vigilant Citizen, przez co można rozumieć obywatela, który czuwa, natomiast bardzo ciekawe jest motto: „Światem nie rządzi ani słowo ani prawo, lecz symbole”, co, jak się zdaje, dość precyzyjnie zbliża autorów owego projektu do teorii, którą my tu od lat głosimy, że „nie ma przypadków, są tylko znaki”.

      Mimo to, prawdopodobnie, ze względów, mam nadzieję, dla stałych czytelników tego bloga, jasnych, nie zainteresowałbym się tym, co oni tam piszą, a już tym bardziej, nie poświęcałbym owym rewelacjom osobnej notki, gdyby nie fakt, że tuż obok głównego artykułu, omawiającego ukryte treści na którymś z portretów Baracka Obamy, jest bogato bardzo ilustrowany, pokaźnych rozmiarów tekst, poświęcony naszej Krainie Grzybów, jak najbardziej w oparciu o informacje pochodzące z tego bloga. Warto też zauważyć, że w tekście pojawia się również moje nazwisko, jako osoby, która swego czasu zwróciła uwagę na satanistyczne korzenie owego projektu, a nawet cytat z jednej z notek, w której analizowałem pamiętne zabójstwo w Białej Podlaskiej.

      Powiem uczciwie, że kiedy zajrzałem na ową stronę, ujrzałem tam już na samym początku swoje nazwisko, a następnie serię aż nazbyt nam dobrze znanych obrazów, nie poczułem satysfakcji, lecz bardzo przygnębiający niepokój. W czym rzecz? Otóż proszę zwrócić uwagę, że w tym miesiącu będziemy obchodzić równą dziesiątą rocznicę istnienia tego bloga – bloga praktycznie tu w Polsce zakazanego – i wydaje się, że, pomijając tamtą nagrodę z roku 2009, kiedy oni jeszcze nie mogli się spodziewać, co z tego wszystkiego wyniknie, jego istnienie zostalo odnotowane wyłącznie zagranicbą i sprowadza się do dwóch wydarzeń, pierwszego, związanego z rozpędzeniem jesienią 2015 roku festiwalu Unsound w Krakowie, a drugiego, kiedy to po raz pierwszy zwróciłem uwagę na ową Krainę Grzybów i połączyłem ją z morderstwem w Rakowiskach. Mam tu za sobą niemal już 10 lat pisania, ponad dwa tysiące wrzucanych niekiedy dzień w dzień tekstów, paręnaście tysięcy najprzeróżniejszych, mniej lub bardziej poważnych, tematów, niezliczoną wręcz liczbę naprawdę solidnych wzruszeń, i nagle  wychodzi na to, że wśród czytelników tego bloga jest też TenKtóryNiePrzepuszczaŻadnejOkzaji. I, jakby tego było mało, wygląda na to, że nie dość, że jest on jednym jego z bardziej oddanych czytelników, to – w odróżnieniu od niektórych – wcale nie zamierza udawać, że o mnie nie słyszał. Wręcz patrzy mi prosto w oczy i mnie o tym informuje. Jak mówię, nie czuję z tego powodu satysfakcji, lecz raczej nieprzyjemne drżenie.

      Póki co, bardzo proszę wszystkich o modlitwę, a ja w tym czasie rozejrzę się za jakimś porządnym amuletem. Podczas niedawnej wizyty w Wąchocku, ojciec Wincenty wspominał coś na ten temat. Może więc, korzystając z okazji, że zbliża się owa rocznica, ja się do niego zwrócę z prośbą, by mi podarował coś, co będę mógł mieć zawsze pod ręką. Natomiast, gdy chodzi o tych z nas, co tu zaglądają niekiedy wręcz od samego początku, chciałem poinformować, że żadnej specjalnej imprezy urodzinowej nie planuję, natomiast będzie mi bardzo miło, kiedy już minie Wielki Post, a po nim Święta, a ja, pisząc kolejne teksty, będę się mógł – pod wspomniany amulet – od czasu do czasu wesprzeć kromką czegoś mocnego w bursztnowym kolorze. Na pohybel Temu Który…

 

Póki co przypominam, że w ramach porządkowania magazynu w Klinice Języka, ostatnie egzemplarze moich „Marek, dolarów, bananów i biustonosza marki Triumph” trafiły tu do mnie i są do kupienia z osobistą dedykacją. Bardzo zachęcam do kontaktu pod adresem toyah@toyah.pl.   tagi: satanizm  zło  kraina grzybów 

krzysztof-osiejuk
15 lutego 2018 09:47
18     2002    9 zaloguj sie by polubić
komentarze:
Trzy-Krainy @krzysztof-osiejuk
15 lutego 2018 09:56

Dołączam Pańskie intencje do intencji peregrynacji Bożego Miłosierdzia na Łotwie.

o. Stanisław

zaloguj się by móc komentować

DYNAQ @krzysztof-osiejuk
15 lutego 2018 09:57

Choćbyś szedł ciemną doliną...

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @krzysztof-osiejuk
15 lutego 2018 10:12

 Jeśli dotychczas tego nie robiłeś, to zacznij nosić ryngraf (rzecz jasna, poświęcony przez kapłana).

Np. ryngraf  z wyobrażeniem  Archanioła Michała.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk
15 lutego 2018 10:33

słowo amulet nie bardzo pasuje- nie ten świat pojęć

zaloguj się by móc komentować

qwerty @stanislaw-orda 15 lutego 2018 10:12
15 lutego 2018 10:34

wizerunek, ryngraf, zdjęcie, tekst modlitwy, ... - te określenia jak najbardziej

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk
15 lutego 2018 11:11

Cudowny medalik, krzyżyk na szyi, egzorcyzmowana woda, sól i olej. W domu poświęcone święte wizerunki. Jeśli masz dom nie mieszkanie, kapliczka z figurka NMP. 

Wszystko porządnie poświęcone przez wierzącego kapłana, nie chlapniete byle jak,  a najlepiej w starym rycie. 

No i Różaniec.

zaloguj się by móc komentować

Rozalia @krzysztof-osiejuk
15 lutego 2018 11:27

Zajrzałam na blog Toyah i wczorajsza notkę na SN i nigdzie nie widzę wspomnianego linka. Czyżby wyrzucony?

zaloguj się by móc komentować

Szestow @krzysztof-osiejuk
15 lutego 2018 11:50

Amulet amuletem, ale ważne jest żeby poprzez symbol włączyc się we wspólnotę która nie ustaje w modlitwie i postach mieć udział w łaskach i obecności Maryi, Jezusa świętych i aniołow.

Dobrą rzeczą byłoby przyjąć szkaplerz karmelitański:

http://szkaplerz.pl/szata/index.php?go=szkaplerz_pytania

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @krzysztof-osiejuk
15 lutego 2018 12:58

nazwa.pl, na której zarejstrowana jest domena toyah.pl, ma awarię, a więc proszę o cierpliwość.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Rozalia 15 lutego 2018 11:27
15 lutego 2018 12:59

Ja go wyrzuciłem. Nie chciałem linkować obrazów z Krainy Grzybów.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Szestow 15 lutego 2018 11:50
15 lutego 2018 13:00

Od ojca Wincentego dostałem bardzo porządny karmelitański różaniec. Na razie powinien wystarczyć.

zaloguj się by móc komentować


glicek @Rozalia 15 lutego 2018 11:27
15 lutego 2018 17:48

Wystarczy wrzucić w googiel "Vigilant Citizen" i tam na stronie głównej wisi artykuł. Serwis sam w sobie ciekawy, ale też bym zalecił ostrożność.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @glicek 15 lutego 2018 17:48
15 lutego 2018 21:43

Dlatego też napisałem, że gdyby nie to, że oni wypatrzyli tam nasz blog, nie poświęciłbym im chwili uwagi.

zaloguj się by móc komentować


Magazynier @krzysztof-osiejuk 15 lutego 2018 21:43
16 lutego 2018 23:36

Nie wiem czy to ważne, ale czujny obywatel wymienia ciebie cytując dwa zdania z innego portalu Know Your Meme ("Know Your Meme  is a website dedicated to documenting Internet phenomena: viral videos, image macros, catchphrases, web celebs and more.") z tekstu tam zamieszczonego na temat KrainyGrzybów: http://knowyourmeme.com/memes/subcultures/krainagrzybowtv

Jest tam analiza tego, co mogło spaść na główki autorów tego projektu, jakieś pranie mózgu typu Monarch. Czujny obywatel powtarza za nimi. 

Różaniec poświęcony powienien wystarczyć.

zaloguj się by móc komentować

bendix @krzysztof-osiejuk 15 lutego 2018 21:43
17 lutego 2018 08:06

Przy okazji się zapytam jak się rozwinęła sprawa straszenia pozwami?

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować