-

krzysztof-osiejuk : To ja

Multikulti-, czyli o lubieniu ludzi

         Jak już o tym tu informowałem, przedwczoraj udałem się do Warszawy, by nagrać coś dla Kliniki Języka, a ponieważ spędziłem tam parę kompletnie pustych godzin, ów czas wykorzystałem na siedzenie przy stoliku przed tą knajpą przy Złotych Tarasach, gdzie sprzedają Żywiec po 12 zł. i obserwowaniu przechodzących tam i z powrotem ludzi. Pogoda była piękna, a więc na brak ruchu narzekać nie było można i w pewnym momencie zauważyłem młodą dziewczynę w muzułmańskiej chuście, która stała nieopodal i bardzo uprzejmie rozmawiała z jakimś na oko starszym, ewidentnie jej obcym, warszawiakiem, który najwidoczniej zapragnął sobie z nią porozmawiać. Nie umiem powiedzieć, czy ona była Polką, która wyszła za mąż za Araba, czy może sama znalazła się w Polsce jako osoba stamtąd, ale oni rozmawiali po polsku, ona też nie bardzo się różniła z twarzy od całego tłumu mijających ją dziewcząt, a więc nie wykluczam, że tu w grę wchodziło to pierwsze rozwiązanie. To mogła być Polka.

     Po jakimś czasie przeszła obok mojego stolika starsza kobieta, również w chuście, tym razem zdecydowanie pochodzenia arabskiego. Po prostu sobie szła. Ani się nie wydzierała na ludzi, ani nawet nie patrzyła na nich podejrzanie, że już nie wspomnę o podkładaniu bomb. Po prostu sobie szła. Więcej tego dnia kobiet w chustach nie zauważyłem.

      Owszem, widziałem kilku Wietnamczyków. Oczywiście to mogli być też Chińczycy, albo Koreańczycy, jednak nie sądzę. Obstawiam, że to jednak byli Wietnamczycy. Ilu ich było? No nie wiem, może pięciu, niewykluczone że sześciu. I to wszystko.

      Przyznaję, że minęło mój stolik dość dużo Hindusów, możliwe że mogło ich być więcej nawet niż dziesięciu. Jednak oni, podobnie jak ta starsza kobieta w muzułmańskiej chuście, nie robili nic ekscentrycznego. Mówiąc krótko trzymali taki bardziej business like fashion. No ale przyznaję, Hindusów trochę jednak było.

      Ilu w tym czasie minęło mnie ludzi? Tego oczywiście wiedzieć nie mogę, ale obstawiam, że ich mogły być grube tysiące. Czy byli wśród nich Ukraińcy? Tego również nie wiem, natomiast muszę przyznać, że nie rzucił mi się nikt w oczy. Siedziałem więc tam może półtorej godziny. Ponieważ jednak w pewnej chwili zgłodniałem, a czasu jeszcze trochę do nagrania miałem, udałem się w stronę Rotundy do KFC, żeby tam sobie coś zjeść. W drodze, pod Pałacem Kultury i dalej, obok stacji Śródmieście i dalej obok stacji metra, nie zauważyłem ani jednej osoby, nie mówię tu tylko o kobietach w chustach, ale w ogóle osoby, która mogła wyglądać na czy to Araba, czy to Afgańczyka, czy kogoś o tego typu urodzie. Jednak, owszem, przyznaję że znów widziałem kilku Hindusów, w tym jednego, który szedł z parą swoich polskich znajomych i o czymś sobie tam żywo rozmawiali. Już blisko restauracji spotkałem starszą wietnamską parę. I to wszystko jeśli idzie o kierunki, który tak bardzo zajmują ostatnio naszą uwagę, no i wyobraźnię.

      Nie mogę zapomnieć o Murzynach. Owszem, kilku Murzynów widziałem. O dziwo, nie wielu, ale zaledwie kilku, no ale, jak wiemy, z nimi sprawa nie jest prosta, bo ich akurat mamy tu w Polsce od dziesięcioleci i naprawdę trudno powiedzieć, czy ci, których minąłem przypłynęli z Afryki nielegalnym transportem, czy się tu wręcz urodzili. W każdym razie, żaden z nich nie szedł z gołym torsem i nie darł mordy, rzucając kurwami, w odróżnieniu od pewnego zdecydowanie zaćpanego mieszkańca Stolicy, który znalazł się obok mnie na peronie, skąd miałem się udać do Michała na Stokłosy.

      A zatem, gdybym miał podsumować swoje wrażenia z pobytu w Stolicy w tym akurat wymiarze, muszę powiedzieć, że było fantastycznie. Cała kupa ślicznych, białych dziewcząt i chłopców, mnóstwo starszych, mniej lub bardziej eleganckich, oraz równie białych pań i panów, wszyscy zadowoleni jak cholera, nikt na nikogo się nie wydzierał, nikt się na nikogo nie patrzył bykiem, a co więcej, powiem zupełnie szczerze, że gdy parę razy zdarzyło mi się kogoś potrącić, kiedy mówiłem przepraszam, za każdym razem, powtarzam ZA KAŻDYM RAZEM, słyszałem odpowiedź „Nic nie szkodzi”. Nawet w KFC obsługa była dyskretnie uprzejma, na co daję słowo czekałem lata.

     Wróciłem do Katowic, najbezpieczniejszego miasta na świecie, i proszę sobie wyobrazić, kiedy wczoraj szedłem na spacer z psem, zobaczyłem chłopca w t-shircie z napisem „Lubię ludzi”. Myślałem, że mu się rzucę na szyję. No ale zrezygnowałem. Jeszcze by sobie pomyślał, że jestem księdzem.

 

Książki są tam gdzie zawsze. Komu zależy, to się zorientuje.

          tagi: warszawa  imigranci  multikulti 

krzysztof-osiejuk
22 września 2018 10:17
60     2795    8 zaloguj sie by polubić
komentarze:
jestnadzieja @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 10:26

Zakonczenie najlepsze :D:D:D

zaloguj się by móc komentować

jestnadzieja @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 10:29

No, ale jednak miales szczescie, ze nie trafiles na jakis protest, na przyklad w obronie praw reprodukcyjnych, bo roznie mogloby to wygladac  jesli chodzi o napisy na koszulkach.

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 12:02

U mnie na wsi, dwa domy dalej mam od niedawna sąsiadkę Tajkę zamężną z tutejszym. Czyli wszystko w najlepszym porządku.

zaloguj się by móc komentować

przemsa @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 12:10

Trochę dziwnie, ale chyba w związku z zakończenie mi się przypomniało:

https://youtu.be/xC03hmS1Brk

zaloguj się by móc komentować

spox @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 12:40

Pragne zaapelowac do wszystkich ludzi dobrej woli i czytelnikow Krzysztofa Osiejuka, aby oprucz kupowania jego ksiazek, zorganizowali zbiorke z ktorej fundusze moznaby przeznaczyc na kilkutygodniowa lub dluzsza wycieczke dla tegoz , po przedmiesciach londynu, birmingham, paryza i marsylii, aby zaznajomil sie jak to tam wyglada sytuacja z imigrantami, moze takze aby przeprowadzil wywiady z ludzmi ktorzy tam mieszkali zanim sie zaczela " inwazja"  (np Tottenham do konca lat 70 byl bialy, potem nastapilo whitefly, polecam takze bazylike saint cour w paryzu tak po 22:00, tylu czarnych sprzedawcow haszu chyba nie ma nigdzie;)),  i od jakiej ilosci imigrantow sie to zawsze rozpoczynalo, jak byli grzeczni i zasymilowani..., ja takze jako chrzesciajn dorzucilbym pare groszy, bo jezeli z szatanem ma walczyc czlowiek tak nie doinformowany to nic dziwnego, ze rezultat jest jaki jest, moze ktos ma jakies inne pomysly, moze jakis wspolny apel do katowickich wladz PiS , lub jakies zbiorki parafialne?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @spox 22 września 2018 12:40
22 września 2018 13:13

Co to za dziwny zwyczaj, by apelować do innych o coś, czego się samemu nawet nie chce zacząć? Jeśli chcesz zainicjować zbiórkę na pobyt dla mnie w Paryżu, czy na przedmieściach Londynu, rusz dupę i zacznij zbierać te pieniądze sam. W końcu, jak rozumiem, jesteś chrześcijaninem pełnym dobrej woli. A jak już nazbierasz odpowiednia sumę, daj mi znać, to chętnie pojadę.

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 14:23

Czy to znaczy, że stopień wyższy miłości chrześcijańskiej, to polubienie ludzi, którzy ludzi nie lubią?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 22 września 2018 14:23
22 września 2018 14:25

To jest bardzo prawdopodobne.

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 22 września 2018 14:25
22 września 2018 14:36

I miałbyś ochotę rzucić się na szyję komuś, kto wystąpiły w koszulce z takim napisem:

"Lubię ludzi, którzy ludzi nie lubią"?

zaloguj się by móc komentować

qwerty @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 15:26

Dziś rano na Mszy Św. obok mnie stał Murzyn tak ok.40 letni i co z tego? Było to w centrum Krakowa. W Kalifornii moje dzieci mają za sąsiadów wszelkie rasy i kolory ciał i co z tego?

zaloguj się by móc komentować

betacool @qwerty 22 września 2018 15:26
22 września 2018 15:43

Nic. Dopóki tolerancja i miłość bliźniego oznaczają dla nich, mniej więcej to co oznaczają dla Ciebie, ale jeśli tak nie jest to zaczynają się schody z napisami na koszulkach.

zaloguj się by móc komentować

qwerty @betacool 22 września 2018 15:43
22 września 2018 15:45

Tak i tego się trzymajmy.

zaloguj się by móc komentować

emi @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 16:13

Zupełnie inne spostrzeżenia mam po pobycie  w tydzień temu w warszawskim ZOO, odniosłam wrażenie, że jest to główna atrakcja dla obcokrajowców z dziećmi w Warszawie ;)

zaloguj się by móc komentować

betacool @qwerty 22 września 2018 15:45
22 września 2018 16:52

Od czasu jak przeczytałem "Wściekłość i dumę" Oriany Fallaci, to wiem, że moja sympatia do bliźnich jest jak najbardziej warunkowa i absolutnie zależna, co prawda nie od tego jak wyglądają, ale od tego co są w stanie innemu bliźniemu czynić.

Wydaje mi się, że Toyah siedział po prostu w dobrym miejscu i dobrym czasie. A ja się cieszę, że o takie miejsca u nas nie trudno.

http://betacool.szkolanawigatorow.pl/czy-do-polski-przyjezdza-sie-po-normalnosc

 

zaloguj się by móc komentować


krzysztof-osiejuk @qwerty 22 września 2018 15:26
22 września 2018 19:15

To był z pewnością muzułmanin.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 22 września 2018 15:43
22 września 2018 19:16

Kogo masz na myśli mówiąc "dla nich"?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @emi 22 września 2018 16:13
22 września 2018 19:18

O! To widzę że na tapecie znaleźli się obcokrajowcy. I to jeszcze z dziećmi. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 22 września 2018 16:52
22 września 2018 19:25

Fallaci to Żydówka, a więc jej wszystkie wypowiedzi na temat muzułmanów traktuję z dużym dystansem. Podobnie jak opinię części Internetu na temat Żydów.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 19:59

Przyjedź w październiku i siądź na rogu Żwirki i Wigury z Trojdena. Zobaczysz mnóstwo dziewczyn w chustach. Zazwyczaj ładnych.
zaloguj się by móc komentować


betacool @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 20:35

Dobra jak Cię Żydówka dystansuje, to proszę:

"To bowiem, co oni wszyscy robią, przypomina jako żywo sceny z popularnego filmu „Mars atakuje”, gdzie na wiadomość, że Ziemia została zaatakowana przez Obcych, zaczynają się aktywizować najróżniejszego rodzaju grupy głoszące intergalaktyczną przyjaźń i solidarność, a wszystko po to, by w efekcie owi Obcy, kiedy nadejdzie ten moment wzięli się w pierwszej kolejności za nich i ich zwyczajnie wymordowali.

Europa została zaatakowana przez Islam, a w reakcji na to ci co z jednej strony zawsze byli idiotami, a z drugiej mieli ów przywilej, by sprawować władzę, prowadzą swoją, jakże wyrafinowaną, politykę. A ja w tej chwili mam już tylko jedno życzenie. Niech im oni poobcinają łby".

zaloguj się by móc komentować

spox @krzysztof-osiejuk 22 września 2018 13:13
22 września 2018 20:56

liczylem raczej na odpowiedz w stylu, ze ty juz dawno tam wszedzie byles i  dlatego wiesz o czym mowisz piszac z tak wielka sympatia o imigrantach   i ze takie zbiorki nie sa konieczne, ale jak widac ignorancja to potega;)

zaloguj się by móc komentować

orjan @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 21:38

Trzeba stać twardo przy Kościele. Wtedy strefy no-go staną się po prostu gettami z lepszą alternatywą poza nimi.

zaloguj się by móc komentować

spox @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 21:52

tak jeszcze na koniec dodam, ze autorem slynnej ksiazki pod tytulem "lubie ludzi" jest aleksander kwasniewski...;), skoro Pan Krzysztof ma odruch rzucania sie na szyje ludziom ktorzy nosza koszulki z tym haslem to strach sie bac co zrobilby ludziom ktorzy pisza ksiazki z tak pieknym haslem na okladce, majac takiego przeciwnika sily piekielne drza ze strachu ;);)

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @spox 22 września 2018 21:52
22 września 2018 22:08

Mam wrażenie, że postanowiłeś komentować jakiś inny tekst, taki który narodził się w Twojej wyobraźni. W mojej opinii Toyah opisał rzeczywistość, chcąc ustawić w odpowiedniej optyce te wszystkie rozhisteryzowane straszenia o tym, jak to PiS chce zamienić Polskę w mieszankę szariatu i banderyzmu. Ty natomiast wyskakujesz z propozycjami wycieczki na jakieś francuskie Zakaczawie. Nie wiem co byś zrobił, gdybyś znalazł się w miejsach na świecie, gdzie żyją obok siebie ludzie z najróżniejszych kultur i nie strzelają do siebie, ani nie wysadzają. Są takie, naprawdę. Mam nadzieję, że Toyah nie obrazi się za używanie jednego z jego ulubionych zwrotów, ale pozwolę sobie jednak: opamiętaj się.

zaloguj się by móc komentować

emi @krzysztof-osiejuk 22 września 2018 19:18
22 września 2018 22:26

Za brak precyzji ląduję na pozycji trola :)

 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 22 września 2018 19:59
22 września 2018 22:26

Nie wiem, co to znaczy "na rogu Żwirki i Wigury z Trojdena".

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 22 września 2018 20:35
22 września 2018 22:29

Kontekst, mój drogi, kontekst. Bez kontekstu można co najwyżej wychylić flaszkę.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @spox 22 września 2018 20:56
22 września 2018 22:31

A coż mnie to obchodzi na jaką odpowiedź liczyłeś? Dostałeś taką na jaką zasłużyłeś.

zaloguj się by móc komentować

spox @Marcin-K 22 września 2018 22:08
22 września 2018 22:32

ale ja mieszkam w takim miejscu na codzien od wielu lat i dlatego zaproponowalem zbiorke zeby uleczyc jego niewiedze w temacie O ktorym ma tyle do powiedzenia....,tobie chyba tez by sie to przydalo i  co mnie obchodzi pis?? histeria jest jak najbardziej uzasadniona

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @spox 22 września 2018 21:52
22 września 2018 22:33

A to dobre! Rozumiem, że jeśli ktoś lubi ludzi ("a wszystko co uczynił było bardzo dobre"), jest jak Kwaśniewski. Moje gratulacje!

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @spox 22 września 2018 22:32
22 września 2018 22:35

Skoro mieszkasz w takim miejscu i jakoś tam wytrzymujesz, to o co się tak naprawdę wykłócasz?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @emi 22 września 2018 22:26
22 września 2018 22:35

Może nie koniecznie na pozycji trolla, ale owszem, brak prezyzji to grzech ciężki. Jak każda paplanina.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @betacool 22 września 2018 20:35
22 września 2018 22:36

Fallaci to terrorystka, tylko nikt nie ma odwagi dać jej ładunek wybuchowy do ręki.

zaloguj się by móc komentować

spox @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 22:37

no ale Pan Krzysztof podobnie jak Pan Aleksander lubi ludzi...Stalin byl przyjacielem dzieci, podobnie jak Hitler, Smarzowski kreci kler w trosce o dobro ludzi itp itd wszedzie milosc, wszedzie troska o imigrantow takze, a ja tu wyjezdzam z szydera, trollingiem i mowa nienawisci...;) sorry

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @spox 22 września 2018 22:32
22 września 2018 22:37

Powtarzam. Ogłoś tę zbiórkę, podaj numer konta i wszystko będzie git. Czemu Ty każesz innym robić za siebie?

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Marcin-K 22 września 2018 22:35
22 września 2018 22:38

On nam współczuje, bo my najwyraźniej mamy gorzej.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 22 września 2018 22:36
22 września 2018 22:40

To nie Fallaci, to ja. Waacek, zachęcam do większego skupienia.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @spox 22 września 2018 22:37
22 września 2018 22:42

Stalin i Hitler byli przyjaciółmi dzieci? Podobnie jak ja? No nie! Tym razem przegiąłeś.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk
22 września 2018 22:48

Nie koniecznie poczułem się jak w kraju, gdie tak swabodna dyszyt czełowiek, ale pejzaż pocieszający. Dawno w stolicy nie byłem. System działa, a JK ma z systemem deal i z Silversteinem. U nas tylko Ukraińcy. Być może o tej porze byli w robocie u Silversteina na budowie. Nadto, gdzieś czytałem, że jednak Muzułmanie od względnie katolickich społeczności, przynajmniej takich, co w niedzielę chodzą do kościoła, trzymają się na dystans. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 22 września 2018 22:40
22 września 2018 22:53

Ale pierwsze zdanie Betacoola brzmi jakby cytował Fallaci. Nie znam twoich tekstów na pamięć. Nie było szansy żebym zrozumiał jego wprowadzenie.

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @spox 22 września 2018 22:32
22 września 2018 22:59

A do starego kraju wraca pan czasem? Bo tu jest jednak inaczej. Tu na prawdę oprócz nieśmiałych Ukraińców, którzy udają, że są Podlasiakami spod granicy, nie ma żadnych tłumów nachodźców. Mają jakieś prikazy, żeby trzymać ruki pa szwam. Oby tak dalej. Myślę, że jeszcze mamy 6 lat spokoju. Potem zobaczymy. Trzeba dobrze wykorzystać te 6 lat. 

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 22 września 2018 22:53
22 września 2018 23:00

Sprawiłeś mi przykrość. Byłem przekonany, że przynajmniej Ty znasz je na pamięć.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Magazynier 22 września 2018 22:53
22 września 2018 23:01

Swoją drogą, jest mi bardzo miło, że mój tekst uznałeś za tekst Fallaci. 

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 22 września 2018 23:01
22 września 2018 23:18

Zaraz się okaże, że jak napiszesz coś o muzułmanach, to będziesz musiał traktować to co napisałeś z dużym dystansem...

Ps. Jakbyś nie był pewien, to poprawiam sobie przy flaszeczce kontrasty kontekstów. 

zaloguj się by móc komentować

Marcin-K @Magazynier 22 września 2018 22:48
22 września 2018 23:18

To jest prawda. Moja znajoma, która generalnie ma poglądy "postempowe" opowiedziała mi taką historyjkę. U mnie w mieście pod Warszawą jest sporo Czeczeńców. Można ich zobaczyć w głównym parku. Mężczyźni brodaci i w czapeczkach z daszkiem stoją w zbitych grupkach i coś tam projektują, a ich kobiety (w wiadomym stroju) z dziećmi bawią się na placu zabaw. Dzieci, jak to dzieci, nie zważają na różnice kulturowe i mechanicznie łączą się w rozkrzyczane i roześmiane towarzystwa z dziećmi polskimi. Według relacji mojej znajomej, gdy proces asymilacji zaczyna nad wyraz postępować, wtedy matki w chustach stanowczo wołają swoje dzieci do siebie. Znajoma była w szoku, bo myślała że to wszystko działa tak jak jej obiecali politycy Nowoczesnej i PO. Zeszła na pozycje ostrożne. Aczkolwiek ci Czeczeńcy nie przysparzają kłopotów, choć plotek na temat ich zachowania nie brakuje. Mnie bardziej doskwierają pijani słowianie bez koszulek, którzy w piątkowe chrześcijańskie popołudnia podchodzą bez skrupułów pod zabudowania ludzkie i tam odbywają swoje rytuały - darcie mordy, picie wódki Parkowej lub piw marki Kustosz, kur..y zamiast przecinka i hip-hop puszczany z komórek.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 22 września 2018 23:18
22 września 2018 23:25

Dopóki nie spotkam na swej drodze więcej niż dwóch muzułmanów dziennie nie będę tego traktował jako temat. Nawet temat zasługujacy na przymrużenie oka.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Marcin-K 22 września 2018 23:18
22 września 2018 23:39

Jestem pewien że plotek nie brakuje. Zwłaszcza w wolnym Internecie.

zaloguj się by móc komentować

betacool @krzysztof-osiejuk 22 września 2018 23:25
22 września 2018 23:49

Pytanie, czy chciałbyś być poddany takiej albo większej próbie, czy wolałbyś raczej nie.

Fallaci była. Swoje świadectwo dała i ja go z dystansem nie traktuję.

 

zaloguj się by móc komentować

glicek @krzysztof-osiejuk 22 września 2018 22:26
23 września 2018 07:02

Nie wiem, co to znaczy "na rogu Żwirki i Wigury z Trojdena".

To taki warszawocentryzm czyli jak ktoś nie podaje nazwy miasta to chodzi o Warszawę. ;) tam są obiekty Uniwersytetu Medycznego i pewnie chodzi o studentki.

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 22 września 2018 22:26
23 września 2018 08:29

Taki adres w Warszawie, jakbyś chciał zobaczyć dziewczyny w chustach. Miłe i uśmiechnięte zresztą, chyba że akurat idą na egzamin, ale to mało prawdopodobne w październiku. To ich kolegów z roku nasi dzielni obserwatorzy rzeczywistości zapewne biorą za terrorystów.

zaloguj się by móc komentować


stanislaw-orda @orjan 22 września 2018 21:38
23 września 2018 18:44

w ghettach (strzeżonyuch osiedlach) to, póki co, zamykają się biali.

Na razie ci zamożniejsi.

zaloguj się by móc komentować

stanislaw-orda @Marcin-K 22 września 2018 23:18
23 września 2018 18:48

To pewnikiem Piaseczno. Pod Baniochą jest ulokowany ośrodek dla uchodźców, głównie z Kaukazu.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @betacool 22 września 2018 23:49
23 września 2018 18:52

Wolałbym raczej nie. Powtarzam, Fallaci jest niewiarygodna.

zaloguj się by móc komentować

krzysztof-osiejuk @Grzeralts 23 września 2018 08:29
23 września 2018 18:56

Możliwe. Ja kiedyś tutaj widziałem, jak pewien Murzyn pomógł wysiąść z autobusu kobiecie z wózkiem. Przed akademikami AM. 

zaloguj się by móc komentować

Grzeralts @krzysztof-osiejuk 23 września 2018 18:56
23 września 2018 20:11

Pewnie z tej samej puli. U nas jest dużo ludzi z Arabii Saudyjskiej, z Jordanii, ale są też Bangladeszu czy Pakistanu. Studiują po angielsku, ale większość po paru latach nieźle mówi po polsku. 

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @krzysztof-osiejuk 22 września 2018 23:00
23 września 2018 20:47

Jestem zawstydzony. Coś będę musiał z tym zrobić

zaloguj się by móc komentować

Magazynier @Marcin-K 22 września 2018 23:18
23 września 2018 20:56

Ja też miałem taką znajomą znajomych. Ciekawe czy to ta sama. Ale to były lata 90. Najpierw ona do nich z sercem na dłoni i "wszystko" by oddała, nie dosłownie ale z wielkim sercem do tych Czeczeńców podchodziła. Ale kiedy zobaczyła, że robią ją trombkę co krok, dała sobie spokój. To jest Kaukaz, nieustający teatr, artyzm w stosowaniu mechanizmów obronnych, mimikry i maksowania emcjonalnego. Jak się ma do tego dystans i nie oczekuje się chrześcijańskiej uczciwości, można podziwiać i nieźle się bawić.

zaloguj się by móc komentować

zaloguj się by móc komentować